لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 17 به 32 از 52

موضوع: ریتم شناسی سه تار - ABM (اتودها)

endvb6 آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    4243
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    629
    1,159 بار تشکر شده در 374 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 103/0
    Given: 61/2
    میزان امتیاز
    17

0 Not allowed! Not allowed!
    این حرف „فلان ریتم برای فلان ساز” علمی نیست. از نظر علمی هر ریتمی با هر سازی قابل اجراست و ربطی به سازهای مختلف نداره.
    تاپیک تئوری موسیقی ملی ایرانی:
    لینک تاپیک

2. کاربران زیر از endvb6 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

FMETAL آواتار ها
    مسئول بخش های راک و متال - جز و بلوز

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    شماره عضویت
    82018
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر از پست
    4,757
    4,623 بار تشکر شده در 1,189 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow FMETAL On Twitter Add FMETAL on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 955/32
    Given: 2,257/5
    میزان امتیاز
    12

خوب، واقعیتش این قضیه مال الان نیست و دوستان دیگری هم بودند که در رابطه با آقای بهرامی در این انجمن مقاله نوشتن (لینک زیر را ملاحظه بفرمایید). بنده بسیار چشم براه هستم تا ببینم این ریتم باسانوای (Bossa Nova به معنی‌ تمایل جدید) برزیلی رو که در اواخر دهه ۱۹۵۰ میلادی در قسمت‌های جنوبی این کشور اختراع، و ریشه در سبک‌های Jazz و Samba (در واقع از تلفیق این دو سبک تشکیل شده) چه جوری روی سه تار پیاده خواهید کرد تا برم به خود برزیلی‌ها بگم که ما تونستیم موسیقی‌ ملی‌ شما رو با موسیقی‌ ملی‌ خودمون یکی‌ کنیم.

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

Whatever Life throws at you, PLEASE don't Cry & Bitch about it. Either take it like a MAN, or DUCK your F*#@ing head down!!! - F. Metal The Great
    Rockers Nation

4. 3 کاربر برای این پست از FMETAL تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    98793
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    51
    99 بار تشکر شده در 57 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 9/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    11

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] عزیز، متاسفانه شما موضوع رو نگرفتید!! ما نگفتیم فلان ریتم برای فلان ساز و در کتاب ایشون بعنوان مثال تمام سازهای زهی یکجا مورد بررسی قرار گرفته است. ولی من اینجا چند تاپیک برای هر ساز ایجاد کردم که دوستان کوبه ای زن که اینجا نمیان، مطلع شوند.

درود بر شما [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] عزیز، این ریتم شناسی ها سال 1386 تالیف شده و کارشناسان موسیقی تایید کردند!! و شما که فقط باسانوا را در نظر گرفتی بگم که ریتم های نظیر: passa double, slow rock, bossa nova, fast 6/8, chicken, funk, rege برای تمام سازها نوشته شده و خود استاد بهرامی هم مینوازند هم تدریس می کنند.

باز هم میگم بعنوان مثال ریتم شناسی سازهایی مثل سه تار، تار، گیتار، ویولن، کمانجه مثل هم هست و در کتاب در یک مجموعه معرفی شده اند و من شخصا جدا جدا پست کردم!!

جناب [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] ، دوستان دست از لجبازی بردارند و اتودها را ی تست بزنند من قول میدم از هفته جدید ریتم باسانوا برای تمام سازها آپ کنم، شما هم قولت یادت نره!!! البته دوستان هم لطف کنن و ریتم ها را بنوازند بعد نقد و بررسی کنند.

جناب [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] عزیز، استاد بهرامی قرار هست فردا بصورت ویدئو تمام سوالات را پاسخ دهند و اینکه آیا علمی هست و یا نیست و آیا ایشون اصلا استاد هستند یا نیستند را جواب بدهند!!

ارادتمند تمام بچه های موسیقی
    آموزش های ریتم شناسی برگرفته از بانک ریتم BRS http://brsonline.ir ABM: AliReza Bahrami Methods

6. 2 کاربر برای این پست از BRSOnline تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    98793
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    51
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

پیشگفتاری از علیرضا بهرامی در خصوص علت نامگذاری متودهای آموزشی خود تحت عنوان ABM و همچنین توضیحات اولیه در خصوص علل تالیف کتب ریتم شناسی و مدعی بودن ایشان بعنوان خالق مباحث ریتم شناسی.

قابل ذکر است ، علیرضا بهرامی در این ویدئو علت اهمیت ریتم شناسی خصوصا ریتم شناسی جهت سازهای ایرانی را مورد بررسی قرار داده اند.

