لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 33 به 48 از 52

موضوع: ریتم شناسی سه تار - ABM (اتودها)

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657
    3,206 بار تشکر شده در 1,404 پست

شبکه های اجتماعی من

Add r_a_m_i_n on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 72/9
    Given: 3/3
    میزان امتیاز
    15

0 Not allowed! Not allowed!
    نقل قول نوشته اصلی توسط AliB [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    اینکه فلان ریتم نبوده در یک موسیقی ، قطعا بهش نیازی نبوده و در اون فرهنگ بستری برای وجود موحود نبوده که بوجود نیومده .
    من با این قسمت صحبتهات مخالفم... واقعا شاید بهش نیاز باشه... مسلمه که 200 سال پیش ریتم 7/8 یا 5/8 یا لنگهای آنچنانی , آنطور که امروز هست وجود نداشته... پس ما تا ابد نباید از این ریتمها استفاده کنیم؟بقول استاد علیزاده که تعریف میکرد میگفت : „یک روز من از قطعاتی که ریتمهاش دائم عوض میشد برای استاد دوامی زدم و پس از پایان قطعه از ایشون پرسیدم نظرتون چیه در مورد قطعه؟ ایشون گفت : خوبه ولی نامعقوله!!! آخه ریتمش جالب نیست”"..!!! در کل منظورم اینه که شاید یک نوآوری در ابتدا پذیرشش سخت باشه برای مردم.. اما اگه اون نوآوری خوب باشه به خوبی جا میفته..
    دو چيز انتها ندارد....يكي پهناي كهكشانها...دومي حماقت انسانها...البته در مورد اولي چندان مطمئن نيستم ( آلبرت انيشتن )

2. 3 کاربر برای این پست از r_a_m_i_n تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    98793
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    51
    99 بار تشکر شده در 57 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 9/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    11

ممنون هستم از تمام دوستان بابت نظرات مفید و قابل بررسیشون

فرشاد جان عزیزم، ممنون آقا. یک مطلب اختصاصی آخر پست برات دارم!!
    اما لجاجت یعنی دوست عزیزمون که با ادبی تمام لفظ استاد رو به تمسخر میگیرن و بیشتر دارن با شخصیت استاد بهرامی شوخی میکنن، اگر لجاجت نبود و واقعا میخواستم علمی صحبت کنن که نمیکنن یکبار ریتم ها مینواختن، تست میکردند بعد میگفتند خوبه یا بده.
    بعضی از دوستان خوشبختانه جواب های قابل قبولی را دادند.

واقعا زشته که ایشون از لفظ ی مشت گاگول استفاده میکنن و ... ، من ترجیح میدم به سوالات علمی و فنی سایر دوستان جواب بدم نا به ایشون که با شخص استاد بهرامی مشکل دارند نه متدهای ایشون.

علیرضا جان عزیز ممنون از پستت، کل نقد و بررسی ما سر اینکه آیا اتود صحیح هست یا خیر؟؟!! حالا دوستان میگن ریتم بین المللی ربطی به سازی مثل سه تار نداره برمیگرده به درک موسیقیایی و نیاز موسقیایی ایشون، بنده به شخصه سعی میکنم تمام ریتم های دنیا را پیدا کنم (حتی تو کوچه پس کوچه های آفریقا) ، حداقلش اینه قدرت نوازندگی افزایش پیدا میکنه و با چند ملودی و ریتم دیگه آشنا میشم، شاید ی روز بدردم خورد ...

دوستانی هم که به خودشون اجازه ندادند یکبار این اتودها را بنوازند مشکل من نیست!!

جناب فرشاد جان واسه گیتار باس یک سری اتود و ریتم هست!! که من لینک اتودها را قرار میدم، دوست دارم یکبار مرد و مردونه این اتوها و بعد ریتم ها را بنوازی و تست کنی و نظرت را اعلام کنی (البته ببخشید جاش تو این پست نبود)
    لینک: [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    آموزش های ریتم شناسی برگرفته از بانک ریتم BRS http://brsonline.ir ABM: AliReza Bahrami Methods

4. کاربران زیر از BRSOnline به خاطر این پست تشکر کرده اند:

AliB آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    4267
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    2,298
    4,066 بار تشکر شده در 1,278 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 100/4
    Given: 7/0
    میزان امتیاز
    56

نقل قول نوشته اصلی توسط r_a_m_i_n [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    من با این قسمت صحبتهات مخالفم... واقعا شاید بهش نیاز باشه... مسلمه که 200 سال پیش ریتم 7/8 یا 5/8 یا لنگهای آنچنانی , آنطور که امروز هست وجود نداشته... پس ما تا ابد نباید از این ریتمها استفاده کنیم؟بقول استاد علیزاده که تعریف میکرد میگفت : „یک روز من از قطعاتی که ریتمهاش دائم عوض میشد برای استاد دوامی زدم و پس از پایان قطعه از ایشون پرسیدم نظرتون چیه در مورد قطعه؟ ایشون گفت : خوبه ولی نامعقوله!!! آخه ریتمش جالب نیست”"..!!! در کل منظورم اینه که شاید یک نوآوری در ابتدا پذیرشش سخت باشه برای مردم.. اما اگه اون نوآوری خوب باشه به خوبی جا میفته..
    رامین جان هفت،هشت یا پنج هشت ریتمه یا ضربه؟ و اینکه استاد علیزاده این اوزان رو که در اونها ریتمهایی رو تعریف کردن از کجا آوردن؟ از سامبای برزیلی؟ همین هفت ضربی غیر از اینه که با توجه به سنت موسیقایی ما و مثلا ریتم هایی مثل : تن تن تنن (3212121) درش ریتم و ملودی گذاشته شده؟
    رامین جان ، منم شاگرد کسی مثل مسعود شعاری بودم که اتفاقا بسیار اندیشه ی به روز و علمی و بازی دارن ایشون و به شخصه هم اگرچه تحصیلاتم در زمینه ی موسیقی نیست اما با جو علمی و دانشگاهی هم بیگانه نیستم و اهل کهنه پرستی و سنت زدگی هم نیستم!
    منتها ، هر کاری باید تعریف و عنوان و جایگاه صحیح خودش رو داشته باشه ، من با صحبت آقای جعفریان موافقم! در این باره که عناوینی که جناب بهرامی برای کارشون انتخاب کردن و در صحبت هاشون مطرح فرمودن بحث بر انگیزه ، وقتی ایشون مدعی هستن که ریتمی رو از یک فرهنگ موسیقایی بدون توجه به لوازمش میشه در موسیقی ما اجرا کرد(از نظر فنی و تکنیکی که مسلما میشه اما باید دید هدف چیه) ! این ساده انگاری و دید غیر علمیه به نظر من و دیگر اینکه اسم این کار رو «ریتم شناسی سه تار و تار و کمانچه و ... » میذارن ، در حالی که مطالبی که بیان می کنن ربطی به موسیقی ایرانی نداره و ربطی هم به شیوه ی نوازندگی این ساز ها نداره و بعد ایشون مدعی ارائه ی این سازها و تدریس این سازها هستن!
    اگر می فرمودن اتودهای ریتمیک ، تمرینات ریتمیک کسی مشکلی نداشت اما اینجور ورود به مطلب و ارائه ی توضیحات ، به نظر من پسندیده نیست و از وزن علمی و معرفتی انسان کم می کنه!
    نوآوری صرفا کلاژ کردن یه تیکه از فرهنگ و سنت بیگانه در فرهنگ خودی نیست ، بلکه یک استفاده ی هوشمندانه و مبتنی بر شیوه و روش و معرفت شناسی و زیبایی شناسی فرهنگ خودی هست و با این پشتوانه یک قدم فراتر گذاشتن ، اینه که من اسم هر حرکتی رو نوآوری نمی ذارم و تاریخ قضاوت می کنه چه چیزی ارزش ماندن داره و چه چیزی حذف خواهد شد.
    به هر حال فعلا من ادعاهای جناب بهرامی رو شنیدیم و چند خط ریتم ساده تو میزان کامپلیت برای سه تار و یه توضیح که حرکت دست از بالا به پایین و حرکت دست از پایین به بالا!
    تا سه تار نوازی ایشون رو نشنویم و برامون مطلبی رو اجرا نکنن که دربرگیرنده ی همه ی ادعاهای ایشون باشه ، بازم نمیشه قضاوت قطعی کرد (من از دید و نظر خودم صحبت می کنم و نظراتم همه نظرات شخصی خودم هست)
    هر آنچه از رفتار ناثواب در کردار و گفتار انسان ها می بینیم ؛ بازتاب خردی ها و نارسایی های اندرون آنهاست.
    -------------------------------------------
    درمان قطعی و موضعی تعریق بیش از حد کف دست برای دوستان نوازنده!

