لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: سایز تار

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    59156
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    14
    12 بار تشکر شده در 9 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/1
    Given: 8/0
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض سایز تار

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام
    دوستان خوبم من یه مشکلی پیداکردم که کسی نتونسته تاحالا کمکم کنه اونم اینه که لای انگشتام باز نمیشه با اینکه تقریبا هشت ماهه تار میزنم البته با روزی نیم ساعت تمرین اونم نه هرروز بخاطر مشغله های کاری استادم تو یزد میگن انگشتام کاملا نرمال هستش و خیلی تعجب میکنه که چرا باز نمیشه ایشون پیشنهاد دادن که سازم رو عوض کنم تا زده نشم چون واقعا دغدغه شده واسم و یه تار سه چهارم بخرم و اطمینان دادن که همون کار ساز چهار چهارم رو میکنه و صداشم به همون خوبیه و همون کوکم از توش درمیاد اما وقتی از استادم تو تهران خواستم سازمو عوض کنه فرمودن عاقلانه نیست چون اصلا انگشتام مشکلی ندارن و کوتاه نیستن و ساز سه چهارمم ساز خوبی نیست حالا ممنون میشم شما هم نظرتون رو درباره ی ساز سه چهارم بفرمایید.

2. کاربران زیر از nasrin_a به خاطر این پست تشکر کرده اند:

3. # ADS

tazvir آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    13964
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    80
    27 بار تشکر شده در 19 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 7/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    0

با سلام
    مشکل شما از ساز نیست بلکه همان عدم تمرین کافی بیشترین مشکل شما هست که باید وقت بیشتری برای تمرین کردن اختصاص بدهید تا این فاصله بین انگشتان بر اثر ممارست باز شود این را هم یاد آور شوم که اگر 10 سال هم سازبزنید ولی تمرین کافی نکنید هیچ تغییری ایجاد نمیشود پس تمرین ، تمرین و باز هم تمرین و اما تار سه چهارم برای کودکان مورد استفاده قرار میگیرد. همانگونه که استاد شما هم ذکر کرده اند این تعویض تار عاقلانه نیست
    موفق و سربلند باشید

5. کاربران زیر از tazvir به خاطر این پست تشکر کرده اند:

saaman آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    81239
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    93
    118 بار تشکر شده در 54 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 38/0
    میزان امتیاز
    11

به نظر بنده هم عاقلانه نیست. دلیلش فقط و فقط زمان کم تمرین شماست. نیم ساعت خیلی کمه. من یه پیشنهاد دارم. سعی کنید روزانه مثلا فقط نیم‌ساعت از کل تمرین‌تون رو توی فواصلی که انگشتاتون بیشتر باز می‌شه تمرین کنید. مثلا انگشت اول روی می‌ بمل٬انگشت دوم فا٬انگشت سوم سل. همین رو چندین بار تمرین کنین. یا انگشت اول روی سل انگشت دوم سی بمل انگشت سوم روی دو. و سعی کنید انگشت اول از جاش تکون نخوره.
    بعضی از اتود های کتاب کیوان ساکت هم می‌تونه مشکلتون رو حل کنه.

7. کاربران زیر از saaman به خاطر این پست تشکر کرده اند:

miladas آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42113
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    42
    50 بار تشکر شده در 36 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 4/0
    Given: 2/0
    میزان امتیاز
    14

سلام دوست عزيز به نظر من بايد روي پرده هاي ماهور بيشتر بايد كار كني چون فاصله نت ها نسبت به هم بيشتر اگه كتاب 1 ساكت رو شروع كني خيلي خوبه چون به مرور لاي انگشتاتون بيشتر باز ميكنه و در مورد تار كوچيك همانطور كه دوستان گفتن براي كودكان و ب درد شما اصلا نميخوره