• [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] ([ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید])
    • [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] ([ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید])

دوستانی که خیلی عجله دارند پیشنهاد میکنم از ویدئو آخر به اول نگاه کنند :دی، چون اکثر جواب ها در آخر ویدئو هست.
    امیدوارم اول ببینید و بعد بحث را مورد نقد قرار بدهیم.
    ویرایش توسط BRSOnline : Thursday 30 January 2014 در ساعت 10:21 PM
    آموزش های ریتم شناسی برگرفته از بانک ریتم BRS http://brsonline.ir ABM: AliReza Bahrami Methods

8. 4 کاربر برای این پست از BRSOnline تشکر کرده اند:

endvb6 آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    4243
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    629
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط BRSOnline [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

پیشگفتاری از علیرضا بهرامی در خصوص علت نامگذاری متودهای آموزشی خود تحت عنوان ABM و همچنین توضیحات اولیه در خصوص علل تالیف کتب ریتم شناسی و مدعی بودن ایشان بعنوان خالق مباحث ریتم شناسی.

قابل ذکر است ، علیرضا بهرامی در این ویدئو علت اهمیت ریتم شناسی خصوصا ریتم شناسی جهت سازهای ایرانی را مورد بررسی قرار داده اند.

دوستانی که خیلی عجله دارند پیشنهاد میکنم از ویدئو آخر به اول نگاه کنند :دی، چون اکثر جواب ها در آخر ویدئو هست.
    ممنون دوست عزیز...
    زحمت کشیدید و وقتی که شما و جناب بهرامی گذاشتید قابل تقدیره.
    من حرفی ندارم راجع به این ویدیوها چون جناب بهرامی گفتن نیاز به نظر و تایید ندارن. البته بحث من به شخصه نقد و درک بود و ابدا بحث لجبازی یا پایین کشیدن کسی نبود و فکرم نکنم که منه بی تریبون و بی اسم و نشون بتونه کسی در این حد و حدود رو پایین بکشه.
    انگار ایشون تاییداتشون رو از صدا و سیما و کارشناسان حوزه و... گرفتن. وضع موسیقی مملکت ازین ویدیو کاملن مشخصه.
    فقط میخواستم اینجا تشکر کنم از جناب عربزاده که به درستی اشاره کردن تو موسیقی این مملکت همه سر کاریم. آدم اگه سازش رو بزنه و بدنبال حرفه ای بودن نباشه فکر کنم خیلی آرومتر و راحت تره تا اینکه بیاد تو کار و این مسایل رو ببینه.
    به هر حال ممنون دوست عزیز زحمت کشیدید...
    لینک تاپیک

10. کاربران زیر از endvb6 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657
    3,206 بار تشکر شده در 1,404 پست

شبکه های اجتماعی من

Add r_a_m_i_n on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 72/9
    Given: 3/3
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط FMETAL [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    خوب، واقعیتش این قضیه مال الان نیست و دوستان دیگری هم بودند که در رابطه با آقای بهرامی در این انجمن مقاله نوشتن (لینک زیر را ملاحظه بفرمایید). بنده بسیار چشم براه هستم تا ببینم این ریتم باسانوای (Bossa Nova به معنی‌ تمایل جدید) برزیلی رو که در اواخر دهه ۱۹۵۰ میلادی در قسمت‌های جنوبی این کشور اختراع، و ریشه در سبک‌های Jazz و Samba (در واقع از تلفیق این دو سبک تشکیل شده) چه جوری روی سه تار پیاده خواهید کرد تا برم به خود برزیلی‌ها بگم که ما تونستیم موسیقی‌ ملی‌ شما رو با موسیقی‌ ملی‌ خودمون یکی‌ کنیم.[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    درود.. دوستِ خوبم... تمام ریتم ها با سه تار قابل اجرا هستند... تماااام ریتم ها... اگر باور ندارید, یک ریتم برزیلی یا آفریقایی یا هندی یا هرکجایی بذارید و من اجرا میکنم و روی سایت آپلود میکنم... ولی در سط آخر نوشته تون اشتباه کردی دوباره... اینکه یک ریتم رو از موسیقی یک مکان الگو بگیریم... هیچ ربطی به این نداره که ما موسقیمون رو با اونها یکی کردیم.. ریتم ریتمه دیگه...
    دو چيز انتها ندارد....يكي پهناي كهكشانها...دومي حماقت انسانها...البته در مورد اولي چندان مطمئن نيستم ( آلبرت انيشتن )

12. کاربران زیر از r_a_m_i_n به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    98793
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    51
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

سلام و درود
    ممنون جناب [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] عزیز، ظاهرا شما آتیشتون خیلی تنده!! بهرحال تمام جواب سوالات بصورت واضح داده شده، چرا شما دست از لجبازی بر نمی داری، دیگه بنده ناآگاه هستم. و در خصوص بحث از تاییدیه بنظر من شما به تمام اساتید و کارشناسان موسیقی توهین کردید با این پستتون، چون استاد بهرامی که خودشون تاییدیه ندادند، کارشناس ارشد صدا و سیما ، رییس انجمن موسیقی و دیگر عزیزان و اساتید مباحث ایشون رو تایید کردند. واقعا دوست دارم یکبار با شما مکالمه داشته باشم ، شاید حرف هم رو بهتر بفهمیم ... چون شما واقعا خدا را بنده نیستی!! به هر حساب از نظرتون ممنون هستم

