لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: انتخاب سنتور به عنوان ساز دوم

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    100648
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    10
    14 بار تشکر شده در 6 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض انتخاب سنتور به عنوان ساز دوم

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام بچه ها
    من نزدیکه 7 ساله که سه تار میزنم. الان می خوام یه ساز دوم انتخاب کنم و شروع کنم.
    سازی که صداش با سه تار متفاوت باشه. خیلی دوست داشتم ویولون و یا پیانو باشه ولی خوب اوونها هم برای یادگیری زمان خیلی خیلی زیادی احتیاج دارن.
    چند روزه دارم به سنتور فکر می کنم. شنیدم سنتور در بین سازهای ایرانی سخت ترین سازه. این واقعیت داره؟
    با توجه به اینکه سنتور قراره سازه دوم من باشه به نظرتون چقدر زمان لازمه تا راه بیفتم؟

2. # ADS

z_m آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    29398
    میانگین پست در روز
    0.15
    تشکر از پست
    1,289
    1,898 بار تشکر شده در 658 پست

شبکه های اجتماعی من

Add z_m on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 7/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    14

درود... خانم پروانه :)
    من هم مثل شما قبل از فراگیری سنتور 2 -3 سال سه تار میزدم ... اما بعدش به سنتور خیلی علاقه مند شدم... و اینکه فرمودید سنتور سخت ترین ساز هست، به نظر من اینطور نیست اتفاقا به نسبت تار یا سه تار خیلی راحت تر هست... و یادگیریش هم سریعتر مخصوصا برای شما که خیلی از نکات موسیقی رو و ریتم و غیره رو میدونید ... برای من که اینطور بوده چون سنتور ساز دومم بود خیلی زودتر از بقیه بچه ها پیشرفت کردم... ولی مهمتر از همه اینا به نظرم علاقه به سازی هست که انتخاب میکنید... اگر سازی رو انتخاب میکنید مطمئن باشید که شیفته اون ساز هستید... اونوقت خیلی از موانع برداشته میشه...
    آه که یک دیده بیدار نیست
    هیچ کس از درد خبر دار نیست

4. 4 کاربر برای این پست از z_m تشکر کرده اند:

کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    93158
    میانگین پست در روز
    0.17
    تشکر از پست
    1,275
    1,280 بار تشکر شده در 578 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 406/0
    Given: 601/0
    میزان امتیاز
    11

براي كسي كه موسيقي رو مي شناسه وتا يه جايي پيش رفته هيچ سازي سخت نيست.
    آیه‌های اشک من تفسیر می‌شد، بد نبود
    دل اگر از غصه خوردن سیر می‌شد، بد نبود
    شور ماتم، دشتی غم، بغض‌های اصفهان
    در بیات ترک شب تحریر می‌شد، بد نبود..

6. 3 کاربر برای این پست از danesh72 تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    100648
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    10
    14 بار تشکر شده در 6 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط z_m [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    درود... خانم پروانه :)
    من هم مثل شما قبل از فراگیری سنتور 2 -3 سال سه تار میزدم ... اما بعدش به سنتور خیلی علاقه مند شدم... و اینکه فرمودید سنتور سخت ترین ساز هست، به نظر من اینطور نیست اتفاقا به نسبت تار یا سه تار خیلی راحت تر هست... و یادگیریش هم سریعتر مخصوصا برای شما که خیلی از نکات موسیقی رو و ریتم و غیره رو میدونید ... برای من که اینطور بوده چون سنتور ساز دومم بود خیلی زودتر از بقیه بچه ها پیشرفت کردم... ولی مهمتر از همه اینا به نظرم علاقه به سازی هست که انتخاب میکنید... اگر سازی رو انتخاب میکنید مطمئن باشید که شیفته اون ساز هستید... اونوقت خیلی از موانع برداشته میشه...
    سلام... شما حدودا بعد از چه مدتی تو سنتور راه افتادید؟ آخه اکثرا برای تسلط به سنتور زمانی حدود 10 سال رو پیش بینی می کنند.
    و دیگه اینکه من علاوه بر اینکه عاشق موسیقی سنتی ایرانی هستم به کلاسیک غربی هم خیلی علاقه دارم... ساعتها می شینم و به سمفونی های معروف گوش می دم. خیلی دوست داشتم ساز دومم سازی باشه که کلاسیک کار کنم ولی ویولون و پیانو واقعا زمان می خواد و باید حرفه ایی دنبال بشن و من نمی تونم هم زمان با سه تار دنبالشون کنم(چون الان نمی خوام سه تار رو کنار بزارم)
    نظر شما چیه؟

ehsanparty آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    62255
    میانگین پست در روز
    0.07
    تشکر از پست
    163
    437 بار تشکر شده در 205 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 38/5
    میزان امتیاز
    12

