لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: شما روزی چند ساعت و به چه رویه ای تمرین می کنید؟؟

endvb6 آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    4243
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    629
    1,159 بار تشکر شده در 374 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 103/0
    Given: 61/2
    میزان امتیاز
    17

Question شما روزی چند ساعت و به چه رویه ای تمرین می کنید؟؟

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام بچه ها...
    می خواستم این مطلب رو با هم به اشتراک بذاریم که شیوه تمرینمون چطور هست و موقع تمرین چیکار میکنیم؟؟ هر کس ویژگی های تمرینش رو که فک میکنه باعث بهتر نواختن یک قطعه و پیشرفت میشه اگر دوست داره با دوستاش به اشتراک بزاره اینجا تا به تجربه های شخصی هم دست پیدا کنیم...

- - - Updated - - -

خود من برنامه تمرینم اینطوریه...
    1) اگر قرار باشه ردیف بزنم: بین دو تا سه روز به طور تحلیلی گوشه های مورد نظرم رو میزنم و سعی میکنم با توجه به شخصیت هر گوشه به لحن اون گوشه و نوع اجراهاش و نکات ویژش توجه کنم. بعد از سه روز تیکه تیکه میزنم تا حفظ بشم و به تسلط برسم.
    2) اگه قرار باشه قطعه بزنم: برای قطعه بستگی به این داره که چهارمضراب باشه یا فرم های دیگه...
    اگر فرم های دیگه مثل ضربی، تصنیف، پیش درآمد و... بود، هر روز توی دستگاه مورد نظر اون قطعه کمی ردیف و بداهه میزنم و بعد هر روز با توجه به تقسیم بندی ای که برای هر قطعه کردم (مثلن بصورت چند میزان چند میزان) شروع به تمرین و حفظش میکنم و روزبعد از قسمت های قبلش شروع میکنم و قسمت جدید رو هم میزنم.
    اما اگه چهارمضراب باشه قبل از تمرین هر روز، یه سری چهارمضرابایی رو که بلدم و مسلطم میزنم تا دستم به اصطلاح گرم بشه. بعد پایه اون چارمضراب رو چندین بار میزنم تا خوب تو دستم جا بیفه. بعد باز بصورت تیکه تیکه شروع میکنم به تقسیم بندی و تمرین و حفظ. هر چهار مضراب رو تقریبن توی دو هفته سعی میکنم حفظ و تمرین کنم. هر تیکه رو روزی بین 40 تا 50 بار میزنم. بعد از دو هفته تا یک هفته روزی 10 بار میزنمش تا کاملن سیستمش توی دست و بالم و ذهنم حک بشه:)
    تاپیک تئوری موسیقی ملی ایرانی:
    لینک تاپیک

2. 3 کاربر برای این پست از endvb6 تشکر کرده اند:

3. # ADS

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    77724
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    15
    28 بار تشکر شده در 7 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

بحث خوبي راه انداختين .
    من از روي كتاب ذوالفنون جلو ميرم و از اونجايي كه ابتداي كتاب گفته شده كه اين كتاب حاصل كار بار چند صد شاگرد هستش اعتماد كاملي بهش دارم .
    هر درس رو توي تقريبا يك هفته كار ميكنم
    ابتدا از روي نوار گوش ميدم تا با حال و هواش آشنا بشم
    بعد بخش بخش ميكنم
    هر تيكه رو تا جايي كه كاملا حفظ بشم و دقيق بزنم ، كار ميكنم
    از اونجايي كه هر درس تقريبا يه نكته جديد داره اون نكته رو به عنوان تمرين در طول روز انجام ميدم تا دستم عادت كنه
    البته جاهايي كه سخت بشه نت اون تيكه ها رو توي نرم افزار مينويسم و با دور كند شروع ميكنم باهاش همراهي كردن تا به دور مطلوب برسم .
    در حال حاضر تنها جايي كه لنگ ميزنم توي اشاره ي دولا چنگ هستش كه نميتونم رفعش كنم و انگار طلسم شده . مثلا توي درآمد دشتي خط دوم اشاره به لاي كرن رو نميتونم بزنم.
    الباقي ما جرا تا ااينجا خوب بوده
    بماند كه گهگاهي از روي تفنن سعي بر اجراي گوشه هايي از آهنگ هاي معروف به جهت تقويت گوش هم انجام ميدم.