خدا خیرت بده [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] جان عزیز، ما هم داریم همین رو میگیم ... حالا ی بنده خدایی اومده ریتم های بین المللی را برای سازها پیاده سازی کرده (نه وزن خوانی) ، دوستان اگه مثل شما مشتاق به کار بودن و لجاجت نمیکردن که خیلی عالی بود. سپاس از شما

14. 2 کاربر برای این پست از BRSOnline تشکر کرده اند:

FMETAL آواتار ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    شماره عضویت
    82018
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر از پست
    4,757

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

رامین عزیز، در قدرت نوازندگی شما و تواناییتون در نواختن ریتمهای مختلف بر روی سه تار، شکی‌ ندارم. ولی‌ موسیقی‌ „فقط” ریتم نیست. تمام ریتم‌ها رو میشه رو در قابلمه هم زد. اصلا حتی اگه تو خیابون با یکی‌ دعوامون بشه، میتونیم چهار تا چک با هر ریتمی که میخواهیم بزنیم تو گوش طرف.

برای نواختن Bossa Nova و یا هر سبک دیگری، نیاز به ساز‌های قابل استفاده در اون سبک هست. ساز‌های ایرانی به واسطه تفاوت های نتی که با ساز‌هات غربی دارند، در اجرای بیشتر گام‌های غربی به مشکل بر میخورند، تا اونجایی که بنده یادمه، دو گام ماهور و اصفهان به گام‌های ماژور و مینور غربی تا حدود زیادی (و نه کاملا) شباهت دارند. اگر بنده با فقط دیلینگ دیلینگ کردن بر روی هر سازی ریتمی رو بگیرم، دلیل نمی‌شه که بگم „من فلان سبک و یا فلان ریتم را اجرا کردم”. نه این فقط یه دیلینگ دیلینگ بوده که حتی به جای اجرا برروی سیم، میتونسته بر پشت ساز نواخته بشه. شما و دوستان دیگر را نمیدانم، ولی‌ بنده بسیار روی پاهام با دستام ریتم میزنم، ولی‌ هر چی‌ زور میزنم نمیتونم خودم رو قانع کنم که پای بنده داره موسیقی‌ مینوازه.

جناب بهرامی، کسی‌ با کسی‌ „لجاجت” نداره. اینکه دو سه نفر از دوستان، من جمله خود بنده، برامون سوال پیش بیاد که „آقا چرا؟” دلیل بر لجاجتمون نیست. لجاجت مال بچه هاست. ما اینجا ماشالا همه بزرگسالیم به نوعی.
    ویرایش توسط FMETAL : Friday 31 January 2014 در ساعت 04:20 PM
    Whatever Life throws at you, PLEASE don't Cry & Bitch about it. Either take it like a MAN, or DUCK your F*#@ing head down!!! - F. Metal The Great
    Rockers Nation

16. 3 کاربر برای این پست از FMETAL تشکر کرده اند:

AliB آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    4267
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    2,298
    4,066 بار تشکر شده در 1,278 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 100/4
    Given: 7/0
    میزان امتیاز
    56

نقل قول نوشته اصلی توسط BRSOnline [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

