لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

موضوع: روش کار آهنگسازای حرفه ای

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    53509
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    18
    14 بار تشکر شده در 9 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض روش کار آهنگسازای حرفه ای

0 Not allowed! Not allowed!
    یه سوال از حرفه ای های سایت دارم...
    آیا شما میدونید آهنگهایی مثل „برای اولین بار” یا „سلام آخر” احسان خواجه امیری به چه شکل ساخته میشه؟ یعنی برای اینجور آهنگها از نرم افزارهایی مثل FL STUDIO استفاده میشه؟ یا آهنگساز، نت هر ساز رو به نوازنده میده و با اجرای زنده کارو ضبط میکنن؟

این روزا که همه از استفاده از نرم افزارهای آهنگسازی حرف میزنن. ولی من بعید میدونم سبک آهنگهایی که گفتمو بشه با نرم افزار به این زیبایی ساخت!

خیلی دوست دارم بدونم قبل از اینکه نرم افزارهای آهنگسازی مثل FL STUDIO بوجود بیاد، آهنگسازا چطوری یه آهنگو میساختن و میدادن تو بازار؟

آیا از دوستان در این سایت کسی تاحالا از نزدیک کار ضبط یه خواننده حرفه ای و معروف (مثل خواجه امیری یا ...) دیده؟

ممنون میشم اگه تجربه یا اطلاعاتی دارید بگید...

2. 2 کاربر برای این پست از noteahang12 تشکر کرده اند:

3. # ADS

Honey_Shababi آواتار ها
    مدیر کل انجمن ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مدیر کل انجمن ها
    شماره عضویت
    22033
    میانگین پست در روز
    0.70
    تشکر از پست
    13,427
    9,726 بار تشکر شده در 2,712 پست
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    5 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1,435/20
    Given: 1,833/25
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط noteahang12 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    یه سوال از حرفه ای های سایت دارم...
    آیا شما میدونید آهنگهایی مثل "برای اولین بار" یا "سلام آخر" احسان خواجه امیری به چه شکل ساخته میشه؟ یعنی برای اینجور آهنگها از نرم افزارهایی مثل FL STUDIO استفاده میشه؟ یا آهنگساز، نت هر ساز رو به نوازنده میده و با اجرای زنده کارو ضبط میکنن؟

این روزا که همه از استفاده از نرم افزارهای آهنگسازی حرف میزنن. ولی من بعید میدونم سبک آهنگهایی که گفتمو بشه با نرم افزار به این زیبایی ساخت!

خیلی دوست دارم بدونم قبل از اینکه نرم افزارهای آهنگسازی مثل FL STUDIO بوجود بیاد، آهنگسازا چطوری یه آهنگو میساختن و میدادن تو بازار؟

آیا از دوستان در این سایت کسی تاحالا از نزدیک کار ضبط یه خواننده حرفه ای و معروف (مثل خواجه امیری یا ...) دیده؟

ممنون میشم اگه تجربه یا اطلاعاتی دارید بگید...

سلام

البته محتوای تاپیکتون بیشتر به نحوه تنظیم و پروداکشن موزیک مربوط میشه تا خود آهنگسازی.

آهنگ های امروزی، همشون با استفاده از نرم افزار های آهنگسازی (DAW) تنظیم و میکس و مستر میشن. DAW ها هم انواع و اقسام دارند و هر کسی بسته به نیازش با اون نرم افزاری که راحت تر هست کار میکنه. این رو هم توجه داشته باشید که اف ال استودیو یا سایر نرم افزار ها قرار نیست معجزه کنن که شما میگید: "من بعید میدونم سبک آهنگهایی که گفتمو بشه با نرم افزار به این زیبایی ساخت!" ... این نرم افزار ها فقط یک واسط برای عملی کردن ایده های آهنگسازان و تنظیم کنندگان هستن.

در مورد گذشته، خیلی از جزئیاتش با خبر نیستم. ولی فقط اینا رو میدونم که پیش از اینکه نرم افزار های آهنگسازی تولید بشن، آهنگ ها رو معمولا با کیبرد تنظیم میکردن یا با استفاده از کنسول های خاصی که اون موقع وجود داشت، ساز هایی که باید زنده رکورد میشد رو روی نوار های مغناطیسی ضبط میکردن.

نرم افزار های آهنگسازی که امروزه مورد استفاده تنظیم کنندگان قرار میگیره، هم دارای قابلیت ضبط ساز زنده هست و هم میشه با استفاده از وی اس تی پلاگین های ساز های مجازی یعنی VSTi ها صدای سازهای مورد نظر رو شبیه سازی کرد و یا اینکه از ترکیبی از این دو استفاده کرد. مثلا در یک آهنگ، ما از همه ساز ها به غیر از ساز گیتار و ویولن، از VSTi ها استفاده میکنیم و گیتار و ویولن رو زنده رکورد میگیریم. کار با وی اس تی ها هم به دو صورت امکان پذیر هست. یا با میدی کنترلر میشه به صورت زنده نوازندگی و ضبط کرد و یا اینکه نت های مربوط به هر وی اس تی رو در نرم افزار (که اصطلاحا بهش MIDI Sequencing گفته میشه) بچینیم تا وی اس تی اون نت ها رو برامون اجرا کنه. این کار تقریبا مشابه نت نویسی برای هر ساز هست با این تفاوت که نت ها رو باید به صورت گرافیکی و در جای مناسب خودش با توجه به کسر میزان بچینیم.
    بیشتر کارهای احسان خواجه امیری هم از ترکیب وی اس تی ها و ساز های زنده تشکیل شده.

نمیدونم شما تا چه حد با وی اس تی ها آشنایی دارید. اگه آشنایی ندارید پیشنهاد میکنم تاپیک زیر رو مطالعه کنید.

