لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: گیتار پزشکی

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26986
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    146
    68 بار تشکر شده در 38 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/0
    Given: 22/0
    میزان امتیاز
    14

پیش فرض گیتار پزشکی

0 Not allowed! Not allowed!
    چند روز پیش داشتم مطابق معمول تمرین میکردم. داشتم یه سری فینگرپاور سخت تمرین میکردم. یهو مچ دستم شروع کرد به درد گرفتن. طبق تجربه تمرینو قطع کردم تا شاید درد خوب بشه. الان 2 روز میگذره دردم یکم کم شده ولی گاهی ساعد،مچ،آرنج درد میگیره. به خاطره همین این چند روزه سمت گیتار نرفتم. کسی تجربه ای در این زمینه داره. آیا لازمه برم دکتر؟

2. 2 کاربر برای این پست از aminya تشکر کرده اند:

3. # ADS

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    78884
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    235
    98 بار تشکر شده در 37 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 44/0
    Given: 126/0
    میزان امتیاز
    0

سلام دوست عزیز
    2 تشخیص برا این قضیه مطرح میشه:
    1. احتمالا به علت تمرین طولانی و فشرده (intense) یکی از اعصاب دست شما در طول تمرین تحت فشار بوده (منشا گرفته از شبکه عصبی بازوییتون) و این عمل باعث شده عصب ازرده بشه و احتمالا در یک نقطه از طول رشته عصب یک التهاب رخ داده که هنگام استفاده از ماهیچه های دست و بازوتون درد تیر کشنده در طول اندام حس میشه که در این صورت به هیچ عنوان نباید از اون اندام کار کشید. یکی از احتمالات در این زمینه عارضه ای به نام Carpal tunnel syndrome هست که مربوط به عصب „مدین” میشه که از مچ دستتون رد میشه و به خاطر کار کشیدن زیاد از مچ دست و تغییر ندادن حالت مچ و تحت فشار قرار گرفتن مچ عارض میشه اکثر گیتاریست ها به علت وضعیت بد مچ به این عارضه مبتلا میشن که خودش خوب میشه و نیاز به درمان خاصی نداره و جای نگرانی نداره و با استراحت خوب میشه.
    2. تشخیص دوم میتونه این باشه که شما دچار عارضه ای به نام Tenosynovitis شده اید به این معنا که در اطراف مفاصل کیسه ای به نام کیسه سینوویال وجود داره که تاندون ها به آن وصل هستن و وقتی کار شدید از مفصل کشیده میشه این کیسه ملتهب و دردناک میشه و استفاده از اون مفصل با درد همراه هست این نوع درد، دردی موضعی هست و طوری نیست که در طول اندام تیر بکشه و به طور معمول خودش در طی 1 هفته خوب میشه یا اینکه میتونید به پزشک مراجعه کنید تا قرص ضد التهاب براتون تجویز کنه (که این کار هم اصلا نیازی نیست همون یه هفته خودش خوب میشه)
    من خودم در حین تمرین قطعه for the love of GOD از steve vai دچار Tenosynovitis انگشت 4 دست چپم شدم که تا 1 هفته درد میکرد و به تدریج التهابش فروکش کرد.
    درکل 1 یک هفته صبر کنید و تا جایی که میتونید از دستتون زیاد کار نکشید و ساز نزنید (درکتون میکنم کار خیلی سختیه) اگر در طی 6 تا 7 روز هیچ تغییر خاصی در جهت بهبودی مشاهده نکردید و حتی اگه زود تر از اون احساس کردید که داره بیشتر میشه یا وقتی صبح ها از خواب بیدار میشید و دردش زیاد هست قطعا به پزشک مراجعه کنید تا به طور عینی مورد معاینه قرار بیگیرید.
    بازم محتاط برخورد کنید من به جای شما بودم تا 1 هفته دست به ساز (مخصوصا گیتار) نمیزدم...
    موفق باشید.
    ویرایش توسط redredstar : Sunday 22 December 2013 در ساعت 05:41 PM

5. 3 کاربر برای این پست از redredstar تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    26986
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    146
    68 بار تشکر شده در 38 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/0
    Given: 22/0
    میزان امتیاز
    14

من فکر کنم از نوع 1 باشه! حالا این یه هفته رو تحمل میکنم، میشینم سر درس و امتحانا تا ببینم چی میشه! مرسی از راهنماییه کاملتون

7. کاربران زیر از aminya به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    121415
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    1
    1 بار تشکر شده در 1 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    0

سلام به دوستان .3 ماهه کار با گیتارو شروع کردم به طور متوسط روزی 2 ساعت. الان 1 هفتست که انگشت کوچک دست چپم مخصوصا صبحها خوب تا نمیشه و درد داره. ولی دوباره که گرم میکنم و تمرین میکنم خوب میشه. از عزیزان خواهشمندم که راهنمایی بفرمایید. با سپاس

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    92057
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    59
    141 بار تشکر شده در 71 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 54/1
    Given: 1/1
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط binahaiatsouls [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام به دوستان .3 ماهه کار با گیتارو شروع کردم به طور متوسط روزی 2 ساعت. الان 1 هفتست که انگشت کوچک دست چپم مخصوصا صبحها خوب تا نمیشه و درد داره. ولی دوباره که گرم میکنم و تمرین میکنم خوب میشه. از عزیزان خواهشمندم که راهنمایی بفرمایید. با سپاس
    سلام
    چنین مشکلاتی خیلی در بین گیتاریست ها مخصوصا در سطح شما شایع هست. معمولا کسانی که با علاقه تمرین می کنند و خیلی علاقه به پیشرفت دارند بعد از 2 تا 3 ماه که موارد مقدماتی رو یاد می گیرن تمرینشون رو بیشتر می کنن. (مثلا از روزی نیم ساعت یا 45 دقیقه به 2 ساعت یا بیشتر) که باعث چنین مشکلاتی میشه. خود بنده هم در سطح مشابه که بودم به درد شدید انگشت 1 دست چپ دچار شدم که یکمی تمریناتم رو سبک تر کردم و قبلا از تمرین هم سعی می کردم که گرمش کنم.

میتونه به دلیل زیاد تر شدن فشار بر انگشت شما باشه که باعث یه التهاب کوچکی در مفصل انگشت شما شده.

حتما قبل از تمرین انگشتان و مچ دست ها رو گرم کنید. این مشکل به مرور زمان رفع میشه(زیاد دیدم. هم خودم و هم در بین هنرجوهام و دوستان گیتاریست) فقط گرم کنید و یادتون باشه تمرین رو سبک تر از قبل داشته باشید

تاکیید می کنم که اگر دردش بیشتر شد یا اینکه اصلا خوب نشد فورا همون تمرین سبک رو هم قطع کنید و به پزشک مراجعه کنید

سوالی بود در خدمتم
    ویرایش توسط vicenteamigo : Sunday 22 February 2015 در ساعت 10:04 AM

10. کاربران زیر از vicenteamigo به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    121415
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    1
    1 بار تشکر شده در 1 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    0

دوست گرامی بسیار از راهنماییتون تشکر میکنم لطف کردین.

12. کاربران زیر از binahaiatsouls به خاطر این پست تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)