لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 11 از 21 نخستنخست ... 789101112131415 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 161 به 176 از 329

موضوع: سوالات کاربران مبتدی در مورد ویلن (وارد شدن به دنیای ویلن و ...)

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    116058
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    155
    21 بار تشکر شده در 8 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 6/1
    Given: 0/3
    میزان امتیاز
    0

0 Not allowed! Not allowed!
    نقل قول نوشته اصلی توسط virtuoso [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    یه نکته ای رو من توی پرانتز عرض کنم.
    البته قصد ندارم که استاد ماه سا خانم رو مورد نقد و بررسی قرار بدم چون اصلا نمی شناسمشون. اما چیزی که دیدم رو عرض می کنم:
    اکثر اساتید ویلنی که دارن توی ایران تدریس می کنن به هیچ وجه شرایط تدریس رو ندارن. تعدادی هستن که میتونن تا حدی در پیشرفت هنرجو تاثیر داشته باشن اما اساتید درست و حسابی انگشت شمار هستن! (بارها هم توی این انجمن این مطلب رو عرض کردم)
    یه نکته ی مهم هم وجود داره که هنرجوها نمی تونن توانایی استاد رو ارزیابی کنن. مثلا ما به هنرجو می گیم استادت خوب نیست زود جبهه گیری می کنه و میگه اتفاقا خیلی هم خوب ساز می زنه!
    چون تاپیک مربوط به کاربران مبتدی هست ذکر این نکته خالی از لطف نیست که دوستان توجه کنن ، تمام حرف های استادشون ممکنه صحیح نباشه. پشت هر حرفی باید یه دلیل علمی باشه... کتاب دایره المعارف ویلن توی انجمن هست میتونین دانلود کنین. اونجا هر چیزی نوشته شده دلیلش هم هست.
    به جرات میتونم بگم که استادهای زیادی رو می شناسم که اطلاعاتشون در حد مطالب همین انجمن هم نیست (در زمینه ی سازهای مختلف) ... متاسفانه اطلاعات موسیقیایی خیلی از اساتید توی کشور ما در حد شنیده هاست و در موردشون تحقیق نمی کنن.
    بنابراین ما در درجه اول باید از اساتیدمون دلایل علمی و منطقی بخوایم در مورد صحبت هاشون ... هر تکنیکی رو که یاد میدن به زبان انگلیسی سرچ کنیم و مطالب مربوط به اون و ویدئوهای آموزشیش رو ببینیم.

آقا محمد به نکته ی خوبی اشاره کردید .
    اگه واقعا ً فقط نوازندگی یه استاد ملاک سنجش مهارت و علم نوازندگی استاد نباشه ، خب میشه بفرمایید چطور باید بفهمیم که استادمون صلاحیت تدریس رو داره ؟
    من به عنوان یه مبتدی این سوال رو میپرسم ، استادی که دارم الان داره با من ل ویولن کار میکنه هفته ای نیم ساعت، از صفر هم شروع کردم.
    واقعا ً نمیدونم خوب چیه ، بد چیه ؟ ؟ چون به جز استاد خودم هیچ مدرس دیگه ای ندیدم ، نمیتونم در مورد استاد خودم قضاوت کنم !
    خب چطور میشه فهمید این مسیری رو که دارم طی میکنم صحیحه ؟

