لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: سوال در مورد نحوه تدریس

majid55 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    90898
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    128
    338 بار تشکر شده در 143 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 62/2
    Given: 14/5
    میزان امتیاز
    11

پیش فرض سوال در مورد نحوه تدریس

0 Not allowed! Not allowed!
    دوستان یک سوال ذهن من را عجیب در گیر کرده و تو این چندماه هنوز جواب درستی براش پیدا نکردم ممنون میشم راهنمائی بفرمائید بلاخره نحوه ارشه کشی و تعویض سیمها جزئی از اصول تدریس هست یا خیر تو این چند ماهه هیچی بهم نگفتن چیزی هم که یاد گرفتم یا از این سایته یا از تو کتابها به خدا ترس دارم روشم اشتباه باشه ملکه بشه برام حاضرم صد یا دویست هزارتومن پرداخت کنم یک استاد دو جلسه ویلون نه فقط ارشه کشی را توضیح بده برام کاشکی اموزش موسیقی هم یک انسجام و روال مناسبی مثل دوران مدرسه که کتابها و درسها مدون بود میبود هر کسی یه چیزی می گه حالا وا مصیبتا برسیم به پزیشنها خدای تو این ایران به این بزرگی اندازه انگشتان دست استاد پیدا میشه که کارش اصولی باشه ما که ندیدیم هی می گن صبر کن استاد یه چیزی میدونه بعدا دقیقا کی بیست سال بعد صد جلسه بعد بلاخره زمان این ارشه کشی کی فرا میرسه موندم
    آموزگاری که دیگران را کوچک و خوار می پندارد خود چیزی برای نمایش و بروز ندارد

2. کاربران زیر از majid55 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

3. # ADS

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    3,010 بار تشکر شده در 1,040 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 614/4
    Given: 649/29
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط majid55 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوستان یک سوال ذهن من را عجیب در گیر کرده و تو این چندماه هنوز جواب درستی براش پیدا نکردم ممنون میشم راهنمائی بفرمائید بلاخره نحوه ارشه کشی و تعویض سیمها جزئی از اصول تدریس هست یا خیر تو این چند ماهه هیچی بهم نگفتن چیزی هم که یاد گرفتم یا از این سایته یا از تو کتابها به خدا ترس دارم روشم اشتباه باشه ملکه بشه برام حاضرم صد یا دویست هزارتومن پرداخت کنم یک استاد دو جلسه ویلون نه فقط ارشه کشی را توضیح بده برام کاشکی اموزش موسیقی هم یک انسجام و روال مناسبی مثل دوران مدرسه که کتابها و درسها مدون بود میبود هر کسی یه چیزی می گه حالا وا مصیبتا برسیم به پزیشنها خدای تو این ایران به این بزرگی اندازه انگشتان دست استاد پیدا میشه که کارش اصولی باشه ما که ندیدیم هی می گن صبر کن استاد یه چیزی میدونه بعدا دقیقا کی بیست سال بعد صد جلسه بعد بلاخره زمان این ارشه کشی کی فرا میرسه موندم
    سلام آقا مجید. نحوه ی آرشه کشی تقریبا (از دیدگاه کلی) سومین درسی هست که باید به هنرجو آموزش داده بشه (1- تئوری و نت خوانی 2- نحوه ی گرفتن آرشه و ویلن 3- آرشه کشی (دست باز)) آرشه کشی به عنوان درس سوم شروع میشه ولی سال ها باید کنترل بشه و ضمنا تکنیک های زیادی هم داره که البته نحوه ی اجرای تکنیک ها خیلی مهمه. من بعد از سه سال ویلن زدن (که البته مدت زیادی هم نیست) به خیلی از تکنیک ها تسلط ندارم و همین هایی رو هم که بلدم پر از اشکاله (به خودم توی آرشه کشی ساده از 20 نمره 15-16 میدم با ارفاق... 18 از نظر من نمره ی آرشه کشی استاندارده)

بنابراین استاد باید خیلی آرشه کشی رو کنترل کنه. صدایی که از ویلن در میاد یه بخشیش مربوط به نوع آرشه کشیه.
    من هم استاد های زیادی میشناسم که روی آرشه کشی و انگشت گذاری هیچ تاکیدی نمی کنن و به قول معروف فقط می خوان هنرجو آرشه رو نسبتا صاف بکشه. و همین میشه که بعدا نوازنده به مشکلات اساسی برخورد می کنه.

