لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: خیییییییییلی مهم: شاهد و ایست دستگاه ها و آواز ها و نامگذاریشون

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    54482
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    1
    25 بار تشکر شده در 17 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    Given: 4/0
    میزان امتیاز
    13

پیش فرض خیییییییییلی مهم: شاهد و ایست دستگاه ها و آواز ها و نامگذاریشون

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام دوستان. سال نو همتون مبارک
    یه سوال خیلی خیلی تخصصی دارم. می خواستم اگر می شه لطف کنین و نت شاهد و ایست 7 دستگاه و 5 آواز را برام بنویسن . بیشترشو می دونم ولی اینقدر از اینود اونور چیزای متفاوت دیدم قاطی کردم.
    یه سوال مهم هم دارم.!!! نامگذاری این دستگاه ها و اوازها بصورت کلی و عمومی بر اساس نت شاهده یا نت تونیکشون؟ممنون می شم اگه راهنمایی کنین.
    من اینایی را که می دونم می نویسم. شما لطف کنین اونایی را که اشتباه نوشتم تصحیح بفرمایین. ممنون. البته من خودم بر اساس نت شاهد همه را نامگذاری کردم که نمی دونم درسته یا نه!!!

ماهور „دو”: شاهد:درجه اول ایست:درجه اول
    شور „سل”: شاهد: درجه 1 ایست: درجه 1
    سه گاه „دو”: شاهد: درجه 3 ایست: درجه 5
    همایون „لاکرن”: شاهد: درجه 2 ایست: درجه 7
    چهارگاه „دو”: شاهد: درجه 1 ایست: ؟؟؟؟؟؟؟
    نوا „فا”: شاهد: درجه 6 ایست: درجه 1
    راست پنجگاه „فا”: شاهد: درجه 1 ایست : درجه 1

ابوعطا „دو”: شاهد :درجه 4 ایست:درجه 2
    بیات ترک „سی بمل”: شاهد:درجه 3 ایست: درجه 2 یا 7 ؟؟؟؟؟؟
    افشاری „دو”: شاهد: درجه 4 ایست: درجه 2
    دشتی „ر”: شاهد: درجه 5 ایست : درجه 3
    بیت اصفهان „سل”: شاهد:4 ایست:6

لطفا بگین کدوما غلطه. با تشکر. لطفا در مورد نامگذاری هم توضیح بدین

2. # ADS

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657
    3,206 بار تشکر شده در 1,404 پست

شبکه های اجتماعی من

Add r_a_m_i_n on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 72/9
    Given: 3/3
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط mamalkhan [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام دوستان. سال نو همتون مبارکیه سوال خیلی خیلی تخصصی دارم. می خواستم اگر می شه لطف کنین و نت شاهد و ایست 7 دستگاه و 5 آواز را برام بنویسن . بیشترشو می دونم ولی اینقدر از اینود اونور چیزای متفاوت دیدم قاطی کردم. یه سوال مهم هم دارم.!!! نامگذاری این دستگاه ها و اوازها بصورت کلی و عمومی بر اساس نت شاهده یا نت تونیکشون؟ممنون می شم اگه راهنمایی کنین. من اینایی را که می دونم می نویسم. شما لطف کنین اونایی را که اشتباه نوشتم تصحیح بفرمایین. ممنون. البته من خودم بر اساس نت شاهد همه را نامگذاری کردم که نمی دونم درسته یا نه!!! ماهور „دو”: شاهد:درجه اول ایست:درجه اولشور „سل”: شاهد: درجه 1 ایست: درجه 1سه گاه „دو”: شاهد: درجه 3 ایست: درجه 5همایون „لاکرن”: شاهد: درجه 2 ایست: درجه 7چهارگاه „دو”: شاهد: درجه 1 ایست: ؟؟؟؟؟؟؟نوا „فا”: شاهد: درجه 6 ایست: درجه 1راست پنجگاه „فا”: شاهد: درجه 1 ایست : درجه 1ابوعطا „دو”: شاهد :درجه 4 ایست:درجه 2بیات ترک „سی بمل”: شاهد:درجه 3 ایست: درجه 2 یا 7 ؟؟؟؟؟؟افشاری „دو”: شاهد: درجه 4 ایست: درجه 2دشتی „ر”: شاهد: درجه 5 ایست : درجه 3بیت اصفهان „سل”: شاهد:4 ایست:6لطفا بگین کدوما غلطه. با تشکر. لطفا در مورد نامگذاری هم توضیح بدین
    درود دوست عزیز... در مورد بعضی دستگاهها چون در نتِ شروع گام و تونیک و شاهد اختلاف نظر هست.. من پیشنهاد میدم شما در این لحظه شروع کنید به مطالعه ی کتابهای تئوری... تا به نتیجه ی مورد نظر برسید... کتاب : تئوری موسیقی از علی نقی وزیریکتاب : نظری به موسیقی از روح الله خالقیکتاب : دستگاه در موسیقی ایرانی از هرمز فرهتکتاب : سرایش جلد اول از حسین مهرانی
    دو چيز انتها ندارد....يكي پهناي كهكشانها...دومي حماقت انسانها...البته در مورد اولي چندان مطمئن نيستم ( آلبرت انيشتن )

