لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 21 از 21 نخستنخست ... 111718192021
نمایش نتایج: از 321 به 329 از 329

موضوع: سوالات کاربران مبتدی در مورد ویلن (وارد شدن به دنیای ویلن و ...)

angelmalfoy آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    104620
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    227
    146 بار تشکر شده در 84 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow angelmalfoy On Twitter
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 53/2
    Given: 2/2
    میزان امتیاز
    10

0 Not allowed! Not allowed!
    نقل قول نوشته اصلی توسط Masihviolin73 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام خدمت اهالی موسیقی
    سوالی دارم در مورد کوک ویولن در انواع سبک ها،مثلا سنتی با پاپ و کلاسیک کوک هاشون ب چه صورته
    به قطعه ربط داره
    کلاسیک کوک می لا ر سل هست
    ولی در ایرانی یا برخی قطعات پاپ بستگی به قطعه که می زنید کوک تغییر می دن
    پرواز را بخاطر بسپار
    پرنده مردنیست

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    165350
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

سلام

در مورد نواختن با آرشه سوال داشتم.

در واقع مشکلی با نواختن با ته وسط یا نوک ارشه ندارم در صورتی نتها همه با ته ارشه اجرا شن ولی به عنوان مثال چند تا چنگ با ته ارشه اجرا شه و بعد از اون یه نت سیاه یا سفید بیاد هنگام گذر از ته ارشه به وسط ارشه واقعا اذیت میشم خیلی هم تمرین میکنم ولی نمیشه.
    ایا نرمش خاصی برای مچ دست راست هست. فک کنم نصف مشکلم مربوط به دست چپ بودنمه.
    اینم اضافه کنم با ارشه کامل از فراگ تا نوک ارشه هم مشکلی ندارم

angelmalfoy آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    104620
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    227
    146 بار تشکر شده در 84 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow angelmalfoy On Twitter
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 53/2
    Given: 2/2
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط pouria63 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام

در مورد نواختن با آرشه سوال داشتم.

در واقع مشکلی با نواختن با ته وسط یا نوک ارشه ندارم در صورتی نتها همه با ته ارشه اجرا شن ولی به عنوان مثال چند تا چنگ با ته ارشه اجرا شه و بعد از اون یه نت سیاه یا سفید بیاد هنگام گذر از ته ارشه به وسط ارشه واقعا اذیت میشم خیلی هم تمرین میکنم ولی نمیشه.
    ایا نرمش خاصی برای مچ دست راست هست. فک کنم نصف مشکلم مربوط به دست چپ بودنمه.
    اینم اضافه کنم با ارشه کامل از فراگ تا نوک ارشه هم مشکلی ندارم
    سلام
    من متوجه نشدم از چه نظر اذیت می شید؟؟ میگید مشکلی ندارم ولی اذیت میشم؟؟ مبهمه
    ولی نرمش برای دست زیاده تو اینترنت یوتیوب برید به انگلیسی سرچ کنید نرمش برای ارشه کشی و گرفتن ارشه کلی تمرین میاره که انگشتاتون که ارشه نگه میدارن قوی میکنه بعد از اون یه سری تمرین های دیگه هست ارشه کشی به شکل های مختلف با وزن های مختلف انجام بدید
    یوتیوب حتما سر بزنید

و حدسی که دارم شاید شما ارشه درست نمی گیرید و همچنین از بازو استفاده می کنید برای ارشه کشی ، چون مبهم مطرح کردید من ایراد ها حدس زدم
    پرواز را بخاطر بسپار
    پرنده مردنیست

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    165350
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

ببینید من با ارشه کامل یا اجرای دتاچه با ته - وسط و نوک ارشه مشکلی ندارم
    فشار انگشت کوچک و اشارمم هنگام ارشه راست و چپ تقریبا درست تنظیم میکم
    ولی وقتی بخوام مثلا دوتا چنگ رو با ته ارشه اجرا کنم و بعد یه نت سفید هنگام گذر به نت سفید دست میلرزه
    یا نمیتونم صدای خوبی رو از ساز در بیارم

