لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

صفحه 2 از 21 نخستنخست 12345612 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 17 به 32 از 329

موضوع: سوالات کاربران مبتدی در مورد ویلن (وارد شدن به دنیای ویلن و ...)

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    86457
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    9
    98 بار تشکر شده در 47 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 7/0
    Given: 0/1
    میزان امتیاز
    11

0 Not allowed! Not allowed!
    نقل قول نوشته اصلی توسط minimoog [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام. خیلی ممنون که جواب دادید. اما جوابم رو نگرفتم.
    من دو تا ویدیو گذاشتم که قشنگ منظورم رو برسونم...
    تو کنسرت کیتارو ؛ لورنزا پونسه تو ویدیو اول که داره نوازندگی ویولون میکنه صدای ویولون تیزه.
    اما تو ویدیو دوم با همون ویولون میزنه اما صدا فرق میکنه و صدا نرمه.
    چرا؟
    صدای تیز : [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

صدای نرم : [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    من گوش ندادم به این ها فقط بگم تویه کنسرت های خارج صدا به صورت ریا تایم اکولایز میشه. و صدای خام ساز نیست

2. 2 کاربر برای این پست از javadvjj تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    3,010 بار تشکر شده در 1,040 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 614/4
    Given: 649/29
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط minimoog [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام. خیلی ممنون که جواب دادید. اما جوابم رو نگرفتم.
    من دو تا ویدیو گذاشتم که قشنگ منظورم رو برسونم...
    تو کنسرت کیتارو ؛ لورنزا پونسه تو ویدیو اول که داره نوازندگی ویولون میکنه صدای ویولون تیزه.
    اما تو ویدیو دوم با همون ویولون میزنه اما صدا فرق میکنه و صدا نرمه.
    چرا؟
    صدای تیز : [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    صدای نرم : [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام مجدد دوست عزیز.
    اولا که توجه کنید این ویلن الکتریک هست. یعنی اینکه امواج رو از طریق سیم ها به پیکاپ ها منتقل می کنه و این پیکاپ ها به یک مرکز پخش صدا رو منتقل می کنن (من البته توی آلات الکتریک موسیقی تبحر خاصی ندارم ولی بطور خلاصه همین بود که عرض کردم) یعنی خود ساز از خودش صدایی ایجاد نمی کنه.

حالا این امواج میتونه به یک مرکز پردازش منتقل بشه. توی اون مرکز (کامپیوتر) شما میتونید روی صدا افکت ایجاد کنید.
    فایل اولی که صدای تیز عنوان کردین میشه گفت صدای معمولی ویلن الکتریک هست، توی فایل دوم (اگه فرض کنیم صدای تعدادی ویلن دیگه همراه نباشه یا مثلا صدای یه کیبرد همراهش نباشه) ممکنه توسط اون پردازشگر، صدای ویلن رو تشدید کرده باشن (طوری که صدای چند ویلن شنیده بشه) ولی قطعا صدای یک ویلن خالی نیست.
    البته خب با همون پردازشگر میشه صدا رو نرم تر کرد.

الان همون چیزی که شما تحت عنوان تیز نام بردین نسبت به ویلن آکوستیک صدای نرم تری هست. (البته خب تفاوت های زیادی داره و شاید به نظر من نرم تر هست)
    ویرایش توسط virtuoso : Friday 6 June 2014 در ساعت 02:01 PM

4. 5 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    106998
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    4 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط virtuoso [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام مجدد دوست عزیز.
    اولا که توجه کنید این ویلن الکتریک هست. یعنی اینکه امواج رو از طریق پیکاپ ها به سیم ها منتقل می کنه و این سیم ها به یک مرکز پخش صدا رو منتقل می کنن (من البته توی آلات الکتریک موسیقی تبحر خاصی ندارم ولی بطور خلاصه همین بود که عرض کردم) یعنی خود ساز از خودش صدایی ایجاد نمی کنه.

