لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 16 از 36

موضوع: دیکته موسیقی

hossein-18 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    20618
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    161
    310 بار تشکر شده در 108 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 10/0
    میزان امتیاز
    15

پیش فرض دیکته موسیقی

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام دوستان. سوالی داشتم. آیا یادگیری دیکته موسیقی سخت هست؟
    بیایید با هم بخندیم به هم نخندیم

2. # ADS

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    89995
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    11 بار تشکر شده در 3 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/2
    Given: 0/1
    میزان امتیاز
    0

من از شما می پرسم آیا نوشتن دیکته فارسی یا انگلیسی سخته ؟ مسلماً در ابتدای کار سخته ولی نوآموز زبان باید اینقدر مشق بنویسه و اینقدر گوش بده طی سال های متمادی تا در اون زبان به مهارت کافی برسه و الان اگه به شما هر دیکته ای رو بگن (به فارسی مثلاً) میتونی بنویسی ! موسیقی هم همینطوره و یک زبانه و برای رسیدن به این مرحله (یعنی خواندن خط موسیقی و نوشتن دیکته) به سالها ممارست و تمرین و گوش دادن نیازه . هر چند که آنسان اگه از بچگی شروع کنه به یادگیری یک زبان مثل موسیقی خیلی بهتر هست ولی در سنین بالا هم غیر ممکن نیست...

4. 3 کاربر برای این پست از opqrstu تشکر کرده اند:

hossein-18 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    20618
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    161
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

آره شما درست میگید ولی من یکم از اسمش میترسم...

Honey_Shababi آواتار ها
    مدیر کل انجمن ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مدیر کل انجمن ها
    شماره عضویت
    22033
    میانگین پست در روز
    0.70
    تشکر از پست
    13,427
    9,726 بار تشکر شده در 2,712 پست
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    5 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1,435/20
    Given: 1,833/25
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein-18 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام دوستان. سوالی داشتم. آیا یادگیری دیکته موسیقی سخت هست؟
    سلام دوست عزیز

یادگیری دیکته موسیقی بستگی به نوع تمرین شما داره. اگه تمریناتتون خوب و موثر باشه، خیلی زود نتیجه میگیرید. البته هستند کسانی که به طور مادر زادی دیکته موسیقی قوی ای دارند. اما افراد عادی هم قطعا با پشتکار میتونن بر این موضوع تسلط پیدا کنند.

دیکته موسیقی شامل چندین بخش میشه که باید هر کدوم قدم به قدم و به ترتیب از قطعات خیلی خیلی ساده شروع بشه و به قطعات سخت تر برسه و طی این مدت گوش ورزیدگی خودش رو پیدا میکنه. البته باید حتما زیر نظر کسی که به طور کامل به دیکته موسیقی مسلط هست تعلیم ببینید. در غیر اینصورت کسی نیست که ایرادات شما رو برطرف کنه و بگه کجا ها دارید اشتباه میکنید. بخش هایی که باید بیشتر مورد تمرین قرار بگیره عبارتند از:

تشخیص ملودی (برای تک ساز)

تشخیص ریتم و کسر میزان ملودی

تشخیص دیرند نت ها

تشخیص آکورد ها

تشخیص و تفکیک نت های چندین ساز مختلف در یک قطعه
    تمرين تمرين تمرين

موفقيت

7. 6 کاربر برای این پست از Honey_Shababi تشکر کرده اند:

hossein-18 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    20618
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    161
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

ببخشید یه سوال دیگه داشتم. یادگیری دیکته موسیقی چه مدت زمان طول میکشه؟ منظورم واقعا ورزیده بشم که بتونم تو امتحان کنکور موسیقی قبول بشم؟

Sampler آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    32738
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    589
    1,046 بار تشکر شده در 389 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 161/5
    Given: 70/5
    میزان امتیاز
    14

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein-18 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ببخشید یه سوال دیگه داشتم. یادگیری دیکته موسیقی چه مدت زمان طول میکشه؟ منظورم واقعا ورزیده بشم که بتونم تو امتحان کنکور موسیقی قبول بشم؟
    سلام دوست عزیز ..

برای قبولی در آزمون عملی کنکور باید خیلی خوب سلفژ کار کنید ..

حتما زیر نظر استاد خوب کار کنید ..

مدت زمانش کاملا بستگی به خودتون داره .. اینکه چقدر تمرین کردین .. چقدر تمرین می کنین .. اینکه گوشتون تا الان چقدر تربیت شده .. و ..

در مجموع سلفژ رو خیلی خوب کار کنین .. در آزمون عملی خیلی موثره ..

