لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 17 از 21 نخستنخست ... 7131415161718192021 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 257 به 272 از 329

موضوع: سوالات کاربران مبتدی در مورد ویلن (وارد شدن به دنیای ویلن و ...)

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    135675
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام خدمت دوستان هزيز
    من همين امروز با اين انجمن آشنا شدم و از اين بابت خيلي خوشحال هستم.
    يه چند تا سوال داشتم از اساتيد گرانقدر كه اميدوارم كمكم كنيد.
    من از خيلي وقت پيش علاقه مند بودم كه نوازندگي ويولن رو ياد بگيرم ولي شرايط فراهم نبوده ، در حال حاضر كه ٢١ ساله هستم ، مي خواستم ازتون بپرسم كه براي آموزش اين ساز دير نيست ؟ بايد اضافه كنم كه تا قبل اين سابقه يادگيري هيچ سازي رو نداشته ام ، در ثاني من دانشجو هم هستم و رشته تحصيلي هم به گونه اي هست كه خيلي وقت گيره
    در مورد سبك موسيقي مورد علاقه هم بايد بگم من آثار ديويد گرت رو خيلي دوست دارم . آثار ايشون در كدوم سبك از ويولون قرار مي گيره ؟ مثلا همين آلبوم آخرشون explosive رو واقعا دوست دارم.
    همچنين مي خواستم بپرسم كه اگر به اميد خدا ، شرايط فراهم شد ، ويولون مناسب براي شخصي مثل من كه آماتور هستش حدودا چه قيمتي داره ؟
    و سوال آخر ، حدودا بعد چه مدتي و با چند ساعت آموزش در هفته ، مي تونم به حد قابل قبولي برسم ؟
    ممنون از راهنماييتون

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    3,010 بار تشکر شده در 1,040 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 614/4
    Given: 649/29
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط Swiftie_violonist [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام خدمت دوستان هزيز
    من همين امروز با اين انجمن آشنا شدم و از اين بابت خيلي خوشحال هستم.
    يه چند تا سوال داشتم از اساتيد گرانقدر كه اميدوارم كمكم كنيد.
    من از خيلي وقت پيش علاقه مند بودم كه نوازندگي ويولن رو ياد بگيرم ولي شرايط فراهم نبوده ، در حال حاضر كه ٢١ ساله هستم ، مي خواستم ازتون بپرسم كه براي آموزش اين ساز دير نيست ؟ بايد اضافه كنم كه تا قبل اين سابقه يادگيري هيچ سازي رو نداشته ام ، در ثاني من دانشجو هم هستم و رشته تحصيلي هم به گونه اي هست كه خيلي وقت گيره
    در مورد سبك موسيقي مورد علاقه هم بايد بگم من آثار ديويد گرت رو خيلي دوست دارم . آثار ايشون در كدوم سبك از ويولون قرار مي گيره ؟ مثلا همين آلبوم آخرشون explosive رو واقعا دوست دارم.
    همچنين مي خواستم بپرسم كه اگر به اميد خدا ، شرايط فراهم شد ، ويولون مناسب براي شخصي مثل من كه آماتور هستش حدودا چه قيمتي داره ؟
    و سوال آخر ، حدودا بعد چه مدتي و با چند ساعت آموزش در هفته ، مي تونم به حد قابل قبولي برسم ؟
    ممنون از راهنماييتون ������
    سلام دوست عزیز
    به نت آهنگ خوش آمدید. ما هم از حضور کاربران در این انجمن خوشحال میشیم
    ۱- نه دیر نیست. لطفا مطالب این تاپیک رو از صفحه ی اول بخونید. باید هر روز حداقل ۱ ساعت براش وقت بذارین.
    ۲- دیوید گرت یه نوازنده ی سبک کلاسیک هست که البته به سبک مدرن هم ساز میزنه (آثاری که اجرا کرده اکثرا کلاسیک و مدرن هستن) ... منتها پایه ی نوازندگیش کلاسیک هست.
    ۳- من بهتون پیشنهاد می کنم حداقل بین ۴۰۰ تا ۶۰۰ تومن برای خرید کنار بذارید. در مورد خرید ویلن یه تاپیک دیگه داریم. مطالب اونو حتما بخونید. (توی همین بخش ویلن کلاسیک)
    ۴- اصلا نمیشه زمان تعیین کرد ... اما به طور حدودا ۲-۳ سال برای راه افتادن نیازه البته بستگی به میزان تلاش و استعداد شما داره (استثنا زیاد وجود داره)

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    130045
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    2
    5 بار تشکر شده در 5 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام
    یه سوال داشتم ازتون در مورد نت هایی که هنگام نوشتن به یک صورت نوشته میشن. برای مثال نتی که برای انگشت چهارم روی سیم لا هست و نتی که برای انگشت اول در سیم می هست، هر دوشون به یک شکل نوشته میشن. اگه روشون ننویسه که کدوم نت هست ما باید از کجا باید بفهمیم این کدومشه؟
    مثلا اینجا در مورد اون سه نت دوم میشه توضیح بدید؟
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

