لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 9 از 21 نخستنخست ... 567891011121319 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 129 به 144 از 329

موضوع: سوالات کاربران مبتدی در مورد ویلن (وارد شدن به دنیای ویلن و ...)

Nilya آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    85148
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    147
    404 بار تشکر شده در 159 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 134/0
    Given: 32/0
    میزان امتیاز
    11

0 Not allowed! Not allowed!
    نقل قول نوشته اصلی توسط virtuoso [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    اینجوری نیست که ما سرکلید سل دیز نداشته باشیم یا هر وقت سل دیز داشته باشیم باید فا دیز و دو دیز هم داشته باشیم.
    توی گام لا مینور هارمونیک سرکلید سل دیز هست
    مرسی از لطفتون و اصلاح بجاتون. الان واسه خود من سوال پیش اومد. پس ترتیب بمل ها و دیز ها فقط در مورد گام های ماژور و مینور تئوریکه؟ یا لا مینور هارمونیک یه جورایی استثناست؟
    ویرایش توسط Nilya : Saturday 18 April 2015 در ساعت 08:40 AM

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    3,010 بار تشکر شده در 1,040 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 614/4
    Given: 649/29
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط Nilya [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    مرسی از لطفتون و اصلاح بجاتون. الان واسه خود من سوال پیش اومد. پس ترتیب بمل ها و دیز ها فقط در مورد گام های ماژور و مینور تئوریکه؟ یا لا مینور هارمونیک یه جورایی استثناست؟
    خواهش می کنم. متاسفانه دقیقا نمیدونم. ولی فکر می کنم توالی بمل ها و دیز ها فقط برای گام های تئوریک هست.
    البته من خودم هم نتی ندیدم که فقط توی اون سل دیز باشه ولی خب قاعدتا اگه کسی بخواد توی لا مینور هارمونیک نتی بنویسه باید سر کلید رو سل دیز بذاره.
    البته ما می تونیم در مورد این مسائل تئوری، توی بخش تئوری موسیقی انجمن سوالاتمونو بنویسیم تا اساتید و دانش آموخته های موسیقی بیان و بیشتر کمکمون کنن. من تئوری رو در حد نیازم میدونم.

3. کاربران زیر از virtuoso به خاطر این پست تشکر کرده اند:

یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    20400
    میانگین پست در روز
    0.28
    تشکر از پست
    4,388
    3,737 بار تشکر شده در 1,370 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 384/4
    Given: 1,625/1
    میزان امتیاز
    16

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Dood:p [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    تبدیل یک قطعه تونالیته مینور به تونالیته ی ماژور و برعکس ممکنه؟! اونجا که فکر نمی کنم بشه اینطوری عمل کرد...
    سلام دوست من
    متاسفانه متن پست ها زیاد بود و من نتونستم کامل و با دقت مطالعه کنم.
    اما جایی دیدم این سوال رو پرسیدین و یکی از دوستان در کنار این همه صحبتهای مفید و دقیقشون در این مورد پاسخ اشتباه دادند بهتون که با اجازشون من تصحیح میکنم.
    اگر منظورتون عوض کردن گام در میانه قطعه هست که بهش مدلاسیون یا مُدگردی میگن خب طبیعتا امکانپذیره.
    اما اگر منظورتون این هست که قطعه ای که بر اساس گام ماژور نوشته شده رو بخواهیم در مینور اجرا کنیم یا بالعکس، امکانپذیر نیست!
    دلیلش هم اینه که در موسیقی(چه ملودی چه هارمونی) ، فواصل و مرکزیتی که نت تونیک (و شخصیتی که هر یک از درجات گام دارند) از مشخصه های بسیار مهم و تاثیرگذار هستند.
    مثالی میزنم:
    شما اگر بخواهید قطعه ای که بر اساس گام دو ماژور نوشته شده رو به مینور با همون تونیک تغییر بدید(دو مینور) فواصل نتهای قطعه رو بهم ریختید و قطعه چیز دیگری شده!
    و اگر بخواهید این قطعه (دو ماژور) رو به مینور نسبی اون یعنی فاصله ی ششم بزرگ بالاتر یا سوم کوچک پایینتر (لا مینور) انتقال بدید، که علامتهای سرکلیدشون باهم تفاوتی نداشته باشد، در این صورت مجبورید محوریت تونیک رو بدید به نت لا و از درجات لامینور استفاده کنید که در اینصورت باز هم فواصل قطعه رو بهم ریختید.
    ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++
    در موسیقی کلاسیک حتی تبدیل تنالیته ها از ماژور به ماژور یا مینور به مینور امکانپذیر نیست!!
    شما سمفونی پنج بتهوون که در دو مینور هست رو اگر در ر مینور اجرا کنید، دیگه اسمش سمفونی پنج بتهوون نیست!! چون مرکزیت نت دو در این قطعه یکی از مشخصه های اصلی ست و غیرقابل تغییر محسوب میشه!