نقل قول نوشته اصلی توسط saaman [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    به نظر بنده هم عاقلانه نیست. دلیلش فقط و فقط زمان کم تمرین شماست. نیم ساعت خیلی کمه. من یه پیشنهاد دارم. سعی کنید روزانه مثلا فقط نیم‌ساعت از کل تمرین‌تون رو توی فواصلی که انگشتاتون بیشتر باز می‌شه تمرین کنید. مثلا انگشت اول روی می‌ بمل٬انگشت دوم فا٬انگشت سوم سل. همین رو چندین بار تمرین کنین. یا انگشت اول روی سل انگشت دوم سی بمل انگشت سوم روی دو. و سعی کنید انگشت اول از جاش تکون نخوره.
    بعضی از اتود های کتاب کیوان ساکت هم می‌تونه مشکلتون رو حل کنه.
    دوست عزيز شما درست ميگي اما فكر نميكنيد براي اينكه انگشت اول روي مي بمل باشه و دوم فا انگشت سوم نميرسه!!! خود استاد ساكت هم اينجا واسه اين پرده از انگشت 4 استفاده ميكنه من كه هر كاري كردم انگشت سومم نرسيد در صورتي ميرسه كه انگشت اول بلند بشه!

9. کاربران زیر از miladas به خاطر این پست تشکر کرده اند:

saaman آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    81239
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    93
    118 بار تشکر شده در 54 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 38/0
    میزان امتیاز
    11

درست می‌فرمایید برای نوازندگی خب بله. منتها اینجا در تلاشیم که پوست بین انگشتای این دوست عزیز رو آزار بدیم!

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657
    3,206 بار تشکر شده در 1,404 پست

شبکه های اجتماعی من

Add r_a_m_i_n on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 72/9
    Given: 3/3
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط nasrin_a [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام
    دوستان خوبم من یه مشکلی پیداکردم که کسی نتونسته تاحالا کمکم کنه اونم اینه که لای انگشتام باز نمیشه با اینکه تقریبا هشت ماهه تار میزنم البته با روزی نیم ساعت تمرین اونم نه هرروز بخاطر مشغله های کاری استادم تو یزد میگن انگشتام کاملا نرمال هستش و خیلی تعجب میکنه که چرا باز نمیشه ایشون پیشنهاد دادن که سازم رو عوض کنم تا زده نشم چون واقعا دغدغه شده واسم و یه تار سه چهارم بخرم و اطمینان دادن که همون کار ساز چهار چهارم رو میکنه و صداشم به همون خوبیه و همون کوکم از توش درمیاد اما وقتی از استادم تو تهران خواستم سازمو عوض کنه فرمودن عاقلانه نیست چون اصلا انگشتام مشکلی ندارن و کوتاه نیستن و ساز سه چهارمم ساز خوبی نیست حالا ممنون میشم شما هم نظرتون رو درباره ی ساز سه چهارم بفرمایید.
    درود دوست عزیز
    میشه اسم استادتون رو بفرمایید؟ بنده چندین بار با اساتید تار و عود در یزد ارتباط داشتم و واقعا به این نتیجه رسیدم که در یزد استاد خوب پیدا نمیشه...
    و به نظر من بسیار بسیار پیشنهاد مسخره ای دادن ایشون که گفتن سازتو عوض کن ...
    البته فواصل بین انگشتان یکی دوسال طول میکشه تا درست بشه و باز بشه.. اما اگر پس از 8 ماه ساز زدن دغدغه ی اصلی شما فواصل بین انگشتان است, تجربه ی من اینو میگه که شما استایل دستِ چپتون غلطه و استادتون متوجه این قضیه نشده که بهتون بگه... چون اگه یکم زاویه ی دست چپ و طرز قرار گرفتنِ شصت دستِ چپ روی دسته بد باشه, باعث میشه که انگشتانتون به پرده ی مورد نظر نرسه و من در اکثر شاگرانم این مشکلو میبینم و زود برطرفش میکنم.
    دو چيز انتها ندارد....يكي پهناي كهكشانها...دومي حماقت انسانها...البته در مورد اولي چندان مطمئن نيستم ( آلبرت انيشتن )

12. کاربران زیر از r_a_m_i_n به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    59156
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    14
    12 بار تشکر شده در 9 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

