لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 33 به 48 از 91

موضوع: سوالات و مطالب مربوط به آرشه کشی

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    121691
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    1
    20 بار تشکر شده در 8 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 9/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض نحوه کار با آرشه ویولن

0 Not allowed! Not allowed!
    طرز صحیح و بین المللی گرفتن آرشه
    تو این پست نحوه گرفتن صحیح آرشه رو با عکس هایی که خودم گرفتم بهتون میگم. 0. قسمتی که آرشه را میگیریم:
    1. همون طور که توی شکل میبینید ابتدا آرشه رو ب صورت عمود با بدن به کمک دست چپ نگه میدارید و دو انگشت وسط دست راستتون از بند دوم انگشت که با علامت قرمز نشونش دادم روی آرشه میزارید درست مثل شکل:
    2. حالا دو انگشت وسط رو به پایین خم میکنید(فعلا کاری با بقیه انگشت ها نداریم) با توجه به شکل:
    3. دقت کنید که استخوان های روی دست به بیرون برآمده نشوند(این شکل شکستگی دست ب بیرونه و اشتباه): 4. انگشت کوچک: انگشت کوچکتون رو به صورت دایره وحلالی روی ضلع(قسمت) رویی آرشه (بدون فشار و انقباض) قرار میدید(دقت کنید ک این انگشت نباید ناخن داشته باشه واگرنه درست سرجای خودش قرار نمیگیره) ودقت کنید که سر انگشت روی ضلع قراربگیره:
    5. انگشت اشاره: انگشت اشاره با فاصله کمی از دوانگشت وسط و روی قسمت تیره ارشه قرار میگیره و حلال خیلی کمی رو به وجود میاره(وقتی ارشه رو میگیرید اصلا نباید فشاری به دستتون بیاد اما کمی فشار به این انگشت در آرشه کشی هست): 6. انگشت شصت (مهم):من 2 شکل از قرارگیری انگشت شصت براتون گرفتم. مرحله به مرحله ببینید: **مرحله اول:شصت در قسمت زیری آرشه قرار میگیره(بدون فشار):
    **مرحله دوم:شصت حتما حتما به بیرون تمایل داره(شکستگی بدون فشار و انقباض شصت ب بیرون):
    7. این قسمت مهم ونیاز ب تمرین مکرر داره: **حالاباید دست رو بدون فشار و انقباض وبدون اینکه دستتون ب بالا برامده بشه وبدون اینکه شصت ب داخل خمیده بشه ،دست رو کمی ب طرف بالای آرشه خمیده کنید . توی شکل کاملا مشخصه: چند نکته: وقتی که دیگه قصد شروع زدن ویولن رو کردید باید پشتکار داشته باشید. آموزش ویولن را به خوبی دنبال کنید و آموزش ها پیوسته و توسط یک استاد مجرب انجام شود و از ابتدا استاد خوب را پیدا کنید که مجبود به انتخاب دوباره استاد [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] نشوید. -تاکید مؤکد میکنم ک دست در تمام حالات باید بدون فشار و انقباص باشه. -بعد مراحل تمرینی سعی کنید که آرشه رو بدون کمک گرفتن از دست چپ بگیرید. -استخوان های روی دست نباید و نباید به بیرون برآمده باشه. -شصت باید ب بیرون خمیده شده باشه بدون فشار و انقباض. -انگشت اشاره بافاصله از دو انگشت وسط قرار میگیره بدون فشار و انقباض. -انگشت کوچک هم باز بدون فشار و انقباض ب صورت نیم دایره روی ضلع رویی قرار میگیره. -در آخر کل دست کمی به سمت بالای آرشه خمیده میشه. (میتونید در اوقاتی که ارشه در دسترستون نیست برای اینکه فراموش نکنید با خودکار (بیک بهتره) این کارهارو انجام بدید و درضمن چون شاید در ابتدا وزن آرشه براتون سنگین باشه با خودکار برای چندباره اول بهتره) ببخشید بخاطر پرحرفی. منبع : وبلاگ دنیای من ویولنم