5. 3 کاربر برای این پست از you3f تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    126618
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    9
    2 بار تشکر شده در 1 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Nilya [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    من دقیقا حس شما رو درک میکنم. چون خودم این حال و داشتم. کلی سوال های این مدلی از استادم میکردم که بابا اصلا چرا اینا رو این مدلی تعریف کردن؟ اصلا واسه چی از همون اول انقدر پیچیده؟ این چرا این جوریه؟ اون چرا اون جوریه؟ اینو چرا این جوری نوشتن؟ و هزار و یک سوال دیگه. اونم هی سعی میکرد که یه جوری توضیح بده که من بفهمم جریان چیه. اما من بازم میگفتم چرا؟ آخرش بهم گفت ببین تو هنوز درکشو نداری حالا من هرچی بگم تو سر در نمیاری. واقعیت هم همینه. من چه میفهمیدم مثلا هارمونی تو موسیقی یعنی چی؟
    اینکه میگی تعاریف به چه درد میخورن خب تعاریف رو اول باید بفهمی که وقتی داری ازش استفاده میکنی این استفاده با فکر باشه. بدونی داری چی کار میکنی. اگه وقتی میخوای یکی میخونه یا اصلا ساز میزنه بفهمی که تو چه گامیه خب باید بدونی خصوصیت هر گام چه هست. اینکه شما میگی این تصور ایجاد میشه که واسه هر حالت انگشت گذاری یه اسم گذاشن صحیح نیست. ما گامی نداریم که مثلا در اون فقط سل دیز باشه! ولی میتونیم جوری انگشت گذاری کنیم که فقط سل، دیز باشه! بمل ها و دیز های سر کلید ترتیب دارن. وقتی سر کلید سل دیز داشته باشی حتما قبلش فا دیز و دو دیز هم داری. همه چیز از رو قاعده و نظم جلو میره.
    این که چرا ۸ تا نت رو پشت هم نوشتن هم به خاطر همین نظمه. چون اول شما باید اجزای لازم رو داشته باشی و بدونی چیه بعد بیای بگی آقا این قطعه که من نوشتم تو تنالیته فلانه. این که این قطعه در تنالیته ی مثلا دو ماژوره یعنی اینکه توش از اجزای گام دو ماژور استفاده شده. توش ممکنه چند جا هم نتی رو دیز یا بمل کرده باشه اما بیس قطعه از دو ماژوره.
    حالا اصلا چرا ما گام های مختلف داریم؟ واقعا همون حسیه که منتقل میشه به نظر من. مثلا به نظر من گام های مینور اکثرا ترسناکن [IMG]file:///C:\Users\Xibalba\AppData\Local\Temp\msohtmlclip1\0 1\clip_image001. gif[/IMG]حتی همون ۸ تا نت پشت همشم ترسناکه واسه من..
    واقعا ممنون از اینکه وقت میذارید خیلی متشکرم!!!
    خب شما هم اگه اوایل اینارو متوجه نمی شدید بالاخره چطور شد که فهمیدید؟!
    مثلا همین که میگید ممکنه بیس کاردو ماژوره فقط ممکنه چند تا اون وسط دیز بمل هم کرده باشه، خب چه کاریه که بیس کار دو ماژور باشه و انقد دسته بندی کنیم و باز اگه خواستیم وسط چند تا علامت عرضی هم بذاریم؟ هرکی هر وقت دلش خواست هر جا هر چقدر دیز و بمل بذاره تا منظورش رو برسونه و اون قطعه ای که تو ذهنشه پیاده بشه منظورم اینه که وقتی داره قطعه رو می نویسه گوشش بهش می گه اون صدایی که دوست داره در بیاد بالفرض سُل ه یا اگه نیست سل رو دیز کنه یا هر تغییر دیگه تا بالاخره اون چیزی که می خواد ساخته بشه... این حصاری که دور قطعه می کشن که بیسش فلان کام باشه واسه چیه؟