(من اسم خود شما رو نمی دونم چون خودتون رو معرفی نفرمودید) از پیگیری شما ممنونم که این ویدیو ها رو تهیه کردید و برای اطلاع دوستان در اختیار گداشتید ، همینطور از جناب آقای بهرامی که لطف فرمودن و توضیحاتی ارائه کردن در این ویدیو ها!
    خب ایشون توضیحاتشون رو ارائه کردن و مطالبی رو بیان کردن که چون مستند ثبت شده ، قابل بررسی هست. منتها نکاتی چند در صحبت های ایشون به نظر من رسید که عرض می کنم خدمت شما!
    ظاهرا این ویدیو ها تنها در پاسخ به سوالات مطرح شده از طرف برخی دوستان در این سایت نیست و کسان دیگری هم که صحبت ها و ادعاهای ایشون به گوششون رسیده ، نقد ها و صحبت هایی رو مطرح کردن به فراخور حال و ایشون به همه ی اونها سعی کردن پاسخ بدن چون برخی موارد مربوط به سوالات مطرح شده نبود!
    مورد بعد اینکه ؛ ضمن احترام به ایشون شخصیتشون و همینطور سوابق کاری و علمیشون در رشته ی تخصصیشون که ظاهرا دندانپزشکی هست و همینطور سوابق و تجاربشون در هنرهای رزمی و موسیقی ، باید عرض کنم ، این ویدیو سراسر مشحون از منم زدن و ابراز وجود بود حقیقتا که از شخصی در این جایگاه ؛ کمی دور از انتظار بود و ایشون می تونست خیلی علمی بیاد مبانی کار خودش و نظراتش رو بیان کنه !
    ایشون مرتب از اساتید برجسته صحبت کردن ولی نام نبردن که طبیعتا باید نام می بردن تا ببینیم صحبت های ایشون توسط کدام محافل علمی و دانشگاهی موسیقایی داخل کشور شنیده شده و مورد بررسی قرار گرفته ، انجمن موسیقی استاد فارس و صدا سیما مراجع موسیقیایی محسوب نمیشن!
    بسیاری از ادعاهای ایشون در تعریض به نوازندگان دف و تنبک بوده که باید واگذار کرد به اونها پاسخ به این صحت ها رو اما ایشون در توضیحاتشون ، کاربرد این ریتم ها در سازهای ایرانی رو به نحوی توضیح دادن که نشان از ناآگاهی ایشون از موسیقی ایرانی و فکر تک بعدی ایشون داره! همه چیز به همین سادگی نیست که یک ریتم رو برداریم از جای دیگری و بیایم تو موسیقی خودمون مورد استفاده قرار بدیم .
    از اونجایی که ریتم در موسیقی ، چیزی جدا از ماهیت و هویت خود موسیقی نیست ، بنا بر این ساده انگاریست اینگونه اندیشیدن .
    با این توضیح باید عرض کنم ، مقوله ی ریتم در موسیقی ما خواص و خصوصیات خودش رو داره که قطعا متناسب با اوزان شعری و فرهنگ ریتمیک ماشکل گرفته و این مساله ؛ مثل شکل گیری ملودی ها و نغمات یک روند به قدمت تاریخ موسیقی ما داره .
    همونطور که این ریتم ها که ازش ایشون نام بردن (سامبا و باسانوا و ...) در هر فرهنگ موسیقیایی که شکل گرفتن بر مبنای فرهنگ تمدن و تاریخ اون ملت و موسیقی ای که درش پروش یافته شکل گرفتن و به همراه خودشون آداب و رسوم مخصوص رو دارن از جمله رقص مخصوص به خودشون و آوازها و ملودی های مخصوص به خودشون! پس ای خیلی سطحی نگری که ما بگیم این ریتم رو بر میداریم میاریم اینجا و همینطوری میزنیم دیگه! و اون تصنیف جناب مختاباد رو که ایشون به اصطلاح ریتمش رو تغییر دادن و به عنوان نمونه ارائه کردن زیاد زحمت نمی خواد که آدم بفهمه کلا ماهیت شعر و موسیقی و فضا و مفهومش رو نابود می کنه این کار ! ایشون بهتره همون درامزشون رو بزنن و نظراتشون رو تسری ندن به جاهایی که ازش اطلاع دقیق ندارن و در تخصصشون نیست!
    مقوله ی تمرین ریتمیک و دانش و تسلط موسیقایی در زمینه ی ریتم یک چیزه و مساله ی فرهنگ و مفهوم موسیقایی و زیبایی شناسی هنر در هر کشور و تمدن چیز دیگر! اینکه فلان ریتم نبوده در یک موسیقی ، قطعا بهش نیازی نبوده و در اون فرهنگ بستری برای وجود موحود نبوده که بوجود نیومده! و اینکه ایشون این ریتم ها رو از یک فرهنگ موسیقیایی یادگرفتن هم باز شق القمری نیست! چیزی بوده که وجود داشته ایشون هم فراگرفتن در مقوله و زمینه ی کاری هم که انجام میدن نواختن درامز و موسیقی هایی که مرتبط با ایشون و زمینه ی کارشون هست خیلی هم عالی و مفیده ، فوقش در سازهایی مثل دف و و تنبک که سازهای ریتمیک هستن و نوازندگانشون باشد دانش ریتمیک داشته باشن (که اکثرا خیلی ضعیف هستن متاسفانه و خب گاها به پست جناب بهرامی هم خوردن و ظاهرا این افراد جزو اساتید خطه ی ایشون هم بودن و به این حساب گذاشته شده که همه همنطور هستن) اما در وادی سازهای دیگر که در فرهنگ موسیقایی ایران هستن ، به نظر من در تخصص ایشون نیست ورود کنن چون باعث خدشه به وجهه ی علمی کار ایشون میشه!
    در ضمن سوال شخص من ، ناشی از این بود که ماهیت صحبت ایشون کاملا روشن بشه تا بعد مورد قضاوت قرار بگیره و من نظر شخصیم رو بیان کنم که خب این مساله اتفاق افتاد!
    به هر حال ، ایشون هم باقی ملت رو خیلی «ببو» فرض نفرمایند ، بالاخره خیلی ها متوجه خیلی مسایل هستن و اینطور هم که ایشون فکر می کنن و مب فرمایند نیست!
    باز هم ممنونم از پیگیری شما .
    هر آنچه از رفتار ناثواب در کردار و گفتار انسان ها می بینیم ؛ بازتاب خردی ها و نارسایی های اندرون آنهاست.
    -------------------------------------------
    درمان قطعی و موضعی تعریق بیش از حد کف دست برای دوستان نوازنده!

18. 5 کاربر برای این پست از AliB تشکر کرده اند:

alireza_jafarian آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    42772
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    547
    1,087 بار تشکر شده در 381 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 154/1
    Given: 101/1
    میزان امتیاز
    14

مدال های دریافت شده

منم به نظرم پیگیری و وقتی که دوستمون گذاشته قابل تقدیره.