2. 3 کاربر برای این پست از music509 تشکر کرده اند:

vahid65 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    98968
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    207
    296 بار تشکر شده در 151 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 72/0
    Given: 41/3
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط music509 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    طرز صحیح و بین المللی گرفتن آرشه
    تو این پست نحوه گرفتن صحیح آرشه رو با عکس هایی که خودم گرفتم بهتون میگم. 0. قسمتی که آرشه را میگیریم:
    1. همون طور که توی شکل میبینید ابتدا آرشه رو ب صورت عمود با بدن به کمک دست چپ نگه میدارید و دو انگشت وسط دست راستتون از بند دوم انگشت که با علامت قرمز نشونش دادم روی آرشه میزارید درست مثل شکل:
    2. حالا دو انگشت وسط رو به پایین خم میکنید(فعلا کاری با بقیه انگشت ها نداریم) با توجه به شکل:
    3. دقت کنید که استخوان های روی دست به بیرون برآمده نشوند(این شکل شکستگی دست ب بیرونه و اشتباه): 4. انگشت کوچک: انگشت کوچکتون رو به صورت دایره وحلالی روی ضلع(قسمت) رویی آرشه (بدون فشار و انقباض) قرار میدید(دقت کنید ک این انگشت نباید ناخن داشته باشه واگرنه درست سرجای خودش قرار نمیگیره) ودقت کنید که سر انگشت روی ضلع قراربگیره:
    5. انگشت اشاره: انگشت اشاره با فاصله کمی از دوانگشت وسط و روی قسمت تیره ارشه قرار میگیره و حلال خیلی کمی رو به وجود میاره(وقتی ارشه رو میگیرید اصلا نباید فشاری به دستتون بیاد اما کمی فشار به این انگشت در آرشه کشی هست): 6. انگشت شصت (مهم):من 2 شکل از قرارگیری انگشت شصت براتون گرفتم. مرحله به مرحله ببینید: **مرحله اول:شصت در قسمت زیری آرشه قرار میگیره(بدون فشار):
    **مرحله دوم:شصت حتما حتما به بیرون تمایل داره(شکستگی بدون فشار و انقباض شصت ب بیرون):
    7. این قسمت مهم ونیاز ب تمرین مکرر داره: **حالاباید دست رو بدون فشار و انقباض وبدون اینکه دستتون ب بالا برامده بشه وبدون اینکه شصت ب داخل خمیده بشه ،دست رو کمی ب طرف بالای آرشه خمیده کنید . توی شکل کاملا مشخصه: چند نکته: وقتی که دیگه قصد شروع زدن ویولن رو کردید باید پشتکار داشته باشید. آموزش ویولن را به خوبی دنبال کنید و آموزش ها پیوسته و توسط یک استاد مجرب انجام شود و از ابتدا استاد خوب را پیدا کنید که مجبود به انتخاب دوباره استاد [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] نشوید. -تاکید مؤکد میکنم ک دست در تمام حالات باید بدون فشار و انقباص باشه. -بعد مراحل تمرینی سعی کنید که آرشه رو بدون کمک گرفتن از دست چپ بگیرید. -استخوان های روی دست نباید و نباید به بیرون برآمده باشه. -شصت باید ب بیرون خمیده شده باشه بدون فشار و انقباض. -انگشت اشاره بافاصله از دو انگشت وسط قرار میگیره بدون فشار و انقباض. -انگشت کوچک هم باز بدون فشار و انقباض ب صورت نیم دایره روی ضلع رویی قرار میگیره. -در آخر کل دست کمی به سمت بالای آرشه خمیده میشه. (میتونید در اوقاتی که ارشه در دسترستون نیست برای اینکه فراموش نکنید با خودکار (بیک بهتره) این کارهارو انجام بدید و درضمن چون شاید در ابتدا وزن آرشه براتون سنگین باشه با خودکار برای چندباره اول بهتره) ببخشید بخاطر پرحرفی. منبع : وبلاگ دنیای من ویولنم
    دستتون درد نکنه
    فقط لطفا بفرمایید کدوم استاد دستور دادند که آرشه گرفتن به این شکل باید باشه؟
    „” دو انگشت وسط دست راستتون از بند دوم انگشت که با علامت قرمز نشونش دادم روی آرشه میزارید„”... ولی در عکس آخر که خودتون قرار دادید چرا این بندها جدا شدند از آرشه؟
    ویرایش توسط virtuoso : Thursday 22 January 2015 در ساعت 11:44 AM

amin_20 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    112097
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    96
    44 بار تشکر شده در 35 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    Given: 3/0
    میزان امتیاز
    10