حالا این امواج میتونه به یک مرکز پردازش منتقل بشه. توی اون مرکز (کامپیوتر) شما میتونید روی صدا افکت ایجاد کنید.
    فایل اولی که صدای تیز عنوان کردین میشه گفت صدای معمولی ویلن الکتریک هست، توی فایل دوم (اگه فرض کنیم صدای تعدادی ویلن دیگه همراه نباشه یا مثلا صدای یه کیبرد همراهش نباشه) ممکنه توسط اون پردازشگر، صدای ویلن رو تشدید کرده باشن (طوری که صدای چند ویلن شنیده بشه) ولی قطعا صدای یک ویلن خالی نیست.
    البته خب با همون پردازشگر میشه صدا رو نرم تر کرد.

الان همون چیزی که شما تحت عنوان تیز نام بردین نسبت به ویلن آکوستیک صدای نرم تری هست. (البته خب تفاوت های زیادی داره و شاید به نظر من نرم تر هست)
    سلام. مرسی. تا حدودی جوابم رو گرفتم.

6. 3 کاربر برای این پست از minimoog تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    107370
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    198
    14 بار تشکر شده در 11 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/0
    Given: 7/0
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط virtuoso [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام آقا سینا.
    خوشحالم که برای سوالت دقت می کنی و جای مناسب رو انتخاب می کنی.
    اولا که بصورت طبیعی هر نوازنده ای اگه حتی چند روز تمرین نکنه ، تاثیرشو توی ساز زدنش خودش می تونه بفهمه ... بخصوص توی سازی مثل ویلن ... نقل میشه که استاد صبا به شاگرداشون می گفتن: اگه 1 روز تمرین نکردی ، خودت متوجه میشی ... اگه 2 روز تمرین نکردی، همسایه متوجه میشه (از تغییر صدای ساز و فالش زدن ) ... اگه 3 روز تمرین نکردی ، برو از اول شروع کن!
    پیشنهاد من اینه که شما حتی اگه درگیر درس هم هستی حداقل روزی 30 دقیقه تمرین کن... برای اینکه جسم و ذهنت ویلن زدن رو فراموش نکنه.
    توی این 1 ماهی که وقت داری، کتاب استاد خالقی رو یک بار دیگه با دقت مرور کن. بعد از اینکه کاملا مسلط شدی میتونی تاپیک آموزش مجازی کتاب استاد بهارلو که توسط استاد خورشیدی توی بخش ویلن ایرانی تدریس میشه رو هم دنبال کنی. (کلاس مجازی ویلن کلاسیک هم هست اما ترجیحا اول با کتاب استاد بهارلو شروع کن چون با سبک ایرانی شروع کردی... بعدا اگه وقت داشتی کتاب ل ویلن 1 رو هم با اون تاپیک دنبال کن)
    در مورد فالش شدن انگشتا باید یه مدتی از تمرین هر روز رو به گوش دادن صدا ها اختصاص بدی (بخصوص اگه اجرای استادت رو ضبط کردی یا سی دی کتاب استاد خالقی رو داشته باشی) ... تقویت گوش یکی از مهم ترین عوامل موفقیت هنرجوهای ویلنه!
    ضمنا برای نت خونی زیاد نگران نباش. به مرور زمان بهتر میشه. هر تمرینی رو قبل از اینکه بنوازی هم نت خونیشو تمرین کن هم ریتمش رو (بدون ساز زدن) اگه مشکلی داشتی بگو تا من و بقیه دوستان کمکت کنیم.
    از دوستان دیگه هم خواهش می کنم اگه نکته ای هست به دوستمون بگن ، به هر حال بنده خودم هم هنرجو هستم.
    موفق باشید
    این موضوع داستان استاد صبا چه قدر جالب بود. پس خوشحالم که دوباره شروع کردم . چون باید این کارو میکردم. و این که قبل از زدن ریتم و نت خونیش رو اجرا کنیم هم برام جالب بود. نکات ریزی برداشت میکنم که کمک های خوبی بهم خواهند کرد. . خوبه که هستین

