لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 33 به 48 از 52

موضوع: وقتی پول کلاس نداری باید موسیقی رو کنار بذاری؟

navid_bikas71 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    70036
    میانگین پست در روز
    0.21
    تشکر از پست
    1,448
    1,376 بار تشکر شده در 669 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 373/0
    Given: 166/0
    میزان امتیاز
    12

مدال های دریافت شده

0 Not allowed! Not allowed!
    نقل قول نوشته اصلی توسط tella [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    من عاشق ساز و نوازندگی هستم. سازی که می زنم ویولنه و تا حالا مقداری پیشرفت کردم و می تونم چندتا آهنگ بزنم. مدتیه بخاطر مشکلات مالی ادامه ندادم. می دونید که هزینه کلاسها بالاست.
    خیلی دلم می سوزه و ناراحتم که ساز نمی زنم و تو این مدت عقب موندم و نتونستم پیشرفتی داشته باشم. از طرفی وقتی شرایط نیست چطور می تونم ادامه بدم.
    به نظر شما چه راهی برای آدمی مثل من وجود داره؟ یعنی از علاقم بگذرم و دیگه ادامه ندم؟
    می دونم که خیلی ها این مشکل رو دارن. این پست رو گذاشتم به دو دلیل: یکی اینکه اگر راه حلی به عنوان پیشنهاد دارید عنوان کنید و دوم اینکه یه بحثی باشه درباره این مشکل که برای خیلی ها وجود داره و اینکه شخصی که شرایط مالی نداره آیا باید از کاری که بهش عشق می ورزه و بهش آرامش و احساس خوب میده (جدا از اینکه یک هنره و یک موفقیت) بگذره؟ چطور میشه تو شرایط سخت ادامه داد و تسلیم نشد.

پیشاپیش از نظرات و راهنمایی شما دوستان سپاسگذارم.
    باشد که به همه آرزوهایمان برسیم.
    با سلام
    دوست عزیز مشکل شما مشکل یکی دو نفر نیست مشکل خیلیاااااااس از جمله خودم.
    سوالت این بود [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]؟
    قاطعانه میگم خیر !
    من شخصا 5سال پیش ویولن خریدم اونم 60 هزار تومن با کلی پس انداز. میخواستم کلاس برم ولی پول کلاس رفتن نداشتم چند ماهی نگه ش داشتم بعد فروختم.
    الان بعد از 5 سال پس انداز (5 سال کم نیست بقران،یه عمریه)دوباره رفتم یه ویولن معمولی گرفتم و شروع کردم به کلاس رفتن،الانشم فکر اینم که پس اندازم تموم شد چیکار میخوام بکنم ! ؟! ؟! ؟ اما توکل ام به خداس. فقط خدا.
    الانم 6 ماهه که کلاس میرم و عاشق ویولن بودم و هستم و خواهم بود !!!
    هدفم از این حرفا این بود که هیچ وقت مایوس نشو و امیدت رو از دست نده. حتما حکمتی تو کار خدا بوده و هست.
    یا حق
    ویرایش توسط navid_bikas71 : Thursday 28 November 2013 در ساعت 01:41 AM

2. 8 کاربر برای این پست از navid_bikas71 تشکر کرده اند:

tella آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    37405
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    101
    122 بار تشکر شده در 45 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/0
    Given: 4/0
    میزان امتیاز
    14

حتماً، مرسی از شما. اگه بخواید شما هم می تونید تو کلاسایی که قراره با همکاری دوستانی که واردتر هستن برگزار بشه شرکت کنید. اگر تمایل داشتید شمارتونو برام بذارید.

موفق و پیروز باشید

- - - Updated - - -

یک دنیا ممنونم از راهنمایی و درک شما.

خیلی خوشحالم که می بینم اینجا این همه دوست خوب وجود داره که به آدم قوت قلب میدن و حاضرن هر کاری که از دستشون بر میاد برای دوستان خودشون و خدمت به موسیقی انجام بدن.

امیدوارم شما هم موفق باشید
    زمانی که مردم نادان برای اثبات خدایانشان همدیگر را تکه پاره می کردند، من با چهار سیم و یک تکه چوب اثوات خدا را روی کاغذ می نگاشتم.