دوستان کسایی که تجربه و مهارت دارن میشه لطف کنن برا تازه واردهایی مثل من نکات عملی آرشه کشی رو بگن؟چطوری آرشه بکشیم که صدای ساز زیبا در بیاد طوری که همه ی صدای سازو بیرون بکشیم... لطفا راهنمایی کنین

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    3,010 بار تشکر شده در 1,040 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 614/4
    Given: 649/29
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_20 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوستان کسایی که تجربه و مهارت دارن میشه لطف کنن برا تازه واردهایی مثل من نکات عملی آرشه کشی رو بگن؟چطوری آرشه بکشیم که صدای ساز زیبا در بیاد طوری که همه ی صدای سازو بیرون بکشیم... لطفا راهنمایی کنین
    امین آقا البته بنده هم مثل شما هنرجو هستم اما با توجه به قولی که به چندتا از دوستان دادم قرار شد اینجا نکات مربوط به آرشه کشی رو مفصل بررسی کنیم.
    اما متاسفانه من این روزا خیلی سرم شلوغه. تا اواسط بهمن ماه هم این وضعیت ادامه داره. اما حتما به زودی انشاا... میایم و نکات آرشه کشی رو بررسی می کنیم. بخصوص اینکه من نکات جدیدی رو یاد گرفتم که خدمت دوستان میگم و از تجربیات دوستان هم قطعا استفاده می کنم.

6. 2 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

amin_20 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    112097
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    96
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط virtuoso [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    امین آقا البته بنده هم مثل شما هنرجو هستم اما با توجه به قولی که به چندتا از دوستان دادم قرار شد اینجا نکات مربوط به آرشه کشی رو مفصل بررسی کنیم.
    اما متاسفانه من این روزا خیلی سرم شلوغه. تا اواسط بهمن ماه هم این وضعیت ادامه داره. اما حتما به زودی انشاا... میایم و نکات آرشه کشی رو بررسی می کنیم. بخصوص اینکه من نکات جدیدی رو یاد گرفتم که خدمت دوستان میگم و از تجربیات دوستان هم قطعا استفاده می کنم.
    شکسته نفسی میکنی... خیلی ممنون... چون آرشه کشی خیلی خیلی مهمه... بازم ممنون میشم... منتظر هستیم که بهره ببریم

8. کاربران زیر از amin_20 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

amin_20 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    112097
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    96
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    10

نوع آرشه چه مقدار در صدایی که از ویولن در میاد تاثیر داره؟منظورم یه آرشه با قیمت حدود 200 تومن هست... تاثیرشو روی ویولن های حرفه ای میدونم منظورم ویولن های مشقی هست ی ویولن با قیمت 400 تومن چقد براش تفاوت صدا وجود داره؟ی آرشه ی 200 تومن با ی آرشه ی 30 تومنی

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

پیش فرض نکاتی در ارتباط با آرشه کشی

سلام به همه ی دوستان عزیز. قرار شد در فرصت مناسبی در مورد آرشه کشی بصورت مفصل صحبت کنیم.

قصد دارم در این پست نکات مقدماتی رو به صورت فهرست وار در مورد آرشه کشی عرض کنم و بعدا بصورت جداگانه در مورد „مواردی که باید هنگام آرشه کشی بهشون توجه کنیم” گفتگو کنیم.

البته مطالب زیادی توی انجمن گفته شده و خیلی از مطالب واقعا مفید هستن. دوستان می تونن به تاپیک های دیگه هم سر بزنن و از نظرات اساتید محترم استفاده کنن.

ما در اینجا قصد داریم آرشه کشی رو در دو سطح مقدماتی و پیشرفته بررسی کنیم. نیاز هست که تمام هنرجوها آرشه کشی رو بصورت مطلوبی یاد بگیرن (در واقع همه باید آرشه کشی ساده رو در سطح پیشرفته بلد باشن تا بتونن صدای خوبی از سازشون بگیرن) ... ضمنا ما فعلا به تکنیک های مختلف (استاکاتو، اسپیکاتو و ...) کاری نداریم و از گفتن مطالبی که به راحتی قابل دسترسی هستن هم خود داری می کنیم.

دوباره یادآوری می کنم که هر کدوم از موارد رو باید بصورت جداگانه در موردش صحبت کنیم... که در فرصت مناسب انشاا... این کار رو انجام می دیم.

