لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 1 از 21 1234511 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 16 از 329

موضوع: سوالات کاربران مبتدی در مورد ویلن (وارد شدن به دنیای ویلن و ...)

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    3,010 بار تشکر شده در 1,040 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 614/4
    Given: 649/29
    میزان امتیاز
    13

پیش فرض سوالات کاربران مبتدی در مورد ویلن (وارد شدن به دنیای ویلن و ...)

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام دوستان عزیز.
    نظر به اینکه بسیاری از کاربران گرامی در ابتدای راه ورود به دنیای بزرگ و زیبای ویلن هستند و برای جلوگیری از تعدد تاپیک های ایجاد شده در بخش ویلن (بخصوص ویلن کلاسیک) تصمیم بر این شد که کاربران گرامی که آشنایی کاملی با فراگیری ساز ویلن و مسائل جانبی آن ندارند در این تاپیک سوالات خود را مطرح کنند.

قبل از هر کاری لطفا [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] رو مطالعه کنید.

2. 8 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

3. # ADS

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

کارهایی که در ابتدای راه آشنایی با موسیقی باید انجام داد:

1- در گام اول کسی که به موسیقی علاقه مند شده باید ببینه آیا علاقه اش سطحی بوده یا به طور عمیق به موسیقی علاقه پیدا کرده. این کار با گوش دادن به آثار موسیقایی مختلف میسر میشه. در مورد علاقه اش به سازها و سبک های مختلف باید مطالعه و بررسی کنه. از مطالب بخش های مختلف توی انجمن هم میشه استفاده کرد.

2- آیا نیاز هست که من نواختن سازی رو یاد بگیرم؟
    لزوما هر کسی نیاز نیست نوازنده بشه. شما اگه به صدای ساز خاصی علاقه دارید میتونید اونو گوش کنید. برای نواختن ساز اهداف مختلفی میتونه متصور باشه اما لزوما دوست داشتن صدای یک ساز کافی نیست. مثلا کسی اگه به عنوان یه نیاز درونی بخواد احساساتش رو از طریق ساز زدن بیان کنه یا مثلا مفهومی مثل عشق رو با این کار منتقل کنه می تونه در جهت پاسخ گویی به خواسته اش یادگیری یک ساز رو شروع کنه.

3- انتخاب ساز با توجه به سبک مورد علاقه
    توی مرحله ی قبل شما این احساس رو می کنید که صدای یک ساز روی شما تاثیر مثبتی میذاره و به صدای اون ساز علاقه مند هستین. در اینجا باید توجه کنین که آیا شما صرفا به صدای این ساز علاقه مند هستین یا به سبکی که داره اون ساز توش نواخته میشه علاقه دارید؟
    پس باید بیشتر موسیقی گوش کنید و در مورد سبک ها مطالعه کنید (مثلا در مورد ویلن، این ساز در سبک های مختلفی استفاده می شه)
    اگر به صدای ساز خاصی علاقه ی چندانی نداشتین نیازی نیست نوازنده بشین اما در غیر اینصورت باید نکاتی رو قبل از انتخاب ساز در نظر بگیرید و سوالاتی رو از خودتون بپرسین:
    1) هدف من از ساز زدن چیه؟ آیا بعد از مدتی از نوازندگی خسته و دلسرد نمیشم؟
    2) سازی که میخوام شروع کنم منطبق با شرایط فیزیکی من هست؟
    3) قیمت این ساز چقدره؟ آیا من میتونم این ساز رو تهیه کنم؟
    4) آیا من دسترسی به استاد این ساز دارم؟ آیا میشه این ساز رو با کمک خودآموز یاد گرفت؟
    5) آیا من فرصت کافی برای تمرین کردن دارم؟
    و ... چندین سوال دیگه.
    در مورد این سوالات حتما با افراد خبره مشورت کنید (میتونید توی همین تاپیک سوالاتونو مطرح کنید)

