لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: بهترین سبک متال

رأی دهندگان
48. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • Thrash metal

19 39.58%
  • Black metal

9 18.75%
  • Power metal

5 10.42%
  • Speed metal

6 12.50%
  • Symphonic metal

8 16.67%
  • Classic metal

6 12.50%
  • Death metal

7 14.58%
  • Doom metal

11 22.92%
  • Folk metal

2 4.17%
  • Glam metal

3 6.25%
  • Gothic metal

5 10.42%
  • Grindcore

1 2.08%
  • Industrial metal

3 6.25%
  • Neo-classical metal

11 22.92%
  • Nu metal

4 8.33%
  • Progressive metal

14 29.17%
  • Heavy metal

15 31.25%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 14 از 36 نخستنخست ... 410111213141516171824 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 209 به 224 از 562

موضوع: آرشیو سبکهای Rock و Metal

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10308
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    40
    133 بار تشکر شده در 67 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    16

0 Not allowed! Not allowed!
    نمی دونم سوالم ربطی به این تایپیک داره یا نه. بعضی از نوازنده ها مثل لینکین پارک یا میوز هستن که که سبکشون هم به راک میخوره هم به متال. چطور میشه فهمید که اهنگاشون تو چه سبکیه ایا التقاطیه یا هر اهنگی یا البومی فرق داره

alimetallica_2 آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    36341
    میانگین پست در روز
    0.65
    تشکر از پست
    2,552
    12,014 بار تشکر شده در 3,128 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow alimetallica_2 On Twitter Add alimetallica_2 on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 49/2
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط s2002mx4 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ببخشید من میپرم وسط بحثتون ولی باید بگم این دوقولو های متال که رضا جان زحمت کشیدن و لینکشو قرار دادن ساخته ی سید برت هست و خیلی از منتقد ها معتقدند که اگر سید بارت در پینک فلوید می ماند این گروه اولین گروه متال شناخته میشد و دلیل اینکه دیگه کار متالی از پینک فلوید ندیدیم رفتن سید بارت از گروه بود و این دیوید گیلمور بود که سبک اسپیس راک پینک فلوید رو ادامه داد...
    در مورد دف لپارد هم یگم که این گروه پانک کار نمیکنه و سبکشون گلم راک هست که خیلی به متال نزدیکه..
    و به جز بلک سبث خیلی ها گروه استپن ولف رو هم مخترع متال میدونن ولی در اینی که بلک سبث اولین گروهی بود که سبک متال اصیل رو ارائه داد هیچ شکی نیست و اولین گروهی بود که اسم متال رو رو این سبک قرار داد
    سپاس
    شما مثل اینکه نوشته های بنده رو اصلا دقیق نخوندید و یکم هم نقادانه منفی پاسخ دادید.
    مخصوصا اونجا که گفتی راک به متال نزدیکه گلم.
    تا جایی که میدونم الان 26 سالمه و فکر میکنم از 9 سالگی که اولین بار پینک فلوید گوش کردم تا به امروز تابحال کمتر از روزی دو ساعت موسیقی گوش نکرده ام. (هر روز و هر شب و هر ساعت و ...) و احتمالا اگر معلول ذهنی هم بودم تا الان تفاوت سبک های راک را با سبک های متال و از هم درمیافتم.
    بگذریم ...

متال فقط موسیقی نیست، فلسفه است و مکتب دارد، پینک فلوید اصلا با اصول اولیه متال موافق نیست و اعضای گروه پینک هم متال گوش نمیکنند (معمولا)
    اگر سید بارت در پینک میماند چه میشد که خداعالم است، اما خوب نماند و با اینکه سیدبارت را دوست دارم اما باید بگویم به نظر من پینک یعنی راجر واترز، باشد که اگر بنا به حرف ظاهری باشد میشد گیلمور را چند برابر بهتر از راجر دانست، اما به نظر من پینک را فقط و فقط راجر است که پینئک میکند، از تفاوت آلبومهای شخصی راجر و دیوید میشه تشخیص داد این مسئله رو که البته من الان حوصله بحث در این یک مورد رو ندارم. (چون مطالبی میدانم که باعث شده از گیلمور بدم بیاید ولی آنقدر برای شخصیتش احترام قائلم که این اخبار را برای آنهایی که نمیدانند „که کم هم نیستند” بازگو نکنم)