2. کاربران زیر از ahmad98 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Nilya آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    85148
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    147
    404 بار تشکر شده در 159 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 134/0
    Given: 32/0
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط ahmad98 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    اگه واقعا ً فقط نوازندگی یه استاد ملاک سنجش مهارت و علم نوازندگی استاد نباشه ، خب میشه بفرمایید چطور باید بفهمیم که استادمون صلاحیت تدریس رو داره ؟
    من به عنوان یه مبتدی این سوال رو میپرسم ، استادی که دارم الان داره با من ل ویولن کار میکنه هفته ای نیم ساعت، از صفر هم شروع کردم.
    واقعا ً نمیدونم خوب چیه ، بد چیه ؟ ؟ چون به جز استاد خودم هیچ مدرس دیگه ای ندیدم ، نمیتونم در مورد استاد خودم قضاوت کنم !
    خب چطور میشه فهمید این مسیری رو که دارم طی میکنم صحیحه ؟
    ببخشید که من به جای آقای احمدی جواب میدم. ایشون مسلما خیلی بیشتر از ما میدونن و جواب بسیار کامل تری برای سوال شما دارن.
    به نظر من یک استاد ویولن خوب علاوه بر اینکه نوازنده ی خوبیه (نمیگم حتما عالی) چندین تا فاکتور داره که هر کسی میتونه متوجهش بشه: ۱. حوصله داره: مهم نیست چند بار این درسو زدی تا وقتی که درست نشده نمیریم سر درس بعدی. یا اگرم بریم این درس رو هم انقدر میزنیم تا درست شه! ۲. دلسوزه: اگه شاگردا پشت در صف نکشیده باشن ۱ ساعتم باهات کار میکنه. ۳. گوشش دقیقه و ازش استفاده میکنه: نمیذاره از رو نت های فالش راحت رد بشی. ۴. خودش هم دقیق و کمی وسواسیه: از تمام زوایا استیلت رو بررسی میکنه که اشکالی نداشته باشی. نه این که فقط یه جا بشینه. و ... فعلا اینا تو ذهنم میاد.
    در کنار اینا مسائل دیگه ای هم هست که یک فرد مبتدی نمیتونه در ابتدا به تنهایی متوجه بشه. مثل روش تدریس، کتاب ها و .. . اینا رو میشه با استفاده از تجربیات بقیه فهمید. مثل همین انجمن. میای میگی آقا من هدفم اینه استادم هم این راه رو واسه رسیدن به هدفم پیشنهاد کرده. بعد اینجا بررسیش میکنیم با هم. یه راه دیگش هم دیدن شاگرد های اون استاد و پرس و جو از اون هاست. راه های دیگه ای هم هست که من الان به ذهنم نمیرسه واقعا.

4. 5 کاربر برای این پست از Nilya تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    3,010 بار تشکر شده در 1,040 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 614/4
    Given: 649/29
    میزان امتیاز
    13

عرض سلام و وقت بخیر دارم خدمت دوستان گل و همیشه همراه. در مورد مباحث اخیر، چند نکته رو خدمتتون عرض کنم:

- در مورد لرزش آرشه یکی از دلایل هم میتونه کم شدن موهای آرشه باشه. البته دلایل عمده رو توضیح دادیم اما این مورد هم میتونه مزید بر علت باشه.
    انحنای چوب آرشه و ارتجاعی بودنش باعث میشه آرشه توانایی جهش به سمت بالا رو داشته باشه ... یه آرشه باید حدودا بین 150 تا 200 تار مو داشته باشه که عموما آرشه های مشقی اینجوری نیستن و تازه بعد از مدتی هم تعدادی از موها که کنده بشن دیگه وضعیت خیلی بدتر میشه. پس اگه موهای آرشه مون زیادی کم شد باید بدیم واسش یه سری کامل مو بندازن (البته اگه آرشه مشقی هست که ارزششو نداره و بهتره یه آرشه نو خریداری بشه) ... کم شدن تعداد موها باعث به هم خوردن بالانس آرشه میشه ... جهت جلوگیری از اطاله کلام بیشتر وارد جزئیات نمیشم (این مورد رو من بصورت تجربی بهش پی بردم ... نیاز به تحقیقات بیشتر داره) ... ضمنا کم شدن موی آرشه مشکلات دیگه ای هم ایجاد می کنه که اگه خواستین توضیح میدم
    ----------------------------------------------------------------------
    - یه نکته در مورد بخش ویلن کلاسیک عرض کنم. دوست خوبم نیلیا خانم به من لطف داشتن ... این توضیح رو عرض کنم که به دلیل اینکه اساتید حضور ندارن و کاربرهای خوب و توانای بخش ویلن کلاسیک فعال نیستن بنده به عنوان مسئول این بخش فعالیت می کنم. من هم مثل شما عزیزان هنرجو هستم. اطلاعاتم رو از طرق مختلفی بدست آوردم و برای همشون دلیل کافی و علمی ندارم. خودم هم اینجا اومدم که چیزی یاد بگیرم ... بیشتر از اینکه مدیر یا مسئول باشم نگهبان بخش ویلن کلاسیک هستم و تاپیک ها و مطالب رو نظم و ترتیب میدم. نیلیا خانم خودشون جواباشون خیلی عالی هست و من هم معمولا به ایشون امتیاز مثبت میدم و از نکات خوبشون استفاده می کنم ... سوالات شما نو آموزان هم باعث میشه ما بریم تحقیق کنیم و بیشتر یاد بگیریم... پس اینجا همه در کنار هم فعالیت می کنیم.
    -----------------------------------------------------------------------------
    - و اما در مورد سوال احمد آقا
    نکاتی که نیلیا خانم گفتن کامل و صحیح بود ... در مورد هر استاد موسیقی این چیزا باید وجود داشته باشه. اما من نکات تکمیلی رو به زودی و سر فرصت خدمتتون عرض می کنم. بصورت خلاصه علاوه بر نکاتی که گفتن من هم چندتا نکته اضافه کنم. یه معلم ویلن باید اطلاعات خوبی داشته باشه، بتونه تکنیک ها رو گام به گام توضیح بده و حتما با هنرجو همنوازی کنه ... تکلیف ها باید خیلی دقیق و حساب شده داده بشن و موارد دیگه ای که حتما در اولین فرصت می نویسم.
    البته سوال احمد آقا بخش دیگه ای هم داره... اونم اینکه هنرجو باید چجوری بفهمه کدوم استاد خوبه کدوم بد ... برای پاسخ به این بخش از سوال ایشون من باید به ساختار شناسی سیستم آموزشی موسیقی ایران بپردازم ... چیزی که حدودا 1 ساله روش کار می کنم و بهش فکر می کنم.
    پس در مطلب بعدی انشاا... به ویژگی های یه استاد خوب (علاوه بر گفته های نیلیا خانم) می پردازیم و همچنین به ساختار آموزشی موسیقی در کشورمون (آنچه که هست و آنچه که باید باشه) اشاره ای گذرا می کنیم. امیدوارم که مفید باشه.