4. 7 کاربر برای این پست از tella تشکر کرده اند:

vahid65 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    98968
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    207
    296 بار تشکر شده در 151 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 72/0
    Given: 41/3
    میزان امتیاز
    11

سلام مسئله اصلی وقت و زمانیه که باید برای تمرین بذاری . اگه وقت کافی بذاری و اساتید خوب هم داشته باشی میتونی نوازنده خوبی بشی وگرنه اینجوریه که یه ماه بزنی دوماه نزنی نهایتا یه نوازنده معمولی شاید بشی . و اگه دقت کرده باشی اکثر اساتید برجسته ویولن از زمان کودکی شروع به ساز زدن کردند بیخود نیست که بتهوون نقل میکند : برای ویولنیست شدن از روازانه هشت ساعت تا سی سال تمرین لازم است.

6. کاربران زیر از vahid65 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    82863
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    9
    4 بار تشکر شده در 3 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    0

داش گلم، پول چیه که آدم بخواد به خاطرش از عشقش بگذره، ؟ شما که تازه کار نیستی زیاد،همین کتابای اموزشیو که سی دی صوتی داره بگیر تمرین کن،واسه یاد گرفتن بعضی تکنیکام که نمیشه بدون استاد یاد گرفت میتونی از همین اساتید سایت کمک بگیری. پس این جا رو واسه چی ساختن؟ واسه اینکه بیایم و مث بقیه فقط حرف بزنیم؟ نه حاجی، رو کمک دوستات حساب کن،اینایی که اینجان خوب حرف همو میفهمن. مث دنیای بیرون نی که یه استاد فقط به پول توی جیبت فک میکنه.
    من خودم زیاد برخورد کردم با این استادا،و مساله مالی هم واسه همه هست،اما چیزی که هست اینه که هیچی نمیتونه جلو خواسته ها رو بگیره.
    اصلا آدم فلسفیی نیستم ولی باه قانون جاذبه خیلی اعتقاد دارم: اهداف آدما رو به سمت خودشون جذب میکنن،فقط کافیه اون هدفو از ته دل بخوای.
    ایشالا از هدفت دست نکشیو موفق باشی

8. کاربران زیر از MHA0210 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

mi_la_re_sol آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    95234
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    18
    4 بار تشکر شده در 4 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    0

حتماً، مرسی از شما. اگه بخواید شما هم می تونید تو کلاسایی که قراره با همکاری دوستانی که واردتر هستن برگزار بشه شرکت کنید. اگر تمایل داشتید شمارتونو برام بذارید.
    سلام tella عزيز ، منم دقيقا به اين مشكل گرفتارم البته تا جايي بلدم و حدودا 3ماه كلاس رفتم 6 سال پيش ولي علاقم باعث شده بود تو اين 3 ماه بجايي برسم كه استادم بگه تو جز شاگرداي زود دريافت كني هستي و هوش خيلي زيادي داري . ولي خدا روي اين بي پولي رو سياه كنه كه آدمو از خيلي كارا ميذاره .
    لطفا اگه منم لايق بدونين ، منم راهنماييم كنين .
    خيلي ممنون

10. کاربران زیر از mi_la_re_sol به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    96160
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    129
    196 بار تشکر شده در 96 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 22/0
    Given: 27/0
    میزان امتیاز
    11

8 ساااااااااااااااااااااااا اعت تمرین در روز!!! ؟؟؟؟؟ اینجوری باشه که همه ی ما باقالی ایم ! من زمان کنکورم 8 ساعت تو اتاقم درس میخوندم همه میگفتن: زنده ای؟! حالا 8 ساعت ساز بزنیم که از خونه پرتمون میکنن بیرون
    ویرایش توسط leilyruzbahany : Thursday 30 January 2014 در ساعت 09:58 PM

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    93680
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    16
    23 بار تشکر شده در 17 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

