لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12

موضوع: آموزش استفاده از رم بیش از 2 گیگ در FL Studio

Honey_Shababi آواتار ها
    مدیر کل انجمن ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مدیر کل انجمن ها
    شماره عضویت
    22033
    میانگین پست در روز
    0.70
    تشکر از پست
    13,427
    9,726 بار تشکر شده در 2,712 پست
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    5 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1,435/20
    Given: 1,833/25
    میزان امتیاز
    10

پیش فرض آموزش استفاده از رم بیش از 2 گیگ در FL Studio

0 Not allowed! Not allowed!
    درود

دوستانی که با نرم افزار اف ال استودیو کار میکنند، به احتمال زیاد در جریان این موضوع هستند که این نرم افزار از حافظه رم بیش از 2 گیگ در داخل برنامه استفاده نمیکنه و این باعث میشه که هنگام کار با پروژه های سنگین و وی اس تی پلاگین های حجیم، با مشکل کمبود فضای مموری مواجه بشیم.

در این آموزش قصد دارم روشی رو بهتون آموزش بدم که بتونید حافظه رم بیشتری رو در هنگام کار با این نرم افزار داشته باشید (برای ویندوز های 32 بیتی تا 3 گیگ و ویندوز های 64 بیتی تا 4 گیگ). البته واضح هست که این آموزش فقط بدرد دوستانی میخوره که مقدار رم سیستمشون بالای 2 گیگ هست.

برای ویندوز XP 32 Bit:

در درایو C، روی فایل boot. ini (این فایل مخفی هست) راست کلیک کرده و از منوی properties اون رو از حالت read only خارج کنید. حال این فایل رو باز کنید و در انتهای خط، عبارت 3GB/ رو اضافه کرده و اون رو ذخیره کنید. (مثل جمله زیر):

multi (0) disk (0) rdisk (0) partition (1)\WINDOWS="Micro soft Windows XP Professional" \noexecute=optin \fastdetect\3GB

(برای اطمینان، حتما یک نسخه بکاپ از فایل boot. ini تهیه کنید تا در صورت بروز مشکل، این فایل از دست نره)

بعد از ذخیره فایل، سیستم خودتون رو restart کنید. این بار به جای استفاده از flstudio. exe، به محل نصب اف ال استودیو رفته و اف ال استودیوی extended memory (در اف ال 11 به نام (FL (compatible memory موجود هست) رو اجرا کنید. حال میتونید از رم 3 گیگ استفاده کنید.

برای بازگشت به حالت اول، کافیه دوباره boot. ini رو باز کنید و عبارت 3GB/ رو از انتهای جمله، حذف کرده و دکمه سیو را بزنید و سیستمتون رو Restart کنید.

---------------------------------------------

برای ویندوز های ویستا و سون 32 بیتی:

از مسیر Start >> All Programs >> Accessories روی گزینه Command Prompt راست کلیک کرده و گزینه Run as administrator رو انتخاب کنید و دستور زیر رو عینا در پنجره باز شده تایپ کنید و در پایان کلید Enter رو بزنید.

bcdedit/set IncreaseUserVa 3072

اکنون سیستمتون رو restart کنید. حالا میتونید (بدون استفاده از اف ال ورژن extended memory) از رم 3 گیگ به راحتی در برنامه استفاده کنید.

برای بازگشت به حالت اولیه، از مسیری که گفته شد، Command Prompt رو در حالت Admin بار کرده و دستور زیر رو عینا تایپ کنید و Enter رو بزنید و سیستم رو Restart کنید.

bcdedit/deletevalue IncreaseUserVa

---------------------------------------------

برای ویندوز های ویستا و سون 64 بیتی:

در این ویندوز ها تنظیمات خاصی نیاز نیست.

کافیه فقط به محل نصب اف ال رفته و (FL (extended memory یا (FL (compatible memory رو اجرا کنید تا بتونید از رم 4 گیگ استفاده کنید.

البته اخیرا نسخه 64 بیتی اف ال استودیو وارد بازار شده و بدون محدودیت رم میشه ازش استفاده کرد :)

امیدوارم این آموزش، مورد استفاده دوستان قرار گرفته باشه.

ارادتمند
    ویرایش توسط Honey_Shababi : Saturday 4 July 2015 در ساعت 12:37 PM
    تمرين تمرين تمرين

موفقيت

2. 8 کاربر برای این پست از Honey_Shababi تشکر کرده اند:

3. # ADS

اخراج شده

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    اخراج شده
    شماره عضویت
    98423
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    15
    11 بار تشکر شده در 9 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

البته یه جایی هم خوندم توی manual این برنامه ی fl studio که میشه از حافظه ی هارد دیسک به جای رم استفاده کرد.
    کاشکی اون روشم شرح میدادین.

