لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14

موضوع: شروع تار نوازی

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    100648
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    10
    14 بار تشکر شده در 6 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض شروع تار نوازی

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام به دوستای تار نواز عزیز
    من حدود 7 ساله که سه تار میزنم. و الان می خوام هم زمان با سه تار ، خودم تار هم تمرین کنم.
    چند تا مشکل دارم. یکی اینکه ریز زدن با مضراب تار برام سخته و هر کاری می کنم نمی تونم روان و نرم ریز بزنم و تمام مضرابهام بگیر نگیر داره، مخصوصا مضرابهای چپم. مضرابهام خیلی خشکه و اصلا خوش صدا و شیرین نیست.
    و موقع تار زدن دستم منقبض می شه و خیلی درد می گیره

لطفا بهم بگید برای اینکه صدای تار رو درست و حسابی بتونم در بیارم حدودا چه مدت باید تمرین کنم؟(با توجه به اینکه سه تار بلدم)
    یعنی چند ماه؟ و روزی چند ساعت؟ و بهتره که یک درس رو انتخاب کنم و هر روز فقط اوونو تمرین کنم تا مضرابها رو درش بیارم؟ و یا اینکه درسهای متفاوت بزنم؟ اگه که اینطوره برای هر درس چند روز وقت بزارم؟(چون مشکلم برای هر درس بگیر نگیر مضرابهاست)
    روزی بیشتر از 3 ساعت نمی تونم تمرین موسیقی کنم و باید نصفه این زمان رو هم واسه سه تارم بذارم.
    اگه کسی می تونه یه برنامه قشنگ و مرتب واسه تار بهم بده.
    ممنونم از همتون

2. کاربران زیر از parvane64 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

3. # ADS

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    83168
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    11
    47 بار تشکر شده در 20 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام...
    من موافق با درخواست شما نیستم... به عقیده من شما در این مورد باید زمان صرف کنید و با یک استاد شناخته شده و صاحب نظر مشورت کنید و ازشون راهنمایی بخواید... جدای این موضوع آشنا بودن با ساز سه تار توجیح مناسبی برای یادگیری تار توسط خودتون نیست و باعث میشه تار رو عین سه تار بزنید مثل ویولن نوازهایی که کمانچه رو مدل ویلون میزنند در صورتی که هر کدام ظرافت ها و تکنیک های خاص خودش رو داره... حتما با یک استاد شناخته شده که خروجی های خوبی داشته شروع به آموزش کنید تا بتونید این هنر و اصالت هاش رو درست فرا بگیرید و حفظ کنید و دانشتون رو به شیوه ی صحیح به شنونده و علاقه مندان به موسیقی ارائه بدید. شما چه بخواهید چه نخواهید در قبال هر شنونده ای حتی یک فرد معمولی مسئول هستید و در واقع با نواختنتون دارید نوعی از موسیقی رو به دیگران معرفی میکنید . حتی شما در قبال اون ساز و تاریخچه ی موسیقی مسئولید, زیرا برای حفظ و نگهداری و تکاملش و منحرف نشدنش از یک مسیر درست همراه با حفظ اصالت ها, خون دل های فراوانی خورده شده... همگی ما باید به این نکته توجه داشته باشیم که برای هر سازی و این هنر, زحمت های فراونی کشیده شده و همگی نزد ما به امانت هستند, پس در حفظ و نگهداری و انتقالشون به شیوه ای درست و آن چیزی که هست کوشا باشیم.
    ویرایش توسط ghaab : Saturday 17 May 2014 در ساعت 09:01 PM

