لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 37 از 38 نخستنخست ... 27333435363738 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 577 به 592 از 600

موضوع: استادان خوب در مناطق مختلف (ویلن)

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    159747
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام
    من یه استاد خوب توی اصفهان میخام
    میشه راهنماییم کنید

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    160162
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام ممکنه شماره شون رو به من بدید ؟

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    160186
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    0

سلام دوستان
    من مدت زیادی دنبال یک استاد خوب ویولن کلاسیک میگشتم. پیش اکثر اساتید به نام فعلی هم رفتم ولی نتیجه ای که انتظار داشتم رو نگرفتم ولی از وقتی استاد فعلی خودم رو پیدا کردم تازه فهمیدم تدریس موسیقی و استاد خوب یعنی چی.
    اگر به دنبال یک استاد ویولن کلاسیک برای خودتون یا فرزندتون هستین کلاس آقای امیر فتحی رو از دست ندین. کلاس ایشون و سطح آموزشی که ارائه میکنند با دیگر اساتید قابل مقایسه نیست.

- - - Updated - - -

سلام دوستان
    من مدت زیادی دنبال یک استاد خوب ویولن کلاسیک میگشتم. پیش اکثر اساتید به نام فعلی هم رفتم ولی نتیجه ای که انتظار داشتم رو نگرفتم ولی از وقتی استاد فعلی خودم رو پیدا کردم تازه فهمیدم تدریس موسیقی و استاد خوب یعنی چی.
    اگر به دنبال یک استاد ویولن کلاسیک برای خودتون یا فرزندتون هستین کلاس آقای امیر فتحی رو از دست ندین. کلاس ایشون و سطح آموزشی که ارائه میکنند با دیگر اساتید قابل مقایسه نیست.

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    137906
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    29
    333 بار تشکر شده در 173 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 132/1
    میزان امتیاز
    9

عرض ادب

دوستان اگر در همین تاپیک به چند صفحه عقب تر بازگردند ؛خواهند دید یکی از اساتیدی که معرفی کردم اقای امیر فتحی هستند. از انجاییکه قول دادم نظرات و دیدگاهها به روز و بدون تعصب باشد؛ در کمال تاسف باید عرض کنم متاسفانه کلاسهای اموزشی جناب فتحی دیگر کیفیت گذشته و مشابه همان زمانی که تازه از پاریس به ایران بازگشتند را ندارد. البته انصاف را باید رعایت کرد. مسلما اگر کسی چرخی در اموزشگاههای تهران زده باشد و همان سیستم کلاسهای به درد نخور و بی کیفیت هفته ای نیم ساعت را دیده باشد و بعد به جناب فتحی مراجعه کند قطعا باید اقرار کند که کلاس ایشان یک سری استانداردهای حداقلی را دارد. اما نقد من به تدریس ایشان در چند مورد است:
    1) بی نظمی: ایشان منابع و ارشیو نت بسیار خوبی از سالهای تحصیل در فرانسه دارند اما یا از انها استفاده نمیکنند یا شناختشان صرفا حدودی بوده و فقط چند درصد بالاتر از اساتید متفرقه ی اموزشگاهی. ایشان مقولات تکنیکی را بسیار بسط و گسترش میدهند که در طول یک ماه در هر جلسه یک پکیج از کارها و تکالیف در زمینه های متفاوت شکل میگیرد(مثلا تکنیک شماره ی یک برای سرعت دست چپ-تکنیک دو برای تغییر پوزیسیون -سه برای ارشه) و مثلا چیزی حدود سه هفته باید بگذرد تا تکنیکی که چهار هفته پیش درس داده شده مجددا سر کلاس درد پس داد. این نظام سیستماتیک فقط روی کاغذ ایده ال گرایانه و قشنگ است و در عمل بسیار کم بازده. چرا که میتوان با توجه به ضعفهای هنرجو از مجموعه ی عوامل تکنیکی یک برنامه ی کوتاه مدت تر کاربردی و اموزنده بر مبنای نیازهای هنرجو انتخاب کرد.
    2) اعمال سلیقه ی ایده ال گرایانه و وقت گیر در ادیت تمرینها:
    برای توضیح این مورد رجوع میکنم به این گفته ی گالامیان که در کتاب گامش چیزی حدود پانصد فیگور ریتمیک و ارشه کشی متفاوت برای تمرین ارائه داده اما به هنرجویان توصیه کرده فیگورهایی را انتخاب کنند که به افزایش هماهنگی در تمرین گامها منجر خواهد شد. نه صرفا از اول تا اخر همه را نواختن. متاسفانه جناب فتحی در معرفی و ارائه ی تکلیف از کتب سوچیک و شرادیک کاملا بی فکر فقط با حجم زیادی فیگور مشخص میکنند. (دتاشه در وسط و نوک و پاشنه و لگاتو 4-8-16-32) و این روال به صورت مکانیکی صرفا تکرار میشود.

3) بسنده به منابع محدود جهت اموزش تکنیک:
    ایشان برای اموزش به فرض تکنیکهای ارشه و غیره هر جلسه ویدیوهای مربوط به ان تکنیک را از ویدیوهای مدرس معروف ویولن پروفسور ساسمنسهاوس روی هارد ریخته و به هنرجو میدهند(کاری که از منزل و دانلود از سایت violinmasterclass. com هم بدون پرداخت شهریه ی جلسه ای هشتاد تومان امکانپذیر هست)

4) استفاده از رپرتوار تقریبا یکسان برای همه ی هنرجوها و ادیت یکسان برای همه ی هنرجوها:

ایشان قبلا به غیر از دفتری که هر هنرجو باید برای کلاس با خودش می اورد تا تکالیفش ذکر و یادداشت شود؛ روی کامپیوتر برای هر هنرجو فایلی جداگانه هم داشتند تا روند اموزشی وی را فراموش نکنند اما بعدها مثلا یک قطعه ای را به تازگی ادیت و وارد اموزششان میکردند و ان قطعه را با همه کار میکردند که کاری به وضوح اشتباه هست. چون هر هنرجویی نیازهای متفاوتی دارد. کار اشتباه تر استفاده از ادیت و انگشت گذاری یکسان روی یک قطعه برای همه ی هنرجویان هست. ایشان مثلا کنسرتویی را با یک نفر کار کرده و سپس اگر همان اثر را با شخص دیگری شروع به کار میکردند به هنرجوی قبلی میگفتند از ادیت عکس بگیر و بفرست برای هنرجی دیگر. اینکار بسیار اشتباه بوده و ادیت در کلاس باید با پرسش و پاسخ انجام شود تا هنرجو به دانش ادیت واقف شود. حتی در کنسرواتواری که من درس میخوانم استادم برای یک مجموعه اثر مشترک مثل سونات و پارتیتاهای باخ به من گفت ادیتهای مختلفی از جمله گالامیان-کارل فلش-یواخیم و موزر را تهیه کنم تا انچه که با دست من و تکنیک من مطابق تر هست از درون ان انتخاب شود. تازه بعد از اینها باز هم سر کلاس حضوری بحث میشد تا چه ادیتی انتخاب شود.

5) استناد به منابع تاریخ مصرف گذشته و عدم شناخت منابع معتبر در ان زمینه:

به عنوان مثال ایشان در زمینه ی اموزش دوبل نت از لا تکنیک کریک بوم استفاده میکنند که ابدا سیر استانداردی برای اموزش دوبل نتها در پیش نگرفته و به یکباره وارد کار روی شوچیک اپوس 9 میشوند. در صورتیکه یاد گیری دوبل نتها و اینکه از چه فواصلی شروع و به کجا برسیم اصول و قواعد خاصی دارد که در در تاپیکی تحت عنوان چه زمان اموزش دوبل نت نوازی را باید شروع کرد راجع به ان مفصلا توضیح دادم.

6) اموزش جسته و گریخته در کار بر روی تکنیک:
    دوستانی که کوچکترین رجوعی به منابع و سایتهای خارجی در زمینه ی ویولن داشته اند حتما به وفور به این مطلب برخورده اند که کتب تکنیکی و اتودها قرار نیست از الف تا ی کار شود و باید بر حسب نیاز هنرجو و به اقتضای پیشرفتش این منابع کارشناسی شده و انتخاب گردند اما در ایران این جمله تبدیل به یک قانون و توجیه برای از زیرکار در رفتن شده و جناب فتحی هم از این قاعده مستثنی نیستند. چند اتود ملودیک از کتاب اول مازاس-چند اتود کرویتزر و بعد هم اتود کاپریسهای رود. البته قبلا خودشان هم اتود مینوشتند و به هنرجو میدادند که نمیدانم با وجود کتبی مثل هانس زیت و ولفارت و بینهایت اتودهای contemporary و مدرن چه نیازی به این کار هست.

7) استفاده از رپرتوار نامتجانس:

با وجود اینهمه منابع تالیف شده ی استاندارد برای دو نوازی و قطعات سطح بندی شده در این کتابها؛ جناب فتحی بر میدارند اتودهای چرنی 599 و کلمنتی که هدفشان اموزش یک پیانیست در مقطع intermediate هست و در اصل اتودهای پیانو هستند را برای ویولن و پیانو تنظیم کرده و انها را با هنرجو کار میکنند. واقعا کمبود قطعه و رپرتوار برای اکومپانیمان امده که نیاز به اینکار هست؟

8) وعده های عمل نشده:
    ایشان دائما از برگزاری کنسرت و کلاس انسامبل و موسیقی مجلسی و کوارتت و مثلا کلاس دوئت مشترک با سایر هنرجوهاصحبت میکردند. دقیقا مشابه اموزشگاهها که میگویند (با برگزاری کنسرت اخر فصل) و هیچ اتفاقی نمی افتد. اما در عمل در این سالها فقط یک کنسرت اموزشی برگزار کردند.