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

در کل، اینکه ساز ها زنده باشه یا وی اس تی بستگی به سبک مورد نظر، امکانات و در دسترس بودن نوازندگان داره.

در مورد روش ضبط، برای سبک هایی که تعداد ساز ها خیلی زیاد هست، ضبط به صورت گروهی با نوازنده ها (مثل کنسرت) انجام میشه که البته هزینه زیادی هم داره. چون باید برای هر ساز میکروفون گذاری صورت بگیره و کوچک ترین اشتباه هنگام رکورد باعث میشه مجددا کار انجام بشه ولی برای سبک هایی که تعداد ساز ها در اون انگشت شمار هست، ضبط به صورت لایه ای صورت میگیره. یعنی نوازنده ها به صورت جدا جدا ساز مورد نظرشون رو مینوازن و ضبط بدین ترتیب انجام میشه و در نهایت هم میکس و مستر میشه.
    ویرایش توسط Honey_Shababi : Thursday 3 April 2014 در ساعت 11:19 PM
    تمرين تمرين تمرين

موفقيت

5. 4 کاربر برای این پست از Honey_Shababi تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    53509
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    18
    14 بار تشکر شده در 9 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Honey_Shababi [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

آهنگ های امروزی، همشون با استفاده از نرم افزار های آهنگسازی (DAW) تنظیم و میکس و مستر میشن. DAW ها هم انواع و اقسام دارند و هر کسی بسته به نیازش با اون نرم افزاری که راحت تر هست کار میکنه.
    .
    .
    .
    در کل، اینکه ساز ها زنده باشه یا وی اس تی بستگی به سبک مورد نظر، امکانات و در دسترس بودن نوازندگان داره.
    .
    .
    .
    بیشتر کارهای احسان خواجه امیری هم از ترکیب وی اس تی ها و ساز های زنده تشکیل شده.
    آقا هانی واقعا مرسی که انقدر خوب پاسخ دادین.

با توجه به چیزهایی که گفتین 2 تا سوال دیگه برام پیش اومد. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

1- لطفا چند مورد از وی اس تی های حرفه ای که تو این سبک ها کاربرد داره معرفی کنید.
    2- میشه لطفا اسم چند تا از نرم افزارهایی که برای این سبک آهنگها مناسبتره بگید؟ (آیا نرم افزاری بهتر از اف ال و کیوبیس هم هست)
    من فکر می کنم اف ال و کیوبیس برای سبک هایی مثل ترنس مناسب باشند. اگه اشتباه می کنم لطفا راهنمایی کنید.
    تو اینترنت نتونستم یه مقایسه بین این نرم افزارها پیدا کنم...

7. 2 کاربر برای این پست از noteahang12 تشکر کرده اند:

Honey_Shababi آواتار ها
    مدیر کل انجمن ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مدیر کل انجمن ها
    شماره عضویت
    22033
    میانگین پست در روز
    0.70
    تشکر از پست
    13,427
    9,726 بار تشکر شده در 2,712 پست
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    5 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1,435/20
    Given: 1,833/25
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط noteahang12 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    آقا هانی واقعا مرسی که انقدر خوب پاسخ دادین.

با توجه به چیزهایی که گفتین 2 تا سوال دیگه برام پیش اومد. ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.

1- لطفا چند مورد از وی اس تی های حرفه ای که تو این سبک ها کاربرد داره معرفی کنید.
    2- میشه لطفا اسم چند تا از نرم افزارهایی که برای این سبک آهنگها مناسبتره بگید؟ (آیا نرم افزاری بهتر از اف ال و کیوبیس هم هست)
    من فکر می کنم اف ال و کیوبیس برای سبک هایی مثل ترنس مناسب باشند. اگه اشتباه می کنم لطفا راهنمایی کنید.
    تو اینترنت نتونستم یه مقایسه بین این نرم افزارها پیدا کنم...
    خواهش میکنم.

1- وی اس تی خوب خیلی داریم. شما اگه با یه جستجو توی گوگل، یه سر به فروشگاه های اینترنتی فروش وی اس تی ها بزنید تقریبا متوجه قضیه میشید و میبینید که برای هر سازی چقدر وی اس تی موجود هست. همچنین با مراجعه به لینک فروشگاه نت آهنگ هم میتونید این کار رو انجام بدید.

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

2- همونطور که قبل تر هم عرض کردم، استفاده از نرم افزار آهنگسازی کاملا سلیقه ای هست. همه این نرم افزار ها یک کار مشترک رو انجام میدن ولی با محیط های گرافیکی مختلف و پلاگین های مختلفی که دارن.

چنتا از معروف ترین نرم افزار های آهنگسازی یا DAW:

Pro Tools HD, Sonar, Logic Pro, Cubase, Nuendo, Reason, FL Studio, ...

من فکر می کنم اف ال و کیوبیس برای سبک هایی مثل ترنس مناسب باشند.
    نه. اصلا ... سبک رو شما با انتخاب ساز ها و نوع موزیکتون تعین میکنید. نرم افزار فقط ابزار ها رو در اختیارتون قرار میده. وقتی از وی اس تی های مورد نیازتون در برنامه استفاده کنید و یا اینکه ساز زنده رکورد کنید، نرم افزار نمیتونه شما رو به سبک خاصی محدود کنه!
    بنده خودم با اف ال استودیو و کیوبیس تقریبا هر سبکی رو کار کردم. از راک و متال گرفته تا پاپ و کلاسیک و ...
    همچنین خیلی از کارهایی که امروزه ما شنیدیم با نرم افزار معروف کیوبیس ساخته و میکس شده :)
    تمرين تمرين تمرين

موفقيت

9. 2 کاربر برای این پست از Honey_Shababi تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)