لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: زندگینامه عماد رام _ استاد بزرگ فلوت ایران

M_T آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    37383
    میانگین پست در روز
    0.53
    تشکر از پست
    3,273
    5,308 بار تشکر شده در 2,140 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    6 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 338/2
    Given: 150/0
    میزان امتیاز
    16

Lightbulb زندگینامه عماد رام _ استاد بزرگ فلوت ایران

0 Not allowed! Not allowed!
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید][ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

عماد رام
    هنرمند و خواننده ایرانی است. او در یازدهم اسفند سال ۱۳۰۹ خورشیدی در [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] بدنیا آمد و در سال ۱۳۸۲ خورشیدی در کشور [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] از دنیا رفت.

او از دوران جوانی علاقه زیادی به [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] داشت و نی‌های خود را سوراخ می‌کرد و در آنها می‌دمید. او در سال ۱۳۲۲ خورشیدی به تئاتر روی‌آورد و علاوه بر نقش کمدین‌ها در پشت پرده می‌خواند و فلوت می‌زد.

در سال ۱۳۳۵ به [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] آمد و و به اداره هنرهای زیبا رفت و نت و سازشناسی را نزد استادان خود فراگرفت. او دارای مدرک لیسانس از دانشسرای کشاورزی بود. از سال ۱۳۵۰ به سرپرستی یکی از ارکسترهای [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] منصوب شد.

عماد در هفتم مهر 1343 خانمی به نام فلور ازدواج کرد و صاحب سه فرزند به نامهای گویا، آهنگ و ملودی شد.

در سال 1357 از ایران مهاجرت نمود و به آلمان رفت.

او به ضبط و پخش نوارهای «ﻭﻃﻦ با شبانه» پرداخت که از شعر، کلام و آهنگهای ملی و وطنی سرشار بود.

عماد در بزرگترین کنسرتها در نقاط مختلف اروپا و آمریکا با ارکستر‌های بزرگ جهانی شرکت داشت و تحسین همگان را برانگیخت.

عماد می‌گفت:
    من عقیده دارم هنرمند باید راه آزادگی پیشه کند و بازگو کننده رنجها خوشیها و هر آنچه که بر مردم جامعه‌اش می‌گذرد باشد.

سرانجام در سوم خرداد ۱۳۸۲ در آلمان بر اثر بیماری سرطان درگذشت و در گورستان بریف‌هوف شهر دوسلدورف آلمان به خاک سپرده شد.
    از وی نت های موسیقی و نیز اشعاری به یادگار باقی مانده است.

_ _ _ _ _ _ _ _

تولّد اسفند 1309 در ساری.
    لیسانش دانش سرای کشاورزی.

از اوان نوجوانی نی های خود رو را سوارخ می کرد و در آنها می دمید.

در سال 1317 در دبستان با ساختمان فلوت پیشاهنگان آشنا شد. عماد نزد خود و بی استاد نواهای محلّی را در فلوت می دمید و بعدها که به رادیو آمد، آهنگ هایی را که با ویلن در رادیو اجرا می کردند، با فلوت تقلید می کرد.

در شهریور 1322 به تئاتر روی آورد و علاوه بر نقش کمدین ها، پیش پرده می خواند و فلوت می زد. در تهران مجید محسنی، حمید قنبری و جمشید شیبانی از سال های 1320 پیش پرده خوانی را شروع کرده بودند و پرویز خطیبی و ابوالقاسم حالت، اشعار فکاهی آن را می سرودند. پیش پرده خوانی چندین سال مد بود. به هر حال به قول عماد رام، نخستین مربی غیر رسمی اش سن تئاتر بود.

در سال 1335 به تهران آمد و به اداره هنر های زیبا رفت. نت، سازشناسی و ارکستراسیون نزد محمد علی خادم میثاق، و ردیف ها را نزد حسن راد مرد فرا گرفت. مدتی نزد نورعلی برومند و حاج آقا محمد ایرانی مجرد آموزش دید.

در سال 1339 برای اولین بار در ارکستر حسن رادمرد کنسرت داد. در تلویزیون، ارکستر سه نفره ای متشكل از حسین تهرانی، فرامرز پایور و عماد رام پا گرفت... از سال 1350 به سرپرستی یکی از ارکسترهای فرهنگ و هنر منصوب شد.

عماد رام می گوید: منحنی هنر نسبت به پیشینیان سقوط کرده بود، کار اساتیدی همچون درویش خان، رکن الدین خان و صبا و ... چون مکتبی بود پس از سال ها همچنان پا برجا مانده است و کار بعضی از شبه هنرمندان چون سرابی بود، اثری از آثارشان باقی نمانده. مکتبی ها به دنبال هنر بودند، دود چراغ می خوردند و دو زانو دستِ ادب بر سینه در برابر استادان می نشستند، لذا آثارشان نیز پایدار ماند و شبه هنر مندان از لوح دلها زدوده شدند.

...

من از فردای خود ترسی ندارم
    که بر سینه نشانی از تو دارم
    ولیکن گر تو خواهی من بسوزم
    میان شعله هم پا می گذارم

2. 4 کاربر برای این پست از M_T تشکر کرده اند:

3. # ADS

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    118465
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    3 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

سلام
    من به تازگی با سایت موزیکانه آشنا شدم که در اونجا صفحه آقای عماد رام رو دیدم و برام جالب بود که دو آلبوم وجود داشت که از ایشون منتشر شده و تک‌نواز فلوت هست ولی در آلبوم‌های زیادی به عنوان نوازنده، آهنگساز و حتی ترانه‌سرا شرکت کرده‌اند و با هنرمندان زیادی همکاری داشته‌اند فکر کنم دیدن صفحه ایشون خالی از لطف نباشه
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

5. 2 کاربر برای این پست از BaharSi تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    98473
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    135
    146 بار تشکر شده در 87 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 24/0
    Given: 1/1
    میزان امتیاز
    11

روحشون شاد! من اولین بار کوک کردن سه تار رو از ایشون آموختم و چند درس اساسی در مایه یابی موسیقی سنتی!. یادشون پاینده.

7. 2 کاربر برای این پست از piottel تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)