    در رابطه با اینکه می فرمایید مینورا ترسناکن، منم تفاوت حسشون با ماژورها رو تا حدی درک می کنم هرچند بنظرم غمناکن تا ترسناک... ولی چیزی که برای من دغدغه شده تفاوت حس بین خود مینورها و یا بین خود ماژورهاست...
    واسه پیدا کردن درک از یک گام خب چرا قطعاتی که واسه همون گام نوشته شدن رو نمیزنید؟
    کاری که استاد شما میگه انجام بدید درسته. خیلی هم جالبه به نظر من. اما مناسب وضیعت الان شما نیست. باید خیلی ممارست کنی تا به اون مرحله برسی. الکی نیست که تا آدم ۴ تا گام و یاد گرفت هی بخواد گام قطعات رو اونم در حین زدن عوض کنه. البته بالاخره ایشون استاد هستند. چی بگم والا. حتما میشه دیگه. شاید ما خیلی تنبلیم
    قطعاتی که واسه هر گام نوشته شدن منظورتون بجز همین لویولن 3 و ولفارته؟! چون این دو که زیاد ندارن برای هر گام... به همین خاطر هم هست که استادم میگن قطعاتی که از گام های دیگه حفظ هستی رو تو این گام های جدید در بیار
    نقل قول نوشته اصلی توسط you3f [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام دوست من
    متاسفانه متن پست ها زیاد بود و من نتونستم کامل و با دقت مطالعه کنم.
    اما جایی دیدم این سوال رو پرسیدین و یکی از دوستان در کنار این همه صحبتهای مفید و دقیقشون در این مورد پاسخ اشتباه دادند بهتون که با اجازشون من تصحیح میکنم.
    اگر منظورتون عوض کردن گام در میانه قطعه هست که بهش مدلاسیون یا مُدگردی میگن خب طبیعتا امکانپذیره.
    اما اگر منظورتون این هست که قطعه ای که بر اساس گام ماژور نوشته شده رو بخواهیم در مینور اجرا کنیم یا بالعکس، امکانپذیر نیست!
    دلیلش هم اینه که در موسیقی(چه ملودی چه هارمونی) ، فواصل و مرکزیتی که نت تونیک (و شخصیتی که هر یک از درجات گام دارند) از مشخصه های بسیار مهم و تاثیرگذار هستند.
    مثالی میزنم:
    شما اگر بخواهید قطعه ای که بر اساس گام دو ماژور نوشته شده رو به مینور با همون تونیک تغییر بدید(دو مینور) فواصل نتهای قطعه رو بهم ریختید و قطعه چیز دیگری شده!
    و اگر بخواهید این قطعه (دو ماژور) رو به مینور نسبی اون یعنی فاصله ی ششم بزرگ بالاتر یا سوم کوچک پایینتر (لا مینور) انتقال بدید، که علامتهای سرکلیدشون باهم تفاوتی نداشته باشد، در این صورت مجبورید محوریت تونیک رو بدید به نت لا و از درجات لامینور استفاده کنید که در اینصورت باز هم فواصل قطعه رو بهم ریختید.
    ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ ++++++
    در موسیقی کلاسیک حتی تبدیل تنالیته ها از ماژور به ماژور یا مینور به مینور امکانپذیر نیست!!
    شما سمفونی پنج بتهوون که در دو مینور هست رو اگر در ر مینور اجرا کنید، دیگه اسمش سمفونی پنج بتهوون نیست!! چون مرکزیت نت دو در این قطعه یکی از مشخصه های اصلی ست و غیرقابل تغییر محسوب میشه!
    سلام خیلی خیلی ممنون از اطلاعات مفیدتون،
    عرض کنم که منظور من مدولاسیون نبود، در واقع منظور استادم این نبوده... ولی فکر می کنم منظور ایشون همین مورد دوم هست که ظاهرا با علامت عرضی شاید باید کاری کرد که فواصل بهم نریزه ولی بیس کار عوض بشه و به گام جدید بره... باید برم دوباره حضوری ازشون بپرسم قضیه چی بوده چون اون موقع نگفتن که حتما قطعه ی خاصی رو میشه به این گام آورد و من احساس کردم هر قطعه ای رو به هر گامی میشه برد و نهایتا با علامت عرضی فواصل رو درست کرد

