لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: بنظر شما موسیقی تلفیقی چیه؟!

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    98473
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    135
    146 بار تشکر شده در 87 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 24/0
    Given: 1/1
    میزان امتیاز
    11

Lightbulb بنظر شما موسیقی تلفیقی چیه؟!

0 Not allowed! Not allowed!
    بنظر شما موسیقی تلفیقی چیه و جه ویژه گیهایی داره و یا باید داشته باشه؟! چه محدودیتهایی دار؟! آیا به هر „ترکیبِ دوجنس موسیقی” تلفیق می گن؟!

2. کاربران زیر از piottel به خاطر این پست تشکر کرده اند:

3. # ADS

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    96160
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    129
    196 بار تشکر شده در 96 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 22/0
    Given: 27/0
    میزان امتیاز
    11

جدا از نظرات تخصصی و تعاریف جامع ارئه شده توسط بزرگان موسیقی من نظر شخصیمو عرض میکنم. موسیقی تلفیقی میتونه همنوازیه سازهای کلاسیک با انواع سبکهای سنتی و ایرانی باشه. مثل همین گروه چارتاره خودمون! شعر در حوزه ی اندیشه ها و سلوک عرفانی با نوایی از سازهای غربی مثل گیتار الکتریک و ... و صدای آرمان گرشاسبی که میتونم بگم اگر در سبک سنتی وارد بشه بی شک موفق خواهد بود! خب تا اینجا به ظاهر این فاکتورها از سه جنس ناهمگون هستند!
    جمع بندی اینکه هیچ محدودیتی در تولید نغمه و صدا وجود نداره! مشروط براینکه تمام اجزا با هماهنگی و هارمونی به قطعه معنا و روح بدن. از تنظیم هم غافل نشیم که تمام اجزا میتونن مثل قطعات یک خودروی فاخر باشن که اگر به درستی فیکس نشن،عملا به هیچ کاری نمیان! ولی خوشبختانه این روزها شاهد رشد این سبک هستیم مثل گروههای : پالت،دنگ شو، وهمین چارتار! ذهنشون پویا و دمشون گرم...

5. 2 کاربر برای این پست از leilyruzbahany تشکر کرده اند:

مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    93883
    میانگین پست در روز
    0.14
    تشکر از پست
    1,043
    1,379 بار تشکر شده در 443 پست

شبکه های اجتماعی من

Add farhood72 on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 285/6
    Given: 378/0
    میزان امتیاز
    11

مدال های دریافت شده

سلام [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] جان...
    اگه بخوام از دیدگاه خودم، یه تعریفی داشته باشم، باید بگم یه نوع موسیقی ایه که از ادغام دو یا چند گونه ی مستقل موسیقی بوجود میاد. که البته در طول زمان این کار انجام ده و در سالهای اخیر بیشتر مورد توجه هنرمندان قرار گرفته...
    اما به نظر من، یکی از اهداف این کار، آشنایی بیشتر شنوندگان به سبک های مختلفه... بطور مثال وقتی سبک جز با فلامنکو تلفیق شد، اگرچه ابتدا بسیاری از شنوندگان(مخصوصا علاقه مندان به فلامنکوی سنتی) این تلفیق را مورد سرزنش قرار دادند، اما اینکار موجب این شد تا جزنوازان و جز پسندان، فلامنکو گوش بدن و برعکس...
    حرف توی این زمینه خیلی زیاده. ایشالا دوستان دیگه هم بیان و نظراتشونو بگن تا اطلاعاتمون راجع به این بحث بیشتر شه...
    البته فکر میکنم یه تاپیک توی همین زمینه وجود داشت... یادم نیست کی بود و کجا... اما بود (حافظه ی ماهی که میگن، اینه)
    موسیقی از فکر تراوش می کند و به قلب می نشیند "بتهوون"

7. 2 کاربر برای این پست از farhood72 تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    98473
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    135
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط farhood72 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید] جان...
    اگه بخوام از دیدگاه خودم، یه تعریفی داشته باشم، باید بگم یه نوع موسیقی ایه که از ادغام دو یا چند گونه ی مستقل موسیقی بوجود میاد. که البته در طول زمان این کار انجام ده و در سالهای اخیر بیشتر مورد توجه هنرمندان قرار گرفته...
    اما به نظر من، یکی از اهداف این کار، آشنایی بیشتر شنوندگان به سبک های مختلفه... بطور مثال وقتی سبک جز با فلامنکو تلفیق شد، اگرچه ابتدا بسیاری از شنوندگان(مخصوصا علاقه مندان به فلامنکوی سنتی) این تلفیق را مورد سرزنش قرار دادند، اما اینکار موجب این شد تا جزنوازان و جز پسندان، فلامنکو گوش بدن و برعکس...
    حرف توی این زمینه خیلی زیاده. ایشالا دوستان دیگه هم بیان و نظراتشونو بگن تا اطلاعاتمون راجع به این بحث بیشتر شه...
    البته فکر میکنم یه تاپیک توی همین زمینه وجود داشت... یادم نیست کی بود و کجا... اما بود (حافظه ی ماهی که میگن، اینه)
    فرهود جان! با خیلی از گفته هات موافقم!... منم منتظرم تا ببینم نظر بقیه دوستان چیه! ... والله نمی دونم! اگر چنین تاپیکی بود که کاش همونو ادامه می دادیم!... اما خوب دیگه! :)