5. کاربران زیر از absendance به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Honey_Shababi آواتار ها
    مدیر کل انجمن ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مدیر کل انجمن ها
    شماره عضویت
    22033
    میانگین پست در روز
    0.70
    تشکر از پست
    13,427
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    5 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط absendance [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    البته یه جایی هم خوندم توی manual این برنامه ی fl studio که میشه از حافظه ی هارد دیسک به جای رم استفاده کرد.
    کاشکی اون روشم شرح میدادین.
    اون موضوع فقط به سمپل های صوتی مرتبط هست که به جای فراخوانی از رم، میشه از گزینه keep on disk استفاده کرد که فضای رم رو اشغال نکنه! برای وی اس تی ها کاربردی نداره.
    تمرين تمرين تمرين

موفقيت

7. 2 کاربر برای این پست از Honey_Shababi تشکر کرده اند:

اخراج شده

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    اخراج شده
    شماره عضویت
    98423
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    15
    11 بار تشکر شده در 9 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Honey_Shababi [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    اون موضوع فقط به سمپل های صوتی مرتبط هست که به جای فراخوانی از رم، میشه از گزینه keep on disk استفاده کرد که فضای رم رو اشغال نکنه! برای وی اس تی ها کاربردی نداره.
    راستی من الان کامپیوترم رمش 512 مگابایته و بدون اشکال اجرا میکنه وی سی تی ها را. به نظر شما بعدها آیا ممکنه برای ضبط وی اس تی هایی که توی اف ال استودیو ران میکنم برای صدا گیریش و ضبط نهایی مشکلی ایجاد بشه؟باید رم بالاتر حتما حتما بخرم؟

Honey_Shababi آواتار ها
    مدیر کل انجمن ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مدیر کل انجمن ها
    شماره عضویت
    22033
    میانگین پست در روز
    0.70
    تشکر از پست
    13,427
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    5 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط absendance [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    راستی من الان کامپیوترم رمش 512 مگابایته و بدون اشکال اجرا میکنه وی سی تی ها را. به نظر شما بعدها آیا ممکنه برای ضبط وی اس تی هایی که توی اف ال استودیو ران میکنم برای صدا گیریش و ضبط نهایی مشکلی ایجاد بشه؟باید رم بالاتر حتما حتما بخرم؟
    برای باز کردن یکی دوتا وی اس تی فکر نکنم مشکل ایجاد کنه. ولی بازم بستگی به وی اس تی داره. بعضی از اینسترومنت ها هر کدومشون به تنهایی مقدار خیلی زیادی از رم رو اشغال میکنن.
    هر وی اس تی یا سمپلی که باز میکنیم توی برنامه، مقداری از حافظه رم رو اشغال میکنه. مثلا یک پروژه ای که از وی اس تی های زیادی در اون استفاده شده باشه، مسلما نمیشه با رم 512 کار کرد. چون با پیغام کمبود مموری مواجه میشید و امکان داره سیستم هم کِرَش کنه. پس عاقلانه تر اینه که اول یک سیستم مناسب برای این کار داشته باشید.
    تمرين تمرين تمرين

موفقيت

10. 2 کاربر برای این پست از Honey_Shababi تشکر کرده اند:

Black_Violin آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    11790
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر از پست
    2,041
    1,955 بار تشکر شده در 659 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 49/10
    Given: 59/7
    میزان امتیاز
    16

متاسفانه نرم افزار اف ال استودیو در استفاده از رم و سی پی یو به شدت دارای مشکل هستش. من همینکاری که شما هم گفتید رو در گذشته انجام دادم اما چون وی اس تی های سنگینی استفاده می کنم شاید بالغ بر ده ها بار خطای برنامه نویسی داده و پروژه این بیچاره پریده و هنوز تا این ورژن 11 که اومده کاری براش نکردند ... نرم افزار اصلا Stable نیست.
    به ناچار از نرم افزارها دیگه استفاده کردم و باید گفت میلیون ها بار Cubase از اف ال استودیو پایدار تر و قدرتمند تر هستش ... مرسی
    همش خرافات ... ذهن های پوچ و گنگ و بسته ...
    بس کن دیگه
    به خودت بیا ... چند ثانیه دیگه بیشتر شاید نباشی

