لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: درخواست کمک برای انتخاب ساز

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    108352
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    3
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض درخواست کمک برای انتخاب ساز

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام. وقت همگی بخیر
    من قصد انتخاب یک ساز رو داشتم برای اینکه تابستون کار کنم روش. ولی نتونستم انتخابی کنم. خواستم از چند نفر هم راهنمایی بگیرم.
    اول از شرایط خودم بگم، که تا حالا نه پایه موسیقی و نه نوع خاصی ساز رو اموزش ندیدم و تقریبا چیز خاصی جز لذت بردن ازش نمیدونم! نمیخوام تسلط نسبی روی ساز انتخابیم مدت خیلی زیادی طول بکشه! چون واسه علاقه شخصیم میخوام یاد بگیرم.
    من به موسیقی سنتی علاقه دارم و تکنوازی های سازهای مختلف رو هم گوش کردم و از بینشون سه تار، تار و تنبور رو بیشتر دوست دارم. هرچند سنتور هم خیلی زیباست. با راهنمایی چند نفر فهمیدم که تار نسبتا سخته یادگیریش، من هم نه به عنوان یه حرفه، بلکه واسه علاقه و دل خودم دوست دارم یاد بگیرم. تنبور رو اصلا نمی دونم چطور هست. اگه بشه راهنمایی کنید.
    خودم سه تار رو انتخاب کردم ولی چندجا بهم گفتن که سه تار بخاطر صدای کمش زیاد واسه تکنوازی مناسب نیست! هرچند خودم هم تعجب کردم.
    میدونم در نهایت ساز انتخابیم باید دلنشین خودم باشه ولی
    ممنون میشم راهنمایی جامعی در مورد انتخاب ساز، چه بین اینایی که گفتم و چه چیزی که ذکر نکردم، بفرمایید. همینطور در مورد سختی نسبی اون ساز نسبت به بقیه.
    ویرایش توسط AHashemi : Friday 30 May 2014 در ساعت 02:22 PM

2. # ADS

یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    20400
    میانگین پست در روز
    0.28
    تشکر از پست
    4,388
    3,737 بار تشکر شده در 1,370 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 384/4
    Given: 1,625/1
    میزان امتیاز
    16

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط AHashemi [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام. وقت همگی بخیر
    من قصد انتخاب یک ساز رو داشتم برای اینکه تابستون کار کنم روش. ولی نتونستم انتخابی کنم. خواستم از چند نفر هم راهنمایی بگیرم.
    اول از شرایط خودم بگم، که تا حالا نه پایه موسیقی و نه نوع خاصی ساز رو اموزش ندیدم و تقریبا چیز خاصی جز لذت بردن ازش نمیدونم! نمیخوام تسلط نسبی روی ساز انتخابیم مدت خیلی زیادی طول بکشه! چون واسه علاقه شخصیم میخوام یاد بگیرم.
    من به موسیقی سنتی علاقه دارم و تکنوازی های سازهای مختلف رو هم گوش کردم و از بینشون سه تار، تار و تنبور رو بیشتر دوست دارم. هرچند سنتور هم خیلی زیباست. با راهنمایی چند نفر فهمیدم که تار نسبتا سخته یادگیریش، من هم نه به عنوان یه حرفه، بلکه واسه علاقه و دل خودم دوست دارم یاد بگیرم. تنبور رو اصلا نمی دونم چطور هست. اگه بشه راهنمایی کنید.
    خودم سه تار رو انتخاب کردم ولی چندجا بهم گفتن که سه تار بخاطر صدای کمش زیاد واسه تکنوازی مناسب نیست! هرچند خودم هم تعجب کردم.
    میدونم در نهایت ساز انتخابیم باید دلنشین خودم باشه ولی
    ممنون میشم راهنمایی جامعی در مورد انتخاب ساز، چه بین اینایی که گفتم و چه چیزی که ذکر نکردم، بفرمایید. همینطور در مورد سختی نسبی اون ساز نسبت به بقیه.
    سلام. من در موسیقی ایرانی هیچ سررشته ای ندارم. اما اینو میدونم که سه تار بخاطر صدای کمش واسه گروه نوازی مناسب نیست و برای تکنوازی مناسبه. (که البته نه اینکه نشه باهاش همنوازی کرد!)
    به نظرمن، سازی که بیشتر به صداش علاقه دارید رو انتخاب کنید و به این حرفها که کدوم سختتره و کدوم آسونتره فکرنکنید. موسیقی کلا سخته!

