لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: نرسیدن انگشتان دست چپ

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    69580
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    2 بار تشکر شده در 1 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض نرسیدن انگشتان دست چپ

0 Not allowed! Not allowed!
    با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم من وقتی انگشت دومم رو (مثلا روی سیم لا) به حالت بکار میذارم(دو بکار) انگشت سومم رو به زور جای خودش میذارم و انگشت چهارم رو هر کاری می کنم نمیرسه دقیقا نیم پرده کم میاره حدود 1 سال و نیمه شروع کردم و از همون روزای اول این مشکل رو دارم به طوری که دیگه می خوام ویولن رو کنار بذارم و در کل انگشت چهارمم کمی کوتاه هست حالا به نظر شما آیا با تمرین حل میشه یا نمیشه کاریش کرد؟ با تشکر

2. # ADS

navid_bikas71 آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    70036
    میانگین پست در روز
    0.20
    تشکر از پست
    1,448
    1,376 بار تشکر شده در 669 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 373/0
    Given: 166/0
    میزان امتیاز
    12

مدال های دریافت شده

با سلام

دوست عزیز من اولین باره همچین مشکلی میشنوم و در اون حدی نیستم که بخوام راه حل جدی و قاطع بدم. ولی در کل راه حلی که به نظرم میرسه اینه که انگشتهای ماقبلتون رو بردارید تا انگشت سوم یا چهارم بتونه سر جاش بشینه.

و سوالی که برام پیش اومد اینه که شما با این وضعیت چجوی 1.5سال تمرین کردین ؟؟؟
    سقوط تاوان پریدن با بعضی هاست...

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    3,010 بار تشکر شده در 1,040 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 614/4
    Given: 649/29
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط sepid7764 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    با سلام خدمت دوستان و اساتید محترم من وقتی انگشت دومم رو (مثلا روی سیم لا) به حالت بکار میذارم(دو بکار) انگشت سومم رو به زور جای خودش میذارم و انگشت چهارم رو هر کاری می کنم نمیرسه دقیقا نیم پرده کم میاره حدود 1 سال و نیمه شروع کردم و از همون روزای اول این مشکل رو دارم به طوری که دیگه می خوام ویولن رو کنار بذارم و در کل انگشت چهارمم کمی کوتاه هست حالا به نظر شما آیا با تمرین حل میشه یا نمیشه کاریش کرد؟ با تشکر
    سلام دوست عزیز
    توی چند حالت هست که انگشت سوم به سختی سر جای خودش میشینه. یکی اینه که شما مچ دستتون رو یه کم به سمت خودتون به حالت شکسته بگیرین. در این حالت انگشت سوم یه مقدار کم میاره
    یه حالت دیگه اینه که شما محل اتصال انگشتان به کف دستتون رو از گردن ویلن دور نگه دارید. اگه این قسمت از دست رو نزدیک دسته یا همون گردن ویلن نگه دارید، انگشتان همیشه نزدیک گریف هستن و در نتیجه هم راحت به جای خودشون میرسن و هم سرعت انگشت گذاری شما بیشتر میشه. (مخصوصا برای انگشت چهارم که خیلی این حالت مهمه)

انگشت چهارم یه مقدار مشکل هست و توی یک سال اول برای خیلی از هنرجوها مشکل سازه (بخصوص کسایی که یه مقدار انگشتشون هم کوتاه باشه) توی متد های قدیمی می گفتن وقتی انگشت چهارم قرار داده میشه باید تمام انگشت های قبلی هم روی فینگربرد (گریف) قرار داشته باشن. اما ظاهرا در متد های جدید میگن شما میتونید وقتی انگشت چهارم رو میخواین قرار بدین انگشت اول و دوم (یا فقط اول) رو بردارید) در واقع انگشت سوم رو بصورت تکیه گاه قرار میدین و انگشت چهارم رو میذارین. (من پیشنهاد می کنم فقط انگشت اول رو بردارید و انگشت دوم رو هم شل قرار بدین تا ممانعتی برای حرکت انگشت چهارم ایجاد نشه)

موارد دیگه ای هم قطعا هست که انشاا... اساتید تشریف میارن و توضیح میدن.

موفق باشید

5. 2 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    69580
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    2 بار تشکر شده در 1 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    0

با تشکر از دوستان البته تا امروز هم این طوری تمرین کردم یعنی انگشت های قبلی رو بر میدارم ولی بعضی جاها که لگاتو هست یا تریل یا نت زینت اون موقع که نمیشه انگشت قبلی رو برداشت. بعضی ها میگن تمرینم کمه و با تمرین زیاد دست انعطاف پذیر میشه ولی...

7. 2 کاربر برای این پست از sepid7764 تشکر کرده اند:

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    82579
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    389
    252 بار تشکر شده در 137 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 25/0
    Given: 42/1
    میزان امتیاز
    11

بله دوست عزیز. باتمرین قطعا دست ورزش می بینه و مشکل حل میشه. شماباید از مچ هم دست تون رو قوی کنید. به این صورت که وقتی انگشت شست دست تون پشت گریف قرار داره باید بیشتر سعی کنید 4 تا انگشت موازی گریف قرار بگیره تا اینکه در حالت آزاد روبروی خودتون قرار داشته باشه. یعنی از مچ دست تون رو یه جورایی باید بپیچونید به سمت گریف. (امیدوارم تونسته باشم خوب منظور رو برسونم) اوایل یه مقدار شاید احساس درد و ناراحتی در مچ، محل اتصال انگشت شست به دست و فاصله بین انگشت کوچیک و انگشت حلقه داشته باشید ولی به مرور دست تمرین می بینه و همه چی درست میشه انشالله.

