لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 10 از 21 نخستنخست ... 6789101112131420 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 145 به 160 از 329

موضوع: سوالات کاربران مبتدی در مورد ویلن (وارد شدن به دنیای ویلن و ...)

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    3,010 بار تشکر شده در 1,040 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 614/4
    Given: 649/29
    میزان امتیاز
    13

0 Not allowed! Not allowed!
    نقل قول نوشته اصلی توسط angelmalfoy [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    می شه توضیح بدید از چه نظری ل ویولن فسخ شده؟
    اصل و پایه مگه یکی نیست؟ کلاسیک کار بخوایم بکنیم اصلش یکیه از چه نظر فسخ شده می گید هست؟
    به نظر من خیلی از نوازنده های خوب ویولن ما از همین کتاب ها یاد گرفتن
    به نظرم گفتن اینکه این کتاب ها یا شیوه به درد نمی خوره فقط یاس و بهونه هست خیلی ها از همین کتاب ها ویولنیست شدن
    منسوخ شده
    اصل و پایه یکی هست ولی نوع پرداختن به آموزش خیلی مهمه. یه سری ایرادها به ل ویلن می گیرن که باعث شده کمتر استفاده بشه... البته هنوز هم استفاده میشه اما نه بعنوان کتاب اصلی... مثلا خیلی دیر پوزیسیون ها آموزش داده میشن توی این کتاب. ایرادهایی در آموزش آرشه های مختلف داره ... در آهنگ تنوع آنچنانی نداره و ...
    توی ایران هم اساتیدی که درست و حسابی تدریس می کنن معمولا در کنار ل ویلن، از اتودها و تمرین های دیگه هم در قالب کتاب ها و جزوات مختلف استفاده می کنن تا این ایرادها برطرف بشه.
    اینجا البته صحبت روی ویلنیست شدن نیست... ویلنیست شدن پارامترهای زیادی داره که یکیش مربوط به متد و روش آموزش هست. استعداد و پشتکار هنرجو هم خیلی مهمه. ما اینجا داریم روی متدها صحبت می کنیم.
    به هر حال من پیشنهادم رو گفتم ... با امکانات فعلی هم میشه نوازنده شد. خیلی ها هم شدن. مهم اینه که از تمرین کردن غافل نشیم

2. 5 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    114307
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    88
    14 بار تشکر شده در 7 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

ایوان آلکساندر گالامیان (به [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]: Իվան Ալեքսանդր Ղալամյան) زاده [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] ([ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]) ، یکی از تاثیرگذارترین معلم‌های [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] در [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] بیستم میلادی بود.
    وی در شهر [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] و در یک خانواده [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] متولد شده و پس از تولد گالامیان، خانواده وی به [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] مهاجرت کردند. وی تا سال ۱۹۱۹ میلادی در مدرسه جامعه فیلارمونیک به یادگیری [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] مشغول بود. پس از انقلاب [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]، به [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] مهاجرت کرده و در سال ۱۹۲۴، نخستین اجرای خود را در پاریس انجام داد. در سال ۱۹۳۷، وی به [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] مهاجرت کرد. در آن‌جا، به بالاترین کرسی استادی [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] در [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]، دست یافته و کتاب‌های «اصول نوازندگی و آموزش ویولن» و «آموزش معاصر ویولن» را نوشت.[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    گالامیان، مدرک افتخاری [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] را داشته و هم‌چنین عضو افتخاری آکادمی سلطنتی موسیقی [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] است. وی در تاریخ [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] درگذشت.

4. 3 کاربر برای این پست از tvasoli تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    113279
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    89
    26 بار تشکر شده در 14 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

من بعد از کلی پرس و جو و گشت و گذار به این نتیجه رسیدم که بهترین متد آموزشی همین سوزوکی هست!!
    حالا چرا ؟؟
    از اونجا که ساز ویولن ساز سختی هست و شروع کردن هر کار سخت صبر و بردباری و انگیزه میخواد
    کتاب ل ویولن اصلا مناسب نیست چون خیلی خشک ــه و بد طوری میزنه تو ذوق هنرجو و فراریش میده
    شاید اصولی تر باشه !! اما من اگر ضده بشم و برم اصول به چه دردم میخوره دیگه؟؟
    ولی کتاب „سوزوکی” این انگیزرو تمام و کمال بهش میده چون بر اساس ترانه و آهنگ متکیه و
    خسته کننده نیست!!
    فقط نقطه ضعفش اینه که کتاب یک و دو اون بیشتر برای بچه ها تعبیه شده
    خب منی که تازه شروع کردمم در یادگیری ویولن بچه حساب میشم دیگه !!