منم همچین مشکلی داشتم و دارم البته آمریکای خونه ما(بابام) قدغن کرده بود که اگ بخوام برا ارشد نخونمو برم کلاس ویالون از همه چی محرومم از جمله پول من با استادم مشورت کردمو هم سرکار میرفتم و هم کلاس تا الان یه هزار تومنی از آمریکا نگرفتم حالا هم که قول دادم هم ویالون بزنمو هم درس بخونم قول دادن تحریمارو بردارن البته هنوز هیچی معلوم نیست . اینو گفتم که بدونی منکه یه دخترم واسه رسیدن به خواستم این همه تلاش و پافشاری کردمو خیلی سختیهایی متحمل شدم ولی از هدفم دست نکشیدم. شماها هم نباید از هدفتون کوتاه بیاین خوبه اونجا کسانی هستن که باهم برین تمرین کنین اما تو شهرای کوچیک و فرهنگ مردم شهرای کوچیک خیلی مشکلات دیگه ای هم هست که شما بچه پایتختیا خبر ندارین پس به مشکلات کوچیک شهرای بزرگتون بخندینو از کنارشون رد بشین و بمنم قوت قلب بدین که میتونم استادمو سربلند کنم البته امیدوارم بتونم. وای من عاشق ویالونم هرچقدر تمرین میکنم بیشتر عاشقش میشم چطور میتونین خودتونو از همچین نعمت بزرگی محروم کنین؟؟؟.

13. کاربران زیر از neda_9922 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

mi_la_re_sol آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    95234
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    18
    4 بار تشکر شده در 4 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

8 ساااااااااااااااااااااااا اعت تمرین در روز!!! ؟؟؟؟؟ اینجوری باشه که همه ی ما باقالی ایم ! من زمان کنکورم 8 ساعت تو اتاقم درس میخوندم همه میگفتن: زنده ای؟! حالا 8 ساعت ساز بزنیم که از خونه پرتمون میکنن بیرون

هه هه هه هه هه هه

من روزي 9 ساعت تمرين ميكردم يه روز بابام كه خودش عاشقاي ويولونه ، اومد تو اتاقمو زد ويولنم رو شكست هه هه هه هه
    گريفت و دسته ي ويولنم دو تيكه شد .

15. کاربران زیر از mi_la_re_sol به خاطر این پست تشکر کرده اند:

babak123 آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    96807
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    90
    94 بار تشکر شده در 37 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 7/0
    Given: 61/0
    میزان امتیاز
    0

متاسفانه باید قبول کرد که هنر هم جزو رشته های پر هزینه هست...
    شما هم تنها زخم خورده این مشکل بزرگ نیستید...
    خیلی ها بخاطر همین مشکل نمیتونن با توجه به علاقشون به صورت حرفه ای موسیقی رو دنبال کنن...
    نمیدونم چقدر با این حرف موافقین اما تو ایران به موسیقی اون طوری که باید اهمیت داده نمیشه...
    از نبود هر نوع سازی بگیر تا هزینه های سرسام آور اون و همیچنین کلاسهای محدود واسه سازهای خاص که اکثرشون هم تو تهران هست و هزینه های بالای اون...
    منم تقریبا همین مشکل شما رو دارم... هم علاقه دارم به موسیقی هم تمام وقتم همیشه پره...
    فقط شبا که از سرکار میام میتونم تمرین کنم و البته تو هیچ کلاسی هم نمیتونم شرکت کنم به دلایل روشن...
    کتاب خریدم؛فیلم های آموزشی کمی نگاه کردم؛تئوری موسیقی رو میبرم سرکار و اونجا میخونمش و خلاصه به این شکل دارم ادامه میدم...
    البته هیچ چیز جای استاد رو که در کنارت میتونه باشه رو نمیتونه بگیره...
    نمیدونم تا کجا میتونم ادامه بدم اما شروع کردم و پیشرفت هایی هم داشتم...
    با تشکر

17. 3 کاربر برای این پست از babak123 تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    93680
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    16
    23 بار تشکر شده در 17 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

موفق باشی دوست خوبم. البته استاد لازمه که خدای نکرده جایی رو اشتباه نکنی مخصوصا اشتباهاتی که بعدا جبران نمیشه. هفته ای یه جلسه حتما برو کلاس جمعه ها یا هروقتی که میتونی هم انگیزتو زیاد میکنه هم پیشرفتتو سریعتر. موفق باشی

19. کاربران زیر از neda_9922 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    78884
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    235
    98 بار تشکر شده در 37 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 44/0
    Given: 126/0
    میزان امتیاز
    0