Nilya آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    85148
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    147
    404 بار تشکر شده در 159 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 134/0
    Given: 32/0
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط nazi73 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام
    یه سوال داشتم ازتون در مورد نت هایی که هنگام نوشتن به یک صورت نوشته میشن. برای مثال نتی که برای انگشت چهارم روی سیم لا هست و نتی که برای انگشت اول در سیم می هست، هر دوشون به یک شکل نوشته میشن. اگه روشون ننویسه که کدوم نت هست ما باید از کجا باید بفهمیم این کدومشه؟
    اگه انگشت گذاری نوشته نشده باشه خود نوازنده باید تصمیم بگیره که از کدوم انگشت و کدوم پوزیسیون استفاده کنه. البته واسه هنرجو ها استاد بهترین حالت انگشت گذاری رو خودش مشخص میکنه. مثلا اینجا من اگه باشم اون ۳ تا رو ۴،۳،۴ میزنم که دیگه تعویض سیم نداشته باشم. میشه ۰،۳،۴ هم زد ولی باید حواست باشه می انگشت چهارمت خیلی کوک باشه. چون اینجا اگه یه ذره هم کوک نباشه به چشم میاد. ولی در حالت عادی هیچ وقت ۰،۳،۰ نمیزنمش. چون یه تعویض سیم اضافی دارم.

5. 3 کاربر برای این پست از Nilya تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط nazi73 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام
    سلام.
    البته نیلیا خانم خیلی خوب توضیح دادن اما منم سوال شما رو بهانه می کنم و یکی دو نکته ای که به ذهنم می رسه رو عرض می کنم
    یه نوازنده ی ویلن قبل از اینکه بخواد یه قطعه رو بنوازه باید موارد زیادی رو در نت مشخص کنه (البته اگه توی نت مشخص نشده باشه)
    مثلا دینامیک ها (شدت و ضعف صدای نت) ، آرشه کشی (آرشه های چپ . راست) ، تقسیم بندی آرشه (که فوق العاده اهمیت داره و باید با توجه به دینامیک ها تعیین بشه ... اینکه کدوم نت رو با کجای آرشه و با چه مقدار از آرشه بنوازم) ، اینکه کدوم نت ها رو با کدوم انگشت باید اجرا کرد (مثلا همین نت می بین خط چهارم و پنجم رو میشه دست باز اجرا کرد ... میشه با انگشت چهارم اجرا کرد ... میشه هم در پوزیسیون ها دوم، سوم و چهارم هم اجراش کرد که برای این کار باید به آرشه کشی و نت های قبلی و بعدی توجه کرد) ‌... و موارد دیگه که الان حضور ذهن ندارم.
    تمام این موارد باید قبل از اجرا مشخص بشن ... البته درستش اینه که آهنگساز یا تنظیم کننده اونا رو مشخص کنه اما بعضی وقتا می بینی حتی خط اتصال و خط اتحاد هم نمیذارن که ما خودمون باید بذاریم ...
    اما این کار (در واقع ادیت کردن، کامل کردن نت یا هر اسم دیگه ای که بخوایم روش بذاریم) نیاز به دانش و تجربه ی کافی داره ... شما میتونید با استادتون نت ها رو ادیت کنید یا نت هاتونو همین جا قرار بدین تا با کمک دوستان این کارو انجام بدیم.

خب بپردازیم به سوال شما
    اون قسمت از مطلب شما رو که بولد کردم فکر می کنم اشتباه سهوی بوده ... چون نت می روی سیم اول بصورت دست باز گرفته میشه نه با انگشت اول (مگر اینکه سیم اول رو ر کوک کرده باشین ...)
    همونطور که نیلیا خانم گفتن خوبه که اونو بصوت ۴ - ۳- ۴ اجرا کنید (یعنی هر دوتا می رو با انگشت چهارم بگیرین)
    اما باید ببینیم نت بعدی چیه ...
    البته اگه بخواین بصورت ۴-۳-۴ اجراش کنید ممکنه یه مشکلی پیش بیاد ... اونم اینه که چون باید در این حالت یه دفعه انگشت چهارمتونو بذارین ممکنه فالش بشه (البته اگه مدت زیادی نیست که ویلن می زنین ممکنه این اتفاق بیفته) ... پس می تونین اولین می رو دست باز بزنین و بعدی رو با انگشت چهارم یعنی ۰-۳-۴
    اینجوری اول باید انگشت سوم رو بذارین که مطمئن تره و شاید راحت تر باشه
    به هر حال هر دو روش رو امتحان کنین هر کدوم که ژوست تر و خوش صداتر بود رو استفاده کنین ...
    اینم بگم که ۴-۳-۴ منطقی تر و درست تره (در حالت معمول) ... به این علت که این ۳ نت خط لگاتو دارن. مواقعی که ما خط لگاتو داریم بهتره که همه ی نت های متصل رو روی یک سیم بنوازیم (این یکی از نکات ادیت هست) ... چون قراره همه ی نت ها رو با یه آرشه بزنیم ... و در واقع برای ایجاد حس اتصال، بهتره که روی یه سیم این کار انجام بشه (مخصوصا مواقعی که میخوایم سریع تر اجرا کنیم)
    یه دلیل دیگه هم اینه که اینجا این دو نت می هیچ تفاوتی با هم ندارن (البته باید کل قطعه رو دید ... اما من اینجوری حدس می زنم) ... پس از نظر صدا دهی باید مثل هم صدا بدن ... حالت دست باز سیم اول صدا تیزتر و شفاف تره ... در حالتی که انگشت چهارم باشه صدا نرم تر و اصطلاحا خفه تر هست... پس بهتره هر دو رو با انگشت چهارم اجرا کنید که هم هر سه نت روی یک سیم اجرا بشن و متصل باشن هم صدای دو نت می مثل هم باشه.