شاد و پیروز باشید.

6. 5 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

angelmalfoy آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    104620
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    227
    146 بار تشکر شده در 84 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow angelmalfoy On Twitter
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 53/2
    Given: 2/2
    میزان امتیاز
    11

من خودم با ویولنم می زنم صدا تو دماغیه یعنی یکم ویولنم بد صداست :(
    بهم‌گفته بخاطر شکاف ویولنمه
    آخه چسب ویولنم باز شده یکم ایراد داره :-s دوبار بردم درست نشد دیگه بیخیالش شدم
    آرشه ام خش خش داره گاهی
    به مربیم گفتم گفت من نویز دار می زنم،بعضی اوقات خش خش هست بعضی اوقات نیست
    من مربیم کم تجربه هست اما دلسوزه وقتم برام می ذاره
    نزدیک خونمون اموزشگاه دیگه ای هم نیست
    این مربیم دومین مربیه که داشتم یه خوبیایی داره یه بدیا هم داره،بدیش مثلا تاحالا بام ویولن نزده از اینکه نمیزنه بام خوشم نمیاد
    آرشه ام هشت پر هست یه آرشه دیگه هم دارم از این الکیا
    می شه لینک دایره المعارف ویولن بدید?
    آیا اینکه همراهم ویولن نمی زنه باعث پسرفتم می شه?
    شکاف ویولن آیا باعث تنبلی گوشم می شه?
    ممنون
    ویرایش توسط angelmalfoy : Friday 8 May 2015 در ساعت 04:10 PM
    پرواز را بخاطر بسپار
    پرنده مردنیست

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    113279
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    89
    26 بار تشکر شده در 14 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

محمد جان حرفت در مورد اساتید ایران واقعا درسته..
    و تلخی این حقیقت اینه که من میدونم استادم خوب نیست ولی مجبورم پیشش کار کنم !!
    مثلا تو این یه ماه که دوباره استارت زدم بعد چند سال ، 3 تا ترانه از کتاب سوزوکی برام تیک زد گفت هم بزن هم حفظ کن
    خب من بر اساس اطلاعاتم میدونم حفظ کردن و از حفظ زدن از قدرت نت خونی من کم میکنه !!
    گفت حتما به سی دی کتاب گوش بده که ریتم بیاد دستت
    من میدونم که گوش دادن به سی دی ضعفه و من ریتم و حفظ میکنم و از حفظ ریتم و میزنم
    روی ضرب گرفتن اصلا تاکیدی نکرد جلسه ی اول ببینم در ادامه چه میکنه..
    من همه ی اینارو میدونم!! فقط نمیدونم چاره چیه..