نکاتی که باید در آرشه کشی به اونا توجه کنیم (سطح مقدماتی):

1- ابتدا طرز صحیح گرفتن آرشه رو می آموزیم. (همچنین باید به آماده بودن آرشه توجه کنیم. پیچ به اندازه ی کافی بسته شده باشه و ضمنا موهای آرشه به خوبی به کلیفون آغشته شده باشن)
    2- آرشه کشی روی سیم های مختلف ویلن رو می آموزیم. به ترتیب روی سیم های 2-3-1 و 4 (بصورت دست باز)
    3- دقت می کنیم که آرشه رو بصورت صحیح روی سیم ها قرار بدیم (کمی مایل ... چوب آرشه از ما دورتر و موها نزدیک تر به ما قرار بگیرن)
    4- در هنگام آرشه کشی باید به حرکت بازو، ساعد و مچ توجه کنیم تا آرشه دقیقا موازی با خرک حرکت کنه.
    5- دقت می کنیم که موها در بهترین جای ممکن با سیم ها تماس داشته باشن. جایی بین خرک و گریف.
    6- در موقع آرشه کشی سعی می کنیم آرشه روی سیم ها عقب و جلو نره (از خرک دور یا به خرک نزدیک نشه)
    7- توجه می کنیم که وضعیت دست راستمون صحیح باشه. آرنج نباید پایین تر از آرشه قرار بگیره. (خیلی هم نباید بالا بره)
    8- دقت می کنیم که آرشه کشی رو بصورت یکنواخت انجام بدیم. یعنی در نزدیکی پاشنه به آرشه فشار زیادی وارد نکنیم. صدا باید یکنواخت باشه.
    9- توجه می کنیم که وضعیت دست در آرشه کشی بر روی هر سیم متفاوته ... آرشه کشی روی هر سیم دنیای خاص خودشو داره!
    10- آرشه های کوتاه و بلند رو تمرین می کنیم. آرشه های کوتاه رو در ابتدا، وسط و انتهای آرشه با سرعت های مختلف تمرین می کنیم.
    11- تعویض سیم ها رو در هنگام آرشه کشی در حالت های مختلف تمرین می کنیم.
    12- به تعویض آرشه در ابتدا و انتهای آرشه توجه می کنیم. سعی می کنیم خیلی نرم آرشه رو تعویض کنیم. ضمنا بر روی 2-3 سانتی متر ابتدا و انتهای آرشه (که معمولا صدای خوبی ایجاد نمی کنه) آرشه کشی نمی کنیم.

لطفا اگر مطلب دیگه ای در آرشه کشی مقدماتی به نظرتون رسید بگین تا اضافه کنم.

هنرجو باید در سال اول یا نهایتا سال دوم بتونه تمام موارد گفته شده رو رعایت کنه (البته در مورد هر کدوم بعدا بیشتر توضیح خواهم داد)

به زودی نکاتی در مورد آرشه کشی (سطح پیشرفته) رو مطرح می کنم.

شاد و پیروز باشید.
    ویرایش توسط virtuoso : Wednesday 25 February 2015 در ساعت 02:11 PM

11. 5 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

amin_20 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    112097
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    96
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط virtuoso [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام به همه ی دوستان عزیز. قرار شد در فرصت مناسبی در مورد آرشه کشی بصورت مفصل صحبت کنیم.

قصد دارم در این پست نکات مقدماتی رو به صورت فهرست وار در مورد آرشه کشی عرض کنم و بعدا بصورت جداگانه در مورد „مواردی که باید هنگام آرشه کشی بهشون توجه کنیم” گفتگو کنیم.

البته مطالب زیادی توی انجمن گفته شده و خیلی از مطالب واقعا مفید هستن. دوستان می تونن به تاپیک های دیگه هم سر بزنن و از نظرات اساتید محترم استفاده کنن.

ما در اینجا قصد داریم آرشه کشی رو در دو سطح مقدماتی و پیشرفته بررسی کنیم. نیاز هست که تمام هنرجوها آرشه کشی رو بصورت مطلوبی یاد بگیرن (در واقع همه باید آرشه کشی ساده رو در سطح پیشرفته بلد باشن تا بتونن صدای خوبی از سازشون بگیرن) ... ضمنا ما فعلا به تکنیک های مختلف (استاکاتو، اسپیکاتو و ...) کاری نداریم و از گفتن مطالبی که به راحتی قابل دسترسی هستن هم خود داری می کنیم.