7. 3 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    138102
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    2
    5 بار تشکر شده در 3 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

وااااقعا نمیدونم چی بگم
    اخه این چ وضیه
    من میخوام ویولن رو شروع کنم
    ولی پست ها و نظرات رو ک میخونم حس میکنم همه حرفا نااامید کننده س
    یه جوری حرف میزنید انگار نوازنده ها خدایی نوازنده بودن
    به نظر من ادم باید چیزی رو ک دوست داره تجربه کنه اگر وسطش پشیمون شد خب دیگه نمیره
    این ک ببینی علاقه ت سطحی یا عمیق .. یا چ سازی چجوریه .. بخوای حستو القا کنی و فلان و بهمان دیگه چیه
    حس کردم نشستم سر کنکور؟
    این مته به خشخش گذاشتنای الکی فقط باعث میشه کسایی ک میخوان تجربه کنند نوازندگی رو پشیمون بشن
    مثلا خود من ک تصمیمم قطعی بود الان یه لحظه ترسیدم
    یه کم جای اینکه روحیه بدید دارید سخت جلوه ش میدید
    این طرز نظر دادن ها و صحبت کردن ها مال قسمت و تاپیک مبتدی ها نیست.. ما حرفه ای هاس
    لطفا رعایت کنید
    من این چند روزی ک عضو انجمن شدم دوست داشتم انجمن رو ولی هربار ک با شوق و ذوق نوازندگی وارد میشم اخرش سرخورده و ناامید برمیگردم

مدیر حواسش به این چیزا هم هس؟ یا فقط اسمش مدیره؟؟؟

یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    20400
    میانگین پست در روز
    0.28
    تشکر از پست
    4,388
    3,737 بار تشکر شده در 1,370 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 384/4
    Given: 1,625/1
    میزان امتیاز
    16

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط Vinest [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    وااااقعا نمیدونم چی بگم
    اخه این چ وضیه
    به نظر من ادم باید چیزی رو ک دوست داره تجربه کنه اگر وسطش پشیمون شد خب دیگه نمیره
    این ک ببینی علاقه ت سطحی یا عمیق .. یا چ سازی چجوریه .. بخوای حستو القا کنی و فلان و بهمان دیگه چیه
    حس کردم نشستم سر کنکور؟
    این مته به خشخش گذاشتنای الکی فقط باعث میشه کسایی ک میخوان تجربه کنند نوازندگی رو پشیمون بشن
    این طرز نظر دادن ها و صحبت کردن ها مال قسمت و تاپیک مبتدی ها نیست.. ما حرفه ای هاس
    لطفا رعایت کنید
    من این چند روزی ک عضو انجمن شدم دوست داشتم انجمن رو ولی هربار ک با شوق و ذوق نوازندگی وارد میشم اخرش سرخورده و ناامید برمیگردم

سخت جلوه ش نمیدن. فقط میخوان اونی که مرد عمل هست وارد بشه. وگرنه وقت تلف کردنی بیش نخواهد بود برای اون شخص. و شاید با دلخوشی بیاد و با اینهمه مبحث و تمرین و دشواری روبرو بشه اونوقت شوک بزرگی بهش وارد میشه.
    حقیقت تلخه. موسیقی صحیح بسیار سخت است... مخصوصا سازی که در این تاپیک مورد بحث است!
    متاسفانه، در ایران هست که موسیقی شده بازی! در کشورهای پیشرفته، موسیقی کاملا با پزشکی برابری میکنه و گاهی بالاتر هم قرار میگیره...