(این نظر شخصی من است و هرگونه انتقاد و ایراد وارد میباشد)

Nilya آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    85148
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    147
    404 بار تشکر شده در 159 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 134/0
    Given: 32/0
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط shervin71 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    من بعد از کلی پرس و جو و گشت و گذار به این نتیجه رسیدم که بهترین متد آموزشی همین سوزوکی هست!!
    حالا چرا ؟؟
    از اونجا که ساز ویولن ساز سختی هست و شروع کردن هر کار سخت صبر و بردباری و انگیزه میخواد
    کتاب ل ویولن اصلا مناسب نیست چون خیلی خشک ــه و بد طوری میزنه تو ذوق هنرجو و فراریش میده
    شاید اصولی تر باشه !! اما من اگر ضده بشم و برم اصول به چه دردم میخوره دیگه؟؟
    ولی کتاب „سوزوکی” این انگیزرو تمام و کمال بهش میده چون بر اساس ترانه و آهنگ متکیه و
    خسته کننده نیست!!
    فقط نقطه ضعفش اینه که کتاب یک و دو اون بیشتر برای بچه ها تعبیه شده
    خب منی که تازه شروع کردمم در یادگیری ویولن بچه حساب میشم دیگه !!

(این نظر شخصی من است و هرگونه انتقاد و ایراد وارد میباشد)
    به نظر من شما اول باید هدفتون رو مشخص کنید. تا کجا میخواید پیش برید؟ اگه میخواید در حدی پیش برید که ۴ تا آهنگ یاد بگیرید و واسه خودتون بزنید اصول اونقدری هم مهم نیست. اما اگه غیر از اینه اصول خیلی هم مهمه و شما باید با چشم باز و واقع بینانه به این مسئله نگاه کنید. اگه از الان بخواید به سختی راه فکر کنید و بگید چون سخته من نمیرم دنبالش که دیگه هیچی. سوزوکی میتونه یک کتاب کمکی خیلی خوب باشه. من دارمش البته حتی یه صفحه هم ازش نزدم. به نظر من این که اصول رو یاد بگیرید خیلی بهتره. همه بعد از چند سال میگن کاش ما به جای زدن قطعات مختلف بیشتر رو اصول تمرکز میکردیم. کاش ما اتود هامون رو دقیق تر تمرین میکردیم. ولی حالا شما که فکر میکنید ممکنه زده بشید چرا در کنار ل ویولن سوزوکی رو کار نمیکنید؟ اکثرا فقط ۶ ماه اول رو روی یک کتاب کار میکنند. بعدش دیگه کتاب های دیگه رو در کنار کتاب اصلی(ل ویولن) کار میکنند.

7. 3 کاربر برای این پست از Nilya تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    113279
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    89
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Nilya [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    به نظر من شما اول باید هدفتون رو مشخص کنید. تا کجا میخواید پیش برید؟ اگه میخواید در حدی پیش برید که ۴ تا آهنگ یاد بگیرید و واسه خودتون بزنید اصول اونقدری هم مهم نیست. اما اگه غیر از اینه اصول خیلی هم مهمه و شما باید با چشم باز و واقع بینانه به این مسئله نگاه کنید. اگه از الان بخواید به سختی راه فکر کنید و بگید چون سخته من نمیرم دنبالش که دیگه هیچی. سوزوکی میتونه یک کتاب کمکی خیلی خوب باشه. من دارمش البته حتی یه صفحه هم ازش نزدم. به نظر من این که اصول رو یاد بگیرید خیلی بهتره. همه بعد از چند سال میگن کاش ما به جای زدن قطعات مختلف بیشتر رو اصول تمرکز میکردیم. کاش ما اتود هامون رو دقیق تر تمرین میکردیم. ولی حالا شما که فکر میکنید ممکنه زده بشید چرا در کنار ل ویولن سوزوکی رو کار نمیکنید؟ اکثرا فقط ۶ ماه اول رو روی یک کتاب کار میکنند. بعدش دیگه کتاب های دیگه رو در کنار کتاب اصلی(ل ویولن) کار میکنند.
    حرفتون درست ولی وقتی اکثر استادا میگن منسوخ شده و این کتاب و 70-80 سال پیش تو اروپا تدریس میکردن
    من چی بگم ؟! باهاشون حرف زدم میگن اگه میخوای در کنار سوزوکی ل ویلون کار میکنیم باهات ولی خیلی کم ..
    میگن اخه ل ویلون اعصاب خورد کنه یه نت سفید بکش رو سیم می هی یه نت سفید بکش رو سیم لا
    چاره چیه؟!

