لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14

موضوع: ضعف در نت خوانی!!!

farzad73 آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    79485
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    17
    6 بار تشکر شده در 4 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض ضعف در نت خوانی!!!

0 Not allowed! Not allowed!
    با سلام به همه ی دوستان و اساتید عزیز.
    حدود دو ماه میشه که ویولن را شروع کردم. ولی نت خوانی ضعیفی دارم. یعنی نمیتونم چشمم به نت باشه و ساز بزنم. استاد هم هر جلسه این موضوع را میزنه تو سر ما ! یعنی اول باید نت را بخونم و حفظش کنم بعد که حفظ کردم ساز بزنم و چشمم هم دائم به انگشت هام باشه . آیا این موضوع باعث میشه که درآینده دچار مشکل بشم؟لطفا کمک کنید.

2. 2 کاربر برای این پست از farzad73 تشکر کرده اند:

3. # ADS

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    68072
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    22
    42 بار تشکر شده در 23 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 7/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط farzad73 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    حدود دو ماه میشه که ویولن را شروع کردم. ولی نت خوانی ضعیفی دارم. یعنی نمیتونم چشمم به نت باشه و ساز بزنم. استاد هم هر جلسه این موضوع را میزنه تو سر ما ! یعنی اول باید نت را بخونم و حفظش کنم بعد که حفظ کردم ساز بزنم و چشمم هم دائم به انگشت هام باشه . آیا این موضوع باعث میشه که درآینده دچار مشکل بشم؟لطفا کمک کنید.
    سلام دوست عزیز اول اینکه باید روی خود ساز مثلا بدونی چندتا ر روی چهارتا سیم هستش و زود انگشت بزاری و بعدش من خودم اسم نت ها رو دیگه نشستم حفظ کردم و تا چشمم میوفته انگشتم میره رو نتش رو ساز قرار میگیره و در مورد حفظ کردن بله باید بخصوص اتودا و ملودی ها رو حفظ کنین تا قشنگ مسلط باشین و اختیار سازت دست خودت باش و یه نکته تو تمرینات اینکه اگه یه تمرینو قشنگ تمیز زدی دیگه ولش نکن اگه 10 بار پشت سر اشتباه نزدی اون موقع بلدی. موفق باشی دوست عزیز .

5. کاربران زیر از yosofnia به خاطر این پست تشکر کرده اند:

یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    20400
    میانگین پست در روز
    0.28
    تشکر از پست
    4,388
    3,737 بار تشکر شده در 1,370 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 384/4
    Given: 1,625/1
    میزان امتیاز
    16

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط farzad73 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    مشکل شما ممکنه از دو جهت باشه. یکی زود تشخیص دادن و سریع خواندن اسم نتها روی خطوط حامل. دیگری پیدا کردن هر نت بر روی ساز.
    مشکل اول با تمرینات پارلاتی حل میشه که من قسمت پارلاتی کتاب پوزولی 1151 رو پیشنهاد میکنم.
    مشکل دوم با گام نوازی اصولی.

7. 3 کاربر برای این پست از you3f تشکر کرده اند:

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    82579
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    389
    252 بار تشکر شده در 137 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 25/0
    Given: 42/1
    میزان امتیاز
    11

دوست مون yoosef_music خوب به هردو نکته اشاره کردن.
    اگه مشکلت اولیه، یعنی نت خوندنت روی حامل ها ضعیفه، باید جداگونه وقت بذاری براش. یعنی جدا از ساز زدن. باید بدونی هرخط حامل نماینده چه نتیه. و اون هم بدون ترتیب. منظورم اینه که بعنوان مثال وقتی میگن خط سوم سریع بگی سی. یا وقتی میگن بالای خط پنجم بدون معطلی و بدون شمردن ترتیب خط ها بگی سل. یا بین خط اول و دوم سریع بگی فا.

من خودم این مشکل رو باوجودی که کلاس سلفژ رفته بودم داشتم. در مواقعی حتی مثل نگاه کردن تلویزیون کتاب نتم یا همون لو ویولن جلوم باز بود و باخودم تمرین میکردم که تا چشمم بیفته به خط بدون معطلی اسمشو بگم.
    در رابطه با این مشکل استاد سلفژم هم چیز جالبی یادم داد: انگشت های دست تون به منزله خطوط حاملن. شما این خط ها رو همیشه باخودتون دارید. پس هرموقعی که فرصت داشتید میتونید تمرین کنید تا جای نت ها رو یاد بگیرید و بدون معطلی اسمشونو بگید.
    موفق باشید.