من گفتم دف لپارد قبل از متال و راک پانک هم کار کرده بود و بعد هم گفتم که این گروه میتوانست مخترع متال باشد و شاید نزدیک ترین راک به متال همین گروه باشد. (حداقل از نظر من و برخی از مقاله نویسان مثل ادیب وحدانی (ع ل با کتاب مزخرف بررسی موسیقی متالش)
    به نظر من دف لپارد هم هارد راک است، هم پانک راک و هم هوی متال، حتی در موسیقی آنها تلفیقی از سبک های دیگر هم میشود احساس کرد. اما قالب هارد است. (هرچند تا سالها تیپ های پانکی خود را حفظ کرده بودند و از نظر اشعار به پانک ها نزدیک تر بودند)

این خیلی هایی که فرمودید میشود بفرمایید کیا هستند؟!
    همانطور که گفتم متال فقط یک موسیقی نیست.
    موسیقی متال هم تاریخچه ای دارد که اگر بخواهیم بدانیم چه کسی در ساخت آن نقش اصلی را دارد شاید اصلا پیدا نشود. از اویس پرسیلی و فرانک زاپا تا هندریکس که روحشان هم خبر نداشت روزی متال می آید در ساخت متال ماثر بودند تا گروههایی که بعدها اسمشان سر زبانها افتاد و نیافتاد.
    اما آنچیز که همه به آن واقفند این است که این سبک را به صورت رسمی بلک ثبت به دنیا معرفی کرد و جمله بنده هم همین بود که این کار کار این 4 تن از گروه بلک ثبت بود.
    همو که به نبرد با اهریمن برمیخیزد، باید برحذر باشد که در این فرایند خود به اهریمنی مبدل نگردد و آنگاه که تو به مغاک منگری، مغاک نیز به تو مینگرد.

3. 2 کاربر برای این پست از alimetallica_2 تشکر کرده اند:

alimetallica_2 آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    36341
    میانگین پست در روز
    0.65
    تشکر از پست
    2,552

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط armashir21 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    نمی دونم سوالم ربطی به این تایپیک داره یا نه. بعضی از نوازنده ها مثل لینکین پارک یا میوز هستن که که سبکشون هم به راک میخوره هم به متال. چطور میشه فهمید که اهنگاشون تو چه سبکیه ایا التقاطیه یا هر اهنگی یا البومی فرق داره
    موسیقی متال خود چند سبک دارد که تفاوت آنها را از هم مخاطب عادی نمیتواند تشخیص دهد.
    از نوع افکت ها گرفته تا نوع صدای خواننده و حتی اشعار (حتی نوع لباسها و ...) ، نوع هارمونی، ریتم، سولو، تمپو و ... همه و همه نشان دهنده تفاوت سبک هاست.
    اما هر چیزی که در آن گیتار وجود دارد الظاما راک یا متال نیست. (باشد که هر متالی راک است اما هر راکی متال نیست - زیرا راک یکی از ژانرهای موسیقی متال است)

برای یافتن سبک مورد نظر از گروه مورد نظر باید شناختی از موسیقی و آهنگ سازی و نوازندگی داشت.
    اما جالب است بدانید که بدون داشتن این تخصص ها هم میشود سبک یک گروه را تشخیص داد.
    چطور؟!
    اینطور که شما سالها و سالها موسییقی های مختلف را گوش کنید و با جان و دل آن را در ذهن داشته باشید. سپس سبک گروه مورد علاقه خود را از منبعی دقیق مطلع شوید و بعد گروههای هم ژانر یا متفاوت با آن را گوش کنید و آنها را با هم مقایسه کنید. بعد از مدتی (که شاید سالها طول بکشه) شما حتی اگر 7 نت موسیقی را هم ندانید، حداقل سبک های مورد نظر خود را میشناسید.
    خوب تفاوت کسی که سبک ها را اینطور فرامیگیرد با یک موسیقی دان یا موسیقی شناس در این است که وی فقط میتواند سبک هایی را شناسایی کند که سابقه تمرین و دقت روی آنها را داشته باشد، اما یک موسیقی دان میتواند تمام سبک ها را با معیارهایی که میداند بشناسد.
    حالا به این راحتی ها که نمیشود موسیقی دان شد، به این راحتی ها هم که نمیشود سالها موسیقی گوش کرد و در انتظار روزی نشست که بتوان تفاوت را اینطور تجربی شناخت.
    پس اگر تلفیقی از هر دو در ذهن داشته باشید و از هرکدام مقداری بدانید برای تشخیص (حداقل سبک های اصلی) کافیست و شاید در کمتر از 1 سال موفق به این کار شوید.