------
    وبسایت من برای دانلود آهنگ های بیکلام : http://bikalamha.com

12. 2 کاربر برای این پست از Black_Violin تشکر کرده اند:

Honey_Shababi آواتار ها
    مدیر کل انجمن ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مدیر کل انجمن ها
    شماره عضویت
    22033
    میانگین پست در روز
    0.70
    تشکر از پست
    13,427
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    5 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط Black_Violin [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    متاسفانه نرم افزار اف ال استودیو در استفاده از رم و سی پی یو به شدت دارای مشکل هستش. من همینکاری که شما هم گفتید رو در گذشته انجام دادم اما چون وی اس تی های سنگینی استفاده می کنم شاید بالغ بر ده ها بار خطای برنامه نویسی داده و پروژه این بیچاره پریده و هنوز تا این ورژن 11 که اومده کاری براش نکردند ... نرم افزار اصلا Stable نیست.
    به ناچار از نرم افزارها دیگه استفاده کردم و باید گفت میلیون ها بار Cubase از اف ال استودیو پایدار تر و قدرتمند تر هستش ... مرسی
    مسعود جان، البته اینجا بحث مقایسه مطرح نبود. چون اگه بخوایم مقایسه کنیم، به نظر من Avid Pro Tools HD از همه این نرم افزار ها قوی تر و محیطش هم جذاب تره :)

به هر حال، بعضی ها از جمله خود من، محیط و کاربری اف ال رو به کیوبیس ترجیح میدیم. به جرات هم میتونم بگم در این چند سالی که با اف ال استودیو کار کردم، با وجود استفاده از پلاگین ها و وی اس تی های سنگین، در هیچ پروژه ای با مشکل مواجه نشدم!
    تمرين تمرين تمرين

موفقيت

14. 4 کاربر برای این پست از Honey_Shababi تشکر کرده اند:

amir1055 آواتار ها
    مسئول بازنشسته بخش پیانو

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته بخش پیانو
    شماره عضویت
    20813
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    1,294
    1,917 بار تشکر شده در 871 پست

شبکه های اجتماعی من

Add amir1055 on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 155/1
    میزان امتیاز
    16

سلام به دوستان خصوصا هانی عزیزم
    در رابطه با fl studio 11 و نسخه 64 بیتی اون سوال داشتم. با نصب این نسخه میتونم همچنان از وی اس تی East west symphonic orchestra استفاده کنم که روی نسخه 32 بیتی کار میکرد؟
    من در حال حاضر fl 10 دارم که 32 بیتی هست و روی ماشین 64 بیتی اجرا میشه با همین وی اس تی. راستش وقتی تعداد سازها زیاد میشن (البته نه آنچنان زیاد، بلکه بطور استاندارد) و ارکستر از پلی فونی بالایی میخواد استفاده کنه مشخصا حافظه کم میاره و با حذف برخی صداها و خش خش کردن این موضوع رو اعلام میکنه. در حالی که من 16گیگ رم دارم و نباید آنچنان مشکلی داشته باشم.
    امیدوارم با ارتقا به نسخه 64 بیتی این معظل برطرف بشه. ولی نمیدونم همون vstها رو میتونم بکار ببرم یا خیر.
    .Applaud, my friends, the comedy is over

16. کاربران زیر از amir1055 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Honey_Shababi آواتار ها
    مدیر کل انجمن ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مدیر کل انجمن ها
    شماره عضویت
    22033
    میانگین پست در روز
    0.70
    تشکر از پست
    13,427
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    5 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط amir1055 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    در رابطه با fl studio 11 و نسخه 64 بیتی اون سوال داشتم. با نصب این نسخه میتونم همچنان از وی اس تی East west symphonic orchestra استفاده کنم که روی نسخه 32 بیتی کار میکرد؟
    من در حال حاضر fl 10 دارم که 32 بیتی هست و روی ماشین 64 بیتی اجرا میشه با همین وی اس تی. راستش وقتی تعداد سازها زیاد میشن (البته نه آنچنان زیاد، بلکه بطور استاندارد) و ارکستر از پلی فونی بالایی میخواد استفاده کنه مشخصا حافظه کم میاره و با حذف برخی صداها و خش خش کردن این موضوع رو اعلام میکنه. در حالی که من 16گیگ رم دارم و نباید آنچنان مشکلی داشته باشم.
    امیدوارم با ارتقا به نسخه 64 بیتی این معظل برطرف بشه. ولی نمیدونم همون vstها رو میتونم بکار ببرم یا خیر.