4- انتخاب سبک
    قطعا تا مراحل قبل متوجه شدین که به چه سبکی علاقه دارین اما الان باید از دیدگاه یک نوازنده به این موضوع نگاه کنید.
    مثلا عده ای از اساتید میگن شروع ویلن باید با آموزش کلاسیک باشه و بعد از یکی دو سال هنرجو باید سبکش رو انتخاب کنه. عده ای از اساتید میگن در ابتدا تفاوتی بین سبک کلاسیک و ایرانی و ... نیست، هنرجو باید کتاب های مختلف رو کار کنه و بعد از یکی دو سال انتخاب کنه. عده ای هم میگن از همون ابتدا باید سبک مشخص باشه و هنرجو به بیراهه نره...
    ضمنا کسی که میخواد سبکش رو انتخاب کنه باید موسیقی های مختلف رو گوش کنه و از دوستداران موسیقی بخواد که بهش آثار مختلف رو معرفی کنن. بطور مثال موسیقی کلاسیک بسیار گسترده اس و در مدت زمان کم نمیشه تشخیص داد که آیا یه نفر به موسیقی کلاسیک علاقه داره یا نه ... البته برای نوازنده شدن آدم باید عاشق صدای ساز و سبک مورد علاقه اش باشه!

5- تحقیق در مورد شروع کار و انتخاب استاد
    در مورد هرچیزی که به نواختن ساز مورد علاقه ی شما مربوط میشه باید تحقیق کنید. مجموعه ی اطلاعات رو یادداشت کنید و با اساتید دانسته هاتون رو در میون بذارین تا مطمئن بشین که اطلاعات صحیحی دارین.
    بعد از اون باید استادی دارای صلاحیت و مورد تایید رو در زمینه ی مورد نظرتون پیدا کنید. (توی بخش راهنما که در مطلب قبل بهش اشاره کردم تاپیکی وجود داره که از اونجا میشه با اساتید آشنا شد ... تاپیک های به این شکل باز هم وجود داره)
    حتما در ابتدا کار استاد رو ببینید و باهاش صحبت کنید. ببینید آیا این استاد شما رو در مسیر هدفی که دنبالش هستین قرار میده یا خیر و نکاتی مثل اخلاق و ... رو مدنظر قرار بدین.

6- خرید ساز
    با کمک استادتون و مطالعه در مورد سازهای مختلف و سوال از اهالی فن یک ساز خوب تهیه کنید (در مورد خرید ساز ویلن و مدل های مختلف اون توی انجمن تاپیک هایی وجود داره که میتونید استفاده کنید)

بعد از پشت سر گذاشتن این مراحل شما به دنیای نوازندگی ساز مورد نظرتون وارد شدین.

اگه احساس کردین که به ویلن علاقه مند هستین میتونین سوالاتون رو در زمینه ی ورود به دنیای زیبای ویلن و طی کردن مراحل اولیه در این تاپیک مطرح کنید.

شاد و پیروز باشید.

5. 12 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

Jo0O0oLy آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    65543
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    181
    202 بار تشکر شده در 91 پست

شبکه های اجتماعی من

Add Jo0O0oLy on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 50/1
    Given: 37/0
    میزان امتیاز
    12

سلام
    نمیدونم برای سوالم جای درستی رو انتخاب کردم یا نه که اگه جاش اینجا نیست از مسئول محترم بخش خواهش میکنم منتقلش کنه
    اما سوال من اینه
    راستش من حدود 6 ما پیش کلاس ویولون رو شروع کردم و به مدت 4 ماه هم ادامش دادم... یعنی تا همین دو ماه پیش
    توی طول کلاسم کتاب اول خالقی رو تا اول پوزیسیون سوم تموم کردم البته + یه عالمه آهنگ و تمرین که استادم بهم میدادن
    توی ایام عید بازم کتاب خالقی رو یه بار کامل کامل مرور کردم.. یعنی تا جایی که هر درس رو میتونستم با تمپوی بالا و بدون فالش بزنم
    اما از بعد عید تا حالا باتوجه به اینکه یه سیم ویولونم پاره شده و بحث درس و مدرسه و اینا پیش اومد... اصن تمرین نکردم... یعنی تمرینی که حساب شده و مفید باشه نکردم... احساس می کنم الان نت خونیم یه خورده ضعیفه... اینی که بخوام نت هارو اجرا کنم خوبه ها... منظورم اسم نت هاست.. که اصن نمیتونم با سرعت بخونم... و الان میبینم که بعد این مدت انگشتام هم یه ذره فالشه... حالا با توجه به اینکه یه ماه دیگه میخوام ترم دوم کلاسم رو شروع کنم و اصن نمیخوام که استادم توی اولین جلس ازم نا امید بشه و همچنین میخوام تا اون موقع همه چی بیاد سر جاش و نوازندگیم کیفیت قبلشو پیدا کنه... شما چه راهی رو پیشنهاد می کنین؟
    ایا دوباره کتاب خالقی رو مرور کنم؟
    یا کتاب دیگه ای هست که به ثبات و قدرت انگشت ها و همچنین ارشه کمک کنه؟
    و برای اینکه نت خونیم قوی بشه چی؟کتابی هس؟؟تمرینی هس؟؟
    واگه نکته ی دیگه ای هم هس که شما فکر میکنید باید بهم بگین..
    ممنون میشم اگه کمکم کنین
    (در ضمنا اقای احمدی(چون میدونم شما اولین خواننده ی این پست هستین) اگه فک می کنید شرایط سوالم خاصه و جواب دادنش توی انجمن مفید نیست... میتونید این پست رو پاک کنید و جواب رو در پیام بهم بدین...)
    با تشکر خیلی زیاد

