لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 16 از 21 نخستنخست ... 6121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 241 به 256 از 329

موضوع: سوالات کاربران مبتدی در مورد ویلن (وارد شدن به دنیای ویلن و ...)

pedarkhande آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    132209
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    31
    11 بار تشکر شده در 5 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/0
    Given: 2/0
    میزان امتیاز
    0

0 Not allowed! Not allowed!
    با سلام مجدد خدمت اقای احمدی امیدوارم همیشه شاد و سازتان کوک باشه
    اسم استاد شاهوردی است همین الان هم از کلاس امدم فعلا با هام تئوری موسیقی کار کرد تا هفته ی بعد نحوه ی گرفتن ساز و این چیزا رو بهم بگه فقط من الان ساز رو باز کردم همه ی چیزش خوب بود فقط من 2 دقیقه دستم گرفتم دستم درد گرفت ارشه رو هم چون چپ دست هستم برای این دست راست بگیرم کمی برام سخت بود میگم این امر عادیه دیگه؟؟؟؟
    اقای احمدی یادم رفت بگم استادم گفت یک بالشتک هم تهیه کن میخواستم بدونم به نظر شما بالشتک مناسب با ساز من چه بالشتکی هست هزینه ی زیادی هم نمیخواهم متحمل شم اگر ممکنه یک جا معتبر همبرای خرید معرفی کنید
    اقای احمدی یک خواهش دیگه هم داشتم اگر میشه یک صداخفه کن هم برای ویولنم معرف کنید و همینطور یک جای معتبر برای خیرید خیلی ممنونم
    ویرایش توسط pedarkhande : Sunday 23 August 2015 در ساعت 07:04 PM
    به قدرتمندی صدای این بانوی بهشتی هیچ صدای دیگر تاحالا نشنیده ام
    http://s4.picofile.com/file/8162762284/1_3_.jpg

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    3,010 بار تشکر شده در 1,040 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 614/4
    Given: 649/29
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط pedarkhande [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    با سلام مجدد خدمت اقای احمدی امیدوارم همیشه شاد و سازتان کوک باشه
    اسم استاد شاهوردی است همین الان هم از کلاس امدم فعلا با هام تئوری موسیقی کار کرد تا هفته ی بعد نحوه ی گرفتن ساز و این چیزا رو بهم بگه فقط من الان ساز رو باز کردم همه ی چیزش خوب بود فقط من 2 دقیقه دستم گرفتم دستم درد گرفت ارشه رو هم چون چپ دست هستم برای این دست راست بگیرم کمی برام سخت بود میگم این امر عادیه دیگه؟؟؟؟
    اقای احمدی یادم رفت بگم استادم گفت یک بالشتک هم تهیه کن میخواستم بدونم به نظر شما بالشتک مناسب با ساز من چه بالشتکی هست هزینه ی زیادی هم نمیخواهم متحمل شم اگر ممکنه یک جا معتبر همبرای خرید معرفی کنید
    اقای احمدی یک خواهش دیگه هم داشتم اگر میشه یک صداخفه کن هم برای ویولنم معرف کنید و همینطور یک جای معتبر برای خیرید خیلی ممنونم
    سلام دوست عزیز.
    لطفا سوالاتون رو بصورت کلی بپرسین نه از شخص خاصی.
    متاسفانه این استاد رو نمیشناسم.
    این درد ابتدای کار طبیعیه.
    به هر فروشگاه معتبری که مراجعه کنین میتونین سوردین (صدا خفه کن) و بالشتک تهیه کنین. اگه میخواین صدا خیلی کم بشه سوردین فلزی استفاده کنین. در مورد سوردین مطلب زیاد نوشتیم. سرچ کنید و بخونید. یه دونه بالشتک ارزان و قابل تنظیم هم نیاز دارین
    فروشگاه درویش خان توی بهارستان جای خوبیه برای خرید.

