لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 12 از 12

موضوع: راهنمایی خرید تار

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    26890
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    47
    43 بار تشکر شده در 25 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض راهنمایی خرید تار

0 Not allowed! Not allowed!
    با سلام
    من دو سه روز میخوام بیام تهران گفتم اگر بشه یه تار هم بخرم
    از دوستان کسی آشنایی داره که آدم منصفی باشه و بتونم یه ساز ازش بخرم ؟؟؟
    در ضمن من در حد خیلی مبتدی هستم و وارد نیستم
    یه سوال دیگه این که در مورد خرید تار کلا چه چیز هایی مورد توجه باید باشه ؟؟

2. # ADS

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    104047
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    20
    43 بار تشکر شده در 21 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 9/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    0

سلام

بنده که مدتی تار می نوازیم و یه کوچولو تو ساخش دست داریم یه توصیه دارم که اگه بتونی با کسی که از ساز سر در بیاره بری خیلی بهتره چون پیدا کردن ساز سالم و قیمت مناسب یه کم سخت هست
    از طرفی شهر های دیگه هم می تونی بری چرا تهران- البته خوب مرکز پخش ها توی تهران توی خ بهارستان هستند
    در مورد مواردی که باید در خرید تار دقت کنی:
    کاسه ساز بدون ترک باشه
    وزن ساز زیاد نباشه
    کوک در نکنه(کونیک گوشی)
    خرک و پوست مرغوب باشه
    پرده گز نزنه(تراش دسته ایراد نداشته باشه)
    تقارن کاسه
    ولی بودجه ای که می خوای برای ساز بزاری خیلی مهمه
    چون ممکنه شما یه سازو با یه قیمت از یه مغازه بخری در حالی که با همون قیمت می تونی ساز بهتری از سازنده بگیری چون به هر حال ساز هایی که یه مغازه دار می فروشه به قیمت کمتری خرید کرده و قیمت کمتر یعنی کار کمتر روی ساز
    ویرایش توسط jafar10 : Saturday 5 April 2014 در ساعت 08:49 PM

4. کاربران زیر از jafar10 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    104047
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    20
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام دوست عزیز
    اگر تمایل داشتید به گارگاه سازسازی ما سری بزنید
    همدان-خالقی-09181070244

6. کاربران زیر از jafar10 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

kopoloo آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    101745
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    9
    66 بار تشکر شده در 56 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 7/2
    میزان امتیاز
    11

یادش بخیر یک نفر که مغازه نجاری داشت تو شهر ما ساز تار و سه تار دست ساز درست می کرد من 15 سال پیش سه تار به قیمت 2 هزار تومن از اون نجار خریدم البته کارش این بود که فقط ساز درست می کرد تا اینکه پارسال ساز رو انداختم دور چون سیمهاش خراب شده بود فرت هاش بهم خورده بود ولی اشتباه بزرگی کردم به هر فروشنده ای گفتم به من گفت زیر 600 هزار تومن سه تار نداریم و من رو به خاطر دور انداختن ساز سرزنش کرد

8. کاربران زیر از kopoloo به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    104047
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    20
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط kopoloo [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    یادش بخیر یک نفر که مغازه نجاری داشت تو شهر ما ساز تار و سه تار دست ساز درست می کرد من 15 سال پیش سه تار به قیمت 2 هزار تومن از اون نجار خریدم البته کارش این بود که فقط ساز درست می کرد تا اینکه پارسال ساز رو انداختم دور چون سیمهاش خراب شده بود فرت هاش بهم خورده بود ولی اشتباه بزرگی کردم به هر فروشنده ای گفتم به من گفت زیر 600 هزار تومن سه تار نداریم و من رو به خاطر دور انداختن ساز سرزنش کرد
    شما می تونستید با یه هزینه جزئی سیم ها و پرده های سازو تعویض کنی و ازش استفاده کنی - دیگه الان یه سه تار مشقی رو کمتر از 300 تومن نمی تونی بخری

10. 2 کاربر برای این پست از jafar10 تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    83168
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    11
    47 بار تشکر شده در 20 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/0
    میزان امتیاز
    0

