لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 1 از 6 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 16 از 91

موضوع: سوالات و مطالب مربوط به آرشه کشی

majid55 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    90898
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    128
    338 بار تشکر شده در 143 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 62/2
    Given: 14/5
    میزان امتیاز
    11

Unhappy سوالات و مطالب مربوط به آرشه کشی

0 Not allowed! Not allowed!
    دوستان من نه با صحیح گرفتن و نه با ارشه کشی مشگل دارم البته منظورم تسلط و تبحر در ان نیست چون سعی می کنم نحوه گرفتن و کشیدن ارشه براساس اصول مربوطه باشد مشگلی که اعصابم را بهم ریخته است استفاده از تمام طول ارشه است در حرکت برگشت بدلیل قرار گرفتن انگشتانم در انتهای ارشه برای هدایت سبب شده که حدودا از سه الی چهار سانت انتهای ان بدلیل برخورد انگشتانم با بطور مثال سیم می یا سایر سیمها از سیستم درست ارشه کشی خارج شوم ایا اگر قید این چند سانت را بزنم اشتباهی فاحش است حالا نمیدانم این بدلیل فیزیک انگشتانم می باشد یا خیر اگر رو این قسمت تکیه نکنم در مراحل بالاتر ایجاد اشگال خواهد کرد یا خیر برای تکمیل سوالم در عکس به قسمت مورد نظرم اشاره می کنم

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    آموزگاری که دیگران را کوچک و خوار می پندارد خود چیزی برای نمایش و بروز ندارد

2. # ADS

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    3,010 بار تشکر شده در 1,040 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 614/4
    Given: 649/29
    میزان امتیاز
    13

سلام آقا مجید.
    این قسمت انتهایی آرشه معمولا یا به دلیل چسب خوردن (چسب چوب) یا به دلیل کثیف شدن (بعد از مدتی) اصطلاحا لال میشه و صدایی ازش در نمیاد (یا صدای شفافی ایجاد نمی کنه) و نمیشه ازش استفاده کرد. برای همین معمولا میگن از 3-4 سانتی متر انتهای آرشه برای آرشه کشی استفاده نکنید.

4. 6 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

majid55 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    90898
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    128
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط virtuoso [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام آقا مجید.
    این قسمت انتهایی آرشه معمولا یا به دلیل چسب خوردن (چسب چوب) یا به دلیل کثیف شدن (بعد از مدتی) اصطلاحا لال میشه و صدایی ازش در نمیاد (یا صدای شفافی ایجاد نمی کنه) و نمیشه ازش استفاده کرد. برای همین معمولا میگن از 3-4 سانتی متر انتهای آرشه برای آرشه کشی استفاده نکنید.
    زنده باشی هزار سال یکی از نکته های که زیرکانه بهش اشاره فرمودید و یکی از دغدغه های منم بود این بود اون قسمت اصلا یا صدا نداره یا برای صدا دراوردن از اون یه تیکه باید خودم را می کشتم تازش یه جیر جیر می کرد خیالم راحت شد مرسی همون بهتر اون یه تیکه برا همیشه لال باشه

6. 2 کاربر برای این پست از majid55 تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    61319
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    5
    30 بار تشکر شده در 14 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 10/1
    Given: 0/1
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط virtuoso [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام آقا مجید.
    اين حرف افراد حرفه اي نيست دوست من.

از پاشنه آرشه تا نوك اون رو بايد استفاده كني.

كار هاي تصويري اساتيد بزرگي مثل استاد بديعي رو ببينيد دقيقا از پاشنه آرشه تا نوك آرشه
    مورد استفاده قرار ميگيره.

افراد غير حرفه اي رو اگر ديده باشيد پايين آرشه اشون اونقدر كه استفاده نميكنن سياه شده...

8. 2 کاربر برای این پست از mohamad_agha تشکر کرده اند:

majid55 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    90898
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    128
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

ممنون میشم نظر تخصصی پس از اجماع اعلام کنید در نهایت باید یا نباید استفاده کنم لطفا در رفع ابهامم کمک کنید virtuosoبزرگوار به استناد تشکر شما از پست دوستمان ایا میشود تلقی کرد نظر ایشون درستتر است یا برعکس کمکم کنید
    ویرایش توسط majid55 : Friday 29 November 2013 در ساعت 04:14 PM

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad_agha [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    اين حرف افراد حرفه اي نيست دوست من.

از پاشنه آرشه تا نوك اون رو بايد استفاده كني.

كار هاي تصويري اساتيد بزرگي مثل استاد بديعي رو ببينيد دقيقا از پاشنه آرشه تا نوك آرشه
    مورد استفاده قرار ميگيره.

