لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

موضوع: ضبط آنالوگ و صفحه گرامافون در موسیقی امروزی

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    14844
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    8
    43 بار تشکر شده در 21 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 5/0
    Given: 11/1
    میزان امتیاز
    0

مدال های دریافت شده

Question ضبط آنالوگ و صفحه گرامافون در موسیقی امروزی

0 Not allowed! Not allowed!
    دوستان یک سوال خیلی جدی برای من پیش اومده که از دوستان هر کسی می دونه لطفا به من بگه ...

بسیاری از موسیقی های امروزی بر روی صفحه گرامافون هم منتشر می شن که طرفدارای خاص خودشو داره .

حالا سوالاتی که برام مطرح هست

1- آیا اینها آنالوگ ضبط شدن؟ یعنی واقعا 0-1 نیست و یکپارچه ضبط شده؟ (اکثر کارت صداهای حرفه ای ورودی آنالوگ هم دارن)
    2- مثلا کارت صدای من ورودی آنالوگ داره ولی خب اصولا کامپوتر مقوله ای دیجیتال و 0-1 هست چجوری با کارت صدایی که اطلاعات رو به صورت 0-1 رو هارد دیسک ذخیره می کنه می شه آنالوگ ضبط کرد؟
    3- فرضا که آنالوگ ضبط کردیم آیا می شه آنالوگ رو رو سی دی رایت کرد؟

ممنونم ..
    :: هیچ قانونی نیست که نتوان آن را برای خلق زیبایی زیر پا گذاشت ::

2. 2 کاربر برای این پست از bomdod تشکر کرده اند:

3. # ADS

FMETAL آواتار ها
    مسئول بخش های راک و متال - جز و بلوز

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    شماره عضویت
    82018
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر از پست
    4,757
    4,623 بار تشکر شده در 1,189 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow FMETAL On Twitter Add FMETAL on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 955/32
    Given: 2,257/5
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط bomdod [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوستان یک سوال خیلی جدی برای من پیش اومده که از دوستان هر کسی می دونه لطفا به من بگه ...

بسیاری از موسیقی های امروزی بر روی صفحه گرامافون هم منتشر می شن که طرفدارای خاص خودشو داره .

حالا سوالاتی که برام مطرح هست

1- آیا اینها آنالوگ ضبط شدن؟ یعنی واقعا 0-1 نیست و یکپارچه ضبط شده؟ (اکثر کارت صداهای حرفه ای ورودی آنالوگ هم دارن)
    2- مثلا کارت صدای من ورودی آنالوگ داره ولی خب اصولا کامپوتر مقوله ای دیجیتال و 0-1 هست چجوری با کارت صدایی که اطلاعات رو به صورت 0-1 رو هارد دیسک ذخیره می کنه می شه آنالوگ ضبط کرد؟
    3- فرضا که آنالوگ ضبط کردیم آیا می شه آنالوگ رو رو سی دی رایت کرد؟

ممنونم ..
    سلام بامداد عزیز. این طرفها‌؟ والا در رابطه با صفحه باید بگم که روی صفحه همیشه آنالوگ ضبط میشه. چون حفظ و نگهداری ۰-۱ بر روی صفحه که جنسش از مشتقات پلاستیک (مثال PVC) هست، امکان پذیر نیست. هنوز هم که هنوزه، صفحه به همین خاطر آنالوگ بودن صداشه که طرفدار داره. یعنی‌ هر موزیک باز حرفه‌ای اصولاً با تعداد صفحه هاشه که به خودش میباله. نه با تعداد CD هاش یا حجم گیگابایت دانلود هاش (در ایران غیر قانونی). تکنیکی‌ هم که ضبط میشه همون Microgroove قدیمیه.

در رابطه با کارت صدای کامپیوتر و ضبط با اون، بنده اصلا صاحب نظر نیستم. ولی‌ فکر کنم که ورودی آنالوگ کارت صدات احتمالا صدایی (بیشتر) شبیه به ضبط آنالوگ رو برات میگیره و در واقع صدا واقعی‌ تر میشه. حتی با اینکه داری به صورت ۰-۱ ضبط میکنی‌.

در رابطه با ضبط آنالوگ بر روی سی‌دی باید بگم فکر کنم بشه. چون به هر حال داری از کامپیوتر فایل رو میگیری.
    Whatever Life throws at you, PLEASE don't Cry & Bitch about it. Either take it like a MAN, or DUCK your F*#@ing head down!!! - F. Metal The Great
    Rockers Nation

5. 3 کاربر برای این پست از FMETAL تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    14844
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    8
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

مدال های دریافت شده

دقیقا مشکل من هم همینجاست.. که اگر اینها آنابوگ ضبط شده پس باید مثل قدیما روی ریل ضبط بشه یا یه سیستم مشابه . بعد چجوری اونو روی سی دی هم منتشر می کنن. ؟!!