6. 4 کاربر برای این پست از AliB تشکر کرده اند:

endvb6 آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    4243
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    629
    1,159 بار تشکر شده در 374 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 103/0
    Given: 61/2
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط BRSOnline [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ممنون هستم از تمام دوستان بابت نظرات مفید و قابل بررسیشون

فرشاد جان عزیزم، ممنون آقا. یک مطلب اختصاصی آخر پست برات دارم!!
    اما لجاجت یعنی دوست عزیزمون که با ادبی تمام لفظ استاد رو به تمسخر میگیرن و بیشتر دارن با شخصیت استاد بهرامی شوخی میکنن، اگر لجاجت نبود و واقعا میخواستم علمی صحبت کنن که نمیکنن یکبار ریتم ها مینواختن، تست میکردند بعد میگفتند خوبه یا بده.
    بعضی از دوستان خوشبختانه جواب های قابل قبولی را دادند.

واقعا زشته که ایشون از لفظ ی مشت گاگول استفاده میکنن و ... ، من ترجیح میدم به سوالات علمی و فنی سایر دوستان جواب بدم نا به ایشون که با شخص استاد بهرامی مشکل دارند نه متدهای ایشون.

علیرضا جان عزیز ممنون از پستت، کل نقد و بررسی ما سر اینکه آیا اتود صحیح هست یا خیر؟؟!! حالا دوستان میگن ریتم بین المللی ربطی به سازی مثل سه تار نداره برمیگرده به درک موسیقیایی و نیاز موسقیایی ایشون، بنده به شخصه سعی میکنم تمام ریتم های دنیا را پیدا کنم (حتی تو کوچه پس کوچه های آفریقا) ، حداقلش اینه قدرت نوازندگی افزایش پیدا میکنه و با چند ملودی و ریتم دیگه آشنا میشم، شاید ی روز بدردم خورد ...

دوستانی هم که به خودشون اجازه ندادند یکبار این اتودها را بنوازند مشکل من نیست!!

جناب فرشاد جان واسه گیتار باس یک سری اتود و ریتم هست!! که من لینک اتودها را قرار میدم، دوست دارم یکبار مرد و مردونه این اتوها و بعد ریتم ها را بنوازی و تست کنی و نظرت را اعلام کنی (البته ببخشید جاش تو این پست نبود)
    دوست عزیزم...
    چرا هی سعی میکنی بحث لجاجت و مشکل شخصی رو مطرح کنی؟ مگه بنده اصلن دیدم ایشون رو؟ یا حساب کتابی باهاشون دارم. بنده به لحاظ تیپیک به این مسئله پرداختم و بحث فنی تر رو گذاشتم به عهده دوستان قوی تر و این مبنی بر این نیست که من حرفی ندارم و صرفن دارم لجاجت میکنم! من هیچوقت به جایگاه استاد تعریضی نمیزنم چرا که شاگر اساتید بزرگی چون شعاری،ادیب،عربزاده،قوچانی ،فرهادی بودم. بحث من یک بحث تیپیکال از یک جریان غلط بود. و مسلمن به نظر من و شخص بنده این جریان غلطه. به همون نسبت که من اندیشه جناب بهرامی رو غلط میدونم، به همون نسبت هم روش جناب ساکت رو غلط میدونم و همچنین کارهای امروز برادران ناظری و شجریان رو! و هرکودومش هم با تحلیل و استدلاله که میتونه درست و مورد پذیرش باشه میتونه هم نباشه.
    به هر حال...
    ببینید من دیروز چندین ساعت وقتم رو گذاشتم و رفتم سراغ این ریتم ها از سایت های خارجی و اطلاعاتی هم کسب کردم، نمونه هایی رو دانلود و گوش دادم و سعی کردم روی ساز خودم پیاده کنم. پس این صحبت که ما صرفن توهین میکنیم و حرفی نداریم خیلی حرف نابجاییه. ببین دوست عزیز صحبت من به طور خلاصه اینه: ادعای ایشون اینه که ریتم های بین المللی رو برای سازهای ایرانی تدوین کردن و با اتودهایی سعی بر آمادگی هنرجویان برای نواختن اونها دارن درست؟ و ادعای بعدی اینه که بخصوص برای دو ساز تنبک و دف شیوه مدرن و نوینی رو بر پایه همین ریتم ها بنا کردن و هدف از اینکارشون معرفی تنبک و دف به دنیاست و ورود این دو ساز به عرصه بین المللی اینم درست؟
    بزارید یه مثال روشن بزنم: شما فرض کنین من کرشمه یا چهارپاره رو بالفرض برم به یه غربی رو گیتار مثلن یاد بدم. بعد بگن داری چیکار میکنی؟ من بگم دارم ریتم شناسی موسیقی ایرانی رو برای یه غربی انجام میدم.
    ببینید مشکل از همون درجه اول و مفهومه. ریتم شناسی و اصولن هر چیزی که به قید „شناسی” منجر میشه فقط منوط به شناخت فرم و محتوا نیست. بلکه به تاریخچه، نحوه شکل گیری، و مفاهیم تولید کننده هم مربوط میشه. من قید میکنم که کتاب جناب بهرامی رو ندیدم ولی اگه شیوشون و کتابشون این موارد رو پوشش نده منجر به ریتم شناسی نمیشه و صرفن همون ریتم خوانی میشه. وقتی میتونیم به یکی بگیم ردیف دان و ردیف شناس که از تاریخچه، نحوه شکل گیری و مفاهیم تولید شده هم مطلع باشه و موقع ردیف شناسی اینها رو هم مورد بررسی و آموزش قراره بده. من پیشنهاد اولیه ام اینه که اگر جناب بهرامی این موارد رو رعایت میکنن در تدریس و کتابشون، پس این گذاشتن صرفن ریتم ها و اتودها به این صورت خام اشتباهه و اینکار رو متوقف کنن. چون هنرجوی تازه کاری که اطلاعات آنچنانی ای نداره به بیراهه میره و نتیجتن چند سال بعد موسیقی ما ضرر خواهد کرد.
    تاپیک تئوری موسیقی ملی ایرانی:
    لینک تاپیک