10. 3 کاربر برای این پست از Sampler تشکر کرده اند:

vivaldi12 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    100812
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    77
    47 بار تشکر شده در 28 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 6/0
    Given: 3/0
    میزان امتیاز
    11

سلام دوستان خواستم اساسا اگر میشه فرق دیکته موسیقی تئوری موسیقی و سلفژ رو بگین و اینکه تفاون محتوای اونها چیه و از کدوم باید شروع به یادگیری و اگر کسی بخواد به صورت اصولی این ها را اموزش ببینه و روزی هم 4 ساعت وقت بذاره از کدومش باید شروع کنه و هر کدومش چقدر طول می کشه و تاثیر اونها بر من نوازنده چیست البته تئوری رو در حد نت خوانی و زدن قطعات بلدم ممنون می شم اگر راهنمایی بفرمایید

hossein-18 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    20618
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    161
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

تئوری موسیقی پایه واساس موسیقی هست. یعنی هر کسی بخواد موسیقی یاد بگیره تئوری موسیقی رو هم باید در کنارش یاد بگیره اگه میتونه خودش مطالعه کنه یا اگه نمیتونه پیش استاد بره. ولی سلفژ خواندن نت ها با فرکانس دقیقشون هست. یعنی اینکه بتونی نتهای موسیقی رو یک به یک درست بخونی حتی با ریتم. دیکته موسیقی یه پله بالاتره. یعنی اینکه اگر شخصی نتی یا آکوردی رو زد بتونید اسم نت یا گروه نت ها رو بگید. البته این مراحل سخت تر از این هم داره

13. 3 کاربر برای این پست از hossein-18 تشکر کرده اند:

Sampler آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    32738
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    589
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط vivaldi12 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام دوستان خواستم اساسا اگر میشه فرق دیکته موسیقی تئوری موسیقی و سلفژ رو بگین و اینکه تفاون محتوای اونها چیه و از کدوم باید شروع به یادگیری و اگر کسی بخواد به صورت اصولی این ها را اموزش ببینه و روزی هم 4 ساعت وقت بذاره از کدومش باید شروع کنه و هر کدومش چقدر طول می کشه و تاثیر اونها بر من نوازنده چیست البته تئوری رو در حد نت خوانی و زدن قطعات بلدم ممنون می شم اگر راهنمایی بفرمایید
    سلام دوست عزیز ..

ببینید تئوری کاملا از اسمش مشخصه که در مورد چی هست.. بیان قوانین و قواعد علم موسیقی ..

دیکته موسیقی زیر مجموعه سلفژ هست و در واقع یکی از قسمت های سلفژ هستش ..

سلفژ شامل آموزش سه بخش هست..

کانتاتی ، پارلاتی و دیکته ..

از ویکیپدیا لینک میدم توضیحات کاملش رو ببینید :

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

4 ساعت در روز زمان بسیار بسیار ایده آل و فوق العاده ای هست و حتما پیشرفت بسیار خوبی خواهید داشت..

سلفژ رو حتما و حتما باید پیش استاد کار کنید .. اصلا توصیه نمی کنم خودتون کار کنید ..

در مورد تاثیر سلفژ بر نوازندگی به نظر من چیزی در حد معجزه ..

گذروندن سلفژ روی زندگی من که خیلی تاثیر داشته .. برای همین به همه توصیه می کنم سلفژ بگذرونن ..

آرزوی موفقیت..

15. 4 کاربر برای این پست از Sampler تشکر کرده اند:

vivaldi12 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    100812
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    77
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

جناب sampler خیلی خیلی ممنون بابت پاسخ کاملتان
    و اما یک سوال شما گفتید یادگیری سلفژ باعث معجزه در نوازندگی ولی عده ی هستند که این جمله را قبول ندارند
    ساز بنده نی هستش می شه دقیقا و به طور مفصل توضیح دهید که سلفژ چگونه بر نوازندگی تاثیر می گذارد و اگر ما مثال هم توضیح دهید که دیگر عالی می شود با تشکر از شما.. البته چند وقت دیگر قصد دارم فلوت کلیدی را هم به طور جدی شروع کنم. ممنون

- - - Updated - - -

راستی اگر هم کمی با مثال از خودتان بگویید که چگونه سلفژ باعث پیشرفت در نوازندگی شما شد ممنون می شم واینکه بخوای تئوری و سلفز رو به طور عالی یاد بگیری با همون ساعتی که در روز گفتم چقدر طول می کشد