سلام امیر جان

فکر نمیکنم مشکلی در این وی اس تی ایجاد بشه. چون تا اونجایی که من میدونم، این وی اس تی نسخه 32 و 64 بیتیش یکی هست. اف ال استودیوی 64 بیتی رو هم تعریفش رو زیاد شنیدم و بدون محدودیت میشه از رم استفاده کرد :)
    اما اینکه میگید خش خش میکنه، به احتمال زیاد بخاطر مصرف بالای CPU هست. اگه بافر سایز (یا latency) رو زیادتر کنید این مشکل تا حدی برطرف میشه. البته برای بهینه سازی CPU پیشنهاد میکنم در Options >> Audio Settings تیک همه گزینه ها در قسمت CPU رو فعال کنید.
    تمرين تمرين تمرين

موفقيت

18. 2 کاربر برای این پست از Honey_Shababi تشکر کرده اند:

amir1055 آواتار ها
    مسئول بازنشسته بخش پیانو

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته بخش پیانو
    شماره عضویت
    20813
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    1,294

شبکه های اجتماعی من

Add amir1055 on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

با سلام مجدد
    fl studio 12 رو نصب کردم ورژن 64 بیتی. راستش فکر میکردم اینجا دیگه این پیام „physical memory is getting low” رو موقع لود کردن سمپل ها نده! ولی متاسفانه همچنان پابرجاست رو vst type هم زد 32bit که البته درست هم هست. این یعنی باید vst هم 64 بیتی باشه؟

یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    20400
    میانگین پست در روز
    0.28
    تشکر از پست
    4,388
    3,737 بار تشکر شده در 1,370 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 384/4
    Given: 1,625/1
    میزان امتیاز
    16

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط amir1055 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام. بله اجرا میشه. من این وی اس تی رو توی نسخه ی 64 بیتی اف ال 11 اجرا کردم و مشکلی نداشت. ولی نتونستم WordBuilder شو بهش متصل کنم.

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط Honey_Shababi [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام امیر جان

فکر نمیکنم مشکلی در این وی اس تی ایجاد بشه. چون تا اونجایی که من میدونم، این وی اس تی نسخه 32 و 64 بیتیش یکی هست. اف ال استودیوی 64 بیتی رو هم تعریفش رو زیاد شنیدم و بدون محدودیت میشه از رم استفاده کرد :)
    اما اینکه میگید خش خش میکنه، به احتمال زیاد بخاطر مصرف بالای CPU هست. اگه بافر سایز (یا latency) رو زیادتر کنید این مشکل تا حدی برطرف میشه. البته برای بهینه سازی CPU پیشنهاد میکنم در Options >> Audio Settings تیک همه گزینه ها در قسمت CPU رو فعال کنید.
    هانی جان، یادته همچین مشکلی برای من پیش اومده بود و مجبور شدم اون وی اس تی رو رکورد کنم و Audio استفاده کنم؟
    از وقتی اف ال 12 رو نصب و استفاده میکنم همچین مشکلی پیش نیومده. البته انگار دوازدهش نسخه 64 بیتیش هنوز مشکل داره، یا حداقل برای من مشکل داره! اما از 32 بیتیش دارم استفاده میکنم واقعا عالی شده و مشکلی پیش نیاورده. خیلی خوب کار میکنه.
    با سلام مجدد
    fl studio 12 رو نصب کردم ورژن 64 بیتی. راستش فکر میکردم اینجا دیگه این پیام „physical memory is getting low” رو موقع لود کردن سمپل ها نده! ولی متاسفانه همچنان پابرجاست رو vst type هم زد 32bit که البته درست هم هست. این یعنی باید vst هم 64 بیتی باشه؟
    از 32 بیتی اف ال 12 استفاده کنید دیگه اون مشکل قبل و این مشکل رو نخواهید داشت.
    ویرایش توسط you3f : Saturday 4 July 2015 در ساعت 08:06 PM

21. کاربران زیر از you3f به خاطر این پست تشکر کرده اند:

amir1055 آواتار ها
    مسئول بازنشسته بخش پیانو

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته بخش پیانو
    شماره عضویت
    20813
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    1,294

شبکه های اجتماعی من

Add amir1055 on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    16

مشکل همچنان پابرجاست یوسف جان.
    البته مشکل اجرا نشدن یا اجرا شدن نیست. اون پیغام اعصاب خورد کنه.
    به آدم برمیخوره روی یه سیستم با 16 گیگ رم بگه memory is getting low!

23. 2 کاربر برای این پست از amir1055 تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)