لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: سوال در مورد آهنگ غوغای ستارگان

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    81725
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    14
    11 بار تشکر شده در 6 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 4/1
    Given: 2/0
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض سوال در مورد آهنگ غوغای ستارگان

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام خدمت دوستان عزیز.

بنده هنرجوی ویولن هستم و بسیار بسیار به سبک ترکی بخاطر احساسی بودنش علاقه دارم ساید بشه گفت تقریبا از هیچ سبک دیگه ای خوشم نمیاد و به دلم نمیشینه... کلی آلبوم اصیل ترکی ویولن دارم و گوش میکنم از هنرمندان معروف مخصوصا ilyas tetik... کلا موسیقی ترکی غیر از ویولن هم گوش میکنم (با سازهای دیگه) وخیلی دوست دارم.
    شاید خیلیاتون ندونید که بیشتر آهنگ های که در مراسم های سوگواری از صدا و سیما پخش میشه همش ترک های آلبوم های ترکی هستن که اگر بشنوید تعجب میکنید... مثل من که تا قبلا فکر میکردم این آهنگها ساخته ی هنرمندان خودمونه

بگذریم... فکر کنم خیلیاتون قبول داشته باشید که آهنگسازان ترکی بسیار در زمینه آهنگسازی و حتی نواختن سازها تبحر ویژه ای دارن.. این موضوع برای من با دیدن صد ها نوع ویدیو و آلبوم در این زمینه ثابت شد

چند وقت پیش آلبومی ترکی بدستم رسید که ترک هفتمش آهنگ غوغای ستارگان بود که البته کمی با اجرای استاد همایون خرم فرق داشت ولی در کل خود آهنگ بود و بسیار واسم تعجب برانگیز بود که این آهنگ این وسط چیکار میکنه اونم تو یه آلبوم اصیل ترکی... آهنگ هم بسیار زیبا اجرا شده بود با همون لحن زیبا و دلنشین ترکی

کسی از دوستان میدونه که جریان این آهنگ چیه؟
    دوستان خواهشا از روی تعصب حرفی نزنید که بگید اونا آهنگ رو کپی کردن چون همین الانش تمام آهنگ های صدا و سیمای ما کاور شده از آهنگ های آهنگسازان یونانی و ترکیه که مدام در مراسم ها پخش میشه و من به شخصه 11 مورد رو خودم شاهد بودم.

2. # ADS

Sampler آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    32738
    میانگین پست در روز
    0.10
    تشکر از پست
    589
    1,046 بار تشکر شده در 389 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 161/5
    Given: 70/5
    میزان امتیاز
    14

مدال های دریافت شده

سلام دوست عزیز ..

یعنی منظورتون اینه که بیاییم و بگیم استاد خرم غوغای ستارگان رو از یه آهنگساز ترک کاور کردن ؟

aftaban آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    15063
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    536
    632 بار تشکر شده در 132 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 110/0
    Given: 294/1
    میزان امتیاز
    16