3. 2 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    130045
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    2
    5 بار تشکر شده در 5 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

سلام
    یه سوال داشتم ازتون
    من بعد از یادگیری نواختن بر روی سیم دوم و سوم، به تازگی نواختن بر روی سیم اول رو یاد گرفتم. یه مشکلی که دارم اینه که احساس می کنم وقتی رو سیم اول نت هارو می زنم، علاوه بر صدای ویولن، یه صدای هوا مانندی هم میاد!!
    می خواستم بدونم این صدا به خاطر اشتباه نواختن من هست یا ویولن ایرادی داره؟!
    با تشکر

5. کاربران زیر از nazi73 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

pedarkhande آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    132209
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    31
    11 بار تشکر شده در 5 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام خدمت نازی خانم
    مشکلی خاصی نیست من هم خودم اوایل روی سیم می یا همون سیم 1 همچین مشکلی داشتم اولا توجه داشته باشید ارشه تون به اندازه کافی کلیفون داشته باشه توجه داشته باشید زیاد کلیفون نداشته باشه به قدری که نت ها صدا شفاف بده و ارشه از روی سیم سر نخوره به همین اندازه کافیه بیشتر از این همچین صدای هوا ماننی میده ارشه رو محکم نکشید اروم حتی اروم تر از سیم های دیگر طوری که فقط وزن ارشه رو سیم باشه این نکات رو رعایت کنید انشالله درست شه
    امیدوارم چیزهایی که نوشتم به دردتون بخوره موفق باشید

7. 2 کاربر برای این پست از pedarkhande تشکر کرده اند:

vahid65 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    98968
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    207
    296 بار تشکر شده در 151 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 72/0
    Given: 41/3
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط pedarkhande [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام خدمت نازی خانم
    مشکلی خاصی نیست من هم خودم اوایل روی سیم می یا همون سیم 1 همچین مشکلی داشتم اولا توجه داشته باشید ارشه تون به اندازه کافی کلیفون داشته باشه توجه داشته باشید زیاد کلیفون نداشته باشه به قدری که نت ها صدا شفاف بده و ارشه از روی سیم سر نخوره به همین اندازه کافیه بیشتر از این همچین صدای هوا ماننی میده ارشه رو محکم نکشید اروم حتی اروم تر از سیم های دیگر طوری که فقط وزن ارشه رو سیم باشه این نکات رو رعایت کنید انشالله درست شه
    امیدوارم چیزهایی که نوشتم به دردتون بخوره موفق باشید
    درود بر شما دوست عزیز

کی گفته فشار روی سیم می باید کم باشه طوری که فقط وزن ارشه رو سیم باشه؟
    کلیفون به قدری که نت ها صدا شفاف بده یعنی چقدر؟ میشه بهتر توضیح بدید؟

9. کاربران زیر از vahid65 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

pedarkhande آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    132209
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    31
    11 بار تشکر شده در 5 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام خدمت اقا وحید
    ولا حرف هایی که زدم منبع خاصی نداره ولی تجرییه من خودم زیاد کلیوفن میکشم احساس میکنم سازم صدای هوا میده یک مقدار هم صدای ساز خفه است حالا به نظر شما حرف غلطی زدم؟
    روی سیم می هم یا اصلا کل سیم های ویولن مگه نباید فشار کم باشه؟ وقتی فشار زیاد باشه که یک صدای قیژ قیژ میده استاد خوده من هم میگه فشار باید متناسب با حرکت باشه مثلا روی سیم می باید فشار کمتر از سیم های دیگه باشه روی لا کمی بیشتر این حرفی هم که زدم به نظر شما غلطه؟‌
    با تشکر