دیدم که خیلی از دوستان علاقه ی خیلی زیادی نسبت به شازشون نشون میدن و من فقط یه نکته رو خیلی لازم دونستم که بگم:
    من به عنوان یه فرد مبتدی در گیتار الکتریک که 3 2 سالی هست که دارم ساز میزنم و با افراد زیادی در این راه آشنا شدم بر اساس تجربه این عقیده رو دارم که ساز طوریه که 1-2 سال اول اونقدر بهش علاقه داری که کاملا زندگیت وقفش میشه و بعد از اون دیگه اون جوری که اولش بود نیست. این چیزی هست که تقریبا در 99 درصد افرادی که ساز شروع میکنن من دیدم و اون 1 درصدی که بعد 5-6 سال هنوز علاقشون نسبت به سازشون مثل روز اول یا بیشتر هم شده افرادی هستن که 100 درصد زندگیشون به سمت موسیقی کشیده خواهد شد و تبدیل به یک پیشه میشه براشون.
    ولی اون 99 درصد دیگه 3 حالت داره براشون.
    1. فرض کنید اون 1-2 سال اول که اوج علاقه هستو زندگیتون وقفش میشه مصادف بشه با دوران دبیرستانتون (که این مسئله افراده فوق العاده زیادی رو شامل میشه) خب این میدونید یعنی چی؟ یعنی عملا کنکورت به فنا رفته حالا میخواد اول یا دوم یا بدتر از همه سوم یا پیش دانشگاهی باشی.2 سال میزنیو بعد تا آخر عمرت پشیمونی داره. وقتی هم که بفهمی در مهمترین لحظات زندگیت وقتتو گذاشتی رو چیزی که هیچ منفعتی برات نداره کاملا از ساز دل سرد میشو میذاریش کنار.
    2. افرادی هستن که موقعیت شناس هستنو در مواقعی که میدونن وقت ندارن دنبال ساز نمیرن که طبیعتا هیچ ضرری هم نمیبینن
    3. دسته سوم هم چون واقعا علاقه خاصی به سازشون از همون اول نداشتن 6 ماه بیشتر طول نمیکشه که سازو میذارن کنار.

حالا همه ی اینا رو گفتم که اینو بگم که اگه هر مشکلی در را ه فراگیری موسیقی دارید نگران نباشید که نمیتونید یاد بگیریدش چون فکر نکنید که موسیقی مثل یاد گرفتن جدول ضربه که 2-3 ساعت بشینی همشو حفظ کنی.
    من خودم رشتم الان پزشکی هست و تو کل دنیا رشته حقوق و پزشکی جز حجیم ترین رشته ها محسوب میشه ولی من بهتون میگم موسیقی و فراگیری کاملش اگه بیشتر نباشه کمتر از اینا نیست.
    واسه همین اگه نمیتونین و شرایط یادگیریشو ندارین نگران نباشید چون اون قدر گسترده هست که بعد 3-4 سال تازه میفهمین مطلقا هیچی از موسیقی واقعی بلد نیستین و فقط صرفا قطعات نوازندگان دیگه رو یاد گرفتین و این 3-4 سال فقط انگار وقت صرف کردین و چگونگی استفاده از یه اسباب بازی رو یاد گرفتین همین.
    البته این حرفا برا کسی هست که مسیر زندگیس کاملا یه رشته دیگه هست و داره برا اون رشته تحصیل میکنه و به موسیقی به عنوان تفریح نگاه میکنه نه برا کسی که صبح که از خواب پا میشه تا آخر شب تو خونه بیکاره.
    ثانیه اگر هر کی اومد بهتون گفت که موسیقی رو به صورت تفریحی در کنار کار و زندگیتون ادامه بدین همون جا صاف بزنین تو صورتش که فکر میکنه موسیقی یاد گرفتن به سادگی یادگیری کوچه های شهرتونه. نه داداش فوق العاده زیاده و پیچیده و هر چه قدر که بیشتر ادامه میدی بیشتر متوجه میشی که چیزی بلد نیستی و هر چی بیشتر حس کنی چیزی بلد نیستی مستلزم این هست که بیشتر وقت بذاری و این وقت چیزی هست که از یه حد کمی بیشتر پیدا نمیشه و مشکل این جاست که اگه بخوای بیشتر وقت بذاری باید از زندگیت و چیزای شاید مهمتری وقت بذاری که این کار هم معقول نیست.
    بنابراین احساسی برخورد نکنین. یاد گرفتن ساز اولش با توجیه عشقو علاقه و احساسات شروع میشه بعد یه مدت میبینی بیشتر مثه یه اثباب بازی بوده که بعد چند سال خسته میشیو میره گوشه اتاقت به عنوان دکور...