7. 2 کاربر برای این پست از bomdod تشکر کرده اند:

FMETAL آواتار ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    شماره عضویت
    82018
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر از پست
    4,757

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

اتفاقا کمپانی‌های معروف هنوز از ریل هم استفاده می‌کنن. در ثانی‌، طریقه ساخت صفحه چون بصورت چاپیه، اول شابلون رو میسازن که یک صفحه فلزیه (جنسش رو نمیدونم چیه دقیقاً. احتمالا استیل). طریقه ساخت اونهم اینجوریه که صدا به یک دستگاه وارد میشه که سوزنی که بر روی اون نصب شده از الماسه (و یا فلزی با مقاومت بالا) و این سوزن شیار‌ها رو بر روی این دیسک اصلی‌ ایجاد میکنه. از اونجایی که این شیار‌ها „مثبت” هستن (مثل همونی که روی صفحه معمولی‌ میبینیم) ، باید یک نسخه منفی‌ ازش ساخته بشه. برای اینکار یک فلز دیگه که از درجه ذوب بسیار پایینتری از دیسک اول داره رو ذوب می‌کنن و درواقع از دیسک اول به عنوان قالب استفاده میکنن. دیسک دوم به صورت منفی‌ بدست میاد. یعنی‌ شیار‌های صدا بجای اینکه فرورفته باشن، به سمت بیرون هستند و همین باعث میشه که با تماس با صفحه‌های سوم (Final) شیار‌ها رو دوباره به حالت فرورفتگی ایجاد کنه که سوزن (Pickup) گرام با حرکت در آنها صدا رو تولید میکنه. در نتیجه اینکه با چه فرمتی آهنگ اصلی‌ ضبط شده، اصلا مهم نیست و به همین سادگی حتی آهنگ دیجیتال تبدیل میشه به آهنگ آنالوگ.
    Whatever Life throws at you, PLEASE don't Cry & Bitch about it. Either take it like a MAN, or DUCK your F*#@ing head down!!! - F. Metal The Great
    Rockers Nation

9. 2 کاربر برای این پست از FMETAL تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    14844
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    8
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

مدال های دریافت شده

خب مشکل من اینا نیست که چجوری از لحاظ فیزیکی انجام میدن . مشکل اینه که خب اصولا ضبط دیجیتال پیوسته نیست و در هر ثانیه تعدادی نمونه برداری از صدای اصلی میشه که وقتی پشت سر هم این نمونه برداری ها پخش می شه گوش انسان اونها رو منفصل نمی شنوه و یکپارچه می شنوه ولی در حقیقت یکپارچه نیست و در نقطه مقابلش ضبط آنالوگ کاملا یکپارچه هست و دقیقا مثل عکاسی آنالوگ و دیجیتال که در نوع دیجیتال در هر اینچ تعدادی پیکسل نمونه برداری می شه که اصطلاحا می گن دوربین 5 مگا پیکسل هست و اگر همون عکس دیجیتال رو بزرگ نمایی کنی پیکسلی می شه ولی عکس آنالوگ این اتفاق براش نمی افته ... در نتیجه صدایی که به صورت دیجیتال ضبط شده باشه رو میشه روی ریل هم کپی کرد یا رو هر وسیله دیگه ای ولی به هیچ وجه یک آنالوگ واقعی نیست.. چون قسمتی از صدای اصلی رو داره و نه همشو. دقیقا من می خوان بدونم که آیا این گرامافون های امروزی و مدرن موزیکشون واقعا آنالوگ حقیقی ضبط شده؟

11. 3 کاربر برای این پست از bomdod تشکر کرده اند:

FMETAL آواتار ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    شماره عضویت
    82018
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر از پست
    4,757

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

بله دقیقاً آنالوگ ضبط میشن. چون سوزن اولیهٔ که دیسک اول رو میزنه، داره بصورت یکپارچه صدا رو میگیره. شما اگه از یک CD روی یک کاست ضبط کنی‌ یکپارچه ضبط میشه. گوش ما هم صدا رو یکپارچه می‌‌شنوه. درسته که صدا در کامپیوتر و یا CD تیکه تیکه است، ولی‌ وقتی‌ به خروجی می‌رسه، یکپارچه میشه. شاید در Pickup‌ های Turntable‌های جدید از تکنولوژی جدید (دیجیتال) برای شفاف کردن بیشتر صدا استفاده شده باشه، ولی‌ سیستم همون سیستم سابق مبتنی‌ بر لرزش سوزن بر اساس شیار‌های یکپارچه موجوده.
    Rockers Nation

13. 2 کاربر برای این پست از FMETAL تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    14844
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    8
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

مدال های دریافت شده

خب وقتی صدایی تیکه تیکه هست حتی اگر پیوسته ادوباره ضبطش کنیم باز هم نتیجه پیوسته نخواهد بود چون اصلا داده ی یکپارچه ای وجود نداره. فرض کن که در ضبط اولیه مون که رو سی دی داریم در هر ثانیه 1000 بار از صدا نمونه گرفتیم . دقیقا ما صداهایی که بین این 1000 نمونه وجود داشته رو از دست دادیم و نداریمشون ... حالا هرچقدر اینو از این به بعد یکپارچه ضبط کنیم باز هم داده ای وجود نداره بین اون 1000 نمونه برداری ...

15. 3 کاربر برای این پست از bomdod تشکر کرده اند:

FMETAL آواتار ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    شماره عضویت
    82018
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر از پست
    4,757

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

بله اینم درسته. بخاطر همین گفتم که کمپانی‌های بزرگ هنوز هم دستگاه‌های ریل دارن. البته این روهم در نظر بگیریم که دستگاه‌های دیجیتالی که این کمپانی‌ها استفاده می‌کنن، از اون‌چیزی که ما استفاده می‌کنیم، قویتر و با درصد ریزش صدای کمتره. تو ایران با چه میدونم ۱۰ - ۱۵ میلیون تومن استودیو میزنن، تو آمریکا با (بعضی‌ وقت‌ها) ۴۰ - ۵۰ میلیون دلار. البته شما اگه هنوز وین هستی‌، میتونی‌ از استودیو‌های اونجا (فکر کنم Virgin Records اونجا استودیو داره) یه تحقیق دقیقتر از گفته‌های بنده بکنی‌.
    Rockers Nation

17. 2 کاربر برای این پست از FMETAL تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)