9. کاربران زیر از piottel به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Rolling_Stone آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    104744
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    63
    145 بار تشکر شده در 59 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 53/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    10

من تخصصی در موسیقی ندارم اما نظرات خودمو با توجه به اطلاعات اندکی که در مورد دید کلی ای که خودم در مورد تلفیق دارم میگم

بطور کلی کلمه ی تلفیق وقتی به کار میاد که دو یا چند چیز ترکیب میشن . پس هیچ محدودیتی وجود نداره براش . محدودیت ها وقتی به وجود میاد که ما „اهدافی که دنبالشون هستیم رو مشخص کنیم” و هرچی این گزینه ها بیشتر بشه , محدودیت ها هم بیشتر میشه!
    پس همه چی برمیگرده به اهدافی که ما انتظار داریم و تعارفی که براش در نظر گرفته شده

توی موسیقی هم با توجه به همین دیدگاه ها و اهداف یک تلفیق از نظر افرادی خوشایند هست و از نظر افرادی دیگه ناخوشایند.
    برا همین من فک میکنم خیلی جاها بجای اینکه افراد بگن „این تلفیق نیست” باید بگن „این تلفیقی نیست که مد نظر من هست, پس از نظر من خوشایند نیست”. دلیل خوشایند بودن یا نبودن هم که مرتبط هست با علایق و نظرات شخصی

ممکنه یه نفر فقط بخاد با تعویض ساز ها , فقط و فقط یه جنس صدای جدید رو وارد یه موسیقی کنه و به این شکل یه ظاهر جدیدی از موسیقی رو نشون بده
    یا شخص دیگه تکنیک های نوازندگی از سبک های دیگه رو وارد سبک مد نظر میکنه و پتانسیل هاش رو بیشتر میکنه
    یا همچنین استفاده از قالب های هارمونی و ریتم ها , در سبک های دیگه ای که جزیی ازش نیستن , تلفیق محسوب میشه
    و ...

حالا ظرافت این تلفیق بستگی به اون سبک موسیقی داره و همچنین مهارت موزیسین داره.
    سبک موسیقی بسیاری از تعاریف اولیه و نتیجه ای که میطلبه رو مشخص میکنه و قاعدتا هرچه این „نتیجه ی طلبیده شده” از سوی یه موسیقی تعریف بیشتر و دقیقتری داشته باشه , محدودیت هارو برای موزیسین بیشتر میکنه.
    لازم به ذکره که این تعاریف در بین موزیسین های مختلف میتونه متفاوت باشه و هست.

فرض کنیم که یه موسیقی هست تمام فلسفه اش برای من ایجاد فضای رومانتیک هست و من میخام تلفیقی انجام بدم که این رمانتیک بودنش در نتیجه ی کار هم وجود داشته باشه
    خب قطعا وارد کردن خشونت به این موسیقی اصلا فکر خوبی نیست و هرکاری کنیم جور در نمیاد
    خب اینجا , „فقط رمانتیک بودن یه موسیقی” , محدودیت این موسیقی محسوب میشه که تلفیقی که انجام شده! , ناخوشایند هست
    در نهایت بنظرم کلی بودن بحثش و اینکه ارتباط مستقیم داره با نظرات شخصی افراد و وجود دید های مختلف در مورد سبک های مختلف موسیقی , صحبت کردن در موردش رو سخت میکنه و ارایه ی همچین سوالی رو شاید غلط (مگه اینکه تاکید سوال شما روی „به نظر شما” باشه و هدفتون نه اشنایی با تعریف تلفیق ! بلکه اشنایی با نظرات کاملا شخصی دوستان باشه)

چراکه اینکه یه کاری تلفیق هست یا خیر یه بحثه! (که میشه بصورت علمی و دقیق در موردش حرف زد) (من نمیتونم چون علم کافیش رو ندارم , اما توسط اساتید قبلا بحث شده)
    و اینکه حالا اینی که تلفیق هست خوشایند هست یا نه بحثی دیگه (که هرکسی میتونه نظرات شخصیش رو ارایه بده)

و خیلی از مشکلات در رد و بدر کردن نظرات از وقتی شروع میشه که این دو مورد رو باهم قاطی میکنن (حتی در بین اساتید!)