- - - Updated - - -

البته این حرفایی که زدم مشروط بر این هست که استعداد مادر زادی نداشته باشینو به طور عادی بخواین موسیقی کار کنین
    چون اگه واقعا استعداد داشته باشین مثله چند موردی که تو آموزشگاهای موسیقی تا حالا دیدم (اکثر بچه های 7-10 سال بودن) کاری که من تو 2 سال کردمو اونا تو2-3 ماه انجام دادن اگر این طوریه حتما برین موسیقی چون فقط همین جواب میده.

21. 5 کاربر برای این پست از redredstar تشکر کرده اند:

aftaban آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    15063
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    536
    632 بار تشکر شده در 132 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 110/0
    Given: 294/1
    میزان امتیاز
    16

دوستان عزیز، به دوتا پرسش باید اول توی ذهن تون پاسخ بدید. بی تعارف و رو راست با خودتون!
    اول این که: همین اول که می خواهید شروع کنید به فراگیری ی موسیقی، موسیقی چه سهمی از زندگی تون رو در بر داره؟ منظورم اینه که چه قدر از وقت زندگی تون رو به گوش دادن - و نه فقط شنیدن - موسیقی و رفتن به کنسرت ها و مطالعه ی آن و حتا در گشت و گذارهای روزانه ی اینترنتی تون و خرید های روزانه یا ماهانه تون و ... چه هزینه ای برای موسیقی می کنید؟ در کل، موسیقی نیاز دست چندم زندگی تون هست؟ و آیا اصلا بهش نیازی حس می کنید یا فقط از سر تفنن و گذران نگاه اش می کنی! ؟
    دوم این که : سوال اصلی این تاپیک در مورد موقعیت مالی و موسیقی هست، بیایید زیاد ازش منحرف نشیم.
    من از شما می پرسم: اگر پول نداشتید که زندگی کنید، آیا زندگی را کنار می گذارید؟
    دیگه بحث را ادامه نمیدم و واگذار می کنم به خود شما !
    فقط یه حرفی هست که همیشه به همه ی هنر جوها هم گفتم: باید زندگی تون حول محور هنرتون بچرخه! دوستی هاتون، کارتون، مهمونی هاتون، حتا نوع غذاتون ... و خلاصه این که باید محیط زندگی تون رو هنری کنید، حتا سبک زندگی روزانه، حرف زدن ها، چیدمان منزل و ... آیا به این ها اعتقاد دارید! ؟
    به جان زنده دلان، سعدیا به ملک وجود/نیرزد آن که دلی را زخود بیازاری

23. 9 کاربر برای این پست از aftaban تشکر کرده اند:

vahid65 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    98968
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    207
    296 بار تشکر شده در 151 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 72/0
    Given: 41/3
    میزان امتیاز
    11

mi_la_re_sol واقعا زد ساز رو شکوند ؟ یا شوخی کردید؟

25. کاربران زیر از vahid65 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

FMETAL آواتار ها
    مسئول بخش های راک و متال - جز و بلوز

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بخش های راک و متال - جز و بلوز
    شماره عضویت
    82018
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر از پست
    4,757
    4,623 بار تشکر شده در 1,189 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow FMETAL On Twitter Add FMETAL on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 955/32
    Given: 2,257/5
    میزان امتیاز
    12

این مبحثی که استاد خورشیدی مطرح کردند، واقعاً اصل قضیه است.

ببینید، در طول دوران موسیقیایی هر نوازنده ای، حتی کسانی‌ که مشکل مالی‌ برای رفتن به سر کلاس نداشته اند پیش میاد که اون نوازنده رو از نوازندگی دور میکنه. اصلا هم به مسائل مالی‌ ربطی‌ نداره. یه نمونه‌اش سربازی. به جز خوانندگان که سازشون (همون حنجره شون) همیشه همراهشونه، نوازندگان دیگه از بردن سازشون به پادگان و یا محل خدمتشون محروم اند. خوب ای
    نان چه باید بکنند؟ این جور مواقع نه میشه از موسیقی‌ دل برید، نه میشه مثل همیشه دنبالش کرد. در واقع شاید بشه گفت میشه به صورت مقطعی „بایگانیش” کرد تا فرصت بعدی بدست بیاد. در این زمان بهترین راه برای دور نماندن کامل از موسیقی‌، گوش کردن به موسیقی‌ و تعمق در اونه. اینکه تکنیک‌ها رو با گوشتون بشنوید، و در ذهنتون بهش شکل بدید.

