لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: مشکل ریتم و اکورد در گیتار پاپ

kopoloo آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    101745
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    9
    66 بار تشکر شده در 56 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 7/2
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    11

Cool مشکل ریتم و اکورد در گیتار پاپ

0 Not allowed! Not allowed!
    با سلام خدمت دوستان عزیز من 11 جلسه که گیتار پاپ میرم استادم به من اهنگ سیاوش قمیشی رو داده ولی وقتی میخوام اهنگ رو بزنم هنگام تعویض اکورد چند ثانیه خود بخود ریتم قطع می شود برای حل این مشکل و روان شدن در ریتم زدن بطوری که ریتم من نه اهسته شود و نه تند و یکنواخت باشد چه کار کنم خواهشا مرا راهنمایی کنید؟

2. 2 کاربر برای این پست از kopoloo تشکر کرده اند:

3. # ADS

emylia آواتار ها
    کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    45244
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    7
    8 بار تشکر شده در 3 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/0
    میزان امتیاز
    0

سلام دوست عزیز
    این مشکلیه که اغلب کسانی که اول کلاسیک کار نکردن باهاش مواجه میشن... به نظرم بهتره با آکوردای راحت شروع کنین و بدون اینکه ریتم بزنین، فقط جای انگشتان دست راستو رو دسته با سرعت کم تغییر بدین و کم کم این سرعتو افزایش بدین. همین کارو میتونین با آکوردایی که باهاشون مشکل دارین انجام بدین و وقتی دیگه هیچ مشکلی با سریع عوض کردن جای انگشتانتون نداشتین ریتمی که از قبل کاملا یاد گرفتینو همزمان با آکوردا اجرا کنین... فقط یه ذره تمرین می خواد... :)

موفق باشید

5. 3 کاربر برای این پست از emylia تشکر کرده اند:

مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    93883
    میانگین پست در روز
    0.14
    تشکر از پست
    1,043
    1,379 بار تشکر شده در 443 پست

شبکه های اجتماعی من

Add farhood72 on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 285/6
    Given: 378/0
    میزان امتیاز
    11

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط kopoloo [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    با سلام خدمت دوستان عزیز من 11 جلسه که گیتار پاپ میرم استادم به من اهنگ سیاوش قمیشی رو داده ولی وقتی میخوام اهنگ رو بزنم هنگام تعویض اکورد چند ثانیه خود بخود ریتم قطع می شود برای حل این مشکل و روان شدن در ریتم زدن بطوری که ریتم من نه اهسته شود و نه تند و یکنواخت باشد چه کار کنم خواهشا مرا راهنمایی کنید؟
    سلام دوست عزیز... اول از همه واستون آرزوی موفقیت میکنم
    برای اینکه آکورد ها رو(هر آکوردی) بتونین بدون مکث تعویض کنین، اول از همه باید بیخیال ریتم شین و فقط آکورد عوض کنین...
    یعنی دست راست چیزی نزنه و دست چپ رو روی صفحه ی انگشت گذاری بذار و شروع کن به آکورد عوض کردن... حتما اینو هم میدونی که باید همزمان انگشت ها رو بذاری. مصلا برای Am سه انگشت 1و2و3 ، بطور همزمان روی فرت ها میان... چند تا آکورد رو پشت سر هم ه اینصورت عوض کن...
    اینکار باعث میشه انگشت های دست چپت به نحوه ی قرار گرفتنشون روی فرت ها عادت کنن و بعد از یه مدت بدون اینکه فکر کنی، میتونی آکورد رو عوض کنی...
    بعدش برو سراغ دست راست... اول بدون ضرب زدن آکورد رو عوض کن، بعدش کم کم واسه خودت تجزیه و تحلیل کن و ضرب رو با دست راست و چپت هماهنگ کن..
    این یه توضیح کلی از نحوه ی آکورد گیری بوده. اگه سوال جزئی تر داری، بنده و دوستان دیگه درخدمتتون هستیم ...

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط emylia [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام دوست عزیز
    این مشکلیه که اغلب کسانی که اول کلاسیک کار نکردن باهاش مواجه میشن... به نظرم بهتره با آکوردای راحت شروع کنین و بدون اینکه ریتم بزنین، فقط جای انگشتان دست راستو رو دسته با سرعت کم تغییر بدین و کم کم این سرعتو افزایش بدین. همین کارو میتونین با آکوردایی که باهاشون مشکل دارین انجام بدین و وقتی دیگه هیچ مشکلی با سریع عوض کردن جای انگشتانتون نداشتین ریتمی که از قبل کاملا یاد گرفتینو همزمان با آکوردا اجرا کنین... فقط یه ذره تمرین می خواد... :)

موفق باشید
    ببخشید. متوجه نشدم شما پست گذاشتین. شرمنده جواب تکراری دادم
    موسیقی از فکر تراوش می کند و به قلب می نشیند "بتهوون"

7. 5 کاربر برای این پست از farhood72 تشکر کرده اند:

FMETAL آواتار ها
    مسئول بخش های راک و متال - جز و بلوز

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بخش های راک و متال - جز و بلوز
    شماره عضویت
    82018
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر از پست
    4,757
    4,623 بار تشکر شده در 1,189 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow FMETAL On Twitter Add FMETAL on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 955/32
    Given: 2,257/5
    میزان امتیاز
    12

خوب، با اجازه.

اولا دوست عزیز، این مشکل به کلاسیک کار کردن یا نکردن ربطی‌ نداره. در هر سبکی پیش میاد و به „سابقه” کاری نداره.