5. 2 کاربر برای این پست از ghaab تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    100648
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    10
    14 بار تشکر شده در 6 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط ghaab [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام...
    من موافق با درخواست شما نیستم... به عقیده من شما در این مورد باید زمان صرف کنید و با یک استاد شناخته شده و صاحب نظر مشورت کنید و ازشون راهنمایی بخواید... جدای این موضوع آشنا بودن با ساز سه تار توجیح مناسبی برای یادگیری تار توسط خودتون نیست و باعث میشه تار رو عین سه تار بزنید مثل ویولن نوازهایی که کمانچه رو مدل ویلون میزنند در صورتی که هر کدام ظرافت ها و تکنیک های خاص خودش رو داره... حتما با یک استاد شناخته شده که خروجی های خوبی داشته شروع به آموزش کنید تا بتونید این هنر و اصالت هاش رو درست فرا بگیرید و حفظ کنید و دانشتون رو به شیوه ی صحیح به شنونده و علاقه مندان به موسیقی ارائه بدید. شما چه بخواهید چه نخواهید در قبال هر شنونده ای حتی یک فرد معمولی مسئول هستید و در واقع با نواختنتون دارید نوعی از موسیقی رو به دیگران معرفی میکنید . حتی شما در قبال اون ساز و تاریخچه ی موسیقی مسئولید, زیرا برای حفظ و نگهداری و تکاملش و منحرف نشدنش از یک مسیر درست همراه با حفظ اصالت ها, خون دل های فراوانی خورده شده... همگی ما باید به این نکته توجه کنیم که برای هر سازی و این هنر, زحمت های فراونی کشیده شده و همگی نزد ما به امانت هست, پس در حفظ و نگهداری و انتقالش به شیوه ی درست و آن چیزی که هست کوشا باشیم.
    بله درست می گید شما.
    من نحوه ی گرفتن مضراب و حرکت دست رو نزد استاد خودم یاد گرفتم.
    ولی به جز این چیزه دیگه ایی راجع به تار نیست که بخوام یاد بگیرم و فکر کنم فقط باید تمرین کنم...
    نظرتون چیه؟ به نظر شما حتی با دونستن طرز مضراب کرفتن و زدن، باز نیاز به استاد دارم؟
    اخه استاد قراره چیو یادم بده؟

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    83168
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    11
    47 بار تشکر شده در 20 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

من نظرم رو و هر چیزی رو که لازم بود و باید گفت در نوشته هام به شما عرض کردم... امیدوارم موفق باشید.
    ویرایش توسط ghaab : Saturday 17 May 2014 در ساعت 11:07 PM

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657
    3,206 بار تشکر شده در 1,404 پست

شبکه های اجتماعی من

Add r_a_m_i_n on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 72/9
    Given: 3/3
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط parvane64 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام به دوستای تار نواز عزیز
    من حدود 7 ساله که سه تار میزنم. و الان می خوام هم زمان با سه تار ، خودم تار هم تمرین کنم.
    چند تا مشکل دارم. یکی اینکه ریز زدن با مضراب تار برام سخته و هر کاری می کنم نمی تونم روان و نرم ریز بزنم و تمام مضرابهام بگیر نگیر داره، مخصوصا مضرابهای چپم. مضرابهام خیلی خشکه و اصلا خوش صدا و شیرین نیست.
    و موقع تار زدن دستم منقبض می شه و خیلی درد می گیره

لطفا بهم بگید برای اینکه صدای تار رو درست و حسابی بتونم در بیارم حدودا چه مدت باید تمرین کنم؟(با توجه به اینکه سه تار بلدم)
    یعنی چند ماه؟ و روزی چند ساعت؟ و بهتره که یک درس رو انتخاب کنم و هر روز فقط اوونو تمرین کنم تا مضرابها رو درش بیارم؟ و یا اینکه درسهای متفاوت بزنم؟ اگه که اینطوره برای هر درس چند روز وقت بزارم؟(چون مشکلم برای هر درس بگیر نگیر مضرابهاست)
    روزی بیشتر از 3 ساعت نمی تونم تمرین موسیقی کنم و باید نصفه این زمان رو هم واسه سه تارم بذارم.
    اگه کسی می تونه یه برنامه قشنگ و مرتب واسه تار بهم بده.
    ممنونم از همتون
    درود دوست عزیز... به نظر اینجانب... خب این مشکلات شما طبیعیه... مخصوصا در ریز... به طور کل به نظر من اولین مشکل جدی که نوازندگان در طی آموزش بهش برمیخورند همین „ریز” زدنه... نه تنها در تار و سه تار بلکه در سازهای دیگه هم کار دشواریه... به نظر من شما یکسال اول آموزش تار رو کلاس برو... بعدش شاید خودتون بتونید با استدال موسیقی خودتون بسنجید و فرق سونوریته ی سه تار و تار رو متوجه بشید و با اثار اساتید مقایسه کنید و به صدادهی مطلوب در تار برسید... کما اینکه تار ریزه کاری های زیادی داره و همین که شما یکباره مضرابت تغییر کرده کارو خیلی سخت میکنه...
    خودِ من هم در ابتدا سالها تار میزدم... و وقتی که خواستم سه تارو شروع کنم.. علارغم اینکه آشنایی داشتم با سه تار اما . حدود یکی دو سال کلاس رفتم مجددا .
    ویرایش توسط r_a_m_i_n : Monday 19 May 2014 در ساعت 11:34 AM
    دو چيز انتها ندارد....يكي پهناي كهكشانها...دومي حماقت انسانها...البته در مورد اولي چندان مطمئن نيستم ( آلبرت انيشتن )