دوستانی که میخواهند تازه شروع کنند و مساله مالی‌ مانع از این کار میشه، بهترین راهش اینه که کلاس رو مجانی‌ بگیرن. می‌گید چطوری؟ پست بنده رو در صفحه اول همین تاپیک ملاحظه بفرمایید. میتونید برید به موسسات موسیقی‌ و بهشون پیشنهاد بدید که حاضرید روزی دو ساعت برید اونجا (چه میدونم) چایی بریزید برای این و اون. با همین حضور در اونجا میتونید از روی دست این و اون چیز یاد بگیرید. تازه وقتی‌ مدرسین اونجا ببینن که شما انقدر عشق و علاقه به فراگیری دارید که حاضرید اونجا بدون گرفتن مزد براشون چایی ببرید، مطمئن باشید وقتی‌ ازشون چیزی بپرسید، با جون و دل جوابتون رو میدن.

اینجا یک سوال مطرح میشه. و اونم اینه که „آیا حاضرید بخاطر عشقتون به موسیقی‌ کف یه آموزشگاه رو (با هر مقام علمی‌ که دارید) تی‌ بکشید و سماور بار بگذارید، یا غرورتون این اجازه رو بهتون نمیده؟

جواب این سوال رو اینجا لازم نیست بدید. برید جلوی آینه بهش جواب بدید.
    Whatever Life throws at you, PLEASE don't Cry & Bitch about it. Either take it like a MAN, or DUCK your F*#@ing head down!!! - F. Metal The Great
    Rockers Nation

27. 7 کاربر برای این پست از FMETAL تشکر کرده اند:

endvb6 آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    4243
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    629
    1,159 بار تشکر شده در 374 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 103/0
    Given: 61/2
    میزان امتیاز
    17

سلام دوستان...
    منم با نظر جناب redredstar و aftaban عزیز موافقم.
    دنیای امروز مثل زمان ابوعلی سینا نیست که شما همه کاره زمانت باشی. الان همه چی تخصصی و پرهزینه شده. خیلیا میرن ساز میخرن با هزار عشق و علاقه ولی به دلیل توجیه نادرست ناگهان منصرف میشن و فقط پول و وقتشون رفته.
    من این حرف رو از یکی دوتا استاد موسیقی شنیدم که موسیقی رو در کنار زندگیت داشته باش و نرو درسشو بخون و شغلت بشه. اما همیشه توی دلم میگفتم این حرف درست نیست. نمیشه آدم مهندسی شیمی رو کنار زندگیش بخونه بالفرض.
    در مجموع فکر میکنم باید یکم از حرفای احساسی و عشق و علاقه افراطی دوری کرد. باید از تجربیات دیگران استفاده کرد و راه رو پیدا کرد...
    ولی در نهایت میگم که پول همه چیز نیست. من خودم از بعضی از شاگردام به خاطر وضعیت مالیشون کمتر پول میگیرم. مهم اینه که شما استاد واقعی رو پیدا کنین نه استادای پولکی و ناخن خشک رو...
    ببخشید زیاد حرف زدم... ممنون
    تاپیک تئوری موسیقی ملی ایرانی:
    لینک تاپیک

29. 4 کاربر برای این پست از endvb6 تشکر کرده اند:

mi_la_re_sol آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    95234
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    18
    4 بار تشکر شده در 4 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

mi_la_re_sol واقعا زد ساز رو شکوند ؟ یا شوخی کردید؟
    به جان مادرم شكوند و 2 سال با ساز شكسته كه بزود باچسب نگهش داشته بودم زدمو ، بعد پولامو جمع كردم يكي ديگه گرفتم

31. کاربران زیر از mi_la_re_sol به خاطر این پست تشکر کرده اند:

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)