از استادتون بخواین که آرشه کشی رو بصورت کلاسیک و اصولی یادتون بده. اگر رویه ی مناسبی رو پیش نگرفتن استاد رو عوض کنید.
    ویرایش توسط virtuoso : Tuesday 21 January 2014 در ساعت 12:08 PM

5. 3 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

majid55 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    90898
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    128
    338 بار تشکر شده در 143 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 62/2
    Given: 14/5
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط virtuoso [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام آقا مجید. نحوه ی آرشه کشی تقریبا (از دیدگاه کلی) سومین درسی هست که باید به هنرجو آموزش داده بشه (1- تئوری و نت خوانی 2- نحوه ی گرفتن آرشه و ویلن 3- آرشه کشی (دست باز)) آرشه کشی به عنوان درس سوم شروع میشه ولی سال ها باید کنترل بشه و ضمنا تکنیک های زیادی هم داره که البته نحوه ی اجرای تکنیک ها خیلی مهمه. من بعد از سه سال ویلن زدن (که البته مدت زیادی هم نیست) به خیلی از تکنیک ها تسلط ندارم و همین هایی رو هم که بلدم پر از اشکاله (به خودم توی آرشه کشی ساده از 20 نمره 15-16 میدم با ارفاق... 18 از نظر من نمره ی آرشه کشی استاندارده) بنابراین استاد باید خیلی آرشه کشی رو کنترل کنه. صدایی که از ویلن در میاد یه بخشیش مربوط به نوع آرشه کشیه. من هم استاد های زیادی میشناسم که روی آرشه کشی و انگشت گذاری هیچ تاکیدی نمی کنن و به قول معروف فقط می خوان هنرجو آرشه رو نسبتا صاف بکشه. و همین میشه که بعدا نوازنده به مشکلات اساسی برخورد می کنه. از استادتون بخواین که آرشه کشی رو بصورت کلاسیک و اصولی یادتون بده. اگر رویه ی مناسبی رو پیش نگرفتن استاد رو عوض کنید.
    دیگه نمیدونم چندتا استاد عوض کنم یکی که به ذن من استاد سی دی بود یکی که چون تفکیک جنسیتی شد ردمون کردن یکی می گفت شونت پهن است نمیشه یکی می گفت صداش در بیاد کفایت می کنه من از این میترسم فردا روز پیشه استاد ظهیرالدینی هم برم روشش اینطوری شده باشه اخرین امیدم استاد شهرکی است که فعلان تو نوبتم تا جا خالی بشه

- - - Updated - - -

فقط یک سوال دیگه مونده استاد ویرستو منظور از علمی و کلاسیک دقیقا چیه باید چه انتظاری داشته باشم که اگر خلاف اون بود بدونم اشتباه است یعنی باید وضعیت ارنج بازو و مچ را بروی تمام سیمها برام شرح دهد یا مقصود نظر شما چیز متفاوت تری است؟؟
    آموزگاری که دیگران را کوچک و خوار می پندارد خود چیزی برای نمایش و بروز ندارد

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    3,010 بار تشکر شده در 1,040 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 614/4
    Given: 649/29
    میزان امتیاز
    13

من استاد نیستم. استاد باید وضعیت بازو و ساعد و مچ رو روی تمام سیم ها توضیح بدن و آرشه کشی رو با جزئیات یاد بدن. البته هنرجو ماه های اول خیلی روی مچش تسلط نداره اما باید اهمیت مچ رو در آرشه کشی بدونه (مخصوصا در ابتدا و انتهای آرشه)
    هرجلسه هم استاد باید از هنرجو بخواد آرشه کشی رو کنترل کنه
    چیزای دیگه ای هم هست که استاد اگه بگه بهتره ولی واجب نیست.

8. کاربران زیر از virtuoso به خاطر این پست تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)