سلام دوست عزیز, این مطلب رو در رابطه با سئوال یکی از دوستان در خصوص انتخاب تار نوشتم, شاید خواندش, تا حدودی بتونه به شما و دیگر دوستان در این زمینه کمک کنه:
    از بابت راهنمایی که خواستید میشه گفت تو این رنج قیمت (یک تا یک و نیم ملیون) بهتره اگر تهران هستید به خیابان بهارستان سر بزنید و به دنبال سازنده یا مارک مشخصی نباشید, علتشم اینه که در این حدود قیمت ساز ها اکثرا سری سازی میشن و یا با کیفیت و استاندارد مناسبی ارائه نمیشن ولی تقریبا این احتمال وجود داره که از یکسری تار ساخته شده توسط سازنده ها (در این سطح) سازی هم قابل قبول باشه (البته کاملا شانسی و اتفاقی)... وقتی شما به مغازه های مختلفی رجوع کنید, این احتمال هست که از بین سازهای متعددی که میبینید یک ساز نسبتا خوب در اون رنج قیمت پیدا کنید. (((فراموش نکنید که در هنگام خرید, حتما این انتخاب رو به عهده ی یک نوازنده ی مجرب و ساز دیده و قابل اطمینان و صادق بگذارید و با تکیه بر نظرات ایشون و خودتون, ساز رو خریداری کنید, حتی اگر شده بابت این کار هزینه ی کارشناسی پرداخت کنید. چون این مسئله هزینه ای هست که دور ریخته نمیشه بلکه به انتخاب درست شما کمک میکنه و باعث میشه هزینه ی زیادی که برای خرید تار پرداخت میکنید خدایی نکرده به هدر نره... به هیچ وجه اگر تخصصی در این زمینه ندارید این انتخاب رو خودتون انجام ندید یا به فروشنده واگذار نکنید))) ... ولی اگر واقعا علاقه دارید و وقت و برنامه ی مشخصی برای یادگیری در نظر گرفتید و میتونید هزینه ی بیشتری کنید این پیشنهاد و نظر رو دارم که با یک ساز بهتر شروع کنید تا از همون ابتدا گوش شما با صدایی صحیح و دقیق و زیبا , شکل بگیره... بر خلاف تصور غلطی که بین ما باب شده ما برای شروع به دنبال ساز تمرینی یا به اصطلاح مشقی میریم غافل ازینکه همین انتخاب به ظاهر منطقی و عاقلانه, گوشه موسیقیایی مارو خراب و تا حدی انگیزه ی یادگیری رو در ما کم میکنه, همچنین بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی (حدود یک سال) بدلیل پیشرفت بوجود آمده, نواقص ساز به وضوح برای هنرجو مشخص شده که باعث بی میلی به ساز و خرید سازه بهتر و هزینه ی دوباره میشه, همچنین خرید یک سازه کاملا حرفه ای هم در ابتدای یادگیری توصیه نمیشه زیرا هنرجو در ابتدای راه هست و شناخت و تجربه ی چندانی نسبت به موسیقی و نیازهای شخصیه خودش, نداره و درک و احساسات اون به این هنر مدام در حال تغییر و تحوله بنابراین هزینه کردن برای سازهای حرفه ای با توجه به پرداخت هزینه ی بسیار بالا و نرسیدن هنرجو به یک ثبات نسبی, میتونه انتخاب غلطی رو , در انتخاب یک تارحرفه ای با پارامتر های مورد نظر , به دنبال داشته باشه که حتی موجب تعویض تار, در آینده بشه, پس بهترین راه در انتخاب ساز , رعایت حد تعادل هست... بنده موضوعی در انجمن بحث و گفتگو, قسمت تار ایجاد کردم به نام شماره تماس سازندگان و تبادل اطلاعات پیرامون آنها... در این صفحه قیمت ها وشماره تماس این عزیزان توسط بنده نوشته شده بود. اگرچه هدف من از این کار راهنمایی دوستان بود و من برای انجام این کار سعی کردم به تمامی سازندگان مورد نظر مراجعه کنم و کارهاشون رو از نزدیک ببینم تا بشه با شناختی بهتر این گردآوری رو انجام داد ولی, متاسفانه بدلیل نداشتن فرهنگ صحیح استفاده از اینترنت و فضای مجازی بعضی از دوستان مشکلاتی رو برای سازندگان بوجود آوردن که با مشورتی که با این عزیزان(سازندگان) شد به این نتیجه رسیدم که تمامی شماره تلفن ها حذف شود... اما اگر تصمیمتون بر خرید سازه بهتری بود و شماره تماس های این عزیزان رو لازم داشتید و یا اطلاعاتی رو در موردشون خواستید, میتونم شماره تماسم رو خدمتتون بدم تا ازین طریق با هم در ارتباط باشیم. (البته باید این توضیح رو بدم که گردآوری انجام شده شامل هنرمندان سازنده ی بنام و برخی دیگر از سازندگان هستش)... به هر حال امیدوارم مطالبی که در حد فهم و تجربم خدمت شما عرض کردم راهنمای خوبی بوده باشه و در نهایت بتونید تصمیم درستی بگیرید. البته این رو هم بدونید که, انتخاب سازه خوب تنها ملاک و عامل موفقیت شما نیست.
    موفق و پیروز باشید

