لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12

موضوع: کمک فوری در مورد سلفژ ویولن

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    92444
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    95
    51 بار تشکر شده در 35 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 8/2
    Given: 81/16
    میزان امتیاز
    11

پیش فرض کمک فوری در مورد سلفژ ویولن

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام اساتید عزیز و دوستان محترم میخواستم بدونم برای ویولن چجوری سلفژیاد بگیرم ؟؟؟؟؟؟؟اصلا سلفژ چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟به چه دردی میخوره؟؟؟؟؟؟؟؟؟ باید یاد بگیرم ؟؟؟؟؟؟؟؟اگه یاد نگیرم چی میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ از چه زمانی باید یاد بگیرم تقریبا دوماهه ویولن کار میکنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ قبلا از جواباتون کمال تشکر را دارم

- - - Updated - - -

کسی نیست جواب منو بده توروخدا جواب بدید خیلی حیاتیه اینم بپرسم چغد طول میکشه یاد بگیرم؟؟؟؟؟؟؟؟

2. کاربران زیر از hamed10 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

3. # ADS

یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    20400
    میانگین پست در روز
    0.28
    تشکر از پست
    4,388
    3,737 بار تشکر شده در 1,370 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 384/4
    Given: 1,625/1
    میزان امتیاز
    16

مدال های دریافت شده

سلام دوست عزیز. من تاپیک رو دیدم ولی گفتم دوستانی که بیشتر و دقیقتر اطلاعات دارن بیان جوابتونو بدن. اما میبینم که عجله دارین، در حد خودم جوابتونو میدم.
    سلفژ یا سرایش یعنی خواندن نت ها با فرکانس و ریتم. و برای ساز خاصی نیس، که شما نوشتید „سلفژ ویولن”!
    در واقع در سلفژ، سازمون حنجره ی ماست.
    و باید گفت که جزو دروس عمومی و اساسی موسیقی است که چه نوازنده و آهنگساز و بخصوص خواننده و رهبر ارکستر باید با سلفژ آشنا باشن.

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed10 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام اساتید عزیز و دوستان محترم میخواستم بدونم برای ویولن چجوری سلفژیاد بگیرم ؟؟؟؟؟؟؟اصلا سلفژ چیه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟به چه دردی میخوره؟؟؟؟؟؟؟؟؟ باید یاد بگیرم ؟؟؟؟؟؟؟؟اگه یاد نگیرم چی میشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ از چه زمانی باید یاد بگیرم تقریبا دوماهه ویولن کار میکنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ قبلا از جواباتون کمال تشکر را دارم

- - - Updated - - -

کسی نیست جواب منو بده توروخدا جواب بدید خیلی حیاتیه اینم بپرسم چغد طول میکشه یاد بگیرم؟؟؟؟؟؟؟؟
    بسیار به کوک نواختن و بهتر نواختن شما کمک خواهد کرد...
    هر چه زودتر بهتر...
    هرچه بیشتر غرقش بشید میبینید که وسیعتر میشه و سخت تر و البته به درد بخورتر!
    این هم اضافه کنم که برای تمرین سلفژ، بهتر است از ساز پیانو استفاده شود.
    ویرایش توسط you3f : Tuesday 29 October 2013 در ساعت 02:14 PM دلیل: افزودن سطر آخر

5. 5 کاربر برای این پست از you3f تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    92444
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    95
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

بسیار بسیار سپاسگذارم یوسف جان
    نت خوانی منظورتون همون که بتونیم از روی خطوط حامل بفهمیم کدوم نته ؟ اگه اینه باید عرض کنم من فوق العاده سریع میتونم نت ها رو بخونم واجرا کنم ولی فک کنم منظور شما این بود که بتونم وقتی صدایی رو میشنوم بفهمم اون صدا چه نتی داشت؟درسته؟؟؟؟ که در این مورد هیچی بلد نیستم گوشم هنوز نتها رو نمیشناسه ولی چشمام تند تند میخونه و اجرا میکنم حالا نمدونم دقیقا همون نت رو اجرا میکنم یا یه ذره زیر تر یا بم تر چون نمدونم انگشتمو دقیقا جای اون نت گذاشتم یا یک دهم میلیمتر این طرف یا اون طرف تر اینکه عرض میکنم یک دهم میلیمتر منظورم اینه که انگشتم از جای اصلی نت بیشتر از یک میلیمتر تجاوز نمیکنه
    چرا باید با پیانو یاد بگیریم اخه پیانو از کجا پیدا کنم حالا دیجیتالی باشه چهار پنج میلیونه یوسف جان خیلیییییییییی ممنون که کمکم میکنید

7. کاربران زیر از hamed10 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    20400
    میانگین پست در روز
    0.28
    تشکر از پست
    4,388
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