به قول یه دوستی دنیا برای همه جا داره. حتی کسایی هستند که کارشون birdwatching (تماشای پرندگان) هستش! پس هرکسی میتونه هر کاری دوست داره انجام بده خصوصا در دنیای هنر.
    اما „نقد” جای خودش رو داره و آقای بهرامی باید از آدمایی که اهمیت دادن به یک موضوع موسیقیایی و اومدن اینجا نقد کردن و نظر دادن بسیار ممنون و متشکر باشه. و به کار بردن واژه هایی مثل „لجبازی” و از بالا به پایین کشوندن کسی و... مضحک و بی فرهنگانه به نظر میاد.

اما نظرم در مورد کاری که ایشون انجام دادن:
    زدن ریتم برزیلی و ... با ساز ایرانی نوعی تلفیق موسیقی محسوب میشه. این تلفیق میتونه با ریتم هایی که ایشون نام بردن انجام بشه، میتونه با تالا های هندی (سیستم ریتمیک موسیقی هند) ، اصول سماعی ترکیه یا هر ریتم دیگه ای تلفیق بشه. و بعید میدونم تا حالا کسی چنین تلفیق هایی انجام نداده باشه!
    خب اگه ایشون صرفا چنین کاری کرده بود، یعنی خلق موسیقی تلفیقی، ایرادی نبود و میشد راجع به این بحث کرد که تلفیق رو خوب انجام دادند یا نه. اما ایشون پا به حیطه ی „آموزش” گذاشتند و این کلا با حیطه ی خلق متفاوت هستش.
    عنوان هایی مثل ریتم شناسی سه تار و تنبک نوازی مدرن گویای این هستند که آقای بهرامی مدعی یک نظریه ی موسیقی در ضمینه ی ریتم در موسیقی ایرانی هستند. اما دادن یک نظریه ی موسیقی به همین راحتی ها هم نیست به خدا !
    خب نظریه ایشون اینه که ریتم در موسیقی ایرانی به گفته ی خودشون بی نظم و بی سر ته هست و باید با ریتم هایی که ایشون نام بردند تلفیق بشه تا کارامد و منظم بشه. اول اینکه به نظر من با توجه به صحبت های ایشون و همجنین نت نگاری بی معنیشون برای سه تار، آقای بهرامی چیزی از موسیقی ایرانی نمیدونن. پس چیزی از اساس ریتم در موسیقی ایرانی هم نمیدونند. به نظرم صادر کردن متد و نظریه آموزشی برای موسیقی ای که ایشون تخصصش رو نداره به دور از خرد است.
    دوم اینکه فرض کنیم ایشون در موسیقی ایرانی و ریتم شناسی ایرانی متخصص هستند و فرض کنیم که این گفته ی ایشون که ریتم در موسیقی ایرانی بی سر و ته هست هم درسته. خب در این صورت چه دلیل و چه تحلیلی وجود داره که برای موسیقی ایرانی باید از ریتم هایی که ایشون نام بردند استفاده کرد؟ مثلا چرا نباید از تالا های هندی استفاده کرد؟ این ریتم هایی که نام بردند چه قرابت و نزدیکی ای با موسیقی ایرانی دارند یا چه مزیتی دارند که ایشون اینها رو به عنوان متد آموزشی انتخاب کردند؟ فقط به دلیل اینکه نوازنده های دف بلد نیستن فانک و چیکن بزنن؟ خب احتمالا ایشون هم بلد نیستن تالا های هندی یا ادوار ایقاعی ایرانی رو با درامز بزنن، این دلیل میشه که ایشون لزوما باید اینا رو یاد بگیره؟
    به نظرم لزوم یادگیری این ریتم ها برای یک نوازنده ی موسیقی ایرانی به همون اندازست که یه نوازنده ی گیتار لازمه ادوار ایقاعی رو یاد بگیره.
    بازم میگم اگر ادعای ایشون فقط در زمینه ی خلق موسیقی بود اصلا این حرف ها مطرح نبود اما نظریه و متد آموزشی صادر کردن نیاز به سالها تحقیق و پژوهش داره.
    از آزادی "یواشکی" زنان

حمایت کنیم

20. 3 کاربر برای این پست از alireza_jafarian تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    98793
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    51
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

من در ابتدا از نظریات تمام دوستان تشکر میکنم، فرمودید خودم را معرفی کنم، چشم، من لطفعلی زاده هستم، رشته موسیقیم هم درامز و سازهای کوبه ای هست.

بازهم تشکر میکنم از اینکه دوستان وقت گذاشتن و مسائل را بررسی کردند، اگر اجازه بدید موضوعاتی را که من مطلع هستم بگم خدمتتون و اون سوالاتی را که اطلاع ندارم ارجاع بدم به شخص استاد. دلیل پیگیری من هم نقد منطقی شما هست. ملت اولش قبول نمی کردن زمین گرده بعد اثبات شد. ماهم داریم بحث و تبادل نظر میکنیم و واقعا لذت میبرم از جواب دادن به دوستانی که مودبانه و علمی موضوع را نقد میکنن.