10. 2 کاربر برای این پست از you3f تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    138102
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    2
    5 بار تشکر شده در 3 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط you3f [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سخت جلوه ش نمیدن. فقط میخوان اونی که مرد عمل هست وارد بشه. وگرنه وقت تلف کردنی بیش نخواهد بود برای اون شخص. و شاید با دلخوشی بیاد و با اینهمه مبحث و تمرین و دشواری روبرو بشه اونوقت شوک بزرگی بهش وارد میشه.
    حقیقت تلخه. موسیقی صحیح بسیار سخت است... مخصوصا سازی که در این تاپیک مورد بحث است!
    متاسفانه، در ایران هست که موسیقی شده بازی! در کشورهای پیشرفته، موسیقی کاملا با پزشکی برابری میکنه و گاهی بالاتر هم قرار میگیره...
    حرف شما متینه
    ولی
    اولا.. تو ایران چی سر جای خودش هست که این نیست؟!!!
    ثانیا.. خیلی وقتا اون چیزی ک تو ذهن ماست با چیزی ک واقعیت داره برابر نیست.. خیلی از ادما هستند ک فکر میکنند مثلا یه چیزی رو دوست درند ولی وقتی تجربه ش میکنند میبینند بهش علاقه ای ندارن یا گاهی ادما نسبت به چیزی حس تنفر دارند ولی بعد میبینند ک اون چیز اونقدرا هم بد نیست.. شما میگید وقت تلف کردن ولی من میگم بعضی چیزا وقت تلف کردن نیست تجربه کردنه.. من خودم ویولن و چنگ رو خیلی دوست دارم.. و فکر میکنم بتونم یادشون بگیرم.. این تالار داره مشکلات رو نشون میده و مته به خشخاش میذاره ولی من فکر میکنم یکمی هم باید امید واری بده به کسایی میخوان وارد این عرصه بشن... من که از اول دبیرستانم و حتی دوران راهنمایی سودای موسیقی رو داشتم ولی امکاناتش رو نداشتم الان واقعا به شک افتادم میخوام موسیقی رو یاد بگیرم یانه.. من دوست دارم و تنها انگیزه م هم دوست داشتنمه.. و معتقدم وقتی درباره ی یک هنر صحبت میشه باید جوری صحبت بشه ک حق مطلب ادا بشه .. هنر ذاتا دوست داشتنیه و روح نواز.. ولی اینجا به حدی دارید سخت میگیرید ک من علاقه مند دارم ناخوداگاه جبهه گیری میکنم .. چ برسه به اونی ک میخواد تازه بیاد ببینه چخبره.. من خودم اگر بودم ترجیح میدادم طرفم رو تشویق کنم ک وارد موسیقی بشه و اون چیزی رو ک در درونشه تجربه کنه.. الان شما جای من بودید با این شکی ک من ازش میگم چیکار میکردید؟
    ثالثا .. من نمیگم حرف ها اشتباهه.. میگم این جور لحن و حرف زدن مناسب قسمت مبتدی ها نیست.. قسمت مبتدی ها باید سرشار از شوق و شادی و روحیه و انرژی باشه .. نه اینکه با خوندن هر پست علاقه مند رو سرخورده و ناامید کنه

12. 2 کاربر برای این پست از Vinest تشکر کرده اند:

Nilya آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    85148
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    147
    404 بار تشکر شده در 159 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 134/0
    Given: 32/0
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط Vinest [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    حرف شما متینه
    ولی
    اولا.. تو ایران چی سر جای خودش هست که این نیست؟!!!
    ثانیا.. خیلی وقتا اون چیزی ک تو ذهن ماست با چیزی ک واقعیت داره برابر نیست.. خیلی از ادما هستند ک فکر میکنند مثلا یه چیزی رو دوست درند ولی وقتی تجربه ش میکنند میبینند بهش علاقه ای ندارن یا گاهی ادما نسبت به چیزی حس تنفر دارند ولی بعد میبینند ک اون چیز اونقدرا هم بد نیست.. شما میگید وقت تلف کردن ولی من میگم بعضی چیزا وقت تلف کردن نیست تجربه کردنه.. من خودم ویولن و چنگ رو خیلی دوست دارم.. و فکر میکنم بتونم یادشون بگیرم.. این تالار داره مشکلات رو نشون میده و مته به خشخاش میذاره ولی من فکر میکنم یکمی هم باید امید واری بده به کسایی میخوان وارد این عرصه بشن... من که از اول دبیرستانم و حتی دوران راهنمایی سودای موسیقی رو داشتم ولی امکاناتش رو نداشتم الان واقعا به شک افتادم میخوام موسیقی رو یاد بگیرم یانه.. من دوست دارم و تنها انگیزه م هم دوست داشتنمه.. و معتقدم وقتی درباره ی یک هنر صحبت میشه باید جوری صحبت بشه ک حق مطلب ادا بشه .. هنر ذاتا دوست داشتنیه و روح نواز.. ولی اینجا به حدی دارید سخت میگیرید ک من علاقه مند دارم ناخوداگاه جبهه گیری میکنم .. چ برسه به اونی ک میخواد تازه بیاد ببینه چخبره.. من خودم اگر بودم ترجیح میدادم طرفم رو تشویق کنم ک وارد موسیقی بشه و اون چیزی رو ک در درونشه تجربه کنه.. الان شما جای من بودید با این شکی ک من ازش میگم چیکار میکردید؟
    ثالثا .. من نمیگم حرف ها اشتباهه.. میگم این جور لحن و حرف زدن مناسب قسمت مبتدی ها نیست.. قسمت مبتدی ها باید سرشار از شوق و شادی و روحیه و انرژی باشه .. نه اینکه با خوندن هر پست علاقه مند رو سرخورده و ناامید کنه
    دوست عزیز من فکر نمی کنم که تو این تاپیک کسی سعی در سخت جلوه دادن چیزی کرده باشه. اینکه یکی اومده سوال کرده که فلان مشکل چه جوری حل میشه و دوستان هم جوابش رو دادند با نا امید کردن زمین تا آسمون فرق داره عزیز من. ولو این که راه درست کردن اون مشکل بسیار سخت و وقت گیر باشه. کسی که به انجام کاری علاقه داره همه ی این سختی ها واسش شیرین میشه. چون از اولین نتی که صداشو در میاره لذت میبره. حالا شاید خیلی ام صدای بدی بده. شما به نظر من نیمه پر لیوان رو نمی بینی. اینجا یه سری آدم دارن تجربیات خودشون رو رایگان در اختیارت میذارن. وقت میذارن واسه حل مشکل بقیه بعد شما میای میگی چرا این کارو میکنن؟؟؟ والا عجیبه. اگه یه نفر این جا در جواب کسی گفته بود آقا جان بیخیال ویولن بشو، این ساز به دردت نمی خوره حرف شما درست بود. اما همه همش دارن به هم امید میدن که بابا نگران نباش به مرور درست میشه و این حرفا و واقعا هم میشه. امیدوارم شک شما هم برای ورود به این وادی بر طرف بشه و علاقتون رو دنبال کنید.