7. 2 کاربر برای این پست از Jo0O0oLy تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط Jo0O0oLy [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام
    نمیدونم برای سوالم جای درستی رو انتخاب کردم یا نه که اگه جاش اینجا نیست از مسئول محترم بخش خواهش میکنم منتقلش کنه
    اما سوال من اینه
    راستش من حدود 6 ما پیش کلاس ویولون رو شروع کردم و به مدت 4 ماه هم ادامش دادم... یعنی تا همین دو ماه پیش
    توی طول کلاسم کتاب اول خالقی رو تا اول پوزیسیون سوم تموم کردم البته + یه عالمه آهنگ و تمرین که استادم بهم میدادن
    توی ایام عید بازم کتاب خالقی رو یه بار کامل کامل مرور کردم.. یعنی تا جایی که هر درس رو میتونستم با تمپوی بالا و بدون فالش بزنم
    اما از بعد عید تا حالا باتوجه به اینکه یه سیم ویولونم پاره شده و بحث درس و مدرسه و اینا پیش اومد... اصن تمرین نکردم... یعنی تمرینی که حساب شده و مفید باشه نکردم... احساس می کنم الان نت خونیم یه خورده ضعیفه... اینی که بخوام نت هارو اجرا کنم خوبه ها... منظورم اسم نت هاست.. که اصن نمیتونم با سرعت بخونم... و الان میبینم که بعد این مدت انگشتام هم یه ذره فالشه... حالا با توجه به اینکه یه ماه دیگه میخوام ترم دوم کلاسم رو شروع کنم و اصن نمیخوام که استادم توی اولین جلس ازم نا امید بشه و همچنین میخوام تا اون موقع همه چی بیاد سر جاش و نوازندگیم کیفیت قبلشو پیدا کنه... شما چه راهی رو پیشنهاد می کنین؟
    ممنون میشم اگه کمکم کنین
    (در ضمنا اقای احمدی(چون میدونم شما اولین خواننده ی این پست هستین) اگه فک می کنید شرایط سوالم خاصه و جواب دادنش توی انجمن مفید نیست... میتونید این پست رو پاک کنید و جواب رو در پیام بهم بدین...)
    با تشکر خیلی زیاد
    سلام آقا سینا.
    خوشحالم که برای سوالت دقت می کنی و جای مناسب رو انتخاب می کنی.
    اولا که بصورت طبیعی هر نوازنده ای اگه حتی چند روز تمرین نکنه ، تاثیرشو توی ساز زدنش خودش می تونه بفهمه ... بخصوص توی سازی مثل ویلن ... نقل میشه که استاد صبا به شاگرداشون می گفتن: اگه 1 روز تمرین نکردی ، خودت متوجه میشی ... اگه 2 روز تمرین نکردی، همسایه متوجه میشه (از تغییر صدای ساز و فالش زدن ) ... اگه 3 روز تمرین نکردی ، برو از اول شروع کن!
    پیشنهاد من اینه که شما حتی اگه درگیر درس هم هستی حداقل روزی 30 دقیقه تمرین کن... برای اینکه جسم و ذهنت ویلن زدن رو فراموش نکنه.
    توی این 1 ماهی که وقت داری، کتاب استاد خالقی رو یک بار دیگه با دقت مرور کن. بعد از اینکه کاملا مسلط شدی میتونی تاپیک آموزش مجازی کتاب استاد بهارلو که توسط استاد خورشیدی توی بخش ویلن ایرانی تدریس میشه رو هم دنبال کنی. (کلاس مجازی ویلن کلاسیک هم هست اما ترجیحا اول با کتاب استاد بهارلو شروع کن چون با سبک ایرانی شروع کردی... بعدا اگه وقت داشتی کتاب ل ویلن 1 رو هم با اون تاپیک دنبال کن)
    در مورد فالش شدن انگشتا باید یه مدتی از تمرین هر روز رو به گوش دادن صدا ها اختصاص بدی (بخصوص اگه اجرای استادت رو ضبط کردی یا سی دی کتاب استاد خالقی رو داشته باشی) ... تقویت گوش یکی از مهم ترین عوامل موفقیت هنرجوهای ویلنه!
    ضمنا برای نت خونی زیاد نگران نباش. به مرور زمان بهتر میشه. هر تمرینی رو قبل از اینکه بنوازی هم نت خونیشو تمرین کن هم ریتمش رو (بدون ساز زدن) اگه مشکلی داشتی بگو تا من و بقیه دوستان کمکت کنیم.
    از دوستان دیگه هم خواهش می کنم اگه نکته ای هست به دوستمون بگن ، به هر حال بنده خودم هم هنرجو هستم.
    موفق باشید