اما،
    • آقا سوال کردن با لجاجت خیلی تفاوت داره.
    • یک نکته که دوستان گفتن، بله رو سر قابله هم میشه ریتم شد. اما صحیح زدن ریتم ، ادغام کردنش با ملودی و پیاده سازی اون ریتم روی سازها مهم هست. استاد بهرامی هم مدعی خلق ریتم نشدن ، مدعی متود شدند، که در این متود ریتم های بین المللی برروی سازها به صحیح ترین سکل پیاده سازی شده و با ملودی ترکیب شده است.

• علتی که ایشون از تمام اساتید نام نبردند و فقط بعضی ها را مثال زدند بنده بی اطلاع هستم اما لیست تمام اساتیدی که در کتاب ها یاد شده و خود استاد با سایر اساتید در ارتباط بوده اند را میپرسم و جهت بررسی دوستان مطرح میکنم.

• من واقعا فکر نمیکنم تا امروز استاد بهرامی کسی را ببو فرض کرده باشه!! نمیدونم کجا صحبت ایشون این نگرش را در شما بوجود آورده.

• اما در خصوص اینکه آیا ریتم های بین المللی در موسیقی ایرانی میتونه وارد بشه یا نه، بنظر با نشستن و تایپ کردن چیزی معلوم نمیشه!! ما ریتم ها را قرار میدیم، شما بنواز و سعی کنید با ملودی ها تلفیق کنید. اگر نشد (نکه نتوانستند) قبول ، حق باشماست. اما نمیدونم چطور موضوعی را که هنوز ندیده اید ، نشنیده اید، ننواخته اید و تحقیق نکرده اید را رد میکنید!! ؟؟

و در آخر، دوستان برایشان امکان پذیر هست یک روز مشخص در oovoo یا اسکایپ ویدئو کنفرانس داشته باشید با شخص علیرضا بهرامی ؟؟ فکر کنم اگر بی واسته صحبت بشود نتیجه بهتری حاصل شود. اگر دوستان موافق این رویداد هستند، بسم الله بگن تا پیگیری کنم...

متاسفانه مظلوم ترین گروه جامعه ، موزیسین ها هستن، تک و توکی هستند که ساز شغلشون هست و سایرین عشقشون هست!! برخلاف کشورهای خارجی ... دوستانه دست تمام دوستانی که دارند لطف میکنند و پیگیری میکنند را میفشاریم. درود بر شما

راستی جناب FMETAL عزیز، شما گیتار باس مینوازید؟؟
    ویرایش توسط BRSOnline : Friday 31 January 2014 در ساعت 05:03 PM

FMETAL آواتار ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    شماره عضویت
    82018
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر از پست
    4,757

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

راستی جناب FMETAL عزیز، شما گیتار باس مینوازید؟؟
    بله عزیزم. بنده از اولش که شروع کردم، با ساز باس شروع کردم. بعد گیتار زدن رو شروع کردم. اسم بنده فرشاد هست. فامیلی، علمی‌ انواری.

راستی‌، با حرفتون در رابطه با „سوال کردن با لجاجت فرق میکنه” کاملا موافقم. ولی‌ وقتی‌ سوالی مطرح میشه و جواب درستی‌ دریافت نمیشه، سوال‌های دیگری پیش میاد که شخص جواب دهنده، فکر میکنه که لجاجت و قصد و غرضی در کاره. بنده تمام پست ها رو خوندم، و به نظرم، هیچ کدام از دوستان قصد لجاجت نداشتند و چون جواب داده شده بنظرشون کافی‌ نبوده، سوالات دیگری پیش اومده.
    ویرایش توسط FMETAL : Friday 31 January 2014 در ساعت 05:25 PM
    Rockers Nation

23. 3 کاربر برای این پست از FMETAL تشکر کرده اند:

endvb6 آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    4243
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    629
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