9. کاربران زیر از shervin71 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Nilya آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    85148
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    147
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط angelmalfoy [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    من خودم با ویولنم می زنم صدا تو دماغیه یعنی یکم ویولنم بد صداست :(
    بهم‌گفته بخاطر شکاف ویولنمه
    آخه چسب ویولنم باز شده یکم ایراد داره :-s دوبار بردم درست نشد دیگه بیخیالش شدم
    آرشه ام خش خش داره گاهی
    به مربیم گفتم گفت من نویز دار می زنم،بعضی اوقات خش خش هست بعضی اوقات نیست
    من مربیم کم تجربه هست اما دلسوزه وقتم برام می ذاره
    نزدیک خونمون اموزشگاه دیگه ای هم نیست
    این مربیم دومین مربیه که داشتم یه خوبیایی داره یه بدیا هم داره،بدیش مثلا تاحالا بام ویولن نزده از اینکه نمیزنه بام خوشم نمیاد
    آرشه ام هشت پر هست یه آرشه دیگه هم دارم از این الکیا
    می شه لینک دایره المعارف ویولن بدید?
    آیا اینکه همراهم ویولن نمی زنه باعث پسرفتم می شه?
    شکاف ویولن آیا باعث تنبلی گوشم می شه?
    ممنون
    اگه خش خشت بعضی وقتا هست و بعضی وقتا نیست پس مورد نداره به مرور که آرشه کشیت بهتر بشه اونم درست میشه. کیفیت آرشه هم بی تاثیر نیست. اینکه آرشه ۸پر باشه دلیل نمیشه که آرشه ی خوبیه. آرشه ی ۸پر ۴۰ تومنی هم داریم. آرشه ی گرد ۲ میلیونی هم داریم. تازه کیفیت مو هم خیلی مهمه. اما در کل در ابتدای کار یعنی تا ۲ -۳ سال اول به نظر من توجه نکن بابا. واسه چی هزینه کنی. من خودم یه ارشه ی اشغال داشتم که از همون اول خراب بود. اصلا انحنا نداشت. صاف بود. دو سالم باش زدم. تازه اگه استادم گیر نمیداد که عوضش کن عوضش نمیکردم. چون اون اول آرشه و ساز خیلی خوبم داشته باشی نمیتونی صدای اصلیش رو در بیاری. هی بهش فکر نکن به نظر من. اینکه صدای تو دماغی ساز باعث تنبلی گوش میشه یا نه رو نمیدونم. اما تا وقتی که فالش نباشه فکر نکنم تاثیر خیلی بدی رو گوش بذاره. یادمه شما یه جا گفته بودی که استادت باهات سلفژ کار میکنه. اون خودش باعث میشه گوشت قوی شه. نگران نباش.
    در مورد اینکه استادت باهات ساز نمیزنه هم باید بگم که استاد منم سالی یه بار باهام ساز میزنه. اگه بزنه بهتره. تمرکزت رو میبره بالا که وقتی یکی دیگم داره ساز میزنه تو میتونی خودتو باهاش هماهنگ کنی و قاطی نکنی و تمپوت نیافته. من چون خودم مشکل تمرکز دارم این مزیتش برام پررنگ تره. اما باعث پسرفت که نمیشه. اما اگه بزنن پیشرفتت سریع تره و چیزای تازه تر یاد میگی. البته من خودم بهش میگم باهام نزن من قاطی میکنم اما خب این یه ضعفه. از اول اگه باهام ساز زده بود الان این مشکل رو نداشتم. از استادت بخواه که باهات ساز بزنه.
    ویرایش توسط Nilya : Friday 8 May 2015 در ساعت 09:37 PM