- - - Updated - - -

سلام آقا سینا.
    خوشحالم که برای سوالت دقت می کنی و جای مناسب رو انتخاب می کنی.
    اولا که بصورت طبیعی هر نوازنده ای اگه حتی چند روز تمرین نکنه ، تاثیرشو توی ساز زدنش خودش می تونه بفهمه ... بخصوص توی سازی مثل ویلن ... نقل میشه که استاد صبا به شاگرداشون می گفتن: اگه 1 روز تمرین نکردی ، خودت متوجه میشی ... اگه 2 روز تمرین نکردی، همسایه متوجه میشه (از تغییر صدای ساز و فالش زدن ) ... اگه 3 روز تمرین نکردی ، برو از اول شروع کن!
    پیشنهاد من اینه که شما حتی اگه درگیر درس هم هستی حداقل روزی 30 دقیقه تمرین کن... برای اینکه جسم و ذهنت ویلن زدن رو فراموش نکنه.
    توی این 1 ماهی که وقت داری، کتاب استاد خالقی رو یک بار دیگه با دقت مرور کن. بعد از اینکه کاملا مسلط شدی میتونی تاپیک آموزش مجازی کتاب استاد بهارلو که توسط استاد خورشیدی توی بخش ویلن ایرانی تدریس میشه رو هم دنبال کنی. (کلاس مجازی ویلن کلاسیک هم هست اما ترجیحا اول با کتاب استاد بهارلو شروع کن چون با سبک ایرانی شروع کردی... بعدا اگه وقت داشتی کتاب ل ویلن 1 رو هم با اون تاپیک دنبال کن)
    در مورد فالش شدن انگشتا باید یه مدتی از تمرین هر روز رو به گوش دادن صدا ها اختصاص بدی (بخصوص اگه اجرای استادت رو ضبط کردی یا سی دی کتاب استاد خالقی رو داشته باشی) ... تقویت گوش یکی از مهم ترین عوامل موفقیت هنرجوهای ویلنه!
    ضمنا برای نت خونی زیاد نگران نباش. به مرور زمان بهتر میشه. هر تمرینی رو قبل از اینکه بنوازی هم نت خونیشو تمرین کن هم ریتمش رو (بدون ساز زدن) اگه مشکلی داشتی بگو تا من و بقیه دوستان کمکت کنیم.
    از دوستان دیگه هم خواهش می کنم اگه نکته ای هست به دوستمون بگن ، به هر حال بنده خودم هم هنرجو هستم.
    موفق باشید
    این موضوع داستان استاد صبا چه قدر جالب بود. پس خوشحالم که دوباره شروع کردم . چون باید این کارو میکردم. و این که قبل از زدن ریتم و نت خونیش رو اجرا کنیم هم برام جالب بود. نکات ریزی برداشت میکنم که کمک های خوبی بهم خواهند کرد. . خوبه که هستین

8. کاربران زیر از samira_bidel به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    107370
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    198
    14 بار تشکر شده در 11 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/0
    Given: 7/0
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط javadvjj [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    من گوش ندادم به این ها فقط بگم تویه کنسرت های خارج صدا به صورت ریا تایم اکولایز میشه. و صدای خام ساز نیست
    این رو میشه توضیح بدین به زبان ساده؟
    به صورت ریا تایم اکولایز میشه

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    107548
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    1
    4 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    میزان امتیاز
    0