8. 2 کاربر برای این پست از endvb6 تشکر کرده اند:

endvb6 آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    4243
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    629
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

نکته دوم رو هم با این مثال شروع میکنم: شما کار آخر استاد شجریان و برادران ناظری رو نگاه کنین. چه لذتی حاصل میشه از اینکار برای یک ایرانی؟ من که هم مخاطبم و هم کارم اینه میگم هیچ. ریتم ها و جملاتی صرفن زده میشه. نه مفهومی تولید میشه، نه تصویری ساخته میشه و نه ساختاری شکل میگیره. شاید یه عده بیان بگن اینکار مثلن موسیقی آوانگارد یا پست مدرن یا... هستش. این حرف واسه من خنده داره و ارزشی نداره.
    حالا سوال من اینه که صرف داشتن ریتم و گذاشتن ملودی روی اون آیا مفهوم و فرهنگ موسیقی ایرانی تولید میشه یا نه؟ یه مثال دیگه: آیا موسیقی ایران با هارمونی به بیان مندی بهتری میرسه(کما اینکه خیلی دنبالشن) ؟ من با اون صحبت جناب رامین صد در صد مخالفم و صحبت علی آقای بدری رو می پسندم توی این زمینه. ببینین ملزومات هر فرهنگی روش فرهنگی و اجرایی درونی اون سیستم رو مشخص میکنه، خواه ادبیات باشه خواه موسیقی. ببینین در چند جای دنیا بالفرض تکنیک دراب وجود داره؟ یا مثلن کودوم موسیقی ها بسته نگار یا کرشمه میزنن؟ پس این عقب موندگی نیست که ما این ریتم هارو نداریم یا نمیزنیم بلکه بستر فرهنگیه. این درونی و بومی سازیه که باعث موندن یه چیزی میشه. شما ببینین چند نفر توی همین کشور مثلن دنبال اینن که دخترک ژولیده یا ژیمناستیک موزیکال رو بزنن؟ ولی هر هنرجوی سه تاری یکی از آرزوهاش اجرای ترکمنه. پس اینکه ما کار میرزا ملکم خانی بکنیم و صرفن یه چیزی رو معرفی کنیم به دردی نمیخوره. این ریتم ها برای سازهای بین المللی بسیار هم خوب هستن ولی نمیتونن معرف شخصیت موسیقی ما باشن چون از دل موسیقی ما در نیومدن. مثل این میمونه که یه غربی مثلن ریزپرده های مارو بیاره رو سازاشون. مگه اونا آگاهی ندارن ازین فواصل؟ مگه وقتی اساتید ما سه گاه و چهارگاه میزنن لذت نمیبرن یا اشک نمیریزن؟ بخدا اکثر غربی ها عاشق چهارگاهن و یه حال دیگه ای میکنن با این دستگاه اصیل ما. ولی چرا اجراشون نمیکنن؟ مگه مثلن با ویولن نمیشه؟ چون زمینه ورودش نیست و ملزوماتی داره.
    لینک تاپیک

10. 2 کاربر برای این پست از endvb6 تشکر کرده اند:

endvb6 آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    4243
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    629
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

و در نهایت پیشنهاد من اینه: اگر جناب بهرامی تا این حد شناخت، توانایی اجرایی و درک موسیقیایی دارن بیان و به حرف کارشناسان صدا و سیما و حوزه (که خروجی کارهاشون در صدا و سیما و مراکز استان ها کاملن مشخصه!) گوش نکنن. بیان و یه کار علمی و دقیق روی ریتم شناسی ردیف و موسیقی ایرانی انجام بدن و این رو به دنیا معرفی کنن. شکر خدا توسط رسانه و اینترنت ما هرروزه به دیکتاتوری فرهنگی غرب و تاثیرپذیری از اونا مشغولیم و معرفی و شناخت هر مسئله جهانی ای سخت نیست برای ما. چیزی که سخته معرفی درست ما به دنیاست.
    آدم لذت میبره وقتی آدمی مثل دکتر فرهت (که فقط هشت سال ایران تشریف داشتن) اینطور عاشقانه میان روی موسیقی ما تحقیق میکنن، ساعت ها نوار و ضبط و... با اساتید بزرگ زمانه دیدار میکنن و بعد میرن اونطرف و باز روزها و سالها تحلیل و آنالیز میکنن، بعد که کتابی میدن بیرون فصل اولش بطور کامل توضیح پرشیا و سرزمین پرشینه. از هویت و فرهنگ و تاریخ ما دفاع میکنن و بعد موسیقیمون رو ارائه میدن. آدم وقتی به این کار عظیم نگاه میکنه اشک شوق تو چشاش جمع میشه ولی خب ما ساده از کنار این مباحث متاسفانه میگذریم. چرا امروز تار به اسم آذربایجان ثبت میشه؟ چرا دنیا ایران رو به اسم عراق میشناسه و پرشیا رو یادش رفته؟ چون اساتید ما زیر دست و پای همین اساتید و کارشناسان صدا و سیما و حوزه له شدن. چون حسین علیزاده ای که وقتی تار میزنه، موسیقی ایرانی پرواز میکنه و از همه مرزها میره بیرون، سازشو توی تلویزیون نشون نمیدن. چون فلان کارشناس فلان اداره خوشش نمیاد فلانی کنسرت بده. اگر قرار باشه هم حوزه عملی غلط باشه و هم حوزه نظری که واویلا به حال این موسیقی و این مملکت...
    بازم از شما دوست عزیز عذر میخوام اگر توهینی شد، ولی بدونید که این صحبت ها از سر دغدغه و دلسوزی بود نه لجاجت و خودسری و بی اطلاعی...
    لینک تاپیک

12. 5 کاربر برای این پست از endvb6 تشکر کرده اند:

FMETAL آواتار ها
    مسئول بخش های راک و متال - جز و بلوز

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بخش های راک و متال - جز و بلوز
    شماره عضویت
    82018
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر از پست
    4,757
    4,623 بار تشکر شده در 1,189 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow FMETAL On Twitter Add FMETAL on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 955/32
    Given: 2,257/5
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط BRSOnline [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    جناب لطفعلی زاده، بنده رو Challenge فرمودید که „مرد و مردونه” ، که مرد و مردونه بگم از این نوع لفظ شما اصلا خوشم نیومد. بنده فقط ۸ سال از استاد جنابعالی سنم کمتره.

دوما، رشته (سبک) موسیقی‌ بنده نه Bossa Nova ‌ست، نه سنتی. که البته از اولی‌ وقتی‌ جشن‌های برزیلیان را در خیابان‌های ریودوژانیرو و کنار سواحل شون میبینم، بسیار لذت میبرم! دومی‌ رو هم همیشه با دیده احترام برخورد کرده‌ام (با وجودی که انتقاداتی من باب نحوه پیشرفتش داشته ام) چون مال خودمونه. از وقتی‌ هم که اینجا عضو شده ام، با شنیدن نمونه کارهای بعضی‌ از دوستان، هم احترامم به این سبک بیشتر شده، و هم به آینده این سبک امیدوار. چرا که هستند دوستانی (در همین سایت) که قادر خواهند بود تا نوازندگی ساز تخصصی خودشون در این سبک رو ارتقا بدهند (و دارند میدهند).