11. 2 کاربر برای این پست از Nilya تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    3,010 بار تشکر شده در 1,040 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 614/4
    Given: 649/29
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط shervin71 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    محمد جان حرفت در مورد اساتید ایران واقعا درسته..
    و تلخی این حقیقت اینه که من میدونم استادم خوب نیست ولی مجبورم پیشش کار کنم !!
    مثلا تو این یه ماه که دوباره استارت زدم بعد چند سال ، 3 تا ترانه از کتاب سوزوکی برام تیک زد گفت هم بزن هم حفظ کن
    خب من بر اساس اطلاعاتم میدونم حفظ کردن و از حفظ زدن از قدرت نت خونی من کم میکنه !!
    گفت حتما به سی دی کتاب گوش بده که ریتم بیاد دستت
    من میدونم که گوش دادن به سی دی ضعفه و من ریتم و حفظ میکنم و از حفظ ریتم و میزنم
    روی ضرب گرفتن اصلا تاکیدی نکرد جلسه ی اول ببینم در ادامه چه میکنه..
    من همه ی اینارو میدونم!! فقط نمیدونم چاره چیه..
    سه تا مطلب رو من روشن کنم. چیزایی که در مورد سطح آموزشی گفته شد رو نمیشه به همه ی اساتید تعمیم داد. اساتید بزرگی هم هستن که فوق العاده ان. مطلب دوم اینکه سیستم آموزشی موسیقی ما کلا مشکل داره و این فقط تقصیر اساتید نیست (از وزارتخونه ی مربوطه بگیر تا خود هنرجوها همه مقصرن ... هرکسی به اندازه ی خودش) ... پس کاسه کوزه رو فقط سر اساتید نشکنیم!
    مطلب سوم هم اینکه قصد نداریم اینجا انرژی منفی بدیم به دوستان ... با همین شرایط و همین اساتید هم میشه پیشرفت کرد. این واقعیت ها رو باید بدونیم که اولا اشکالات مدرسین رو بهتر بشناسیم و بین اساتید موجود بهترین رو انتخاب کنیم و ثانیا خودمون این نقاط ضعف رو با کمک ویدئوهای آموزشی و کتاب ها و مطالب توی دنیای مجازی و البته تمرین و پشتکار پوشش بدیم.
    خدایی نکرده دوست ندارم هنرجویی بیاد و پیشرفت نکردنشو گردن استادش بندازه ...
    محض اطلاع دوستان، استاد سیاوش زندگانی بدون معلم ویلن رو یاد گرفت... اون موقع امکانات فعلی هم نبود. میتونین سرچ کنین و ویدئوهای نوازندگی ایشون رو توی آپارات ببینین.
    حفظ کردن معایب و مزایایی داره... هنرجو باید بعضی درس ها رو حفظ کنه و بعضی ها رو از روی نت بزنه. (ایشالا یادم بمونه اینو مفصل توضیح میدم). اما هنرجوهای مبتدی بهتره که بیشتر درس ها رو از حفظ تمرین کنن (البته با نظر استاد)
    از سی دی دوتا استفاده میشه کرد. یکی اینکه گوشی آهنگو حفظ کنی و دیگه به ریتم کاری نداشته باشی و گوشی بزنی که این غلطه ... یکی هم اینکه سی دی رو پخش کنی و همزمان نت رو نگاه کنی و باهاش پا ضرب بزنی یا مترونوم رو روشن کنی و به ریتم توجه کنی و یاد بگیری ... بعدش هم سعی کنی با منطق و دقت بنوازی ... که این صحیحه.
    ضرب و ملودی دوتا از اصلی ترین عناصر ذاتی موسیقی هستن. برای ایجاد ملودی نباید فالش بزنی و ریتم رو هم باید یاد بگیری. استاد هر جلسه باید به این موارد بپردازه تا یه مقدار راه بیفتی.
    فعلا باید بین اساتید موجود بهترین رو انتخاب کنی و بعدش تمرین ... تمرین ... تمرین
    (من و دوستان در حد بضاعتمون به ویژگی های یه استاد خوب اشاره کردیم و می کنیم)
    -----------------------------------------------------------------------------------------------
    در مورد آموزش و اساتید قرار شد توی یه مطلب جداگانه مفصلا صحبت کنم. در مورد حفظ کردن قطعه و نت خونی هم که ایشالا در آینده صحبت می کنیم ...
    متاسفانه من این روزها به شدت سرم شلوغه و تمرکز کافی برای نوشتن مطالب مفصل رو ندارم ... مثلا جواب ماه سا خانم هم خیلی مفصله که فعلا از عهده بنده بر نمیاد ... ایشالا نیلیا خانم یا دیگر دوستان میان و کمک می کنن.
    ویرایش توسط virtuoso : Friday 8 May 2015 در ساعت 09:54 PM

13. 2 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

baloot1373 آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    120611
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    5 بار تشکر شده در 3 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    0

سلام من دیشب میخاستم اهنگ ویلن زن روی بام رو تمرین کنم ولی ب نتی برخوردم ک نمیدونم جای دقیق انگشت اون نت رو سیم کجاس نت لای دیز روی سیم ر

- - - Updated - - -
    ویرایش توسط baloot1373 : Sunday 10 May 2015 در ساعت 09:30 AM
    برنو والتر

من زندگی نمی کنم مگر برای موسیقی که از زمان جوانی روح را تسخیر کرده است.

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    113279
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    89
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

هشت کتاب ضروری ویلون برای مبتدی ها - 8 Essential Violin Books for Beginners کتابهای برتر جهان رو گذاشته که سوزوکی کتاب چهارم توی لیسته و ل ویولن کلا وجود نداره در این لیست تاریخ این پست هم 3 april سال 2014 هست ، یعنی 14 فروردین 1393 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] دوستان نظرتون؟؟

Nilya آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    85148
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    147
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط baloot1373 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام من دیشب میخاستم اهنگ ویلن زن روی بام رو تمرین کنم ولی ب نتی برخوردم ک نمیدونم جای دقیق انگشت اون نت رو سیم کجاس نت لای دیز روی سیم ر

- - - Updated - - -
    سلام دوست عزیز. لا دیز رو سیم ر یعنی که انگشت چهارمت (لا) رو از حالت بکار نیم پرده بکشی جلو تر. شاید اولش یکم برات سخت باشه و انگشتت باز نشه راحت. رو سیم لا هم میتونی بزنی به این صورت که انگشت اولت رو نیم پرده به سمت شیطونک بکشی. مثه فا بکار رو سیم می.

