لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12

موضوع: اصول ترانه ی فارسی در سبک راک و متال و بحث مهم دراین موضوع

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    amirhos72 آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    32144
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    33
    32 بار تشکر شده در 15 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 13/0
    Given: 26/1
    میزان امتیاز
    0

Exclamation اصول ترانه ی فارسی در سبک راک و متال و بحث مهم دراین موضوع

0 Not allowed! Not allowed!
    درود به هنرمندان عزیز
    نوروزتان پیروز

قبل از هرچیز بگم که من واقعا نمی دونستم تو بخش اصول ترانه این تاپیک رو ارسال کنم یا راک و متال
    در نهایت تصمیم گرفتم تو بخشی که فعال تره این بحث مهم رو مطرح کنم
    اصلا هم نمیدونم کسی بهش توجه میکنه(! ؟! ؟) جواب میده حاضر به بحث و کمک به من هست یا خیر!! ؟ در هر صورت امیدوارم دوستان هنرمند تو این تاپیک شرکت کنند

سبک راک و خصوصا متال پدیده ی بسیار نوظهوری در ایران هست و شاید یکی از دلایل عقب ماندگیش در کشور هم همین باشه
    البته مسائل بی شماری رو میشه دخیل دونست مثل شرایط کشور ... فرهنگ و سلایق و عادت گوش ها و... که در این بحث مجال مطرح کردنش نیست
    البته نمیشه منکر خیل عظیم راک و متال دوستان ایرانی و پیشرفت هایی که در این چند سال اخیر صورت گرفته شد
    عقب ماندگی و نوظهور بودن این سبک طبعا سبب پایین بودن سطح موزیک های مطرح شده تو این سبک٬ کمبود نوازنده ی حرفه ای در این سبک ٬ پایین بودن سطح گروه های تشکیل شده چه به صورت زیرزمینی و چه در خارج از کشور و... شده(البته همه ی این ها نسبی هستند یعنی من نسبت به آثار مطرح و سطح بالای دنیا می سنجم) اما چیزی که بیشتر از همه مهجور مونده ترانه است در این سبک
    اگر بخوایم موسیقی اروپا و آمریکا رو بررسی کنیم مطمئنا تمایزی بین لیریک های پاپ و راک وجود داره
    حتی تو شاخه و زیر شاخه های راک هم این تمایز و تفاوت بین ترانه ها کاملا محسوسه
    این یعنی پایبندی به اصول... در واقع تمایز بین دو چیز اصولی برای هرکدوم بوجود میاره
    یعنی دو چیز متمایز دو چیز با اصول متفاوت هستند
    اما تو موسیقی ایران به دلایلی که گفته شد این تمایز و اصول به هیچ وجه مشخص نیست
    از اونجایی که ترانه تو این دو سبک بسیار بسیار مهمه و در واقع روح موسیقی هست تا این مورد اصلاح نشه مشکلات دیگه هم باقیست
    سوال من اینجاست
    با توجه به زبان ما که پارسیست اصول ترانه سرایی در سبک راک و متال و شاخه ها و زیر شاخه های این دوسبک چیه؟
    چه تفاوتی بین ترانه ی پاپ و ترانه ی متال و راک وجود داره؟
    مثلا ترانه ای در سبک پراگرسیو چه فرقی با ترانه ای در سبک آلترنتیو داره؟
    من فکر میکنم پاسخ به این سوالات نیاز به علم چندان زیادی نداشته باشه حتی شنونده ی عادی هم بسته به نظر خودش میتونه پاسخ بده
    و من امیدوارم کسی پاسخ بده!!!

2. 3 کاربر برای این پست از amirhos72 تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)