9. کاربران زیر از r_a_m_i_n به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    100648
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    10
    14 بار تشکر شده در 6 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

ممنونم ازتون... فکر کنم الان دیگه همین کار رو بکنم

11. 2 کاربر برای این پست از parvane64 تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    109878
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    1 بار تشکر شده در 1 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    0

با سلام
    دوست عزیز چون دسته سه تار نسبت به تار باریکه این مشکل واسه منم پیش اومده بوده ..
    با توجه به اینکه شما 7 سال سه تار میزنین یعنی اینکه صدا ها رو میشناسید و فقط برای نواختن مشکل
    ایجاد میشه بنظر من شما بهتره تکه تکه نت هارو بزنین مثلا فقط یه ربع الی نیم ساعت فقط دو ر می بزنین بعد استراحت
    و نت های بقیه به همین شکل ادامه بدین البته در روز های اول یکم کمتر تا زیاد خسته نشین بعد بیشترش کنین و در عرض
    چن ماه میتونین تقریبا راه بیافتین و مضراب رو بهتر بزنین
    و از لحاظ اینکه شما ابتدا سه تار رفتین و الان میخوان تار بزنین بعد عادت کردن انگشتان میتونید صدای دلنشین تری نسبت به افرادی
    که از اول تار زدن ایجاد کنید،
    ویرایش توسط lion_heart : Saturday 21 June 2014 در ساعت 05:08 PM

13. کاربران زیر از lion_heart به خاطر این پست تشکر کرده اند:

miladas آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42113
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    42
    50 بار تشکر شده در 36 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 4/0
    Given: 2/0
    میزان امتیاز
    14

دوستان همه چيز رو گفتن فقط چند تا چيز با اجازه مخصوصا آقا رامين بگم 1-سعي كن حتما مضرابتو شل بگيري يعني تو دستت بازي كنه وقتي به سيم مضراب راست زدي سر مضراب بره بالا و چپ برعكس يهني بره پايين بايد خيلي شل بگيري2-جاي مضراب زدن خيلي مهمه كه دقيق كجا ميخوره اگه ميخواي بدوني دقيقش كجاست بعد خرك 4 تا انگشت كه به هم بچسبونه بزاري كنار خرك مكان دقيق مضراب خور رو ميگه3-اول سعي كن مضراب چپ و راستت رو درست كني بعد برو سر ريز زدن 4-در بين سيم هاي ديگه هم حتما تمرين كن ديگه چيزي به ذهنم نمياد راستي اگه ميتوني كتاب 1 ساكت رو اونجاهايي كه نوشته مخصوص مضراب رو حتما بشين كار كن عاليه موفق باشي

15. 4 کاربر برای این پست از miladas تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    100648
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    10
    14 بار تشکر شده در 6 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط lion_heart [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    با سلام
    دوست عزیز چون دسته سه تار نسبت به تار باریکه این مشکل واسه منم پیش اومده بوده ..
    با توجه به اینکه شما 7 سال سه تار میزنین یعنی اینکه صدا ها رو میشناسید و فقط برای نواختن مشکل
    ایجاد میشه بنظر من شما بهتره تکه تکه نت هارو بزنین مثلا فقط یه ربع الی نیم ساعت فقط دو ر می بزنین بعد استراحت
    و نت های بقیه به همین شکل ادامه بدین البته در روز های اول یکم کمتر تا زیاد خسته نشین بعد بیشترش کنین و در عرض
    چن ماه میتونین تقریبا راه بیافتین و مضراب رو بهتر بزنین
    و از لحاظ اینکه شما ابتدا سه تار رفتین و الان میخوان تار بزنین بعد عادت کردن انگشتان میتونید صدای دلنشین تری نسبت به افرادی
    که از اول تار زدن ایجاد کنید،
    خیلی جالب بود چون دقیقا الان خودمم هم به همین نتیجه رسیدم... یعنی مثلا نیم ساعت شلال می زنم روی تمام پرده های سیم اول و ...
    کلا بهترین کار فعلا اتود هست... باید فقط اتود بزنم
    ممنونم از راهنماییتون

