لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 12 از 21 نخستنخست ... 28910111213141516 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 177 به 192 از 329

موضوع: سوالات کاربران مبتدی در مورد ویلن (وارد شدن به دنیای ویلن و ...)

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    3,010 بار تشکر شده در 1,040 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 614/4
    Given: 649/29
    میزان امتیاز
    13

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام دوستان عزیز. پستی که میذارم بطور مستقیم ربطی به ویلن نداره
    الان اینجا درگیر دوتا مسئله هستیم. یکی عدم تمرکز (که بیشتر نیلیا خانم مطرح کردن و ظاهرا این مشکل رو خودشون هم دارن) و یکی هم مشکل حواس پرتی هست (که ظاهرا ماه سا خانم درگیرش هستن) که البته احتمالا هر دو هم به هم ربط دارن.
    این مسائل بیشتر مسائل پزشکی و روانشناختی هستن که باید با متخصص خودشون مطرح بشن و من هم اطلاعات چندان زیادی ندارم.
    در مورد عدم تمرکز چندتا نکته رو عرض کنم (با توجه به اینکه دستی در امر کنکور و مشاوره دارم اطلاعات اندکی دارم):
    بعضی وقتا هست که آدم 3 ضرب در 3 رو میگه 6 ! ... میخواد توی پاسخنامه گزینه ی 1 رو پر کنه 2 رو پر می کنه! ... نت لا رو اشتباها سل می خونه (اصطلاحا پرش چشم داره) ... یه خط رو از روی یه کتاب میخونه میخواد بره خط بعدی یا میره از اول همون خط میخونه یا دوتا می پره پایین!
    چندتا از عوامل این مشکلات رو که خودم از زبان یه روانشناس معروف شنیدم (طی جلسه ای که داشتیم) خدمتتون میگم.
    یکی از عوامل خوردن شکلات و نوشابه اس ... که انرژی کاذب درونی ایجاد می کنن و مانع تمرکز کردن میشن. ترجیحا یا حذفشون کنید یا خیلی کمشون کنید
    یکی دیگش داشتن استرس هست
    مورد دیگه نامنظم بودن خواب یا کم خوابی هست. (در این مورد اگه کسی خواست بصورت خصوصی بگه تا توضیح بدم چون زیادی تخصصی میشه)
    و خیلی موارد دیگه...
    تمرین هایی هم برای تمرکز کردن وجود داره که من الان حضور ذهن آنچنانی ندارم (مثلا یکیش دارت بازی کردنه)

موردی که ماه سا خانم اشاره کردن بیشتر به ناتوانی در کنترل کردن مغز هست. البته عرض کردم باید به متخصص این زمینه مراجعه بشه.
    در این حالت شما تسلطی روی مغزتون ندارین. یعنی خودش هر کاری میخواد می کنه. مثلا یه قسمتی که توی ذهنتون مونده رو یه دفعه وسط نت اجرا می کنین. در واقع شما توی نوازندگی نه حفظ می کنین نه از روی نت می زنین! این مورد برای همه ی ما در ابعاد مختلف پیش میاد.
    یه مثال می زنم که خیلی بهش برخوردیم ... مثلا قطعه ای رو تصور کنید که توی اون سر کلید فا دیز هست. توی چند میزان فا رو بکار نوشته ... میزان بعدی ننوشته فا بکار ... اما ذهن ما خودبخود دستور میده فا بکار بزنیم ... انگار عادت کردیم. اگه حفظ کرده بودیم قطعه رو احتمالا درست می زدیم ... اگه کاملا حواسمون به نت بود هم درست می زدیم چون دیگه علامت بکار وجود نداشت توی این میزان! این یعنی نا توانی در کنترل ذهن.
    یا مثلا میدونیم که انگشت کوچیکمون رو باید روی آرشه بذاریم اما وسط قطعه مغزمون فرمان نمیده که انگشت روی آرشه باشه ... انگار حواسمون پرت شده از این نکته!

برای موردی که ماه سا خانم ذکر کردن باید علاوه بر نکاتی که در زمینه ی تمرکز عرض کردم و تمرین های افزایش تمرکز، سعی کنید بعضی قطعات رو کاملا حفظ کنید و بنوازید (یعنی نت رو از جلوتون بردارین) و بعضی قطعات رو هم کاملا از روی نت اجرا کنید. یعنی چشمتون رو عادت بدین که تا چیزی رو ندیدین اجرا نکنین! پس باید خیلی آرام و با تمپوی پایین قطعات رو بنوازین.