ببینید دوست عزیز...
    شما اصرار دارید بحث رو به یک لجاجت ساده پایین بکشونین. نمیدونم چرا بی سوادی و حرف غلط باید پشت این مباحث قایم باشه. به هر حال فکر میکنم اگر اساتید واقعی موسیقی در مقابل این هرج و مرجج ها موضع گیری و پایش میکردن الان کار به اینجا نمی رسید...
    من چند نکته میگم و قضاوت رو به عهده شما میزارم...
    همون ابتدا گفته میشه فلانی میومد کلاس دارمز بعد گفت استاد تنبک بود و تدریس میکرد... یا مورد دیگه خانومی بود که دف میزد... استاد! با تعجب دیدن هیچ موجود زنده ای در ایران اصلن نمیدونه و نمیفهمه باسانوا چیه. استاد گفتن مثلن بالفرض یک دو و سه چهار، بعد این استاد و مدرس تنبک اصلن مونده بود هاج و واج... بلد نبود بزنه که کف کرده بود...
    بعد ایشون که دیدن هوا آفتابیه و همه هم یه مشت گاگولن قشنگ رفتن پیش کارشناسان اصیل و قوی موسیقی!!! اونم کجا؟ تو ارشاد و حوزه... مثلن نرفتن پیش محمد اسماعیلی یا بیژن کامکار و... و بعد اینان دیدن که ای وای!! چقد ما بی فرهنگ و نامطلع هستیم که بلد نیستیم ریتم های بین المللی رو بزنیم. و این شد که استاد! تصمیم گرفتن این دو ساز تنبک و دف رو بین المللی و مدرن! کنن..
    پسر خوب آقای محترم... میدونی چرا آتیش من تنده؟ چون شما با یه سرچ ساده توی اینترنت میتونین انواع این ریتم ها رو توی نت پیدا کنین و نمونه هاش رو هم بشنوین. چرا اساتیدی مثل علیزاده و کلهر و شعاری و... هیچوقت دنبال اجرای این ریتم ها نبودن؟ چرا از سک ها و ریتم هایی چون مارش استقبال نشد؟یا والس؟ چون واضحن و مشخصن مال موسیقی ایرانی و سازهای ایرانی نیستن. چون معنی نمیدن.
    ادعای ایشون این بوده که دو ساز ضربی ایران رو به اصطلاح با اجرای ریتم های نوین بین المللی، معرفی و مدرنیزه کنه.
    همه دنیا موسیقیشون رو با شخصیت خودشون به دنیا معرفی میکنن ما اینجا به اصطلاح اساتیدی داریم که میخوان با نشون دادن اینکه ساز ما میتونه موسیقی شما رو هم اجرا کنه فرهنگمون رو مشخص میکنیم. یکی مارش ترک میزنه، یکی رقص مجار رو راپسودی میزنه، یکی ریتم های بیگانه رو پیاده میکنه، یکی مشخصن گام های غربی میزنه... چه بر سر این موسیقی داره میاد؟؟
    شما به استادتون بفرمایید که تلاش کنه مقام ها و ریتم های دف رو به دنیا معرفی کنه. قطار و پلنگ حسین تهرانی رو معرفی کنه. تکنوازی های فوق العاده بهمن رجبی و محمد اسماعیلی و ناصرفرهنگفر و... رو معرفی کنه. بشینه ایقاع و ادوار قدیم ایران رو بازسازی کنه.
    خانه از پایبست ویرانه دوست خوب من...
    لینک تاپیک

25. 2 کاربر برای این پست از endvb6 تشکر کرده اند:

alireza_jafarian آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    42772
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    547
    1,087 بار تشکر شده در 381 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 154/1
    Given: 101/1
    میزان امتیاز
    14

مدال های دریافت شده

چرا اساتیدی مثل علیزاده و کلهر و شعاری و... هیچوقت دنبال اجرای این ریتم ها نبودن؟ چرا از سک ها و ریتم هایی چون مارش استقبال نشد؟یا والس؟ چون واضحن و مشخصن مال موسیقی ایرانی و سازهای ایرانی نیستن. چون معنی نمیدن.
    ادعای ایشون این بوده که دو ساز ضربی ایران رو به اصطلاح با اجرای ریتم های نوین بین المللی، معرفی و مدرنیزه کنه.
    همه دنیا موسیقیشون رو با شخصیت خودشون به دنیا معرفی میکنن ما اینجا به اصطلاح اساتیدی داریم که میخوان با نشون دادن اینکه ساز ما میتونه موسیقی شما رو هم اجرا کنه فرهنگمون رو مشخص میکنیم. یکی مارش ترک میزنه، یکی رقص مجار رو راپسودی میزنه، یکی ریتم های بیگانه رو پیاده میکنه، یکی مشخصن گام های غربی میزنه... چه بر سر این موسیقی داره میاد؟؟
    من با حرفت مخالفم دادا
    کی گفته همه ی دنیا چسبیدن فقط به موسیقی اصیل خودشون؟ فکر میکنم این برای زمان ناسیونالیست های موسیقی قرن 19 بود نه قرن بیستمی که همه در حال تلفیق کردن و تجربه کردن موسیقی جاهای مختلف دنیا هستن!
    آقای شعاری رو مثال زدی ، شعاری که خودش توو کار تلفیق سه تار با گیتار و طبلاست!
    ایقاع و ادوار و فرهنگ فر و اسماعیلی جای خودشون رو دارن و موسیقی تلفیقی هم جایگاه خودش رو. به نظرم تغییر موسیقی نشانه ی پویایی و رشده، نه نشانه ی ویرانگی و بی راهه رفتن!
    این آقای بهرامی هم اگه میومد یه موسیقی تلفیقی خوب با استفاده از ریتم هایی که گفتن میساخت هیچ حرفی نبود و براش کف هم میزدم من. همونطور که توی پست قبلیم توضیح دادم مشکل اینه که این آقا اومده نظریه و متد آموزشی صادر میکنه!
    از آزادی "یواشکی" زنان