17. کاربران زیر از Nilya به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    113279
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    89
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

دوستان من وقتی میخوام یه چنگ بین „فا” سیم „می” و „ر” سیم „لا” اجرا کنم چون سریع باید بعد از زدن فا 3 تا انگشتمو بزارم رو سیم لا یه صدای ناهنجاری میده. چیکار باید بکنم؟ مرسی

Nilya آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    85148
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    147
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط shervin71 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوستان من وقتی میخوام یه چنگ بین „فا” سیم „می” و „ر” سیم „لا” اجرا کنم چون سریع باید بعد از زدن فا 3 تا انگشتمو بزارم رو سیم لا یه صدای ناهنجاری میده. چیکار باید بکنم؟ مرسی
    هیچ راهکار خاصی وجود نداره جز تمرین!
    اول این که لزومی نداره انگشت اول رو همزمان با ۲ تا انگشت دیگه تون بیارید رو سیم لا. بذارید رو همون سیم می باشه. بعد که انگشت دوم و سومتون رو انداختید انگشت اول رو بیارید بالا. دوم اینکه اول با تمپوی خیلی خیلی خیلی آروم این حرکت رو انجام بدید بعد که درست شد تمپو رو ببرید بالا. اگه از همون اول بخوای تند بزنی خب خراب میشه. سوم اینکه هی از اول قطعه نزن تا برسی به این جا که مشکل داری. این میزان و یا هر میزان دیگه که مشکل داری رو علامت بزن و جداگونه تمرینشون کن اولش. البته شاید هم این کار رو میکنید من واسه تاکید گفتم فقط. به تعویض سیم هم دقت کنید شاید صدای نا هنجارتون مال اونه.

20. 3 کاربر برای این پست از Nilya تشکر کرده اند:

angelmalfoy آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    104620
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    227

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

من یه مشکلی دارم وقتی مثلا دارم یه اتود می زنم وسطش یهو یه اتود دیگه می زنم یعنی در ادامه اش یه نت دیگه می زنم:(یا هنگ می کنم وسطش دیگه نمی زنم
    چند ماهه اینجوریم دیگه خسته شدم از این مشکل
    مثلا دارم تمرین ل ویولن می زنم یهو وسطش یه تمرین دیگه ناخودآگاه می زنم
    چشمم نت می بینه ولی
    شاید تمرکز ندارم
    آیا شما هم این حالت براتون پیش میاد؟ چیکار می کنید درست شه؟

محیطیم که توش تمرین می کنم خیلی ساکته هیچ عامل حواس پرتی نیست

می تونید در این باره کمکم کنید؟
    پرواز را بخاطر بسپار
    پرنده مردنیست

22. کاربران زیر از angelmalfoy به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Nilya آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    85148
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    147
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط angelmalfoy [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    من یه مشکلی دارم وقتی مثلا دارم یه اتود می زنم وسطش یهو یه اتود دیگه می زنم یعنی در ادامه اش یه نت دیگه می زنم:(یا هنگ می کنم وسطش دیگه نمی زنم
    چند ماهه اینجوریم دیگه خسته شدم از این مشکل
    مثلا دارم تمرین ل ویولن می زنم یهو وسطش یه تمرین دیگه ناخودآگاه می زنم
    چشمم نت می بینه ولی
    شاید تمرکز ندارم
    آیا شما هم این حالت براتون پیش میاد؟ چیکار می کنید درست شه؟

