لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 12 از 12 نخستنخست ... 289101112
نمایش نتایج: از 177 به 192 از 192

موضوع: انواع واقسام سوالات یک مبتدی در مورد ویولن و ویولن نوازی

angelmalfoy آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    104620
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    227
    146 بار تشکر شده در 84 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow angelmalfoy On Twitter
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 53/2
    Given: 2/2
    میزان امتیاز
    11

0 Not allowed! Not allowed!
    نقل قول نوشته اصلی توسط virtuoso [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    اون قطعات پلاستیکی رو فکر نمی کنم جدا بفروشن. جیغ بودن صدای سیم می احتمالا بدلیل جنسش باشه. یه دست سیم خوب بگیرین و روی ویلنتون بندازین (در کل صدای سیم می در حالت دست باز یه مقدار جیغه)
    انگشت چهارم باید گرد گذاشته بشه. سعی کنید سیم رو با نوک انگشتتون لمس کنید. همین باعث میشه کم کم انگشت گرد بشه.
    کم کم درست میشه عجله نکنید. فقط سعی کنید با نوک انگشن سیم رو لمس کنید نه با قسمت نرمی انگشت تا صدای شفافی ایجاد بشه.
    یعنی با نوک انگشت چهارم فشار ندم به سیم؟ اینجور نت می ایجاد می شه؟

سیم می هم انگشت گذاری هم می کنم صداش جیغه
    پرواز را بخاطر بسپار
    پرنده مردنیست

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    3,010 بار تشکر شده در 1,040 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 614/4
    Given: 649/29
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafakhan [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    یه سوال فنی . سیم های دومنانت dominant چطور هست ؟ به درد ساز من می خوره ؟ صدای ساز فرقی می کنه یا خیر ؟
    از آقا مهراب تشکر می کنم. توضیحات خوبی دادن.
    سیم دومینانت جزء سیم های مصنوعی (سینتتیک) دسته بندی میشه. سیم های مصنوعی مثل اواپیرازی و دومینانت و ... سیم هایی هستن که نسبت به سیم های فلزی (پیراسترو سبز و ...) صدادهی بهتری دارن و حرفه ای تر هستن اما برای تمرین مناسب نیستن. این سیم ها عمدتا هسته ای زهی دارن و دور این هسته یه روکش فلزی هست.
    عمر این سیم ها نسبت به سیم های فلزی خیلی کمتره. در مقابل تغییر کوک زود کیفیت خودشونو از دست میدن (پس به درد نوازندگی ایرانی نمی خورن) ... میتونم بگم اگه دست به کوک ساز هم نزنین و سازتون کوکش تغییر نکنه هم باید بعد از یکسال این دسته سیم ها رو تعویض کنید (قیمتشون هم بالاست)
    به طور کلی من خرید سیم هایی مثل دومینانت ، اواپیرازی، ابلیگاتو و ... رو به افرادی معرفی می کنم که :
    نوازنده ی حرفه ای هستن و قصد دارن اجرا یا ضبط داشته باشن (یعنی فقط برای تمرین نباشه چون نمی صرفه). سازشون خوب باشه و نو نباشه (چند سال با سازشون نواخته باشن و قبلش هم سیمی مثل تونیکا یا ... روی سازشون بوده باشه تا تنش های درونی ساز گرفته شده باشه). فقط به سبک کلاسیک بنوازن (طبیعتا سازشون تاندور های سیم های 2 و 3 و 4 رو نداشته باشه).

در غیر اینصورت من همون سیم های پیراسترو و توماستیک رو پیشنهاد می کنم.

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط angelmalfoy [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    یعنی با نوک انگشت چهارم فشار ندم به سیم؟ اینجور نت می ایجاد می شه؟

سیم می هم انگشت گذاری هم می کنم صداش جیغه
    عرض کردم با نوک انگشت چهارم نت رو ایجاد کنین نه با قسمت نرم انگشت (یعنی انگشت به صورت تخت روی سیم قرار نگیره) منظورم این بود که با نوک انگشت فشار بدین. (یعنی قسمت نرم انگشتتون سیم رو لمس نکنه)
    سیم می رو باید تعویض کنین. ضمنا سازتونو به یه رگلاژ کار ماهر نشون بدین.