angelmalfoy آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    104620
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    227
    146 بار تشکر شده در 84 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow angelmalfoy On Twitter
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 53/2
    Given: 2/2
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط shervin71 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    حرفتون درست ولی وقتی اکثر استادا میگن منسوخ شده و این کتاب و 70-80 سال پیش تو اروپا تدریس میکردن
    من چی بگم ؟! باهاشون حرف زدم میگن اگه میخوای در کنار سوزوکی ل ویلون کار میکنیم باهات ولی خیلی کم ..
    میگن اخه ل ویلون اعصاب خورد کنه یه نت سفید بکش رو سیم می هی یه نت سفید بکش رو سیم لا
    چاره چیه؟!
    من سوزوکی زدم الان آخر جلد دو سوزوکیم ولی به تنهایی کتابش به درد نمی خوره اصلا انگشت گذاری توضیح نمی ده کلا چیزایی که ل ویولن یاد می ده بیشتر از سوزوکیه
    درس اول سوزوکی آهنگیه که نیاز به تعویض سیم و بلد بودن 4 تا انگشت و چنگ و دولاچنگ زدنه
    اصلا قبلش برای تک تک انگشتا و ضرب ها تمرین نداره یعنی کتاب کمکیه (جانبی) چون تمریناش ناقصن
    پرواز را بخاطر بسپار
    پرنده مردنیست

10. کاربران زیر از angelmalfoy به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Nilya آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    85148
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    147
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

چاره چیه؟!
    والا من نمیدونم اون استاد چرا و بر اساس چه تفکری این صحبت ها رو کرده. اما شما اگه فکر میکنی یه نت سفید دست باز رو سیم می زدن، به طور صحیح بدون اینکه آرشه ات کج بشه، بدون اینکه آرشه ات خر خر کنه، و صدا هم همه جای آرشه یک نواخت باشه کار راحتیه کاملا در اشتباهی. اون استادی هم که ایم حرف رو زده بدون که استاد نیست! کمِ کم ۶ ماه طول می کشه تا شما بتونی یه آرشه ی کاملا صاف بکشی. تازه به نظر من ل ویولن به اندازه ی تمریناتی که استادم بهم میداد و همچنان میده اصلا خشک نیست. یه هفته هایی آرزو میکنم که کاش میشد به جای فلان اتود یکم ل ویولن میزدم. شما اول تکلیفت رو با خودت مشخص کن. میخوای یه کار رو اصولی یاد بگیری و تا تهش (البته ته نداره) بری یا نه، میخوای فقط یه چیز سطحی یاد بگیری. اگه گزینه ی اول و انتخاب میکنی خب سختیش رو هم به جون بخر لذتش رو هم ببر. یه استادم پیدا کن که این مسئله رو محقق کنه. اگه گزینه دوم رو انتخاب میکنی هم که تکلیفت مشخصه باز. هیچ کدومش هم بد نیست. وقتی تکلیفت با خودت مشخصه دیگه الکی وقت و پولت رو هزینه نمیکنی. این روش ل ویولن هم تو همون اروپا منسوخ شده. تو ایران هم چنان هم داره استفاده میشه. اما اساتید با استفاده از کتب و اتود های مختلف خودشون تکمیل ترش میکنن.
    البته این جا یک واقعیتی هست که باید در موردش صحبت بشه. واسه بچه های کوچیک نمیشه فقط با روش ل ویولن جلو رفت به ۲ دلیل: ۱. خودشون اکثرا خسته میشن. ۲. پدر مادرشون دوست دارن بچشون بعد ۳ ماه گل سنگم بزنه. مجبورن واسه بچه ها از روش سوزوکی و در کنارش آهنگ های ساده ایرانی بیشتر استفاده کنن. چرا؟ چون بچه اس دیگه. نمی فهمه که. تکلیفش با خودش معلوم نیست. پدر مادر ها هم اکثرا موسیقی رو در سلطان قلب ها می بینن. حالا بچه بیاد بشینه واسه مامانش اتود و گام بزنه. خب مامانه حوصلش سر میره دیگه. اما حالا اگه یه تولد مبارک بزنه کلی ذوق میکنه و تشویق میکنه. من کلی بچه دیدم که میومدن پیش مثلا یه استاد کلاسیک و خیلیاشون بعد یه سال دیگه نمیومدن. چون نمیدونستن چی میخوان. اما شما بچه نیستی و این مزیت رو داری که میتونی تصمیم بگیری که اصلا چی میخوای. چه سبکی میخوای کار کنی و .. . بعد که هدف مشخص شد، مسیر رو با استفاده از تجربه ی دیگران که هدفشون با تو یکیه میتونی مشخص کنی. به همین راحتی.
    موفق باشی.
    ویرایش توسط Nilya : Monday 4 May 2015 در ساعت 10:38 AM