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط nazi73 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام
    یه سوال داشتم ازتون
    من بعد از یادگیری نواختن بر روی سیم دوم و سوم، به تازگی نواختن بر روی سیم اول رو یاد گرفتم. یه مشکلی که دارم اینه که احساس می کنم وقتی رو سیم اول نت هارو می زنم، علاوه بر صدای ویولن، یه صدای هوا مانندی هم میاد!!
    می خواستم بدونم این صدا به خاطر اشتباه نواختن من هست یا ویولن ایرادی داره؟!
    با تشکر
    سلام دوست عزیز.
    سیم اول خیلی حساسه و باید با دقت بیشتری روی اون آرشه کشی کنید. اون صدای هوا بیشتر به دلیل نوع آرشه کشی شماست. در واقع اگه دقت کنید صدای هوا روی سیم های دیگه هم میاد اما کمتر. توی تاپیک مربوط به آرشه کشی در مورد اینکه چجوری میتونیم آرشه کشی بهتری داشته باشیم صحبت کردیم.
    یکی از دوستان فرمودن فشار کمتری روی سیم یک باید وارد کنید. البته اینطور نیست (معمولا به هنرجوها میگن کمتر فشار وارد کنید تا موقع آرشه کشی عضلات دستشون منقبض نشه و فشار بیش از اندازه ای روی آرشه وارد نکنن ... بعدا که دستشون به آرشه کشی عادت کرد اساتید ازشون میخوان که کمی فشار بیارن تا صدای شفاف تر و بهتری ایجاد بشه ... مخصوصا بعدها که دینامیک ها رو یاد می گیرن و میخوان فورته بنوازن)
    فشار دست باید متناسب با قطعه باشه (نت تعیین می کنه که چقدر فشار بیارید)
    همونطور که دوستمون گفتن سعی کنید زیاد به آرشه کلیفون نزنید (در این مورد از استادتون کمک بگیرید)
    با تمرینات مربوط به آرشه کشی قطعا صدایی که از سازتون ایجاد می کنید بهتر خواهد شد ... البته آرشه کشی رو نمیشه بصورت مجازی آموزش داد ولی امیدوارم نکاتی که توی تاپیک مربوط به آرشه کشی گفتیم به دردتون بخوره.
    موفق باشید.

12. کاربران زیر از virtuoso به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    134514
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    1 بار تشکر شده در 1 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض ویلن کلاسیک

با عرض سلام خدمت مدیر و کارکنان عزیز، من سوالی دارم که با توجه باینکه تازه عضو شدم نمیدونم تایپیک و گروه مناسبو انتخاب کردم یا خیر و اگه در جای مناسب پیامم رو نگذاشتم از همینجا عذرخواهیم اعلام میکنم، من مدت سه ماهه که اموزش ویلن کلاسیک رو شروع گردم پ در مورد میزان علاقه ام هم باید بگم که از دوران بچگی عاشق این ساز، صدایش و جسی که انتقال میده بودم اما شرایط یادگیری رو تا به الان نداشتم، ارزویم نوازندگی و غرق شدن در عالم موسیقی بوده اما چیزی که نگرانم میکنه سنه من هست که 28 سالمه و در مورد سطح یادگیریم باید بگم طبق نطرات استادم خیلی خوب پیش میرم، سوالم اینه ایا برای تلاش و وارد شدن به دنیای حرفه ای موسیقی دیر نیست و تردید و بزارم کنار؟؟ حتی نیت ورود به دانشگاه رو هم دارم اما فقط ترسم از اینه که نکنه دارم به بیراهه قدم میزارم و دیره، لطفا متخصصین منو راهنمایی کنید، سپاس

14. کاربران زیر از ysghsgh به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    130045
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    2
    5 بار تشکر شده در 5 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

ممنون بابت راهنمایی ها :)

یه سوال دیگه هم داشتم اونم این که: میشه نت های این بخشی که علامت زدم (سطر اول هر دو بخش تا جایی که علامت زدم) رو به این شکل تغییر بدید: نت سفید به سیاه، سیاه به چنگ و چنگ به دو لا چنگ و در ویولن اجرا کنید تا من با نواختن خودم مقایسه کنم ببینم درسته یا نه؟
    البته اگه امکانش براتون هست...
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