5. 2 کاربر برای این پست از ardesheer429 تشکر کرده اند:

endvb6 آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    4243
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    629
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط ardesheer429 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    بحث خوبي راه انداختين .
    من از روي كتاب ذوالفنون جلو ميرم و از اونجايي كه ابتداي كتاب گفته شده كه اين كتاب حاصل كار بار چند صد شاگرد هستش اعتماد كاملي بهش دارم .
    هر درس رو توي تقريبا يك هفته كار ميكنم
    ابتدا از روي نوار گوش ميدم تا با حال و هواش آشنا بشم
    بعد بخش بخش ميكنم
    هر تيكه رو تا جايي كه كاملا حفظ بشم و دقيق بزنم ، كار ميكنم
    از اونجايي كه هر درس تقريبا يه نكته جديد داره اون نكته رو به عنوان تمرين در طول روز انجام ميدم تا دستم عادت كنه
    البته جاهايي كه سخت بشه نت اون تيكه ها رو توي نرم افزار مينويسم و با دور كند شروع ميكنم باهاش همراهي كردن تا به دور مطلوب برسم .
    در حال حاضر تنها جايي كه لنگ ميزنم توي اشاره ي دولا چنگ هستش كه نميتونم رفعش كنم و انگار طلسم شده . مثلا توي درآمد دشتي خط دوم اشاره به لاي كرن رو نميتونم بزنم.
    الباقي ما جرا تا ااينجا خوب بوده
    بماند كه گهگاهي از روي تفنن سعي بر اجراي گوشه هايي از آهنگ هاي معروف به جهت تقويت گوش هم انجام ميدم.
    ممنونم از پاسخت.
    به نظرم واسه رفع مشکلت باید سعی کنی اون فرم و مشکل رو در جاهای دیگه و پرده های دیگه که راحت تری باهاشون تمرین کنی تا تو دستت جا بیفته.
    در مورد نوشتن توی نرم افزار (که فک نمیکنم فواصل موسیقی ایرانی رو اجرا کنه) چند نکته رو توجه کن:
    اول اینکه اون فواصلی که می شنوی ممکنه باعث تغییر سلفژ و گوشت بشه چون فواصلی که این نرم افزارها اجرا میکنن تعدیل شده و براساس سیستم تامپره هستش.
    دوم اینکه تغییرات آگوگیکی که یک انسان موقع اجراش به نمایش میزاره و بعضا بطور طبیعی هم هستش، توی نرم افزارها به درستی اجرا نمیشه و تکیه زیاد بر کارکردن با نرم افزار میتونه باعث خشک نوازیت بشه.
    امیدوارم خبرای خوبی از پیشرفتت بشنوم:)
    لطف کردی
    لینک تاپیک

7. 2 کاربر برای این پست از endvb6 تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    100648
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    10
    14 بار تشکر شده در 6 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/0
    میزان امتیاز
    0

سلام.. من خیلی از این تاپیک خوشم اوومد... به نظرم خیلی می تونه تحریک کننده و تشویق کننده باشه
    من خودم خیلی نمی رسم تمرین کنم... شاید روزی 1 یا 2 ساعت... که خیلی کمه... اگه کسی بخواد نوازنده حرفه ایی باشه باید حداقل روزی 8 ساعت ساز بزنه...
    کلا چه گوشه و چه ملودی و یا اتود رو قسمت قسمت می کنم و هر قسمتش رو تا عالی در نیارم نمی رم سر قسمت بعدی... البته عالی در حد توانم :) ... معمولا قطعات رو به قصد حفظ نمی زنم ولی خوب اگه یه قطعه رو زیاد تمرین کنم خود به خود حفظ می شم...
    جدیدا دارم روی اتود ها زیاد کار می کنم چون مضراب چپم هنوز ضعیفه ... بعضی وقتها 1 ساعت فقط یک خط اتود می زنم ... فقط واسه قوی شدن مضراب چپم... خیلی حال می ده و قتی نتیجه تکرار زیاد رو تو مضرابت می بینی :)