12. 3 کاربر برای این پست از Nilya تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    113279
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    89
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Nilya [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    والا من نمیدونم اون استاد چرا و بر اساس چه تفکری این صحبت ها رو کرده. اما شما اگه فکر میکنی یه نت سفید دست باز رو سیم می زدن، به طور صحیح بدون اینکه آرشه ات کج بشه، بدون اینکه آرشه ات خر خر کنه، و صدا هم همه جای آرشه یک نواخت باشه کار راحتیه کاملا در اشتباهی. اون استادی هم که ایم حرف رو زده بدون که استاد نیست! کمِ کم ۶ ماه طول می کشه تا شما بتونی یه آرشه ی کاملا صاف بکشی. تازه به نظر من ل ویولن به اندازه ی تمریناتی که استادم بهم میداد و همچنان میده اصلا خشک نیست. یه هفته هایی آرزو میکنم که کاش میشد به جای فلان اتود یکم ل ویولن میزدم. شما اول تکلیفت رو با خودت مشخص کن. میخوای یه کار رو اصولی یاد بگیری و تا تهش (البته ته نداره) بری یا نه، میخوای فقط یه چیز سطحی یاد بگیری. اگه گزینه ی اول و انتخاب میکنی خب سختیش رو هم به جون بخر لذتش رو هم ببر. یه استادم پیدا کن که این مسئله رو محقق کنه. اگه گزینه دوم رو انتخاب میکنی هم که تکلیفت مشخصه باز. هیچ کدومش هم بد نیست. وقتی تکلیفت با خودت مشخصه دیگه الکی وقت و پولت رو هزینه نمیکنی. این روش ل ویولن هم تو همون اروپا منسوخ شده. تو ایران هم چنان هم داره استفاده میشه. اما اساتید با استفاده از کتب و اتود های مختلف خودشون تکمیل ترش میکنن.
    البته این جا یک واقعیتی هست که باید در موردش صحبت بشه. واسه بچه های کوچیک نمیشه فقط با روش ل ویولن جلو رفت به ۲ دلیل: ۱. خودشون اکثرا خسته میشن. ۲. پدر مادرشون دوست دارن بچشون بعد ۳ ماه گل سنگم بزنه. مجبورن واسه بچه ها از روش سوزوکی و در کنارش آهنگ های ساده ایرانی بیشتر استفاده کنن. چرا؟ چون بچه اس دیگه. نمی فهمه که. تکلیفش با خودش معلوم نیست. پدر مادر ها هم اکثرا موسیقی رو در سلطان قلب ها می بینن. حالا بچه بیاد بشینه واسه مامانش اتود و گام بزنه. خب مامانه حوصلش سر میره دیگه. اما حالا اگه یه تولد مبارک بزنه کلی ذوق میکنه و تشویق میکنه. من کلی بچه دیدم که میومدن پیش مثلا یه استاد کلاسیک و خیلیاشون بعد یه سال دیگه نمیومدن. چون نمیدونستن چی میخوان. اما شما بچه نیستی و این مزیت رو داری که میتونی تصمیم بگیری که اصلا چی میخوای. چه سبکی میخوای کار کنی و .. . بعد که هدف مشخص شد، مسیر رو با استفاده از تجربه ی دیگران که هدفشون با تو یکیه میتونی مشخص کنی. به همین راحتی.
    موفق باشی.
    بله حرفاتون کاملا درسته
    صد در صد منم به دنبال اصولم
    ولی خودمو میشناسم
    چیزی که برام جالب نباشه ازش ضده میشم
    پس به استاده میگم سوزوکی و ل ویولن و باهام کار کنن
    مرسی از شما و دوستان