(این نظر شخصی من است و اگر کسی خرده ای دارد ایراد نکند، زیرا نظر شخصی ام در این زمینه تغییر نمیکند و بار علمی هم ندارد و اگر مستند بخواهد مستندی بر نوشته و گفتار نیست)
    همو که به نبرد با اهریمن برمیخیزد، باید برحذر باشد که در این فرایند خود به اهریمنی مبدل نگردد و آنگاه که تو به مغاک منگری، مغاک نیز به تو مینگرد.

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10308
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    40
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

دست درد نکنه. اطلاعات خوبی داری. اما یه چیزی رو متوجه نشدم و باز نکردین/منظورتون از جمله زیرا راک یکی از ژانرهای موسیقی متال است) چی هست. یعنی پینک فلوید به نوعی تو موسیقی متال فعالیت میکرده/

hvnprs آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    31697
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    220
    1,321 بار تشکر شده در 229 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 5/0
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط reza. ranjbaraan [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    HARDROCK
    LED ZEPPELIN

SPACE ROCK
    PINK FLOYD

اینا مستر ها هستند حالا مخترع رو نمیدونم...
    اما به جرعت میتونم بگم مخترع هوی متال هم پینک فلوید بوده هرکس مخالفه بگه تا مدرک رو کنم...
    کلمه هوی متال اولین بار توسط یک روزنامه نگار انگلیسی در توصیف صدای موسیقی لد زپلین بیان شد که او در توصیف آنها گفت صدای گیتار هاشون و در کل موزیکشون مثل برخورد یک آهن سنگین (Heavy Metal) بر هم هستش ... بعد از مدتی وقتی مردم به این اسم روی خوش نشان دادند برای اولین بار در وصف استایل گروه لد زپلین بیان شد که این گروه هوی متال مینوازه ! بعد از اینکه گروه های بعد از اون و یا هم دوره ای هاشون شروع کردند به تاثیر پذیری این استایل ! این استایل به سرعت فرم و قالب خاصی به خود گرفت و به شکل سبک در آمد و شد یکی از زیر شاخه های موسیقی راک در اون زمان ... بعد از پیشرفت در افکت ها و گذر زمان علاقه مندانی شروع به گسترش و تلفیق این سبک که حال دیگه به طور مختصر Metal خوانده میشد پرداختند و سبک های چون Trash Metal, Death Metal, Doom Metal, Speed Metal, Progressive Metal, Nu Metal, Alternative Metal, Symphony Metal و ... شد .

گروه پینک فلوید نیز دقیقا ً در دروان اوج سبک سایکدلیک راک در انگلیس شروع به فعالیت کرد ... سر دم داره این سبک گروه بیتلز هستش ... در همون دوران گروه کینگ کریمسون هم در انگلیس شروع به نواختن قانون مند و موسیقیایی تر این سبک نمود و سبک پروگرسیو راک پدید اومد ... پینک فلوید که موزیکی حسی و در عین حال فضا دار داشت و در کنار اون قواعد موسیقی رو نیز جدی میگرفت و موجب سرخوشی و نشئگی طرفدارهایشون میشد ... استایلی به اسم Space Rock رو به خودش اختصاص داد که در اصل اصطلاحی عامیانه برای استفاده هر دو سبک سایکدلیک راک و پروگرسیو راک و استفاده المانهای هر دو بود .

بعضی ها به شما خواهند گفت انواع گوناگونی از موسیقی وجود دارند . اما در واقع تنها دو نوع موسیقی وجود دارند : موسیقی خوب و موسیقی بد .