- - - Updated - - -

راستی یه نکته ی دیگه...
    دیدم دوستان این مسئله رو مطرح کردن که با جزئی ترین اشتباه وسط نت متوقف میشن و هنگ می کنن
    یکی از بهترین راه های حل این مسئله دو نوازی یا گروه نوازی هست... اصولا توی همنوازی یاد می گیرین که موقع اجرا متوقف نشین. البته باید با افرادی همنوازی کنین که سطحشون از خودتون بالاتر باشه.
    ضمنا استاد حتما باید با هنرجو همنوازی کنه (البته وقتی که هنرجو توی یه قطعه مشکلات تکنیکی نداشته باشه)
    توی مطلبی که انشاا... به زودی در مورد اساتید و ساختار آموزشی می نویسم، به این موضوع هم اشاره می کنم.
    ویرایش توسط virtuoso : Wednesday 13 May 2015 در ساعت 08:50 PM

2. 4 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

vahid65 آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    98968
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    207
    296 بار تشکر شده در 151 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 72/0
    Given: 41/3
    میزان امتیاز
    11

آقای احمدی و نیلیا خانم توضیح مفصل دادند. این هم نظر بنده است.
    بنده فکر میکنم همه حواس ما به نوازندگی و نت نیست
    بعنوان مثال من دارم تمرین میکنم ولی توی ذهنم دارم به یه چیز دیگه هم فکر میکنم مثل امتحان پایان ترم دانشگاه یا هر چیز دیگه و همین باعث استرس و عدم تمرکز و بوجود اومدن این مشکلات میشه
    و به نظرم این گوشی های هوشمند و دنیای مجازی و اینا هم باعث میشه آدم خیلی کم حوصله و بی دقت بشه(تجربه شخصی)

4. 4 کاربر برای این پست از vahid65 تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    128453
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

سلام

من میخوام ویالون شروع کنم و نمیخوام کلاس برم و خودم یاد میگیرم (مثل تمام کار های سختی ک بدون کلاس تا حرفه ای یاد گرفتم)

فقط ی سری اطلاعات اولیه واقعی میخوام
    و کمک برای شروع کار

البته اینم بگم ک من فقط میخوام کلاسیک بزنم ن ایرانی ن پاپ

1. چه نوع مارکی خوبه (حداکثر پول ک میخوام بدم 350 هس فعلا)
    آیا مارک tf بد هست؟
    آیا رنگ سفید مثل tf سفید نسبت ب بقیه فرقی میکند ؟
    آیا با این ک میخوام فقط کلاسیک بزنم خارجی بخرم یا ایرانی؟
    از کی و از کجا بخرم ؟ از فروشگاه های اینترنتی بگیرم یا برم مغازه ؟
    با کسی برم برای خرید ؟

2. سیمش هم چی باش ؟
    من خ جاها دیدم ک صداش ملایم و ارامش بخش و نرم هست (بدون افکت این چیزاها) بعضی جاها هم اینقدر تیز صداش ک رویی اعصاب ادم ک متنفرم از این صدا با توجه ب صبحت بالا چ سیمی مناسب ؟

ممنون میشم کمکم کنید

amin_20 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    112097
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    96
    44 بار تشکر شده در 35 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    Given: 3/0
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط kaj01 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام

من میخوام ویالون شروع کنم و نمیخوام کلاس برم و خودم یاد میگیرم (مثل تمام کار های سختی ک بدون کلاس تا حرفه ای یاد گرفتم)

و کمک برای شروع کار

آیا مارک tf بد هست؟
    با کسی برم برای خرید ؟

2. سیمش هم چی باش ؟
    من خ جاها دیدم ک صداش ملایم و ارامش بخش و نرم هست (بدون افکت این چیزاها) بعضی جاها هم اینقدر تیز صداش ک رویی اعصاب ادم ک متنفرم از این صدا با توجه ب صبحت بالا چ سیمی مناسب ؟