آرمین عزیز، همیشه چیزهایی هستند که بر خیلی چیزهای دیگر مقدم اند! اگر چه ممکن است این مقدمات ، سال ها بعد از خیلی چیزهای دیگر آموخته و کسب شوند! از جمله ی این مقدمات دیر دست و دیر آموز و دیر بار، قضاوت است! و گاهی یک پیش داوری نا آگاهانه، ذهنیت ما را آن قدر از کلیت یک موضوع پرت می کند که اصلا خودش یه موضوع بحث جداگانه است!
    من اولا به عنوان یکی از شیفتگان کوچک استاد خرّم، ازت تشکر می کنم که بحث را به صورت کنجکاوانه و سوالی مطرح کردی، اما منظور من از مقدمه ی بالا که عرض کردم این بود که ما باید به همه ی جوانب روند شکل گیری ی یک اثر هنری (خواه نقاشی یا موسیقی یا مجسمه سازی یا شعر و ...) آشنا باشیم، یعنی فلسفه ی هنر بدانیم، تا پیش از هر چیز به این درک برسیم که هنر ، منحصر به یک ایده یا شخص یا یک فرهنگ نیست! و اگر این که در فرانسه رنسانسی در هنر رخ می دهد، وقتی نمودهایی از آن هنر در ایران هم بروز می دهد، نتیجه حتما این نیست که در این میان یک سرقت ادبی یا هنری یا فکری صورت گرفته! از نظر فلسفه ی هنر، هنر در ادامه ی هنر است! یعنی این که این امکان همیشه وجود دارد که دوتا ذهن، در دو مکان و زمان متفاوت و یا حتا هم زمان با هم، با یک امکانات و تجربیات ذهنی مشابه یا متفاوت، دست به خلق اثری هنری بزنند که نتیجه اش بسیار مشابه بشود! این از مطلب اول بحث بنده.
    اما مطلب دومم در باره ی شناخت آگاهانه ی ما از زندگی و آثار و ذهنیت کسی مثل استاد همایون خرّم هست! ایشون نزدیک به هفتاد سال آهنگسازی کرده اند! هفتاد سال زندگی در موسیقی، هنر کمی نیست دوست من! چه قدر از روحیات ایشون و سوابق هنری و فعالیت هاشون اطلاع دارید؟ دست کم این که چه قدر درباره ی تاریخچه ی همین غوغای ستارگان می دانید! ؟ این لینک را ببینید:
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    قدمت این آهنگ در زمان اجرا شاید به پنجاه سال پیش برسه! چون بانو پروین که اولین بار این آهنگ رو خوندن، تا سال 1353 فقط فعالیت هنری داشتن و بعد از اون دیگه اجرایی نداشتن، و این کار غوغای ستارگان هم قریب به یقین جزو اولین کارهای ایشون بوده، چون از نظر اجرایی هم مشخص هست! تصور کنید ! یک آهنگی که نزدیک به نیم قرن پیش ساخته و اجرا شده، حتما از نظر قدمت تاریخ ساخت و اجرا حرف های زیادی برای اثبات خودش داره!
    مطلب سوم بنده بحث تخصصی درباره ی خود آهنگ و نوع ساختارش از نظر دستگاه های ردیفی ی موسیقی ست. مقام وصال! حتمن جزوه ها و دست نوشته های استاد در مورد این گام وصال یا به قول خودشون مقام وصال یک روزی چاپ و روانه ی بازار می شوند. استاد با توجه به تحقیقات وسیع و مستند و مستدل شون اصرار داشتند که مقام وصال که در واقع آهنگ غوغای ستارگان را در این مقام ساختن، یک مقام ایرانی ست. یعنی از نظر رتبه بندی و پرده گزاری هم یک گام ایرانی محسوب میشه! از نظر تاریخی هم که حتما اشاراتی به این مهم کرده اند خود استاد و من خیلی اطلاع درستی ندارم متاسفانه! باید صبر کرد و دید و خواند. این لینک را هم مطالعه بفرمایید:
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

در پایان هم این که خیلی مشتاق شدم آهنگی ترکی یی را که فرمودین بشنوم، من همیشه تصور می کردم این آهنگ با ساز منحصر به فردی مثل بالابان ترکی یا قره نی چه قدر دلنشین میشه! زحمت می کشی این آهنگ را حالا به صورت خصوصی یا در همین تاپیک آپلود و ارسال بفرمایی ؟
    با مهر و ارادت
    محمد خورشیدی
    ویرایش توسط aftaban : Thursday 6 March 2014 در ساعت 07:03 AM
    به جان زنده دلان، سعدیا به ملک وجود/نیرزد آن که دلی را زخود بیازاری

5. 3 کاربر برای این پست از aftaban تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    86457
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    9
    98 بار تشکر شده در 47 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 7/0
    Given: 0/1
    میزان امتیاز
    11

با عرض سلام
    اگر یک همچین اتفاقی می افتاد بارها و بار ها تا کنون گفته می شد.
    بعد نمی توان گفت ترک ها بهترین هستند باید ابتدا نوع ساز را در نظر گرفت و سپس ژانر موسیقی اجرایی را
    من کاملا قبول دارم که هیچ کس مانند ترک ها نمی تواند ویالون را ترکی بنوازد و در این امر بهترین هستند. بعد هواست باشه اگر ترکی کار کنی دیگه نمی تونی تغییر سبک بدی البته تو ویالون به زودی در رابطه با این یک مقاله می نویسم.
    به به دیروز یک قطعه ترکیه ای گوش دادم چقدر زیبا بود اصلا می خواهم برگردم و از این پس به سبک ترکی کار کنم.
    یک هفته بعد
    به به دیروز یک قطعه زیبا از استاد خرم گوش دادم چقدر زیبا بود اصلا می خواهم برگردم و از این پس به سبک سنتی کار کنم.
    چند هفته بعد
    به به چقدر زیبا ایزاک پرلمن قطعه ی تابسشتان ویوالدی را اجرا کرد بی خیال سبک های دیگر از امروز دیگر کلاسیک کار می کنم.
    ویرایش توسط javadvjj : Thursday 6 March 2014 در ساعت 11:43 AM