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط miladas [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوستان همه چيز رو گفتن فقط چند تا چيز با اجازه مخصوصا آقا رامين بگم 1-سعي كن حتما مضرابتو شل بگيري يعني تو دستت بازي كنه وقتي به سيم مضراب راست زدي سر مضراب بره بالا و چپ برعكس يهني بره پايين بايد خيلي شل بگيري2-جاي مضراب زدن خيلي مهمه كه دقيق كجا ميخوره اگه ميخواي بدوني دقيقش كجاست بعد خرك 4 تا انگشت كه به هم بچسبونه بزاري كنار خرك مكان دقيق مضراب خور رو ميگه3-اول سعي كن مضراب چپ و راستت رو درست كني بعد برو سر ريز زدن 4-در بين سيم هاي ديگه هم حتما تمرين كن ديگه چيزي به ذهنم نمياد راستي اگه ميتوني كتاب 1 ساكت رو اونجاهايي كه نوشته مخصوص مضراب رو حتما بشين كار كن عاليه موفق باشي

سلام
    نکته های خیلی عالی گفتید ممنونم و کتاب ساکت رو هم حتما می خرم
    ممنون

b_shahri آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    72468
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    54
    12 بار تشکر شده در 8 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow b_shahri On Twitter Add b_shahri on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام من یه مدت سه تار کار کردم دیروز یه تار با مهر شیدا خریدم 1200 میخوام تار نوازی رو شروع کنم از اساتید محترم اگه نکته نظری دارند که بدردم بخوره لطف کنن درضمن میخوام از رو کتابهای اول و دوم روح الله خالقی کار کنم

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    109019
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    3
    6 بار تشکر شده در 6 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

اگه برای سه‌تار کتاب استاد علیزاده رو کار کردید، همون برای تار هم خیلی خوبه ولی سعی کنید سطح نوازندگی خودتون رو به مرحله‌ای برسونید که وارد ردیف‌نوازی بشید. در این صورت، میتونید اولاً با ساختار جملات موسیقی دستگاهی آشنا بشید و همینطور تکنیک‌های بسیار خوبی که در ردیف هست و در جاهای دیگه پیدا نمیشه، پیدا میکنید.

من ردیف‌نوازی رو واقعاً دوست دارم.

یه موضوع دیگه‌ای هم هست. به قول جناب پیرنیاکان، میرزاعبدالله یا آقاحسین‌قلی در زمان خودشون که اتود نمی‌زدند. همین ردیف رو کار می‌کردند اما همچنان بزرگترین استادهای تارنوازی هستند.

به نظر من، افزایش تکنیک با قطعه پیش بره بهتره. مثلاً اگر مضراب راست-راست-چپ رو کسی بلد نباشه، میتونه کمی تمرین کنه و بره سمت اینکه شورانگیز علیزاده را کار کنه. چون شورانگیز علیزاده تماماً مضراب راست-راست-چپ هست ولی میبینیم با همین نوع مضراب، چه کار عالی‌ای ساخته شده.

در کل من بیشتر موافق هستم که متن نوازندگی، ردیف باشه و در کنار ردیف، روی قطعات ساده یا سنگین هم کار بشه.

مثلاً اگر شما ردیف دستگاه ماهور رو زدید و به راک رسیدید، میتونید پیش‌درآمد راک ماهور رو کار کنید.

اگر ردیف دستگاه نوا رو زدید؛ میتونید چهارمضراب نوا اثر صبا رو بزنید.

اینطوری، هم به تکنیک کمک میکنه، هم به شناخت ردیف، هم اینکه تا حدودی هدفمند هست کار و با شناخت موضوعات پیش میره.
    ویرایش توسط mohammadOa : Monday 30 June 2014 در ساعت 01:01 PM

19. کاربران زیر از mohammadOa به خاطر این پست تشکر کرده اند:

miladas آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    42113
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    42
    50 بار تشکر شده در 36 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 4/0
    Given: 2/0
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadOa [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    اگه برای سه‌تار کتاب استاد علیزاده رو کار کردید، همون برای تار هم خیلی خوبه ولی سعی کنید سطح نوازندگی خودتون رو به مرحله‌ای برسونید که وارد ردیف‌نوازی بشید. در این صورت، میتونید اولاً با ساختار جملات موسیقی دستگاهی آشنا بشید و همینطور تکنیک‌های بسیار خوبی که در ردیف هست و در جاهای دیگه پیدا نمیشه، پیدا میکنید.

یه موضوع دیگه‌ای هم هست. به قول جناب پیرنیاکان، میرزاعبدالله یا آقاحسین‌قلی در زمان خودشون که اتود نمی‌زدند. همین ردیف رو کار می‌کردند اما همچنان بزرگترین استادهای تارنوازی هستند.