David W. Barber

7. 4 کاربر برای این پست از hvnprs تشکر کرده اند:

Orpheus آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    20511
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    1,625
    1,497 بار تشکر شده در 368 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/0
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط alimetallica_2 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    شما مثل اینکه نوشته های بنده رو اصلا دقیق نخوندید و یکم هم نقادانه منفی پاسخ دادید.
    مخصوصا اونجا که گفتی راک به متال نزدیکه گلم.
    تا جایی که میدونم الان 26 سالمه و فکر میکنم از 9 سالگی که اولین بار پینک فلوید گوش کردم تا به امروز تابحال کمتر از روزی دو ساعت موسیقی گوش نکرده ام. (هر روز و هر شب و هر ساعت و ...) و احتمالا اگر معلول ذهنی هم بودم تا الان تفاوت سبک های راک را با سبک های متال و از هم درمیافتم.
    بگذریم ...

متال فقط موسیقی نیست، فلسفه است و مکتب دارد، پینک فلوید اصلا با اصول اولیه متال موافق نیست و اعضای گروه پینک هم متال گوش نمیکنند (معمولا)
    اگر سید بارت در پینک میماند چه میشد که خداعالم است، اما خوب نماند و با اینکه سیدبارت را دوست دارم اما باید بگویم به نظر من پینک یعنی راجر واترز، باشد که اگر بنا به حرف ظاهری باشد میشد گیلمور را چند برابر بهتر از راجر دانست، اما به نظر من پینک را فقط و فقط راجر است که پینئک میکند، از تفاوت آلبومهای شخصی راجر و دیوید میشه تشخیص داد این مسئله رو که البته من الان حوصله بحث در این یک مورد رو ندارم. (چون مطالبی میدانم که باعث شده از گیلمور بدم بیاید ولی آنقدر برای شخصیتش احترام قائلم که این اخبار را برای آنهایی که نمیدانند „که کم هم نیستند” بازگو نکنم)

من گفتم دف لپارد قبل از متال و راک پانک هم کار کرده بود و بعد هم گفتم که این گروه میتوانست مخترع متال باشد و شاید نزدیک ترین راک به متال همین گروه باشد. (حداقل از نظر من و برخی از مقاله نویسان مثل ادیب وحدانی (ع ل با کتاب مزخرف بررسی موسیقی متالش)
    به نظر من دف لپارد هم هارد راک است، هم پانک راک و هم هوی متال، حتی در موسیقی آنها تلفیقی از سبک های دیگر هم میشود احساس کرد. اما قالب هارد است. (هرچند تا سالها تیپ های پانکی خود را حفظ کرده بودند و از نظر اشعار به پانک ها نزدیک تر بودند)

این خیلی هایی که فرمودید میشود بفرمایید کیا هستند؟!
    همانطور که گفتم متال فقط یک موسیقی نیست.
    موسیقی متال هم تاریخچه ای دارد که اگر بخواهیم بدانیم چه کسی در ساخت آن نقش اصلی را دارد شاید اصلا پیدا نشود. از اویس پرسیلی و فرانک زاپا تا هندریکس که روحشان هم خبر نداشت روزی متال می آید در ساخت متال ماثر بودند تا گروههایی که بعدها اسمشان سر زبانها افتاد و نیافتاد.
    اما آنچیز که همه به آن واقفند این است که این سبک را به صورت رسمی بلک ثبت به دنیا معرفی کرد و جمله بنده هم همین بود که این کار کار این 4 تن از گروه بلک ثبت بود.
    مثل اینکه شما منظور من رو دقیقا متوجه نشدی؟! ؟!
    من گفتم سبک دف لپارد Glam Rock هست...
    از شما که اینقدر اطلاعاتتون در مورد سبک ها زیاده توقع نداشتم که گلم رو نشناسید...
    سبک گلم زیر شاخه های زیادی داره و از موسیقی متال و پانک و راک و... تلفیق شده به خاطر همینه که شما فکر میکنید دف لپارد پانکه...
    صحبت های شما راجع به پینک هم نظر شخصی خودتونه و من گروه پینک فلوید رو دوست دارم و نه فقط راجر یا لرد گیلمور و برای همه ی اعضای گروه هم به یک اندازه احترام قایلم...
    این خیلی ها هم همون مقاله نویس ها و کتاب های مزخرفشونه که من هم خیلی قبولشون ندارم ولی در این که سبک استپن ولف به متال نزدیکه هیچ شکی نیست...
    با حرف اخرتون هم کاملا موافقم که هیچ وقت نمیتونیم سرچشمه ی اصلی متال رو پیدا کنیم و همونطوری که در پست قبلیم هم گفتم بلک سبث بیشترین نقش رو در به وجود امدن متال داره و هیچ وقت هم منکرش نمیشم
    سپاس
    I'm just looking for an angel with a broken wing
    Jimmy Page