افراد غير حرفه اي رو اگر ديده باشيد پايين آرشه اشون اونقدر كه استفاده نميكنن سياه شده...
    سلام محمد آقا.
    شما درست می فرمایید. بهتره که از تمام طول آرشه استفاده کرد. اصولا وقتی آرشه به انتهای میرسه و به انگشت ها نزدیک میشه برای اینکه به دلیل وزن دست صدای غیر شفاف از ساز خارج نشه ، در تغییر از آرشه چپ به راست در لحظه ی تعویض انگشت ها یه لحظه جمع میشه.
    به قول یکی از کاربرهای این سایت (آقا پرویز آزاده) در زمان شروع آرشه چپ (وقتی سر آرشه روی سیم هست) گویی یه پرتقال کوچک توی دستمون هست و در هنگام شروع آرشه راست دست مثل حالت چنگ زدن به چیزی در میاد. (این مطلب رو میتونید در تاپیک مربوط به استایل ویلن نوازی ببینید. اگه اشتباه نکنم توی بخش مربوط به آرشه ی استکاتو این مطلب رو توضیح دادن و یه ویدئوی خیلی خوب هم گذاشتن)
    هنرجوهایی که در ابتدای راه هستن دقیقا نمیتونن این تکنیک رو اجرا کنن بنابراین اگه کاملا تا انتهای آرشه پیش برن صدای نسبتا نامطبوعی از سازشون شنیده میشه. اگه انتهای آرشه چسب چوب خورده باشه که یکی دو سانتی متر آخر قطعا بی صدا و لال خواهد بود.
    هنرجوی مبتدی اگه درست آرشه رو بگیره (یعنی مثل بعضیا زیاد از بالا آرشه رو نگیره) و سعی کنه از تمام طول آرشه (به جز 3-4 سانتی متر پاشنه) استفاده کنه وقتی یه مقدار روان تر شد و مچش بیشتر روان شد میتونه تا جایی که امکان داره از آرشه استفاده کنه (مثل نوازنده های حرفه ای)

- - - Updated - - -

در مورد کثیف شدن آرشه:
    علت کثیف شدن آرشه عدم استفاده از اون 3-4 سانتی متر نیست. موهای آرشه از نایلون هستن، وقتی آرشه کلیفون میخوره چسبناک میشه و گرد و خاک توی هوا رو به خودش جذب می کنه. وقتی آرشه کشی می کنیم سیم باعث میشه کلیفون روی آرشه همراه با گرد و خاک و کثیفی ها به دو طرف آرشه جمع بشه که البته بیشتر ته آرشه حمع میشه چون سرعت آرشه کشی در پاشنه ی آرشه کمتره و کلیفون بیشتر جمع میشه تا بخواد به هوا بلند شه.

البته این صحبت ها کلیت فرمایش محمد آقا رو نقض نمی کنه ولی در حد اطلاعات اندک من، بهتره که هنرجوی در ابتدای کار از 3-4 سانتی متر انتهای آرشه استفاده نکنه. (البته فقط 3-4 سانتی متر)

11. 6 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

majid55 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    90898
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    128
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

متوجه شدم خوبه ولی برا شروع بده پس هر دو عزیز درست گفتن و تضادی نیست پس بعد تسلط میرم سراغش

- - - Updated - - -
    ویرایش توسط majid55 : Friday 29 November 2013 در ساعت 08:33 PM

13. کاربران زیر از majid55 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    61319
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    5
    30 بار تشکر شده در 14 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 10/1
    Given: 0/1
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط majid55 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    متوجه شدم خوبه ولی برا شروع بده پس هر دو عزیز درست گفتن و تضادی نیست پس بعد تسلط میرم سراغش

- - - Updated - - -
    چه كتابي رو كار ميكنيد دوست گلم؟

دوست عزيزم. ممنون از توضيحاتتون ولي :

خشت اول چو نهد معمار كج، تا ثريا ميرود ديوار كج

من نظر شخصي نميدم. چون همينطوري آموزش ديدم توسط استادم و ثمره اش رو دارم ميبينم ميگم. در كل اين شيوه پسنديده نيست.
    در كتاب اول ل ويلن اگر ديده باشيد در وسط اين كتاب تمريني هست كه دو نت چنگ رو با نوك آرشه اجرا ميكني و دو نت چنگ ديگر رو با ته آرشه و اين نشون از اهميت اين نكته داره.
    متاسفانه خيلي ها رو ديدم به آموزشگاه رفتن و 2 3 ساله اينطوري آموزش ديدن خداشاهده آرشه ي صاف نميتونن بكشن.
    صداي جير جير آرشه به بدترين شكل ممكن ديده ميشه. با تشكر از شما. موفق و مويد باشيد.

