لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: درخواست راهنمایی که چه سازی رو شروع کنم

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    83861
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    6
    2 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض درخواست راهنمایی که چه سازی رو شروع کنم

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام دوستان من میخوام برم کلاس ولی واقعا نمیدونم چه سازی!!! میخوام ساز ایرانی باشه و قیمت تقریبا مناسبی داشته باشه(هم قیمت ساز هم قیمت تدریسش) و اینم بگم که من کاملا مبتدی ام لطفا نظراتتون رو بگید واگه امکانش بود ی توضیح اجمالی ممنون

2. کاربران زیر از M_Seifi به خاطر این پست تشکر کرده اند:

3. # ADS

pooriaakbari1989 آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    34196
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    1,548
    1,051 بار تشکر شده در 378 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    6 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 96/1
    Given: 175/0
    میزان امتیاز
    14

سلام دوست عزیز... من از ساز خودم یعنی سنتور شروع میکنم... این ساز به اون حد از رشد رسیده که دارای دو سبک شده : الف-سنتی ب-نوین(یه جورایی همون قطعات پیانویی)... از لحاظ قیمت کلاس بسته به این که پیش چه استادی برید قیمت هر جلسه(که معمولا حدود 30 دقیقه است) از 15 هزار تومان تا 30 هزار تومان متغیره... هر هفته هم یک جلسه... قیمت ساز هم بسته به این که مشقی(مبتدی) باشه یا حرفه ای از 150-200 هزار تومان تا 1.5-2-2.5 میلیون تومان هستش...
    شروع کردن این ساز بسیار راحته و حتی یک شخص که به موسیقی هیچ آشنایی هم نداره شاید بتونه یه قطعه زیبایی با هاش اجرا کنه... اما هر چی جلوتر میریم نکات نوازندگی پیچیده تر میشه... قطعات رو بسیار میشه با سرعت اجرا کرد... با مضراب نواخته میشه و نیازی نیست که مثلا برای ساز ناخن بلند کنید... ساز کمی سنگینه... کوک کردنش وقت گیره اما مبتدی ها سازشونو استادشون کوک میکنه... نیاز به میز مخصوص داره... در کل میشه گفت تو سازهای سنتی از لحاظ سختی و آسونی یادگرفتنش در حد متوسطه و هر چه قدر خودتون پشتکار داشته باشید توش زود پیشرفت میکنید... اما سعی کنید از همه ساز های ایرانی قطعاتشو بشنوید و ببینید خودتون و دلتون به کدومش بیشتر علاقمند میشه و از شنیدن نوای چه سازی بیشتر لذت میبرید... باز هم سوالی در مورد ساز سنتور داشتید بپرسید تا من و دوستان پاسخ بدیم
    هر گرفتار که در بند تو می نالد زار***می برد حسرت صیدی که گرفتار تر است

5. 5 کاربر برای این پست از pooriaakbari1989 تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    3,010 بار تشکر شده در 1,040 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 614/4
    Given: 649/29
    میزان امتیاز
    13

بنده هم اگه بخوام بطور اجمالی ساز ویلن رو معرفی کنم باید اینطور خدمتتون عرض کنم که:
    ویلن سازیست اصالتا غربی (ایتالیایی) که بنا به گفته هایی از ساز کمانچه الگوگیری شده. قیمتش از حدودا 200-300 تومن شروع میشه تا ... (ویلن های گرون قیمتی که توی بازار ایران هستن بین 4 تا 10 میلیون هستن ولی شاید بیشتر از اون هم وجود داشته باشه. در بازار جهانی که ویلن های خیلی گرون قیمت تری هم هست)... برای شروع به نظر من ویلنی بین 300 (400) تا 600 تومن جوابگوست. البته باید مورد تایید استاد یا یه فرد کار بلد باشه.
    کلاس هاش هم تقریبا مثل همون چیزیه که آقا پوریا فرمودن. (هزینه ها هم تقریبا برابره)... آموزشگاه ما ترمی 210 هزار تومن هست (3 ماهه - 12 جلسه)
    ویلن اگه نگیم سخت ترین سازه ولی یکی از سخت ترین سازهاست که یاد گرفتنش مشکله. یعنی تقریبا 6-7 ماه اول صدای خوبی از ساز در نمیاد و شاید تا یکی دو سال اول صدای ویلن اونجوری که هنرجو میخواد نباشه. یه هنرجوی ویلن باید عاشق صدای ویلن باشه، پشتکار و حوصله ی زیادی هم داشته باشه تا موفق بشه.
    ولی از طرفی اگه کسی بتونه صدای خوبی از ویلن در بیاره هم خودش عاشق میشه و هم دیگران رو عاشق نوای سازش می کنه. خیلی از مردم هستن که عاشق صدای ساز اساتیدی مثل یاحقی، ملک، بدیعی و ... هستن (مثل خود من).
    برای یاد گرفتن این ساز تقریبا هر روز باید تمرین کرد.