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    81725
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    14
    11 بار تشکر شده در 6 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط javadvjj [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    با عرض سلام
    اگر یک همچین اتفاقی می افتاد بارها و بار ها تا کنون گفته می شد.
    بعد نمی توان گفت ترک ها بهترین هستند باید ابتدا نوع ساز را در نظر گرفت و سپس ژانر موسیقی اجرایی را
    من کاملا قبول دارم که هیچ کس مانند ترک ها نمی تواند ویالون را ترکی بنوازد و در این امر بهترین هستند. بعد هواست باشه اگر ترکی کار کنی دیگه نمی تونی تغییر سبک بدی البته تو ویالون به زودی در رابطه با این یک مقاله می نویسم.
    به به دیروز یک قطعه ترکیه ای گوش دادم چقدر زیبا بود اصلا می خواهم برگردم و از این پس به سبک ترکی کار کنم.
    یک هفته بعد
    به به دیروز یک قطعه زیبا از استاد خرم گوش دادم چقدر زیبا بود اصلا می خواهم برگردم و از این پس به سبک سنتی کار کنم.
    چند هفته بعد
    به به چقدر زیبا ایزاک پرلمن قطعه ی تابسشتان ویوالدی را اجرا کرد بی خیال سبک های دیگر از امروز دیگر کلاسیک کار می کنم.
    بنده هیچوقت نمیگم که استاد همایون خرم آهنگ رو کاور کردن... درضمن من کلی با سبک های مختلف آشنایی دارم کارهای استاد خرم و ... و کلی هم آلبوم کلاسیک ویولن و ... گوش میدم... علاقه ی بنده به این سبک اینجوری نیست که فردا از سبک کلاسیک خوشم بیاد... و اگر بشه میخوام فقط در همین سبک در آینده آموزش ببینم و حتی شاید برای آموزش به ترکیه برم چون واقعا حسی که از ویولن زدن ترکی میگیرم هیچی این حس رو به من منتقل نمیکنه. درضمن این رو هم بگم قطعات ترکی و آلبوم هایی که بنده دارم بسیار با اونچه که در ذهن شما تصور میشه متفاوته... تا جایی که نظر اونهایی که به سبک کلاسیک علاقه شدیدی داشتن با نشان دادن دو قطعه عوض شد.

درضمن اینکه این مطلب تا کنون گفته نشده شاید دلیلش این باشه که کسی مثل بنده اینقدر درگیر سبک ترکی نبوده و یا اصلا شاید کسی تا بحال این آلبوم رو ندیده بوده... شما جوری میگید که انگار اینترنت صد سال پیش هم در ایران بوده... فکر کنم ما چند سالی باشه که میشه گفت به اینترنت لاکپشتی دسترسی پیدا کردیم و این میتونه دلیلی باشه که چرا کسی تا به حال این موضوع رو مطرح نکرده یا این کار رو توی یک آلبوم ترکی پیدا نکرده مثلا همونطور که گفتم بسیاری از آهنگ هایی که در مراسم سوگواری از صدا و سیما پخش میشه کاور شده و در برخی موارد خود آهنگ برگفته از آلبوم ها و آهنگ های ترکیست که مطمئنا تا حالا بسیاری هنوز نمیدانند که این کارها ساخته ی آهنگسازان ترکیست خب اگر چیزی به اسم اینترنت در این زمان وجود نداشت عمرا بنده و امثال شما میفهمیدی که این آهنگها کار ترکیه.

برای بنده هم بسیار جای تعجب بود که این آهنگ توی یک آلبوم ترکی چیکار میکنه!!!

درضمن یک قسمتی از آهنگ حذف شده بخاطر همین میگم شاید ان آهنگ برگرفته از همین ترک ترکی باشه ولی یه تیکه یا قسمتی رو بهش اضافه کرده باشن.