9. 4 کاربر برای این پست از Pelk_lk تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    84882
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    34
    19 بار تشکر شده در 9 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    0

دروود...
    من روی نت خوانی زیاد مشکل نداشتم ولی اولش هم استادم کمی سخت گرفت تا مشکل پیش نیاد.
    به نظر من اگر میخواهی جای نت ها رو روی خط حامل یاد بگیری مثل یاد گرفتن شکل حروف الفبا که ابتدا(کلاس اول) میخواستی به خاطر بسپاری،من که واسه یادگرفتن این طوری کار کردم یعنی دفتر نت جلوم میذاشتم رو خط حامل ها نت ها رو میذاشتم و میخوندم و چندین بار که انجام دادم یاد گرفتم و الان مشکلی ندارم.
    مشکل دوم رو من خودم گهگاهی حفظی میزنم اما از رو نت نگاه کردن هم اگر بدونی حواست رو پرت نمیکنه خوبه ولی خوب هردوش به نظرم لازمه حفظ کردن+نگاه کردن و چک کردن...

11. کاربران زیر از pari54 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

hesamkaveh آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    86248
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    2 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Given: 3/0
    میزان امتیاز
    0

چند روز پیش تو آیپاد یکی از دوستان یک برنامه دیدم که به صورت رندم نت می نوشت و ما می بایست تشخیص می دادیم این چه نتیه
    به نظر من اگر از چنین برنامه ای استفاده کنی عکس العملت تو نت خوانی خوب می شه و یکی از مشکلا حل می شه

13. کاربران زیر از hesamkaveh به خاطر این پست تشکر کرده اند:

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    82579
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    389
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط hesamkaveh [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    چند روز پیش تو آیپاد یکی از دوستان یک برنامه دیدم که به صورت رندم نت می نوشت و ما می بایست تشخیص می دادیم این چه نتیه
    به نظر من اگر از چنین برنامه ای استفاده کنی عکس العملت تو نت خوانی خوب می شه و یکی از مشکلا حل می شه

میشه لطف کنی بگی اسم برنامه چی بود؟ قابل دانلود هست یا نه؟ واگه هست از چه سایتی؟ ممنون میشم.

farzad73 آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    79485
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    17
    6 بار تشکر شده در 4 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

ممنون از همه ی دوستانی که راهنمایی کردن.
    در خوندن نت ها به صورت تک تک مشکل زیادی ندارم ولی وقتی پشت سر هم قرار میگیرن اشتباه میکنم خصوصا وقتی که تند باید بخونم. استادم میگه باید در نصف تایمی که ساز میزنی بتونی نت را از اول تا آخر بخونی. مثلا اگه 5 دقیقه ساز زدی باید در حدود 5/2 دقیقه نتش را بخونی . به نظر شما درسته؟ یه چیز دیگه هم اینکه وقتی به نت نگاه می کنم و ساز میزنم انگشتهام دقیقا اونجایی که باید قرار بگیرن نیستن و همش باید به انگشت هام نگاه کنم تا درست بزنم . این طبیعیه ؟ یعنی با گذشت زمان حل میشه؟
    در مورد خوندن نت ها با مترونوم بخونم یا بدون مترونوم؟
    ببخشید سوال هام یکم زیاد شد.

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    82579
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    389
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

ممنون از همه ی دوستانی که راهنمایی کردن.
    در خوندن نت ها به صورت تک تک مشکل زیادی ندارم ولی وقتی پشت سر هم قرار میگیرن اشتباه میکنم خصوصا وقتی که تند باید بخونم. استادم میگه باید در نصف تایمی که ساز میزنی بتونی نت را از اول تا آخر بخونی. مثلا اگه 5 دقیقه ساز زدی باید در حدود 5/2 دقیقه نتش را بخونی . به نظر شما درسته؟ یه چیز دیگه هم اینکه وقتی به نت نگاه می کنم و ساز میزنم انگشتهام دقیقا اونجایی که باید قرار بگیرن نیستن و همش باید به انگشت هام نگاه کنم تا درست بزنم . این طبیعیه ؟ یعنی با گذشت زمان حل میشه؟
    در مورد خوندن نت ها با مترونوم بخونم یا بدون مترونوم؟
    ببخشید سوال هام یکم زیاد شد.