همونطور که دوست عزیزمون آقا پوریا هم گفتن حتما صدای سازهای مختلف رو گوش کنید (بصورت تکنوازی)
    موفق باشید
    ویرایش توسط virtuoso : Sunday 21 July 2013 در ساعت 05:29 PM

7. 5 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

ArchAngeL آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    76389
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    35
    52 بار تشکر شده در 19 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/0
    میزان امتیاز
    0

با درود
    دوستان نکات خوبی رو عنوان کردن
    من هم 1-2 نکته ی مد نظرم رو میگیم امیدوارم که مفید باشه
    اول اینکه همیشه یک ساز برای شما با ساز های دیگه فرق میکنه از نظر علاقه صدا و... سعی کن اونو پیدا کنی چون ساز زدن سختی های خودش رو داره اگر ساز مورد علاقت نباشه به مرور مشکلات تمرین و یادگیری برات خسته کننده میشه پس نکته ی اول انتخاب ساز مورد علاقه راه پیدا کردنش هم گوش دادن به تک نوازی هاست و تجربیات قبلی
    نکته ی دوم اینکه توی قیمت نباش هر سازی که بخای بری از قیمت پایین داره تا بالا بجز یکی دو ساز
    برای کلاس هم بعد از تصمیم در مورد ساز به دنبال استادی باش که هم با اخلاق باشه هم شاگردان خوبی پرورش داده باشه
    خیلی از اساتید هستن واقعا" مهارت دارند اما نمیتونن خوب آموزش بدن به عبارتی فاقد انتقال مهارتن
    امیدوارم که مفید به فایده باشه
    ₪₪₪₪₪
    <a href=http://www.noteahang.com/forum/signaturepics/sigpic76389_1.gif target=_blank>http://www.noteahang.com/forum/signa...pic76389_1.gif</a>
    ₪₪₪₪₪

9. 3 کاربر برای این پست از ArchAngeL تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    83861
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    6
    2 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

ممنون حتما میرم تکنوازی ها رو گوش میدم(خیلی پیشنهاد خوبی بود) ولی واسم سختی و آسونیش هم مد نظره! نظرتون راجع ب کمانچه و چنگ و رباب چیه؟

مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    34196
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    1,548
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    6 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط M_Seifi [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ممنون حتما میرم تکنوازی ها رو گوش میدم(خیلی پیشنهاد خوبی بود) ولی واسم سختی و آسونیش هم مد نظره! نظرتون راجع ب کمانچه و چنگ و رباب چیه؟
    نمیدونم تو سایت کسی که سازهایی که نام بردید بنوازه داریم یا نه... اما کمانچه هم از لحاظ نوازندگی در حد و حدود ویلون هستش(البته من کمانچه نواز نیستما!)... دو ساز دیگه یعنی چنگ و رباب رو اصلا نظری در مورد سختی و آسونیش ندارم و تنها چیزی که میدونم اینه که منابع آموزشیشون خیلی محدود و کمه(منظورتون از چنگ همون قانونه دیگه؟؟؟) اما به قول شاعر„مشک آن است که خود ببوید...” حتما حتما حتما به این نوشته تنها اکتفا نکنید و سعی کنید تعداد زیادی از سازهارو به صورت تکنوازی گوش بدید... اگه الان وسواس به خرج بدید در این موضوع خیلی به نفعتونه چون میخواید وقت بذارید و موسیقی راه طولانی داره... پس در شروع تا میشه باید دقت کرد که یه وقت بعد از دو سال نگید این ساز،سازی نبود که علاقه داشتم و دو سال از عمرتون حیف بشه... تو آموزشگاه ها هم اگه از مسئولش بخواید که اجازه بده تا برید و تمام کلاس هارو هم استاداشو و هم ساز زدنشونو ببینید و بشنوید معمولا اجازه میدن...
    موفق باشید ان شاء الله :)

12. 2 کاربر برای این پست از pooriaakbari1989 تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    83861
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    6
    2 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط pooriaakbari1989 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    نمیدونم تو سایت کسی که سازهایی که نام بردید بنوازه داریم یا نه... اما کمانچه هم از لحاظ نوازندگی در حد و حدود ویلون هستش(البته من کمانچه نواز نیستما!)... دو ساز دیگه یعنی چنگ و رباب رو اصلا نظری در مورد سختی و آسونیش ندارم و تنها چیزی که میدونم اینه که منابع آموزشیشون خیلی محدود و کمه(منظورتون از چنگ همون قانونه دیگه؟؟؟) اما به قول شاعر„مشک آن است که خود ببوید...” حتما حتما حتما به این نوشته تنها اکتفا نکنید و سعی کنید تعداد زیادی از سازهارو به صورت تکنوازی گوش بدید... اگه الان وسواس به خرج بدید در این موضوع خیلی به نفعتونه چون میخواید وقت بذارید و موسیقی راه طولانی داره... پس در شروع تا میشه باید دقت کرد که یه وقت بعد از دو سال نگید این ساز،سازی نبود که علاقه داشتم و دو سال از عمرتون حیف بشه... تو آموزشگاه ها هم اگه از مسئولش بخواید که اجازه بده تا برید و تمام کلاس هارو هم استاداشو و هم ساز زدنشونو ببینید و بشنوید معمولا اجازه میدن...
    موفق باشید ان شاء الله :)
    ممنون

نمیدونم ولی فکر نمیکنم یکی باشن،

چنگ:

قانون:

نظرتون درباره عود چیه؟

14. کاربران زیر از M_Seifi به خاطر این پست تشکر کرده اند:

مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    34196
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    1,548
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    6 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

هر دو یعنی هم چنگ و هم قانون از لحاظ منابع آموزشی محدودا... عود هم تو سازهای زهی هم رده خودش مثل تار و سه تار از لحاظ منابع محدوده(بر خلاف تار و سه تار که این دو ساز از لحاظ منابع بسیار غنی هستن)... اما خوبی سازهایی مثل عود و سه تار اینه که هم سبکن و حملشون راحته و هم اینکه حجم صدایی که تولید میکنن خیلی پایینه و به راحتی در آپارتمان های پر واحد و حتی در شب هم میتونید تمرین کنید(بر خلاف سنتور و تار و کمانچه).

16. 2 کاربر برای این پست از pooriaakbari1989 تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)