9) سواد پداگوژیک حدودی:
    به لحاظ کمیتی حجم کاری ایشان بسیار بالاست اما کیفیتی پایین. مثلا در زمینه ی اموزش پوزیسیون :یوست-سوچیک-وان دو ولد و... اما به جای اینهمه صرفا نت نواختن؛ با ده دقیقه توضیح راجع به وضعیت و تنظیم دست چپ هنرجو و ضعیت شصت خیلی بیشتر میتوان در این زمینه پیشرفت کرد.
    ضمن عرض احترام به تمامی مدرسین و دلسوزان موسیقی این مرز و بوم؛
    من با استناد به این دلایل و این شیوه ی پخش و پلا کار کردن ایشان دیگر این شخص را برای اموزش به کسی توصیه نمیکنم.

5. کاربران زیر از sigismond به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    160186
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

با عرض ادب و احترام خدمت شما دوست عزیز
    با توجه به اینکه مدتی است در کلاس آقای امیر فتحی حضور دارم لازم دانستم چند نکته در مورد مطالبی که فرمودید بیان کنم. نه به هدف جانبداری بلکه به جهت تجربیاتی که شخصا سر کلاس ایشان داشته ام.
    اولا همانطور که میدانید گستردگی بحث تکنیک در سازی مثل ویولن به حدی است که رسیدگی به تمامی مباحث تکنیکی این ساز در جلسات محدود هفتگی بسیار دشوار است با اینهمه آقای امیر فتحی از طریق تقسیم جلسات درس سعی میکنند هنرجو را حداقل تا حدودی با تمامی این مباحث گسترده آشنا کنند. خود بنده تکنیک هایی را با ایشان کار کرده ام که بسیاری در ایران اسم آنها را هم نشنیده اند.
    ثانیا اگر شما سطوح متوسطه را با ایشان گذرانده و به پایان رسانده باشید تجربه خواهید کرد که به تدریج مباحث تکنیکی محدودتر شده و بخش رپرتوار گسترده تر میشود که کاملا منطقی است.
    در مورد اینکه فرمودید آقای امیر فتحی حجم زیادی از تکنیک و تمرین روی فیگورهای مختلف را بطور مکانیکی به شاگرد میدهند باید عرض کنم که در مورد شخص من موضوع کاملا بر عکس بوده و مثلا در کتاب سفچیک اپوس 2 که برای تکنیک آرشه نوشته شده ایشان فقط واریاسیون ها و قسمت هایی محدود را انتخاب کرده و برای تمرین به من توصیه می کنند و نه تمامی تمرینات را، اگرچه اگر شاگرد کوشا و جدی باشد فرض بر این است که کلیه تمرینات را باید انجام دهد.
    در مورد ویدیوهای پروفسور ساسمنسهاوس باید عرض کنم با وجود اینکه به عنوان یک وسیله کمک آموزشی برای بسیاری از شاگردان ویولن خیلی سودمند هستند و من از طریق آقای فتحی با آنها آشنا شدم ولی ایشان تنها به منظور آشنا کردن هنرجو با هر تکنیک، ویدیوی مربوط به آن را به شاگرد میدهند نه اینکه به آن بسنده کنند. کما اینکه خود شما میگویید روی تکنیک ها بطور مفصل کار میکنند.
    در زمینه ادیت قطعات و آرشه و انگشت گذاری بارها دیده ام که ایشان کاملا انعطاف پذیرند و آرشه یا انگشت گذاری قطعه ای را که قبلا ادیت کرده بودند تغییر دادند و مورد مناسب من را جایگزین کردند.
    در مورد انتخاب اتودها از منابع مختلف شما از یک طرف میگویید آقای امیر فتحی حجم زیادی از کار تکنیکی را به شاگرد ارایه میکنند و از طرف دیگر انتظار دارید ایشان کلیه اتودهای کایزر و مازاس و کرویتزر و رود و ... را با هنرجو کار کنند و نه گزیده ای از بهترین اتودها را. آیا این تناقض نیست؟
    در مورد قطعات و اتودهایی که ایشان ساخته و یا تنظیم کرده اند من شاهد بوده ام اولا آنها به هنرجویان با سطح تکنیکی پایین و متوسط که در اوایل راه هستند ارایه شده اند و ثانیا ملودی ها و حال و هوای این اتودها و تمرینات بسیار گوش نواز بوده و به فرهنگ موسیقایی ما نزدیکند و باعث علاقه مندی هنرجو و لذت بردن او از تمرین میشوند، در حالیکه خشک و بی روح بودن بخش زیادی از اتودها مخصوصا در اوایل کار باعث خستگی و دلزدگی شاگرد تازه کار میشود.
    اگر آقای امیر فتحی از دانش آهنگسازی خود بهره گرفته و قطعاتی جدید که زیبا و مناسب هستند را برای ویولن و پیانو تنظیم کرده و سر کلاس با شاگردان اجرا میکنند نه تنها نقطه ضعف تدریس ایشان نیست بلکه از نقاط قوت کلاس ایشان است وگرنه استفاده مکرر و تکراری از منابع موجود که کار دشواری نیست.
    من کماکان آقای امیر فتحی را از بهترین استادان موسیقی در حال حاضر میدانم و کلاس ایشان را به همه کسانی که برای یادگیری موسیقی جدی هستند توصیه میکنم.

- - - Updated - - -

با عرض ادب و احترام خدمت شما دوست عزیز
    با توجه به اینکه مدتی است در کلاس آقای امیر فتحی حضور دارم لازم دانستم چند نکته در مورد مطالبی که فرمودید بیان کنم. نه به هدف جانبداری بلکه به جهت تجربیاتی که شخصا سر کلاس ایشان داشته ام.
    اولا همانطور که میدانید گستردگی بحث تکنیک در سازی مثل ویولن به حدی است که رسیدگی به تمامی مباحث تکنیکی این ساز در جلسات محدود هفتگی بسیار دشوار است با اینهمه آقای امیر فتحی از طریق تقسیم جلسات درس سعی میکنند هنرجو را حداقل تا حدودی با تمامی این مباحث گسترده آشنا کنند. خود بنده تکنیک هایی را با ایشان کار کرده ام که بسیاری در ایران اسم آنها را هم نشنیده اند.
    ثانیا اگر شما سطوح متوسطه را با ایشان گذرانده و به پایان رسانده باشید تجربه خواهید کرد که به تدریج مباحث تکنیکی محدودتر شده و بخش رپرتوار گسترده تر میشود که کاملا منطقی است.
    در مورد اینکه فرمودید آقای امیر فتحی حجم زیادی از تکنیک و تمرین روی فیگورهای مختلف را بطور مکانیکی به شاگرد میدهند باید عرض کنم که در مورد شخص من موضوع کاملا بر عکس بوده و مثلا در کتاب سفچیک اپوس 2 که برای تکنیک آرشه نوشته شده ایشان فقط واریاسیون ها و قسمت هایی محدود را انتخاب کرده و برای تمرین به من توصیه می کنند و نه تمامی تمرینات را، اگرچه اگر شاگرد کوشا و جدی باشد فرض بر این است که کلیه تمرینات را باید انجام دهد.
    در مورد ویدیوهای پروفسور ساسمنسهاوس باید عرض کنم با وجود اینکه به عنوان یک وسیله کمک آموزشی برای بسیاری از شاگردان ویولن خیلی سودمند هستند و من از طریق آقای فتحی با آنها آشنا شدم ولی ایشان تنها به منظور آشنا کردن هنرجو با هر تکنیک، ویدیوی مربوط به آن را به شاگرد میدهند نه اینکه به آن بسنده کنند. کما اینکه خود شما میگویید روی تکنیک ها بطور مفصل کار میکنند.
    در زمینه ادیت قطعات و آرشه و انگشت گذاری بارها دیده ام که ایشان کاملا انعطاف پذیرند و آرشه یا انگشت گذاری قطعه ای را که قبلا ادیت کرده بودند تغییر دادند و مورد مناسب من را جایگزین کردند.
    در مورد انتخاب اتودها از منابع مختلف شما از یک طرف میگویید آقای امیر فتحی حجم زیادی از کار تکنیکی را به شاگرد ارایه میکنند و از طرف دیگر انتظار دارید ایشان کلیه اتودهای کایزر و مازاس و کرویتزر و رود و ... را با هنرجو کار کنند و نه گزیده ای از بهترین اتودها را. آیا این تناقض نیست؟
    در مورد قطعات و اتودهایی که ایشان ساخته و یا تنظیم کرده اند من شاهد بوده ام اولا آنها به هنرجویان با سطح تکنیکی پایین و متوسط که در اوایل راه هستند ارایه شده اند و ثانیا ملودی ها و حال و هوای این اتودها و تمرینات بسیار گوش نواز بوده و به فرهنگ موسیقایی ما نزدیکند و باعث علاقه مندی هنرجو و لذت بردن او از تمرین میشوند، در حالیکه خشک و بی روح بودن بخش زیادی از اتودها مخصوصا در اوایل کار باعث خستگی و دلزدگی شاگرد تازه کار میشود.
    اگر آقای امیر فتحی از دانش آهنگسازی خود بهره گرفته و قطعاتی جدید که زیبا و مناسب هستند را برای ویولن و پیانو تنظیم کرده و سر کلاس با شاگردان اجرا میکنند نه تنها نقطه ضعف تدریس ایشان نیست بلکه از نقاط قوت کلاس ایشان است وگرنه استفاده مکرر و تکراری از منابع موجود که کار دشواری نیست.
    من کماکان آقای امیر فتحی را از بهترین استادان موسیقی در حال حاضر میدانم و کلاس ایشان را به همه کسانی که برای یادگیری موسیقی جدی هستند توصیه میکنم.