16. کاربران زیر از nazi73 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Green_moment آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    66018
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    469
    680 بار تشکر شده در 198 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 139/0
    Given: 92/0
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط ysghsgh [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    با عرض سلام خدمت مدیر و کارکنان عزیز، من سوالی دارم که با توجه باینکه تازه عضو شدم نمیدونم تایپیک و گروه مناسبو انتخاب کردم یا خیر و اگه در جای مناسب پیامم رو نگذاشتم از همینجا عذرخواهیم اعلام میکنم، من مدت سه ماهه که اموزش ویلن کلاسیک رو شروع گردم پ در مورد میزان علاقه ام هم باید بگم که از دوران بچگی عاشق این ساز، صدایش و جسی که انتقال میده بودم اما شرایط یادگیری رو تا به الان نداشتم، ارزویم نوازندگی و غرق شدن در عالم موسیقی بوده اما چیزی که نگرانم میکنه سنه من هست که 28 سالمه و در مورد سطح یادگیریم باید بگم طبق نطرات استادم خیلی خوب پیش میرم، سوالم اینه ایا برای تلاش و وارد شدن به دنیای حرفه ای موسیقی دیر نیست و تردید و بزارم کنار؟؟ حتی نیت ورود به دانشگاه رو هم دارم اما فقط ترسم از اینه که نکنه دارم به بیراهه قدم میزارم و دیره، لطفا متخصصین منو راهنمایی کنید، سپاس

دوست عزیز برای یاد گیری هیچ گاه دیر نیست و این رو بدونید که اگر برفرضی که همین الان به این نتیجه برسید وبخواید سازتون رو بزارید کنار سال دیگه 29 سالتونه و نوازندگی ویلن رو یاد نگرفتید ! در حالی که اگر به کوششتون ادامه بدید سال دیگه یک ساله که به نوازندگی ساز مشغول هستید...

از طرفی تاریخ موسیقی سرشار از زندگی نامه افرادیه که بسیار دیر وارد عرصه موسیقی شدند و همگی نامهای جاویدانی از خودشون به جا گذاشتند...

البته باید واقع بین بود و شما باید تلاش زیادی رو به خرج بدید اما بر فرضی که نتونید همه آثار تاریخ موسیقی کلاسیک برای ویلن رو بزنید اما مطمئن باشید با سعی و تلاش میتونید آثار مورد علاقتون رو نوازندگی کنید..

18. 2 کاربر برای این پست از Green_moment تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط nazi73 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ممنون بابت راهنمایی ها :)

یه سوال دیگه هم داشتم اونم این که: میشه نت های این بخشی که علامت زدم (سطر اول هر دو بخش تا جایی که علامت زدم) رو به این شکل تغییر بدید: نت سفید به سیاه، سیاه به چنگ و چنگ به دو لا چنگ و در ویولن اجرا کنید تا من با نواختن خودم مقایسه کنم ببینم درسته یا نه؟
    البته اگه امکانش براتون هست...
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    خواهش می کنم. حتما اجرا می کنم براتون
    در واقع شما میخواین ریتم قطعه رو از 4/4 به 2/4 تغییر بدین.
    البته میزان اول اگه ابتدای قطعه هست دو ضرب سکوت داره ... که وقتی تبدیلش می کنیم به 2/4 میشه یک میزان سکوت.
    لطفا پیام خصوصیتونو چک کنید.
    ویرایش توسط virtuoso : Saturday 17 October 2015 در ساعت 08:17 AM