14. کاربران زیر از Nilya به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    138102
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    2
    5 بار تشکر شده در 3 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Nilya [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوست عزیز من فکر نمی کنم که تو این تاپیک کسی سعی در سخت جلوه دادن چیزی کرده باشه. اینکه یکی اومده سوال کرده که فلان مشکل چه جوری حل میشه و دوستان هم جوابش رو دادند با نا امید کردن زمین تا آسمون فرق داره عزیز من. ولو این که راه درست کردن اون مشکل بسیار سخت و وقت گیر باشه. کسی که به انجام کاری علاقه داره همه ی این سختی ها واسش شیرین میشه. چون از اولین نتی که صداشو در میاره لذت میبره. حالا شاید خیلی ام صدای بدی بده. شما به نظر من نیمه پر لیوان رو نمی بینی. اینجا یه سری آدم دارن تجربیات خودشون رو رایگان در اختیارت میذارن. وقت میذارن واسه حل مشکل بقیه بعد شما میای میگی چرا این کارو میکنن؟؟؟ والا عجیبه. اگه یه نفر این جا در جواب کسی گفته بود آقا جان بیخیال ویولن بشو، این ساز به دردت نمی خوره حرف شما درست بود. اما همه همش دارن به هم امید میدن که بابا نگران نباش به مرور درست میشه و این حرفا و واقعا هم میشه. امیدوارم شک شما هم برای ورود به این وادی بر طرف بشه و علاقتون رو دنبال کنید.
    بهتره جلوی کسی ک نمیشناسین جبهه نگیرید..
    من اگر خونده باشید اصل مطلبم مته به خشخاش گذاشتناس... ک مثال هم زدم.. وگرنه با سوال جوابها اتفاقا خودم خیلی لذت برم و به اطلاعاتم اضافه شد.. من اصلا بحثم سر این چیزا نبود
    شما از اول حرف منو بخون دقیق.. من حرف اقای یوسف رو کاملا قبول دارم چون ایشون به نکته ای اشاره کردن ک کلی بود... ولی شما میگی به نظر من..
    خب در این صورت من باید بگم نظر ما.. چون حرف من رو یکی دیگه م تاییدکرد تا من حاضر شدم مطرحش کنم
    مطمئن باشید حرف کسی ک مدتها با علاقه خودشو کنار ویولن تصور میکرد و برای ورود به این عرصه حتی به سنتور هم تن داد و برای ویولن قید خیلی چیزا رو زده ولی با خوندن بعضی مطالب (دقت کنید گفتم بعضی مطالب) سرخورده میشه و ناامید همچین بیراه هم نیست (البته خدارو شکر بعد از یکی دو روز دوباره تونستم اون اشتیاق رو بدست بیارم و تصمیم گرفتم برخی مطالب رو اصلا نخونم و فقط به همون بقول شما سوال جوابها بسنده کنم
    )
    من هنوز هم بعد از خونواده م ویولنم عزیزترین چیز تو دنیاس برام!

16. کاربران زیر از Vinest به خاطر این پست تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

وااااقعا نمیدونم چی بگم
    اخه این چ وضیه
    حس کردم نشستم سر کنکور؟
    لطفا رعایت کنید

سلام دوست عزیز
    من مطالب شما رو خوندم و پاسخ های دوستانم که به حق همیشه ازشون یاد گرفتم رو هم مطالعه کردم
    فکر می کنم شما در مورد مطلبی صحبت می کنین که توی اولین صفحه ی این تاپیک قرار دادیم ... و دارین مستقیما از بنده انتقاد می کنین.
    بله من این انتقاد رو می پذیرم و ازتون متشکرم بابت تذکرتون.
    بعضی از مطالب من خیلی دقیق و موشکافانه هست و شاید اگر یه مبتدی اونا رو بخونه کمی دلسرد بشه ... ادبیاتم هم یه مقدار خشک هست... اینو کاملا می پذیرم.
    اما در مورد اون مطلب ... من در واقع نکاتی که از اساتید شنیده بودم یا به عنوان مشاوره توی بخش های مختلف این سایت و سایت های دیگه بود رو جمع آوری کردم و اون مطلب رو نوشتم (مطلب شماره ۲) ‌... دوست داشتم به تمام جوانب کار برای وارد شدن به عرصه ی ویلن اشاره کنم.
    ولی خب قبول دارم که تشویقی در کار نبوده و انرژی مثبتی توی اون مطلب نیست...
    اینو بذارید به حساب اینکه اونموقع فقط به این فکر می کردم که به تمام زوایای وارد شدن به دنیای زیبای ویلن اشاره کنم که مطلبی از قلم نیفته. اگه نیاز هست بگین من مو به مو اون مطلب رو بررسی کنم و بگم که هر قسمتش از کجا اومده.