ممنون میشم کمکم کنید
    سلام... ب دنیای ویولن خوش اومدی اول از همه بگم ویولن بدون استاد نه اینکه نشه خیلی خیلی سخته حتی خود استاد تاثیر بسزایی در یاد گیریت داره که باید نکاتو بهت بگه ایراداتو اصلاح کنه... در مورد ویولن و خریدش باید بگم به نظرم کمی بیشتر خرج کن ی دسته دو بگیر من خودم اون اول 450 تومن دادم ی رناتو 120 خ ضایس!!! صدای بدی داره خیلی زیده و بی کیفیت به نظرم بگردی یه دسته دوم در حد 600 تومن گیر بیاری عالیه در مورد تعویض سیم هم بهت بگم که شما بهترین سیم رو روی ویولن 350 تومنی بنداری تغییر خاصی حس نمیکنی چونکه ویولن جواب نمیده مث این میمونه که موتور جت بزاری روی ژیان!!! البته اینم یادت نره اگه ویولن خریدی حتما به یه رگلاژکار ماهر بده که رگلاژش کنه و اینم بگم رگلاژ کار هرکسی نیست طرف باید وارد باشه ی نفر توی تهران هست خیلی کارش درسته من ویولنمو دست اون دادم... در کل یه جمع بندی کنم اینه که هزینه بیشتری کنی یه دسته دوم بخری رگلاژش کنی باتوجه به کیفیت سازت سیم بنداری و تعویض خرکم مهمه و اینکه استاد داشتن خیلی مهمه خیلی... موفق باشی

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    128453
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط amin_20 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام... ب دنیای ویولن خوش اومدی اول از همه بگم ویولن بدون استاد نه اینکه نشه خیلی خیلی سخته حتی خود استاد تاثیر بسزایی در یاد گیریت داره که باید نکاتو بهت بگه ایراداتو اصلاح کنه... در مورد ویولن و خریدش باید بگم به نظرم کمی بیشتر خرج کن ی دسته دو بگیر من خودم اون اول 450 تومن دادم ی رناتو 120 خ ضایس!!! صدای بدی داره خیلی زیده و بی کیفیت به نظرم بگردی یه دسته دوم در حد 600 تومن گیر بیاری عالیه در مورد تعویض سیم هم بهت بگم که شما بهترین سیم رو روی ویولن 350 تومنی بنداری تغییر خاصی حس نمیکنی چونکه ویولن جواب نمیده مث این میمونه که موتور جت بزاری روی ژیان!!! البته اینم یادت نره اگه ویولن خریدی حتما به یه رگلاژکار ماهر بده که رگلاژش کنه و اینم بگم رگلاژ کار هرکسی نیست طرف باید وارد باشه ی نفر توی تهران هست خیلی کارش درسته من ویولنمو دست اون دادم... در کل یه جمع بندی کنم اینه که هزینه بیشتری کنی یه دسته دوم بخری رگلاژش کنی باتوجه به کیفیت سازت سیم بنداری و تعویض خرکم مهمه و اینکه استاد داشتن خیلی مهمه خیلی... موفق باشی
    اها خیلی ممنونم بعد این رنگشو چی ؟
    من عاشق سفیدشم اگ فرقی نمیکن ک سفید باش خوبه ولی اگ فرق کن هر چی صللاح باش میگیرم

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط kaj01 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام

و کمک برای شروع کار

آیا مارک tf بد هست؟
    با کسی برم برای خرید ؟

2. سیمش هم چی باش ؟

ممنون میشم کمکم کنید
    سلام. البته امین آقا جواب شما رو دادن اما بنده هم در حد اطلاعاتم عرض می کنم

1- با این مقدار پول ویلن خوبی نمیشه خرید. من پیشنهاد می کنم حداقل 400-500 تومن خرج کنید.
    من تی اف رو به هیچکس پیشنهاد نمی کنم. اما بعضی از مدل هاش هست که برای کسی که میخواد کم هزینه کنه بد نیست. سالم بودن و استاندارد بودن ابعاد ویلن خیلی مهمه. یه رگلاژ کار ماهر میتونه کمکتون کنه (دسته و گریف نباید کج باشن. پل باید سر جاش باشه. ابعاد ویلن باید کنترل بشه که اصطلاحا بم یا زیر نخونه و ...)
    اگه رنگ مخصوص ویلن خورده باشه (مثل ویلن بیژن مرتضوی) تاثیری توی کیفیت ساز نداره ... اما بعضی رنگ ها صدای ویلن رو خفه می کنن.
    ویلن طبق یه استاندارد ساخته میشه و خارجی و ایرانی نداره. با ویلن ساخت استاد قنبری میشه به خوبی کلاسیک زد ... با ویلن آلمانی و ایتالیایی هم میشه بخوبی ایرانی زد (میشه با رگلاژ کاری کرد که یه ویلن مثلا یه مقدار ایرانی خوان تر بشه)
    حتما حضورا بخرین. اگه خواستین ویلن دست دوم بخرین حتما باید یه آدم ماهر و خبره همراهتون باشه که حواسش باشه ویلن ترک نداشته باشه یا ایراد فنی خاصی نداشته باشه. ویلن رو از فروشگاه های معتبر بخرین (ترجیحا برای خرید هم یه استاد باهاتون باشه یا اینکه از مغازه دار به شرطی ویلن رو بخرین که اجازه بده یه استاد تاییدش کنه و بعد شما پول رو پرداخت کنین)