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    137906
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    29
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    9

سلام

بنده بسیار پیش از اینکه شما هنرجوی ایشان باشید از زمانیکه کلاسهای ایشان در یوسف اباد بود هنرجوی ایشان بودم. مدت بسیار بیشتری است که از ایشان شناخت دارم و هنرجوهای کمی در مقاطع مختلف از کلاس ایشان نبودند که با انها در تماس بودم.

1) بنده ی حقیر بعد از 15 سال نوازندگی ویولن که چهار سال اخیر ان هم به تحصیل در کنسرواتوار مشغول بودم و کم پداگوگ و نوازنده ندیدم به گستردگی تکنیکی این ساز در حد قابل قبولی اشراف دارم و از چالشهای تکنیکی ان اگاه هستم. اینکه میفرمایید تکنیکهایی را با ایشان کار کرده اید که بسیاری در ایران اسم انها را نشنیده اند مایلم بدانم شامل چه مواردی بوده. این گفته ی جنابعالی کاملا صحیح است که بسیاری از اساتید اموزشگاهی ما از مرحله پرت هستند. اما اینکه شما با کسی قبل از جناب فتحی تماس نداشته اید که از انها اگاه باشد؛ حاصل تجربه ی شخصی شماست نه اینکه چنین افرادی وجود نداشته باشند.
    ضمن اینکه جناب فتحی به فرض در زمینه ای مثل اموزش هشت تکنیکی اصلی دست راست هم چندان دقیق کار نمیکنند. به فرض هنرجو در حال کار روی etude speciales مازاس هست یا کرویتزر یا چیزی در این حدود بوده و همچنان دارد گام یک اکتاوی با الگوی acceleration مینوازد. و بعد روی همین گامها با اکتفا به ویدیوهای ساسمنسهاوس تکنیک دست راست کار میشود انهم در حد جزئی. من این تکنیکها را توضیح نمیدهم و در پایان مقاله ام در رابطه با انها از شما سوال میپرسم تا ببینیم وقتی میگویید دقیق و کامل تکنیکها را توضیح میدهند؛این حرف مطابق با سواد و درک فعلی شما از ساز است یا واقعا کامل اموزش میدهند.

2) من فراتر از سطوح متوسطه هم با ایشان کار کردم سالها پیش و نه تنها من بلکه چندی دیگر از هنرجویان هم صحت این مدعا را تایید میکنند که نهایتا این تکنیک 1-2-3 و الی اخر ایشان چنان گسترده و پخش و پلا میشود که همه را تبدیل به یک پکیج میکنند و این وسط بعضی موارد هم فراموش میشود. ضمن اینکه فقط نت نواخته میشود و علمی پشت ان نیست. مثلا در زمینه ی تغییر پوزیسیون و اصلاح وضعیت دست ایشان هنرجو را ارجاع میدهند به یکی از ویدیوهای اموزشی danut muresan که تماس دست چپ با ساز را معطوف به یک حالت میداند و این وضعیت را به همه ی هنرجویان توصیه میکنند که شصت دست چپ تا مد امکان پایین و سبابه تا ناکل پایه بالا بیاید! غافل از اینکه هر انسانی اناتومی متفاوتی دارد و چنانچه کتاب Ivan Galamian تحت عنوان principles of violin playing and teaching را مطالعه فرمایید خواهید دید که برای افراد با طول دست متفاوت grip های متفاوتی شرح داده شده و رعایت نکردن این موضوع منجر به تاثیر منفی روی اینتوناسیون و ارتیکولاسیون خواهد شد که ناشی از زاویه ی غلط انگشتان است. ضمن اینکه این کم شدن حجم تکنیک و بیشتر شدن رپرتوار چه سودی دارد وقتی تکنیک درست کار نشده و برای اموزش دوبل نت از لاتکنیک و ل ویولن استفاده میکنند؟ شما میدانید اصول دوبل نت و اکورد نوازی شامل چه مواردیست؟ ایا این سیر تکنیکی منجر به نواختن اثاری مثل شاکون یا فوگ باخ شده؟

3) اصلا مهم نیست که چه میزان سوچیک اپوس دو برای شما تیک زدند و منظور من از حجم کاری بالا و توام با صرفا نت نوازی از جمیع جهات و همه ی جنبه های تکنیکی در کنار هم است که در رابطه با شخص ایشان این ارائه ی تکالیف همپوشانی نداشته و صرفا بر مبنای ضعف تشخیص داده شده در هنرجو ارائه نمیشود. هرچند که امروزه کار روی سوچیک بسیار کم طرفدار شده و یا اگر هم درسی مشخص میشود نباید متجاوز از روزی نهایتا پانزده دقیقه باشد و البته چگونه سوچیک نواختن بسیار مهمتر است. چرا که خود شخص اتاکار سوچیک که دیگر هنرجوی بهتر از یان کوبلیک نداشت! اما همان شخص در سایه ی کار روی همان کتابها در چهل سالگی دستش از کار افتاد و دیگر نتوانست سوچیک بنوازد. کار روی سوچیک اصول خاصی دارد که من ان را در کلاس جناب فتحی ندیدم. به عنوان مثال کارل فلش در کتاب هنر ویولن نوازی خود شرح میدهد که کتاب اول و دوم سوچیک اپوس دو برای حرکات بازه ی بزرگتر و ارنج و بازو تالیف شده و سوم و چهارم برای حرکات ظریف تر و مچ و انگشتان و توصیه کرده که کتاب اول و سوم تواما شروع شده و اگر از هر کدام و از هر درس پنج واریاسیون انتخاب شود بعد از یک سال و نیم یک مرور جامع روی این کتب صورت گرفته و توصیه کرده که اساتید یا از این کتاب استفاده نکنند و منابع دیگری برای تکنیک دست راست استفاده کنند و مثال متد Nicolas Laoureux را زده که به عنوان ارشه ساز معروف شده چون اتودهای خوبی برای دست راست ارائه داده یا اینکه کار یک بعدی روی سوچیک اپوس دو و شروع از جلد یک و پیشروی به این روش کاملا عبث و ناقص خواهند ماند. در نتیجه این که میفرمایید اگر هنرجویی کوشا باشد باید همه را کار کند با همان گفته ی شما که از هر درس چند واریاسیون داده شده و دیدگاه استادتان در تناقض هست. بعضی دروس با احتساب الگوهای ریتمیک و فیگورهای مختلف تا حدود 175 واریاسیون به شما میدهند. به جای 175 واریاسیون یک نفر با شناخت تکنیکهای دست راست و تمارین tone production و روزی فقط بیست دقیقه کار روی انها و پیاده سازیشان روی دروس مختلف بیشتر نتیجه میگیرد تا پشت سر هم سوچیک نواختن و اسیب به اپاراتوس سرشانه و تاندونها و fatigue. حتی همان چند واریاسیون تیک زده شده.

4) حال که صحبت از tone production شد بگذارید مثالی برای شما بزنم در جهت اثبات ادعایم که ایشان با علم حدودی تدریس میکنند. مقوله ی تولید صدا و صداسازی روی ویولن به همان اندازه ای روی ویولن قدمت دارد که تمرین گام. و حتی شاید مهمتر از ان. از فرانچسکو جمینیانی بگیرید تا لئوپولد موتزارت تا لوسین کاپه استاد گالامیان همه در کتابهایشان به این تمارین اشاره کرده و انها را بسط و گسترش داده و کامل کرده اند. پداگوگ مشهور سایمون فیشر چند سال پیش یک مجموعه دی وی دی اموزشی ارائه داد تحت عنوان secrets of tone production که پنج تمرین اصلی tone را و مسائل پایه ای ارشه کشی و تکنیک دست راست و ترکیب این تکتیکها و پیاده سازیشان روی رپرتوار را مرور میکند. مقدمه ی این دی وی دی که در ان اقای فیشر مجموعه را معرفی میکند در یوتیوب نشر داده شد که وی در ان به اهمیت این تمارین اشاره کرده و میگوید که لئوپولد موتزارت برای پسرش ولفگانگ همین تمارین را به کار برده یا مثلا رد این تمارین تا دورانهای بسیار قدیمتر در متد ویولن جمینیانی و غیره هم قابل مشاهده هست. اونوقت اقای فتحی برداشتند حرفهای ایشان را به فارسی تکست کرده اند روی یک برگه ی A4 به بچه ها میدهند و دیگر خدا میداند که جمینیانی و موتزارت راجع به tone و son file چه گفته اند یا لوسین کاپه و دوروتی دیلی انها را چطور توضیح داده اند و اینکه اصل تمارین چیست در هاله ای از ابهام قرار دارد. اینکه صرفا به هنرجو بگوییم و مکررا تکرار کنیم: sounding point-speed-pressure or weight باعث صداگیری خوب نمیشود.