دوباره یادآوری می کنم که هر کدوم از موارد رو باید بصورت جداگانه در موردش صحبت کنیم... که در فرصت مناسب انشاا... این کار رو انجام می دیم.

نکاتی که باید در آرشه کشی به اونا توجه کنیم (سطح مقدماتی):

1- ابتدا طرز صحیح گرفتن آرشه رو می آموزیم. (همچنین باید به آماده بودن آرشه توجه کنیم. پیچ به اندازه ی کافی بسته شده باشه و ضمنا موهای آرشه به خوبی به کلیفون آغشته شده باشن)
    2- آرشه کشی روی سیم های مختلف ویلن رو می آموزیم. به ترتیب روی سیم های 2-3-1 و 4 (بصورت دست باز)
    3- دقت می کنیم که آرشه رو بصورت صحیح روی سیم ها قرار بدیم (کمی مایل ... چوب آرشه از ما دورتر و موها نزدیک تر به ما قرار بگیرن)
    4- در هنگام آرشه کشی باید به حرکت بازو، ساعد و مچ توجه کنیم تا آرشه دقیقا موازی با خرک حرکت کنه.
    5- دقت می کنیم که موها در بهترین جای ممکن با سیم ها تماس داشته باشن. جایی بین خرک و گریف.
    6- در موقع آرشه کشی سعی می کنیم آرشه روی سیم ها عقب و جلو نره (از خرک دور یا به خرک نزدیک نشه)
    7- توجه می کنیم که وضعیت دست راستمون صحیح باشه. آرنج نباید پایین تر از آرشه قرار بگیره. (خیلی هم نباید بالا بره)
    8- دقت می کنیم که آرشه کشی رو بصورت یکنواخت انجام بدیم. یعنی در نزدیکی پاشنه به آرشه فشار زیادی وارد نکنیم. صدا باید یکنواخت باشه.
    9- توجه می کنیم که وضعیت دست در آرشه کشی بر روی هر سیم متفاوته ... آرشه کشی روی هر سیم دنیای خاص خودشو داره!
    10- آرشه های کوتاه و بلند رو تمرین می کنیم. آرشه های کوتاه رو در ابتدا، وسط و انتهای آرشه با سرعت های مختلف تمرین می کنیم.
    11- تعویض سیم ها رو در هنگام آرشه کشی در حالت های مختلف تمرین می کنیم.
    12- به تعویض آرشه در ابتدا و انتهای آرشه توجه می کنیم. سعی می کنیم خیلی نرم آرشه رو تعویض کنیم. ضمنا بر روی 2-3 سانتی متر ابتدا و انتهای آرشه (که معمولا صدای خوبی ایجاد نمی کنه) آرشه کشی نمی کنیم.

لطفا اگر مطلب دیگه ای در آرشه کشی مقدماتی به نظرتون رسید بگین تا اضافه کنم.

هنرجو باید در سال اول یا نهایتا سال دوم بتونه تمام موارد گفته شده رو رعایت کنه (البته در مورد هر کدوم بعدا بیشتر توضیح خواهم داد)

به زودی نکاتی در مورد آرشه کشی (سطح پیشرفته) رو مطرح می کنم.

شاد و پیروز باشید.
    مرسی از اینکه شروع کردی ب نوشتن مطالب عملی و مفید... من تقریبا تمام این مواردو رعایت میکنم فقط توی قسمت آؤشه کشی با 2 سانت پایین مشکل دارم اونم به نظرم بخاطر استاندارد نبودن آرشمه... منتظر بخش های پیشرفته هستم... بازم ممنون

13. کاربران زیر از amin_20 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

angelmalfoy آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    104620
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    227
    146 بار تشکر شده در 84 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow angelmalfoy On Twitter
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 53/2
    Given: 2/2
    میزان امتیاز
    10

من یه سوال داشتم برای چرخش موهای ارشه
    مربیم بهم گفته انگشت سوممو بذارم رو موگیر ارشه اون قسمت فلزی تا چرخش و پیانو زدن راحت تر بشه
    ولی من عادت کردم بذارم روی اون دایره سفید رنگه کنار انگشت چهارم ام
    من همین حالت که می ذارم می تونم ارشه بچرخونم یا موهاشو برگردونم و...
    می خواستم بدونم کدوم مدل صحیح تره؟
    انگشت سوم بچسبه به انگشت چهارم روی اون دایره سفیده پاشنه ارشه یا انگشت سوم روی موگیر باشه؟
    پرواز را بخاطر بسپار
    پرنده مردنیست