2- سیم فعلا مهم نیست (اگر یه ویلن 500 تومنی یا بالاتر خریدین فعلا یه دست سیم پیراسترو سبز بندازین روش. برای قیمت های پایین سیم اهمیتی نداره)

9. 4 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

angelmalfoy آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    104620
    میانگین پست در روز
    0.06
    تشکر از پست
    227
    146 بار تشکر شده در 84 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow angelmalfoy On Twitter
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 53/2
    Given: 2/2
    میزان امتیاز
    11

من ل ویولن سه رفتم، ولفارت هم تا اتود هفت زدم،سوزوکی هم جلد دو وسطاشم ، سه چهارتا کنسرتو هم زدم
    می خواستم یه آهنگ بهم پیشنهاد بدید که مناسب با سطحم باشه یعنی خیلی اسون یا خیلی سخت نباشه، می خوام برای یه جا بفرستم ، از این اهنگا که نتش همه جا هست مثه لاو استوری و... نباشه ،جدید باشه
    اگه امکانش هست اهنگ با نتش بذارید چون نت در اوردن گوشی برام خیلی زمان بره و سخت

من انگشت چهارمم درست نشده ولی بهتر شده یکم ، تا توی اهنگی نوبت انگشت چهارمم می شه از ترس غلط گذاشتنش هول می شم از ریتمم میوفتم کلا بد می زنم :(دیگه نمی دونم چیکار کنم درست شه :(
    پرواز را بخاطر بسپار
    پرنده مردنیست

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط angelmalfoy [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    من ل ویولن سه رفتم، ولفارت هم تا اتود هفت زدم،سوزوکی هم جلد دو وسطاشم ، سه چهارتا کنسرتو هم زدم
    می خواستم یه آهنگ بهم پیشنهاد بدید که مناسب با سطحم باشه یعنی خیلی اسون یا خیلی سخت نباشه، می خوام برای یه جا بفرستم ، از این اهنگا که نتش همه جا هست مثه لاو استوری و... نباشه ،جدید باشه
    اگه امکانش هست اهنگ با نتش بذارید چون نت در اوردن گوشی برام خیلی زمان بره و سخت

من انگشت چهارمم درست نشده ولی بهتر شده یکم ، تا توی اهنگی نوبت انگشت چهارمم می شه از ترس غلط گذاشتنش هول می شم از ریتمم میوفتم کلا بد می زنم :(دیگه نمی دونم چیکار کنم درست شه :(
    وسط قطعه به این توجه نکنین که کی نوبت انگشت چهارمه ... منم اوایل اینجوری بود. چون انگشت چهارم من شکسته و بد جوش خورده حتی تا سال دوم هم خوب نمیذاشتم و اعتماد بنفسم کم بود. اما بعدا به مرور بهتر شد.
    اگه اونجایی که میخواین بفرستین اهل موسیقی هستن و قطعه ها رو می شناسن (با موسیقی کلاسیک آشنایی دارن) یکی از همون کنسرتوها رو بفرستین.
    ضمنا قطعات جدید و قدیمی ندارن ... هر قطعه ای رو که بتونین قشنگ اجرا کنین خوبه ... توی سطح حرفه ای میگن نوازنده هر وقت میخواد یه قطعه ی معروف رو اجرا کنه باید خودش ادیتش کنه و با ادیت خودش بنوازه اونو (البته نه هر قطعه ای رو)

12. 2 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    130260
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

من کتاب le violon جلد یک را کار میکنم و تو بعضی از تمرین هاش گیر کردم تو رو خدا من را تو لایت یا بی تالک ادم کنید تا عکس تمرین ها را براتون بفرستم و کمکم کنید ممنون می شم.