ویرایش توسط ghaab : Wednesday 16 April 2014 در ساعت 11:00 AM

12. 5 کاربر برای این پست از ghaab تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    105370
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    2
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 2/0
    میزان امتیاز
    0

سلام دوستان، من مدتی هست که خارج از ایران و در آلمان زندگی میکنم و تصمیم گرفتم که برای پر کردن تنهایی خودم شروع به یاد گرفتن یک ساز بکنم و انتخاب اول من تار هست. اما به خاطر رطوبت بالای اینجا ترس دارم. از کسی شنیدم که باید تاری تهیه کنم که در شمال کشور (مازندران یا گیلان) ساخته شده باشه تا در رطوبت بالای اینجا ساز تاب بر نداره . این حرف درسته؟ کسی میتونه راهنماییم کنه که برای مقابله با این مشکل چکار میتونم بکنم. پیشاپیش ممنون.

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    104047
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    20
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

...
    ویرایش توسط jafar10 : Wednesday 23 April 2014 در ساعت 11:56 AM

15. کاربران زیر از jafar10 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    105370
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    2
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط jafar10 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام دوست عزیز
    شما باید تاری تهیه کنید که چند ویژگی داشته باشه:
    1- در مورد تاب دسته این نکته رو دقت داشته باشید که اگر دسته ساز کاملا خشک شده باشه و رگه راست باشه وقتی رنگ خورده باشه احتمال تاب برداشتن آن خیلی پایین هست چون اولا دسته ساز جهت خشک شدن کامل مدت زمانی در کوره قرار داده می شه و کاملا خشک می شه و بعدش هم که دسته رنگ می خوره و تا اندازه ای ضد آب می شه واگر ساز رنگ بشتری داشته باشه بهتره
    2 - نکته مهم توی ساخت تار برای استفاده در مناطق مرطوب استفاده از چسب چوب ضد آب هست که یه چیز خیلی سختی نیست - اگر به چسب چوب کمی نشاسته اضافه بشه موقع چسبیدن ضد آب می شه - یعنی شما باید تاری رو تهیه کنید که با چسب چوب ضد آب ساخته شده باشه
    3- نکته بعدی استفاده از پوست ضخیم هست (البته نه خیلی ضخیم)- چون پوست نازک در اثر رطوبت شل می شه و ارتفاع سیم روی دسته کم شده و صدای نامناسبی به وجود می آد
    در ضمن شما اگه این تار رو تهیه کردید باید قبل از تمرین یه اتاق رو انتخاب کنید و توی اون اتاق با استفاده از بخاری و رطوبت گیر ، رطوبت محیط رو کم کنید تا هم صدای ساز بهتر بشه و هم طول عمر ساز بیشتر بشه
    4- در آخر یه نکته دیگه برای پرده های ساز- البته من مخالف این موضوع هستم ولی برای پرده بستن روی تار در شرایط مرطوب شما می تونید به جای استفاده از پرده طبیعی از پرده های جدید که جنس پلاستیکی دارند استفاده کنید
    چون به هر حال عمر پرده طبیعی در شرایط مرطوب پایین تر هست.
    امیدوارم اطلاعات بنده مفید واقع بشه
    سلام و ممنون از جواب کاملتون. می‌خواستم بپرسم کسی از دوستان چیزی راجع به تار از جنس فایبرگلاس شنیده؟ من نمیدونم توی کدوم انجمن (توی همین وبلاگ) یه چیز خیلی گنگ خوندم که دیگه هم راجع به اون بحث نشده بود و فقط در حد یک اشاره باقی مونده بود. اگر کسی اطلاعاتی داره که مثلا صداش چطوره؟ حدود قیمتش چنده؟ آیا واسه مشق مناسب هست؟
    بازم ممنون