و درضمن در جواب دوست عزیزمون که بنده به اندازه ایشون اطلاعات چندانی ندارم که فرمودن:قدمت این آهنگ در زمان اجرا شاید به پنجاه سال پیش برسه! چون بانو پروین که اولین بار این آهنگ رو خوندن، تا سال 1353 فقط فعالیت هنری داشتن و بعد از اون دیگه اجرایی نداشتن، و این کار غوغای ستارگان هم قریب به یقین جزو اولین کارهای ایشون بوده، چون از نظر اجرایی هم مشخص هست! تصور کنید ! یک آهنگی که نزدیک به نیم قرن پیش ساخته و اجرا شده، حتما از نظر قدمت تاریخ ساخت و اجرا حرف های زیادی برای اثبات خودش داره! به نظر من قدمت یک آهنگ نمیتونه دلیل بر این باشه که یک کاری بر گرفته یا کاور شده از کار دیگه ای نباشه... چون بنده همین آلبومی هم که عرض کردم دقیقا نمیدونم که مال چه سالی هستش ولی همینو میدونم که یه آلبوم قدیمیه... شما میگی مال 50 سال پیش شاید این آلبوم مثلا مال 60 سال پیش باشه(مثال عرض کردم)

و این رو هم عرض کنم که الگو گرفتن و یا کاور کردن آهنگ با کمی تغییرات فکر نمیکنم چیز بدی باشه... کاریه که امروز بزرگترین خوانندگان و آهنگسازان ایرانی دارن انجام میدن... مثلا شادمهر عقیلی توی مصاحبش به صراحت تمام گفت من چندین اهنگم برگرفته و یا حتی بازخوانی از آهنگهای یونانی و ... بوده. دلیل نمیشه چون شادمهر عقیلی یکی از معدود هنرمندانیست که چندین ساز رو به صورت حرفه ای میزنه و یا با بزرگترین خوانندگان مثل ابی و مهستی کار و یا آهنگسازی کرده و یا این افتخار رو داشته که با بیژن ساز بزنه و هر دلیل دیگه ای از آهنگی الگو برداری نکنه یا هرچی... شادمهر رو عرض کردم چون شادمهر بود که من سمت ویولن رفتم.

به نظر من نباید ما از یک کاه کوه بسازیم من نمیخوام درباره کارهای استاد خرم نظری بدم و خودم رو در این حد نمیدونم ولی به نظرم توی هنر و موسیقی نقطه ی اوجی وجود نداره و اینکه ایشون 70 سال و یا بیشتر با موسیقی زندگی کردن فکر نمیکنم واقعا دلیل خوبی باشه که بگیم ایشون ختم موسیقی هستن. نه ایشون بلکه هر هنرمندی حتی بیژن مرتضوی حتی شادمهر و...

بهرحال من که جوابی نگرفتم از دوستان کسی اگر اطلاعی داره بگه ما هم بدونیم.. تشکر

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    86457
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    9
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

بنده هیچوقت نمیگم که استاد همایون خرم آهنگ رو کاور کردن... درضمن من کلی با سبک های مختلف آشنایی دارم کارهای استاد خرم و ... و کلی هم آلبوم کلاسیک ویولن و ... گوش میدم... علاقه ی بنده به این سبک اینجوری نیست که فردا از سبک کلاسیک خوشم بیاد... و اگر بشه میخوام فقط در همین سبک در آینده آموزش ببینم و حتی شاید برای آموزش به ترکیه برم چون واقعا حسی که از ویولن زدن ترکی میگیرم هیچی این حس رو به من منتقل نمیکنه. درضمن این رو هم بگم قطعات ترکی و آلبوم هایی که بنده دارم بسیار با اونچه که در ذهن شما تصور میشه متفاوته... تا جایی که نظر اونهایی که به سبک کلاسیک علاقه شدیدی داشتن با نشان دادن دو قطعه عوض شد.
    برادر من خودم با سبک ترکی آنچنان نا آشنا هم نیستم حتی حدود 6 ماه هم کار کردم ترکی حدود دو سال پیش حتی کمی هم تو کلاس های ابرو اوگئت شرکت کردم. بعد یه مدت برا من که یکنواخت شد وقتی هم خواستم به کلاسیک برگردم پیرم در اومد تا ارشه کشیم رو به حالت اول برگردونم یا انگشت گذاریم رو درست کنم به حالت کلاسیک
    مخصوصا آرشه کشی که عجیب تو این سبک تغییر می کنه.
    در ترکیه به ساز ویالون کمان و به نوازنده ی آن کمانچی می گن دوسال به صورت عمومی تدریس میشه و سبک خاصی مطرح نیست بعد دو سال در تعیین سبک عده ای می رن سبک آنا ترکی یا آرابسک که همون چیزی که شما می خواین توش هست. کوک ویالون تو این سبک
    دو -سل -ر -لا
    در برخی قطعات
    دو سل ر سل
    هست
    نکته : البته خودتن امتحان نکنید فشار رو سیم سل خیلی بالا میره.