Unhappy دلیل صدای گز در ویولن؟

سلام. من اماتور هستم و تازه ویولن گرفتم. میخوام بعد از پایانترم کلاسامو شروع کنم و ب همین دلیل هر از گاهی با ویولن کار میکنم. (البته تونستم نت خوانی رو یاد بگیرم و الان نت های ساده رو میزنم.)
    هیچ مشکلی هم تو صدای ویولن نبود.
    دیشب خواستم تمرین کنم. 5دقیقه اولش مشکل خاصی احساس نکردم. ولی بعدش سیم سومم بد جوری گز میزنه و سیم دوم و چهارم هم کمتر از سیم سوم صدای گز دارن.
    البته شاید از اول شب گز داشته و من متوجه نبودم.
    میخوام بدونم چرا اینجوری شده؟
    الان باید چیکار کنم؟ بدم تعمیر درست میشه؟
    اخه دوستم گیتارش گز داشت و وختی داد برای تعمیر گفتن درست نمیشه؟
    میشه راهنماییم کنید؟

11. 2 کاربر برای این پست از afshin1994 تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط afshin1994 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام. من اماتور هستم و تازه ویولن گرفتم. میخوام بعد از پایانترم کلاسامو شروع کنم و ب همین دلیل هر از گاهی با ویولن کار میکنم. (البته تونستم نت خوانی رو یاد بگیرم و الان نت های ساده رو میزنم.)
    هیچ مشکلی هم تو صدای ویولن نبود.
    دیشب خواستم تمرین کنم. 5دقیقه اولش مشکل خاصی احساس نکردم. ولی بعدش سیم سومم بد جوری گز میزنه و سیم دوم و چهارم هم کمتر از سیم سوم صدای گز دارن.
    البته شاید از اول شب گز داشته و من متوجه نبودم.
    میخوام بدونم چرا اینجوری شده؟
    الان باید چیکار کنم؟ بدم تعمیر درست میشه؟
    اخه دوستم گیتارش گز داشت و وختی داد برای تعمیر گفتن درست نمیشه؟
    میشه راهنماییم کنید؟
    سلام دوست عزیز. به نت آهنگ خوش آمدید.
    گز شدن صدا ممکنه دلایل مختلفی داشته باشه. خرک، سیم گیر، گریف (که مثلا سطحش برجسته نباشه) و ... باید چک بشن.
    به یه استاد یا نوازنده مسلط بر ویلن مراجعه کنید و بگین براتون ساز بزنه تا ببینه مشکلش چیه. اگه ایشون تایید کرد که ساز ایراد فنی داره، ساز رو پیش یه تعمیرکار خبره ببرید تا بصورت اساسی تعمیر بشه.

13. 2 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    107548
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    1
    4 بار تشکر شده در 2 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط samira_bidel [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    این رو میشه توضیح بدین به زبان ساده؟
    به صورت ریا تایم اکولایز میشه
    منظورشون real time بود.
    ینی بلادرنگ افکت روی صدا گذاشته میشه.
    شاید بهتره اینجوری توضیح بدم. بعضی وقتا ما یه فیلم ضبط میکنیم و بعد با برنامه ای مثل ادوبی پریمیر روش یه سری افکت میذاریم و در اخر ازش خروجی میگیریم.
    اما یه کار دیگه هم میشه کرد که توی برنامه ها و اجرا های زنده کاربرد داره. یعنی همزمان که دارن فیلم برداری میکنن، افکت هم میذارن. یه چیزی مثل زمانی که دارین در حالت سیاه و سفید فیلم میگیرین. در واقع شما افکت سیاه و سفید رو دارین ب صورت ریل تایم به فیلم اضافه میکنین

- - - Updated - - -

سلام دوست عزیز. به نت آهنگ خوش آمدید.
    گز شدن صدا ممکنه دلایل مختلفی داشته باشه. خرک، سیم گیر، گریف (که مثلا سطحش برجسته نباشه) و ... باید چک بشن.
    به یه استاد یا نوازنده مسلط بر ویلن مراجعه کنید و بگین براتون ساز بزنه تا ببینه مشکلش چیه. اگه ایشون تایید کرد که ساز ایراد فنی داره، ساز رو پیش یه تعمیرکار خبره ببرید تا بصورت اساسی تعمیر بشه.
    بله حتما این کارو میکنم. اما چرا تا حالا چیزیش نبود و یهو اینجوری شد؟ تا پریشب صداش هیچ مشکلی نداشت. پس میشه درستش کرد؟