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    137906
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    29
    333 بار تشکر شده در 173 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 132/1
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    9

اقلیمهای مختلف دنیا هرکدام کوکهای متفاوتی برای موسیقیهای خودشون دارند. و ضمنا کلاسیک فقط می لا ر سل نیست و کوکهای alternate و اسکورداتورا و ست اپهای مختلف خرک و مثلا عبور ضربدری سیم بم و زیر برعکس و اکتاو کردن سیمها هم وجود داره.

- - - Updated - - -

مکانیزم ارشه کسی در نقاط مختلف ارشه متفاوته. احتمالا در قسمت ارنج یا شانه دستتان را قفل میکنید و بعد از نواختن دو نت چنگ در پاشنه که بیشتر هم به حرکت مچ نیاز دارد، برای نواختن سفید از عضلات بزرگتر استفاده نمیکنید و لرزش ارشه رخ میدهد.

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    165808
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    1 بار تشکر شده در 1 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام من نوزده سال دارم و الان دو ماهه که شروع به یادگیری ویالون کردم البته به عنوان اولین سازو علاقه من بطوری هست که روزی ۷الی ۸ساعت تمرین میکنم با اینکه به سر کار هم میروم فقط تنها چیزی که نا امیدم کرده اینه که سنم واسه پیشرفت چشمگیر خیلی بالاست بتظرتون باید بیخیال هدفم شم❤❤

7. کاربران زیر از Sina_aamiri به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    159130
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    1 بار تشکر شده در 1 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام روزی ۸ ساعت تمرین همه چیز رو جبران می کنه

9. کاربران زیر از elinajahandideh به خاطر این پست تشکر کرده اند:

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    137906
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    29
    333 بار تشکر شده در 173 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 132/1
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    9