9. 2 کاربر برای این پست از Orpheus تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10308
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    40
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

کسی اینجا کتابی در مورد سبک های مختلف راک و متال سراغ داره معرفی کنه؟

hvnprs آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    31697
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    220
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط armashir21 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    اگر میخواید متال رو بهتر بشناسید باید اول راک رو بشناسید ... و برای شناخت بهتر راک هم اول باید از جز و بلوز شروع کنید ...

در این زمینه یک سری 10 تا سی دی هستش که در مورد موسیقی جز و بلوز از سال 1800 تا 1970 هستش ...

بعد از اون داکیومنتری های زیادی برای راک هستش ... مثل داکیومنتری های بی بی سی ...

بعد از اون هم یک داکیومنتری در مورد متال هستش اگر اشتباه نکنم اسمش هست متال هد بنگرز ...

تمام این ها قابل دانلود از طریق تورنت و سایت ها هستش و میتونید گیر بیارید و خیلی خوب با تاریخچه مفصل این سبک های آشنا بشید .

قبل از اینکه به سراغ جز و بلوز هم برید میتونید کتاب های درک و دریافت موسیقی اثر راجر کیمی ین و کتاب باقی قضایای موسیقی رو اثر دیوید دبلیو باربر رو بخونید که در مورد پیدایش موسیقی در دوران رنسانس و باروک و کلاسیک و رومانتیک و مدرن و پست مدرن هستش ...

بعضی ها به شما خواهند گفت انواع گوناگونی از موسیقی وجود دارند . اما در واقع تنها دو نوع موسیقی وجود دارند : موسیقی خوب و موسیقی بد .

David W. Barber

12. 4 کاربر برای این پست از hvnprs تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    34506
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    6
    6 بار تشکر شده در 5 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض porcupine tree

اقا مخلصیم من البوم های این بند رو میخوام اگه کیفیتش بالای 128 باشه خیلی خوبه ...
    porcupine tree

14. کاربران زیر از mamad gonzo به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10308
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    40
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

از این همه منابعی که گفتی فقط کتاب راجز کیمی ین رو دارم. دست درد نکنه.

hvnprs آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    31697
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    220
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

از این همه منابعی که گفتی فقط کتاب راجز کیمی ین رو دارم. دست درد نکنه.
    خواهش میکنم ... اگر بقیه منابع رو خواستید شاید بتونم کمکتون کنم که بهشون دسترسی داشته باشید ... ولی خود کتاب درک و دریافت هم خیلی عالیه چون هم تاریخ رو آموزش میده و هم درک موسیقی و هم تئوری موسیقی رو .

David W. Barber

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    10308
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    40
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

سلام مرسی از لطفتون. اگه میشه لیست کتابها و نرم افزارهایی که در ایران منتشر شده رو بگین تا تهیه کنم. ممنون میشم

hvnprs آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    31697
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    220
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

سلام مرسی از لطفتون. اگه میشه لیست کتابها و نرم افزارهایی که در ایران منتشر شده رو بگین تا تهیه کنم. ممنون میشم
    سلام ...

کتاب ها هر دو در ایران منتشر شده (درک و دریافت و باقی قضایای موسیقی) .
    قیلم ها رو هم من خودم دانلود کردم ... در حدود 14 گیگا بایتی میشه ... .

David W. Barber

alimetallica_2 آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    36341
    میانگین پست در روز
    0.65
    تشکر از پست
    2,552

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

دست درد نکنه. اطلاعات خوبی داری. اما یه چیزی رو متوجه نشدم و باز نکردین/منظورتون از جمله زیرا راک یکی از ژانرهای موسیقی متال است) چی هست. یعنی پینک فلوید به نوعی تو موسیقی متال فعالیت میکرده/
    این رو من گفتم؟! یادم نماید این رو گفته باشم و اگر هم گفته باشم اشتباه لپی بوده.