مدال های دریافت شده

Red face

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed10 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    بسیار بسیار سپاسگذارم یوسف جان
    نت خوانی منظورتون همون که بتونیم از روی خطوط حامل بفهمیم کدوم نته ؟ اگه اینه باید عرض کنم من فوق العاده سریع میتونم نت ها رو بخونم واجرا کنم ولی فک کنم منظور شما این بود که بتونم وقتی صدایی رو میشنوم بفهمم اون صدا چه نتی داشت؟درسته؟؟؟؟ که در این مورد هیچی بلد نیستم گوشم هنوز نتها رو نمیشناسه ولی چشمام تند تند میخونه و اجرا میکنم حالا نمدونم دقیقا همون نت رو اجرا میکنم یا یه ذره زیر تر یا بم تر چون نمدونم انگشتمو دقیقا جای اون نت گذاشتم یا یک دهم میلیمتر این طرف یا اون طرف تر اینکه عرض میکنم یک دهم میلیمتر منظورم اینه که انگشتم از جای اصلی نت بیشتر از یک میلیمتر تجاوز نمیکنه
    چرا باید با پیانو یاد بگیریم اخه پیانو از کجا پیدا کنم حالا دیجیتالی باشه چهار پنج میلیونه یوسف جان خیلیییییییییی ممنون که کمکم میکنید
    زنده باشی
    نه دوست عزیز، شاید من خوب منظورمو بیان نکردم. منظورم اینه که بتونید یک ملودی رو با همون فرکانس(زیر و بمی) و کشش نتها بخونید.
    سرایش چند بخش میشه: یکیش پارلاتی یا ریتم خوانی(خواندن کشش نتها بدون توجه به زیر و بمی). یکی دیگه ش کانتاتی که خواندن نتها با توجه به زیر و بم بودنشان. و یکی دیگه دیکته یا املا هست، که کمک میکنه شما نت یا ملودی ای که میشنوید رو متوجه بشید و بتونید روی کاغذ بنویسید.
    نه آقا، سلفژ رو باید با سازی تمرین کنید که کوکش کاملا دقیق و ثابت باشه. شما میتونید از کیبوردهای آماتور هم استفاده کنید.

9. 2 کاربر برای این پست از you3f تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    92444
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    95
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

بینهایت ممنونم ازتون
    کشش نتها رو که تقریبا برام اسونه زود یاد میگیرم خوندن نتها هم از روی خطوط حامل فوق العاده اسونه
    میمونه قسمت سخت که وقتی نتی رو میشنوم بفهمم چه نتیه و رو خطوط حامل بنویسم اینجا میترسم نتونم من کجا گوشم انقد قویه که فا رو از فا دیز تشخیص بدم اووووووووو خدا به دادم برسه خیلی میترسم
    این کیبوردای اماتورو دیدم قیمتشون تقریبا چنده ؟یکی بگیرم ایشالا ولی بازم میگم میترسم نتونم یاد بگیرم و در اخر ریتمو درست اجرا کنم کششهارو درست اجرا کنم ولی فالش بزنم بجای فا > می بزنم یا بجای فا > فای دیز بزنم ای کاش ویولن هم پرده داشت
    بنظرتون میتونم یاد بگیرم خودم که چشمم اب نمیخوره چون به گوشام اعتماد ندارم
    ولی بمیرم هم باید ویولنو یاد بگیرم بینهایییییییییییییییییییت ممنونم یوسف جان خیلی اطلاعات گرفتم ازتون ممنوننننننننننن

11. 2 کاربر برای این پست از hamed10 تشکر کرده اند:

یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    20400
    میانگین پست در روز
    0.28
    تشکر از پست
    4,388
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

مدال های دریافت شده

Red face

بینهایت ممنونم ازتون
    کشش نتها رو که تقریبا برام اسونه زود یاد میگیرم خوندن نتها هم از روی خطوط حامل فوق العاده اسونه
    میمونه قسمت سخت که وقتی نتی رو میشنوم بفهمم چه نتیه و رو خطوط حامل بنویسم اینجا میترسم نتونم من کجا گوشم انقد قویه که فا رو از فا دیز تشخیص بدم اووووووووو خدا به دادم برسه خیلی میترسم
    این کیبوردای اماتورو دیدم قیمتشون تقریبا چنده ؟یکی بگیرم ایشالا ولی بازم میگم میترسم نتونم یاد بگیرم و در اخر ریتمو درست اجرا کنم کششهارو درست اجرا کنم ولی فالش بزنم بجای فا > می بزنم یا بجای فا > فای دیز بزنم ای کاش ویولن هم پرده داشت
    بنظرتون میتونم یاد بگیرم خودم که چشمم اب نمیخوره چون به گوشام اعتماد ندارم

ولی بمیرم هم باید ویولنو یاد بگیرم بینهایییییییییییییییییییت ممنونم یوسف جان خیلی اطلاعات گرفتم ازتون ممنوننننننننننن
    دوست عزیز، گویا همچنان متوجه قسمت کانتاتی نشدید! کاش دوستان دیگه هم بیان کمک کنن. خوندن نتها از روی خطوط حامل که یه چیز طبیعی و معمولیه! کانتاتی یعنی اینکه شما بتونید صدای نتها رو مانند یک ساز تقلید کنید. برای مثال: شما باید بتونید وقتی „نت دو” رو با ساز اجرا میکنید با حنجره هم بتونید همون صدا را با صدای خودتون تقلید کنید! و همینطور دیگر نتها رو!
    با تمرین و به مرور زمان میتونید این کار رو انجام بدید. با تمرین، هر غیرممکنی ممکن میشه دوست عزیز.
    من از بازار اطلاعی ندارم.
    هیچ چیز غیرممکن نیست...
    آفرییییییییییییین