7. 2 کاربر برای این پست از Dood:p تشکر کرده اند:

یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    20400
    میانگین پست در روز
    0.28
    تشکر از پست
    4,388
    3,737 بار تشکر شده در 1,370 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 384/4
    Given: 1,625/1
    میزان امتیاز
    16

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Dood:p [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام خیلی خیلی ممنون از اطلاعات مفیدتون،
    عرض کنم که منظور من مدولاسیون نبود، در واقع منظور استادم این نبوده... ولی فکر می کنم منظور ایشون همین مورد دوم هست که ظاهرا با علامت عرضی شاید باید کاری کرد که فواصل بهم نریزه ولی بیس کار عوض بشه و به گام جدید بره... باید برم دوباره حضوری ازشون بپرسم قضیه چی بوده چون اون موقع نگفتن که حتما قطعه ی خاصی رو میشه به این گام آورد و من احساس کردم هر قطعه ای رو به هر گامی میشه برد و نهایتا با علامت عرضی فواصل رو درست کرد
    دوست من، این کار اصلا شدنی نیست!
    بر فرض شما قطعه ای رو که در گام دو ماژور هست به لامینور بیارید، و فواصل رو با علامت عرضی یکسان کنید. که درجات سوم و ششم (و هفتم در مینور تئوریک) باید نیمپرده کروماتیک بالا برن، یعنی اینطوری باید درجه ششم(نت فا) و درجه سوم(نت دو) و درجه هفتم (نت سل) دییز شوند.
    کوچک و یا بزرگ بودن فاصله ی درجات سوم و ششم از نت تونیک، از فواصل مهم مینور و ماژور کننده گام محسوب میشن.
    بنابراین، در واقع شما آن را به لاماژور انتقال داده اید، و علامتهای سرکلید را بصورت علامتهای عرضی استفاده کرده اید که به هیچوجه منطقی و معمول و صحیح نیست.

9. 3 کاربر برای این پست از you3f تشکر کرده اند:

Nilya آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    85148
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    147
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

والا من هنوزم متوجه نشدم خیلی چیزا رو اما به توصیه استادم رفتم کلاس تئوری و سلفژ. یه کم اوضاع بهتر شد. و اینکه خودم درموردشون مطلب خوندم. به نظر من هر جا دلت بخواد نمیتونی دیز و بمل بذاری. اینا فکر میکنم بحث های هارمونی باشه که من خیلی سر در نمیارم اما برداشت خودم و با شما هم در میون میذارم. قطعه اگه قراره در یک تنالیته ی خاص نوشته بشه باید اون حس تنال بودن رو به شنونده بده. مثلا قطعه ای که در دوماژور نوشته شده یه حس تعلق خاطر به دوماژور داره. آکورد هاش باید از اون گام باشن. حالا هر گامی خودش یه سری گام همسایه داره که به دو دسته ی اصلی و فرعی تقسیم میشن. این همسایه ها خودشون گام هستد. شما باید از این همسایه ها واسه قطعه ات استفاده کنی. اگه هر چقدر دلت خواست و هر جا که دلت خواست دیز و بمل بذاری (به عبارتی فواصل رو تغییر بدی) دیگه قطعه از حالت تنال بودن خارج میشه. (لازم به ذکره که ما موسیقی غیر تنال هم داریم). پس نتیجه میگیریم که همه چی در موسیقی حساب کتاب داره. اما از سواد ما فعلا خارجه. مطمئن باش اگه این کارا بی دلیل و الکی بود سال ها قبل از من و شما، کسی به این نتیجه میرسید و تغییرش میداد. واسه همین نظمه که یه سری صدا ها تو طبیعت هستند که گوش نوازند ولی یه سری نیستند. بعضی وقتا که داری یه ملودی رو میشنوی نت بعدیش رو میتونی حدس بزنی. (نه که اسم نت رو بدونیا. ولی پیش بینی میکنی که چه صدایی رو قراره بشنوی) یا اگه یه ملودی ای که تا بحال نشنیدی رو بشنوی و یه جاییش یه اشتباه باشه به گوشت نا خوشایند و اشتباه میاد. تا به حال از خودت پرسیدی چرا؟ امیدوارم تا حدودی مسئله واست روشن شده باشه. هر چند واسه خود من هنوز خیلی روشن نیست. ولی دیگه سعی میکنم خیلی دنبالش نباشم فعلا تا یکم سواد و درک موسیقیم بیشتر بشه.
    در مورد کتاب هم والا من نمیدونم سبکتون چیه . اگه کلاسیک کارید که کنسرتو های کوچک و آسان برای ویولن میتونه گزینه ی خوبی باشه در کنار ل ویولن ۳. هر چند که خیلی تنوع گام نداره. خود استاد هم با توجه به سطحتون میتونه بهتون معرفی کنه.