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    104047
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    20
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Babakk [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام و ممنون از جواب کاملتون. می‌خواستم بپرسم کسی از دوستان چیزی راجع به تار از جنس فایبرگلاس شنیده؟ من نمیدونم توی کدوم انجمن (توی همین وبلاگ) یه چیز خیلی گنگ خوندم که دیگه هم راجع به اون بحث نشده بود و فقط در حد یک اشاره باقی مونده بود. اگر کسی اطلاعاتی داره که مثلا صداش چطوره؟ حدود قیمتش چنده؟ آیا واسه مشق مناسب هست؟
    بازم ممنون
    --
    درود
    من اطلاعاتی دارم
    این نوع تار حدود 10 -12 سال پیش از چین وارد شد ولی مورد استقبال واقع نشد و جنسش شبیه مخلوطی از مواد شیمیایی هست -یه چیزی بین سنگ نرم و پلاستیک هست و جنس زیاد سفتی نداره
    هنوز هم کسانی هستند که به دنبال ساخت تار و ساز های دیگر (از جمله کمانچه فایبر گلاس) هستند و متاسفانه پس از تولید متوجه می شن که این مدل ساز اصلا استقبال نداره و چون صنعتی تولید می شه باعث ضرر زیادی می شه
    سازهای ساخته شده با فایبر گلاس بسیار ارزان قیمت هستند البته من صدای این نوع سازهارو نشنیدم ولی گفته می شه که صدای آنها شبیه به همون ساز هست و چون جنس کاسه از پلاسیک هست خیلی خیلی وزن کمی دارند و اگه نکان فنی ساخت تار رو هم رعایت شده باشه برای تمرین بد نیست ولی خوب حالت اسباب بازی داره تا ساز
    البته اگه کسی با سیستم صدا دهی هر سازی آشنایی کامل داشته باشه می تونه با مواد مختلف ساز بسازه و از اون صدا هم بگیره حتی از شیشه و سنگ ولی ساز ایده آل باید از چوب و نه هر چوبی ساخته بشه
    ولی در گذشته که این نوع تار وارد ایران شد به شدت مورد انتقاد قرار گرفت چون جدا از جنس ساز اگر شما مطالب سایت رو مطالعه کنید می فهمید که مردم ما چقدر بر روی این ساز ملی تعصب دارند که البته باید این جوری باشه و گرنه تا الان چیزی از این ساز باقی نمونده بود
    و همین موارد هست که تار دارای قیمت های متفاوت هست. البته هنر دست ساز ساز خیلی مهم است چرا که بهترین جنس در دست افراد تازه کار همان می شود که فقط اون مواد اولیه حرام می شه.
    امروزه بعضی از معلقات تار از جنس های مختلف تولید می شه که آنها هم کمتر استفاده می شه مثل استخوان دسته- خرک- سیم گیر- شیطانک - پرده(البته پلیمری : هم جنس نخ ماهیگیری) و در آخر کاسه
    حتی خرک تار ساخته شده از جنس فایبر گلاس رو بنده روی ساز خودم امتحان کردم که صدا دهی فوق العاده ای داره و صدا دهی این نوع خرک در حد خرک های حرفه ای هست ولی بعضا مورد استقبال واقع نمی شه چه برسه به تار فایبرگلاس
    و اخیرا مضراب تارو یکی از دوستان آذری از جنس عقیق هم می سازه که البته من صداشو امتحان نکردم
    متعلقات موجود می توانند مورد استفاده قرار گیرند بر اساس استفاده نوازنده و امکانات موجود البته من یادم رفت توی پست قبلی بگم که به جای استخوان دسته هم می تونین از استخوان فایبر استفاده کنید چون در برابر رطوبت مقاوم هست
    ولی اگه به ساز طبیعی دسترسی دارید از اون استفاده کنید بهتره و به نظر من با ساز های متوسط هم می تونید شروع کنید