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط ysghsgh [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام.
    خواهش می کنم. تاپیکی تحت عنوان راهنمای کاربران ایجاد کردیم که اونجا می تونید تاپیک های مورد نظرتونو پیدا کنین. من مطلبتونو به این تاپیک منتقل کردم. ضمنا متاسفانه مدیر محترم بخش ویلن مدت هاست که فعالیت خاصی ندارن و بنده به عنوان مسئول بخش ویلن کلاسیک در خدمت شما هستم.
    مدیر محترم بخش موسیقی کلاسیک، آقا حسام بطور کامل راهنمایی کردن. بنده هم مطالبی رو خدمت شما عرض می کنم:
    برای شروع موسیقی هیچوقت دیر نیست اما هنرجو باید واقع نگر باشه ... طبیعتا کسی که از کودکی شروع می کنه پتانسیل و امکان بیشتری برای پیشرفت داره... پس باید انتظار ما از خودمون معقول باشه.
    با این نوع نگاه، برای نوازنده شدن اصلا سن مطرح نیست... در مورد ساز ویلن من همیشه عرض می کنم که سه تا ویژگی در بالاترین سطح خودشون مورد نیازه: 1- عشق و علاقه 2-پشتکار 3-صبر
    شما باید به معنای واقعی عاشق ویلن و سبک موسیقی مورد علاقتون باشین. باید برای یادگیری پشتکار مناسب داشته باشین (مرتبا تمرین کنین) و در نهایت باید صبر زیادی داشته باشین و زود دلسرد نشین. (دقت کنید که من عواملی مثل سن و استعداد رو اینجا مطرح نکردم ... سن که مطرح نیست در اینجا... استعداد هم در ابتدای کار مشخص نمیشه و بعد از مدتی استاد شما تشخیص میده که استعداد ویلن زدن رو دارید یا خیر ... بنده در مدتی که در دنیای موسیقی به عنوان هنرجو فعالیت دارم تا حالا ندیدم یه استاد به شاگردش بگه شما استعداد نوازندگی نداری و به این دلیله که یاد نمی گیری!)
    اگه سه عامل گفته شده در حد نهایت خودش در وجود شما هست میتونین یادگیری ساز ویلن رو ادامه بدین و امیدوار باشین که یه روز نوازنده ی خوبی میشین (که البته برای اینکه یه نفر نوازنده ی خوبی بشه عوامل دیگه ای هم مورد نیازه)
    البته شما وارد دنیای ویلن شدین اما شاید مطالب صفحه ی اول همین تاپیک هم بتونه به شما در تصمیم گیری کمک کنه.

شاد و پیروز باشید.

21. 2 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

angelmalfoy آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    104620
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    227
    146 بار تشکر شده در 84 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow angelmalfoy On Twitter
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 53/2
    Given: 2/2
    میزان امتیاز
    11

من استاد ویولنم مجبور کرده با مترونوم بزنم
    مترونوم وقتی در حالتی می ذارم که صدای ضرب هاش برابر باشه درست می زنم ولی وقتی می ذارم صدای سر ضرب عوض بشه (اول هر میزان) نمی تونم ریتمم خراب می شه

همچنین این استاد کنسرتو ها خودش تغییر می ده مثلا بهم می گه جای استکاتو اسپیکاتو بزنم یا ...
    استاد سابقم بهم گفته بود تو اهنگ کلاسیک نباید تغییر ایجاد کرد
    این کار ایشون غلطه ایا؟

سوال بعدیم برای هماهنگ شدن دست راست و چپ چیکار می شه کرد؟ فقط گام نوازی؟
    پرواز را بخاطر بسپار
    پرنده مردنیست

23. کاربران زیر از angelmalfoy به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Nilya آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    85148
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    147
    404 بار تشکر شده در 159 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 134/0
    Given: 32/0
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط angelmalfoy [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    مترونوم وقتی در حالتی می ذارم که صدای ضرب هاش برابر باشه درست می زنم ولی وقتی می ذارم صدای سر ضرب عوض بشه (اول هر میزان) نمی تونم ریتمم خراب می شه

همچنین این استاد کنسرتو ها خودش تغییر می ده مثلا بهم می گه جای استکاتو اسپیکاتو بزنم یا ...
    این کار ایشون غلطه ایا؟