3. 3 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    115701
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    47
    12 بار تشکر شده در 11 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 46/0
    میزان امتیاز
    0

با عرض سلام خدمت دوستان
    من یک ویولن الکتریک برا تمرین گرفته بودم که قسمت صداگیرش خراب شده یعنی زیر خرک قسمت الکتریکی بقیه جاهاش همه سالم هستن من از کجا میتونم اون قسمتشو بخرم؟؟؟ تو هر شهری بود اشکالی نداره

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    115701
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    47
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام مجدد دوستان و اساتید گرامی نحوه انگشت گذاری و فاصله انگشتان (فاصله پرده ها رو نمیگم ها) فاصله انگشتان مثلا وقتی تو ویولن با انگشت اول سی گرفتیم وقتی انگشت دوم رو میذاریم میشه دو با کمانچه یکی است؟ (مثلا) اگه کمانچه رو بذارم رو شونم و تصور کنم ویولنه مثل ویولن انگشت گذاری کنم اهنگ درست در میاد یا فواصل کوچک تر میشه؟ اهنگ فالش میشه
    و یه سوال دیگه اینکه وقتی پوست کمانچه در شرایط مختلف باز میشه یا کشیده میشه خرک بالا پایین میره انگشتامونو باید از هم دورتر یا نزدیک تر کنیم تا نتها درست دقیق باشه؟
    ناظران عزیز و گرانقدر اگه سوالمو جای بدی مطرح کردم سریع حذف کنید یا منتقل کنید من با این موضوع هیچ مشکلی ندارم و ناراحت هم نمیشم بخدا

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed1000 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام مجدد دوستان و اساتید گرامی نحوه انگشت گذاری و فاصله انگشتان (فاصله پرده ها رو نمیگم ها) فاصله انگشتان مثلا وقتی تو ویولن با انگشت اول سی گرفتیم وقتی انگشت دوم رو میذاریم میشه دو با کمانچه یکی است؟ (مثلا) اگه کمانچه رو بذارم رو شونم و تصور کنم ویولنه مثل ویولن انگشت گذاری کنم اهنگ درست در میاد یا فواصل کوچک تر میشه؟ اهنگ فالش میشه
    و یه سوال دیگه اینکه وقتی پوست کمانچه در شرایط مختلف باز میشه یا کشیده میشه خرک بالا پایین میره انگشتامونو باید از هم دورتر یا نزدیک تر کنیم تا نتها درست دقیق باشه؟
    ناظران عزیز و گرانقدر اگه سوالمو جای بدی مطرح کردم سریع حذف کنید یا منتقل کنید من با این موضوع هیچ مشکلی ندارم و ناراحت هم نمیشم بخدا
    سلام حامد جان.
    متوجه نشدم ... فاصله انگشتا همون فاصله ی پرده هاست دیگه.
    اگه فاصله ی شیطانک تا خرک ویلن و کمانچه یکی باشه انگشت گذاریشون هم دقیقا مثل همه. من اندازه ی دقیق کمانچه رو نمی دونم. میتونی اندازه گیری کنین و با تیونر چک کنین.
    مقدار بالا و پایین رفتن خرک معمولا جزئی هست. اما کلا در سازهای ایرانی به همین دلیل که گفتی، باید انگشت گذاری به صورت گوشی انجام بشه! یعنی مراقب باشی که فالش نگیری. معمولا آدم یه مقدار که با یه کمانچه می نوازه و اصطلاحا بهش عادت می کنه دیگه فالش نمی نوازه اما این نیاز به گوش قوی داره.
    بهتر بود که این سوال رو در بخش کمانچه میذاشتی اما چون اون بخش زیاد فعال نیست ایرادی نداره.
    اگه نیاز به توضیح بیشتر بود حتما بگو. اما در کل باید بیشتر روی تربیت شنوایی کار کنی.

