لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 2 از 14 نخستنخست 12345612 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 17 به 32 از 210

موضوع: سوالات مربوط به انگشت گذاری (روش ها- تکنیک ها و ...)

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    98335
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    3
    2 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

0 Not allowed! Not allowed!
    تو ای تنها تر از تنها به دنبال تو می گردم

توای پیدا و ناپیدا به دنبال تو می گردم

- - - Updated - - -

سلام دوست عزیز نی خواستم بگم

فقط تمرین میتونه ادم رو موفق کنه

اگر تمرین کنی مثل من میشی البته من هیچم شما قطعا بهتر میشی

2. کاربران زیر از arash1379 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    98203
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    11
    6 بار تشکر شده در 3 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    0

(سوالم رو در این صفحه هم تکرار میکنم تا دوستان ببینند)

سوال برایم پیش اومده این هست که در ویلن نت هایی مثل„لا دیز و س بمل” یا „ر دیز و می بمل” یا „فا دیز و سل بمل” و ... آیا مثل پیانو و ساز هایی از این دست در ویلن هم دقیقا یک جا باید انگشت گذاری بشه و یک صدا بدن؟؟؟‌ مثلا آیا جای انگشت در گرفتن „لا دیز و سی بمل” یا „سل بمل و فا دیز” و ... دقیقا یکی است؟؟؟؟؟

4. 2 کاربر برای این پست از karimvl تشکر کرده اند:

majid55 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    90898
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    128
    338 بار تشکر شده در 143 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 62/2
    Given: 14/5
    میزان امتیاز
    11

دوستان خواستم درمورد انگشت گذاری سوالم را بپرسم استادم فقط رو فینگر برد برام دوتا خط کشید گفت این برا انگشت یکم و دومی انگشت وصل به خط اول سومی روی خط دوم و انگشت کوچک حالا برای شما کاربردی ندارد ایا انگشت نوک قسمت خاصیش باید روی سیم قرار بگیره و یا حالت خاصی داشته باشه چون انگشت میذارم صدا سیم قطع میشه از ایشون پرسیدم تواما انگشتم سیم مجاور را بفشارد چی گفتن چون رو اون ارشه کشیده نمیشه ایرادی نداره ایشون نگفت کدوم پزیشن را داره میگه زنگ زدم گفتم نمیام ایشون گفت بیا ششماه نشده حرفه ای میشی چون حساسی اینا برات مهمه حساس نباش خواهشا نظر کارشناسی بدهید؟
    آموزگاری که دیگران را کوچک و خوار می پندارد خود چیزی برای نمایش و بروز ندارد

6. 2 کاربر برای این پست از majid55 تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    44776
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    7 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    میزان امتیاز
    0

دست این دوستمون درد نکنه اگه به آخرش یه pdf هم اضافه کنید نتایج خوبی بدست میاد

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    82579
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    389
    252 بار تشکر شده در 137 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 25/0
    Given: 42/1
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط karimvl [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

سوال برایم پیش اومده این هست که در ویلن نت هایی مثل„لا دیز و س بمل” یا „ر دیز و می بمل” یا „فا دیز و سل بمل” و ... آیا مثل پیانو و ساز هایی از این دست در ویلن هم دقیقا یک جا باید انگشت گذاری بشه و یک صدا بدن؟؟؟‌ مثلا آیا جای انگشت در گرفتن „لا دیز و سی بمل” یا „سل بمل و فا دیز” و ... دقیقا یکی است؟؟؟؟؟

سلام
    بله دوست گلم
    این عکس از صفحه 11 کتاب اول خالقی هستش:
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

تو این تصویر می بینیم که مثلا روی سیم می، انگشت اول، محل نت فا دیز و سل بمل دقیقا یه جاست. یا مثلا روی سیم لا، انگشت دوم، دو دیز و ر بمل دقیقا یه جان.
    روی پیانو هم دقیقا همینجوریه. کلید مشکی بین دو کلید سفید، دیز کلید سمت چپش و بمل سمت راستیشه.
    به این نت ها نت های آن هارمونیک (unharmonic) گفته میشه. نت های آن هارمونیک ماهیت یکسانی دارند(محل شون روی سیم یه جاست و صدای واحدی با فرکانس یکسانی تولید می کنند) اما دو تا اسم دارند.