Sampler آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    32738
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    589
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط vivaldi12 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    جناب sampler خیلی خیلی ممنون بابت پاسخ کاملتان
    و اما یک سوال شما گفتید یادگیری سلفژ باعث معجزه در نوازندگی ولی عده ی هستند که این جمله را قبول ندارند
    ساز بنده نی هستش می شه دقیقا و به طور مفصل توضیح دهید که سلفژ چگونه بر نوازندگی تاثیر می گذارد و اگر ما مثال هم توضیح دهید که دیگر عالی می شود با تشکر از شما.. البته چند وقت دیگر قصد دارم فلوت کلیدی را هم به طور جدی شروع کنم. ممنون

- - - Updated - - -

راستی اگر هم کمی با مثال از خودتان بگویید که چگونه سلفژ باعث پیشرفت در نوازندگی شما شد ممنون می شم واینکه بخوای تئوری و سلفز رو به طور عالی یاد بگیری با همون ساعتی که در روز گفتم چقدر طول می کشد
    بله دوست عزیزم .. من نظر خودم رو گفتم .. اما معمولا کسانی که خودشون سلفژ کار نکردن نظرشون اینه .. و کسانی که کار کردن 100% تاثیر سلفژ بر نوازندگی رو تایید می کنن ..

ببینید .. به نظر من سلفژ دقیقا مثل کلاس اول تا سوم ابتدایی در مدرسه هستش .. تا کلاس سوم ابتدایی تقریبا دانش آموز همه چیز رو یادگرفته و می تونه از پس درس خوندن بر بیاد و پیشرفت کنه .. خوندن و نوشتن و حساب و کتاب کردن و جدول ضرب یاد گرفته .. پس همه ی ابزار برای ادامه ی راهش رو داره ..

در سلفژ هم دقیقا همین اتفاق می افته .. شما اگر سلفژ خوب کار کرده باشین بدون اینکه دست به ساز بشین وقتی به نت ها نگاه می کنید آهنگ در ذهنتون شروع به نواختن میکنه ..

در واقع کمتر قطعه ای هست که بتونه شما رو گیر بندازه .. چرا ؟؟؟؟ چون شما در بخش پارلاتی ریتم ها و قطعاتی رو خوندین که بعیده در هیچ قطعه ای مشابهش وجود داشته باشه (به لحاظ سختی) .. (و این به استادتون هم کمی مربوطه) ..

همینطور در بخش کانتاتی به خوبی ارتفاع رو درک کردین و گوشتون به فرکانس نت های مختلف آشناست و حتی ذهنتون اون ها رو حفظ کرده .. پس قبل از شروع قطعه می تونید با ذهنتون و یا با هنجره تون قطعه ای که تا به حال نشنیدین رو بنوازین ..

و اما در بخش دیکته .. شما می تونید نت های هر آهنگی که می شنوین رو روی کاغذ بنویسین .. همراه با کشش و علائم لازم برای نگارش اون قطعه .. (البته رسیدن به این مرحله نیاز به تمرین و ممارست زیاد داره اما کاملا شدنیه)

پس سلفژ هر چیزی که برای نوازندگی لازم دارین در اختیارتون قرار میده .. بجز یک چیز .. تکنیـــــــک .. از این به بعد کار شما فقط تسلط بر روی سازتون هست و خیالتون از بخش موسیقیایی کار راحته .. فقط میمونه تکنیک که هر ساز با ساز دیگه متفاوته ..

حالا به نظر شما موزیسینی که سلفژ کار کرده و موزیسینی که سلفژ کار نکرده در یک سطح هستند ؟؟؟

اگر قصدتون نوازندگی به طور حرفه ی و ساز زدن در گروه (و کلا هر فعالیت جدی موسیقیایی) هستش پیشنهاد می کنم تردید نکنید و حتما سلفژ رو شروع کنید .. وگرنه روزی که وارد گروهی شدین حتما یاد این تاپیک خواهید افتاد :)

18. 4 کاربر برای این پست از Sampler تشکر کرده اند:

vivaldi12 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    100812
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    77
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