18. کاربران زیر از jafar10 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    105370
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    2
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط jafar10 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    --
    درود
    من اطلاعاتی دارم
    این نوع تار حدود 10 -12 سال پیش از چین وارد شد ولی مورد استقبال واقع نشد و جنسش شبیه مخلوطی از مواد شیمیایی هست -یه چیزی بین سنگ نرم و پلاستیک هست و جنس زیاد سفتی نداره
    هنوز هم کسانی هستند که به دنبال ساخت تار و ساز های دیگر (از جمله کمانچه فایبر گلاس) هستند و متاسفانه پس از تولید متوجه می شن که این مدل ساز اصلا استقبال نداره و چون صنعتی تولید می شه باعث ضرر زیادی می شه
    سازهای ساخته شده با فایبر گلاس بسیار ارزان قیمت هستند البته من صدای این نوع سازهارو نشنیدم ولی گفته می شه که صدای آنها شبیه به همون ساز هست و چون جنس کاسه از پلاسیک هست خیلی خیلی وزن کمی دارند و اگه نکان فنی ساخت تار رو هم رعایت شده باشه برای تمرین بد نیست ولی خوب حالت اسباب بازی داره تا ساز
    البته اگه کسی با سیستم صدا دهی هر سازی آشنایی کامل داشته باشه می تونه با مواد مختلف ساز بسازه و از اون صدا هم بگیره حتی از شیشه و سنگ ولی ساز ایده آل باید از چوب و نه هر چوبی ساخته بشه
    ولی در گذشته که این نوع تار وارد ایران شد به شدت مورد انتقاد قرار گرفت چون جدا از جنس ساز اگر شما مطالب سایت رو مطالعه کنید می فهمید که مردم ما چقدر بر روی این ساز ملی تعصب دارند که البته باید این جوری باشه و گرنه تا الان چیزی از این ساز باقی نمونده بود
    و همین موارد هست که تار دارای قیمت های متفاوت هست. البته هنر دست ساز ساز خیلی مهم است چرا که بهترین جنس در دست افراد تازه کار همان می شود که فقط اون مواد اولیه حرام می شه.
    امروزه بعضی از معلقات تار از جنس های مختلف تولید می شه که آنها هم کمتر استفاده می شه مثل استخوان دسته- خرک- سیم گیر- شیطانک - پرده(البته پلیمری : هم جنس نخ ماهیگیری) و در آخر کاسه
    حتی خرک تار ساخته شده از جنس فایبر گلاس رو بنده روی ساز خودم امتحان کردم که صدا دهی فوق العاده ای داره و صدا دهی این نوع خرک در حد خرک های حرفه ای هست ولی بعضا مورد استقبال واقع نمی شه چه برسه به تار فایبرگلاس
    و اخیرا مضراب تارو یکی از دوستان آذری از جنس عقیق هم می سازه که البته من صداشو امتحان نکردم
    متعلقات موجود می توانند مورد استفاده قرار گیرند بر اساس استفاده نوازنده و امکانات موجود البته من یادم رفت توی پست قبلی بگم که به جای استخوان دسته هم می تونین از استخوان فایبر استفاده کنید چون در برابر رطوبت مقاوم هست
    ولی اگه به ساز طبیعی دسترسی دارید از اون استفاده کنید بهتره و به نظر من با ساز های متوسط هم می تونید شروع کنید
    باز هم بسیار ممنون که به این سرعت پاسخ دادید. من هم قبول دارم که حسی که در دردست گرفتن و نواختن ساز اصیل (سنتی و از جنسچوب و خوش ساخت) هست، به هیچ وجه نمیتوان در ساخته های مصنوعی پیدا کرد. منتها مشکل من همین رطوبت بیش از حد محل زندگی است که مثلا امروز 70% رطوبت هوا گزارش شده و در زمستان و روزهای بارانی تا 90% هم بالا میره . شما فکر می‌کنید که ساز چوبی (با دسته کامل خشک شده و چسبانده شده بوسیله چسب چوب -مخلوط با نشاسته- و پوست ضخیم) چه مدت دوام بیاره؟ من اینجا دیگه به کسی که بتونه واسه من ساز رو تعمیر یا سرویس کنه به راحتی دسترسی ندارم. واسه همینه که اینطور وسواس دارم.
    ویرایش توسط Babakk : Monday 21 April 2014 در ساعت 07:12 PM

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    104047
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    20
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

چی بگم
    ویرایش توسط jafar10 : Wednesday 23 April 2014 در ساعت 11:55 AM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)