4. کاربران زیر از r_a_m_i_n به خاطر این پست تشکر کرده اند:

endvb6 آواتار ها
    کاربر فعال انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر فعال انجمن
    شماره عضویت
    4243
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    629
    1,159 بار تشکر شده در 374 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 103/0
    Given: 61/2
    میزان امتیاز
    17

ممل خان عزیز
    به نظر من شما خیلی به تئوری جناب خالقی بها دادی. اون تئوری در عین اینکه پیچیدس توضیح و تفسیر خوبی هم ارائه نمیده. شما بحث تونیک و گام رو به طور مطلق رد شده بدون در موسیقی ایرانی و برو به سراغ تئوری های علیزاده،هومان اسعدی،مسعود شعاری و...
    موفق باشی دوست من

6. کاربران زیر از endvb6 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    54482
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

حالا جدا از اینکه چه کتابی خوبه می شه لطف کنین و با توجه به اون تئوری که خودتون بلدین جواب سوال منو بدین و شاهد و ایست 7 دستگاه و 5 آواز را برای من مشخص کنین،!!! و یا مشخص کنین که من کدوم ها رو درست یا غلط گفتم در پست اول؟؟
    با تشککککککککککککککککککککککک ککر

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657
    3,206 بار تشکر شده در 1,404 پست

شبکه های اجتماعی من

Add r_a_m_i_n on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 72/9
    Given: 3/3
    میزان امتیاز
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط mamalkhan [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    حالا جدا از اینکه چه کتابی خوبه می شه لطف کنین و با توجه به اون تئوری که خودتون بلدین جواب سوال منو بدین و شاهد و ایست 7 دستگاه و 5 آواز را برای من مشخص کنین،!!! و یا مشخص کنین که من کدوم ها رو درست یا غلط گفتم در پست اول؟؟با تشککککککککککککککککککککککک ککر
    دستگاه شور ... در این دستگاه نت شاهد و ایست یکیه و اون هم درجه ی اول دستگاه است.
    ابوعطا.. در ابوعطا درجه ی چهارم ِ شور شاهدِ ابوعطاست و درجه ی دومِ شور , ایست آن است.
    بیات ترک... در بیات ترک شاهد آن درجه ی سوم (سوم کوچک) شور میشه و ایست اون میتونه 2 تا باشه... گاهی روی خود شاهد بیات ترک ایست میکنیم و گاهی هم روی شاهد شور ایست میکنیم...
    افشاری... در افشاری شاهد درجه چهارم شور هست.. و ایست اون معمولا نتِ ماقبلِ شاهدِ شور هست.. یعنی در شورِ سل.. میشه نتِ فا... ولی گاهی هم ایست موقت روی درجه ی دوم شور میکنیم... و اگر حرکت پایین رونده از نتِ شاهد افشاری داشته باشیم, روی شاهدِ شور ایست میکنیم...
    دشتی... شاهد اون روی درجه پنجمِ شور هست و اییست موقت اون روی درجه سوم شور و ایست نهایی روی شاهدِ شور هست...
    سه گاه... در سه گاه شاهد و ایست یکی هست... و اون درجه ی اول سه گاه (اگر مثلا سه گاه لا کرن باشه میشه نتِ لا کرن) و اگر سه گاه رو مثل خالقی نام گذاری کنیم , شاهدش میشه درجه ی سوم سهع گاه (مثلا در سه گاهه فا, شاهد و ایست میشه نتِ لا کرن)
    چهارگاه... در چهارگاه نیز شاهد و ایست یکی هست و اون درجه ی اول چهارگاه هست که در چهارگاه دو میشه نتِ دو
    ماهور... در ماهور نیز مانند چهار گاه نت شاهد و ایست یکی است و اون درجه ی اول (البته بستگی داره که دانگِ ماهور رو از کجا شروع کنیم.. چون دانگ درآمد از نتِ سل شروع میشه) مثلا در ماهورِ دو میشه نتِ دو..
    همایون... در همایون نتِ شاهد درجه ی دوم هست که در همایون سل میشه نتِ لا کرن... و نتِ ایست در حالت قدیم روی سل است و در حالت جدید ایست همایون روی نت فا در همایون سل هست...
    اصفهان.. در اصفهان شاهد درجه ی چهارم همایون هست که در همایون سل میشود , اصفهان دو.. و نتِ ایست در اصفهان قدیم نتِ درجه دوم همایون و در اصفهان جدید همان نتِ شاهدِ اصفهان نتِ ایست میباشد.
    نوا... شاهدِ نوا درجه ی چهارمِ شور است و ایست موقت اون روی نتِ درجه ی دوم شور هست و ایست کلی اون روی همون نتِ شاهدِ نوا هست...
    راست پنجگاه... شاهد و ایست در اون یکیه و اونم نت درجه ی اوله یعنی در راست پنجگاه فا... نتِ فا... هرچند در راست پنجگاه نت سل خیلی نشون داده میشه و میشه گفت همیشه اول به سل اشاره میشه و بعد به فا...
    ویرایش توسط r_a_m_i_n : Friday 4 April 2014 در ساعت 08:35 PM
    دو چيز انتها ندارد....يكي پهناي كهكشانها...دومي حماقت انسانها...البته در مورد اولي چندان مطمئن نيستم ( آلبرت انيشتن )