سوما، بنده همونطور که از User Name‌ ام مشخصه، سبک‌های Metal, Rock, Hard Rock, Blues, Blues Rock میزنم. اگر جناب بهرامی روزی روزگاری، در این زمینه خواستند کتابی منتشر کنند، بنده می‌تونم به ایشون در رابطه با شناخت این سبک‌ها (حمل بر خودستایی نشه) ، خیلی‌ کمک کنم.

در آخر، یک مورد رو بعنوان یه دوست پیشنهاد میدم (از لفظ „نصیحت” متنفرم) ، و اونم اینه که قبل از نوشتن الفاظی که با دوستان هم سنّ و سال خودتون استفاده می‌کنید، یه نگاه به سمت راست ارسال‌های دوستان بکنید و ببینید سنشون چقدره. اگه از سنّ شما بیشتر بود، با احترام بیشتری صحبت کنید، چرا که احتمالا مدت بیشتری از شما „مرد” بوده اند.
    Whatever Life throws at you, PLEASE don't Cry & Bitch about it. Either take it like a MAN, or DUCK your F*#@ing head down!!! - F. Metal The Great
    Rockers Nation

14. 5 کاربر برای این پست از FMETAL تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    98793
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    51
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

ممنون از همه دوستان
    آقا قبل از هرچی واقعا از جناب FMETAL معذرت خواهی میکنم، حقیقتا اینقد نگارش پرانرژی دارید من فکر کردم 25-27سن دارید، اصلا دقت نکرده ام، واقعا عذرخواهی میکنم، امیدوارم عذرخواهی من را بپذیرید و اینکه در خصوص مردومردونه جسارت نشده باشه خدمت شما فقط منظورم چیزی شبیه خداییش، جان من، تورو خدا و ... بود که افتخار بدید و بنوازید.
    سبک های شما قابل احترام هست، اما واقعا دوست داشتم اتودها و ریتم چیکن که بزودی میزارم رو سایت رو بنوازید و نظر شخصیتون رو جویا بشوم، چون حقیقتا بین دوستان احساس کردم شما مینوازید، تحقیق میکنید و سپس نظر میدید. واقعا دوست دارم نظر شخصی شما را در خصوص ریتم های بین المللی برروی گیتارباس را بدونم. بهرحال نظر ، نظر شما هست. بازهم عذرخواهی میکنم

• یک نکته که خیلی مهمه اینه که استاد بهرامی به هیچ کس سه تار یاد نمیدهد!!! چون اصلا سه تار زن نیستند، ایشون به کسانی که 5-6سال مثلا سه تار کار کرده اند و اکثر دستگاه ها آشنایی دارند ابتدا ریتم شناسی و سپس تلفیق ملودی های سنتی با ریتم های بین المللی را آموزش میدهند!!

• متاسفانه استاد اجازه ندادند که بنده نام اساتیدی که الان دارن کتب استاد را تدریس میکنن و استاد با ایشان مشورت کرده اند و متد علیرضا بهرامی را تایید کرده اند ، را منتشر کنم. وگرنه بدون شک عامل خجالت خواهد بود برای جناب [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] که با بی ادبی تمام مکررا بیان میکنن „کارشناسان صدا و سیما و حوزه”

• بازهم بسیار از تمام دوستان و نظرات قابل توجه ایشان تشکر و قدردانی میکنم، جسارت نشود ولی بنده بحث را در حال حاضر اتمام شده میدونم، تا زمانی که حداقل دو ریتم در هر ساز روی سایت قرار بگیرد، سپس یک تاپیک ایجاد میکنیم و بحث را به فرای ساز سه تار میکشیم و وسیع تر متد ایشون را نقد و بررسی خواهیم کرد. چون من درک نمیکنم چطور دوستان عزیز در خصوص چیزی که ندیده اند ، نشنیده اند، ننواخته اند و تحقیق نکرده اند نظر میدهند!!

بازهم تشکر میکنم از تمام دوستان عزیز، لطفا صبور باشید ...
    آموزش های ریتم شناسی برگرفته از بانک ریتم BRS http://brsonline.ir ABM: AliReza Bahrami Methods

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

[QUOTE]
    نقل قول نوشته اصلی توسط AliB [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    رامین جان هفت،هشت یا پنج هشت ریتمه یا ضربه؟ و اینکه استاد علیزاده این اوزان رو که در اونها ریتمهایی رو تعریف کردن از کجا آوردن؟ از سامبای برزیلی؟ همین هفت ضربی غیر از اینه که با توجه به سنت موسیقایی ما و مثلا ریتم هایی مثل : تن تن تنن (3212121) درش ریتم و ملودی گذاشته شده؟

درسته 7ضربی ترکیب شده از رمل خفیف و خفیف ثقیل دوم... یا مثلا نوروز 62 رو در نظر بگیریم : تنن تن تن تنن تن تنن تنن تن.. و میزان بعدش عوض میشه و میشه : تن تن تنن تنن تن تن تنن تنن...
    نمیدونم از کجا آورده ایشون.. اما از هرکجا آورده قبلا وجود نداشته دیگه!!! آخه ما کِی همچین چیزایی داشتیم؟ اصلا خلاقیت همینه دیگه... مثلا چیزی به نامِ : داد و بیداد که ایشون اجرا میکنن و هی می بکار و بمل میشه... تاحالا کجای ردیف وجود داشته؟؟؟
    درسته اتانین و افاعیل وجود داشته... اما کِی تاحالا همچین ترکیبهایی وجود داشته؟ حتی من فکر میکنم ابتدا ایشون این دُور از وزن در ذهنشون شکل گرفته و بعدها ما طبق اتانین ما ربطش دادیم (چون همیشه عمل از تئوری جلو تره و ابتدا یک چیز بوجود میاد و بعد مکتوب میشه !!! البته منظورم موسیقیه.. و کاری به فیزیک و ریاضیات ندارم ..)
    در کل نظر من اینه که الگو گرفتن از جاهای دیگه هم اگه باشه هیچ اشکالی نداره... و اگه بتونیم خوب و دقیق واردش کنیم و ربطش بدیم خیلی هم عالیه...
    بقول استاد دیبازر که میگفت : موسیقی ایرانی چیه؟ موسیقی کلاسیک چیه؟ میگفت موسیقی ایرانی مالِ کسیِ که اونو گوش میکنه.. و صرفا نباید ایرانی باشه و در ایران زندگی کنه... از هرکجا که میخواد باشه... میگفت بتهوون مال آلمان نیست!!! بتهوون مال جاییه که به موسیقیش گوش میدن... بتهوون مال کسیه که به موسیقیش گوش میده و اونو میفهمه بتهوون مال تمام دنیاست... کلا موسیقی مال همه ی دنیاست... و بیاییم موسیقی رو محدود و بسته نگاهش نکنیم... موسیقی مرز نمیشناسه... میگفت : ما چیزی به عنوان موسیقی ایرانی یا موسیقی ژاپنی یا موسیقی آمریکایی نداریم... میگفت : میتونیم بگیم فلان موسیقی در فلان جا رشد کرده و شکل گرفته, ولی صرفا مالِ اون کشور نیست و مال همه ی دنیاست و مالِ کسیِ که به اون گوش میده و اونو میفهمه, هرچند که ملیتش از جای دیگری باشه...