این بود انشای من :D
    اگه درهم برهم حرف زدم عذر میخوام

11. 2 کاربر برای این پست از Rolling_Stone تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    98473
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    135
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط Rolling_Stone [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    من تخصصی در موسیقی ندارم اما نظرات خودمو با توجه به اطلاعات اندکی که در مورد دید کلی ای که خودم در مورد تلفیق دارم میگم

بطور کلی کلمه ی تلفیق وقتی به کار میاد که دو یا چند چیز ترکیب میشن . پس هیچ محدودیتی وجود نداره براش . محدودیت ها وقتی به وجود میاد که ما „اهدافی که دنبالشون هستیم رو مشخص کنیم” و هرچی این گزینه ها بیشتر بشه , محدودیت ها هم بیشتر میشه!
    پس همه چی برمیگرده به اهدافی که ما انتظار داریم و تعارفی که براش در نظر گرفته شده

توی موسیقی هم با توجه به همین دیدگاه ها و اهداف یک تلفیق از نظر افرادی خوشایند هست و از نظر افرادی دیگه ناخوشایند...
    ممنون از نظرت رولینگ عزیز!... هدف من از طرح این سوال „اطلاع از نظرات کسانیه که بنوعی با موسیقی در ارتباطند”... همونجور که شما گفتی (با فکر می کنم که گفتی) ، „تلفیق در موسیقی” گستره وسیعی از تعاریف رو در بر می گیره!... و در نهایت „نمره دادن به هر شکلی از تلفیق” و یا „پذیرش اون” برمی گرده به حس شنونده!... اما جدا از اینکه این تلفیق در چه بعدی از ابعاد موسیقی انجام میشه (از تلفیق 2 سبک نوازندگی مختلف تا تلفیق مشترکات دونوع موسیقی) ، میتونه حالت „اختلاط” داشته باشه یا „امتزاج”... در حالت امتزاج نتیجه ای که از تلفیق حاصل میشه شکل جدیدی از موسیقیه که در عین دارا بودن هر دو وجه (و شاید چند وجه مختلف تلفیق شده) به هیچ کدوم شباهت نداره!... برای „دونوازی” اردشیر کامکار با „تساهوریدیس”... این یکی „کمانچه ایرانی” و او یکی „لیرای یونانی” میشه نام تلفیق بخودش بگیره، اما در نهایت کاری که شد این بود که „کامکار” ساز خودشو زد و „تساهوریدیس” هم ساز خودش... وجه مشترک (گام انتخابی مشترک)... :)

13. 2 کاربر برای این پست از piottel تشکر کرده اند:

Rolling_Stone آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    104744
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    63
    145 بار تشکر شده در 59 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 53/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    10

بله همینو گفتم :)

بعضی هستن که فقط یه سری خاصی از روش های تلفیق رو قبول میکنن و مثلا اگه بهشون بگی , بیا این اهنگ رو که توش تلفیق اینسترومنتل رخ داده گوش کن , کلا گوش نکرده ردش میکنن! یا طرف انقد معیار برا موسیقیش مشخص کرده که میاد میگه اینی که تو میخونی سنتی نیست چون خاننده ی موسیقی سنتی سرپا وانمیسته :|
    اما من خودم سر این قضیه چندان اصولگرا نیستم . معیار های زیادی نیست که بهش پایبند باشم . برا همین روش تلفیقی نیست که قبل از گوش کردن بهش بخوام ردش کنم. هرنوع تلفیقی میتونه پایه گذار شروع یه چیز جدید باشه

در همه ی شرایط هم مهمترین اصلی که برام در موسیقی مهمه , authentic بودن کار موزیسین هست. در مورد موسیقی تلفیقی هم همینطور
    تا موزیسین و موسیقیش و این ارتباطی که بینشون وجود داره رو باور نکنم از اون موسیقی نمیتونم لذت ببرم
    گاهی اوقات تو کارهای تلفیقی میبینم که طرف انگار به زور میخاد اون تلفیق رو به وجود بیاره. و فک میکنم که این ناشی ازعدم آشنایی ِ لازم و نداشتن مهارت کافی موزیسین باشه

15. 2 کاربر برای این پست از Rolling_Stone تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)