حمایت کنیم

27. 4 کاربر برای این پست از alireza_jafarian تشکر کرده اند:

endvb6 آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    4243
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    629
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza_jafarian [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    من با حرفت مخالفم دادا
    کی گفته همه ی دنیا چسبیدن فقط به موسیقی اصیل خودشون؟ فکر میکنم این برای زمان ناسیونالیست های موسیقی قرن 19 بود نه قرن بیستمی که همه در حال تلفیق کردن و تجربه کردن موسیقی جاهای مختلف دنیا هستن!
    آقای شعاری رو مثال زدی ، شعاری که خودش توو کار تلفیق سه تار با گیتار و طبلاست!
    ایقاع و ادوار و فرهنگ فر و اسماعیلی جای خودشون رو دارن و موسیقی تلفیقی هم جایگاه خودش رو. به نظرم تغییر موسیقی نشانه ی پویایی و رشده، نه نشانه ی ویرانگی و بی راهه رفتن!
    این آقای بهرامی هم اگه میومد یه موسیقی تلفیقی خوب با استفاده از ریتم هایی که گفتن میساخت هیچ حرفی نبود و براش کف هم میزدم من. همونطور که توی پست قبلیم توضیح دادم مشکل اینه که این آقا اومده نظریه و متد آموزشی صادر میکنه!
    ممنون جناب جعفریان عزیز...
    بحث من درباب تلفیق نبود یه داستان دیگه بود که زیاد باز کردنش ربطی به این تاپیک نداره.
    بنده به شدت موافق کارهای جناب شعاری و کلهر و بقیه هستم و تفکر رو تو تلفیق و کارشون میشه دید. منتها حرف منم دقیقن قسمت دوم صحبت شماست که خوشبختانه شما بهتر بیانش کردین و من ممنونم ازت:)
    لینک تاپیک

29. 3 کاربر برای این پست از endvb6 تشکر کرده اند:

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657
    3,206 بار تشکر شده در 1,404 پست

شبکه های اجتماعی من

Add r_a_m_i_n on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 72/9
    Given: 3/3
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط FMETAL [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    رامین عزیز، در قدرت نوازندگی شما و تواناییتون در نواختن ریتمهای مختلف بر روی سه تار، شکی‌ ندارم. ولی‌ موسیقی‌ „فقط” ریتم نیست. تمام ریتم‌ها رو میشه رو در قابلمه هم زد. اصلا حتی اگه تو خیابون با یکی‌ دعوامون بشه، میتونیم چهار تا چک با هر ریتمی که میخواهیم بزنیم تو گوش طرف. برای نواختن Bossa Nova و یا هر سبک دیگری، نیاز به ساز‌های قابل استفاده در اون سبک هست. ساز‌های ایرانی به واسطه تفاوت های نتی که با ساز‌هات غربی دارند، در اجرای بیشتر گام‌های غربی به مشکل بر میخورند، تا اونجایی که بنده یادمه، دو گام ماهور و اصفهان به گام‌های ماژور و مینور غربی تا حدود زیادی (و نه کاملا) شباهت دارند. اگر بنده با فقط دیلینگ دیلینگ کردن بر روی هر سازی ریتمی رو بگیرم، دلیل نمی‌شه که بگم „من فلان سبک و یا فلان ریتم را اجرا کردم”. نه این فقط یه دیلینگ دیلینگ بوده که حتی به جای اجرا برروی سیم، میتونسته بر پشت ساز نواخته بشه. شما و دوستان دیگر را نمیدانم، ولی‌ بنده بسیار روی پاهام با دستام ریتم میزنم، ولی‌ هر چی‌ زور میزنم نمیتونم خودم رو قانع کنم که پای بنده داره موسیقی‌ مینوازه.جناب بهرامی، کسی‌ با کسی‌ „لجاجت” نداره. اینکه دو سه نفر از دوستان، من جمله خود بنده، برامون سوال پیش بیاد که „آقا چرا؟” دلیل بر لجاجتمون نیست. لجاجت مال بچه هاست. ما اینجا ماشالا همه بزرگسالیم به نوعی.
    عزیزم من ادعایی در نوازندگی نکردم که... آره دیگه صحبتِ من در زمینه ی ریتم بود فقط ... گفتم ریتم رو میشه زد... ولی صرفا فقط ریتم نشان دهنده ی سبک و متدِ یک موسیقی نیست... اما ریتمشو بقول خودت روی پشت قابلمه هم میشه اجرا کرد... کلا صحبتم اینجا در زمینه ی ریتم بود صرفا... مثل استاد افقه که ریتمهای هندی و آفریقایی رو روی تنبک پیاده کردن و بخوبی هم جواب داد... و خودتم حتما میدونی که آفریقایی ها از چه ریتمهای پیچیده و سختی استفاده میکنن...
    دو چيز انتها ندارد....يكي پهناي كهكشانها...دومي حماقت انسانها...البته در مورد اولي چندان مطمئن نيستم ( آلبرت انيشتن )

31. 2 کاربر برای این پست از r_a_m_i_n تشکر کرده اند:

صفحه 2 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)