5) در رابطه با تغییر ادیت توسط ایشان صحبت نمودید. باور بفرمایید موردی که نوشتم اگر صحت نداشت ذکر نمیکردم چون تمام افرادی که در این سایت مرا میشناسند میدانند که هر کمکی از دستم بر امده برای همه انجام دادم. از تهیه ی کتاب بگیر تا مشورت و معرفی استاد و قصد من اینجا جدال و تخریب و دروغگویی نیست. چه سودی دارد که اینکار را بکنم؟
    اما حق نقد دارم و این کاملا طبیعیست. در رابطه با ادیت و اینکه گاها ادیت را تغییر دادند این نوع تغییر را من از چند نفر دیگر هم شنیدم و صرفا برای ساده سازی ان پاساژ یا ارشه کشی مربوطه برای هنرجوی مذکور انجام میشود و texture و stylistic کاملا نادیده گرفته میشوند. چندی پیش یک نفر از هنرجویان ایشان که مشغول کار روی پرستو و ژیگ باخ بود اورتکسی که ایشان برایش روی ان انگشت گذاری کرده بود را برای من اورد. بعضی جاها چنان نامناسب به پوزیسیونهای بالا رفته بود و مثلا مطابق مکتب چک و المان که پوزیسیون زوج را ممنوع میدانستند انگشت گذاری شده بود که نگو و نپرس. در صورتیکه خیلی جاها با یک اکستانسیون به پوزیسیون دو و مثلا شیفت دست باز نه رنگ صوتی خراب میشد و هم خیلی راحتتر برای ان هنرجو نواخته میشد و قابل انجام بود. در رابطه با کنسرتو ویولن سل ماژور میدانم و مطمئنم ایشان اینکار را با چند نفر انجام دادند و به هنرجویی گفتند عکس ادیت را برای چند نفر بفرست. که تکرار میکنم کاری اشتباه است. به ادیتورهای انتشاراتی مثل schirmer و barrenreiter هم نقد هست و دلیل اینکه ادیتهایشان وارد imslp و سایتهای رایگان میشود همین هست. چون با منطق ریاضی ادیت میکنند و نه راحتی و بیان. حساب بزرگان جداست. بهتر است هنرجو چند مورد از این ادیتها را داشته باشد و از مجموع انها ادیت نهایی استخراج شود یا اینکه ادیت حضورا سر کلاس انجام شود تا هم هنرجو درک بهتری از صدا دهی موسیقی ان دوره پیدا کند هم نقاط ضعف شناسایی و جایگزین شوند. حال اگر در مورد شما این قضیه متفاوت بوده فبها المراد و خب چیزی که درست هست نیازی به بحث ندارد و چه خوب که با شما اینطور کار کردند. ایکاش با همه همینطور باشند.

6) به تناقض گویی من اشاره کرده اید و سوال پرسیدید. باید اشاره کنم مع الفارق قیاس نمودید. من کتب تکنیکی و اتود ها را در یک کفه ی ترازو قرار ندادم. تکنیک یا basic اصولا به اثاری مثل شرادیک-یوست-دونیس و امثالهم اطلاق میشود و اتود به ادبیاتی که روی جنبه های مختلف تکنیکی مانور میدهد. اگر بر محوریت اموزش یک تکنیک خاص باشد اسم ان تکنیک را به خود میگیرد مثل مثلا اکول مدرن وینیاوسکی شماره ی یک اپوس ده که لا سوتیه اسم گرفته. اگر چند جنبه ی تکنیکی هدف قرار گرفته باشد اصطلاحا اتود mixed media بوده و بسته به فرمت اتود ملودیک و در سطوح بالاتر اتود کاپریس و کاپریس خواهیم داشت. نگفتم دونه به دونه ی اتودها باید کار بشه ولی در اکثر sequence ها یک سیر منطقی وجود دارد که انها حتما باید کار شوند. در سمپوزيوم هایی مثل جولیارد یا ایستمن و انجم معلمین سازهای زهی امریکا (ASTA) یا بسیاری ارگانها ی دیگر داشتن سواد کومپوزیسیون از بایدهاست. انوقت چند نفر از این اساتید بر میدارند لزوما اتود تالیف میکنند برای هنرجویان خودشان؟
    یک نگاه به امار فروش کتبی مثل اماده سازی برای کرویتزر اثر ویسلر یا یوجین گراتوویچ بیندازید. تالیف اتود موقعیکه حرفی برای زدن باشه. من یادم میاد ایشان هشت اتود نوشته بودند و انطور که شما میگویید حالت شرقی یا مطابق با سلیقه ی ایرانی هم نداشت. اتود شماره ی یک اتودی بود با اتصال چنگ به دو دولا چنگ در سل ماژور و اتصال و میزان مصرف ارشه رو از long tonic به short 8th بررسی میکرد. مشابه این اتود در ولفارت اپوس 45 شماره ی 4 و البته 74 وجود داره. ثانیا مگر فقط ملت ماست که موسیقی جدایی دارد و اگر قرار است اموزش از طریق ملودیهای بومی صورت بگیرد پس چرا ویولن کلاسیک اموزش میبینیم؟ چهاچوب اصلی این ژانر چه میشود؟ اگر ارجاعتان به فلسفه پداگوگ مجار و مولف متد اموزش سلفژ کدالی هست ایشان از اموزش پایه صحبت کردند. در ثانی رپرتوار موسیقی کلاسیک وسیعترین در بین همه ی سبکها بوده و در طی قرون اگر چیزی ارزشش را داشته در اغوش خود جای داده. پس نیازی به تالیف اثار بی محتوا صرفا برای تقویت مهارت اهنگسازی خودمان یا تبدیل اتود های چرنی 599 برای تمرین پیانوی خودمان و درگیر بودن با پیانو به قیمت استفاده از وقت هنرجو نیست. شما را ارجاع میدهم به این گفته ی داوینچی که چه از یک پدیده ی هنری متنفرید و چه به ان علاقه مند هر دوی این حسها از علم شما نسبت به ان پدیده نشات میگیرد. پس اگر کم در باره ی ان بدانید نقدتان هم به همان میزان کم شناخت هست.
    خشک خطاب کردن اتودهای اساتیدی که مسلما بیشتر از جناب فتحی سواد کومپوزیسیون داشتند مصداق همین ماجراست. همینطور تایید اتودهای دست نویس ایشان که از قضا هیچ ارتباطی با موسیقی این مرز و بوم ندارد. سوالی از شما میپرسم. ایا در ژاپن که سوزوکی و شینوزاکی اموزش میدهند هم همه ی اساتید اتود از ساز شاکوهاچی تبدیل میکنند و تنظیم برای ویولن و به هنرجو میدهند. چرا در چین که این روزها اینقدر نوازنده تربیت میکند کسی نمیگوید ما ساز ارهو داریم و اتودهای کلاسیک خشک هستند. چون قبل از شروع به کار فکرشان به مقوله ی موسیقی کلاسیک صحیح است. بماند که اتودهای جناب فتحی هم هیچگونه تعلقی به موسیقی مشرق زمین و فضای ایرانی نداشتند. به غیر از یک کوارتت و یک سونات سولوی دشتی که چندان اثر جالبی نبود. بنابرین نقش این اتودها دراوایل کار برای علاقه مند کردن هنرجو اینجا کاملا بی ربط هست.

7) در رابطه با این گفته ی شما:

„اگر آقای امیر فتحی از دانش آهنگسازی خود بهره گرفته و قطعاتی جدید که زیبا و مناسب هستند را برای ویولن و پیانو تنظیم کرده و سر کلاس با شاگردان اجرا میکنند نه تنها نقطه ضعف تدریس ایشان نیست بلکه از نقاط قوت کلاس ایشان است وگرنه استفاده مکرر و تکراری از منابع موجود که کار دشواری نیست”

قطعات جدید و زیبا و مناسب میشه تبدیل اتودهای کلمنتی و چرنی برای ویولن؟
    سونات ویولن و هارپسیکوردهای باخ یا کورللی جنبه ی اموزشیشون از چرنی 599 کمتره؟ اینها اثار اموزشی هستند با هدف اموزش خاصی روی ساز پیانو و پیش روی تکنیکی روی پیانو. تنظیم اینها و انگشتگذاریشون به نظرتون میتونه برای یک ویولنیست اموزنده باشه یا بینهایت دوئت که اصولی برای ویولن نوشته شده به علاوه ی اکومپانیمان. شما حرف من را تغییر دادید. اهنگسازی یک بحثیه و تنظیم اثری از ساز دیگر یک بحثی. یکوقت هست ناتان میلشتاین برمیداره نوکتورن دو دیز مینور شوپن رو برای ویلن تنظیم میکنه یا اتود اسکریابین برای ویولن و پیانو تنظیم میشه که اینقدر اینکارها قویه که نه تنها ارزش اموزشی بلکه جنبه ی هنری پیدا میکنه. اما تنظیم یک درس و اتود اموزشی پیانو برای ویولنیست کار صحیحی نیست. چند مورد از کتب رپرتوار سطح بندی شده ی دوئت برای ویولن و پیانو برای شما نام ببرم؟

و اما چند سوال که فرمودید جناب فتحی تکنیکها را کامل شرح میدهند.
    اگر شما با ایشان گام نواخته باشید و کار کرده باشید مسلما دیده اید که در ابتدا با سل ماژور و سل مینور در یک اکتاو شروع کرده و فقط لگاتو و دتاشه میخواهند. پس باید تا اینجای کار توضیح کاملی از لگاتو و دتاشه داده باشند.
    1) انواع دتاشه و نحوه ی انجام صحیح انها را نام برده و توضیح بدهید.
    2) تکنیک loure چیست و چطور انجام میشه؟
    3) چوب ارشه و مو باید کاملا عمود به سیم باشند و flat یا چوب ارشه مایل به سمت گریف باشه و tilt؟
    4) تکنیک fouette چیست و چگونه انجام میشود؟
    5) وضعیت تماس دست راست با ارشه برای انجام تکنیک اسپیکاتو چه تغییری میکند؟
    6) ایا انگشت سبابه روی ارشه محل تماسش تغییر میکند یا همواره ثابت هست؟ اگر بله؛ چرا؟
    در تمام مراحل نوازندگی برایتان ارزوی موفقیت دارم و هدف این بحث معاوضه ی نکات هست و به هیچ عنوان قصد توهین نبوده. من یک اشتباهی کردم که باید اقرار کنم و همینطور شما؛
    دوست عزیز هیچوقت یک انسان نمیتواند برای همه جهت تدریس مناسب باشد. هرقدر هم باسواد. من این حرفم که در کامنت قبلی گفتم به هیچکس توصیه نمیکنم را پس میگیرم اما توصیه کردن یک نفر به (همه) هم کار درستی نیست.