9. 2 کاربر برای این پست از Pelk_lk تشکر کرده اند:

m_rv_2008 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    24013
    میانگین پست در روز
    0.16
    تشکر از پست
    478
    3,670 بار تشکر شده در 660 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 258/20
    Given: 76/14
    میزان امتیاز
    15

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط majid55 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوستان خواستم درمورد انگشت گذاری سوالم را بپرسم استادم فقط رو فینگر برد برام دوتا خط کشید گفت این برا انگشت یکم و دومی انگشت وصل به خط اول سومی روی خط دوم و انگشت کوچک حالا برای شما کاربردی ندارد ایا انگشت نوک قسمت خاصیش باید روی سیم قرار بگیره و یا حالت خاصی داشته باشه چون انگشت میذارم صدا سیم قطع میشه از ایشون پرسیدم تواما انگشتم سیم مجاور را بفشارد چی گفتن چون رو اون ارشه کشیده نمیشه ایرادی نداره ایشون نگفت کدوم پزیشن را داره میگه زنگ زدم گفتم نمیام ایشون گفت بیا ششماه نشده حرفه ای میشی چون حساسی اینا برات مهمه حساس نباش خواهشا نظر کارشناسی بدهید؟
    سلام. اول این که هنوز داری میری کلاس یا نه ؟ دوم این که یه کم واضح تر میشه توضیح بدی که ما دقیقا بدونیم مشکلت چیه؟ شاید بتونیم کمکت کنیم. الان متاسفانه نمی تونم منظورت رو درست تشخیص بدم. با پوزش.
    ای پادشاه ، سایه ز درویش وا مگیر
    ناچار خوشه چین بود آنجا که خرمن است

11. کاربران زیر از m_rv_2008 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

majid55 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    90898
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    128
    338 بار تشکر شده در 143 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 62/2
    Given: 14/5
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط m_rv_2008 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام. اول این که هنوز داری میری کلاس یا نه ؟ دوم این که یه کم واضح تر میشه توضیح بدی که ما دقیقا بدونیم مشکلت چیه؟ شاید بتونیم کمکت کنیم. الان متاسفانه نمی تونم منظورت رو درست تشخیص بدم. با پوزش.
    سلام بله منظورم این بود در اپوزیسیون 4 انگشت شرکت دارند حالا انگشت کوچک فاکتور و من سیم لا را مثال میزنم در فاصله چند سانت از شیطانک روی سیم لا دو خط کشیدن و دومی فاصله اش بیشتر از شیطانک گفتند خط اول که به شیطانک نزدیکه انگشت اول و خط دوم که دورتر از شیطانک است انگشت سوم و انگشت دوم این بین بازی می کند گاهی به انگشت اول و گاهی به سوم می چسبد حالا چرا نمیدونم در ضمن ایشون میرن ته اتاق رو تختشان میشینند پشت سرم و می گن بزنه مگه نباید جلوم باشند حرکت ارشه و انگشت گذاریم را چک کنند فقط از دور می گن درسته یا اشتباه است اینم شانس من از استاد خصوصی در منزل گفتم شاید بیشتر بپردازم استاد دل بسوزونه که دیدم فرقی نداره راستی می گن انگشت کوچک را فعلا بی خیال کاربرد نداره درسته؟کاربرد نداره؟
    ویرایش توسط majid55 : Wednesday 12 February 2014 در ساعت 10:34 PM
    آموزگاری که دیگران را کوچک و خوار می پندارد خود چیزی برای نمایش و بروز ندارد