مدال های دریافت شده

هر سازی فراگیریش سخته و ازآن سخت تر داشتن اراده و پشتکار است...
    اینکه فرمودید چند سال طول میکشه یاد بگریم اشتباهست... موسیقی (یا هر هنر دیگری) مانند نردبان بی انتها است. هر مقدار که پیشرفت می کنید، مقدار بیشتری از پله ها را می بینید. اگر منظورتان دوره مبتدی است، بطور میانگین دوره ابتدایی برای هر سازی معمولاً 3 تا 5 سال است.
    همچنین اینکه بگوییم این سخت تر است یا آن یکی درست نیست... روزی از استاد کسایی (اگر اشباه نکنم...) پرسیدند نی سخت تر است یا پیانو ... فرمودند تا کی بزنه؟
    هر سازی سختی و تکنیک خودش را دارد.. اینکه گفته میشود سنتور سخت است در واقع تفاوتی است که با سازهای دیگر دارد مثلا نسبت به تار و سه تار محدود تر است و برای هر دستگاه باید کوک ساز عوض شود... و همینکه مانند تار و سه تار نمیتوانید ساز را در آغوش بگیرد و با مضراب باید با ساز ارتباط برقرار کنید. ولی از انجایی که مانند پیانو از قبل کوک شده است و تمام نت ها اماده است در اپتدا صدای دلنشینی دارد.

در مورد سوال بعدی باید عرض کنم اگر در این هفت سال به ردیف مسلط شده باشید راحت تر میتوانید فرا بگرید ولی تکنیکهایی در مضراب زدن هستش که در طول زمان و تمرین و ممارست به ان دست پیدا میکیند...
    ویرایش توسط ehsanparty : Tuesday 10 June 2014 در ساعت 12:17 AM

9. 5 کاربر برای این پست از ehsanparty تشکر کرده اند:

z_m آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    29398
    میانگین پست در روز
    0.15
    تشکر از پست
    1,289
    1,898 بار تشکر شده در 658 پست

شبکه های اجتماعی من

Add z_m on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 7/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    14

نقل قول نوشته اصلی توسط parvane64 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام... شما حدودا بعد از چه مدتی تو سنتور راه افتادید؟ آخه اکثرا برای تسلط به سنتور زمانی حدود 10 سال رو پیش بینی می کنند.
    و دیگه اینکه من علاوه بر اینکه عاشق موسیقی سنتی ایرانی هستم به کلاسیک غربی هم خیلی علاقه دارم... ساعتها می شینم و به سمفونی های معروف گوش می دم. خیلی دوست داشتم ساز دومم سازی باشه که کلاسیک کار کنم ولی ویولون و پیانو واقعا زمان می خواد و باید حرفه ایی دنبال بشن و من نمی تونم هم زمان با سه تار دنبالشون کنم(چون الان نمی خوام سه تار رو کنار بزارم)
    نظر شما چیه؟
    عزیزم بستگی داره تسلط رو در چه حدی بدونی؟ شاید میانگین بله چیزی حدود 10 سال لازم باشه ... البته به قول آقای احسان بستگی داره چه کسی داره ساز میزنه... هر کسی هوش و استعداد و احساس و پشتکار و علاقه متفاوتی داره. یکی با 5 سال یکی 3 سال یکی 10 سال یکی حتی بیشتر زمان میبره تا حرفه ای بشه... که من همه جور این آدما رو دیدم.. به قول دوستمون جناب احسان باید اراده و پشتکار داشته باشید.
    من خودم الان تقریبا 3 سال هست که سنتور میزنم ولی دوره ابتدایی پایور رو که بعضیا شاید 1 تا 2 سال طول میکشه بزنن من تقریبا 6 ماهه زدم... تعریف از خود نباشه به نسبت بقیه شاگردها که مقایسه میکردم زود پیشرفت کردم چون خودم خواستم... الان هم در حد متوسط هستم نه مبتدی هستم نه هنوز پیشرفته شدم...
    در مورد اینکه میگید ساز غربی دوست داشتید هم دیگه به علاقه وشیفتگی خودتون بستگی داره دیگه... به قول خودتون باید براش وقت بذارید... باید ببینید هدفتون از انتخاب ساز دوم چیه... ؟ اگر واقعا به علایق خودتون اهمیت میدید پس برید دنبال همونی که علاقه دارید برای هر سازی باید وقت بذارید برای سنتور هم اگر وقت نذارید حداقل روزی 3 ساعت مطمئن باشید پیشرفت نمیکنید... همه چی خیلی کند پیش میره... حالا چه سنتور انتخاب کنید چه ویلن چه پیانو... در کل یه پیشنهاد هم میکنم برای اینکه راحت تر انتخاب کنید ... اینکه برای هر کدوم از این سازها 1 جلسه وقت بذارید و برید سر کلاس بشینید و از نزدیک ببینید و با استاد و شاگردها هم صحبت کنید... مطمئنا راحت تر به نتیجه میرسید :)
    آه که یک دیده بیدار نیست
    هیچ کس از درد خبر دار نیست