توی تاپیک ها هیچ وقت بحث شخصی نکردم اما نیاز هست به مطلبی اینجا اشاره کنم ... تعداد افرادی که توی این سایت در تاپیک ها و بصورت خصوصی سعی کردم بهشون انگیزه و انرژی بدم از دستم خارج شده ... ۳ ساله که دارم این کار رو می کنم ... منتها خب توی پیام خصوصی بیشتر ... چون توی انجمن خیلی از مطالب که صرفا حالت چت پیدا می کنه و برای دیگران مفید نیست رو نمیشه نوشت.
    افراد زیادی از شهرستان های مختلف با من در تماس بودن و هستن ... حتی سعی کردم براشون ویدئو تهیه کنم و بفرستم که دلسرد نشن و ادامه بدن... حتی چند نفر رو بصورت حضوری باهاشون ملاقات داشتم و سعی کردم کمکشون کنم ... تعداد جلساتی که این کار رو انجام دادم هم به خاطر نمیارم (برای یکی از دوستان جلساتی رو بصورت منظم اختصاص دادم و امیدوارم که کمکشون کرده باشم)

در کل بازم ممنون از محبتتون که توجه داشتین به مطالب و انتقاد کردین ... از این به بعد سعی می کنم انرژی مثبت بدم به دوستان. مخصوصا توی این تاپیک که مربوط به هنرجو های مبتدی هست.

ضمنا مدیریت محترم بخش ویلن مدت هاست که فعالیت چندانی ندارن به دلایل مختلف ... بنده مسئول بخش ویلن کلاسیک هستم و مدیر نیستم.

موفق باشید.

18. 2 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    138102
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    2
    5 بار تشکر شده در 3 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط virtuoso [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام دوست عزیز
    من مطالب شما رو خوندم و پاسخ های دوستانم که به حق همیشه ازشون یاد گرفتم رو هم مطالعه کردم
    فکر می کنم شما در مورد مطلبی صحبت می کنین که توی اولین صفحه ی این تاپیک قرار دادیم ... و دارین مستقیما از بنده انتقاد می کنین.
    بله من این انتقاد رو می پذیرم و ازتون متشکرم بابت تذکرتون.
    بعضی از مطالب من خیلی دقیق و موشکافانه هست و شاید اگر یه مبتدی اونا رو بخونه کمی دلسرد بشه ... ادبیاتم هم یه مقدار خشک هست... اینو کاملا می پذیرم.
    اما در مورد اون مطلب ... من در واقع نکاتی که از اساتید شنیده بودم یا به عنوان مشاوره توی بخش های مختلف این سایت و سایت های دیگه بود رو جمع آوری کردم و اون مطلب رو نوشتم (مطلب شماره ۲) ‌... دوست داشتم به تمام جوانب کار برای وارد شدن به عرصه ی ویلن اشاره کنم.
    ولی خب قبول دارم که تشویقی در کار نبوده و انرژی مثبتی توی اون مطلب نیست...
    اینو بذارید به حساب اینکه اونموقع فقط به این فکر می کردم که به تمام زوایای وارد شدن به دنیای زیبای ویلن اشاره کنم که مطلبی از قلم نیفته. اگه نیاز هست بگین من مو به مو اون مطلب رو بررسی کنم و بگم که هر قسمتش از کجا اومده.

توی تاپیک ها هیچ وقت بحث شخصی نکردم اما نیاز هست به مطلبی اینجا اشاره کنم ... تعداد افرادی که توی این سایت در تاپیک ها و بصورت خصوصی سعی کردم بهشون انگیزه و انرژی بدم از دستم خارج شده ... ۳ ساله که دارم این کار رو می کنم ... منتها خب توی پیام خصوصی بیشتر ... چون توی انجمن خیلی از مطالب که صرفا حالت چت پیدا می کنه و برای دیگران مفید نیست رو نمیشه نوشت.
    افراد زیادی از شهرستان های مختلف با من در تماس بودن و هستن ... حتی سعی کردم براشون ویدئو تهیه کنم و بفرستم که دلسرد نشن و ادامه بدن... حتی چند نفر رو بصورت حضوری باهاشون ملاقات داشتم و سعی کردم کمکشون کنم ... تعداد جلساتی که این کار رو انجام دادم هم به خاطر نمیارم (برای یکی از دوستان جلساتی رو بصورت منظم اختصاص دادم و امیدوارم که کمکشون کرده باشم)

در کل بازم ممنون از محبتتون که توجه داشتین به مطالب و انتقاد کردین ... از این به بعد سعی می کنم انرژی مثبت بدم به دوستان. مخصوصا توی این تاپیک که مربوط به هنرجو های مبتدی هست.

ضمنا مدیریت محترم بخش ویلن مدت هاست که فعالیت چندانی ندارن به دلایل مختلف ... بنده مسئول بخش ویلن کلاسیک هستم و مدیر نیستم.