7. 2 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    115701
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    47
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

بله اقای احمدی همون فواصله متاسفانه کمانچه ندارم میخاستم ببینم اگه انگشت گذاری مثل ویولن باشه کمانچه رو هم شروع کنم ولی اگه متفاوت باشه سراغش نرم چون قاطی میکنم

9. کاربران زیر از hamed1000 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط hamed1000 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    بله اقای احمدی همون فواصله متاسفانه کمانچه ندارم میخاستم ببینم اگه انگشت گذاری مثل ویولن باشه کمانچه رو هم شروع کنم ولی اگه متفاوت باشه سراغش نرم چون قاطی میکنم
    به دلیل اینکه تفاوت های عمده ای در آرشه کشی و استایل نوازندگی دارن زیاد ارتباطی به هم ندارن. اگر ویلنیستی بخواد کمانچه نوازی یاد بگیره بهتره اول توانایی کافی در نواختن ویلن بدست بیاره... بعدش بره سراغ کمانچه و مفصلا به اون بپردازه. اما اگر کسی میخواد کمانچه یاد بگیره بهتره از همون اول بره دنبال کمانچه.

11. 2 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

angelmalfoy آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    104620
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    227
    146 بار تشکر شده در 84 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow angelmalfoy On Twitter
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 53/2
    Given: 2/2
    میزان امتیاز
    11

من نسبت به انگشت چهارم تحقیق کردم
    دیدم اینجوره که به دو شکل انگشت چهارم رو گریف و سیم می ذارن:
    گرد کاملا سه بند انگشت خم و گرده
    یکی هم حالت خوابیده روی سیم تقریبا فقط بند اخر انگشت چهارم خمه
    می خواستم نظر دوستان بدونم که ایا این دو روش درسته?
    همونطور که قبلا گفته بودم تو چندتا کتاب دیدم انگشت چهارم گرد نیست خوابیده رو سیم این شک ام رو بیشتر کرد
    توضیح این دو روش می دید لطفا?
    چه فرقی از نظر صدا و تکنیک ها پیش میاد?
    من یکی از ویولنیست هایی که می شناختم گفت انگشت ها اگه گرد بذاریم سطح تماس با گریف بیشتر می شه فالش می شه اینم توضیح بدید :)
    ویرایش توسط angelmalfoy : Saturday 28 March 2015 در ساعت 04:00 PM
    پرواز را بخاطر بسپار
    پرنده مردنیست

13. کاربران زیر از angelmalfoy به خاطر این پست تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط angelmalfoy [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    من نسبت به انگشت چهارم تحقیق کردم
    دیدم اینجوره که به دو شکل انگشت چهارم رو گریف و سیم می ذارن:
    گرد کاملا سه بند انگشت خم و گرده
    یکی هم حالت خوابیده روی سیم تقریبا فقط بند اخر انگشت چهارم خمه
    می خواستم نظر دوستان بدونم که ایا این دو روش درسته?
    همونطور که قبلا گفته بودم تو چندتا کتاب دیدم انگشت چهارم گرد نیست خوابیده رو سیم این شک ام رو بیشتر کرد
    توضیح این دو روش می دید لطفا?
    چه فرقی از نظر صدا و تکنیک ها پیش میاد?
    من یکی از ویولنیست هایی که می شناختم گفت انگشت ها اگه گرد بذاریم سطح تماس با گریف بیشتر می شه فالش می شه اینم توضیح بدید :)
    بله. کاملا درسته. به دو شکل انگشت چهارم گذاشته میشه.
    بنده تاکیدم بر این هست که دوستان انگشت چهارم رو کاملا هلالی بذارن به دو دلیل: 1- معمولا همه میتونن انگشت چهارمشون رو صاف بذارن اما تعدادی کمی از هنرجوها هستن که در ابتدای امر بتونن انگشتشون رو کاملا خمیده بذارن برای همین بهتره که اول هنرجو یاد بگیره انگشتشو خمیده بذاره و بعدش یاد بگیره که چه زمانی انگشتشو صاف بذاره.
    2- وقتی انگشت چهارم رو هلالی و خمیده بذارین صدای نت شفاف تر و واضح تر میشه و راحت تر میشه فهمید که نت فالش هست یا نه. بنابراین گوش هنرجو به صدای صحیح عادت می کنه.
    نکته: هنرجوهایی که تازه با انگشت گذاری آشنا شدن فقط باید سعی کنن که نت ها فالش نشه و نیازی نیست که کاملا انگشت شکل صحیح خودشو حفظ کنه. اما با راهنمایی استاد باید کم کم به شکل صحیح نزدیک شد. (دلایلش رو بعدا باید به طور مفصل بررسی کنیم)
    انگشت چهارم در حالت صاف: صدای نرم تر و خفه تری رو ایجاد می کنه اما ویبراسیون های پرتر و حجیم تری رو بوجود میاره.
    در حالت خمیده: صدای شفاف تر و تیز تری ایجاد می کنه اما ویبراسیون هایی با وسعت کمتری رو بوجود میاره