محیطیم که توش تمرین می کنم خیلی ساکته هیچ عامل حواس پرتی نیست

می تونید در این باره کمکم کنید؟
    خیلی سوال خوبی کردید که واسه منم خیلی سواله. واقعا اگه کسی راه حلی داره که ازش جوابم گرفته با ما هم به اشتراک بذاره خیلی ممنونش میشیم. این مسئله مربوط به عدم تمرکزه. البته من متوجه یه تیکه از حرفاتون نشدم. مثلا شما وسط یه تمرین شروع میکنید یه تمرین دیگه رو زدن یا این که چند تا نت رو اشتباه میزنید و بعدشم گم میکنید که کجایید و هنگ میکنید؟ تمریناتون رو حفظ میکنید؟ حالا من راجع به مدل عدم تمرکز خودم میگم. من اصولا آدم حواس پرتی هستم همین مسئله تو موسیقی هم نمود پیدا کرده. مثلا وسط یه کنسرتو نتشو گم میکنم. اوایل انقدر عدم تمرکزم زیاد بود که یه خط رو نمیتونستم پشت هم بزنم. بعدشم که خراب میشد دیگه تا تهش هم خراب میشد چون ذهنم میرفت سر اون یه نت اشتباه که زدم و بقیه ی کار رو هم خراب میکردم. اینم یه نمونه از وسواسه که تازه فهمیدم.
    همچنان هم این مشکل و دارم ولی دارم روش کار میکنم. باید اینو یاد بگیریم که اگه یه جا اشتباه کردیم هنگ نکنیم و واینستیم. (منظورم اون اشتباه های تکنیکی نیستا. مثلا یه جا حواست نیست به جای می میزنی فا.) یه میزان و اشتباه زدی؟ خوب ایراد نداره ولش کن برو بعدی. هی کلید نکن رو چیزایی که بلدی و صرفا یه اشتباه کوچیک توش کردی. یکی از استادام میگفت فکر کن یه ماشین با سرعت از پشت سرت داره میاد. اگه ترمز کنی خب از پشت محکم میخوره بهت و کارت تمومه. این حس و تو خودت به وجود بیار. باید سعی کنی. این یه راه حل واسه هنگ نکردن و کلید نکردن رو یه اشتباه سهویه. اما به این معنا نیست که تو تمریناتمون از اشتباه هامون این جوری رد بشیما. این واسه وقتیه که تمرینتو کردی و میخوای جواب پس بدی. تمرین درس جدید که بحثش جداست. یه نکته دیگم تسلطه. وقتی تسلطت رو یه چیزی خیلی زیاده با چشم بسته هم میتونی انجامش بدی. دیگه اگه حواستم یکم پرت شه تاثیر چندانی رو کار نداره. این خلاصه ای از تجربیات من بود. به مرور بهتر میشه. شاید خودت متوجه نشی ولی میشه بالاخره.

24. 2 کاربر برای این پست از Nilya تشکر کرده اند:

angelmalfoy آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    104620
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    227

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط Nilya [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    خیلی سوال خوبی کردید که واسه منم خیلی سواله. واقعا اگه کسی راه حلی داره که ازش جوابم گرفته با ما هم به اشتراک بذاره خیلی ممنونش میشیم. این مسئله مربوط به عدم تمرکزه. البته من متوجه یه تیکه از حرفاتون نشدم. مثلا شما وسط یه تمرین شروع میکنید یه تمرین دیگه رو زدن یا این که چند تا نت رو اشتباه میزنید و بعدشم گم میکنید که کجایید و هنگ میکنید؟ تمریناتون رو حفظ میکنید؟ حالا من راجع به مدل عدم تمرکز خودم میگم. من اصولا آدم حواس پرتی هستم همین مسئله تو موسیقی هم نمود پیدا کرده. مثلا وسط یه کنسرتو نتشو گم میکنم. اوایل انقدر عدم تمرکزم زیاد بود که یه خط رو نمیتونستم پشت هم بزنم. بعدشم که خراب میشد دیگه تا تهش هم خراب میشد چون ذهنم میرفت سر اون یه نت اشتباه که زدم و بقیه ی کار رو هم خراب میکردم. اینم یه نمونه از وسواسه که تازه فهمیدم.
    همچنان هم این مشکل و دارم ولی دارم روش کار میکنم. باید اینو یاد بگیریم که اگه یه جا اشتباه کردیم هنگ نکنیم و واینستیم. (منظورم اون اشتباه های تکنیکی نیستا. مثلا یه جا حواست نیست به جای می میزنی فا.) یه میزان و اشتباه زدی؟ خوب ایراد نداره ولش کن برو بعدی. هی کلید نکن رو چیزایی که بلدی و صرفا یه اشتباه کوچیک توش کردی. یکی از استادام میگفت فکر کن یه ماشین با سرعت از پشت سرت داره میاد. اگه ترمز کنی خب از پشت محکم میخوره بهت و کارت تمومه. این حس و تو خودت به وجود بیار. باید سعی کنی. این یه راه حل واسه هنگ نکردن و کلید نکردن رو یه اشتباه سهویه. اما به این معنا نیست که تو تمریناتمون از اشتباه هامون این جوری رد بشیما. این واسه وقتیه که تمرینتو کردی و میخوای جواب پس بدی. تمرین درس جدید که بحثش جداست. یه نکته دیگم تسلطه. وقتی تسلطت رو یه چیزی خیلی زیاده با چشم بسته هم میتونی انجامش بدی. دیگه اگه حواستم یکم پرت شه تاثیر چندانی رو کار نداره. این خلاصه ای از تجربیات من بود. به مرور بهتر میشه. شاید خودت متوجه نشی ولی میشه بالاخره.
    ممنون
    من تمرینامو حفظ نمی کنم
    ولی از بس می زنمشون انگاری تو ذهنم هستن
    مثلا دارم یه آهنگ توی ل ویولن می زنم بعد یک دو خط زدن یهو یه چیز دیگه می زنم یه چیزی از ذهنم(انگار خودم بخوام کامل کنم آهنگو با نت های من در آوردیم:|) یا گاهی اون چیزی که می زنم در ادامه اش، تمرین قبلی هست که زدمش اون تمرینم حفظ نیستم
    دارم نت نگاه می کنم ولی یه چیز دیگه می زنم
    یا مثلا دارم یه تمرین یا آهنگو می زنم یهو بعد یه چند خط تمرین که زدم یا چندتا میزانو زدن یهو هنگ می کنم :| خط گم نمی کنم کمتر پیش میاد خط گم کنم می بینم نت ولی انگار یهو نمی دونم این چیه می زنم یه همچین حالتی
    شاید خیلی حواس پرتم
    وقتی هم اینجوری بشه سریع برگردم ادامه اهنگو بزنم تااخر خراب می شه:(تقریبا مثه شما ذهنم درگیر اون اشتباهم می شه :| باید یذره زمان بگذره بعد
    مربی فکر می کنه از استرسه ولی من استرس ندارم حتی برای خودمم ویولن بزنم اینجور می شه
    تلاش می کنم هنگ کردم ادامه بدم وقفه نندازم
    چیکار کنم ذهنم از تمرین ها هرچی زدم خالی شه
    پرواز را بخاطر بسپار
    پرنده مردنیست