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    160186
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

با عرض ادب و احترام مجدد خدمت شما دوست عزیز

همانطور که در اولین متن و قبل از آغاز گفتگو با شما گفتم من قبل از حضور در کلاس آقای امیر فتحی افتخار شاگردی اساتید دیگر را هم داشته و از تک تک آنها بسیار آموختم و سپاسگزارشان هستم. همچنین در سال های گذشته در چند دوره آموزشی کوتاه مدت و مستر کلاس در اروپا هم شرکت داشته و نحوه تدریس چند تایی از اساتید اروپایی را هر چند اندک تجربه کرده ام و از شما چه پنهان اندک فعالیتی هم در زمینه تدریس دارم.

از کلام شما و اصطلاحات تخصصی که تکرار میکنید کاملا پیداست که به یمن وجود اینترنت و ارتباطات دنیای امروز دانش تئوریک زیادی اندوخته اید که البته شایسته تقدیر است ولی اینکه آیا در عمل و هنگامی که آرشه شما با ویولن تماس پیدا میکند از این دانش شما چه نتیجه ای شنیده می شود را نمیدانم. امیدوارم نوازندگی شما هم به خوبی صحبت کردنتان باشد.

آیا بعد از به قول خودتان 15 سال یادگیری ویولن و گذراندن کنسرواتوار به نواختن آثاری مثل شاکون یا فوگ باخ که خودتان نام میبرید رسیده اید؟ امیدوارم چنین باشد اگر چه اجرای این آثار به تنهایی نشانه یک ویولونیست و موزیسین خوب بودن نیست، بلکه به قول آقای فتحی „دو تا نت ساده بزن ولی طوری بزن که قلب شنونده را با همین نت های ساده تسخیر کنی، اگر اجرای شما تاثیر گذار نباشد باخ و پاگانینی و وینیاوسکی زدن هم بیفایده است”

نکته دیگر اینکه من به عینه دیده ام که آقای امیر فتحی با همه شاگردان بطور مشابه کار نمیکنند بلکه توان و استعداد و ظرفیت جذب و میزان تمرین شاگرد را کاملا در نظر میگیرند و متناسب با آن کار میکنند. حتی در مواردی پیش آمده که خود من بدون تمرین و آمادگی قبلی سر کلاس حاضر شده ام و ایشان در آن جلسه از توضیح بسیاری از موارد ریز صرفنظر کرده اند و بر عکس، زمانی که با آمادگی سر کلاس رفته ام یا از خودم قابلیتی نشان داده ام به مصداق „مستمع صاحب سخن را بر سر حرف آورد” شیوه تدریس ایشان کاملا متفاوت شده و سعی کرده اند هر آنچه در توان دارند در اختیارم بگذارند.

من ادعا نمیکنم که آقای امیر فتحی از هر جهت ایده آل هستند کما اینکه خود ایشان هم در هیچ زمینه ای ادعایی نکرده اند یا لا اقل من ندیده ام، ولی از شما میپرسم اگر تدریس ایشان از نظر شما ایده آل نیست و از استاندارد های جهانی عقب تر است و به روز نیست و ... و به قول شما حدودی است آیا شما به عنوان شاگرد در چه حد و سطحی بوده اید؟ آیا استعداد و توانایی شما هم در حد آنچه که از معلم انتظار دارید هست یا شما هم یک هنرجوی به قول خودتان „حدودی” هستید؟ آیا این انتظار که مثلا ایشان هشت تکنیک دست راست را آنطور که شما میخواهید تک تک با شما کار کنند در حد توان و ظرفیت شما هست؟ کار کردن بسیاری از تکنیک ها با برخی از شاگردان مصداق „آب در هاون کوبیدن” و وقت تلف کردن است، البته نمیگویم شما چنین هستید و امیدوارم که در مورد شما اینطور نباشد.

شما با لحن یک متخصص و صاحب نظر صحبت میکنید و میگویید انگشت گذاری آقای امیر فتحی روی آثار باخ را ملاحظه کرده و از نظر خودتان بسیاری ایراد در آن پیدا کرده اید. من شما را به ادیت جناب گالامیان روی سونات ها و پارتیتا های باخ ارجاع میدهم (که خود آقای امیر فتحی به من نشان دادند و نظر انتقادی داشتند) در آنجا می بینید که استفاده از انگشت گذاری های پیچیده و نامتعارف و رفتن به پوزیسیون های بالا در حدی است که انگار اثر چایکوفسکی یا راخمانینوف را ادیت کرده اند. منظورم این است که مواردی از این قبیل چندان موضوع بی سابقه ای نیست و خیلی وقت ها سلیقه ای است و به نوازنده بستگی دارد. باز هم از آقای امیر فتحی نقل قول میکنم که آنچه مهم است چیزی است که نهایتا شنیده میشود نه فلان انگشت گذاری خاص و همیشه به طنز میگویند „با انگشت شست پات بزن ولی خوب بزن”

در مورد تنظیم قطعاتی که در اصل برای ساز دیگری مثلا پیانو نوشته شده اند خدمت شما عرض میکنم که این امر در بین پداگوگ ها و آهنگسازان موضوعی کاملا رایج و طبیعی است. من خودم یک معلم خوب فلوت را دیدم که به شاگردانش قطعات پیانو میداد و از آنها می خواست دست راست پیانو را تمرین کنند. سوزوکی هم در متد ویولن خودش دقیقا همین کار را کرده و در آثار پیانویی باخ و بتهوون و شومان ملودی دست راست را برای ویولن نوشته است. تغییر سازبندی و تنظیم مجدد و چند باره قطعات برای ترکیب های سازی مختلف پدیده جدیدی نیست. باخ کنسرتوهای لا مینور و می ماژور را که برای ویولن نوشته در ابتدا در سل مینور و ر ماژور برای پیانو نوشته بوده و بعدا برای ویولن تنظیم کرده
    BWV 1058 - BWV 1054
    بسیاری از کنسرتو ویولن های ویوالدی از جمله کنسرتو برای چهار ویولن در سی مینور توسط باخ برای چهار پیانو تنظیم شدند که هنوز هم به هر دو شکل اجرا میشوند. بتهوون بعد از اجرای نا موفق کنسرتو ویولنش توسط سولیستی که بدون آمادگی و تمرین کافی روی صحنه رفته بود آن اثر را عینا بصورت کنسرتو پیانو تنظیم کرد.
    شما در سایتهای آرشیو نت که خودتان نام بردید نگاه کنید که هر اثر به ده ها شکل و با سازبندی های مختلف تنظیم شده است. پس مرتب تکرار نکنید که فلان قطعه مال پیانو بوده است. اگر یک معلم موسیقی در ایران دست به تجربه ای میزند که قبلا در اینجا سابقه نداشته دلیل بر اشتباه بودن آن اقدام نیست.

در مورد نوشتن اتود هم موضوع دقیقا همینطور است. تمامی اتودهایی که تا به حال نوشته شده اند توسط معلمین موسیقی و حاصل تجربیات آنها در امر آموزش و سلیقه شخصی آنها بوده است نه اینکه وحی منزل باشند و بعد از آنها کسی حق این کار را نداشته باشد. رود و دونت و گاوینیس هم فکر نکردند چون کرویتزر اتود نوشته ما دیگر نباید بنویسیم. آقای کامبیز روشن روان هم نباید حاصل تجربیات تدریس خود را در قالب کتاب آموزش هارمونی کلاسیک بنویسند چون دیگران قبلا نوشته اند. هر ساله کتب جدید تئوری موسیقی هم نباید چاپ شوند.
    البته اینکه شما در هیئت یک متخصص و صاحب صلاحیت نظر میدهید و میگویید فاقد ارزش هنری است امر دیگری است.

ختم کلام اینکه امیدوارم حداقل بخشی از انتظارات ایده آلی و وسواس گونه ای که از معلم موسیقی دارید را از خودتان هم داشته باشید و مراقب خطر خودشیفتگی باشید.
    آنطور که من می بینم شما اگر سر کلاس ایوان گالامیان و سایمون فیشر هم می رفتید بعد از مدتی برمیگشتید اینجا و دوباره طوماری بلند بالا از معایب کلاس ایشان مینوشتید.

- - - Updated - - -

با عرض ادب و احترام مجدد خدمت شما دوست عزیز

همانطور که در اولین متن و قبل از آغاز گفتگو با شما گفتم من قبل از حضور در کلاس آقای امیر فتحی افتخار شاگردی اساتید دیگر را هم داشته و از تک تک آنها بسیار آموختم و سپاسگزارشان هستم. همچنین در سال های گذشته در چند دوره آموزشی کوتاه مدت و مستر کلاس در اروپا هم شرکت داشته و نحوه تدریس چند تایی از اساتید اروپایی را هر چند اندک تجربه کرده ام و از شما چه پنهان اندک فعالیتی هم در زمینه تدریس دارم.

از کلام شما و اصطلاحات تخصصی که تکرار میکنید کاملا پیداست که به یمن وجود اینترنت و ارتباطات دنیای امروز دانش تئوریک زیادی اندوخته اید که البته شایسته تقدیر است ولی اینکه آیا در عمل و هنگامی که آرشه شما با ویولن تماس پیدا میکند از این دانش شما چه نتیجه ای شنیده می شود را نمیدانم. امیدوارم نوازندگی شما هم به خوبی صحبت کردنتان باشد.