9. 3 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

Jo0O0oLy آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    65543
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    181

شبکه های اجتماعی من

Add Jo0O0oLy on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

خیلی خیلی ممنون از جوابتون
    خب من فک کنم با احتساب این یه ماهی که تمرین درس حسابی نکردم ... از اول شروع کردن که هیچ باید برم ویولونو بذارم کنار
    حرفاتون واقعا کمک کرد و منم طبق همونا اول میرم کتابو دوباره یه مرور می کنم... بعدش میرم سراغ کتاب استاد بهارلو و بعدشم ل ویولون که با توجه به اینکه من به کلاسیک خیلی علاقه دارم (بیشتر از ایرانی نباشه کمتر نیست) خیلی دوس دارم کار کنمش
    متاسفانه ضبطی از اجرا استادم ندارم اما خوشبختانه سی دی کتاب رو دارم
    پس سی دی رو هم گوش میدم
    نت خوانی رو هم که پیشنهاد شما دقیقا همون حرف استادمه که متاسفانه من همیشه یادم میره و الانم به خاطر همین اسماشونو یادم رفته
    بازم ممنون
    الان یه سوال دیگه هم دارم که میرم توی تاپیک خودش مطرحش کنم ممنون

11. 3 کاربر برای این پست از Jo0O0oLy تشکر کرده اند:

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    47870
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    187
    315 بار تشکر شده در 122 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط virtuoso [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام آقا سینا.
    خوشحالم که برای سوالت دقت می کنی و جای مناسب رو انتخاب می کنی.
    اولا که بصورت طبیعی هر نوازنده ای اگه حتی چند روز تمرین نکنه ، تاثیرشو توی ساز زدنش خودش می تونه بفهمه ... بخصوص توی سازی مثل ویلن ... نقل میشه که استاد صبا به شاگرداشون می گفتن: اگه 1 روز تمرین نکردی ، خودت متوجه میشی ... اگه 2 روز تمرین نکردی، همسایه متوجه میشه (از تغییر صدای ساز و فالش زدن ) ... اگه 3 روز تمرین نکردی ، برو از اول شروع کن!
    پیشنهاد من اینه که شما حتی اگه درگیر درس هم هستی حداقل روزی 30 دقیقه تمرین کن... برای اینکه جسم و ذهنت ویلن زدن رو فراموش نکنه.
    توی این 1 ماهی که وقت داری، کتاب استاد خالقی رو یک بار دیگه با دقت مرور کن. بعد از اینکه کاملا مسلط شدی میتونی تاپیک آموزش مجازی کتاب استاد بهارلو که توسط استاد خورشیدی توی بخش ویلن ایرانی تدریس میشه رو هم دنبال کنی. (کلاس مجازی ویلن کلاسیک هم هست اما ترجیحا اول با کتاب استاد بهارلو شروع کن چون با سبک ایرانی شروع کردی... بعدا اگه وقت داشتی کتاب ل ویلن 1 رو هم با اون تاپیک دنبال کن)
    در مورد فالش شدن انگشتا باید یه مدتی از تمرین هر روز رو به گوش دادن صدا ها اختصاص بدی (بخصوص اگه اجرای استادت رو ضبط کردی یا سی دی کتاب استاد خالقی رو داشته باشی) ... تقویت گوش یکی از مهم ترین عوامل موفقیت هنرجوهای ویلنه!
    ضمنا برای نت خونی زیاد نگران نباش. به مرور زمان بهتر میشه. هر تمرینی رو قبل از اینکه بنوازی هم نت خونیشو تمرین کن هم ریتمش رو (بدون ساز زدن) اگه مشکلی داشتی بگو تا من و بقیه دوستان کمکت کنیم.
    از دوستان دیگه هم خواهش می کنم اگه نکته ای هست به دوستمون بگن ، به هر حال بنده خودم هم هنرجو هستم.
    موفق باشید
    مترونوم رو روی یه سرعت خیلی کم بزارید و شروع کنید نت خوندن. ولی بدون وقفه!
    حتی اگر سرعت 30 هم بود مهم نیست ولی بدون وقفه ادامه بدید و هروقت مسلط شدید 5تا به تمپو اضافه کنید!

13. 3 کاربر برای این پست از sefarius تشکر کرده اند:

vahid65 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    98968
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    207
    296 بار تشکر شده در 151 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 72/0
    Given: 41/3
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط Jo0O0oLy [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام
    اما سوال من اینه
    ممنون میشم اگه کمکم کنین
    با تشکر خیلی زیاد
    راجه به خوندن اسم نت ها به نظر بنده کار بی معنی ای هستش حالا اگه شما تند تند بتونید اسم نتها رو بخونید چه دردی مثلا از فالش زدن دوا میکنه؟ اگه دوستان دلیل این کار(خواندن اسامی نتها) رو به بنده توضیح بدهند ممنون میشم.
    در کل باید عرض کنم تمرین تمرین تمرین

15. 4 کاربر برای این پست از vahid65 تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid65 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    راجه به خوندن اسم نت ها به نظر بنده کار بی معنی ای هستش حالا اگه شما تند تند بتونید اسم نتها رو بخونید چه دردی مثلا از فالش زدن دوا میکنه؟ اگه دوستان دلیل این کار(خواندن اسامی نتها) رو به بنده توضیح بدهند ممنون میشم.
    بسیار به نکته ی خوبی اشاره کردین.
    خوندن نت قبل از شروع بخصوص برای هنرجوهای تازه کار و حتی هنرجوهای پیشرفته میتونه خیلی مفید باشه... خوندن نت باعث میشه ذهن بتونه در حالی که ریتم رو حفظ می کنه برای هر نت یه دستور به زبان بده که نت ها رو با تفکیک بیان کنه. این یک تمرین ذهنی هست.
    بعد از اون وقتی که هنرجو بخواد قطعه رو اجرا کنه دقیقا توی ذهنش هست که باید چیکار کنه فقط باید مهارت دستشو تقویت کنه.
    البته شما درست میگین ربطی به فالش زدن نداره و در مورد فالش زدن من هم عرض کردم تمرین تربیت شنوایی باید انجام بشه ... اما تمرین کردن فقط فالش نزدن نیست!
    برای دشیفر نوازی (نواختن صحیح یک نت برای بار اول ... نتی که قبلا دیده نشده) هم چنین چیزی وجود داره... یعنی نوازنده باید ابتدا دشیفر خوانی کنه (مرور نت با زبان یا بصورت ذهنی برای بار اول) و بعد اونو بنوازه.