به نظر من، افزایش تکنیک با قطعه پیش بره بهتره. مثلاً اگر مضراب راست-راست-چپ رو کسی بلد نباشه، میتونه کمی تمرین کنه و بره سمت اینکه شورانگیز علیزاده را کار کنه. چون شورانگیز علیزاده تماماً مضراب راست-راست-چپ هست ولی میبینیم با همین نوع مضراب، چه کار عالی‌ای ساخته شده.

در کل من بیشتر موافق هستم که متن نوازندگی، ردیف باشه و در کنار ردیف، روی قطعات ساده یا سنگین هم کار بشه.

مثلاً اگر شما ردیف دستگاه ماهور رو زدید و به راک رسیدید، میتونید پیش‌درآمد راک ماهور رو کار کنید.

اینطوری، هم به تکنیک کمک میکنه، هم به شناخت ردیف، هم اینکه تا حدودی هدفمند هست کار و با شناخت موضوعات پیش میره.
    بله همين طور هست ك شما ميفرماييد ولي اتود يك ميانبر محسوب ميشه كه كار نوازنده رو راحت ميكنه شما فكرشو بكنيد همين مضراب راست راست چپ رو شما از قبل كار نكرديد ولي بعد يك دفعه شورانگيز عليزاده رو بگن بزن قطعه به اون سنگيني رو معلومه كم مياره به نظر من اتود حتما نيازه و مهمه

b_shahri آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    72468
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    54
    12 بار تشکر شده در 8 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow b_shahri On Twitter Add b_shahri on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammadOa [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

سلام مجدد ممنون از راهنمائی های شما من سه تار از کتاب استاد ذوالفنون کار کردم البته فقط کتاب اول تموم کردم نمیدونم که چطور شد چه حالی شدم دیگه دلم نمی رفت که سه تار بردارم و تمرین کنم این حس یک سال ادامه داشت تا جایی پیش رفت که سه تار و چند تا ساز دیگه داشتم بردم دادم به یکی از فروشگاههای آلت موسیقی برام بفروشه یک ماه بعدش که سرزدم به اون فروشگاه بازم نمیدونم چه حسی بود که بهم گفت تار بخرم و این کار رو هم انجام دادم هنوز تمرین شروع نکردم کتابهای استاد علیزاده ، ساکت و خالقی رو دارم البته کتابهای استاد علیزاده برای سه تار دلم میخواد با کتاب استاد خالقی شروع کنم اگه نظر شما مثبت شروع کنم اگه نه که پیشنهاد بهتری دارید لطف کنید.
    و درمورد اینکه فرمودید ردیف کار کنم نظر آقای miladas به من نزدیکتر تو کتابهای استاد ذوالفنون هم رو این مورد تاکید شده ترتیب قطعات آمورشی به نحوی است که تو هر درس یک تکنیک آموزش میبینی که برای درس بعدی به درد میخوره و تا آخر کتاب هم این مورد رعایت شده

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    109019
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    3
    6 بار تشکر شده در 6 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط miladas [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    بله همين طور هست ك شما ميفرماييد ولي اتود يك ميانبر محسوب ميشه كه كار نوازنده رو راحت ميكنه شما فكرشو بكنيد همين مضراب راست راست چپ رو شما از قبل كار نكرديد ولي بعد يك دفعه شورانگيز عليزاده رو بگن بزن قطعه به اون سنگيني رو معلومه كم مياره به نظر من اتود حتما نيازه و مهمه
    بله فرمایش شما کاملاً درسته.
    در واقع نمیشه کسی راست-راست-چپ رو بلد نباشه و بره شورانگیز بزنه. ولی همین نوع مضراب رو ما در ردیف بسیار میبینیم. از ماهور و شور تا راست‌پنجگاه این نوع مضراب هستش.
    بنابراین با تسلط به این نوع مضراب میشه رفت سمت شورانگیز علیزاده.

البته اتود زدن هم خوبه. یه وقت‌هایی لازم هم میشه و انصافاً هم کمک میکنه اما شخصاً میگم علاقمندم که همیشه متن نوازندگی ردیف موسیقی ایرانی باشه. رسیدن به مرحله‌ای که وارد ردیف‌نوازی بشیم هم فکر نمیکنم بیشتر از 2 تا حداکثر 3 سال طول بکشه. ولی بعد از اون شخص میتونه با دقت بیشتری کارهای موسیقی ایرانی رو گوش کنه. شجریان که گوش میکنه، وقتیکه متوجه میشه فلان گوشه اجرا میشه، لذت خاصی بهش دست میده... :)
    ویرایش توسط mohammadOa : Tuesday 1 July 2014 در ساعت 11:15 AM

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)