آیا بعد از به قول خودتان 15 سال یادگیری ویولن و گذراندن کنسرواتوار به نواختن آثاری مثل شاکون یا فوگ باخ که خودتان نام میبرید رسیده اید؟ امیدوارم چنین باشد اگر چه اجرای این آثار به تنهایی نشانه یک ویولونیست و موزیسین خوب بودن نیست، بلکه به قول آقای فتحی „دو تا نت ساده بزن ولی طوری بزن که قلب شنونده را با همین نت های ساده تسخیر کنی، اگر اجرای شما تاثیر گذار نباشد باخ و پاگانینی و وینیاوسکی زدن هم بیفایده است”

نکته دیگر اینکه من به عینه دیده ام که آقای امیر فتحی با همه شاگردان بطور مشابه کار نمیکنند بلکه توان و استعداد و ظرفیت جذب و میزان تمرین شاگرد را کاملا در نظر میگیرند و متناسب با آن کار میکنند. حتی در مواردی پیش آمده که خود من بدون تمرین و آمادگی قبلی سر کلاس حاضر شده ام و ایشان در آن جلسه از توضیح بسیاری از موارد ریز صرفنظر کرده اند و بر عکس، زمانی که با آمادگی سر کلاس رفته ام یا از خودم قابلیتی نشان داده ام به مصداق „مستمع صاحب سخن را بر سر حرف آورد” شیوه تدریس ایشان کاملا متفاوت شده و سعی کرده اند هر آنچه در توان دارند در اختیارم بگذارند.

من ادعا نمیکنم که آقای امیر فتحی از هر جهت ایده آل هستند کما اینکه خود ایشان هم در هیچ زمینه ای ادعایی نکرده اند یا لا اقل من ندیده ام، ولی از شما میپرسم اگر تدریس ایشان از نظر شما ایده آل نیست و از استاندارد های جهانی عقب تر است و به روز نیست و ... و به قول شما حدودی است آیا شما به عنوان شاگرد در چه حد و سطحی بوده اید؟ آیا استعداد و توانایی شما هم در حد آنچه که از معلم انتظار دارید هست یا شما هم یک هنرجوی به قول خودتان „حدودی” هستید؟ آیا این انتظار که مثلا ایشان هشت تکنیک دست راست را آنطور که شما میخواهید تک تک با شما کار کنند در حد توان و ظرفیت شما هست؟ کار کردن بسیاری از تکنیک ها با برخی از شاگردان مصداق „آب در هاون کوبیدن” و وقت تلف کردن است، البته نمیگویم شما چنین هستید و امیدوارم که در مورد شما اینطور نباشد.

شما با لحن یک متخصص و صاحب نظر صحبت میکنید و میگویید انگشت گذاری آقای امیر فتحی روی آثار باخ را ملاحظه کرده و از نظر خودتان بسیاری ایراد در آن پیدا کرده اید. من شما را به ادیت جناب گالامیان روی سونات ها و پارتیتا های باخ ارجاع میدهم (که خود آقای امیر فتحی به من نشان دادند و نظر انتقادی داشتند) در آنجا می بینید که استفاده از انگشت گذاری های پیچیده و نامتعارف و رفتن به پوزیسیون های بالا در حدی است که انگار اثر چایکوفسکی یا راخمانینوف را ادیت کرده اند. منظورم این است که مواردی از این قبیل چندان موضوع بی سابقه ای نیست و خیلی وقت ها سلیقه ای است و به نوازنده بستگی دارد. باز هم از آقای امیر فتحی نقل قول میکنم که آنچه مهم است چیزی است که نهایتا شنیده میشود نه فلان انگشت گذاری خاص و همیشه به طنز میگویند „با انگشت شست پات بزن ولی خوب بزن”

در مورد تنظیم قطعاتی که در اصل برای ساز دیگری مثلا پیانو نوشته شده اند خدمت شما عرض میکنم که این امر در بین پداگوگ ها و آهنگسازان موضوعی کاملا رایج و طبیعی است. من خودم یک معلم خوب فلوت را دیدم که به شاگردانش قطعات پیانو میداد و از آنها می خواست دست راست پیانو را تمرین کنند. سوزوکی هم در متد ویولن خودش دقیقا همین کار را کرده و در آثار پیانویی باخ و بتهوون و شومان ملودی دست راست را برای ویولن نوشته است. تغییر سازبندی و تنظیم مجدد و چند باره قطعات برای ترکیب های سازی مختلف پدیده جدیدی نیست. باخ کنسرتوهای لا مینور و می ماژور را که برای ویولن نوشته در ابتدا در سل مینور و ر ماژور برای پیانو نوشته بوده و بعدا برای ویولن تنظیم کرده
    BWV 1058 - BWV 1054
    بسیاری از کنسرتو ویولن های ویوالدی از جمله کنسرتو برای چهار ویولن در سی مینور توسط باخ برای چهار پیانو تنظیم شدند که هنوز هم به هر دو شکل اجرا میشوند. بتهوون بعد از اجرای نا موفق کنسرتو ویولنش توسط سولیستی که بدون آمادگی و تمرین کافی روی صحنه رفته بود آن اثر را عینا بصورت کنسرتو پیانو تنظیم کرد.
    شما در سایتهای آرشیو نت که خودتان نام بردید نگاه کنید که هر اثر به ده ها شکل و با سازبندی های مختلف تنظیم شده است. پس مرتب تکرار نکنید که فلان قطعه مال پیانو بوده است. اگر یک معلم موسیقی در ایران دست به تجربه ای میزند که قبلا در اینجا سابقه نداشته دلیل بر اشتباه بودن آن اقدام نیست.

در مورد نوشتن اتود هم موضوع دقیقا همینطور است. تمامی اتودهایی که تا به حال نوشته شده اند توسط معلمین موسیقی و حاصل تجربیات آنها در امر آموزش و سلیقه شخصی آنها بوده است نه اینکه وحی منزل باشند و بعد از آنها کسی حق این کار را نداشته باشد. رود و دونت و گاوینیس هم فکر نکردند چون کرویتزر اتود نوشته ما دیگر نباید بنویسیم. آقای کامبیز روشن روان هم نباید حاصل تجربیات تدریس خود را در قالب کتاب آموزش هارمونی کلاسیک بنویسند چون دیگران قبلا نوشته اند. هر ساله کتب جدید تئوری موسیقی هم نباید چاپ شوند.
    البته اینکه شما در هیئت یک متخصص و صاحب صلاحیت نظر میدهید و میگویید فاقد ارزش هنری است امر دیگری است.

ختم کلام اینکه امیدوارم حداقل بخشی از انتظارات ایده آلی و وسواس گونه ای که از معلم موسیقی دارید را از خودتان هم داشته باشید و مراقب خطر خودشیفتگی باشید.
    آنطور که من می بینم شما اگر سر کلاس ایوان گالامیان و سایمون فیشر هم می رفتید بعد از مدتی برمیگشتید اینجا و دوباره طوماری بلند بالا از معایب کلاس ایشان مینوشتید.

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    137906
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    29
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    9

جناب (احتمالا مخدوم زاده)
    من نمیدانم به مطالب ارائه شده توسط شما پاسخ بدهم یا توهینهایی که در بطن ادبی میکنید. پیش گالامیان هم میرفتید طومار مینوشتید_نوازندگیتان هم مثل حرف زدنتان هست و...
    من در هر دو پیغام مطالبی را به عینه تکرار کردم که جنابعالی بی توجه به انها یا با تغییر گفتار من سعی در وارونه جلوه دادن گفته های من میکنید. یا بی توجه به انها پاسخ مینویسید. به عنوان مثال از ادیت گالامیان مثال زدید. من نوشتم بهتر است چند مورد از این ادیتها را داشت و از مجموع انها تازه یک ادیت نهایی مناسب شخص سر کلاس استخراج شود. نگفتم لزوما پایبند بود به ادیت گالامیان یا ائوور که رومانتیسیزه باخ تفسیر کردند. اینکه میفرمایید مکررا رجوع به منابع تئوریک میکنم به نظرم چیز بدی نیست. اتفاقا همواره سعی من بر این بوده که انسانی پراتیک باشم تا فعال در حوزه ی نظر. اما عمل بدون فکر هم به همان اندازه ی تئوری بدون عمل حرکت در شیار بسته است و نا مفید.
    از شما چند سوال از همان منابع تئوریک پرسیدم که پاسخ ندادید و بحث را به سمت سوال از نوازندگی من کشاندید تا مشخص شود من یک ترول اینترنتی هستم یا در نوازندگی هم فعالم و حتی جای خطا برای پاسخ این پرسشتان باز کردید که حتی اگر کسی شاکون یا فوگ بنوازد اینها معیار های کاملی نیست. تواضع بیش از حد هم به نظرم به همان اندازه ی غرور اسیب زننده هست و هیچ ایرادی ندارد کسی بداند کجای کار هست. من از دروغ و حرف تو خالی بیزارم. در همین راستا بدون هیچ پنهانکاری از جنابعالی خواهش میکنم چنانچه طی پاییز یا زمستان سال اینده به کشور ترکیه و شهر انکارا سفر داشتید از همین سایت یک پیغام خصوصی برای من بفرستید و میتوانید در کنسرواتوار انکارا با من ملاقات کنید. من دروغ و ترسی از کسی ندارم که خودم را بزرگتر از انچه هستم بپندارم و جا بزنم. اگر تشریف اوردید میتوانید نوازندگی بنده را هم از نزدیک ببینید. تنها دلیلی که فعلا اطلاعاتی نمیدهم و نام نمیبرم اینست که نمیخواهم شخصی از هنرجویان ایشان که با من در ارتباط بودند تخریب شوند.
    با احترام/

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    160186
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

من به هیچ عنوان قصد توهین به شما را نداشتم ولی اگر چنین شبهه ای ایجاد شده همین جا از شما عذر خواهی میکنم.