9. 3 کاربر برای این پست از parvane64 تشکر کرده اند:

endvb6 آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    4243
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    629
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط parvane64 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام.. من خیلی از این تاپیک خوشم اوومد... به نظرم خیلی می تونه تحریک کننده و تشویق کننده باشه
    من خودم خیلی نمی رسم تمرین کنم... شاید روزی 1 یا 2 ساعت... که خیلی کمه... اگه کسی بخواد نوازنده حرفه ایی باشه باید حداقل روزی 8 ساعت ساز بزنه...
    کلا چه گوشه و چه ملودی و یا اتود رو قسمت قسمت می کنم و هر قسمتش رو تا عالی در نیارم نمی رم سر قسمت بعدی... البته عالی در حد توانم :) ... معمولا قطعات رو به قصد حفظ نمی زنم ولی خوب اگه یه قطعه رو زیاد تمرین کنم خود به خود حفظ می شم...
    جدیدا دارم روی اتود ها زیاد کار می کنم چون مضراب چپم هنوز ضعیفه ... بعضی وقتها 1 ساعت فقط یک خط اتود می زنم ... فقط واسه قوی شدن مضراب چپم... خیلی حال می ده و قتی نتیجه تکرار زیاد رو تو مضرابت می بینی :)
    ممنون پروانه خانوم...
    آره تمرین چیز خیلی مهم و خوبیه و منم قصدم ازین تاپیک همین تهییج و ازدیاد علاقه بود ولی متاسفانه استقبالی نمیشه و بچه های جدید اینجا بیشتر دوس دارن بدونن ساز فلان استاد چیه... به هرحال
    خیلی ممنون از توضیحاتتون... به نظر منم اتود خیلی مهمه و من قشنگ جای خالیشو توی تمرینات خودم و تدریس اکثر اساتید حس میکنم...
    اتود توی موسیقی آذربایجان و ترکیه و کلن اون طرفا بسیار تمرین مهمیه و به همین دلیله که اکثر نوازنده هاشون تکنیک و سرعت بالایی دارن. توی موسیقی غرب هم همینطوره... فوگ ها و انواسیون ها و استانیتو ها اکثرن به همین منظور و تمرین هنرجوها نوشته شدن ولی توی کشور ما کم بهش اهمیت داده میشه...
    امیدوارم بحثای مفیدتری اینجا داشته باشیم و بچه ها شرکت کنن...
    بازم ممنون از نظر و لطفتون
    لینک تاپیک

11. 2 کاربر برای این پست از endvb6 تشکر کرده اند:

seyyed97 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    71389
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    89
    61 بار تشکر شده در 35 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 12/0
    Given: 4/0
    میزان امتیاز
    12

با سلام خدمت تمامی دوستان بنده روزی 5 ساعت تمرین میکنم ولی بصورت مقطع هر نیم ساعت تمرین 10 دقیق استراحت که همین مقدار استراحت رو هم موسیقی گوش میدهم و جدیدا هم میخواهم اتود ها کتاب استاد ساکت رو شروع کنم.

13. 2 کاربر برای این پست از seyyed97 تشکر کرده اند:

vivaldi12 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    100812
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    77
    47 بار تشکر شده در 28 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 6/0
    Given: 3/0
    میزان امتیاز
    11

به نظر بنده مهم تر از تمرین کردن - درست تمرین کردن هستش چون در صورت نبود وجود ان تمرین کردن بی معنی است
    یادم می اد زمانی که سنتور کار می کردم استادم همیشه می گفت قبل از اینکه قطعه ای رو بزنید تا میتونید اون قطعه رو گوش بدید تا توی ذهنتون کاملا شکل بگیره... به شخصه این متود خیلی به من کمک کرد یادم می اد زمانی که می خواستم قطعه ی خزان مرحوم مشکاتیان رو بزنم قبلش حدود200 بار اونو گوش کردم و تاثیرش رو هم دیدم.

15. 3 کاربر برای این پست از vivaldi12 تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    100648
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    10
    14 بار تشکر شده در 6 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/0
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط vivaldi12 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    به نظر بنده مهم تر از تمرین کردن - درست تمرین کردن هستش چون در صورت نبود وجود ان تمرین کردن بی معنی است
    یادم می اد زمانی که سنتور کار می کردم استادم همیشه می گفت قبل از اینکه قطعه ای رو بزنید تا میتونید اون قطعه رو گوش بدید تا توی ذهنتون کاملا شکل بگیره... به شخصه این متود خیلی به من کمک کرد یادم می اد زمانی که می خواستم قطعه ی خزان مرحوم مشکاتیان رو بزنم قبلش حدود200 بار اونو گوش کردم و تاثیرش رو هم دیدم.
    خیلی جالب بود... من هیچ وقت بیشتر از 2-3 بار یه آهنگ رو گوش نکردم :(و بعد تلاش می کنم که خودم از روی نت درش بیارم...
    به نظرم راست می گید و خیلی موثر باشه... ممنون از نظر خوبتون :)

17. 2 کاربر برای این پست از parvane64 تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)