9. 2 کاربر برای این پست از Pelk_lk تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    3,010 بار تشکر شده در 1,040 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 614/4
    Given: 649/29
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط sepid7764 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    با تشکر از دوستان البته تا امروز هم این طوری تمرین کردم یعنی انگشت های قبلی رو بر میدارم ولی بعضی جاها که لگاتو هست یا تریل یا نت زینت اون موقع که نمیشه انگشت قبلی رو برداشت. بعضی ها میگن تمرینم کمه و با تمرین زیاد دست انعطاف پذیر میشه ولی...
    البته دقت کنید که در موقع گذاشتن انگشت سوم معمولا باید انگشتای قبلی باشه... فقط برای انگشت چهارم عرض کردم که میتونید انگشت اول و دوم یا فقط اول رو بردارید.

mahgam آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    73735
    میانگین پست در روز
    0.11
    تشکر از پست
    1,559
    1,630 بار تشکر شده در 410 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 468/0
    Given: 343/0
    میزان امتیاز
    12

مدال های دریافت شده

درود
    دوستان خوبم، تا اونجایی که من مطالعه کردم این مشکل در آغاز راه بیشتر نوازنده ها هست ولی با انجام تمرین مستمر و نرمشهای دست چپ می توان علاوه بر چابکی انگشت چهارم، فاصله مناسبی بین انگشتان دست چپ ایجاد کرد. فایل PDF خلاصه این تمارین را در ادامه قرار دادم، و در ادامه تمرینی برای ورزیدگی انگشت چهارم که به شخصه برای من بسیار مفید بود، امیدوارم برای دوستانی که مشکل مشابه دارند مفید باشه.

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دستانی که کمک می کنند پاکتر از دستهایی هستند که رو به آسمان دعا می کنند.

12. 2 کاربر برای این پست از mahgam تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    86457
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    9
    98 بار تشکر شده در 47 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 7/0
    Given: 0/1
    میزان امتیاز
    11

نمی شه به طور کلی گفت. بعضی جا ها باید فقط انگشت 3 رو بگذارید بعضی جا ها باید دو انگشت قبل هم روی نت مربوطه آماده باشند بعضی جاها یکی از انگشتان 1 یا 2 باید روی گریف باشند (برای مثال پاساژها بر اساس نوع جمله بندی قطعه). در پوزیسیون های 4 به بعد قاعده باز متفاوت است البته بگویم این صحبت ها صرفا برای انگشت سوم نیست

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    106893
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    8 بار تشکر شده در 6 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    میزان امتیاز
    0

سلام دوست خوبم جوابهای همه دوستان تا حدودی خوب بود... ولی من دقیقا میدونم مشکلت کجاس چون خودمم اوایل همین مشکلو داشتم... ببین البته با نوشتن سخته توضیحش... ولی شما مشکلت کوتاهی انگشت و اینا نیست... بلکه فقط در نحوه گرفتن سازه. 1 شستتو تا جایی ک میشه و منطقیه نزدیک شیطونک بزار...2 انگشتاتو عمود بر گریف نزار بلکه مایل و تقریبا ب صورت موازی قرار بده ب طوری ک ظاهرا پشت سره هم قرار گرفتن... نکته مهمش اینه ک باید با کناره انگشتت یعنی 1چهارم انگشتت سیمو بگیری... دقت کنی حله

کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    93158
    میانگین پست در روز
    0.17
    تشکر از پست
    1,275
    1,280 بار تشکر شده در 578 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 406/0
    Given: 601/0
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط artinviolin [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام دوست خوبم جوابهای همه دوستان تا حدودی خوب بود... ولی من دقیقا میدونم مشکلت کجاس چون خودمم اوایل همین مشکلو داشتم... ببین البته با نوشتن سخته توضیحش... ولی شما مشکلت کوتاهی انگشت و اینا نیست... بلکه فقط در نحوه گرفتن سازه. 1 شستتو تا جایی ک میشه و منطقیه نزدیک شیطونک بزار...2 انگشتاتو عمود بر گریف نزار بلکه مایل و تقریبا ب صورت موازی قرار بده ب طوری ک ظاهرا پشت سره هم قرار گرفتن... نکته مهمش اینه ک باید با کناره انگشتت یعنی 1چهارم انگشتت سیمو بگیری... دقت کنی حله
    ممنون دوست عزيز مشكل من هم با اين جواب تا حدود زيادي حل شد.
    (البته من سه تار ميزنم)
    آیه‌های اشک من تفسیر می‌شد، بد نبود
    دل اگر از غصه خوردن سیر می‌شد، بد نبود
    شور ماتم، دشتی غم، بغض‌های اصفهان
    در بیات ترک شب تحریر می‌شد، بد نبود..

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)