سلام
    سن شما هیچ مشکلی نداره و تا سطوح حرفه ای میتوانید به نوازندگی ویولن دامه دهید. اگر استاد یا اطرافیانتان روی این موضوع سن گرایی خیلی تاکید میکنند, از این افراد فاصله بگیرید و کارتان را انجام دهید. تمرین بیش از چهار یا نهایتا پنج ساعت در روز(امادگی برای ازمون-اجرا و...) بی فایده بوده و صرفا یک کار فیزیکی و غیر ذهنیست و سودی ندارد. چه بسا تکرار مکرر یک اشتباه و جا افتادن ان و سپس اصلاح کردن ان, به مراتب سخت تر از یاد گرفتن یک مطلب جدید است و خطر اسیب دیدگی فیزیکی هم وجود دارد که مانع پیشرفت و تمرین خواهد شد. البته شما ننوشتید هدفتان چیست و از طرفی مسئله ی مهم دیگر نحوه ی اموزش دیدن شماست. اگر مدرسی با سواد و خوب و تجهیزات مناسب(ساز و ارشه ی خوب) داشته باشید و با فرض پیش بردن یک سیلابس استاندارد و همین میزان تمرین و پشتکار و جدیت, براورد میکنم ظرف مدت دو سال, مشغول کار بر روی یک کنسرتوی ساده تر موتزارت مثل G Major یا کنسرتویی از هایدن و دو یا سه موومان تک صدایی و ساده تر از سوناتها و پارتیتاهای باخ و قطعاتی لیریک در سطح intermediate باشید. ظرف مدت چهار الی شش سال بسته به اینکه کار را چطور دنبال کنید, میتوان انتظار داشت توانایی کار بر روی ویولن کنسرتوهایی نظیر مندلسون و بروخ و سمفونی اسپانیول لالو را داشته باشید. البته تکرار میکنم که این حرفها را بسته به داشتن شرایط و مواردی که نام بردم دارم لحاظ میکنم. توجه بفرمایید که در این بین گذراندن دوره های
    Theory-solfege&ear training_Harmony_Analysis و تسلط به پیانو در سطح عمومی برای یک موزیسین بسیار مهم و البته مفید میباشند. وقتی یک موزیسین حرفه ای میگوید روزی هفت یا هشت ساعت تمرین میکنم, مفهوم ان لزوما این نیست که روزی هشت ساعت ساز دستشان هست و فقط نوازندگی میکنند. یک نوازنده باید دائما مشغول مطالعه و تحقیق هم باشد و فهم درستی از انچه که مینوازد داشته باشد. به عنوان مثال امروزه اجرای بزرگانی نظیر هایفتز یا منوهین از سوناتها و پارتیتاهای باخ ارزش هنری نداشته و کم اهمیت تر شده. چرا که این افراد شاید نوازندگان استثنایی و بسیار خوبی بودند, اما موتزارت یا باخ نواختنشان هم مثل اتود نواختن بوده. باز هم اگر بگویید که هدفتان دقیقا چیست, بهتر میتوان راهنمایی کرد. اما اینکه نوشتید باید بی خیال نوازندگی بشم, به هیچ عنوان اینطور نیست. به حرفهای این افرادیکه میگن اگر از پنج سالگی شروع نکنی دیگه همه چیز تمومه, توجه نکنید. خیلیها از پنج یا چهار سالگی شروع کردند و نابغه بودند و بعد نوازندگی رو رها کردند یا حتی پیشرفتشون مثل کسانی بوده که دیرتر شروع کردند. خیلیها در محل تحصیل من رپرتواری که سال اول برای ازمونهاشون نواختند, چیزی بود که من دارم باهاش فارق التحصیل میشم و بعد ادامه ندادند و کار رو رها کردند. خیلیها هم دیرتر شروع کردند و با پشتکار و جدیت و البته واقع بینی و رویا ندیدن راهشون رو ادامه دادند و روز به روز موفق تر میشن. اگر هدف شما تحصیل در کورتیس فیلادلفیا یا جولیارد نیویورک هست یا مثلا کنسرت مایستر شدن در فیلارمونیک برلین, اونوقت بله هدفتون در وهله ی فعلی نشدنیه. به فرض اینکه نوازنده ی اعجوبه ای باشید هم راهیابی به این اماکن باز هم سختیهای خودش رو داره که برای یک ایرانی دو چندان هم سخت تره. ولی اگه هدفتون نوازنده ی خوبی شدن و لذت بردن از نوازندگیه, بله اونوقت هدفتون امکان اینکه رنگ واقعیت بگیره رو داره. برخی از دوستان وقتی بهشون میگی برای لذت خودت ساز بزن اشتباه برداشت میکنند و فکر میکنند منظورت اینه که مثلا قرار نیست از جینگل بلز زدن جلوتر بری. شما میتونی رپرتوارهای بسیار پیشرفته هم با همین شکل از دنبال کردن موسیقی بهش برسی. شاید نتونی با ارکستر سمفونیک شیکاگو کنسرتو ویولن مندلسون بنوازی, ولی مسلما میتونی در کشور خودت و با یک ارکستر داخلی یا در یک رسیتال به سطحی برسی که اجراش کنی. میتونی عضو ارکسترهای مختلف بشی و لذت و تجربه ی نوازندگی در گروه ارکستر رو داشته باشی. میتونی در انسامبلهای مختلف مثل کوارتت زهی فعالیت کنی و لذت اجرای موسیقی مجلسی رو تجربه کنی. به نظر من ارزش و لذت همه ی این کارها و تجربه ها, بسیار بالاتر از اینه که حالا اگر به یه هدف ایده الی مثل تحصیل در خارج یا غیره فکر میکردی و نشد, بگی قید ویولن رو میزنم چون از پنج سالگی شروع نکردم. موفق باشی. اگر میبینی تعداد افرادیکه در سنین بالاتر موفق میشن نسبت به کسانیکه از کودکی شروع کردند کمتره, این به دلیل مسائل زندگیه. نه اینکه مثلا یه شخص 19 ساله بنا بر شرایط فیزیکی و ذهنی نتونه پیشرفت کنه. ولو اینکه یزرگسال قدرت استدلال و حافظه ی بیشتری داره. شاید دستهات انعطاف کودک خردسال رو نداشته باشه, اما چنین مواردی با یک سری تمرینها قابل جبرانه.