9. کاربران زیر از r_a_m_i_n به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    54482
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    1
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط r_a_m_i_n [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دستگاه شور ... در این دستگاه نت شاهد و ایست یکیه و اون هم درجه ی اول دستگاه است.
    ابوعطا.. در ابوعطا درجه ی چهارم ِ شور شاهدِ ابوعطاست و درجه ی دومِ شور , ایست آن است.
    بیات ترک... در بیات ترک شاهد آن درجه ی سوم (سوم کوچک) شور میشه و ایست اون میتونه 2 تا باشه... گاهی روی خود شاهد بیات ترک ایست میکنیم و گاهی هم روی شاهد شور ایست میکنیم...
    افشاری... در افشاری شاهد درجه چهارم شور هست.. و ایست اون معمولا نتِ ماقبلِ شاهدِ شور هست.. یعنی در شورِ سل.. میشه نتِ فا... ولی گاهی هم ایست موقت روی درجه ی دوم شور میکنیم... و اگر حرکت پایین رونده از نتِ شاهد افشاری داشته باشیم, روی شاهدِ شور ایست میکنیم...
    دشتی... شاهد اون روی درجه پنجمِ شور هست و اییست موقت اون روی درجه سوم شور و ایست نهایی روی شاهدِ شور هست...
    سه گاه... در سه گاه شاهد و ایست یکی هست... و اون درجه ی اول سه گاه (اگر مثلا سه گاه لا کرن باشه میشه نتِ لا کرن) و اگر سه گاه رو مثل خالقی نام گذاری کنیم , شاهدش میشه درجه ی سوم سهع گاه (مثلا در سه گاهه فا, شاهد و ایست میشه نتِ لا کرن)
    چهارگاه... در چهارگاه نیز شاهد و ایست یکی هست و اون درجه ی اول چهارگاه هست که در چهارگاه دو میشه نتِ دو
    ماهور... در ماهور نیز مانند چهار گاه نت شاهد و ایست یکی است و اون درجه ی اول (البته بستگی داره که دانگِ ماهور رو از کجا شروع کنیم.. چون دانگ درآمد از نتِ سل شروع میشه) مثلا در ماهورِ دو میشه نتِ دو..
    همایون... در همایون نتِ شاهد درجه ی دوم هست که در همایون سل میشه نتِ لا کرن... و نتِ ایست در حالت قدیم روی سل است و در حالت جدید ایست همایون روی نت فا در همایون سل هست...
    اصفهان.. در اصفهان شاهد درجه ی چهارم همایون هست که در همایون سل میشود , اصفهان دو.. و نتِ ایست در اصفهان قدیم نتِ درجه دوم همایون و در اصفهان جدید همان نتِ شاهدِ اصفهان نتِ ایست میباشد.
    نوا... شاهدِ نوا درجه ی چهارمِ شور است و ایست موقت اون روی نتِ درجه ی دوم شور هست و ایست کلی اون روی همون نتِ شاهدِ نوا هست...
    راست پنجگاه... شاهد و ایست در اون یکیه و اونم نت درجه ی اوله یعنی در راست پنجگاه فا... نتِ فا... هرچند در راست پنجگاه نت سل خیلی نشون داده میشه و میشه گفت همیشه اول به سل اشاره میشه و بعد به فا...

آقا رامین دستت درد نکنه داداش گلم. خیلی کمکم کردی. خدا خیرت بده

11. 2 کاربر برای این پست از mamalkhan تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)