رامین جان ، منم شاگرد کسی مثل مسعود شعاری بودم که اتفاقا بسیار اندیشه ی به روز و علمی و بازی دارن ایشون و به شخصه هم اگرچه تحصیلاتم در زمینه ی موسیقی نیست اما با جو علمی و دانشگاهی هم بیگانه نیستم و اهل کهنه پرستی و سنت زدگی هم نیستم!
    بسیار هم عالی.. بله استاد شعاری بسیار امروزی و جدید ساز میزنن

منتها ، هر کاری باید تعریف و عنوان و جایگاه صحیح خودش رو داشته باشه ، من با صحبت آقای جعفریان موافقم! در این باره که عناوینی که جناب بهرامی برای کارشون انتخاب کردن و در صحبت هاشون مطرح فرمودن بحث بر انگیزه ، وقتی ایشون مدعی هستن که ریتمی رو از یک فرهنگ موسیقایی بدون توجه به لوازمش میشه در موسیقی ما اجرا کرد(از نظر فنی و تکنیکی که مسلما میشه اما باید دید هدف چیه) ! این ساده انگاری و دید غیر علمیه به نظر من و دیگر اینکه اسم این کار رو «ریتم شناسی سه تار و تار و کمانچه و ... » میذارن ، در حالی که مطالبی که بیان می کنن ربطی به موسیقی ایرانی نداره و ربطی هم به شیوه ی نوازندگی این ساز ها نداره و بعد ایشون مدعی ارائه ی این سازها و تدریس این سازها هستن!
    اگر می فرمودن اتودهای ریتمیک ، تمرینات ریتمیک کسی مشکلی نداشت اما اینجور ورود به مطلب و ارائه ی توضیحات ، به نظر من پسندیده نیست و از وزن علمی و معرفتی انسان کم می کنه!
    موافقم

نوآوری صرفا کلاژ کردن یه تیکه از فرهنگ و سنت بیگانه در فرهنگ خودی نیست ، بلکه یک استفاده ی هوشمندانه و مبتنی بر شیوه و روش و معرفت شناسی و زیبایی شناسی فرهنگ خودی هست و با این پشتوانه یک قدم فراتر گذاشتن ، اینه که من اسم هر حرکتی رو نوآوری نمی ذارم و تاریخ قضاوت می کنه چه چیزی ارزش ماندن داره و چه چیزی حذف خواهد شد.

با این قسمت شدیدا موافقم... هیچ نوآوری در ابتدا خوشایند نیست... و مرور و گذشت زمانه که که نشون میده اون چیز ماندگار خواهد شد یا نه...

به هر حال فعلا من ادعاهای جناب بهرامی رو شنیدیم و چند خط ریتم ساده تو میزان کامپلیت برای سه تار و یه توضیح که حرکت دست از بالا به پایین و حرکت دست از پایین به بالا!
    تا سه تار نوازی ایشون رو نشنویم و برامون مطلبی رو اجرا نکنن که دربرگیرنده ی همه ی ادعاهای ایشون باشه ، بازم نمیشه قضاوت قطعی کرد

من هم در مورد این مطالب گذاشته شده توسط جناب بهرامی... هنوز چیزی دستگیرم نشده و متوجه موضوع خاصی که قابل درک باشه برام نشدم هنوز...
    (من هم تمام صحبتهام صرفا نظرات شخصی خودم بود)
    ویرایش توسط r_a_m_i_n : Sunday 2 February 2014 در ساعت 10:10 AM
    دو چيز انتها ندارد....يكي پهناي كهكشانها...دومي حماقت انسانها...البته در مورد اولي چندان مطمئن نيستم ( آلبرت انيشتن )

17. 2 کاربر برای این پست از r_a_m_i_n تشکر کرده اند:

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط endvb6 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    نکته دوم رو هم با این مثال شروع میکنم: شما کار آخر استاد شجریان و برادران ناظری رو نگاه کنین. چه لذتی حاصل میشه از اینکار برای یک ایرانی؟ من که هم مخاطبم و هم کارم اینه میگم هیچ. ریتم ها و جملاتی صرفن زده میشه. نه مفهومی تولید میشه، نه تصویری ساخته میشه و نه ساختاری شکل میگیره. شاید یه عده بیان بگن اینکار مثلن موسیقی آوانگارد یا پست مدرن یا... هستش. این حرف واسه من خنده داره و ارزشی نداره.
    حالا سوال من اینه که صرف داشتن ریتم و گذاشتن ملودی روی اون آیا مفهوم و فرهنگ موسیقی ایرانی تولید میشه یا نه؟ یه مثال دیگه: آیا موسیقی ایران با هارمونی به بیان مندی بهتری میرسه(کما اینکه خیلی دنبالشن) ؟ من با اون صحبت جناب رامین صد در صد مخالفم و صحبت علی آقای بدری رو می پسندم توی این زمینه. ببینین ملزومات هر فرهنگی روش فرهنگی و اجرایی درونی اون سیستم رو مشخص میکنه، خواه ادبیات باشه خواه موسیقی. ببینین در چند جای دنیا بالفرض تکنیک دراب وجود داره؟ یا مثلن کودوم موسیقی ها بسته نگار یا کرشمه میزنن؟ پس این عقب موندگی نیست که ما این ریتم هارو نداریم یا نمیزنیم بلکه بستر فرهنگیه. این درونی و بومی سازیه که باعث موندن یه چیزی میشه. شما ببینین چند نفر توی همین کشور مثلن دنبال اینن که دخترک ژولیده یا ژیمناستیک موزیکال رو بزنن؟ ولی هر هنرجوی سه تاری یکی از آرزوهاش اجرای ترکمنه. پس اینکه ما کار میرزا ملکم خانی بکنیم و صرفن یه چیزی رو معرفی کنیم به دردی نمیخوره. این ریتم ها برای سازهای بین المللی بسیار هم خوب هستن ولی نمیتونن معرف شخصیت موسیقی ما باشن چون از دل موسیقی ما در نیومدن. مثل این میمونه که یه غربی مثلن ریزپرده های مارو بیاره رو سازاشون. مگه اونا آگاهی ندارن ازین فواصل؟ مگه وقتی اساتید ما سه گاه و چهارگاه میزنن لذت نمیبرن یا اشک نمیریزن؟ بخدا اکثر غربی ها عاشق چهارگاهن و یه حال دیگه ای میکنن با این دستگاه اصیل ما. ولی چرا اجراشون نمیکنن؟ مگه مثلن با ویولن نمیشه؟ چون زمینه ورودش نیست و ملزوماتی داره.
    درود دوست خوبم
    من کاری که از استاد شجریان فرمودید رو دیدم... و به نظر من قشنگه... استاد چندجا فالش میخونن و کلا پورناظری ها هم خیلی از جاها احساس رو فدای تکنیک میکنن... اما کار بد نیست و مخصوصا پایانِ کار خیلی خوب تموم میشه ... و به من احساس میده...
    من فکر میکنم شما از جمله کسانی باشید که صرفا فقط از تار جلیل شهناز لذت میبرید و کلا تارنوازی علی قمصری رو شلوغ و بی احساس میشُمارید...
    در مورد هارمونی روی موسیقی ایرانی خیلی بحث ها و صحبتها صورت گرفته... من نمیدونم باید چکارش کرد یا چجوری انجامش داد... اما میدونم چندصدایی کردنِ موسیقی جهشِ بزرگیست بسوی درک بیشتر از موسیقی...
    شما فیلمهای کنسرت های 30 سال پیش رو ببینید یا 60 سال پیش... و اجراهای آن زمان... همه بلا استثنا اونیسون میزنن... نت کمانچه و سه تار و عود و تار و سنتور و نی و همه یکی بود... اما کنسرت های اخیر رو برید ببینید... خیلی جاها فواصل اجرا میشه و میشینن قطعات رو تنظیم میکنن برای سازها... همین کارهای ارکستر سیمرغ رو ببینید... دیگه اینکه 10 تا ساز بشینن کنار هم و اونیسون بزنن کارِ جالبی نیست...
    خیلی جاها تکنیک دراب داره.. اما اسمشو دراب نمیگن... گیتاریست ها بسیار استفاده میکنن ازش... مثلا گلیساندو تکنیکی که 70% قطعات استاد شهناز رو در برگرفته!!! کجاییه؟ مال تاره؟ مال گیتاره؟ مال پیانوست؟ مربوط به کدومشه؟ مسلما خارجی ها هم 500 سال پیش اونو روی کلایویکورد و کلاوسن و بقیه سازهاشون پیاده میکردن...
    این عقب موندگی نیست که ما بعضی چیزارو نداریم... ولی عقب موندگیه اگه بخوایم تا ابد یک چیز رو اجرا کنیم... بقول استاد علیزاده گفت : شما قرار نیست تا آخر عمر ردیف بزنی!!! اما لازمه که تا آخر عمر ردیف رو بلد باشی... یک بار خوب یاد بگیر و بعدها ازش استفاده کن...
    اما گفت قرار نیست 30 سال هر روز کتاب ردیف بذاری جلوت و هی بزنیش که...
    شما آلبوم سیر از استاد شعاری رو گوش کن... ببین کجای این آلبوم شباهتی به سه تار نوازی های قدیمی میبینی؟ اما آیا قشنگ نیست این آلبوم؟
    مطمئن باش همه دنبال این هستند که ژیمناستیک موزیکال و دخترک ژولیده رو بزنن اما همه توانایی اجرای خوب اونها رو ندارن... تازه ترکمن نت نشده... که کسی نمیزنه زیاد... اما قطعات استاد وزیری همشون نتهاشون موجوده و با این حال کسی زیاد نمیتونه خوب اجراشون کنه...
    بقول داریوش پیرنیاکان که میگفت : یکی از دلایلی که روش استاد وزیری دنبال نشد این بود که خیلبی سخت بود ... ایشون روزی 15 ساعت یا بیشتر ساز میزدن توی صندوق خانه توی تاریکی... اما کسی نمیتونست اون قطعات رو خوب اجرا کنه و بسیار سخت بود...
    دلِ موسیقی ما که میفرمایید دقیقا کجاشه؟ مگه باید صرفا همه مثل 100 سال پیش ساز بزنن؟ مگه کارهایی که استاد ساکت کرده قدیما وجود داشته؟ یا نو آوری هایی که استاد علیزاده انجام داده قبلا توی دلِ موسیقی ما بوده؟ یا نو آوری های استاد شعاری؟ یا مثلا این همه پاساژهای تنی که استاد بابایی میزنن, قبلا کجای موسیقی ما بوده؟؟؟؟؟
    هرکسی به نوبه ی خودش اجازه ی ایجاد خلاقیت داره...
    من نمیدونم دل موسیقی ما چیه واقعا... چون تعریفش چی میشه مثلا؟ تعریفش یعنی چیزی که میرزا عبدالله یا استاد شهنازی اجرا کردن؟ یعنی چیزای که استاد علیزاده نوآوری کرد غلطه؟ یعنی چیزایی که دیگران در آینده میارن غلطه؟ دقیقا منبع کلی برای دلِ موسیقی ما چیه؟
    حتی به سبک قدما هم ساز زدن آسون نیست... حتی قطعات استاد شهنازی یا زرین پنجه هم بعضیاشون بسیار بسیار دشوار هستند...
    در مورد ریز پرده, کی گفته که فقط در ایران ریز پرده داریم؟ در بسیاری از کشورها نظیر ژاپن و چین و هند هم ریزپرده داریم...
    واسه این اجراشون نمیکنن چون به گوش اونها این فواصل فالش و نا مطبوع میاد... و خودشون موسیقیشون به حدی عظیم هست که وقت ندارن به موسیقی نواحی مختلف دنیا بپردازن... اما این یک قانون نیست و بسیاری از محققین خارجی و موزیسین هاشون هستند که در مورد موسیقی ما تحقیق میکنن...

19. 2 کاربر برای این پست از r_a_m_i_n تشکر کرده اند:

endvb6 آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    4243
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    629
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط r_a_m_i_n [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    درود دوست خوبم
    من کاری که از استاد شجریان فرمودید رو دیدم... و به نظر من قشنگه... استاد چندجا فالش میخونن و کلا پورناظری ها هم خیلی از جاها احساس رو فدای تکنیک میکنن... اما کار بد نیست و مخصوصا پایانِ کار خیلی خوب تموم میشه ... و به من احساس میده...
    من فکر میکنم شما از جمله کسانی باشید که صرفا فقط از تار جلیل شهناز لذت میبرید و کلا تارنوازی علی قمصری رو شلوغ و بی احساس میشُمارید...
    در مورد هارمونی روی موسیقی ایرانی خیلی بحث ها و صحبتها صورت گرفته... من نمیدونم باید چکارش کرد یا چجوری انجامش داد... اما میدونم چندصدایی کردنِ موسیقی جهشِ بزرگیست بسوی درک بیشتر از موسیقی...
    شما فیلمهای کنسرت های 30 سال پیش رو ببینید یا 60 سال پیش... و اجراهای آن زمان... همه بلا استثنا اونیسون میزنن... نت کمانچه و سه تار و عود و تار و سنتور و نی و همه یکی بود... اما کنسرت های اخیر رو برید ببینید... خیلی جاها فواصل اجرا میشه و میشینن قطعات رو تنظیم میکنن برای سازها... همین کارهای ارکستر سیمرغ رو ببینید... دیگه اینکه 10 تا ساز بشینن کنار هم و اونیسون بزنن کارِ جالبی نیست...
    خیلی جاها تکنیک دراب داره.. اما اسمشو دراب نمیگن... گیتاریست ها بسیار استفاده میکنن ازش... مثلا گلیساندو تکنیکی که 70% قطعات استاد شهناز رو در برگرفته!!! کجاییه؟ مال تاره؟ مال گیتاره؟ مال پیانوست؟ مربوط به کدومشه؟ مسلما خارجی ها هم 500 سال پیش اونو روی کلایویکورد و کلاوسن و بقیه سازهاشون پیاده میکردن...
    این عقب موندگی نیست که ما بعضی چیزارو نداریم... ولی عقب موندگیه اگه بخوایم تا ابد یک چیز رو اجرا کنیم... بقول استاد علیزاده گفت : شما قرار نیست تا آخر عمر ردیف بزنی!!! اما لازمه که تا آخر عمر ردیف رو بلد باشی... یک بار خوب یاد بگیر و بعدها ازش استفاده کن...
    اما گفت قرار نیست 30 سال هر روز کتاب ردیف بذاری جلوت و هی بزنیش که...
    شما آلبوم سیر از استاد شعاری رو گوش کن... ببین کجای این آلبوم شباهتی به سه تار نوازی های قدیمی میبینی؟ اما آیا قشنگ نیست این آلبوم؟
    مطمئن باش همه دنبال این هستند که ژیمناستیک موزیکال و دخترک ژولیده رو بزنن اما همه توانایی اجرای خوب اونها رو ندارن... تازه ترکمن نت نشده... که کسی نمیزنه زیاد... اما قطعات استاد وزیری همشون نتهاشون موجوده و با این حال کسی زیاد نمیتونه خوب اجراشون کنه...
    بقول داریوش پیرنیاکان که میگفت : یکی از دلایلی که روش استاد وزیری دنبال نشد این بود که خیلبی سخت بود ... ایشون روزی 15 ساعت یا بیشتر ساز میزدن توی صندوق خانه توی تاریکی... اما کسی نمیتونست اون قطعات رو خوب اجرا کنه و بسیار سخت بود...
    دلِ موسیقی ما که میفرمایید دقیقا کجاشه؟ مگه باید صرفا همه مثل 100 سال پیش ساز بزنن؟ مگه کارهایی که استاد ساکت کرده قدیما وجود داشته؟ یا نو آوری هایی که استاد علیزاده انجام داده قبلا توی دلِ موسیقی ما بوده؟ یا نو آوری های استاد شعاری؟ یا مثلا این همه پاساژهای تنی که استاد بابایی میزنن, قبلا کجای موسیقی ما بوده؟؟؟؟؟
    هرکسی به نوبه ی خودش اجازه ی ایجاد خلاقیت داره...
    من نمیدونم دل موسیقی ما چیه واقعا... چون تعریفش چی میشه مثلا؟ تعریفش یعنی چیزی که میرزا عبدالله یا استاد شهنازی اجرا کردن؟ یعنی چیزای که استاد علیزاده نوآوری کرد غلطه؟ یعنی چیزایی که دیگران در آینده میارن غلطه؟ دقیقا منبع کلی برای دلِ موسیقی ما چیه؟
    حتی به سبک قدما هم ساز زدن آسون نیست... حتی قطعات استاد شهنازی یا زرین پنجه هم بعضیاشون بسیار بسیار دشوار هستند...
    در مورد ریز پرده, کی گفته که فقط در ایران ریز پرده داریم؟ در بسیاری از کشورها نظیر ژاپن و چین و هند هم ریزپرده داریم...
    واسه این اجراشون نمیکنن چون به گوش اونها این فواصل فالش و نا مطبوع میاد... و خودشون موسیقیشون به حدی عظیم هست که وقت ندارن به موسیقی نواحی مختلف دنیا بپردازن... اما این یک قانون نیست و بسیاری از محققین خارجی و موزیسین هاشون هستند که در مورد موسیقی ما تحقیق میکنن...
    درود رامین جان و ممنون از پاسخت ولی متن بنده رو انگار نخوندی اصلن چون قسمت آخر حرفات موید حرف من بود... یه بار دیگه بخون کامل نظر بنده رو...
    نه اتفاقن من اصلن از دسته آدمایی نیستم که بگم تار فقط باید شهناز بزنه یا ما توی ردیف بمونیم. بنده بسیار از کارهای نو و جدی استقبال میکنم و میپسندم. همون آلبوم سیر یا کارهای دهه شصت استاد علیزاده. منتها بحث من یه چیز دیگه بود که فک نکنم زیاد به این تاپیک مربوط باشه و بخوایم بیش از این بهشون بپردازیم. ایشاالله ما فارغ از درس بشیم از اول اسفند میام بشینیم توی تاپیک های مختلف در این موارد صحبت و تبادل نظر کنیم. به نظر من این فضای گفتگو بسیار عالی و امید و ثمربخشه.
    بازم ممنونم ازت...
    لینک تاپیک

21. کاربران زیر از endvb6 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط endvb6 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    درود رامین جان و ممنون از پاسخت ولی متن بنده رو انگار نخوندی اصلن چون قسمت آخر حرفات موید حرف من بود... یه بار دیگه بخون کامل نظر بنده رو...
    نه اتفاقن من اصلن از دسته آدمایی نیستم که بگم تار فقط باید شهناز بزنه یا ما توی ردیف بمونیم. بنده بسیار از کارهای نو و جدی استقبال میکنم و میپسندم. همون آلبوم سیر یا کارهای دهه شصت استاد علیزاده. منتها بحث من یه چیز دیگه بود که فک نکنم زیاد به این تاپیک مربوط باشه و بخوایم بیش از این بهشون بپردازیم. ایشاالله ما فارغ از درس بشیم از اول اسفند میام بشینیم توی تاپیک های مختلف در این موارد صحبت و تبادل نظر کنیم. به نظر من این فضای گفتگو بسیار عالی و امید و ثمربخشه.
    بازم ممنونم ازت...
    آره خیلی عالیه که بشینیم اطلاعاتمون رو به اشتراک بگذاریم و به بحث و گفتگو بپردازیم.. مسلما بسیار مفید خواهد بود...
    یک بار اتفاقا در یک فضای چت یا کنفرانس بود که با خشایار (همتون میشناسیدش دیگه عضو اسبق نت آهنگ) بحث جالبی رو راه انداختیم بر سر ایشون میگفتن استاد علیزاده و بابایی و ساکت تار و سه تار رو اصیل ایرانی نمیزنن و اینها اسمش تار نوازی نیست و اصلِ تار رو شهناز میزنه... خیلیییی بحث خوب و مفید و جالبی بود اما حیف که فرصت نشد سر فرصت کامل بهش بپردازیم و صحبت کنیم...

23. 2 کاربر برای این پست از r_a_m_i_n تشکر کرده اند:

AliB آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    4267
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    2,298
    4,066 بار تشکر شده در 1,278 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 100/4
    Given: 7/0
    میزان امتیاز
    56

ممنون از همه دوستان
    آقا قبل از هرچی واقعا از جناب FMETAL معذرت خواهی میکنم، حقیقتا اینقد نگارش پرانرژی دارید من فکر کردم 25-27سن دارید، اصلا دقت نکرده ام، واقعا عذرخواهی میکنم، امیدوارم عذرخواهی من را بپذیرید و اینکه در خصوص مردومردونه جسارت نشده باشه خدمت شما فقط منظورم چیزی شبیه خداییش، جان من، تورو خدا و ... بود که افتخار بدید و بنوازید.
    سبک های شما قابل احترام هست، اما واقعا دوست داشتم اتودها و ریتم چیکن که بزودی میزارم رو سایت رو بنوازید و نظر شخصیتون رو جویا بشوم، چون حقیقتا بین دوستان احساس کردم شما مینوازید، تحقیق میکنید و سپس نظر میدید. واقعا دوست دارم نظر شخصی شما را در خصوص ریتم های بین المللی برروی گیتارباس را بدونم. بهرحال نظر ، نظر شما هست. بازهم عذرخواهی میکنم

• یک نکته که خیلی مهمه اینه که استاد بهرامی به هیچ کس سه تار یاد نمیدهد!!! چون اصلا سه تار زن نیستند، ایشون به کسانی که 5-6سال مثلا سه تار کار کرده اند و اکثر دستگاه ها آشنایی دارند ابتدا ریتم شناسی و سپس تلفیق ملودی های سنتی با ریتم های بین المللی را آموزش میدهند!!