9. کاربران زیر از javadvjj به خاطر این پست تشکر کرده اند:

vahid65 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    98968
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    207
    296 بار تشکر شده در 151 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 72/0
    Given: 41/3
    میزان امتیاز
    11

آقا جواد اگه امکان داره لینک چند تا کار ترکیه ای(ویولن) که به نظر خودتون زیبا هستند رو قرار بدید تا دانلود کنیم و گوش کنیم.
    با تشکر .

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    81725
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    14
    11 بار تشکر شده در 6 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

داداش [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] تعجب میکنم واقعا که این سبک برای شما یکنواخت شد!!! البته جای تعجب نداره چون شما مطمئنا به صورت حرفه ای که این سبک رو کار نکردی این سبک زمانی شیرینی خودش رو نشون میده که پنجه هات واقعا نرم باشه و درصد زیادیش هم به حس اون نوازنده مربوط میشه... چیزی که من واقعا در خودم میبینم و حتی استادم هم اینو تایید کرد.. من مدت زیادی نیست که ویولن کار میکنم ولی تیکه های ترکی ای که میام واقعا استادم تعجب میکنه... البته زیاد نمیتونم رو اصول ترکی بزنم ولی اونقدر انگشتهامو مجبور کردم تا تیکه رو دربیارم نسبت به اونایی که هم مدت من کلاس میان انگاری 4 سال جلوتر هستم و استادم میگه بیشتر بخاطر قدرت شنوایی یا همون گوش قوی و حسیه که داری انگشتات تو مدت کم روون شده

درضمن آرشه کشی توی سبک ترکی باید بسیار قوی باشه حتی فراتر سبک از کلاسیک و پاپ و ... اینو از جندین استاد پرسیدم تایید کردن و توی ویدیوهاییم که دیدم ثابت شد... نمیدونم چقدر ویدیوی نوازندگی ترکی دیدی و داری ولی من ویدیوهایی از اجراهای ترکی که دیدم با یک پنجم آرشه 10 تا نت رو اونقدر زیبا زد که آدم از ویولن زدن خودش سیر میشه!!! دیگه بماند که انگشت باید چقدر نرم باشه... یه تیکه ای که یادمه مالش یا همون گلیس بود که با انگشت چهارم طوری روی سیم مالش میداد که تمام مچ دست و سه انگشت دیگه ثابت بود و به طرز عجیبی انگشت آخر یا چهارم گلیس میزد انگاری که این انگشتش چیزی به اسم استخوان نداره!!! اینهایی که گفتم مربوط میشه به نوازندگان اصیل ترکی...

فکر نکنم اگر کسی بتونه واقعا اینطوری ساز بزنه از این سبک برگرده حتی به فکر تغییرش بیفته چون واقعا یه سبک دلنشین و بسیار زیباییه

اینم یک نمونه از آهنگ ترکی که میگم البته این یکیشه بسیاز زیباتر و حرفه ای تر هم دارم: [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    86457
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    9
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

درضمن آرشه کشی توی سبک ترکی باید بسیار قوی باشه حتی فراتر سبک از کلاسیک و پاپ و ... اینو از جندین استاد پرسیدم تایید کردن و توی ویدیوهاییم که دیدم ثابت شد... نمیدونم چقدر ویدیوی نوازندگی ترکی دیدی و داری ولی من ویدیوهایی از اجراهای ترکی که دیدم با یک پنجم آرشه 10 تا نت رو اونقدر زیبا زد که آدم از ویولن زدن خودش سیر میشه!!! دیگه بماند که انگشت باید چقدر نرم باشه... یه تیکه ای که یادمه مالش یا همون گلیس بود که با انگشت چهارم طوری روی سیم مالش میداد که تمام مچ دست و سه انگشت دیگه ثابت بود و به طرز عجیبی انگشت آخر یا چهارم گلیس میزد انگاری که این انگشتش چیزی به اسم استخوان نداره!!! اینهایی که گفتم مربوط میشه به نوازندگان اصیل ترکی...
    شما از ویدئو دیدی من از نزدیک دیدم
    نه برعکس خیلی باید شل آرشه کشید.

- - - Updated - - -

این آهنگم که گذاشتین آهنگ (گوتور منی گیتدیگین یره) به معنی من رو هم جایی که خودت رفتی ببر این آهنگ یه کار قدیمی ترک هستش که توسط امراه باز خوانی شد بعدها توسط ابرو گوندوز (ش) بازخوانی شده.
    البته این کار پر از نت زینت با گلیساندو ها فراوون هستش آرشه که شل مثل همه کار های ترکی.

بعد من نظرم رو گفتم مطمئنن که شما نظرتون با من متفاوته

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)