11. 2 کاربر برای این پست از Nilya تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    113279
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    89
    26 بار تشکر شده در 14 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/0
    میزان امتیاز
    0

سلام دوستان یه سوالی داشتم
    به چنتا آموزشگاه موسیقی که سر زذم (توی اهواز) بعضی از استاداش در مورد متد آموزشی گفتن که :
    کتاب „ل ویولن” فسخ شده و ما دیگه از اون تدریس نمیکنیم و متد ما فقط „سوزوکی” هست
    آیا میشه به همچین استادای اعتماد کرد؟ آیا واقعا فسخ شده کتاب ل ویولن؟ مرسی از همگی

angelmalfoy آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    104620
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    227
    146 بار تشکر شده در 84 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow angelmalfoy On Twitter
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 53/2
    Given: 2/2
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط shervin71 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    به چنتا آموزشگاه موسیقی که سر زذم (توی اهواز) بعضی از استاداش در مورد متد آموزشی گفتن که :
    آیا میشه به همچین استادای اعتماد کرد؟ آیا واقعا فسخ شده کتاب ل ویولن؟ مرسی از همگی
    نه فسخ نشده
    من چند آموزشگاه پرسیدم ویولن کلاسیک از چه کتابی درس می دن گفتن ل ویولن
    من هم ل ویولن کار می کنم هم سوزوکی
    سوزوکی برای تقویت ارشه کشی هست به نظرم
    ل ویولن کتاب اصلی هست همه چیز یاد می ده چیزای اصلی مرتب کار می کنه
    ولی سوزوکی به نظرم کتاب جانبی هست و کامل نیست و فقط از روی اون درس دادن درست نیست
    سوزوکی اموزششم مرحله مرحله نیست از روی اهنگ یاد می ده :|
    پرواز را بخاطر بسپار
    پرنده مردنیست

14. 2 کاربر برای این پست از angelmalfoy تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط shervin71 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام شروین جان
    قبلا یه صحبت کوتاهی در این زمینه داشتیم. البته خوب شد که توی انجمن مطرحش کردی. دوستان میان بیشتر راهنماییت می کنن ایشالا.
    تا اونجایی که من میدونم ،در آموزش ویلن، متد ل ویلن تقریبا منسوخ شده اما بقیه ی متد هایی هم که توی ایران تدریس میشن منسوخ شده هستن. متد سوزوکی هنوز استفاده میشه که بیشتر برای کودکان هست و همونطور که دوستمون گفتن جنبه ی آموزشی زیادی هم نداره. بیشتر برای این هست که کودکان به موسیقی و نوازندگی راغب بشن.
    یکی از معروفترین متدهای آموزشی (بخصوص توی آمریکا) روش ایوان گالامیان هست (از روی کتاب خود گالامیان) که اکثر اساتید توی ایران نمیدونن اصلا ایوان گالامیان کی هست!
    توی این شرایط بهترین کار این هست که با استفاده از کتاب های ل ویلن، سوزوکی، اتودهای ولفارت و کتاب هایی از این دست باید اساتید به هنرجوها اصول اولیه رو یاد بدن. با اینکه ل ویلن شاید روش قدیمی ای باشه اما به نظر من ویژگی های خوبی هم داره.

16. 4 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    116058
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    155
    21 بار تشکر شده در 8 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 6/1
    Given: 0/3
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط virtuoso [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام شروین جان
    قبلا یه صحبت کوتاهی در این زمینه داشتیم. البته خوب شد که توی انجمن مطرحش کردی. دوستان میان بیشتر راهنماییت می کنن ایشالا.
    تا اونجایی که من میدونم ،در آموزش ویلن، متد ل ویلن تقریبا منسوخ شده اما بقیه ی متد هایی هم که توی ایران تدریس میشن منسوخ شده هستن. متد سوزوکی هنوز استفاده میشه که بیشتر برای کودکان هست و همونطور که دوستمون گفتن جنبه ی آموزشی زیادی هم نداره. بیشتر برای این هست که کودکان به موسیقی و نوازندگی راغب بشن.
    یکی از معروفترین متدهای آموزشی (بخصوص توی آمریکا) روش ایوان گالامیان هست (از روی کتاب خود گالامیان) که اکثر اساتید توی ایران نمیدونن اصلا ایوان گالامیان کی هست!
    توی این شرایط بهترین کار این هست که با استفاده از کتاب های ل ویلن، سوزوکی، اتودهای ولفارت و کتاب هایی از این دست باید اساتید به هنرجوها اصول اولیه رو یاد بدن. با اینکه ل ویلن شاید روش قدیمی ای باشه اما به نظر من ویژگی های خوبی هم داره.

سلام محمد جان .
    در مورد متد گالامیان بیشتر توضیح میدید ؟ کتاب خاصی داره ؟
    اصلا ً موسسه ای جایی آموزش میدن این متد رو ؟
    بعد یه سوال دیگه ... شما خودتون با چه متد هایی آموزش دیدید و چه کتابهایی رو کار کردید ؟
    البته اگه اشتباه نکنم شما سبکتون ایرانی باشه ؟ درسته؟

به هر حال فک میکنم تجربیات شما برای منی که که حدود 6 ماهه دارم ویولن کار میکنم میتونه خیلی مفید باشه .
    راستش من کتاب ل ویولن کار میکنم اما این حرف شما یه مقدار منو نا امید کرد .