ممنون دوست عزیز خیلی عالی و جامع توضیح دادید دستتان درد نکند ایا منی که هنوز در نی نوازی در ابتدای کار هستم بهتره الان برم کار کنم یا بعدا؟ و اینکه سلفز تاثیری در بداهه نوازی دارد یانه؟و بعد اتمام سلفژ چه چیزی را برای ارتقا سطح خود باید یادگرفت... وراستی فکر کنم یادتان رفت که بگویید اتمام این دوره ها با روزی 4 ساعت تمرین بعد از چند سال به اتمام می رسد
    دوست عزیز چند تا سوال مبتدیانه هم که ربطی به تاپیک ندارد از شما دارم ایا راضی هستید که در خصوصی از شما بپرسم
    اها... عده ی می گویند قبل از سلفز کار کردن باید وزن خوانی را خوب بلد بود می شه کمی راجع این موضوع توضیح دهید و ایا وزن خوانی جز مباحث تئوری هستش.. چطور می تونم وزن خوانی ام رو قوی کنم و به چه دلیل می گویند وزن خوانی پیش نیاز سلفژ هست؟ایا شما کتاب هایی در این باب می شناسید که به ما معرفی کنید... ببخشید که اینقدر سوال پرسیدم. شرمنده

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    3,010 بار تشکر شده در 1,040 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 614/4
    Given: 649/29
    میزان امتیاز
    13

البته احمد عزیز همه چیز رو بطور کامل گفتن...
    به نظر من هم سلفژ در نوازندگی تاثیر مستقیم داره.
    یادم میاد که یکی از آموزشگاه های تهران یکی دو سال پیش میخواست دوره ی مقدماتی سلفژ رو قبل از یادگیری ساز ویلن اجباری کنه!

در مورد موسیقی ایرانی اینو بگم که „سلفژ موسیقی ایرانی” نه تنها در نوازندگی بلکه در شناخت دستگاه ها و آوازها و گوشه ها تاثیر به سزایی داره...

21. 3 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

vivaldi12 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    100812
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    77
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

راستی تا یادم نرفته یه سوال دیگه شما گفتید تکنیک من دقیق نمی فهمم تکنیک یعنی چیه ایا تکنیک به معنی مهارت در نوازندگی است ؟ می شه کمی هم راجع این موضوع توضیح دهید چون من اصلا سر در نمیارم به علت مبتدی بودن

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط virtuoso [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    البته احمد عزیز همه چیز رو بطور کامل گفتن...
    به نظر من هم سلفژ در نوازندگی تاثیر مستقیم داره.
    یادم میاد که یکی از آموزشگاه های تهران یکی دو سال پیش میخواست دوره ی مقدماتی سلفژ رو قبل از یادگیری ساز ویلن اجباری کنه!

در مورد موسیقی ایرانی اینو بگم که „سلفژ موسیقی ایرانی” نه تنها در نوازندگی بلکه در شناخت دستگاه ها و آوازها و گوشه ها تاثیر به سزایی داره...
    یعنی سلفژ موسیقی ایرانی با موسیقی غربی تفاوت داره ایا جایی هم سلفژ موسیقی ایرانی تدریس می کنند
    دوستان کسانی که می خواهند پاسخ بنده حقیر را بدهند اگرنگاهی به پست های قبلی هم بندازند و به ان ها هم پاسخ دهند ممنون می شم خصوصا احمد خان عزیز

23. 2 کاربر برای این پست از vivaldi12 تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    3,010 بار تشکر شده در 1,040 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 614/4
    Given: 649/29
    میزان امتیاز
    13

یعنی سلفژ موسیقی ایرانی با موسیقی غربی تفاوت داره ایا جایی هم سلفژ موسیقی ایرانی تدریس می کنند
    اصل همون سلفژ موسیقی کلاسیک هست که میتونه به موسیقی ایرانی هم بسط داده بشه. در ابتدا باید همون دوره ی سلفژ طی بشه، بعدا میشه موسیقی سنتی رو هم کار کرد. معمولا کسی یاد نمیده. البته توی تهران یه آموزشگاه میشناسم که اگه از استاد سلفژ کسی درخواست کنه باهاش کار می کنن. اگه استاد سلفژ موسیقی ایرانی کار کرده باشه میتونه در این زمینه کمک کنه...
    ولی باز هم تاکید می کنم اصل همون سلفژ موسیقی کلاسیک هست که احمد آقا با تجربه و دانش خیلی خوبی که دارن به خوبی توضیح دادن و برای من هم نکات خوبی رو در برداشت (ایشون خواننده ی گروه کر شهر تهران هستن)

25. 3 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

Sampler آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    32738
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    589
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    14