11. کاربران زیر از sigismond به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    171342
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام روز بخیر.
    سوالم بی ربطه ولی واقعا درگیر شد ذهنم...
    من الان واقعا برام سوال شد که شما بعد از ۶ ماه شروع ویولن تونستید بدون فالش و با تمپوی بالا بزنید؟
    و تا پوزیسیون سوم پیش رفتید؟
    تو چهار ماه؟!

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط Jo0O0oLy [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام
    نمیدونم برای سوالم جای درستی رو انتخاب کردم یا نه که اگه جاش اینجا نیست از مسئول محترم بخش خواهش میکنم منتقلش کنه
    اما سوال من اینه
    راستش من حدود 6 ما پیش کلاس ویولون رو شروع کردم و به مدت 4 ماه هم ادامش دادم... یعنی تا همین دو ماه پیش
    توی طول کلاسم کتاب اول خالقی رو تا اول پوزیسیون سوم تموم کردم البته + یه عالمه آهنگ و تمرین که استادم بهم میدادن
    توی ایام عید بازم کتاب خالقی رو یه بار کامل کامل مرور کردم.. یعنی تا جایی که هر درس رو میتونستم با تمپوی بالا و بدون فالش بزنم
    اما از بعد عید تا حالا باتوجه به اینکه یه سیم ویولونم پاره شده و بحث درس و مدرسه و اینا پیش اومد... اصن تمرین نکردم... یعنی تمرینی که حساب شده و مفید باشه نکردم... احساس می کنم الان نت خونیم یه خورده ضعیفه... اینی که بخوام نت هارو اجرا کنم خوبه ها... منظورم اسم نت هاست.. که اصن نمیتونم با سرعت بخونم... و الان میبینم که بعد این مدت انگشتام هم یه ذره فالشه... حالا با توجه به اینکه یه ماه دیگه میخوام ترم دوم کلاسم رو شروع کنم و اصن نمیخوام که استادم توی اولین جلس ازم نا امید بشه و همچنین میخوام تا اون موقع همه چی بیاد سر جاش و نوازندگیم کیفیت قبلشو پیدا کنه... شما چه راهی رو پیشنهاد می کنین؟
    ایا دوباره کتاب خالقی رو مرور کنم؟
    یا کتاب دیگه ای هست که به ثبات و قدرت انگشت ها و همچنین ارشه کمک کنه؟
    و برای اینکه نت خونیم قوی بشه چی؟کتابی هس؟؟تمرینی هس؟؟
    واگه نکته ی دیگه ای هم هس که شما فکر میکنید باید بهم بگین..
    ممنون میشم اگه کمکم کنین
    (در ضمنا اقای احمدی(چون میدونم شما اولین خواننده ی این پست هستین) اگه فک می کنید شرایط سوالم خاصه و جواب دادنش توی انجمن مفید نیست... میتونید این پست رو پاک کنید و جواب رو در پیام بهم بدین...)
    با تشکر خیلی زیاد
    سلام روز بخیر.
    من واقعا برام سوال شد که شما بعد از ۶ ماه تونستید بدون فالشی و با تمپوی بالا ساز بزنید؟
    و تا پوزیسیون سوم هم پیش رفتید؟
    تو چهارماه؟!

صفحه 21 از 21 نخستنخست ... 111718192021

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)