15. 2 کاربر برای این پست از mohamad_agha تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamad_agha [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    چه كتابي رو كار ميكنيد دوست گلم؟

دوست عزيزم. ممنون از توضيحاتتون ولي :

خشت اول چو نهد معمار كج، تا ثريا ميرود ديوار كج

من نظر شخصي نميدم. چون همينطوري آموزش ديدم توسط استادم و ثمره اش رو دارم ميبينم ميگم. در كل اين شيوه پسنديده نيست.
    در كتاب اول ل ويلن اگر ديده باشيد در وسط اين كتاب تمريني هست كه دو نت چنگ رو با نوك آرشه اجرا ميكني و دو نت چنگ ديگر رو با ته آرشه و اين نشون از اهميت اين نكته داره.
    متاسفانه خيلي ها رو ديدم به آموزشگاه رفتن و 2 3 ساله اينطوري آموزش ديدن خداشاهده آرشه ي صاف نميتونن بكشن.
    صداي جير جير آرشه به بدترين شكل ممكن ديده ميشه. با تشكر از شما. موفق و مويد باشيد.
    بله، درست می فرمایید. البته اینم بگم که من هم نظر شخصی نمیدم. (اگه خواستین منبع هم میگم... شما آموزش ویلن کلاسیک، قسمت مربوط به آرشه کشی رو هم که ببینید استاد خورشیدی هم به همین روش تدریس می کنن و اتفاقا خودشون آرشه کشی خوبی هم دارن)
    اون روش غلط که میشه „کج گذاشتن خشت اول” ، در واقع این هست که ما بگیم ته آرشه مهم نیست که خیلی از استادا هم اینجوری می گن و به هنرجو می گن بیشتر از سر آرشه استفاده کنه. حتی بعضی آرشه رو کمی از بالاتر هم میگیرن.
    اون تمرین ل ویلن هیچ تناقضی با عرض من نداره. هدف از اون تمرین بدون در نظر گرفتن اون 3-4 سانتی متر هم قابل انجام هست.
    البته من سر 3-4 سانتی متر معامله رو به هم نمی زنم :) و حسن دقت شما رو ستایش می کنم و همونطور که قبلا گفتم حرفتونو قبول دارم.
    آقا مجید شما هم نیازی نیست که سریعا نتیجه گیری کنید باید نظرات مختلف رو بشنوید و بعد خودتون تصمیم بگیرید. البته من و آقا محمد اختلاف نظر چندانی هم نداریم.

17. کاربران زیر از virtuoso به خاطر این پست تشکر کرده اند:

majid55 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    90898
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    128
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

ممنونم از حسن نظر دوستان من از این باب این سوال را مطرح کردم چون استنباطم این بود استفاده از طول ارشه به مانند مثلا اراشه کشی دارای اصولی است که همه اساتید بر اون اتفاق نظر دارند به همین دلیل سوال مطرح کردم قانون کلیش را بدونم ولی گویا هر استادی بنا به صلاحدید و نحوه کار هنرجو روشی را پیشنهاد می کند و در این مورد روش کلی موجود و مرسوم نیست
    ویرایش توسط majid55 : Saturday 30 November 2013 در ساعت 09:56 AM

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    89022
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    328
    172 بار تشکر شده در 75 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 55/1
    Given: 75/1
    میزان امتیاز
    11

یه اشکال داشتم در رابطه با آرشه کشی روی سیم لا و ر. الان از روی کتاب ل ویولن رسیدم به شروع سیم ر. میخوام بدونم وضعیت دست راست روی سیم ر در مقایسه با سیم لا چجوریه. آیا بازوی دست راست رو بالاتر از حالتی ک برای آرشه کشی روی سیم لا قرار میدیم؛ قرار میگیره؟ یا بازو ثابت میمونه و مچ دست و به همراه اون ساعد دست بالا میره و بازو همون جایی ک واسه سیم لا بوده، میمونه؟
    ممنون میشم

20. 3 کاربر برای این پست از Nil8far تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط Nil8far [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    یه اشکال داشتم در رابطه با آرشه کشی روی سیم لا و ر. الان از روی کتاب ل ویولن رسیدم به شروع سیم ر. میخوام بدونم وضعیت دست راست روی سیم ر در مقایسه با سیم لا چجوریه. آیا بازوی دست راست رو بالاتر از حالتی ک برای آرشه کشی روی سیم لا قرار میدیم؛ قرار میگیره؟ یا بازو ثابت میمونه و مچ دست و به همراه اون ساعد دست بالا میره و بازو همون جایی ک واسه سیم لا بوده، میمونه؟
    ممنون میشم
    برای نواختن روی سیم ر، نسبت به سیم لا باید بازو یه مقدار جزئی بالاتر بره. اگه روبروی آینه وضعیت دستتون رو کنترل کنید باید در هنگام آرشه کشی روی همه ی سیم ها فاصله ی آرنج تا چوب آرشه (در تصویر روی آینه) ثابت باشه و همیشه باید آرنج یه مقدار بالاتر از آرشه باشه. پس باید روی سیم های مختلف طوری بازو رو جابجا کنیم که این فاصله حفظ بشه. (البته باید دقت کنیم که در تعویض سیم ها حرکت بازو خیلی خشک و ناگهانی نباشه که موجب پریدن آرشه بشه) ... ضمنا اینم بگم که آرشه کشی روی سیم های مختلف وضعیت های مختلفی داره.
    امیدوارم توضیحاتم مفهوم باشه.