14. کاربران زیر از shervin71 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

angelmalfoy آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    104620
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    227

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

من امروز کتاب 120 آهنگ محلی ایرانی انتشارات رهام برای ویولن خریدم
    کتاب به همراه سی دی بود
    اومدم خونه سی دی گذاشتم فایل های صوتیشو گوش بدم دیدم سی دی خام هست خالیه:|
    زنگم زدم رسیدگی نکردن
    متاسفم براشون چقد بی مدیریت و دزد
    یه سی دی ارزش نداره که دزدی می کنن اینجوری
    می خواستم بدونم فایل های صوتی این کتاب چه شکلی می شه گیر اورد؟
    اگه کسی این کتابو داره سی دیش کلک نبوده می شه برام فایل ها ایمیل کنه؟
    پرواز را بخاطر بسپار
    پرنده مردنیست

16. 4 کاربر برای این پست از angelmalfoy تشکر کرده اند:

یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    20400
    میانگین پست در روز
    0.28
    تشکر از پست
    4,388
    3,737 بار تشکر شده در 1,370 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 384/4
    Given: 1,625/1
    میزان امتیاز
    16

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط angelmalfoy [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    من امروز کتاب 120 آهنگ محلی ایرانی انتشارات رهام برای ویولن خریدم
    کتاب به همراه سی دی بود
    اومدم خونه سی دی گذاشتم فایل های صوتیشو گوش بدم دیدم سی دی خام هست خالیه:|
    زنگم زدم رسیدگی نکردن
    متاسفم براشون چقد بی مدیریت و دزد
    یه سی دی ارزش نداره که دزدی می کنن اینجوری
    می خواستم بدونم فایل های صوتی این کتاب چه شکلی می شه گیر اورد؟
    اگه کسی این کتابو داره سی دیش کلک نبوده می شه برام فایل ها ایمیل کنه؟
    دقیقا منم یه دفعه سی دی موسیقی آرامبخش خریدم و جالب اینجا بود که خام نبود!
    چندتا فایل صوتی داشت که هر کدوم چندین دقیقه بودن ولی از اول تا آخر سکوت بودن

18. 4 کاربر برای این پست از you3f تشکر کرده اند:

angelmalfoy آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    104620
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    227

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط you3f [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دقیقا منم یه دفعه سی دی موسیقی آرامبخش خریدم و جالب اینجا بود که خام نبود!
    چندتا فایل صوتی داشت که هر کدوم چندین دقیقه بودن ولی از اول تا آخر سکوت بودن

صبح زنگ زدم انتشاراتش شکایت کردم
    اول رسیدگی نکردن ،دعوا کردم
    آخر سر گفتم برام ایمیل کردن

یه سوال دارم
    من خیلی وقته متوجه شدم آرشه ام می لرزه موقع ویولن زدن
    فکر می کردم چون دستم لرزش داره برای همونه
    امروز مربیم گفت خودش هم می زنه آرشه می لرزه
    دوتا آرشه دارم دوتاشو مربیم امتحان کرد گفت دوتاش میلرزن
    گفت شاید از سیم های ویولنم باشه
    نظر شما چی هست؟ به نظرتون علتش چیه؟
    پرواز را بخاطر بسپار
    پرنده مردنیست

20. کاربران زیر از angelmalfoy به خاطر این پست تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

یه سوال دارم
    لرزش آرشه عمده ترین دلیلش نوع آرشه کشی هست... البته کیفیت آرشه هم تاثیر گذار هست.
    منم اوایل آرشه ام خیلی می لرزید موقع آرشه کشی ... بابت این موضوع هم نگران بودم. یه مقدار کم لرزش البته طبیعیه.
    ضمنا کیفیت آرشه هم مهمه اما جای نگرانی نیست. وقتی روی آرشه کشی بیشتر مسلط بشین این لرزش هم کم میشه. هنوز عضلات دستتون به آرشه عادت نکرده.
    بعید میدونم مشکل از سیم های ویلن باشه ولی خب در این مورد تجربه و اطلاعات کافی ندارم.
    پیچ آرشه رو زیاد سفت نکنید ... موقع آرشه کشی هم زیاد روی آرشه فشار وارد نکنید و محکم آرشه نکشید. ضمنا سنگین آرشه بکشید (سعی کنید وزن دار آرشه بکشید. طوری که اصطکاک خوبی بین آرشه و سیم برقرار بشه و صدای خوب و اصطلاحا پُری ایجاد بشه)