دوم اینکه تمرین آکوردها به صورت فقط „جابجایی” انگشتها خیلی‌ خوبه، ولی‌ تمرین کاملی نیست. یعنی‌ به واسطه روان شدن دست در „فرم گرفتن” کار تمام نشده. چه بسا پس از این تمرین‌ها، وقتی‌ سیم‌ها را بگیرید، همه یا „گز” بزنن، تا Dead Note صدا بدن.

بهترین کاری که شما میتونید انجام بدید اینه که آکورد‌های آهنگی را که استادتون بهتون داده رو چندین بار „فقط” با یک ضرب (از بالا به پایین) بنوازید، و به آکورد بعدی بروید. در این پروسه اصلا سرعت نباید مد نظرتون باشه. فقط نحوه گرفتن صحیح سیم‌ها (چه از نظر فرم آکورد، چه از نظر صدای آکورد) و (به مرور) افزایش سرعت جابجایی آکورد‌ها هدف هستند.

این قضیه فاصله افتادن بین آکورد ها، برای هر کسی‌ و با هر سابقه‌ای میتونه پیش بیاد. با تمرین درست میشه.
    Whatever Life throws at you, PLEASE don't Cry & Bitch about it. Either take it like a MAN, or DUCK your F*#@ing head down!!! - F. Metal The Great
    Rockers Nation

9. 4 کاربر برای این پست از FMETAL تشکر کرده اند:

kopoloo آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    101745
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    9
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط FMETAL [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    خوب، با اجازه.

اولا دوست عزیز، این مشکل به کلاسیک کار کردن یا نکردن ربطی‌ نداره. در هر سبکی پیش میاد و به „سابقه” کاری نداره.

دوم اینکه تمرین آکوردها به صورت فقط „جابجایی” انگشتها خیلی‌ خوبه، ولی‌ تمرین کاملی نیست. یعنی‌ به واسطه روان شدن دست در „فرم گرفتن” کار تمام نشده. چه بسا پس از این تمرین‌ها، وقتی‌ سیم‌ها را بگیرید، همه یا „گز” بزنن، تا Dead Note صدا بدن.

بهترین کاری که شما میتونید انجام بدید اینه که آکورد‌های آهنگی را که استادتون بهتون داده رو چندین بار „فقط” با یک ضرب (از بالا به پایین) بنوازید، و به آکورد بعدی بروید. در این پروسه اصلا سرعت نباید مد نظرتون باشه. فقط نحوه گرفتن صحیح سیم‌ها (چه از نظر فرم آکورد، چه از نظر صدای آکورد) و (به مرور) افزایش سرعت جابجایی آکورد‌ها هدف هستند.

این قضیه فاصله افتادن بین آکورد ها، برای هر کسی‌ و با هر سابقه‌ای میتونه پیش بیاد. با تمرین درست میشه.
    دست همگی دوستان درد نکنه مشکلم حل شد با تمرین الان بدون قطع شدن ریتم اکورد رو تعویض می کنم رمز موفقیت فقط تمرین هست

با تشکر

- - - Updated - - -

یک سوال دیگر خدمت دوستان دارم ایا ریتم های 2/4 و3/4 و4/4 و 6/8 من در گیتار پاپ میزنم را می توانم در گیتار الکتریک سبک جاز و بلوز وپاپ و راک استفاده کنم؟

و سوال دومم این هست گیتار الکتریک من که اریا stg 004 هست پیکاب های بالا و وسط از نوع single coil و پیکاپ پایین از نوع هامباکر هست ایا این گیتار برای سولو زدن مناسب هست یا نه؟

فرق پیکابهای single coil و هامباکر چیست؟

خواهشا به تمام سوالاتم پاسخ دهید

kopoloo آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    101745
    میانگین پست در روز
    0.04
    تشکر از پست
    9
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط kopoloo [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دست همگی دوستان درد نکنه مشکلم حل شد با تمرین الان بدون قطع شدن ریتم اکورد رو تعویض می کنم رمز موفقیت فقط تمرین هست

با تشکر

- - - Updated - - -

یک سوال دیگر خدمت دوستان دارم ایا ریتم های 2/4 و3/4 و4/4 و 6/8 من در گیتار پاپ میزنم را می توانم در گیتار الکتریک سبک جاز و بلوز وپاپ و راک استفاده کنم؟

و سوال دومم این هست گیتار الکتریک من که اریا stg 004 هست پیکاب های بالا و وسط از نوع single coil و پیکاپ پایین از نوع هامباکر هست ایا این گیتار برای سولو زدن مناسب هست یا نه؟

فرق پیکابهای single coil و هامباکر چیست؟

خواهشا به تمام سوالاتم پاسخ دهید
    کسی نیست به سوالات من پاسخ بده؟

مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    93883
    میانگین پست در روز
    0.14
    تشکر از پست
    1,043
    1,379 بار تشکر شده در 443 پست

شبکه های اجتماعی من

Add farhood72 on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 285/6
    Given: 378/0
    میزان امتیاز
    11

مدال های دریافت شده

کسی نیست به سوالات من پاسخ بده؟
    سوالت مخصوص این بخش نیست دوست عزیزم...
    سوالتو میتونی توی بخش گیتار الکتریک پیدا کنی... اگه هم سوال مشابه پیدا نشد، اونجا مطرح کن تا دوستان عزیز اون بخش به شما پاسخ بدهند...
    موسیقی از فکر تراوش می کند و به قلب می نشیند "بتهوون"

13. 3 کاربر برای این پست از farhood72 تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)