15. 2 کاربر برای این پست از afshin1994 تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط afshin1994 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    بله حتما این کارو میکنم. اما چرا تا حالا چیزیش نبود و یهو اینجوری شد؟ تا پریشب صداش هیچ مشکلی نداشت. پس میشه درستش کرد؟
    ممکنه توی ارتعاشات یه اتفاقی برای قطعات افتاده باشه. گز زدن میتونه خیلی متفاوت باشه.

17. کاربران زیر از virtuoso به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    102470
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    10
    6 بار تشکر شده در 5 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Given: 3/0
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض شروع آموزش ویولن

سلامبه همه ی وستای گلم .
    بنده یه مدتی هست تصمیم به شروع گرفتم . صدای ویولونی که منو شیفته ی این ساز کرد آهنگ های استاد بیژن مرتضوی بود . یه مدتی هست دنبالشمکه شوع کنم یا نه . خیلیا بم گفتن این ساز خیلی سخته و احتمال خیلی زیاد از وسطش می بری و دیگه ادامه نمی دی . الکی خرج نکن . نمی دونم خیلی حس بدیه . من ساکن مشهد هستم و خیلی از قیمت ویولون اگاهی ندارم . همچنین استاد خوب کمه اینجا . من تعریف استاد برقی رو شنیدم که ایشونم شاگرد مبتدی نمی گیرن کلا .:(
    به نظرتون مهمه با چه استادی شرو کنم ؟
    شدیدا علاقه دارم هر طور شده الان حتی کلاسو شرو نکردم یه ویولون بگیرم . نظرتون چیه دوستان ؟
    در مورد انتخاب کلاسیک و سنتی موندم . نمی دوننم چ
    یکار کنم .

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    108340
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    8
    16 بار تشکر شده در 9 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

منم مثل شما !!!
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafakhan [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلامبه همه ی وستای گلم .
    بنده یه مدتی هست تصمیم به شروع گرفتم . صدای ویولونی که منو شیفته ی این ساز کرد آهنگ های استاد بیژن مرتضوی بود . یه مدتی هست دنبالشمکه شوع کنم یا نه . خیلیا بم گفتن این ساز خیلی سخته و احتمال خیلی زیاد از وسطش می بری و دیگه ادامه نمی دی . الکی خرج نکن . نمی دونم خیلی حس بدیه . من ساکن مشهد هستم و خیلی از قیمت ویولون اگاهی ندارم . همچنین استاد خوب کمه اینجا . من تعریف استاد برقی رو شنیدم که ایشونم شاگرد مبتدی نمی گیرن کلا .:(
    به نظرتون مهمه با چه استادی شرو کنم ؟
    شدیدا علاقه دارم هر طور شده الان حتی کلاسو شرو نکردم یه ویولون بگیرم . نظرتون چیه دوستان ؟
    در مورد انتخاب کلاسیک و سنتی موندم . نمی دوننم چ
    یکار کنم .
    سلام دوست عزیز. به نت آهنگ خوش اومدین. قبل از اینکه جواب سوالتون رو بدم خواهش می کنم مطالب این تاپیک هایی که عرض می کنم رو مطالعه کنید.
    1- [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    2- به صفحات اولیه ی همین تاپیک مراجعه کنید و مطالب قبلی رو مطالعه کنید.
    3- توی اون بخش راهنما یه تاپیک در مورد سبک کلاسیک و ایرانی وجود داره ... تاپیک هایی هم مربوط به آموزش ویلن وجود داره. اونا رو هم مطالعه کنید.
    4- در بخش ویلن کلاسیک و ایرانی مطالب زیادی وجود داره... افراد زیادی بودن که مثل شما سوالات مشابهی داشتن، ببینید چه پاسخ هایی به اونا داده شده.
    5- پیام خصوصیتون هم چک کنید