13. 2 کاربر برای این پست از you3f تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    92444
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    95
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

اهان این بار کاملا فهمیدم اینو چن بار امتحان کردم مثلا رمیزدم و صدامو زیرو بم میکردم تا صدام هم ر میشد مثل دیاپازون صدای حنجرم با سیم ر کاملا اخت میشد ولی نمدونم چند اکتاو بالاتر یا پایینتر بود در ضمن فقط بعضی از نتا رو میتونم اونجوری کنم مثلا حنجره ی من نت می نداره هرچ سعی کردم نتونستم صدای می در بیارم حتی با تیونر هم امتحان کردم اکثرشو میتونستم ولی می رو اصلا نتونستم
    مرسییییییییی خیلی ممنون یوسف جان عزیززززززززز ببخشید سرتونو درد اوردم زحمتتون دادم خیلی استفاده کردم

15. 2 کاربر برای این پست از hamed10 تشکر کرده اند:

یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    20400
    میانگین پست در روز
    0.28
    تشکر از پست
    4,388
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

مدال های دریافت شده

Red face

اهان این بار کاملا فهمیدم اینو چن بار امتحان کردم مثلا رمیزدم و صدامو زیرو بم میکردم تا صدام هم ر میشد مثل دیاپازون صدای حنجرم با سیم ر کاملا اخت میشد ولی نمدونم چند اکتاو بالاتر یا پایینتر بود در ضمن فقط بعضی از نتا رو میتونم اونجوری کنم مثلا حنجره ی من نت می نداره هرچ سعی کردم نتونستم صدای می در بیارم حتی با تیونر هم امتحان کردم اکثرشو میتونستم ولی می رو اصلا نتونستم
    مرسییییییییی خیلی ممنون یوسف جان عزیززززززززز ببخشید سرتونو درد اوردم زحمتتون دادم خیلی استفاده کردم
    بله همینه
    نت می هم میتونید بخونید. بهتره برای این اطلاعات دقیقتر و آشنایی ابتدایی و اولیه با سلفژ، حتما چند ماه نزد یک استاد سلفژ بروید.
    بعد از مدتی که با هدف و کتابها و روش تمرین سلفژ آشنا شدید اونوقت بنا به شرایط زمانی و مالی و توانایی خودتون تصمیم بگیرید که همچنان با استاد ادامه بدید یا نه. ولی برای شروع حتما پیش معلم سلفژ بروید...
    این هم بگم که ما توی دانشگاه درسی داشتیم به نام „سرایش و تربیت شنوایی” ، که قسمت سرایش مربوط میشد به پارلاتی و کانتاتی، و قسمت تربیت شنوایی همون املا یا دیکته بود...

17. کاربران زیر از you3f به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    92444
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    95
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

ممنوووووووووووووووووووووو وووووووووووووووون هزاربار ممنون خیلی خوب توضیح دادید خیلی استفاده کردم حتما فرمایشاتتون رو بکار میگیرم
    با عرض شرمندگی یه سوال دیگه من اگه بخام دانشگاه موسیقی برم چه پیش نیازهایی لازم دارم کنکور داره برا کنکورش چی باید بخونم دانشگاهش کجاست ؟؟؟؟

19. کاربران زیر از hamed10 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    20400
    میانگین پست در روز
    0.28
    تشکر از پست
    4,388
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

مدال های دریافت شده

Smile

ممنوووووووووووووووووووووو وووووووووووووووون هزاربار ممنون خیلی خوب توضیح دادید خیلی استفاده کردم حتما فرمایشاتتون رو بکار میگیرم
    با عرض شرمندگی یه سوال دیگه من اگه بخام دانشگاه موسیقی برم چه پیش نیازهایی لازم دارم کنکور داره برا کنکورش چی باید بخونم دانشگاهش کجاست ؟؟؟؟
    موفق باشید
    جواب این قسمت رو با پیام خصوصی براتون میفرستم...

21. کاربران زیر از you3f به خاطر این پست تشکر کرده اند:

korutzer آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    29165
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    179
    547 بار تشکر شده در 206 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 23/4
    Given: 5/3
    میزان امتیاز
    14

سلفژ خیلی مهمه
    دیروز گفتم باشد, از فردا یک جور دیگر هستم.
    امروز نگفتم باشد, از فردا یک جور دیگر هستم.
    تو تا بحال, هیچ, از دست این جورها, کلافه نشده ای؟...

23. کاربران زیر از korutzer به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    98963
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

سلام دوست عزیز،همونطور که کلاسای ویولنتو طی میکنی سعی کن در کنارش کلاسهای سلفژ هم بری،وسعی کن از استادت بخوای که تماما برات تمرین بزاره..
    کلاسهای سلفژمکمل کلاسهای ویولنته،وشما باید با گوشهات تمام نتها را بشناسی..
    موفق باشی

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)