15. کاربران زیر از virtuoso به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    114307
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    88
    14 بار تشکر شده در 7 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

وقتی انگشت چهارم را بدونی هلالی بزاری سطح بیشتری از سیم را در بر میگیره و درست متوجه نمیشی که آیا انگشتت دقیق سر جاش هست یا فالشی داری و اصلاح آن سخت میشه اگه فالش باشه ولی اگه هلالی باشه چون سطح کمتری از سیم را پوشش داده پس دقیق تر هست و بهتر.

17. 2 کاربر برای این پست از tvasoli تشکر کرده اند:

baloot1373 آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    120611
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    5 بار تشکر شده در 3 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام استاد ی سوال دارم بعضی از هنرجوا تو اموزشگاه سازشون صدای خیلی بم و دلنشینی دارن برعکس ساز من ک خیلی صدای بلند و جیغی داره میخاستم بپرسم ی همچین ویولنی مارک و مدل خاصی داره؟
    ویرایش توسط baloot1373 : Monday 1 June 2015 در ساعت 07:17 PM
    برنو والتر

من زندگی نمی کنم مگر برای موسیقی که از زمان جوانی روح را تسخیر کرده است.

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط baloot1373 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام استاد ی سوال دارم بعضی از هنرجوا تو اموزشگاه سازشون صدای خیلی بم و دلنشینی دارن برعکس ساز من ک خیلی صدای بلند و جیغی داره میخاستم بپرسم ی همچین ویولنی مارک و مدل خاصی داره؟
    سلام.
    البته بنده نمیدونم منظورتون از استاد چه کسی هست و چه کسی رو مورد خطاب قرار دادین ولی چیزی که میدونم رو عرض می کنم تا ایشالا اساتید بیان و کامل تر پاسخ بدن.
    ویلن ها انواع مختلفی دارن. اصولا ویلن هایی که کیفیت بهتری دارن صداشون دلنشین تر هست. (بم شدن صدا برای همه مطلوب نیست اما خب با رگلاژ کردن (تنظیم پل و ...) میشه کاری کرد که سیم های سوم و چهارم بهتر بخونن و اصطلاحا ویلن بم خوان بشه ... بعضی از نوازنده های سبک ایرانی این کار رو انجام میدن.)
    ولی اینکه نوع یا مدل خاصی صدای دلنشینی داشته باشه نمی تونم چیزی بگم چون به سلیقه ی شما بستگی داره. مثلا هافنر اصل آلمان از نظر من صدای خوب و ممتازی داره ... بعضی از ویلن های دستساز ایرانی صداشون نسبتا دلنشین هست.
    در سطح ویلن های مشقی هم بعضی هاشون صداشون بهتره و بعضی هاشون خیلی تو دماغی و جیغ صدا میدن.

20. 2 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    123579
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام
    دلیلش اینه که پوزیسیون شیش باید از انگشت ششم باشه و اگر امتحان کنید، متوجه می شید که انگشت ششم، با انگشت چهارم گرفته میشه برای همین وارد پوزیسیون هفتم میشه. یعنی انگشت دوم پوزیسیون هفتم.