لطفا سوالاتونو در بخش ها و تاپیک های مربوط به خودش بپرسین.
    قبل از اینکه تصمیمتون رو بطور قطعی بگیرین ، پیشنهاد می کنم ویلن نخرین... ا
    یه نکته: الان در مرحله آشنایی، شناخت و بعد از اون ورود به عرصه نوازندگی هستین، هرچقدر اطلاعاتتون رو در همین مرحله بالاتر ببرین در آینده نتیجه ی بهتری میگیرین و راه درست تری رو انتخاب می کنید.

در نهایت اگه باز هم سوالی براتون پیش اومد در تاپیک های مربوط به خودش بپرسید.
    اگه راهنمایی خواستین در تاپیک راهنما یا در همین تاپیک مطرح کنید.
    موفق باشید

21. 2 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

Jo0O0oLy آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    65543
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    181
    202 بار تشکر شده در 91 پست

شبکه های اجتماعی من

Add Jo0O0oLy on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 50/1
    Given: 37/0
    میزان امتیاز
    12

سلام
    من بازم اومدم با یه عالمه مشکل و سردرگمی
    (اولا یه عذر خواهی بدهکارم به آقای احمدی وسه اینکه به قولم عمل نکردم)
    خب الان بعد از تمرینا یه ماهه و کلی امتحان و اینا رسیدم به وقت اون ترم دومی که اینقد خودمو واسش اماده کردم
    اما که قرار شده ترم دومو شروع کنم توی یه دو راهی گیر کردم
    من الان این دو تا انتخابی که دارم بهتون میگم و شما در مورد انتخاب کمکم کنید لطفا
    خب من کتاب اولو تا اول پوزیسیون ها توی 10 جلسه تموم کردم البته با تسلط کامل (به گفته ی استادم این مقداری که مونده نهایتا توی سه یا چهار جلسه تموم میشه با سرعت پیشرفت من)

خب بعد طبق پرس و جوی قبلی من در مورد استاد واسه کتاب دوم روح الله خالقی تقریبا همه ی گالری های اصلی(واردکننده ها) و آموزشگاه ها یه آستاد به نام آقای فروزش رو معرفی کردن. و واسه همین پدرم نظرش اینه که تابستون برم پیش ایشون (یه ترم فقط)(یعنی سه چهار جلسه کتاب قبلی و مابقی کتاب دوم)
    اما وقتی ک به استاد قبلیم اینو گفتم.. گفت که کتاب دوم رو بعد کتاب اول توصیه نمیکنه...
    گفت الان یه ترم دیگه باید 4 جلسشو کتاب اول کار کنیم . و مابقیشو از گام ها و اتود های کتاب هایی مثه سوزوکی و ولفارت و هریمالی و کایزر و شوچیک (اونهایی که به دردم میخوره) رو کار کنیم بعدش هم یه استاد خیلی خوب کلاسیک به نام آقای اسکندری میشناسه که تابستون میاد زاهدان و یه ترم دیگه برم پیش این آقا تا کتاب دوم کلاسیک(فک کنم منظور ل ویولون بود) رو کار کنم که دراون صورت ذهن و استایل باز و قوی ای بدست میارم بعدش میتونم خیلی از مسائل کتاب دوم رو آسون تر حتی بصورت خود اموز(البته نه بدون هیچ راهنمایی ای) یاد بگیرم

حالا به نظرتون من کدوم راهو انتخاب کنم؟ این؟یا این؟
    در ضمن بگم که من به کلاسیک هم خیلی علاقه دارم و ایرانی رو هم دوست دارم و تفاوت سبک قطعا نمیتونه منو دل زده یا بی میل کنه
    ممنون.