18. 3 کاربر برای این پست از ahmad98 تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad98 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

سلام محمد جان .
    در مورد متد گالامیان بیشتر توضیح میدید ؟ کتاب خاصی داره ؟
    اصلا ً موسسه ای جایی آموزش میدن این متد رو ؟
    بعد یه سوال دیگه ... شما خودتون با چه متد هایی آموزش دیدید و چه کتابهایی رو کار کردید ؟
    البته اگه اشتباه نکنم شما سبکتون ایرانی باشه ؟ درسته؟

به هر حال فک میکنم تجربیات شما برای منی که که حدود 6 ماهه دارم ویولن کار میکنم میتونه خیلی مفید باشه .
    راستش من کتاب ل ویولن کار میکنم اما این حرف شما یه مقدار منو نا امید کرد .
    سلام دوست عزیز.
    ایوان گالامیان استاد ایتژاک پرلمن ، جاشوا بل و خیلی از بزرگان دیگر عرصه ی ویلن بوده. پرلمن توی صحبتاش بعضا در مورد گالامیان صحبت می کنه و مثلا میگه فلان تکنیک توی کتاب استاد من هست. من کتاب مقدماتی گالامیان رو دیدم... خیلی اصولی و خوب هست منتها باید توسط استاد تدریس بشه. من سعی در ترجمه ی این کتاب داشتم اما فعلا وقتشو ندارم. کتاب های یهودی منوهین هم هست که قبلا توی ایران هم چاپ میشد ولی الان چاپ نمیشه... اون هم جزء متدهای جدید و خوب محسوب میشه... خیلی از دانشگاه ها هم جزوه های آموزش ویلن دارن.
    من تا حالا ندیدم جایی متد گالامیان یا متدهای روز دنیا رو درس بدن. خیلی از مدرسین ویلن توی تهران اصلا نمی دونن گالامیان کی بوده ... البته استاد خوب هم توی ایران داریم ولی معمولا هزینه ی زیادی می گیرن و شاگرد مبتدی هم قبول نمی کنن.
    بله، من سبک اصلیم ایرانی هست منتها چند وقتی هست که برای تصحیح و تکمیل اصول نوازندگی ، کلاسیک هم کار می کنم که متاسفانه به خاطر کمبود وقت زیاد نمی تونم تمرین کنم. بنده با کتاب های استاد خالقی شروع کردم (3 جلد اول) در کنارش سوزوکی رو کار کردم (مجموعه ی سه جلدی) ... و کلی قطعات مختلف. الان چند وقته ل ویلن کار می کنم و در کنارش اتودهای ولفارت و کنسرتوهای آسان.
    من توصیه می کنم همون ل ویلن رو کار کنید اما در کنارش از استادتون بخواین که اتودها و گام ها رو هم باهاتون کار کنن.

20. 4 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    113279
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    89
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

مرسی از دوستان عزیزم.
    محمد جان این سوال شده دغدغه ی اصلی زندگی فعلی منه

انگار قسمت ما ایرانیاست که هرچی و دوست داریم جونمونو بدیم و با چند برابر زمان گذاشتن تازه تکنیکای قدیمی یاد بگیریم..
    اول بحث استاد ...
    وقتی استاد خوب و دلسوز و با انصاف تو تهران بزرگ نباشه یا انگشت شمار باشه پس وای به حال ما شهرستانیا
    بحث دوم بحث متد آموزشیه که اونطوری که تحقیق کردم دارن کتابهای قدیمی و منسوخ شده ی جهان و به مغزمون میدن
    درد ما یکی دو تا نیست...
    کاش در این راهم امیدی به اومدن یک منجی بود..

Nilya آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    85148
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    147
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

مرسی از دوستان عزیزم.

انگار قسمت ما ایرانیاست که هرچی و دوست داریم جونمونو بدیم و با چند برابر زمان گذاشتن تازه تکنیکای قدیمی یاد بگیریم..
    اول بحث استاد ...
    وقتی استاد خوب و دلسوز و با انصاف تو تهران بزرگ نباشه یا انگشت شمار باشه پس وای به حال ما شهرستانیا
    بحث دوم بحث متد آموزشیه که اونطوری که تحقیق کردم دارن کتابهای قدیمی و منسوخ شده ی جهان و به مغزمون میدن
    درد ما یکی دو تا نیست...
    آقا شروین حق با شماست اما با این افکار به خودتون انرژی منفی ندید. خیلی از اساتید هم با همین متد ها آموزش دیدند و خیلی هم موفق اند. به جای اینکه به نداشته هامون فکر کنیم باید از داشته هامون استفاده کنیم. متاسفانه ما (بیشتر منظورم خودم هست) تنبلی میکنیم و همون متد ل ویولن رو هم نمیبریم جلو بعدم میگیم متدش خوب نیست و قدیمیه. البته حرفتون در مورد استاد به حقه. چون به نظر من نقش استاد در امورش ویولن بسیار مهمه. موفق باشید

23. 4 کاربر برای این پست از Nilya تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

مرسی از دوستان عزیزم.