در مورد حرف استادت نمیتونم نظری بدم. ولی اگه مبتدی هستی باید بگم این مشکل که وقتی به نت نگاه میکنی جای انگشتات درست در نمیاد در اول کار طبیعی هستش. مطمئنا اگه موقع نواختن دائما به انگشتات نگاه کنی نه تنها درطول زمان مشکلت حل نمیشه بلکه به مشکلاتت اضافه هم میشه. باید عادت نگاه کردن به گریف رو از سرت دربیاری. پیشنهادم اینه که ضرب پاتو آروم تر کنی و با طمانینه بنوازی. برای شروع، قبل از نواختن قطعه یه نگاه به جایی که باید انگشت هاتو بذاری بنداز و انگشت هاتو یه بار روشون بذار و بعد از روشون بردار و به فاصله یکی دو سانت بالاتر از جایی که باید باشن نگه دار تا به محض خوندن نت بلافاصله و با خطای کمتر رو جایی که باید قرار بگیرن بیفتن. با این کار، به محض خوندن نت لازم نیست انگشت هاتو تکون بدی تا رو نت موردنظر قراربگیرن، بلکه فقط کافیه انگشت تو بیاری پایین و محل برخورد انگشت با سیم رو فشار بدی.
    بعد شروع کن به نواختن. ضرب پاتو آروم کن و سعی کن چشمت فقط به برگه نت باشه. اگه میتونی گریف و انگشتاتو تو ذهنت مجسم کن و باخوندن هر نت اون انگشتی که باید پایین بیادو بیار پایین. اوایل ممکنه یکم فالش هم بزنی ولی حداقل نت خوانی و هماهنگ شدن حرکت انگشت های دست باخوندن نت برای مغزت جا میفته. حواست باشه که به گریف و انگشتا نگاه نکنی.
    اگه هنوز با محل قرارگیری نت ها روی حامل مشکل داری و سرعت نت خوانی ت پایین تر از حدیه که باید باشه،بنظرم با شروع نواختن از کتاب لو ویولن 1 این مشکل زود رفع میشه. درس های1 تا 11 فقط به نت لا اختصاص دارن. یعنی فقط آرشه کشی! درسهای 12 تا 15 لا و سی. درسهای 20 تا 25 دو دیز بهشون اضافه میشه و اگه باحوصله تمرین کنی و هرروز یک نت رو به تمرینات اضافه کنی دیگه ملکه ذهنت میشه که جای هر نت کجاست. روز بعد درسهای مربوط به لا وسی رو تمرین کن والی آخر.
    امیدوارم موفق باشی.

17. کاربران زیر از Pelk_lk به خاطر این پست تشکر کرده اند:

hesamkaveh آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    86248
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    2 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Given: 3/0
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Pelk_lk [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    میشه لطف کنی بگی اسم برنامه چی بود؟ قابل دانلود هست یا نه؟ واگه هست از چه سایتی؟ ممنون میشم.
    اسم برنامه رو دقیق یادم نیست. ازش می پرسم خبرشو می دم.

راستی در مورد نگاه کردن روی ساز:
    شاید العان هرچیزی تو ذهنت بیاد و راجع به خودت زود قضاوت کنی. ولی همونطور که دوستان گفتن این مشکلات برای چند جلسه ی اول عادین
    وقتی تازه وارد موسیقی شدم کمی مشکلات نت خوانی داشتم و علاقه نگاه کردن به ساز. استاد سخت گیرم قول گرفت اگر جلسه ی بعد(می شد جلسه ی سوم) به ساز نگاه داشته باشم چشمم را با چشم بند ببنده و نت رو خودش بخونه و ساز بزنم.
    حالا چی کردم که کار به اونجا نرسید؟
    بعد از دوباره حفظ کردن نت های رو و بین خطوط حامل
    تو دفتر نتم نت می نوشتم و می خواندم
    نت هایی که تو کتابم بود رو به جای اینکه با ساز بزنم می خواندم
    و در نهایت نت های کتاب رو می زدم و همزمان می خواندم

راستی یک نکته ی دیگه. درس های اول رو تا می تونی تمرین کن. هرچقدر هم که روون می زنی ولی بازم تمرین کن.
    ویرایش توسط hesamkaveh : Sunday 25 August 2013 در ساعت 12:17 AM

19. کاربران زیر از hesamkaveh به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Fereshteh_Baran آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    22707
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر از پست
    2,809
    1,553 بار تشکر شده در 566 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 171/0
    Given: 161/0
    میزان امتیاز
    15