من فضای ذهنی و وضعیت فعلی شما را کاملا درک میکنم که در مواجهه با فضای کنسرواتوار به خاطرات قبلی برمیگردید و آنجا را با کلاس های اساتید ویولن در ایران مقایسه می کنید و مثلا می گویید آقای فتحی به ما قول تشکیل کلاس همنوازی می دادند ولی آن را عملی نمی کردند در حالی که ما اینجا تو کنسرواتوار کلاس هم نوازی داریم.

امیدوارم شما هم در آینده شروع به تدریس کنید تا شخصا تجربه کنید که یک معلم موسیقی هر چند ممکن است آرزوی تشکیل کلاس همنوازی داشته باشد و آن را بیان کند ولی در عمل موانع متعدد برای اقدام به چنین کاری (آن هم با بضاعت یک کلاس خصوصی و نه با همکاری تشکیلاتی مثل یک کنسرواتوار) آنچنان زیاد است که عملا کار را غیر ممکن میکند.

اینکه معلم چند هنرجو داشته باشد که اولا سطح تکنیکی و توانایی نسبتا مشابه داشته باشند ثانیا انگیزه و پی گیری لازم برای کلاس همنوازی را دارا باشند و ثالثا قطعات را به اندازه کافی تمرین و آماده کنند و رابعا همگی آنها نظم و انضباط لازم برای حضور به موقع و دائمی سر کلاس همنوازی را داشته باشند و ... همه اینها بعلاوه انواع موانع و مشکلات دیگر را در نظر داشته باشید. شما تشکیلات یک مدرسه موسیقی یا کنسرواتوار که در آن هنرجویان گزینش و دست چین شده اند و کم و بیش از استاندارد های حداقلی برخوردارند را با یک کلاس موسیقی مقایسه نکنید.
    خود من و تعدادی انگشت شمار از دوستانم تا حالا بیش از ده بار تلاش کرده ایم یک آنسامبل خیلی کوچک تشکیل بدهیم ولی هر بار بیش از سه جلسه حضور فعال و دائمی همه اعضای گروه را نداشته ایم آنوقت چطور شما از یک معلم موسیقی انتظار دارید که یک تنه توانایی تشکیل کلاس همنوازی داشته باشد. بسیاری از هنرجوها کلاس ساز را هم بقول معروف یک خط در میان دنبال میکنند و غیبت و وقفه و بی نظمی دایما اتفاق می افتد.
    من باز هم تکرار میکنم که قصد ندارم از کسی ایده آل بسازم و کورکورانه طرفداری کنم ولی میگویم انتظارات هم باید واقع بینانه و معقول و منطقی باشند.

ناگفته نماند که در مجموع من از بحث و گفتگو با شما استفاده بردم ، این تعارف نیست بلکه احساس واقعی من است.
    برایتان آرزوی موفقیت می کتم
    ضمنا چون اسم شخص ثالثی آورده شد متذکر میشوم که من آقا یا خانم مخدوم زاده نیستم

- - - Updated - - -

من به هیچ عنوان قصد توهین به شما را نداشتم ولی اگر چنین شبهه ای ایجاد شده همین جا از شما عذر خواهی میکنم.

من فضای ذهنی و وضعیت فعلی شما را کاملا درک میکنم که در مواجهه با فضای کنسرواتوار به خاطرات قبلی برمیگردید و آنجا را با کلاس های اساتید ویولن در ایران مقایسه می کنید و مثلا می گویید آقای فتحی به ما قول تشکیل کلاس همنوازی می دادند ولی آن را عملی نمی کردند در حالی که ما اینجا تو کنسرواتوار کلاس هم نوازی داریم.

امیدوارم شما هم در آینده شروع به تدریس کنید تا شخصا تجربه کنید که یک معلم موسیقی هر چند ممکن است آرزوی تشکیل کلاس همنوازی داشته باشد و آن را بیان کند ولی در عمل موانع متعدد برای اقدام به چنین کاری (آن هم با بضاعت یک کلاس خصوصی و نه با همکاری تشکیلاتی مثل یک کنسرواتوار) آنچنان زیاد است که عملا کار را غیر ممکن میکند.

اینکه معلم چند هنرجو داشته باشد که اولا سطح تکنیکی و توانایی نسبتا مشابه داشته باشند ثانیا انگیزه و پی گیری لازم برای کلاس همنوازی را دارا باشند و ثالثا قطعات را به اندازه کافی تمرین و آماده کنند و رابعا همگی آنها نظم و انضباط لازم برای حضور به موقع و دائمی سر کلاس همنوازی را داشته باشند و ... همه اینها بعلاوه انواع موانع و مشکلات دیگر را در نظر داشته باشید. شما تشکیلات یک مدرسه موسیقی یا کنسرواتوار که در آن هنرجویان گزینش و دست چین شده اند و کم و بیش از استاندارد های حداقلی برخوردارند را با یک کلاس موسیقی مقایسه نکنید.
    خود من و تعدادی انگشت شمار از دوستانم تا حالا بیش از ده بار تلاش کرده ایم یک آنسامبل خیلی کوچک تشکیل بدهیم ولی هر بار بیش از سه جلسه حضور فعال و دائمی همه اعضای گروه را نداشته ایم آنوقت چطور شما از یک معلم موسیقی انتظار دارید که یک تنه توانایی تشکیل کلاس همنوازی داشته باشد. بسیاری از هنرجوها کلاس ساز را هم بقول معروف یک خط در میان دنبال میکنند و غیبت و وقفه و بی نظمی دایما اتفاق می افتد.
    من باز هم تکرار میکنم که قصد ندارم از کسی ایده آل بسازم و کورکورانه طرفداری کنم ولی میگویم انتظارات هم باید واقع بینانه و معقول و منطقی باشند.

ناگفته نماند که در مجموع من از بحث و گفتگو با شما استفاده بردم ، این تعارف نیست بلکه احساس واقعی من است.
    برایتان آرزوی موفقیت می کتم
    ضمنا چون اسم شخص ثالثی آورده شد متذکر میشوم که من آقا یا خانم مخدوم زاده نیستم

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    162934
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام اگر ایدی تلگرام یا راه ارتباطی دارید به بنده بدید یه سوالی داشتم ازتون

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط Dex265 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام اگر ایدی تلگرام یا راه ارتباطی دارید به بنده بدید یه سوالی داشتم ازتون
    نقل قول نوشته اصلی توسط sigismond [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    عرض ادب

دوستان اگر در همین تاپیک به چند صفحه عقب تر بازگردند ؛خواهند دید یکی از اساتیدی که معرفی کردم اقای امیر فتحی هستند. از انجاییکه قول دادم نظرات و دیدگاهها به روز و بدون تعصب باشد؛ در کمال تاسف باید عرض کنم متاسفانه کلاسهای اموزشی جناب فتحی دیگر کیفیت گذشته و مشابه همان زمانی که تازه از پاریس به ایران بازگشتند را ندارد. البته انصاف را باید رعایت کرد. مسلما اگر کسی چرخی در اموزشگاههای تهران زده باشد و همان سیستم کلاسهای به درد نخور و بی کیفیت هفته ای نیم ساعت را دیده باشد و بعد به جناب فتحی مراجعه کند قطعا باید اقرار کند که کلاس ایشان یک سری استانداردهای حداقلی را دارد. اما نقد من به تدریس ایشان در چند مورد است:
    1) بی نظمی: ایشان منابع و ارشیو نت بسیار خوبی از سالهای تحصیل در فرانسه دارند اما یا از انها استفاده نمیکنند یا شناختشان صرفا حدودی بوده و فقط چند درصد بالاتر از اساتید متفرقه ی اموزشگاهی. ایشان مقولات تکنیکی را بسیار بسط و گسترش میدهند که در طول یک ماه در هر جلسه یک پکیج از کارها و تکالیف در زمینه های متفاوت شکل میگیرد(مثلا تکنیک شماره ی یک برای سرعت دست چپ-تکنیک دو برای تغییر پوزیسیون -سه برای ارشه) و مثلا چیزی حدود سه هفته باید بگذرد تا تکنیکی که چهار هفته پیش درس داده شده مجددا سر کلاس درد پس داد. این نظام سیستماتیک فقط روی کاغذ ایده ال گرایانه و قشنگ است و در عمل بسیار کم بازده. چرا که میتوان با توجه به ضعفهای هنرجو از مجموعه ی عوامل تکنیکی یک برنامه ی کوتاه مدت تر کاربردی و اموزنده بر مبنای نیازهای هنرجو انتخاب کرد.
    2) اعمال سلیقه ی ایده ال گرایانه و وقت گیر در ادیت تمرینها:
    برای توضیح این مورد رجوع میکنم به این گفته ی گالامیان که در کتاب گامش چیزی حدود پانصد فیگور ریتمیک و ارشه کشی متفاوت برای تمرین ارائه داده اما به هنرجویان توصیه کرده فیگورهایی را انتخاب کنند که به افزایش هماهنگی در تمرین گامها منجر خواهد شد. نه صرفا از اول تا اخر همه را نواختن. متاسفانه جناب فتحی در معرفی و ارائه ی تکلیف از کتب سوچیک و شرادیک کاملا بی فکر فقط با حجم زیادی فیگور مشخص میکنند. (دتاشه در وسط و نوک و پاشنه و لگاتو 4-8-16-32) و این روال به صورت مکانیکی صرفا تکرار میشود.