اول بحث استاد ...
    درد ما یکی دو تا نیست...
    دقیقا درک می کنم چی میگی شروین جان.
    نیلیا خانم جواب خوبی دادن و به مطالب خوبی اشاره کردن. (بخش ویلن با حضور دوستان خوبی مثل ایشون نسبت به قبل خیلی بهتر شده)
    خیلی چیزا توی کشور ما اشتباه هست... توی این که بحثی نیست. یکی از این چیزا مسئله ی آموزش موسیقی هست.
    این بحث خیلی مفصله ... اگه دوست داشتین باز هم در موردش صحبت می کنیم.
    ما باید بتونیم از امکانات موجود حداکثر استفاده رو ببریم ... کسی از ما انتظار نداره که بتونیم در حد نوازنده های ارکستر فیلارمونیک برلین بنوازیم!
    در حال حاضر ما یه سری متد و کتاب های تمرین در اختیار داریم و همچنین تعدادی استاد ... از طرفی مهم ترین چیزی که در اختیار ما هست، دنیای مجازیه... اینترنت. میتونیم کتاب دانلود کنیم ... کلیپ های آموزشی ببینیم ... مطالب علمی بخونیم و ... پس میتونیم از این چیزا استفاده کنیم و پیشرفت کنیم. بارها من همین جا عرض کردم که دوستان هر تکنیکی رو که میخوان یاد بگیرن برن توی یوتیوب کلیپ های آموزشی شو ببینن. ویبراسیون، گلیساندو، انواع آرشه کشی ها و ... دقت کنید که نوازنده های قبل از ما توی ایران، این امکانات رو نداشتن.
    هرچند که محدودیت های زیادی مثل کمبود استاد و مشکلات متدهای آموزشی باعث میشه ما نتونیم مثل هنرجوهای خارجی آموزش ببینیم ولی امکاناتی هم وجود داره که ما رو امیدوار می کنه.
    چون احساس می کنم یه مقدار موج منفی در این باره ایجاد شده خودمو مثال بزنم. من با مشکلات فراوونی ویلن رو شروع کردم و ادامه دادم.
    اینکه چجوری شروع کردم که بحثش مفصله ولی من تقریبا 1 سال اول جایی برای تمرین نداشتم و به سختی تمرین می کردم. از طرفی انگشت چهارم دست چپم (انگشت کوچیکه) خیلی سال پیش شکست و کج جوش خورد ... تقریبا 2 سال اول نمی تونستم استفاده ی خاصی ازش بکنم. هرچی نت هم میزدم با این انگشتم فالش بود ...
    از طرف دیگه بخاطر اینکه هم درس میخوندم هم بعضی وقتا کار می کردم مشکل داشتم برای تمرین ... الان هم که از نظر درسی خیلی تحت فشارم و درس ها و پروژه ها خیلی سنگینه. هر کدوم از همکلاسی هام که اهل موسیقی هستن و ساز میزنن الان سازشونو گذاشتن کنار. اما من بخاطر عشقی که به موسیقی و ویلن دارم، همچنان ادامه میدم. هرچند که کماکان یه هنرجو هستم و در ابتدای کارم ... از شما هم میخوام که با قدرت ادامه بدین. ما میتونیم در حد خودمون پیشرفت های خوبی داشته باشیم.
    موفق باشید.
    ویرایش توسط virtuoso : Thursday 23 April 2015 در ساعت 09:14 AM

25. 2 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    113279
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    89
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

آقا شروین حق با شماست اما با این افکار به خودتون انرژی منفی ندید. خیلی از اساتید هم با همین متد ها آموزش دیدند و خیلی هم موفق اند. به جای اینکه به نداشته هامون فکر کنیم باید از داشته هامون استفاده کنیم. متاسفانه ما (بیشتر منظورم خودم هست) تنبلی میکنیم و همون متد ل ویولن رو هم نمیبریم جلو بعدم میگیم متدش خوب نیست و قدیمیه. البته حرفتون در مورد استاد به حقه. چون به نظر من نقش استاد در امورش ویولن بسیار مهمه. موفق باشید
    بله.. درست میفرمایید
    راه حل و چاره ای هم جز این وجود نداره..
    باشد که رستگار شویم !!