13. کاربران زیر از majid55 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    82579
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    389
    252 بار تشکر شده در 137 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 25/0
    Given: 42/1
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط majid55 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام بله منظورم این بود در اپوزیسیون 4 انگشت شرکت دارند حالا انگشت کوچک فاکتور و من سیم لا را مثال میزنم در فاصله چند سانت از شیطانک روی سیم لا دو خط کشیدن و دومی فاصله اش بیشتر از شیطانک گفتند خط اول که به شیطانک نزدیکه انگشت اول و خط دوم که دورتر از شیطانک است انگشت سوم و انگشت دوم این بین بازی می کند گاهی به انگشت اول و گاهی به سوم می چسبد حالا چرا نمیدونم در ضمن ایشون میرن ته اتاق رو تختشان میشینند پشت سرم و می گن بزنه مگه نباید جلوم باشند حرکت ارشه و انگشت گذاریم را چک کنند فقط از دور می گن درسته یا اشتباه است اینم شانس من از استاد خصوصی در منزل گفتم شاید بیشتر بپردازم استاد دل بسوزونه که دیدم فرقی نداره راستی می گن انگشت کوچک را فعلا بی خیال کاربرد نداره درسته؟کاربرد نداره؟

انگشت چهارم کاربرد نداره! ؟؟!
    اول باید بفرمایید که از روی کدوم کتاب آموزش تون پیش میره؟
    از روی هر کتاب و متدی باشه، استاد باید همون اول نت های مربوط به سیم موردنظر رو به هنرجو معرفی کنن.
    جای هر انگشت هم باید مشخص بشه برای هنرآموز. اینکه انگشت دوم بین انگشت اول و سوم بازی میکنه و گاهی به انگشت اول میچسبه و گاهی به انگشت سوم کاملا درسته. ولی آیا بهتون گفتن مفهومش چیه؟
    انگشت اول سیم لا، نت سی هستش. اگه انگشت دوم به انگشت اول بچسبه نت دو رو داریم. اگه انگشت دوم به انگشت سوم بچسبه نت دو دیز رو داریم که دیز با علامت # نمایش داده میشه. اینا رو بهتون آموزش دادن؟

اینکه بگیم انگشت دوم به سوم بچسبه یه جورایی اشتباهه. درواقع انگشت سومه که به انگشت دوم درحالت دو دیز می چسبه!! و روی انگشت دوم یه جورایی سوار میشه.
    تو تکنیک های آموزشی که من تا حالا باهاشون سروکار داشتم اول دو دیز به هنرجوها آموزش داده میشه و بعد دو. و معمولا اساتیدی که به روش نشانه گذاری کار میکنن دو دیز رو هم روی گریف علامت میزنن.
    درادامه انگشت سوم نت ر هستش و انگشت چهارم نت می. بعد از آموزش های مربوط به نت ر قاعدتا بایستی انگشت گذاری چهارم رو بهتون آموزش بدن و انگشت چهارم اونجاست که کاربرد پیدا میکنه. احتمالا استادتون اون موقع واستون خطشو میکشن.

اینکه گفتید انگشت روی سیم میذارید صدا قطع میشه، چند علت میتونه داشته باشه: سیم رو به حد کافی فشار نمیدید، سیم تون از این سیم مشقی هاست که متاسفانه بعضی هاشون این مشکلو دارن، آرشه کشی تون با اطمینان نیست و احتمالا روی سیم سر میخوره تا کشیده بشه.

اگه انگشت تون تواما سیم مجاور رو میفشاره ایرادی نداره، ولی بهتره این کار تا حد امکان صورت نگیره و انگشت تون به صورت گرد روی محل نت گذاشته بشه. در آینده که دروس مربوط به تعویض سیم ها رو یاد بگیرید ممکنه این مورد مشکل ساز بشه. البته ممکنه.

اینکه استاد شما پشت سرتون می نشینند، آیا آرشه کشی و انگشت گذاری شما رو می بینند و در زاویه دیدشون هست؟
    بعضی اساتید واسه اینکه هنرجو راحت باشه و استرس نگیره این کارو میکنن و چون گوششون کاملا به صدای نت ها آشناست اگه فالش بزنید متوجه میشن. اما برای تصحیح اشتباهات شما باید انگشت گذاری و آرشه کشی تونو ببینند.
    استاد من وقتی براشون میزنم، پشت سرم سمت راست می ایستن تا هم من نبینمشون(!) و هم ایشون بتونن دستای منو ببینن. اساتید کارکشته هم که بدون دیدن متوجه انگشت گذاری و نحوه آرشه کشی و.. میشن. ولی خب تا یه حدی. به نظر شخص بنده شنیدن کی بود مانند دیدن! ؟
    اگه با این مساله مشکل دارید خیلی راحت و مودبانه از استادتون خواهش کنید طوری بایستن یا بشینن که دستای شمارو بتونن ببینن.