مدال های دریافت شده

ممنون دوست عزیز خیلی عالی و جامع توضیح دادید دستتان درد نکند ایا منی که هنوز در نی نوازی در ابتدای کار هستم بهتره الان برم کار کنم یا بعدا؟ و اینکه سلفز تاثیری در بداهه نوازی دارد یانه؟و بعد اتمام سلفژ چه چیزی را برای ارتقا سطح خود باید یادگرفت... وراستی فکر کنم یادتان رفت که بگویید اتمام این دوره ها با روزی 4 ساعت تمرین بعد از چند سال به اتمام می رسد
    دوست عزیز چند تا سوال مبتدیانه هم که ربطی به تاپیک ندارد از شما دارم ایا راضی هستید که در خصوصی از شما بپرسم
    اها... عده ی می گویند قبل از سلفز کار کردن باید وزن خوانی را خوب بلد بود می شه کمی راجع این موضوع توضیح دهید و ایا وزن خوانی جز مباحث تئوری هستش.. چطور می تونم وزن خوانی ام رو قوی کنم و به چه دلیل می گویند وزن خوانی پیش نیاز سلفژ هست؟ایا شما کتاب هایی در این باب می شناسید که به ما معرفی کنید... ببخشید که اینقدر سوال پرسیدم. شرمنده
    خواهش می کنم دوست عزیزم ..

با توجه به مثالی که در مورد اول تا سوم ابتدایی زدم مشخصه که سلفژ الفای موسیقی هست و بهتره که از همون ابتدا کار بشه .. اما الان هم دیر نیست.. از همین الان می تونید شروع کنید ..

با توجه به اینکه شما نی کار می کنید بداهه نوازیتون با سازهای کلاسیک متفاوته و باید طبق اصول سبک سنتی (دستگاه ها و ..) بداهه نوازی کنید .. اما قطعا سلفژ به شما در زمینه بداهه نوازی (در حالت کلی) کمک زیادی می کنه .. چون شما با تئوری آشنا میشین .. گام ها و آکوردها رو یاد میگیرین و از همه مهمتر اینکه گوشتون قوی میشه که در بداهه نوازی بسیار مهمه ..

بعد از اتمام دوره سلفژ باید مرتب تمریناتتون رو ادامه بدین تا کاملا به این مهارت دست پیدا کنید ..

دوره سلفژ معمولا بین 6 ماه تا یک سال و نیم متغیره .. کاملا بستگی به هنرجو و استاد داره .. 4 ساعت در روز زمان فوق العاده خوبیه .. اما خب اینم بگم که یک سری چیزا در موسیقی نیاز به گذر زمان داره تا جا بیافته و شما مثلا اگر روزی 12 ساعت هم وقت بذارین باید یه مدت زمانی بگذره تا اون تکنیک جا بیافته براتون ..

در مورد اینکه منظورم از تکنیک ساز چیه سوال کردین .. منظورم همون مهارت در نواختن ساز هست.. مهارت فیزیکی .. نحوه نواختن ..

در مورد وزن خوانی اصلا چنین چیزی نیست.. وزن خوانی هم یکی از مباحثی است که در سلفژ بهش مفصل پرداخته میشه و اصلا چنین چیزی نیست که پیشنیاز باشه ..

در مورد سوالاتتون اگر مرتبط با موسیقی هست و فکر می کنید که ممکنه این سوال برای یه نفر دیگه مثل شما پیش بیاد لطفا در بخش مربوط به خودش تاپیک بزنید و سوالتون رو مطرح کنید تا من و دوستانم پاسخ بدیم .. اما اگر سوالتون شخصی هست حتما و با کمال میل ..

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط virtuoso [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    اصل همون سلفژ موسیقی کلاسیک هست که میتونه به موسیقی ایرانی هم بسط داده بشه. در ابتدا باید همون دوره ی سلفژ طی بشه، بعدا میشه موسیقی سنتی رو هم کار کرد. معمولا کسی یاد نمیده. البته توی تهران یه آموزشگاه میشناسم که اگه از استاد سلفژ کسی درخواست کنه باهاش کار می کنن. اگه استاد سلفژ موسیقی ایرانی کار کرده باشه میتونه در این زمینه کمک کنه...
    ولی باز هم تاکید می کنم اصل همون سلفژ موسیقی کلاسیک هست که احمد آقا با تجربه و دانش خیلی خوبی که دارن به خوبی توضیح دادن و برای من هم نکات خوبی رو در برداشت (ایشون خواننده ی گروه کر شهر تهران هستن)
    سلام محمد جان ..

این پیشنهاد خیلی عالیه .. خصوصا برای کسانی که سنتی کار می کنن ..

واقعا می تونه درک موسیقیایی یه نوازنده رو زیر و رو کنه ..

خیلی زیاد ممنونم از لطفت محمد جان .. شرمندم می کنی

27. 3 کاربر برای این پست از Sampler تشکر کرده اند:

صفحه 1 از 3 123 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)