11. 5 کاربر برای این پست از z_m تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    3,010 بار تشکر شده در 1,040 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 614/4
    Given: 649/29
    میزان امتیاز
    13

سلام دوست عزیز. زینب خانم و آقا احسان همه ی چیزهای لازم رو فرمودن. من هم چندتا نکته به نظرم می رسه که خدمتتون عرض می کنم:

ظاهرا شما به پیانو و ویلن هم علاقه دارید و اینطور که گفتین موسیقی غربی هم گوش میدین و این نوع موسیقی رو هم دوست دارید.
    اصولا توانایی نواختن چند ساز ارزشمنده اما در دنیای موسیقی حرفه ای این یک مزیت محسوب نمیشه. حتما باید سازی که یه نفر انتخاب می کنه بتونه باهاش احساساتش رو بیان کنه. من شخصا به صدای سه تار، تار، پیانو و سنتور خیلی علاقه دارم. اما فقط با ویلن می تونم اون چیزی که درونم هست رو بیان کنم (اصولا بیشتر دوست دارم جملات موسیقی رو با یک صدای پیوسته مثل صدای ویلن، فلوت، ساکسیفون و ... بیان کنم)
    فقط در بعضی از انسان ها این نیاز دیده میشه که مثلا بیش از یک ساز بزنن. البته اینم بگم که منظور من کار حرفه ای انجام دادن نیست. در دنیای حرفه ای معمولا نوازنده ها در یه حدی باید پیانو زدن بلد باشن و نوازنده های حرفه ای بعضا سازهای هم خانواده ی سازشون رو یاد می گیرن بنوازن (از اون سازها هم استفاده می کنن)

خیلی ها به من میگن اگه به جای ویلن روی یه ساز دیگه سرمایه گذاری می کردم شاید بهتر جواب میداد. اما مسئله اینه که من از همین تمرین کردن و پیشرفت کردن در مسیر نوازندگی ویلن لذت می برم و قطعا اگه یه ساز دیگه رو انتخاب می کردم ، هرچند که ممکن بود در نواختن اون ساز به حد بالایی برسم (یا نرسم!) ، حتما ویلن رو هم بعد از اون شروع می کردم. (یعنی حتما یه روزی می رفتم سراغ ویلن!)

صرفا نواختن ساز ، یا بهتر بگم صرفا خوب نواختن ساز مهم نیست، مهم اینه که نوازنده خودش چقدر از اون چیزی که می نوازه (یا تمرینش می کنه) رضایت داشته باشه و لذت ببره.
    ویرایش توسط virtuoso : Tuesday 10 June 2014 در ساعت 05:18 PM

13. 7 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

pooriaakbari1989 آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    34196
    میانگین پست در روز
    0.08
    تشکر از پست
    1,548
    1,051 بار تشکر شده در 378 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    6 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 96/1
    Given: 175/0
    میزان امتیاز
    14

با توجه به این که سه تار مینوازید و از طرف دیگه به موسیقی کلاسیک غربی علاقه دارید گیتار هم میتونه یه گزینه قابل تامل باشه... خصوصا که از خانواده سازهای زخمه ای محسوب میشه و خوب شما هم به این قضیه مسلط هستید.
    هر گرفتار که در بند تو می نالد زار***می برد حسرت صیدی که گرفتار تر است

15. 4 کاربر برای این پست از pooriaakbari1989 تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    100648
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    10
    14 بار تشکر شده در 6 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

ممنون از تمام کسایی که وقت گذاشتن و راهنمایی کردن... خیلی مفید بود... امیدوارم بتونم تصمیم درستی بگیرم :)

17. 2 کاربر برای این پست از parvane64 تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)