موفق باشید.
    سلام و عرض ادب
    من اون قسمت مدیر رو کلی گفتم و واقعا هم نظرم شخص خاصی نبود اکر اون مثال رو زدم فقط واس این بود ک از بقیه ی تاپیک ها حضور ذهن نداشتم..
    اگر سوتفاهم شد من هم عذر میخوام و امیدوارم شما هم عذر منو بپذیرید
    از طرفی من از این موضوع ک شما یه ادم حرفه ای توی این مسئله هستید مطلع شدم تو این مدت و از حرفاتون متوجه شدم ک به معنای واقعی کلمه میشه اسم یک حرفه ای رو روی شما گذاشت و از خیلی از تاپیک ها و پستاتون هم لذت بردم و خیلی چیزا یاد گرفتم ازتون
    در هرصورت من به این انجمن خیلی علاقه مند شدم و اگر چیزی گفتم فقط قصدم بهتر شدن بود نه صرفا ایراد گرفتن

بازم تشکر.. نه بابت این که شاید به حرفم کمی حق دادید (چون ذاتا ادمی نیستم ک پای تایید یا رد ادما زیاد بشینم) بلکه تشکر بابت اینکه منطقی بودید (ک البته تو نت کمتر کسی وقتی اسم مسئول روش میذارن این خصلت رو حفظ میکنه)

امیدوارم منم بتونم تو این عرصه به اندازه شما حرفه ای و خبره بشم

یاحق

20. 2 کاربر برای این پست از Vinest تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

سلام و عرض ادب
    من اون قسمت مدیر رو کلی گفتم و واقعا هم نظرم شخص خاصی نبود اکر اون مثال رو زدم فقط واس این بود ک از بقیه ی تاپیک ها حضور ذهن نداشتم..
    اگر سوتفاهم شد من هم عذر میخوام و امیدوارم شما هم عذر منو بپذیرید
    از طرفی من از این موضوع ک شما یه ادم حرفه ای توی این مسئله هستید مطلع شدم تو این مدت و از حرفاتون متوجه شدم ک به معنای واقعی کلمه میشه اسم یک حرفه ای رو روی شما گذاشت و از خیلی از تاپیک ها و پستاتون هم لذت بردم و خیلی چیزا یاد گرفتم ازتون
    در هرصورت من به این انجمن خیلی علاقه مند شدم و اگر چیزی گفتم فقط قصدم بهتر شدن بود نه صرفا ایراد گرفتن

بازم تشکر.. نه بابت این که شاید به حرفم کمی حق دادید (چون ذاتا ادمی نیستم ک پای تایید یا رد ادما زیاد بشینم) بلکه تشکر بابت اینکه منطقی بودید (ک البته تو نت کمتر کسی وقتی اسم مسئول روش میذارن این خصلت رو حفظ میکنه)

امیدوارم منم بتونم تو این عرصه به اندازه شما حرفه ای و خبره بشم

یاحق
    خواهش می کنم.
    نه این انتقاد حداقل به پست های من وارد هست.
    ممنون از محبتتون. خوشحالیم که مطالب این انجمن مورد پسند شما قرار گرفته ... یادم رفت بگم ... به نت آهنگ خوش آمدید.

بنده حرفه ای نیستم ... هنرجو هستم و فقط توی جمع آوری مطالب و ارائه ی اون ها تلاش زیادی داشتم که وقتی می بینم مورد توجه واقع میشن و بدرد کسی میخورن خیلی انرژی می گیرم و خوشحال میشم...

این جمله ی شما (من هنوز هم بعد از خونواده م ویولنم عزیزترین چیز تو دنیاس برام) خیلی نظر منو به خودش جلب کرد ... بزرگترین سرمایه ی شما توی دنیای موسیقی همین عشق و علاقه ی شماست و برای این سرمایه ی بزرگ به شما تبریک می گم. با پشتکار و صبر و حوصله قطعا موفق خواهید شد.

از حضور گرم شما و همه ی عزیزان توی بخش های مختلف انجمن استقبال می کنیم.

حق نگهدارتون

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    138383
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    5
    2 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام
    وقت بخیر
    بتازگي با ويبراتو آشنايي پيدا کردم و توضیحاتي از آموزگارم شنيدم
    پيش از آنکه در جلسه آینده م ایشان را ببينم و سوالم را مطرح کنم تصميم گرفتم پرسشم را با هنرمندان گرانقدر انجمن در ميان گزارم
    در زمان نواختنم وزن دسته ويولن بروي نيمه ي آخرين بند انگشتم و قسمت بالايي کف دست قرار ميگيرد
    حال زماني که ميخواهم مثلا با انگشت سبابه ام ويبره بدهم , دسته ويولن که روي قسمت شرح داده شده در خط فوق است مسئله ساز ميشود و مقاومت ميکند
    گاهي ناخواسته تکيه دسته ساز را از روي دستم بر ميدارم تا براحتي ويبره دهم و همين موضوع باعث ميشود فشار افزوني به چانه م آيد زيرا وظیفه نگهداري ساز را عهده دار ميشود
    حال از اساتيد حاضر ميپرسم چگونه ميبايست ويبره داد که هم انگشت و مچ آزادانه بازي کنند و از طرف ديگر وزن دسته ويولن مزاحم حرکت دست نشود
    در جهت انتقال بهتر موضوع تصويري از محل قرار گيري دسته ساز آپلود ميکنم
    با تشکر قبلي