22. 3 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

Nilya آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    85148
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    147
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

یه سوال دارم
    منظور شما از لرزش گز داشتن که نیست؟ اگه منظورتون گز داشتنه که از سیم هم میتونه باشه. اما اگه منظورتون گز نیست، در ادامه ی صحبت های آقای احمدی میخواستم در مورد تجربه ی شخصی خودم در مورد لرزش آرشه بگم. یکی از دلیل های اصلی لرزش آرشه استرسه. من اول جلسه که میخوام شروع کنم ساز زدن جلو استادم ارشه م فقط بالا پایین میپره. ۲ دقیقه بعدش اکی میشه.
    این که عضلات عادت ندارن هم کاملا درسته. چون عادت ندارن یکم که ساز میزنی عضلاتت سفت میشن و آرشه کشیت از اون حالت نرمیش در میاد.
    یه دلیل دیگه وزن خود آرشه است. آرشه ای که سنگین تره کنترلش هم واسه ما مبتدی ها سخت تره. من آرشه ی قبلیم خیلی سنگین بود. تو تعویض سیم ها بعضی وقتا لرزش داشتم اما آرشه امو که عوض کردم خیلی بهتر شد اوضاع و این آرشه ام سبک تر از قبلیه.
    در کل فعلا خیلی جای نگرانی نداره. آرشه کشیت که نرم بشه و کنترل آرشه واست عادی بشه این لرزش ها و پرش ها کم تر میشه.

24. 2 کاربر برای این پست از Nilya تشکر کرده اند:

angelmalfoy آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    104620
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    227

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

منظور شما از لرزش گز داشتن که نیست؟ اگه منظورتون گز داشتنه که از سیم هم میتونه باشه. اما اگه منظورتون گز نیست، در ادامه ی صحبت های آقای احمدی میخواستم در مورد تجربه ی شخصی خودم در مورد لرزش آرشه بگم. یکی از دلیل های اصلی لرزش آرشه استرسه. من اول جلسه که میخوام شروع کنم ساز زدن جلو استادم ارشه م فقط بالا پایین میپره. ۲ دقیقه بعدش اکی میشه.
    این که عضلات عادت ندارن هم کاملا درسته. چون عادت ندارن یکم که ساز میزنی عضلاتت سفت میشن و آرشه کشیت از اون حالت نرمیش در میاد.
    یه دلیل دیگه وزن خود آرشه است. آرشه ای که سنگین تره کنترلش هم واسه ما مبتدی ها سخت تره. من آرشه ی قبلیم خیلی سنگین بود. تو تعویض سیم ها بعضی وقتا لرزش داشتم اما آرشه امو که عوض کردم خیلی بهتر شد اوضاع و این آرشه ام سبک تر از قبلیه.
    در کل فعلا خیلی جای نگرانی نداره. آرشه کشیت که نرم بشه و کنترل آرشه واست عادی بشه این لرزش ها و پرش ها کم تر میشه.
    ممنون از توضیحاتتون
    لرزش گز یعنی چی? متوجه نشدم
    من این برام عجیب بود که مربیمم می زنه می گه ارشه رو ویولنم می لرزه :|
    آرشه کشیم هنوز دقیق و بدون ایراد نیست،قبول دارم هنوز ضعیفم ولی برای مربیم چرا اینجوره برام سواله :|
    آرشه اولیم آرشه رو ویولنمه اون یکی ارشه آرشه هشت پر هست
    مربیم می گه دوتاشون لرزش دارن :|
    اول گفت سنگینه،بعد حدس زد انعطافش زیاده بعد گفت نه اشکال از سیم هست :|
    پرواز را بخاطر بسپار
    پرنده مردنیست