ممنونم دوستان لطف کردید

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط r_a_m_i_n [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    درود دوست عزیز
    میشه اسم استادتون رو بفرمایید؟ بنده چندین بار با اساتید تار و عود در یزد ارتباط داشتم و واقعا به این نتیجه رسیدم که در یزد استاد خوب پیدا نمیشه...
    و به نظر من بسیار بسیار پیشنهاد مسخره ای دادن ایشون که گفتن سازتو عوض کن ...
    البته فواصل بین انگشتان یکی دوسال طول میکشه تا درست بشه و باز بشه.. اما اگر پس از 8 ماه ساز زدن دغدغه ی اصلی شما فواصل بین انگشتان است, تجربه ی من اینو میگه که شما استایل دستِ چپتون غلطه و استادتون متوجه این قضیه نشده که بهتون بگه... چون اگه یکم زاویه ی دست چپ و طرز قرار گرفتنِ شصت دستِ چپ روی دسته بد باشه, باعث میشه که انگشتانتون به پرده ی مورد نظر نرسه و من در اکثر شاگرانم این مشکلو میبینم و زود برطرفش میکنم.
    استاد من آقای امید حسینی هستن که بنظرم استاد خیلی خوبی هستن من تفاوت کارشون رو با استاد سابقم کاملا احساس میکنم چون استاد قبلی تو سه ماه کتاب اول هنرستان و چند درس اول کتاب دوم رو ب من گفتن من خوشحال بودم که تند تند دارم مینوازم و ایشون تشویقم میکردن که خیلی بااستعدادم اما وقتی اومدم یزد و شاگرد اقای حسینی شدم تازه فهمیدم که من فقط ملودی درمیوردم و حتی مضراب زدن و تار دست گرفتنم اشتباهه ایشون انگار از نو به من اموزش دادن و با کتاب اول استاد ساکت شروع کردن خیلی هم از دست چپم خصوصا شصتم ایراد میگرفتن اما متاسفانه من عادت کرده بودم ولی حتی اونجورم که ایشون میخواستن میگرفتم انگشتام نمیرسید و ایشون میگفتن فقط ملودی هارو خیلی خوب درمیارم که خیلی بدرد نمیخوره من از کار ایشون خیلی راضی بودم اما گویا از اموزشگاه رفتن الان هم استاد قراره اقای اشکان رهبر باشند که اهل اصفهانن و اشاید شما بشناسینشون

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657
    3,206 بار تشکر شده در 1,404 پست

شبکه های اجتماعی من

Add r_a_m_i_n on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 72/9
    Given: 3/3
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط nasrin_a [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ممنونم دوستان لطف کردید

- - - Updated - - -

استاد من آقای امید حسینی هستن که بنظرم استاد خیلی خوبی هستن من تفاوت کارشون رو با استاد سابقم کاملا احساس میکنم چون استاد قبلی تو سه ماه کتاب اول هنرستان و چند درس اول کتاب دوم رو ب من گفتن من خوشحال بودم که تند تند دارم مینوازم و ایشون تشویقم میکردن که خیلی بااستعدادم اما وقتی اومدم یزد و شاگرد اقای حسینی شدم تازه فهمیدم که من فقط ملودی درمیوردم و حتی مضراب زدن و تار دست گرفتنم اشتباهه ایشون انگار از نو به من اموزش دادن و با کتاب اول استاد ساکت شروع کردن خیلی هم از دست چپم خصوصا شصتم ایراد میگرفتن اما متاسفانه من عادت کرده بودم ولی حتی اونجورم که ایشون میخواستن میگرفتم انگشتام نمیرسید و ایشون میگفتن فقط ملودی هارو خیلی خوب درمیارم که خیلی بدرد نمیخوره من از کار ایشون خیلی راضی بودم اما گویا از اموزشگاه رفتن الان هم استاد قراره اقای اشکان رهبر باشند که اهل اصفهانن و اشاید شما بشناسینشون
    خلاصه که مشکلتون چیز زیادی نیست غصه نخورید بزودی حل میشه با صبرو حوصله...
    بله آقای رهبر رو میشناسم... اخلاقش رو تایید نمیکنم اما نوازنده ی خوبی هستن.
    دو چيز انتها ندارد....يكي پهناي كهكشانها...دومي حماقت انسانها...البته در مورد اولي چندان مطمئن نيستم ( آلبرت انيشتن )

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    59156
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    14
    12 بار تشکر شده در 9 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

[QUOTE=r_a_m_i_n;376796]خلاصه که مشکلتون چیز زیادی نیست غصه نخورید بزودی حل میشه با صبرو حوصله...
    بله آقای رهبر رو میشناسم... اخلاقش رو تایید نمیکنم اما نوازنده ی خوبی هستن.[
    ممنونم انشاالله که حل میشه ببینم استاد جدید بداخلاقم چی میگن :)

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)