23. کاربران زیر از Hope20 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط Hope20 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام
    وقت بخیر
    بتازگي با ويبراتو آشنايي پيدا کردم و توضیحاتي از آموزگارم شنيدم
    پيش از آنکه در جلسه آینده م ایشان را ببينم و سوالم را مطرح کنم تصميم گرفتم پرسشم را با هنرمندان گرانقدر انجمن در ميان گزارم
    در زمان نواختنم وزن دسته ويولن بروي نيمه ي آخرين بند انگشتم و قسمت بالايي کف دست قرار ميگيرد
    حال زماني که ميخواهم مثلا با انگشت سبابه ام ويبره بدهم , دسته ويولن که روي قسمت شرح داده شده در خط فوق است مسئله ساز ميشود و مقاومت ميکند
    گاهي ناخواسته تکيه دسته ساز را از روي دستم بر ميدارم تا براحتي ويبره دهم و همين موضوع باعث ميشود فشار افزوني به چانه م آيد زيرا وظیفه نگهداري ساز را عهده دار ميشود
    حال از اساتيد حاضر ميپرسم چگونه ميبايست ويبره داد که هم انگشت و مچ آزادانه بازي کنند و از طرف ديگر وزن دسته ويولن مزاحم حرکت دست نشود
    در جهت انتقال بهتر موضوع تصويري از محل قرار گيري دسته ساز آپلود ميکنم
    با تشکر قبلي
    سلام دوست عزیز.
    وقت شما هم بخیر.
    البته بنده نه استاد هستم نه خودم رو هنرمند میدونم ولی خب نکاتی رو در مورد سوال شما عرض می کنم
    مشکل شما بیشتر به استایل و نحوه ی نگهداشتن ویلن توسط شما بر می گرده. ویلن باید طوری نگه داشته بشه که هیچ وزنی روی دست چپ نباشه ... از طرف دیگه هیچ فشاری هم به فک و چانه وارد نشه و در عین حال گردن هم خم نباشه (که باعث ایجاد مشکلات بعدی نشه)
    یعنی هنرجو باید کاملا راحت ویلن رو مهار کنه (در حین حال نکات مربوط به نحوه ی نگه داشتن ساز هم رعایت بشه مثل موازی بودن با زمین و ... که حتما خودتون بلدین)
    اگه از بالشتک استفاده نمی کنید حتما برای راحتی کار از این وسیله استفاده کنید.
    در مورد استایل و نگه داشتن ویلن اگه سوالی بود در خدمتم.
    خب وقتی ویلن بصورت صحیح نگه داشته بشه (یعنی با کمک فک و چانه و البته به راحتی ... یعنی فشاری در کار نباشه) بعد دست چپ آزاد میشه ... (اصلا اگه دست چپ آزادی عمل نداشته باشه اجرای ویبره امکان پذیر نیست... ضمنا هنرجو نمی تونه تغییر پوزیسیون رو هم اجرا کنه)
    در این حالت دسته ی ویلن فقط با قسمتی از شست و کناره ی کف دست در تماسه ... همونطوری که شما نشون دادین (فقط کمی انگشت شستتون باید بیاد به سمت صورتتون ... خیلی کم ... استاد میتونه بیشتر کمکتون کنه)
    در این حالت فقط تماس وجود داره ... یعنی وزن دسته روی این قسمت ها نیست. برای اجرای ویبره یه مقدار سطح تماس بین نقاط تماس رو کم می کنیم (یعنی کمی دست رو جدا می کنیم ... خیلی کم) و بعد ویبره میدیم تا کل ویلن تکان نخوره. شاید دیده باشین بعضی ها که ویبره میدن کل ساز به لرزش میفته که این اشتباهه.
    اگه جایی از توضیحاتم مبهم بود حتما بفرمایید تا توضیح بدم.
    ویرایش توسط virtuoso : Sunday 31 January 2016 در ساعت 05:13 PM

25. کاربران زیر از virtuoso به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    138383
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    5
    2 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

شب بخیر
    در درجه نخست ممنون از پاسخگویی
    پیش از اینکه به ادامه پرسش بپردازم عرض کنم واقعا از آشنایی با شخصیت شخیصی چون شما خوشبخت م(چند ساعتی مشغول سرک کشی به مطالب و فعالیت های چشمگیر شما در نت آهنگ بودم) و حال از هم کلامی با جناب آقای احمدی جدا خرسندم.
    پس میشود اینطور نتیجه گرفت که دسته بروی دست چپ فقط برای حفظ تعادل است و نه بیش تر, اما از دیگر سو واقعا نمیتوان تاثیرش را نادیده گرفت زیرا اگر دست چپ زیر دسته نباشد چانه دبه درد می آید
    یک جا فرمودید „برای شروع آرشه یه مقدار سطح تماس بین نقاط تماس رو کم می کنیم (یعنی کمی دست رو جدا می کنیم ... خیلی کم)” میشه این را بیشتر باز کنید , اگر تصویری ضمیمه بشه فوق العاده س استاد
    این چند روز بسیار روی ویبره کار میکنم و تونستم با مترونمم در درجه 250 ویبره بزنم (به این معنی که با روشن شدن چراغ انگشت رو به جلو و چراغ بعدی به عقب بازمیگردونم) ممکنه بفرمایید حد مطلوب و اعلا چه عددی هست یا بفرمایید که خودتون حدودا روی چه درجه ای در تند ترین حالت میزنید که چنان اثرهای فاخری پدید آورده اید
    با تشکر قبلی

27. کاربران زیر از Hope20 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

صفحه 17 از 21 نخستنخست ... 7131415161718192021 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)