ای دی لاین : mohamadjoon4020

شناسه بیتالک :4784420800

baloot1373 آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    120611
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    5 بار تشکر شده در 3 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام استاد میشه ی توضیحی در مورد قطعات 6/8 بدین؟؟طبق گفته استادم سه شماره تو ی ضرب الان ک میخام دختر بویر احمدی رو برای اولین بار بزنم واقعا با توضیحات استادم جور درنمیاد چطور بگم اصلا تئوریشو نمیفهمم
    برنو والتر

من زندگی نمی کنم مگر برای موسیقی که از زمان جوانی روح را تسخیر کرده است.

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط baloot1373 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام استاد میشه ی توضیحی در مورد قطعات 6/8 بدین؟؟طبق گفته استادم سه شماره تو ی ضرب الان ک میخام دختر بویر احمدی رو برای اولین بار بزنم واقعا با توضیحات استادم جور درنمیاد چطور بگم اصلا تئوریشو نمیفهمم
    سلام. البته من نمیدونم منظورتون از استاد کیه و مخاطبتون کی هست.
    میزان 6/8 یه میزان 2 ضربی ترکیبی هست که هر ضربش به 3 قسمت تقسیم میشه... در واقع توی هر ضرب 3تا چنگ میتونه قرار بگیره.
    یه قسمت نت رو که نمی تونین بشمارین عکس بگیرین و بذارین اینجا تا من یا سایر دوستان توضیحش بدیم.
    ساده اس ... برای هر چنگ یه شماره بشمارین ... هر میزان میشه 6 شماره.

16. کاربران زیر از virtuoso به خاطر این پست تشکر کرده اند:

baloot1373 آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    120611
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    5 بار تشکر شده در 3 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

خیلی ممنونم ازتون اقای احمدی ک مثل همیشه جواب منو ب کاملترین و ساده ترین شکل ممکن میدین توی le violon2 ی قطعه ساده 6/8 دادن ک 6 شماره توی میزان مشخصه ولی این اهنگی ک الان میخام تمرین کنم نه
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست IMG_20150713_014534.jpg  
    برنو والتر

من زندگی نمی کنم مگر برای موسیقی که از زمان جوانی روح را تسخیر کرده است.

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط baloot1373 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    خیلی ممنونم ازتون اقای احمدی ک مثل همیشه جواب منو ب کاملترین و ساده ترین شکل ممکن میدین توی le violon2 ی قطعه ساده 6/8 دادن ک 6 شماره توی میزان مشخصه ولی این اهنگی ک الان میخام تمرین کنم نه
    خواهش می کنم.
    چندتا نکته بگم:
    اول اینکه به اون توضیحاتی که زیر نت نوشته شده دقت کنید. اولش نیازی نیست که مثلا میزان دوم رو بصورت چنگ نقطه دار، دولا چنگ و چنگ اجرا کنید. همشو چنگ در نظر بگیرین. و به هر کدوم یه شماره بدین.
    فکر می کنم مشکل شما اجرای همین حالتی که توضیح دادم باشه وگرنه بقیش آسونه (هر نت سیاه دو شماره و هر چنگ یک شماره می شه) ... و اما اگه خواستین اون حالت رو یاد بگیرین چیکار باید بکنین.
    میشه هر چنگ رو اینجوری بخونین (یک اُ) ... yek o
    پس اون چیزی که توی میزان دوم دارین رو باید اینجوری بخونین: یک اُ دو اُ سه اُ چهار اُ پنج اُ شش اُ
    چنگ نقطه دار: یک اُ دو ... دولا چنگ: اُ ... چنگ : سه اُ ... چنگ: چهار اُ ... سیاه: پنج اُ شش اُ

و اما روش دوم (شما حتما روش اول رو امتحان کنین. در واقع باید بتونین با روش اول کار کنین)
    این شکل نت (چنگ نقطه دار، دولاچنگ، چنگ) یکی از فرم های معروف در آهنگ های شش هشتم ایرانی هست. باید طرز نواختنش رو توی ذهنتون داشته باشین. (توی ذهنت مثلا بگی داااام دا دام ... بعد اجرا کنی) ...