سلام دوست عزیز
    ۱. در مورد سوال اولت باید گفت اینا همش عادته. اولش خیلی مشکله ولی اگه درست بشه دیگه هیچ وقت خراب نمیشه. اتفاقا اینکه شما سر ضرب رو متفاوت بشنوی و سعی کنی متفاوت هم اجراش کنی خیلی مهمه. چون هر ضرب یک میزان از شدت و ضعف متفاوتی برخورداره. سعی کن این کارو با ریتم های آسون انجام بدی اول. مثلا همش سیاه. بعد چنگ. بعد بکنش سیاه نقطه دار و چنگ. مثلا برو سراغ درسای ل ویولن۱. کم کم ریتم رو پیچیده تر کن و تمپو رو بالا ببر.
    ۲. اینکه در اجرای موسیقی کلاسیک همه چیز باید همونی باشه که آهنگساز خواسته درسته. اما اجرا! این کنسرتوها بیشتر جنبه ی آموزشی داره به همین خاطر استاده که تصمیم میگیره که با توجه به نیاز و همچنین توانایی هنرجو یک مقدار تو قطعات دست ببره. مسلما حالت بهترش اینه که کنسرتویی متناسب با شرایط هنرجو انتخاب بشه که نیاز به این کارا نباشه. اما اگرم نشد اونقدرها هم مهم نیست.
    ۳. در مورد مسئله هماهنگی دست چپ و راست خیلی مطالب هست که امیدوارم دوستان بیان و صحبت های کامل تری رو در اختیار ما بذارن.
    کلا هر مشکلی چه تو ساز زدن چه تو هر چیز دیگه با خرد شدن به مشکلات کوچک تر قابل حله. یه تمرین خیلی مهم که اکثر ما انجام نمی دیم یا اگه کسی هم انجام بده به ندرته ایزوله کردن دست هاست. یعنی اینکه فقط آرشه کشی یه درس رو تمرین کنی بدون اینکه انگشت گذاری کنی و یا بالعکس. این کار باعث میشه که تمرکزت رو اون یه دست باشه فقط. تو قطعات تند که احتمال قاطی شدن دست ها زیاده اول باید به این شکل تمرین بشه بعد که وظیفه ی هر دو دست کاملا جا افتاد و به یه سرعت قابل قبول(پایین تر از تمپوی اصلی) رسید با هم ترکیب بشه بعدش کم کم تمپو رو افزایش میدیم.
    یه تمرین دیگه هم نواختن ریتم های پیچیده تره که کمک میکنه این هماهنگی تقویت بشه. و البته کلی کارای دیگه. حتی نخوردن کافئین هم خیلی میتونه کمک کنه.

25. 3 کاربر برای این پست از Nilya تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط angelmalfoy [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

این کار ایشون غلطه ایا؟

جواب کامل رو نیلیا خانم دادن ... اما من هم در مورد سوال دوم و سوم نظرمو میگم
    2- اصولا یه سری قطعات رو باید همونجوری که آهنگساز یا تنظیم کننده خواسته اجرا کنید. از جمله کنسرتوها ...
    حالا یه جایی ممکنه استاد تصور کنه که نت نویسی مشکل داشته و باید اسپیکاتو می شده ولی استاکاتو نوشته شده.
    از طرفی بعضی وقتا تشخیص دادنش سخته (یعنی بالای هر نت نقطه گذاشته شده ولی می بینی توی اجراهای معروف اونو با آرشه ی پریده اجرا می کنن) ...
    به هر حال یه روز شما باید کنسرتوها رو به همون صورتی که باید اجرا بشن اجرا کنید.

3- در مورد هماهنگی نیلیا خانم مطلب خوبی رو گفتن
    هماهنگی ابتدا توی ذهن شکل می گیره یعنی شما باید ذهن منظم و هماهنگی داشته باشید. اصولا نوازنده های حرفه ای از نظم ذهنی فوق العاده ای برخوردارن. پس تمرین هایی برای افزایش تمرکز نیازه ...
    از طرفی هم تمرین هایی باید انجام بشه برای هماهنگی عصب و عضله ... به این نکته هم توجه داشته باشید که عضلاتی که ضعیف باشن طبیعتا نمیتونن سریعا پیام دریافت شده از مغز رو اجرا کنن (یا نمی تونن به خوبی اجراش کنن)
    در مجموع اول سعی کنید بصورت ذهنی اون نظم و هماهنگی رو بدست بیارید و بعد تمرین کنید (یعنی قبل از اجرای هر قسمت از نت تمام حرکات رو توی ذهنتون مرور کنید)

27. 2 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

ozv1364 آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    123324
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    1
    1 بار تشکر شده در 1 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط M0hammad1 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام دوستان
    برای کوک کردن ویولن , در تیونر A4 باید چند باشه و Mode رو روی کدوم گزینه قرار بدم(c-g-b-u-v) ??
    سلام گزینهcبه معنی نمایش تمام نتهاست وگزینهvبرای ویلنgبرای گیتارهست

29. کاربران زیر از ozv1364 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

صفحه 16 از 21 نخستنخست ... 6121314151617181920 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)