در آخر اینو هم یادآور بشم که برای آموزش تحت نظر استاد، از ابتدا قول و قرار „ترم” رو بذارید. هر ترم هم ده جلسه ست. اگه ترم بعد مشکل داشتید یا به هر دلیلی نخواستید سر کلاس حاضر بشید، نه سیخ میسوزه نه کباب! در غیر این صورت ترم بعدی رو شروع میکنید.
    امیدوارم تونسته باشم کمکی بکنم.
    ویرایش توسط Pelk_lk : Saturday 15 February 2014 در ساعت 10:56 PM دلیل: قلت عملایی!

15. 2 کاربر برای این پست از Pelk_lk تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    104114
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    7
    13 بار تشکر شده در 7 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 4/1
    Given: 5/0
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض پرده های مشخص شده برای انگشت گذاری در ویولون

سلام دوستان عزیز و هنر مند !
    یه سوال داشتم من نزدیک یک سالی هست که آموزش ویولون رو شروع کردم تواین مدت استادم با کاغذ های خیلی ظریف که رو گیریف چسبونده من رو تو انگشت گذاری راهنمایی میکرد ولی حالا ا بعضی ها شنیدم که خود کاغذ باعث میشه که صدا در ویولون تغییر بکنه چون باعث اختلاف سطح میشه اول میخواستم بدونم این حرف صحت دار یا نه !
    بعد سال دوم
    به نظر شما دوستانی که تو ویولن واسه خودتون استادی شدید وقت مناسبی هست که من اون کاغذ ها رو یا کلا هر نشانه ای برای انگشت گذاری صحیح بکار میبردم روکنار بذارم
    ممنون !
    ویرایش توسط Nuria_Attar : Monday 5 May 2014 در ساعت 01:50 PM

17. کاربران زیر از Nuria_Attar به خاطر این پست تشکر کرده اند:

vahid65 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    98968
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    207
    296 بار تشکر شده در 151 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 72/0
    Given: 41/3
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط Nuria_Attar [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام دوستان عزیز و هنر مند !
    یه سوال داشتم من نزدیک یک سالی هست که آموزش ویولون رو شروع کردم تواین مدت استادم با کاغذ های خیلی ظریف که رو گیریف چسبونده من رو تو انگشت گذاری راهنمایی میکرد ولی حالا ا بعضی ها شنیدم که خود کاغذ باعث میشه که صدا در ویولون تغییر بکنه چون باعث اختلاف سط
    ح میشه اول میخواستم بدونم این حرف صحت دار یا نه !
    بعد سال دوم
    به نظر شما دوستانی که تو ویولن واسه خودتون استادی شدید وقت مناسبی هست که من اون کاغذ ها رو یا کلا هر نشانه ای برای انگشت گذاری صحیح بکار میبردم روکنار بذارم
    ممنون !
    در همین انجمن تاپیکی در ارتباط با همین موضوع وجود داره آیا اون رو خوندید؟

19. کاربران زیر از vahid65 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    86457
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    9
    98 بار تشکر شده در 47 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 7/0
    Given: 0/1
    میزان امتیاز
    11

از اون اول هم زدن برچسب اشتباست

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    54380
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    5
    20 بار تشکر شده در 16 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 7/1
    میزان امتیاز
    0