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط angelmalfoy [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    من یه سوال داشتم برای چرخش موهای ارشه
    مربیم بهم گفته انگشت سوممو بذارم رو موگیر ارشه اون قسمت فلزی تا چرخش و پیانو زدن راحت تر بشه
    ولی من عادت کردم بذارم روی اون دایره سفید رنگه کنار انگشت چهارم ام
    من همین حالت که می ذارم می تونم ارشه بچرخونم یا موهاشو برگردونم و...
    می خواستم بدونم کدوم مدل صحیح تره؟
    انگشت سوم بچسبه به انگشت چهارم روی اون دایره سفیده پاشنه ارشه یا انگشت سوم روی موگیر باشه؟
    البته من به اون یه مقدار چرخشی که توی آرشه بوجود میاد میگم تغییر حالت دست... چون اگه بگیم چرخش ممکنه موجب کج فهمی بشه.
    ضمنا اون حالت چرخش باید بصورت ناخودآگاه ایجاد بشه و ذهن نوازنده درگیر اون حرکت نشه.
    انگشت چهارمتون که روی چوب آرشه باید قرار بگیره. انگشت سوم نباید به اون بچسبه. با کمی فاصله روی فراگ (قسمت مشکی رنگ که یه صدف یا نگین هم داخلش داره) انگشت سوم قرار میگیره. توی شکل ها و عکس های مختلفی که توی اینترنت و کتاب ها هست می تونین وضعیت صحیح دست رو ببینین.
    عده ای از اساتید یه مقدار از بالاتر آرشه رو می گیرن که اون هم صحیحه هست... اما کاربردهای خاصی داره و ضمنا استاندارد نیست. اما هنرجو بهتره که در وضعیت استاندارد آرشه رو بگیره.

16. 2 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

angelmalfoy آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    104620
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    227
    146 بار تشکر شده در 84 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow angelmalfoy On Twitter
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 53/2
    Given: 2/2
    میزان امتیاز
    10

البته من به اون یه مقدار چرخشی که توی آرشه بوجود میاد میگم تغییر حالت دست... چون اگه بگیم چرخش ممکنه موجب کج فهمی بشه.
    ضمنا اون حالت چرخش باید بصورت ناخودآگاه ایجاد بشه و ذهن نوازنده درگیر اون حرکت نشه.
    انگشت چهارمتون که روی چوب آرشه باید قرار بگیره. انگشت سوم نباید به اون بچسبه. با کمی فاصله روی فراگ (قسمت مشکی رنگ که یه صدف یا نگین هم داخلش داره) انگشت سوم قرار میگیره. توی شکل ها و عکس های مختلفی که توی اینترنت و کتاب ها هست می تونین وضعیت صحیح دست رو ببینین.
    عده ای از اساتید یه مقدار از بالاتر آرشه رو می گیرن که اون هم صحیحه هست... اما کاربردهای خاصی داره و ضمنا استاندارد نیست. اما هنرجو بهتره که در وضعیت استاندارد آرشه رو بگیره.
    متشکرم ولی اون قسمت ها که قرمز کردمو نفهمیدم :|
    من عکس ارشه گرفتنمو گذاشتم اگه اشتباهه لطفا برام توضیح بدید
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    پرواز را بخاطر بسپار
    پرنده مردنیست

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط angelmalfoy [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    متشکرم ولی اون قسمت ها که قرمز کردمو نفهمیدم :|
    من عکس ارشه گرفتنمو گذاشتم اگه اشتباهه لطفا برام توضیح بدید
    انگشت چهارمتون روی چوب آرشه باشه دقیقا همینجوریه که گرفتین. منظورم اینه که نوک انگشتتون روی آرشه قرار بگیره.
    فراگ همین قسمتی هست که انگشت دوم و سومتون باهاش در تماسه ... که موگیر بهش متصله.
    مهم ترین ایراد شما توی آرشه گرفتن اینه که وقتی آرشه رو گرفتین پشت دستتون رو به سمت بالاست. باید رو به نوک آرشه باشه. اگه اینجوری بگیرین انگشتاتون از بغل با آرشه تماس پیدا می کنن نه از ناحیه وسط (نرمی انگشت) ... به عکسای بالای صفحه (عکس آخر که درست گرفته آرشه رو) دقت کنید. پشت دست رو به سر آرشه اس.
    انگشت سوم (انگشت انگشتری) رو خیلی به انگشت دوم (انگشت وسط) چسبوندین. باید یه کمی بره عقب تر به سمت انگشت چهارمتون.
    ویرایش توسط virtuoso : Saturday 28 February 2015 در ساعت 08:46 PM