خب همه نکات را دوستان گفتند ولی یک تجربه هم از خود من: من حدود 13 سال است که موسیقی کار میکنم و روی نت خوانی هیچ مشکلی ندارم ولی الان چند ماه است که گیتار کار میکنم و با توجه به این که نت ها را بلدم ولی مثل شما جای نت ها را روی سیم گم میکنم. برای این کار گاهی نت های یک درس را از حفظ میکنم و میزنم ولی مطلب جدیدی که دارم یاد میگیرم که مثلا جای نت دو روی کدام سیم ها است گاهی بدون این که دستم را نگاه کنم سعی میکنم جای نت ها را روی سیم ها تنظیم کنم. یک حالتی مثل رانندگی که هیچ گاه شما به پدال ها نگاه نمیکنید، من هم سعی میکنم جای نت ها را با دستم حفظ کنم گاهی از خودم میپرسم مثلا نت ر و بعد بدون نگاه کردن به دستهام سعی میکنم دست چپم را تنظیم کنم به نظرم راه خوبی است.
    آنجا که سخن به اتمام می رسد موسیقی آغاز می شود. بتهون

21. 3 کاربر برای این پست از Fereshteh_Baran تشکر کرده اند:

faramarzlotfy آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    40590
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    360
    369 بار تشکر شده در 186 پست

شبکه های اجتماعی من

Add faramarzlotfy on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 58/1
    Given: 4/0
    میزان امتیاز
    14

مشکل تو طبیعی هست... اولش نت خوانی خیلی سخته ولی بعد از اینکه اولین کتابت رو تموم کردی خودت متوجه میشی که خیلی پیشرفت کردی

23. کاربران زیر از faramarzlotfy به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    59858
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    156
    164 بار تشکر شده در 84 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 20/0
    Given: 8/0
    میزان امتیاز
    12

سلام دوست عزیزممن خیلی تو نت خوانی مشکل داشتمو استادم هم قبل از درس میگفت باید نت خوانی کنیو من هم تو اسم نت ها و این که رو کدوم سیم قرار دارن مشکل داشتمکه بعد از یکی دوماه این که رو کدوم سیم هست مشکلم حل شد اما تا همین دو ماه پیش تو اسمشون مخصوصا سیم می و سل ایراد داشتمو هر جلسه استادم میگفت تمرین کن یادبگیریاما کو گوش شنوا؟ دی:تا یه جلسه تهدید کردن گفتن من جلسه بعد اسم نت ها وحشتناکککککککککککککککک میپرسم فقط اگه یکی رو بلد نباشی.. یکم مکث کنی.. باید بری پیش یه استاد دیگه :منم نشستم اون هفته رو کلا نت خوانی تمرین کردماز رو هر کدوم چند بار نوشتم و اسم هاشون رو تکرار کردم (من حتی تو خواب هم گوشیم دستمه واسه همین با گوشیم از نت ها عکس گرفتم تا همیشه همرام باشه تمرین کنم) و کل ل ویولن یک رو واسه خودم نت خوانی کردم تا خوب یاد گرفتم) البته اگه تهدید استادم نبود یه هفته وقت صرف این کار نمیکردم دی:

25. 2 کاربر برای این پست از melika1377 تشکر کرده اند:

shahraam آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    87001
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    38
    23 بار تشکر شده در 15 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/0
    میزان امتیاز
    0

یه سری هم به لینک زیر بزن ، شاید بتونه کمکت کنه .

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

به نظرم برای این که توی انگشت گذاری ها مسلط بشی ، باد تمام نت ها رو با هم توی ذهنت جمع بندی کنی . چون معمولا استادا در جلسات متعددی نت ها رو میگن و تا میاد انگشت گذاری ها تمام بشه چندین ماه طول میکشه . برایهمین ذهنت آمادگی کافی رو نداره که یه دفعه به چیزی که خیلی وقته مرور نشده رجوع کنه . مخصوصا اوایل تمرین ها که هی بر میگرده به نت های قبلی . اما اگر خودت یه وقت بزاری و تمام نت ها و انگشت گذاری ها رو پیوسته توی ذهنت جا بدی کمتر قاطی میکنی (حتی اونایی که هنوز استادت بهت نگفته) . من الان از لحاظ تکنیک های نوازندگی سطحم خیلی پایینه ولی توی نت خونی و انگشت گذاری هیچ مشکلی ندارم ، اونقدر که نسبتا خیلی راحت میتونم هم زمان با خوندن نت ، همون نت رو یک اکتاو بالاتر یا پایین تر اجرا کنم . به نظرم تنها دلیلش هم اینه که چند روز وقت گذاشتم برای این که از اول تا آخر نت ها رو جمع بندی کنم .

27. کاربران زیر از shahraam به خاطر این پست تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)