Nilya آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    85148
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    147
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

ممنون
    من تمرینامو حفظ نمی کنم
    ولی از بس می زنمشون انگاری تو ذهنم هستن
    مثلا دارم یه آهنگ توی ل ویولن می زنم بعد یک دو خط زدن یهو یه چیز دیگه می زنم یه چیزی از ذهنم(انگار خودم بخوام کامل کنم آهنگو با نت های من در آوردیم:|) یا گاهی اون چیزی که می زنم در ادامه اش، تمرین قبلی هست که زدمش اون تمرینم حفظ نیستم
    دارم نت نگاه می کنم ولی یه چیز دیگه می زنم
    یا مثلا دارم یه تمرین یا آهنگو می زنم یهو بعد یه چند خط تمرین که زدم یا چندتا میزانو زدن یهو هنگ می کنم :| خط گم نمی کنم کمتر پیش میاد خط گم کنم می بینم نت ولی انگار یهو نمی دونم این چیه می زنم یه همچین حالتی
    شاید خیلی حواس پرتم
    وقتی هم اینجوری بشه سریع برگردم ادامه اهنگو بزنم تااخر خراب می شه:(تقریبا مثه شما ذهنم درگیر اون اشتباهم می شه :| باید یذره زمان بگذره بعد
    مربی فکر می کنه از استرسه ولی من استرس ندارم حتی برای خودمم ویولن بزنم اینجور می شه
    تلاش می کنم هنگ کردم ادامه بدم وقفه نندازم
    چیکار کنم ذهنم از تمرین ها هرچی زدم خالی شه
    میگم مشکل شما خیلی بامزستا. منم اوایل نت گم نمی کردم. جدیدا این جوری شدم. یه چیز دیگه بگم شاید کمکت کنه. چیزیه که استادم همیشه به من میگه. حمله نکن به قطعه. قبل این که شروع کنی به نواختن یه دور یه نگاه اجمالی بنداز. مثلا کسر میزان، گام ، علامت های عرضی، مدولاسیون ها، ریتم و ... . ۳۰ ثانیه بیشتر وقت نمیگیره. باعث میشه تمرکزت بیشتر بشه رو خود اون قطعه و کم تر به قبلیا فکر کنی. شاید الان بگی خب من درسی که ۲۰ بار تمرین کردم رو میدونم گامش چیه دیگه واسه چی نگا کنم. این کار واسه اینه که مغزت اماده شه که آقا جان من الان قراره این قطعه رو بزنم با این خصوصیات. مخصوصا وقتی چند تا درس و پشت سر هم میزنی. وقتی قبلش روش تمرکز میکنی دیگه داده های قبلی خود به خود میرن بیرون. البته این کار زمان میبره. این جوری نیست که بگی من امروز نتمو قبل ساز زدن مرور کردم پس الان همه چی ردیفه. ولی به مرور زمان خیلی کمکت میکنه.

27. 3 کاربر برای این پست از Nilya تشکر کرده اند:

صفحه 11 از 21 نخستنخست ... 789101112131415 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)