متال یکی از ژانرهای سبک راک است.
    یعنی اینکه متال زیر مجموعه سبک راک به حساب میاد.
    در واقع متال هم نوعی راک هست. مثلا یک موسیقی بلک متال میشود:
    راک/متال/بلک متال (بعد باز تقسیم میشه، مثلا نوردیک، ملودیک یا ...)

alimetallica_2 آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    36341
    میانگین پست در روز
    0.65
    تشکر از پست
    2,552

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط s2002mx4 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    مثل اینکه شما منظور من رو دقیقا متوجه نشدی؟! ؟!
    من گفتم سبک دف لپارد Glam Rock هست...
    از شما که اینقدر اطلاعاتتون در مورد سبک ها زیاده توقع نداشتم که گلم رو نشناسید...
    سبک گلم زیر شاخه های زیادی داره و از موسیقی متال و پانک و راک و... تلفیق شده به خاطر همینه که شما فکر میکنید دف لپارد پانکه...
    صحبت های شما راجع به پینک هم نظر شخصی خودتونه و من گروه پینک فلوید رو دوست دارم و نه فقط راجر یا لرد گیلمور و برای همه ی اعضای گروه هم به یک اندازه احترام قایلم...
    این خیلی ها هم همون مقاله نویس ها و کتاب های مزخرفشونه که من هم خیلی قبولشون ندارم ولی در این که سبک استپن ولف به متال نزدیکه هیچ شکی نیست...
    با حرف اخرتون هم کاملا موافقم که هیچ وقت نمیتونیم سرچشمه ی اصلی متال رو پیدا کنیم و همونطوری که در پست قبلیم هم گفتم بلک سبث بیشترین نقش رو در به وجود امدن متال داره و هیچ وقت هم منکرش نمیشم
    سپاس
    عجب. خوب من تابحال چنین چیزی رو نشنیده بودم، همین الان هم به یکی از دوستانم اس ام اس دادم و پرسیدم که آیا چنین چیزی شنیدی و گفت نه! با یکی از بچه های متالر این سایت هم در مسنجر صحبت کردم و وی هم نیز گفت چینین چیزی نشنیده است. یعنی چنین سبکی با نام Glam.
    البته این بدین معنا نیست که فرمایش شما صحیح نیست اما خوب ما اطلاعی در آن مورد نداریم.
    خوب بنده هم به پانک راک اشاره کردم که احتمالا اگر فرمایش شما درست باشد درستش میشود همین که شما فرمودی، اما خوب باید اطلاعاتی راجع به این سبک پیدا کنم و بعد نظر بدهم. هرچند که مایل به سبک شناسی تخصصی موسیقی پانک و حتی راک (غیر از متال) نیستم.
    اما خوب دف لپارد در چندین سبک فعالیت میکند مانند خیلی از گروههای دیگر. بسیاری از گروههای قوی اینچنین میکنند و بسیار از سبک اصلی خارج میشوند و حتی در یک آهنگ چند سبک را مخلوط میکنند (که گاه ممکن است باز یک سبک مستقل بوجود بیاید)

حالا اگه ممکنه شما چندتا از گروههای مستری که در این سبک فعالیت میکنند رو نام ببرید ببنم اصلا اسمشون رو شنیدم یا نه!

21. 2 کاربر برای این پست از alimetallica_2 تشکر کرده اند:

alimetallica_2 آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    36341
    میانگین پست در روز
    0.65
    تشکر از پست
    2,552

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

کتاب بررسی موسیقی متال رو فقط دیدم که هست. به نظر من اطلاعتش نه تنها ناقص، ّلکه بسیار غلط هم هست.
    اگر تعریف از خود غلط بیجا نباشد به نظر من شما تاپیک بنده با نام „علی متالیکا گروپ” را نگاه کنید، شاید کمکتان کند.
    آن مطالب قسمتی از دانسته های بنده است که خود از منابع معتبر کسب کرده ام و بسیاری از اساتید که حتی در همین سایت هم حضور دارند درستی آن را تایید کرده اند.
    ویرایش توسط alimetallica_2 : Tuesday 9 November 2010 در ساعت 08:02 PM

صفحه 14 از 36 نخستنخست ... 410111213141516171824 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)