23. کاربران زیر از Jo0O0oLy به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    101759
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    7
    5 بار تشکر شده در 3 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/1
    میزان امتیاز
    0

سلام دوستان من هم همچین مشکلی که دوستمون در مورد صدای گز ویولن گفت را دارم. راستش هر وقت کلیفن میکشم این مشکل برام پیش میاد. یعنی وقتی کلیفن میکشم تا سه چهار روز جنس صدا عوض میشه و صدای گز گزی تولید میشه تا اینکه یواش یواش صدا صاف و زلال میشه. کلیفن را هم عوض کردم ولی مشکل همچنان به قوت خودش باقیه...
    یه سوال دیگه هم اینکه رگلاژ ساز های چینی خوب (در حد یک ملیون) چقدر در صدا تاثیر داره؟و قیمت رگلاژ توسط آدم کار کشته ای مثل آقای هوبیک باغومیان چنده؟؟؟؟
    شرمنده سوالام جسته گریخته بودن...

Honey_Shababi آواتار ها
    مدیر کل انجمن ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مدیر کل انجمن ها
    شماره عضویت
    22033
    میانگین پست در روز
    0.70
    تشکر از پست
    13,427
    9,726 بار تشکر شده در 2,712 پست
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    5 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1,435/20
    Given: 1,833/25
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط farzad1373 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام دوستان من هم همچین مشکلی که دوستمون در مورد صدای گز ویولن گفت را دارم. راستش هر وقت کلیفن میکشم این مشکل برام پیش میاد. یعنی وقتی کلیفن میکشم تا سه چهار روز جنس صدا عوض میشه و صدای گز گزی تولید میشه تا اینکه یواش یواش صدا صاف و زلال میشه. کلیفن را هم عوض کردم ولی مشکل همچنان به قوت خودش باقیه...
    سلام

احتمال داره در استفاده از کلیفون، زیاده روی میکنید دوست عزیز ... کلیفون داشتن آرشه تا یه حدی که آرشه بتونه بدون سر خوردن روی سیم ها کارش رو درست انجام بده، کافیه. بیشتر از اون، ممکنه باعث صدای گز بشه (بخاطر گرد زیادی که روی سیم ها میشینه).
    تمرين تمرين تمرين

موفقيت

26. 3 کاربر برای این پست از Honey_Shababi تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط farzad1373 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    یه سوال دیگه هم اینکه رگلاژ ساز های چینی خوب (در حد یک ملیون) چقدر در صدا تاثیر داره؟و قیمت رگلاژ توسط آدم کار کشته ای مثل آقای هوبیک باغومیان چنده؟؟؟؟
    شرمنده سوالام جسته گریخته بودن...
    در مورد گز شدن صدا آقا هانی توضیحات دقیقی رو بهتون دادن. (بهتره بگیم خش خش کردن آرشه ... من خودم هم این مشکل رو داشتم که به مرور متوجه میشین چقدر باید کلیفون بزنین)
    اگه ساز کیفیتش خوب باشه (چون توی رنج 1 تا 2 میلیون میشه ساز مشقی خوب یا بد گیر آورد) ارزش رگلاژ کردن داره و تاثیر نسبتا زیادی هم توی صدا میذاره (البته اگه رگلاژ کار حرفه ای باشه)
    راستش از مبلغی که آقای باغومیان برای رگلاژ می گیرن اطلاعی ندارم اما توی تهران تا اونجایی که من پرسیدن از 30-40 تومن به بالا (100 تومن و بیشتر) برای رگلاژ می گیرن که البته بین 30 تا 50 یا نهایتا 60 تومن معقولانه اس (البته تعویض سیم و خرک رو جزء رگلاژ حساب نکردم) توی تهران با این قیمت رگلاژ کار حرفه ای می شناسم که این کار رو انجام میدن.

28. 4 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

صفحه 2 از 21 نخستنخست 12345612 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)