• متاسفانه استاد اجازه ندادند که بنده نام اساتیدی که الان دارن کتب استاد را تدریس میکنن و استاد با ایشان مشورت کرده اند و متد علیرضا بهرامی را تایید کرده اند ، را منتشر کنم. وگرنه بدون شک عامل خجالت خواهد بود برای جناب [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] که با بی ادبی تمام مکررا بیان میکنن „کارشناسان صدا و سیما و حوزه”

• بازهم بسیار از تمام دوستان و نظرات قابل توجه ایشان تشکر و قدردانی میکنم، جسارت نشود ولی بنده بحث را در حال حاضر اتمام شده میدونم، تا زمانی که حداقل دو ریتم در هر ساز روی سایت قرار بگیرد، سپس یک تاپیک ایجاد میکنیم و بحث را به فرای ساز سه تار میکشیم و وسیع تر متد ایشون را نقد و بررسی خواهیم کرد. چون من درک نمیکنم چطور دوستان عزیز در خصوص چیزی که ندیده اند ، نشنیده اند، ننواخته اند و تحقیق نکرده اند نظر میدهند!!

بازهم تشکر میکنم از تمام دوستان عزیز، لطفا صبور باشید ...
    جناب لطفعلی زاده ، همین کاری که فرمودید انجام میدن ایشون رو یک نمونه اجرایی خودشون رو برامون بگذارید لطفا!
    چون جناب بهرامی در صحبتهاشون فرمودند که کاری که خودشون انجام نمیدن رو از دیگران انتظار انجامش رو ندارن و اگر مدعی کاری هستن ، خودشون جلوتر و بیشتر انجامش میدن!
    همین تلفیق ملودی های سنتی با ریتم های بین المللی رو که فرمودین رو یه نمونه با سه تار انجام بدن چون دیدن با این سازها عکس گرفتن و خب قطعا می نوازند این ساز ها رو!
    البته اگر منظور شما از تلفیق ملودی های سنتی با ریتم های بین المللی !! همون نمونه ای باشه که در ویدیو ارائه کردن ، من نظرم رو بیان کردم و نیاز به پیگیری بیشتر نمی بینم!
    هر آنچه از رفتار ناثواب در کردار و گفتار انسان ها می بینیم ؛ بازتاب خردی ها و نارسایی های اندرون آنهاست.
    -------------------------------------------
    درمان قطعی و موضعی تعریق بیش از حد کف دست برای دوستان نوازنده!

25. کاربران زیر از AliB به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    98793
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    51
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

سلام و درود خدمت دوستان عزیز
    چشم جناب [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] عزیز.

پیشاپیش عذرخواهی میکنم در این تاپیک مطرح میکنم ولی چون بحث شد اینجا هم میزارم:

گوشه ای از گفتگو با استاد علیرضا بهرامی در خصوص “تنبک نوازی مدرن”
    در این ویــدئو ۱۵ دقــیقه ای سخنان ایشان را در خــصوص علل مطرح کردن مــبحث جدید “تنبک نوازی مدرن” و ادغام ریتم های بین المللی با ترانه های متفاوت را خواهیم شنید.

• [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] ([ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید])
    • [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] ([ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید])

بازهم عرض میکنم اگر دوستان عجله دارند از ویدئو آخر ببینند.

در خصوص سه تار هم چشم، این سری رفتم خدمت استاد، مجددا دوربین میبرم تا سه تار را اجرا کنند...
    ویرایش توسط BRSOnline : Thursday 6 February 2014 در ساعت 09:20 PM

27. 2 کاربر برای این پست از BRSOnline تشکر کرده اند:

endvb6 آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    4243
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    629
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    17

سلام و درود خدمت دوستان عزیز
    چشم جناب [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] عزیز.

پیشاپیش عذرخواهی میکنم در این تاپیک مطرح میکنم ولی چون بحث شد اینجا هم میزارم:

گوشه ای از گفتگو با استاد علیرضا بهرامی در خصوص “تنبک نوازی مدرن”
    در این ویــدئو ۱۵ دقــیقه ای سخنان ایشان را در خــصوص علل مطرح کردن مــبحث جدید “تنبک نوازی مدرن” و ادغام ریتم های بین المللی با ترانه های متفاوت را خواهیم شنید.

بازهم عرض میکنم اگر دوستان عجله دارند از ویدئو آخر ببینند.

در خصوص سه تار هم چشم، این سری رفتم خدمت استاد، مجددا دوربین میبرم تا سه تار را اجرا کنند...
    ممنون جناب لطفعلی زاده بابت وقتی که گذاشتید...
    من میخواستم یه تشکر ویژه بکنم از شما و جناب بهرامی. این پاسخگویی و تلاش واقعن قابل تقدیره و بسیار ارزشمند... جدا از اینکه منتقدین و مخالفانی هم داشته باشه... اینو از ته دل گفتم... بازم ممنون و تشکر کنید از ایشون
    ببینید نکته ای که من بعد از دیدن این ویدیو به ذهنم میرسه اینه که ما موسیقی ایرانی رو اساسا چی تعریف می کنیم؟ سازهای موسیقی ایرانی رو چی میدونیم؟ اینجا دوتا بحث به نظر من پیش میاد:
    اول اینکه راه مدرن شدن به اصطلاح و بین المللی شدن موسیقی ما چی هستش و دوم اینکه ریتم ها و ابداعات موسیقی ها و سبک های مختلف در پیشرفت موسیقی ما چه کمکی میتونن بکنن.
    البته در مورد این مباحث خیلی میشه بحث کرد ولی به نظرم نه این تاپیک جاشه و شاید از حوصله هم خارج باشه.
    در مجموع من این دو نکته به ذهنم رسید:
    این ریتم شناسی بسیار برای موسیقی غیر سنتی و غیر ایرانی ما مفید و بدرد بخوره و دونستن و یادگرفتنش باعث افزایش آگاهی و تسلط بیشتر نوازنده میشه.
    دومم اینکه استاد شما بسیار پرتلاش و پاسخگو هستن... قدرشون رو بدونین
    بازم ممنون
    لینک تاپیک

29. 3 کاربر برای این پست از endvb6 تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    98793
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    51
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

ممنونم جناب [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] . به هرحساب ایشون متدی را به نام خود ثبت کرده اند و باید پاسخگو باشند. همانطور که همه در طول تاریخ برای اثبات نظریه هاشون جوابگو بودند.

در خصوص سوال شما، استاد بهرامی چندتا ترانه قدیمی را با همین سبک مدرنیته کردن!! سوال میپرسم اگر اجازه دادن اون ها رو هم میزارم که ببینید وقتی ملودی و سازهای دیگه روی یک ریتم قرار میگیره چه شکلی میشود.

ممنون از همه دوستان

31. 2 کاربر برای این پست از BRSOnline تشکر کرده اند:

صفحه 3 از 4 نخستنخست 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)