نه بر چسب زدن اشتباه نیس/البته این نظر شخصیه منه/وقتی شما گوشت به صدا هر نت اشنا بشه میتونی برداری/برداشتن کاغذ ها هم باید تویه چند مرحله برداشته بشه نه یه دفه همرو برداری/منظورم اینه اگه کاغذا هر رنگی هست اون برچسبو رنگ گریف کنین سیاه. برای مثال برچسب شما قهوه ای هست و بعد چند مدت اونو با مازیک رنگ سیاه کنین تا به چشم نیاد و بعد چند مدت شروع کنین به برداشتن هر بر چسب

22. 2 کاربر برای این پست از arei تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    104114
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    7
    13 بار تشکر شده در 7 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 4/1
    Given: 5/0
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط arei [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    نه بر چسب زدن اشتباه نیس/البته این نظر شخصیه منه/وقتی شما گوشت به صدا هر نت اشنا بشه میتونی برداری/برداشتن کاغذ ها هم باید تویه چند مرحله برداشته بشه نه یه دفه همرو برداری/منظورم اینه اگه کاغذا هر رنگی هست اون برچسبو رنگ گریف کنین سیاه. برای مثال برچسب شما قهوه ای هست و بعد چند مدت اونو با مازیک رنگ سیاه کنین تا به چشم نیاد و بعد چند مدت شروع کنین به برداشتن هر بر چسب
    مرسی از راهنماییتون

24. 2 کاربر برای این پست از Nuria_Attar تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    86457
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    9
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

این ساز غربیه متد آموزش حرفه ایش رو هم اونا بلدن و به ما یاد میدن طبیعیم هست ما هم برا خودمون ساز های خودمون رو داریم مثل کمانچه
    در هیچ یک از این متد چنین روشی آموزش داده نشده به هر حال من نظرم رو دادم

26. 2 کاربر برای این پست از javadvjj تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    68104
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    11
    11 بار تشکر شده در 4 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط karimvl [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

همانطور که در کتاب تئوری موسیقی پورتراب ذکر شده ، در سازهایی مثل پیانو و کیبورد این نت ها دقیقا با یک شاسی نواخته می شوند و نت های آنارمنیک نامیده می شوند. اما در سازهایی مانند ویولن، تفاوت این نت ها یک کما (comma) هست. هر پرده کامل از 9 کما تشکیل شده است که شامل یک نیم پرده کرماتیک (5 کما) و یک نیم پرده دیاتونیک (4 کما) است و می توان گفت هر نیم پرده کروماتیک نت را 5 کما و هر نیم پرده دیاتونیک نت را 4 کما جابجا می کند. بنابراین تفاوت انگشت گذاری نت هایی آنارمنیک را در ساز ویولن می توان اینگونه توضیح داد که به طور مثال می بمل به ر بکار می چسبد . اما ر دیز به می بکار می چسبد.

28. 2 کاربر برای این پست از Ali_Cowboy تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    86457
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    9
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط Ali_Cowboy [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    همانطور که در کتاب تئوری موسیقی پورتراب ذکر شده ، در سازهایی مثل پیانو و کیبورد این نت ها دقیقا با یک شاسی نواخته می شوند و نت های آنارمنیک نامیده می شوند. اما در سازهایی مانند ویولن، تفاوت این نت ها یک کما (comma) هست. هر پرده کامل از 9 کما تشکیل شده است که شامل یک نیم پرده کرماتیک (5 کما) و یک نیم پرده دیاتونیک (4 کما) است و می توان گفت هر نیم پرده کروماتیک نت را 5 کما و هر نیم پرده دیاتونیک نت را 4 کما جابجا می کند. بنابراین تفاوت انگشت گذاری نت هایی آنارمنیک را در ساز ویولن می توان اینگونه توضیح داد که به طور مثال می بمل به ر بکار می چسبد . اما ر دیز به می بکار می چسبد.
    درسته در ویالون بنا به گام قطعه هر نیم پرده کروماتیک نت را 5 کما و هر نیم پرده دیاتونیک نت را 4 کما جابجا پس جای نت ها دقیق نیست.
    البته تیونر قادر به تشخیص نیست تیونر کروماتیک صدا رو بررسی می کنه

30. کاربران زیر از javadvjj به خاطر این پست تشکر کرده اند:

صفحه 2 از 14 نخستنخست 12345612 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)