3) بسنده به منابع محدود جهت اموزش تکنیک:
    ایشان برای اموزش به فرض تکنیکهای ارشه و غیره هر جلسه ویدیوهای مربوط به ان تکنیک را از ویدیوهای مدرس معروف ویولن پروفسور ساسمنسهاوس روی هارد ریخته و به هنرجو میدهند(کاری که از منزل و دانلود از سایت violinmasterclass. com هم بدون پرداخت شهریه ی جلسه ای هشتاد تومان امکانپذیر هست)

4) استفاده از رپرتوار تقریبا یکسان برای همه ی هنرجوها و ادیت یکسان برای همه ی هنرجوها:

ایشان قبلا به غیر از دفتری که هر هنرجو باید برای کلاس با خودش می اورد تا تکالیفش ذکر و یادداشت شود؛ روی کامپیوتر برای هر هنرجو فایلی جداگانه هم داشتند تا روند اموزشی وی را فراموش نکنند اما بعدها مثلا یک قطعه ای را به تازگی ادیت و وارد اموزششان میکردند و ان قطعه را با همه کار میکردند که کاری به وضوح اشتباه هست. چون هر هنرجویی نیازهای متفاوتی دارد. کار اشتباه تر استفاده از ادیت و انگشت گذاری یکسان روی یک قطعه برای همه ی هنرجویان هست. ایشان مثلا کنسرتویی را با یک نفر کار کرده و سپس اگر همان اثر را با شخص دیگری شروع به کار میکردند به هنرجوی قبلی میگفتند از ادیت عکس بگیر و بفرست برای هنرجی دیگر. اینکار بسیار اشتباه بوده و ادیت در کلاس باید با پرسش و پاسخ انجام شود تا هنرجو به دانش ادیت واقف شود. حتی در کنسرواتواری که من درس میخوانم استادم برای یک مجموعه اثر مشترک مثل سونات و پارتیتاهای باخ به من گفت ادیتهای مختلفی از جمله گالامیان-کارل فلش-یواخیم و موزر را تهیه کنم تا انچه که با دست من و تکنیک من مطابق تر هست از درون ان انتخاب شود. تازه بعد از اینها باز هم سر کلاس حضوری بحث میشد تا چه ادیتی انتخاب شود.

5) استناد به منابع تاریخ مصرف گذشته و عدم شناخت منابع معتبر در ان زمینه:

به عنوان مثال ایشان در زمینه ی اموزش دوبل نت از لا تکنیک کریک بوم استفاده میکنند که ابدا سیر استانداردی برای اموزش دوبل نتها در پیش نگرفته و به یکباره وارد کار روی شوچیک اپوس 9 میشوند. در صورتیکه یاد گیری دوبل نتها و اینکه از چه فواصلی شروع و به کجا برسیم اصول و قواعد خاصی دارد که در در تاپیکی تحت عنوان چه زمان اموزش دوبل نت نوازی را باید شروع کرد راجع به ان مفصلا توضیح دادم.

6) اموزش جسته و گریخته در کار بر روی تکنیک:
    دوستانی که کوچکترین رجوعی به منابع و سایتهای خارجی در زمینه ی ویولن داشته اند حتما به وفور به این مطلب برخورده اند که کتب تکنیکی و اتودها قرار نیست از الف تا ی کار شود و باید بر حسب نیاز هنرجو و به اقتضای پیشرفتش این منابع کارشناسی شده و انتخاب گردند اما در ایران این جمله تبدیل به یک قانون و توجیه برای از زیرکار در رفتن شده و جناب فتحی هم از این قاعده مستثنی نیستند. چند اتود ملودیک از کتاب اول مازاس-چند اتود کرویتزر و بعد هم اتود کاپریسهای رود. البته قبلا خودشان هم اتود مینوشتند و به هنرجو میدادند که نمیدانم با وجود کتبی مثل هانس زیت و ولفارت و بینهایت اتودهای contemporary و مدرن چه نیازی به این کار هست.

7) استفاده از رپرتوار نامتجانس:

با وجود اینهمه منابع تالیف شده ی استاندارد برای دو نوازی و قطعات سطح بندی شده در این کتابها؛ جناب فتحی بر میدارند اتودهای چرنی 599 و کلمنتی که هدفشان اموزش یک پیانیست در مقطع intermediate هست و در اصل اتودهای پیانو هستند را برای ویولن و پیانو تنظیم کرده و انها را با هنرجو کار میکنند. واقعا کمبود قطعه و رپرتوار برای اکومپانیمان امده که نیاز به اینکار هست؟

8) وعده های عمل نشده:
    ایشان دائما از برگزاری کنسرت و کلاس انسامبل و موسیقی مجلسی و کوارتت و مثلا کلاس دوئت مشترک با سایر هنرجوهاصحبت میکردند. دقیقا مشابه اموزشگاهها که میگویند (با برگزاری کنسرت اخر فصل) و هیچ اتفاقی نمی افتد. اما در عمل در این سالها فقط یک کنسرت اموزشی برگزار کردند.

9) سواد پداگوژیک حدودی:
    به لحاظ کمیتی حجم کاری ایشان بسیار بالاست اما کیفیتی پایین. مثلا در زمینه ی اموزش پوزیسیون :یوست-سوچیک-وان دو ولد و... اما به جای اینهمه صرفا نت نواختن؛ با ده دقیقه توضیح راجع به وضعیت و تنظیم دست چپ هنرجو و ضعیت شصت خیلی بیشتر میتوان در این زمینه پیشرفت کرد.
    ضمن عرض احترام به تمامی مدرسین و دلسوزان موسیقی این مرز و بوم؛
    من با استناد به این دلایل و این شیوه ی پخش و پلا کار کردن ایشان دیگر این شخص را برای اموزش به کسی توصیه نمیکنم.
    سلام ایدی یا شماره ای اگر دارید به بنده بدید ممنون

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    164142
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    میزان امتیاز
    0

سلام دوستان
    من از خیلی ها در مورد استاد خوب ویولن سوال کردم و اکثرا به من میگن از بهترین اساتید ویولن در ایران استاد امیر فتحی هستند ولی متاسفانه نتونستم شماره یا راه تماسی با ایشون پیدا کنم چون از جای قبلی که درس میدادن رفتند.
    اگر کسی شماره تلفن یا آدرسی از ایشون داره ممنون میشم به من بده.

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    160186
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام

خیلی از دوستان در مورد راه تماس با استاد امیر فتحی مدرس خوب ویولن و پیانو سوال کردند.

ایشان در اینستاگرام صفخه ای با عنوان amirr. fathi و در تلگرام کانالی با عنوان „آموزشگاه موسیقی امیر فتحی” دارند که اگر در این دو شبکه اجتماعی جستجو کنید ایشان را پیدا میکنید.
    ضمنا شماره تلفن آموزشگاه ایشان 88734190 و در منطقه سهروردی شمالی هست.

کلاس استاد امیر فتحی را به دوستانی که جویای یک مدرس خوب و کم نظیر هستند و به کودکان برای یادگیری از سن پایین با شیوه های استاندارد و به روز توصیه میکنم.

vahid65 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    98968
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    207
    296 بار تشکر شده در 151 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 72/0
    Given: 41/3
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط Violinlearner [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام

خیلی از دوستان در مورد راه تماس با استاد امیر فتحی مدرس خوب ویولن و پیانو سوال کردند.

ایشان در اینستاگرام صفخه ای با عنوان amirr. fathi و در تلگرام کانالی با عنوان „آموزشگاه موسیقی امیر فتحی” دارند که اگر در این دو شبکه اجتماعی جستجو کنید ایشان را پیدا میکنید.
    ضمنا شماره تلفن آموزشگاه ایشان 88734190 و در منطقه سهروردی شمالی هست.

کلاس استاد امیر فتحی را به دوستانی که جویای یک مدرس خوب و کم نظیر هستند و به کودکان برای یادگیری از سن پایین با شیوه های استاندارد و به روز توصیه میکنم.
    چندتا پست قبلتر کلی توضیح و دلایل آورده شد که خوب نیستند ایشون

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    165837
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام من در مشهد 8 سال ویلن کلاسیک کار کردم و دارم به تهران میام میشه به من هم تجربتونو از اساتیدی که با انها داشتید بگید

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    137906
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    29
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    9

با موسسه ی نماد واقع در انقلاب-فخر رازی تماس بگیرید. مدرسین این مجموعه همگی اساتید دانشگاهی هستند و امتحان خود را پس داده و شناخته شده هستند.
    خانم دکتر بهشتی و اقای فخر و خانم پارسی رو توصیه میکنم که البته وقتشهاشون پر و لیست رزروشون خیلی طولانیه.
    اما در همان مجموعه اقایان بابک کوهستانی و میثم ترکیان و امیر حسین نوروز ناصری هم حضور دارند که اموزششون بسیار عالی و اصولیه. من از ترکیان و کوهستانی هنرجو میشناسم و در جریان پیشرفت و کارشون بودم. بنابرین با خیال راحت توصیه میکنم و پیشنهاد میدم تشریف ببرید و یه مشاوره بگیرید. موفق باشید/
    02166967706
    حتی اگر خانم بهشتی وقت ندادند و ساعتهاشون پر بود, به نظرم یه مشاوره با خودشون بگیرید که مطئمنا مفید خواهد بود و البته اگر ایشون نوازندگی و انگیزه و اخلاق شما رو ببینند, مسلما در لیست رزرو برای شما اولویت ایجاد میکنند و اگر به کلاس ایشون راه پیدا کردید, دیگه خیالتون از هر جهت راحت خواهد بود.
    ویرایش توسط sigismond : Wednesday 29 May 2019 در ساعت 12:16 PM

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    164142
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    میزان امتیاز
    0

من چند ماهه که با آقای امیر فتحی ویولن کار میکنم.
    کلاس ایشون عالیه .. راستش خودم تعجب میکنم از اینکه تو این مدت کوتاه چقدر پیشرفت کردم.
    ممنونم از اینکه شماره ایشون رو به من دادید. ما تو ایران اساتید اینطوری خیلی کم داریم

صفحه 37 از 38 نخستنخست ... 27333435363738 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)