17. 4 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

vahid65 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    98968
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    207
    296 بار تشکر شده در 151 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 72/0
    Given: 41/3
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط virtuoso [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    بسیار به نکته ی خوبی اشاره کردین.
    خوندن نت قبل از شروع بخصوص برای هنرجوهای تازه کار و حتی هنرجوهای پیشرفته میتونه خیلی مفید باشه... خوندن نت باعث میشه ذهن بتونه در حالی که ریتم رو حفظ می کنه برای هر نت یه دستور به زبان بده که نت ها رو با تفکیک بیان کنه. این یک تمرین ذهنی هست.
    بعد از اون وقتی که هنرجو بخواد قطعه رو اجرا کنه دقیقا توی ذهنش هست که باید چیکار کنه فقط باید مهارت دستشو تقویت کنه.
    البته شما درست میگین ربطی به فالش زدن نداره و در مورد فالش زدن من هم عرض کردم تمرین تربیت شنوایی باید انجام بشه ... اما تمرین کردن فقط فالش نزدن نیست!
    برای دشیفر نوازی (نواختن صحیح یک نت برای بار اول ... نتی که قبلا دیده نشده) هم چنین چیزی وجود داره... یعنی نوازنده باید ابتدا دشیفر خوانی کنه (مرور نت با زبان یا بصورت ذهنی برای بار اول) و بعد اونو بنوازه.
    سپاسگزارم تقریبا برای بنده روشن شد دلیلش چیه ولی دوستمون فرمودند نت رو درست اجرا میکنند ولی نمیتونند اسم نتها را تند بخونند. به نظرم ایشون وقتی درست اجرا میکنند دیگه نیازی به خوندن اسم نتها نیست. و ضمنا وقتی ایشون تشخیص میده که فالش میزنه یعنی گوش صدا رو خوب تشخیص میده ولی دست و انگشتان نمیتونند اجراش کنند.
    این دشیفر هم نمیدونستم چیه که شما اون رو هم به بنده آموختید.
    حالا یه سوال دیگه بنده بپرسم „اپوس” یعنی چی؟

19. 2 کاربر برای این پست از vahid65 تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid65 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سپاسگزارم تقریبا برای بنده روشن شد دلیلش چیه ولی دوستمون فرمودند نت رو درست اجرا میکنند ولی نمیتونند اسم نتها را تند بخونند. به نظرم ایشون وقتی درست اجرا میکنند دیگه نیازی به خوندن اسم نتها نیست. و ضمنا وقتی ایشون تشخیص میده که فالش میزنه یعنی گوش صدا رو خوب تشخیص میده ولی دست و انگشتان نمیتونند اجراش کنند.
    این دشیفر هم نمیدونستم چیه که شما اون رو هم به بنده آموختید.
    حالا یه سوال دیگه بنده بپرسم „اپوس” یعنی چی؟
    خواهش می کنم. چون یه مدتی هست که فاصله افتاده و ایشون در سال اول آموزش هستن گفتم برای مرور کتاب استاد خالقی شاید بد نباشه که به این شکل دوباره نت ها رو اجرا کنن که مطمئن باشن صحیح می نوازن. توانایی تشخیص فالش بودن صدا اولین گام سلفژ و صداشناسی هست... من نظرم اینه که هنرجوهای ویلن „حداقل” تا پایان سال دوم صداشناسی رو کار کنن... البته قطعا همونطور که شما گفتین باید خیلی تمرین کنن تا دستشون هم به صحیح نواختن عادت کنه.
    بله دشیفراژ یکی از دروس رشته ی موسیقی هم هست و دشیفرنوازی یه مهارته که هر نوازنده ای نداره!
    اپوس (Opus) در واقع به معنای اثر هست. وقتی مثلا میگن اپوس 38 باخ ، یعنی سی و هشتمین اثر باخ (Bach Op. 38) ... در واقع یه راه برای شناسایی قطعات یا سیر تکاملی یا تغییرات آثار یه آهنگساز هم هست.

21. 6 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

Jo0O0oLy آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    65543
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    181

شبکه های اجتماعی من

Add Jo0O0oLy on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط sefarius [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    مترونوم رو روی یه سرعت خیلی کم بزارید و شروع کنید نت خوندن. ولی بدون وقفه!
    حتی اگر سرعت 30 هم بود مهم نیست ولی بدون وقفه ادامه بدید و هروقت مسلط شدید 5تا به تمپو اضافه کنید!
    فک می کنم راه حل خوبی باشه
    چون در این صورت اگه این کار رو برای یک اهنگ هم بکنم دیگه رو نت خونی و اسم نت ها مسلط میشم... ممنون از پیشنهادتون
    بله همونطور که اقای احمدی گفتن خیلی تاثیر داره... مثلا من وقتی اهنگ رو با اسم نت ها میخوندم خیلی سریع تر میتونستم یه اهنگ طولانیو حفظ کنم و از حفظ بزنم... البته اینکه میگم تند تند خوندن منظورم بدون وقفه در ریتم و روان خوندنه... در مورد تمرین کردن هم درس میفرمایید من باید تمرین میکردم که نکردم متاسفانه این چند وقت