19. 2 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    116058
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    155
    21 بار تشکر شده در 8 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 6/1
    Given: 0/3
    میزان امتیاز
    0

ببخشید ولی چرا چیزی که توی اجراهای بزرگ از استاد بزرگ میبینیم فرق داره ؟
    گاهی میبینیم که فلان نوازنده ی بزرگ ، انگشت شصت رو به صورت گرد در قسمت تورفتگی (نزدیک موگیر) گرد نمیکنه ، یا انگشت چهارم (انگشت کویچکه) روی انتهای آرشه تمیزاره و آزاد ِ ؟ یا بعضیا رو دیدم انگشت اشاره رو به صورت گرد روی اون قسمت لاستیکی آرشه به صورت گرد قفل میکنن ولی بعضیا انگشت اشاره رو روی اون قسمت لاستیکی میزارن ... مطالبی که توی کتاب ها به صورت تئوریک هست با اون چیزی که توی کنسرت ها و اجرا ها میبیتیم فرق داره . انگار سبک های مختلفی توی گرفتن آرشه هست و هرکس یه جور میگیره ... البته چیزی که مشترک بود اینه که همه آرشه رو یه مقدار به صورت مورب میگیرند به طوری که موهای آرشه سمت خرک هست. من هر کاری میکنم نمیتونم یعنی جور در نمیاد نمیشه ، عادت کردم آرشه رو صاف بگیرم طوری که همه ی موهای آرشه با سیم ها در تماسند اما ظاهرا ً اشتباه میگیرم

amin_20 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    112097
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    96
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad98 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    گاهی میبینیم که فلان نوازنده ی بزرگ ، انگشت شصت رو به صورت گرد در قسمت تورفتگی (نزدیک موگیر) گرد نمیکنه ، یا انگشت چهارم (انگشت کویچکه) روی انتهای آرشه تمیزاره و آزاد ِ ؟ یا بعضیا رو دیدم انگشت اشاره رو به صورت گرد روی اون قسمت لاستیکی آرشه به صورت گرد قفل میکنن ولی بعضیا انگشت اشاره رو روی اون قسمت لاستیکی میزارن ... مطالبی که توی کتاب ها به صورت تئوریک هست با اون چیزی که توی کنسرت ها و اجرا ها میبیتیم فرق داره . انگار سبک های مختلفی توی گرفتن آرشه هست و هرکس یه جور میگیره ... البته چیزی که مشترک بود اینه که همه آرشه رو یه مقدار به صورت مورب میگیرند به طوری که موهای آرشه سمت خرک هست. من هر کاری میکنم نمیتونم یعنی جور در نمیاد نمیشه ، عادت کردم آرشه رو صاف بگیرم طوری که همه ی موهای آرشه با سیم ها در تماسند اما ظاهرا ً اشتباه میگیرم
    دوست عزیز گرفتن آرشه یه بیس کلی داره البته تا جایی که من فهمیدم ولی توی جزئیات تفاوت داره مثلا همین گروه یانی... ساموئل یروانیان که آرشه کشی فوق العاده ای داره به یه شکل و مثلا مری سمپسون هم ب یه شکل... بیس کلی رعایت بشه و طوری که دست ریلکس باشه و منعطف و دستتون راحت باشه
    ویرایش توسط amin_20 : Wednesday 4 March 2015 در ساعت 11:43 AM

amin_20 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    112097
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    96
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    10

آقا محمد ممنون از توصیه ای که کردین یه کلیپ دیدم تمرین Colle Bowing دقیقا انجامش دادم الان که سکرت گاردن رو زدم خیلی صدا عوض شده خیلی نرم شده صدای ویولن تعجب کردم که انقد تاثیر داشت بازم ممنونم.. منتظرم مو به مو بررسیش کنین که بهتر انجامش بدم چون واقعا تاثیر خیلی خیلی زیادی داره

23. کاربران زیر از amin_20 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad98 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    چون این سوال رو خیلی ها مطرح می کنن در یک پست جداگانه بطور مفصل توضیح میدم.

25. 3 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

صفحه 3 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)