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    102470
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    10
    6 بار تشکر شده در 5 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Given: 3/0
    میزان امتیاز
    0

با سلامت خدمت دوستانعزیز نت آهنگی . مشکلی دارم که خیلی وقته نتونستم حلش کنم حدود 9 ماه می شه که ویولون کار می کنم اما هنوز هم آرشم می لرزه و می پره . حس می کنمبه خاطر اینه که انگشت گذاریم رو محکم و با فشار روی گریف انجام می دم . یه نکته جالبی هم که با سرچ تو سایت های خارجی بهش رسیدم که در مورد من هم صدق می کنه اینه که انگشت های غیر درگیر بیش از حد از گریف بالا نگه داشته می شن (راه حلش رو نمی دونم چیه) . به نظرتون برای رفع این مشکل چیکار کنم ؟ بیشتر منظورم مشکل بالا نگه نداشتن بیش از حد انگشتان روی گریف هست. اجرای نت ها با تمپو بالا برام سخت شده به همین خاطر . ممنون می شم کمک کنید .

Nilya آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    85148
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    147
    404 بار تشکر شده در 159 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 134/0
    Given: 32/0
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafakhan [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    با سلامت خدمت دوستانعزیز نت آهنگی . مشکلی دارم که خیلی وقته نتونستم حلش کنم حدود 9 ماه می شه که ویولون کار می کنم اما هنوز هم آرشم می لرزه و می پره . حس می کنمبه خاطر اینه که انگشت گذاریم رو محکم و با فشار روی گریف انجام می دم . یه نکته جالبی هم که با سرچ تو سایت های خارجی بهش رسیدم که در مورد من هم صدق می کنه اینه که انگشت های غیر درگیر بیش از حد از گریف بالا نگه داشته می شن (راه حلش رو نمی دونم چیه) . به نظرتون برای رفع این مشکل چیکار کنم ؟ بیشتر منظورم مشکل بالا نگه نداشتن بیش از حد انگشتان روی گریف هست. اجرای نت ها با تمپو بالا برام سخت شده به همین خاطر . ممنون می شم کمک کنید .
    در مورد پرش آرشه خیلی صحبت ها شده دوست عزیز. به خاطر انگشت گذاریتون نیست. هر چند که اون خودش بعدا براتون مسئله ایجاد میکنه هم تو قطعات با تمپوی بالا هم تو تغییر پوزیسیون هم تو ویبراسیون. زودم خسته میشید. پرش آرشه به خاطر اینه که مچ و انگشتاتون رو سفت میکنید و کلا عضلات دستتون رو منقبض میکنید. یه دلیل دیگه هم اینه که وزن آرشه رو با انگشت چهارمت خوب کنترل نمیکنی و تو تعویض سیم ارشه تالاپی می افته رو سیم و می پره. در کنار همه ی این ها وزن آرشه و کیفیتش از لحاظ تعادل هم تاثیر گذاره. راه حلش هم فقط تمرینه با فکره. یعنی الکی نیا ۱۰ صفحه بزن و رد شو. ۲ تا میزان بزن ولی به این چیزا فکر کن. به اینکه مچت شل باشه مثلا. یا همین که میگی انگشتات رو بالا نگه میداری. خب پایین نگه دار. وقتی مشکل و میدونی دیگه حل کردنش اونقدری سخت نیست. اونایی که نمیدونن مشکلشون کجاست کارشون سخته.
    واسه حل کردن مشکل انگشتات اتود های با تمپوی بالا تمرین کن. چون اونجا دیگه مجبوری هم نرم انگشت گذاری کنی هم انگشتات نزدیک گریف باشن چون در غیر این صورت به مشکل بر میخوری. بعد یه مدت درست میشه.
    واسه آرشه کشی برعکس. آروم. وایسا جلو آینه همین جوری آرشه کشی کن. اصلا دست باز آرشه کشی کن. کل آرشه، سر آرشه، ته آرشه، وسط آرشه. تمرکز کن رو مچ و انگشتا که شل باشن.
    اما اینو در نظر بگیر که این چیزا یه هفته ای درست نمیشه. ماه ها طول میکشه تا جواب بده. فقط حوصله میخواد.

24. 3 کاربر برای این پست از Nilya تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    130260
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

من کتاب le violon جلد یک را کار میکنم و تو بعضی از تمرین هاش گیر کردم تو رو خدا من را تو لایت یا بی تالک ادم کنید تا عکس تمرین ها را براتون بفرستم و کمکم کنید ممنون می شم.

ای دی لاین : mohamadjoon4020

شناسه بیتالک :4784420800

صفحه 12 از 12 نخستنخست ... 289101112

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)