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

یه نکته ای رو من توی پرانتز عرض کنم.
    البته قصد ندارم که استاد ماه سا خانم رو مورد نقد و بررسی قرار بدم چون اصلا نمی شناسمشون. اما چیزی که دیدم رو عرض می کنم:
    اکثر اساتید ویلنی که دارن توی ایران تدریس می کنن به هیچ وجه شرایط تدریس رو ندارن. تعدادی هستن که میتونن تا حدی در پیشرفت هنرجو تاثیر داشته باشن اما اساتید درست و حسابی انگشت شمار هستن! (بارها هم توی این انجمن این مطلب رو عرض کردم)
    یه نکته ی مهم هم وجود داره که هنرجوها نمی تونن توانایی استاد رو ارزیابی کنن. مثلا ما به هنرجو می گیم استادت خوب نیست زود جبهه گیری می کنه و میگه اتفاقا خیلی هم خوب ساز می زنه!
    چون تاپیک مربوط به کاربران مبتدی هست ذکر این نکته خالی از لطف نیست که دوستان توجه کنن ، تمام حرف های استادشون ممکنه صحیح نباشه. پشت هر حرفی باید یه دلیل علمی باشه... کتاب دایره المعارف ویلن توی انجمن هست میتونین دانلود کنین. اونجا هر چیزی نوشته شده دلیلش هم هست.
    به جرات میتونم بگم که استادهای زیادی رو می شناسم که اطلاعاتشون در حد مطالب همین انجمن هم نیست (در زمینه ی سازهای مختلف) ... متاسفانه اطلاعات موسیقیایی خیلی از اساتید توی کشور ما در حد شنیده هاست و در موردشون تحقیق نمی کنن.
    بنابراین ما در درجه اول باید از اساتیدمون دلایل علمی و منطقی بخوایم در مورد صحبت هاشون ... هر تکنیکی رو که یاد میدن به زبان انگلیسی سرچ کنیم و مطالب مربوط به اون و ویدئوهای آموزشیش رو ببینیم.

27. 3 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

Nilya آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    85148
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    147
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

ممنون از توضیحاتتون
    لرزش گز یعنی چی? متوجه نشدم
    من این برام عجیب بود که مربیمم می زنه می گه ارشه رو ویولنم می لرزه :|
    آرشه کشیم هنوز دقیق و بدون ایراد نیست،قبول دارم هنوز ضعیفم ولی برای مربیم چرا اینجوره برام سواله :|
    آرشه اولیم آرشه رو ویولنمه اون یکی ارشه آرشه هشت پر هست
    مربیم می گه دوتاشون لرزش دارن :|
    اول گفت سنگینه،بعد حدس زد انعطافش زیاده بعد گفت نه اشکال از سیم هست :|
    گز یعنی که در کنار اون صدای اصلی شما یه صدای وز وز هم داشته باشی. اگه اون باشه منظورتون که من فکر نمیکنم دلایل خیلی زیادی داره و اگه استادتون هم با ساز شما بنوازه ممکنه باز هم گز داشته باشه. فکرم رفت سمت گز چون گفتید وقتی استادم میزنه هم میلرزه. چون در رابطه با لرزش یا پرش آرشه اگه نوازنده ماهر باشه این اتفاق براش نمی افته. و اینکه گز داشتن صدا میتونه به سیم مربوط باشه(همونطور که استادتون گفته) ولی لرزش آرشه نه. انعطاف هم که زیاد باشه موقع فرته زدن چوب آرشه میخوره به سیم و صدای اضافی میده. حالا این که چرا استادتون هم وقتی میزنه آرشه اش میلرزه یا گفته مال سیمه واسه من خیلی عجیبه. بعضی وقتا خیلی از اساتید وقتی چیزیو نمیدونن نمیگن نمیدونیم. واسش یه دلیلی میارن. ما که استاد شما رو ندیدیم و حتی این لرزش آرشه رو هم ندیدیم که دقیقا بگیم از فلان چیزه. (شاید واقعا ایشون درست بگن) اما شما این رو در نظر بگیر که شاید استادت یه وقتایی هم ممکنه اشتباه کنه. این قضیه این هم که آقای احمدی میگن واقعا درسته. حتی بعضی از این اساتید نه تنها دانش کافی ندارن بلکه نوازندگیشون هم ایراد های اساسی داره. تو خیلی از آموزشگاه ها وقتی مبتدی باشی یکی از شاگرداشون که ۴ ساله داره کلاس میاد و میذارن جای استاد واست. (خودم به عینه دیدم) حالا تک و توک میبینی توشون شاید خوب هم باشه ولی کلا این کار غلطه که کسی که حتی استاندارد های یک نوازنده ی معمولی رو نداره بذارن جای استاد.

29. 2 کاربر برای این پست از Nilya تشکر کرده اند:

صفحه 10 از 21 نخستنخست ... 6789101112131420 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)