4. 3 کاربر برای این پست از you3f تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    108352
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    3
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط yoosef_music [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام. من در موسیقی ایرانی هیچ سررشته ای ندارم. اما اینو میدونم که سه تار بخاطر صدای کمش واسه گروه نوازی مناسب نیست و برای تکنوازی مناسبه. (که البته نه اینکه نشه باهاش همنوازی کرد!)
    به نظرمن، سازی که بیشتر به صداش علاقه دارید رو انتخاب کنید و به این حرفها که کدوم سختتره و کدوم آسونتره فکرنکنید. موسیقی کلا سخته!
    که اینطور. من هم با شنیدن این تعجب کردم چون اکثرا تکنوازی های سه تار زیاد هست!
    ممنون

- - - Updated - - -

اگه کسی براش ممکنه یه توضیحی هم در مورد سنتور بده. مقایسه قیمتش با سه تار و اینکه برای تسلط نسبی بهش بیشتر از سه تار وقت و تمرین لازم هست یا نه؟

raha72 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    68033
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    89
    70 بار تشکر شده در 30 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 22/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    12

در مورد ساز سنتور که ساز خود منم هست خدمتتون بگم که این ساز وسعت صدایی خوبی در میان سازهای ایرانی داره و از سازهایی هست که قابلیت های زیادی برای گروه نوازی و تک نوازی داره درمورد سختی و آسونی هم به شدت با دوستان موافقم که سختی ملاک نیست و سلیقه ی شخصی هرکس از همه مهمتره ولی با توجه به روندی که برای خودم داشته و با توجه به اینکه من ساز سه تار رو هم کمی آموزش دیدم باید بگم که شروع سنتور البته آسونتره و زودتر به نواختن قطعات میرسه ولی سه تار تا مدتی به تمرین نت ها می پردازه الته سنتور یه کم که پیش میره به شدت سخت تر میشه و برای تسلط باید تا دو سه برابر قبل وقت بزارید. موفق باشید

7. 3 کاربر برای این پست از raha72 تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    98473
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    135
    146 بار تشکر شده در 87 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 24/0
    Given: 1/1
    میزان امتیاز
    11

چرا رو کیبورد متمرکز نمیشین؟ راحتتر از بقیه سازها صداش در میاد! رنج وسیع قیمتی هم داره! هم سواریه ... هم باری!... اما دوست من اگه از من ناراحت نشین این تجربه سالیان سال غلتِ غلط زدن در عالم موسیقیه... „کسی که از قبل از ساز بدست گرفتن دنبال دونستن مدت زمان یادگیریه سازه... معمولا ادامه دهنده این راه نیست”... بهر حال کیبورد و هم سنتور... هر کدوم در جایگاه خودشون سهل تر صدای خوش ازشون درمیاید! فکر می کنم سر و کله زدن با سه تار زودتر از موسیقی دلزده تون کنه! موفق باشید :)
    ویرایش توسط piottel : Friday 30 May 2014 در ساعت 10:06 PM

9. کاربران زیر از piottel به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    108352
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    3
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط raha72 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    در مورد ساز سنتور که ساز خود منم هست خدمتتون بگم که این ساز وسعت صدایی خوبی در میان سازهای ایرانی داره و از سازهایی هست که قابلیت های زیادی برای گروه نوازی و تک نوازی داره درمورد سختی و آسونی هم به شدت با دوستان موافقم که سختی ملاک نیست و سلیقه ی شخصی هرکس از همه مهمتره ولی با توجه به روندی که برای خودم داشته و با توجه به اینکه من ساز سه تار رو هم کمی آموزش دیدم باید بگم که شروع سنتور البته آسونتره و زودتر به نواختن قطعات میرسه ولی سه تار تا مدتی به تمرین نت ها می پردازه الته سنتور یه کم که پیش میره به شدت سخت تر میشه و برای تسلط باید تا دو سه برابر قبل وقت بزارید. موفق باشید
    خیلی ممنون از راهنماییتون. برای شروع سنتور سازی با چه قیمت نیاز هست که هم برای شروع خوب باشه و هم سریع احتیاج به ارتقاش نباشه و با پیشرفت خودم هنوز هم برام مناسب باشه؟

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط piottel [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    چرا رو کیبورد متمرکز نمیشین؟ راحتتر از بقه سازها صداش در میاد! رنج وسیع قیمتی هم داره! هم سواریه ... هم باری!... اما دوست من اگه از من ناراحت نشین این تجربه سالیان سال غلط زدن در عالم موسیقیه... „کسی که از قبل از ساز بدست گرفتن دنبال دونستن مدت زمان یادگیریه سازه... معمولا ادامه دهنده این راه نیست”... بهر حال کیبورد و هم سنتور... هر کدوم در جایگاه خودشون سهل تر صدای خوش ازشون درمیاید! فکر می کنم سر و کله زدن با سه تار زودتر از موسیقی دلزده تون کنه! موفق باشید :)
    چون مدت زیادی هست موسیقی سنتی ایرانی رو دنبال می کنم بیشتر به سازهای ایرانی علاقه دارم و با روحیه م می سازه!
    دنبال سختی یا مدت زمان یادگیری نیستم! فقط برای این میخوام بدونم که من سابقه ای در نوازندگی ندارم و حتی اصول و پایه ش رو هم بلد نیستم و به خاطر علاقه و ارضای روحیه شخصیم میخوام یاد بگیرم. پس نمیخوام مثلا چندسال بکشه تا بتونم تسلط نسبی ای پیدا کنم.

ممنون از راهنماییتون. استفاده کردم

raha72 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    68033
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    89
    70 بار تشکر شده در 30 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 22/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    12

در قسمت سنتور یه تاپیک خرید سنتور،مشاوره داریم که اگه سر بزنید می تونید اطلاعات خوبی به دست بیارید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)