22. 6 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

navid_bikas71 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    70036
    میانگین پست در روز
    0.21
    تشکر از پست
    1,448
    1,376 بار تشکر شده در 669 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 373/0
    Given: 166/0
    میزان امتیاز
    12

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Nil8far [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ممنون میشم
    با سلام

تو یه جمله میخوام مختصر ومفید بگم امیدوارم متوجه بشید :

روی هر سیمی که آرشه کشی میکنید باید بازوتون با آرشه تون موازی باشه. (بازو:حد فاصل آرنج تا کتف).

(تو فضای 3بعدی موازی معنی زیادی داره امیدوارم منظورمو فهمیده باشین).
    سقوط تاوان پریدن با بعضی هاست...

24. 5 کاربر برای این پست از navid_bikas71 تشکر کرده اند:

Honey_Shababi آواتار ها
    مدیر کل انجمن ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مدیر کل انجمن ها
    شماره عضویت
    22033
    میانگین پست در روز
    0.70
    تشکر از پست
    13,427
    9,726 بار تشکر شده در 2,712 پست
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    5 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1,435/20
    Given: 1,833/25
    میزان امتیاز
    10

سلام
    امروز داشتم توی یک سایت خارجی در مورد ویولن مطلبی رو مطالعه میکردم که موضوعی نظرم رو به خودش جلب کرد. گفتم شاید برای دوستان هم جالب باشه.
    همونطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید، ابزاری به نام "Bow-right" برای ویولن تولید شده که با وصل کردنش به دو طرف ویولن، باعث میشه کنترل نوارنده روی محل آرشه کشی بالا بره و زاویه خرک و آرشه از موازی بودن خارج نشه! این ابزار برای هنرجویان تازه کار خیلی میتونه مفید و موثر باشه.
    فقط امیدوارم در ایران موجود باشه.

ویرایش توسط Honey_Shababi : Monday 30 December 2013 در ساعت 12:02 AM
    تمرين تمرين تمرين

موفقيت

26. 7 کاربر برای این پست از Honey_Shababi تشکر کرده اند:

majid55 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    90898
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    128
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط Honey_Shababi [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    امروز داشتم توی یک سایت خارجی در مورد ویولن مطلبی رو مطالعه میکردم که موضوعی نظرم رو به خودش جلب کرد. گفتم شاید برای دوستان هم جالب باشه.
    همونطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید، ابزاری به نام„Bow-right” برای ویولن تولید شده که با وصل کردنش به دو طرف ویولن، باعث میشه کنترل نوارنده روی محل آرشه کشی بالا بره و زاویه خرک و آرشه از موازی بودن خارج نشه! این ابزار برای هنرجویان تازه کار خیلی میتونه مفید و موثر باشه.

بله استاد منم دیدم فیلمشم گرفتم خیلی می تونه کمک خوبی باشه برای اولا حفظ فاصله مناسب ارشه با خرک که بعد مدتی ملکه شه دوما می تونه در موازی بودن ارشه حین ارشه کشی موثر باشه البته من این قطعه را تو تهران پیدا نکردم و خودم دارم بااستفاده از قسمت پائین بالشتک که متصل به ساز میشه دارم این قطعه را برا خودم میسازم که اگر در حد استاندارد و مناسب بود قطعا عکساش را اینجا برا استفاده دوستان قرار میدم

28. کاربران زیر از majid55 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    111413
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    136
    50 بار تشکر شده در 35 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 8/0
    Given: 2/1
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط Honey_Shababi [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام
    همونطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید، ابزاری به نام „Bow-right” برای ویولن تولید شده که با وصل کردنش به دو طرف ویولن، باعث میشه کنترل نوارنده روی محل آرشه کشی بالا بره و زاویه خرک و آرشه از موازی بودن خارج نشه! این ابزار برای هنرجویان تازه کار خیلی میتونه مفید و موثر باشه.

اتفاقا محصولات راگا هم از اینا داره سایتش:
    Amir-taheri. ir

من خودم از این تازگی ها خریدم و استفاده میب کنم

30. کاربران زیر از valipour به خاطر این پست تشکر کرده اند:

صفحه 1 از 6 12345 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)