23. 3 کاربر برای این پست از Jo0O0oLy تشکر کرده اند:

دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    47870
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    187
    315 بار تشکر شده در 122 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/0
    میزان امتیاز
    13

خب ایشون گفتن نت خونیشون کنده که تو زدن قطعه خیلی تاثیر بدی داره و تمرینو خیلی سخت میکنه. ربطی به فالشی نداره!

25. 3 کاربر برای این پست از sefarius تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    106998
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    4 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    0

سلام. من یه سئوال دارم. چرا ویولون سولو صداهای متفاوتی داره. یه جا صداش نرمه ، مثل ویولون ارکستراله و یه جا صداش تیزه ؟؟؟
    من یه نمونه اش رو آماده کردم:
    تو اینجا صدا تیزه: [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    و تو این جا صدا نرمه: [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

27. کاربران زیر از minimoog به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Honey_Shababi آواتار ها
    مدیر کل انجمن ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مدیر کل انجمن ها
    شماره عضویت
    22033
    میانگین پست در روز
    0.70
    تشکر از پست
    13,427
    9,726 بار تشکر شده در 2,712 پست
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    5 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1,435/20
    Given: 1,833/25
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط minimoog [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام. من یه سئوال دارم. چرا ویولون سولو صداهای متفاوتی داره. یه جا صداش نرمه ، مثل ویولون ارکستراله و یه جا صداش تیزه ؟؟؟
    سلام

دوست عزیز هر دو فایلی که قرار دادید سمپل کیبرد بود و ساز واقعی ویولن نبود. ضمن اینکه فایل دومی هم سمپل استرینگز بود، نه ویولن سولو :)
    ویرایش توسط Honey_Shababi : Sunday 11 May 2014 در ساعت 01:30 PM
    تمرين تمرين تمرين

موفقيت

29. 3 کاربر برای این پست از Honey_Shababi تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط minimoog [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام دوست عزیز.
    هردو نمونه ای که گذاشتین صدا کامپیوتری بود (کامپیوتر یا ارگ یا سینتی سایزر یا چنین چیزی) یعنی صدا مصنوعی بود. نمونه ی اول یه سمپل برای ویلن سلو (تکنوازی) بود که خیلی هم خوب نبود و صدای تو دماغی و به قول شما تیزی داشت.
    نمونه ی دوم سمپل برای گروه نوازی ویلن بود (strings) که یه مقدار کیفیت بهتری داشت.
    اصولا ویلن به صورت انفرادی، یه مقدار صداش نافذتر و شاید تیزتر هست (البته به نتی که نواخته میشه هم مربوطه) در حالت ارکسترال و گروهی یه مقدار هم پوشانی امواج صوتی که از هر ویلن خارج میشه باعث لطافت کلی اثر میشه... البته اینم بگم که من تخصصی توی مسائل علمی صوت ندارم، اما اگه بررسی کنید که چه اتفاقی روی امواج میفته می تونید به نتایج خوبی برسید.

- - - Updated - - -

من مطلب آقا هانی رو نخوندم ... ایشون هم دقیقا به درستی اشاره کردن.

31. 5 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    106998
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    4 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    0

سلام. خیلی ممنون که جواب دادید. اما جوابم رو نگرفتم.
    من دو تا ویدیو گذاشتم که قشنگ منظورم رو برسونم...
    تو کنسرت کیتارو ؛ لورنزا پونسه تو ویدیو اول که داره نوازندگی ویولون میکنه صدای ویولون تیزه.
    اما تو ویدیو دوم با همون ویولون میزنه اما صدا فرق میکنه و صدا نرمه.
    چرا؟
    صدای تیز : [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    صدای نرم : [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

صفحه 1 از 21 1234511 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)