توضیح دادنش با کلمات یه مقدار سخته. توی پیام خصوصی اگه دوست داشتین مطرح کنین تا بیشتر کمکتون کنم.

19. کاربران زیر از virtuoso به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Nilya آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    85148
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    147
    404 بار تشکر شده در 159 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 134/0
    Given: 32/0
    میزان امتیاز
    11

در ادامه صحبت های آقای احمدی
    معلوم شد که مشکل شما تو اون چنگ های نقطه داره که از راه دور یکم توضیحش سخته. ولی اگه تو ریتم های ساده میتونید چنگ نقطه دار + دولا چنگ رو بخونید اینجام میتونید. اول از همه ساز و بذار کنار . نت رو بذار جلو روت و فقط ریتم قطعه رو سعی کن در بیاری. به جای هر نت مثلا بگو <بام>. اولش بیا هر چنگت رو یه ضرب در نظر بگیر. (در تئوری انجام این کار غلطه. این که بگیم 6/8 ، شش تا ضربه که هر ضربش یه چنگه غلطه. در اصل 6/8 یه ریتم ۲ ضربیه که هر ضربش یه سیاه نقطه داره. اما الان واسه درک بیشتر این کارو میکنیم). الان شما واسه هر چنگ باید یه پا بزنی. پس اون چنگه نقطه دار میشه یک ضرب و نیم. اون دولا چنگه هم که اون وسطه میشه نصف ضرب. (تا اینجا شد دو ضرب پا) حالا یه چنگ دیگه هم به این دوتا چسبیده که اونم میشه یه ضرب پا و در کل میشه سه ضرب. (معادل ارزش زمانی ۳ تا چنگ) حواست باشه که هر ضرب رو یه چنگ فرض کردیما.
    امیدوارم حل بشه مشکلت.

21. 2 کاربر برای این پست از Nilya تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    129097
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    1
    3 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

یه سوال از دوستان داشتم و نمیدونم اینجا جای مناسبی برای پرسیدنش هست یا نه ولی تاپیک مرتبطش رو پیدا نکردم
    سوالم اینه که آیا موسیقی کلاسیک هم دستگاه داره ؟ منظورم اینه که موسیقی ایرانی مثلا دستگاه شور و همایون و ... داره
    حالا اینا در موسیقی کلاسیک بهشون چی گفته میشه ؟ ایا همون گام ها هستند ؟

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط ArashGM [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    یه سوال از دوستان داشتم و نمیدونم اینجا جای مناسبی برای پرسیدنش هست یا نه ولی تاپیک مرتبطش رو پیدا نکردم
    سوالم اینه که آیا موسیقی کلاسیک هم دستگاه داره ؟ منظورم اینه که موسیقی ایرانی مثلا دستگاه شور و همایون و ... داره
    حالا اینا در موسیقی کلاسیک بهشون چی گفته میشه ؟ ایا همون گام ها هستند ؟
    سلام دوست عزیز.
    جای خوبی رو برای پرسیدن سوالتون انتخاب کردین.
    شاید بشه گفت معادل دستگاه در موسیقی ایرانی گام و تونالیته رو در موسیقی کلاسیک داریم. اما خب نمیشه گفت دستگاه های ایرانی همون گام های ایرانی هستن (البته در این مورد اختلاف نظر هست). من خودم نظر پرفسور هرمز فرهت رو بیشتر می پسندم که استدلال می کنن که موسیقی ایرانی بر اساس گام ها نیست... بیشتر با مایه سر و کار داره. یعنی ما نباید بگیم داریم در گام شور اجرا می کنیم باید بگیم در مایه شور داریم می نوازیم. البته اختلاف نظر وجود داره
    با توجه به تفاوت موسیقی ایرانی و کلاسیک ما مثلا معادل دستگاه چهارگاه رو توی موسیقی کلاسیک نداریم که مثلا بگیم چهارگاه شبیه فلان گام هست.
    هرچند که دستگاه ماهور یه مقدار شباهت به گام ماژور و آواز اصفهان یه مقدار شباهت به گام مینور (بخصوص مینور هارمونیک) داره ... ولی خب تفاوت های مشهودی دارن.
    ویرایش توسط virtuoso : Friday 17 July 2015 در ساعت 02:27 PM

24. 4 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

صفحه 12 از 21 نخستنخست ... 28910111213141516 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)