- - - Updated - - -

دقیقا درک می کنم چی میگی شروین جان.
    نیلیا خانم جواب خوبی دادن و به مطالب خوبی اشاره کردن. (بخش ویلن با حضور دوستان خوبی مثل ایشون نسبت به قبل خیلی بهتر شده)
    خیلی چیزا توی کشور ما اشتباه هست... توی این که بحثی نیست. یکی از این چیزا مسئله ی آموزش موسیقی هست.
    این بحث خیلی مفصله ... اگه دوست داشتین باز هم در موردش صحبت می کنیم.
    ما باید بتونیم از امکانات موجود حداکثر استفاده رو ببریم ... کسی از ما انتظار نداره که بتونیم در حد نوازنده های ارکستر فیلارمونیک برلین بنوازیم!
    در حال حاضر ما یه سری متد و کتاب های تمرین در اختیار داریم و همچنین تعدادی استاد ... از طرفی مهم ترین چیزی که در اختیار ما هست، دنیای مجازیه... اینترنت. میتونیم کتاب دانلود کنیم ... کلیپ های آموزشی ببینیم ... مطالب علمی بخونیم و ... پس میتونیم از این چیزا استفاده کنیم و پیشرفت کنیم. بارها من همین جا عرض کردم که دوستان هر تکنیکی رو که میخوان یاد بگیرن برن توی یوتیوب کلیپ های آموزشی شو ببینن. ویبراسیون، گلیساندو، انواع آرشه کشی ها و ... دقت کنید که نوازنده های قبل از ما توی ایران، این امکانات رو نداشتن.
    هرچند که محدودیت های زیادی مثل کمبود استاد و مشکلات متدهای آموزشی باعث میشه ما نتونیم مثل هنرجوهای خارجی آموزش ببینیم ولی امکاناتی هم وجود داره که ما رو امیدوار می کنه.
    چون احساس می کنم یه مقدار موج منفی در این باره ایجاد شده خودمو مثال بزنم. من با مشکلات فراوونی ویلن رو شروع کردم و ادامه دادم.
    اینکه چجوری شروع کردم که بحثش مفصله ولی من تقریبا 1 سال اول جایی برای تمرین نداشتم و به سختی تمرین می کردم. از طرفی انگشت چهارم دست چپم (انگشت کوچیکه) خیلی سال پیش شکست و کج جوش خورد ... تقریبا 2 سال اول نمی تونستم استفاده ی خاصی ازش بکنم. هرچی نت هم میزدم با این انگشتم فالش بود ...
    از طرف دیگه بخاطر اینکه هم درس میخوندم هم بعضی وقتا کار می کردم مشکل داشتم برای تمرین ... الان هم که از نظر درسی خیلی تحت فشارم و درس ها و پروژه ها خیلی سنگینه. هر کدوم از همکلاسی هام که اهل موسیقی هستن و ساز میزنن الان سازشونو گذاشتن کنار. اما من بخاطر عشقی که به موسیقی و ویلن دارم، همچنان ادامه میدم. هرچند که کماکان یه هنرجو هستم و در ابتدای کارم ... از شما هم میخوام که با قدرت ادامه بدین. ما میتونیم در حد خودمون پیشرفت های خوبی داشته باشیم.
    موفق باشید.
    محمد جان شما کلا برای من نماد آرامشی
    امیدوارم بتونم حرفاتو درک کنم و بهشون عمل کنم
    مرسی

27. 2 کاربر برای این پست از shervin71 تشکر کرده اند:

angelmalfoy آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    104620
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    227
    146 بار تشکر شده در 84 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow angelmalfoy On Twitter
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 53/2
    Given: 2/2
    میزان امتیاز
    11

می شه توضیح بدید از چه نظری ل ویولن فسخ شده؟
    اصل و پایه مگه یکی نیست؟ کلاسیک کار بخوایم بکنیم اصلش یکیه از چه نظر فسخ شده می گید هست؟
    به نظر من خیلی از نوازنده های خوب ویولن ما از همین کتاب ها یاد گرفتن
    به نظرم گفتن اینکه این کتاب ها یا شیوه به درد نمی خوره فقط یاس و بهونه هست خیلی ها از همین کتاب ها ویولنیست شدن
    پرواز را بخاطر بسپار
    پرنده مردنیست

29. کاربران زیر از angelmalfoy به خاطر این پست تشکر کرده اند:

صفحه 9 از 21 نخستنخست ... 567891011121319 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)