لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 5 از 5

موضوع: سردرگمی در انتخاب ساز

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    110974
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    5
    5 بار تشکر شده در 5 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض سردرگمی در انتخاب ساز

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام
    این اولین پستمه،‌فروم خیلی خوبیه و سعی کردم این مدت کلی از مطالبش رو بخونم و واقعی خیلی چیزای خوبی یاد گرفتم. از همه ممنون
    من میخواستم به دنیای موسیقی وارد بشم و تخصص ام هم کامپیوتر هست ولی دوست دارم توی موسیقی هم وارد بشم و احساس خیلی خوبی بهش دارم.
    جواب یه سوال رو توی پست ها پیدا نکردم ممنون میشم راهنماییم کنید:
    من آهنگای ویولن رو که گوش میدم خیلی عاشقش میشم و اکثر آهنگایی که با ویولن ساخته شدن لذت میبرم ولی این حس رو در مورد بقیه ساز ها کمتر دارم ولی خب بقیه رو هم که گوش میدم همه شون زیبان. مثل پیانو، گیتار، سنتور ، سه تار، تار و ساز های دیگه
    پشتکارم هم توی یادگیری و تلاش کردن برای چیزای جدید هم خوبه تاحالا موسیقی رو امتحان نکردم ولی فکر میکنم پشتکارش رو داشته باشم.
    تاحالا سنتور ، سه تار ، تنبک ، گیتار رو از نزدیک صداشو شنیدم ولی ویولن رو نه، صدایی که توی کامپیوتر گوش میده آدم خیلی با واقعی از نزدیکش فرق داره و توی انتخابم تاثیر زیادی داره؟
    سوال دیگه این که: آیا برای انتخاب یه ساز دلنشنین تر بودن صدای اون ساز کافیه؟ یا باید ملاک های بیشتری رو در نظر بگیرم؟
    نمیخوام الآن جو زده باشم و ویولن رو انتخاب کنم میخوام مطمئن باشم که این ساز رو واقعا دوست خواهم داشت

نمیدونم جای خوبی سوال رو پرسیدم یا نه و اگه از واژه های نامناسبی استفاده کردم عذر میخوام بذارین به پای تازه واردی

ممنون

2. کاربران زیر از sinoohe به خاطر این پست تشکر کرده اند:

3. # ADS

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    3,010 بار تشکر شده در 1,040 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 614/4
    Given: 649/29
    میزان امتیاز
    13

سلام دوست عزیز. به نت آهنگ خوش اومدین.
    خب چیزی که مشخصه اینه که شما به صدای ویلن بیشتر از بقیه سازها علاقه دارین ، یعنی یه مرحله از انتخاب ساز رو گذروندین. در انتخاب ساز اول علاقه مهمه و بعد از اون امکانات (تهیه ساز، امکان تمرین کردن، پیدا کردن استاد خوب و ...)
    صدایی که معمولا از کارهای استودیویی یا کنسرت های نوازنده های ماهر ویلن شنیده میشه با چیزی که بصورت خام شنیده میشه کمی تفاوت داره و البته هنرجو حداقل ممکنه تا یکی دو سال نتونه صدای خوبی از ساز خارج کنه. ضمنا مثلا سازی که فلان نوازنده ی بزرگ باهاش مینوازه خب قطعا با ساز مشقی هنرجوها خیلی تفاوت داره.
    پس شما بهتره که در ابتدای راه صدای ویلن رو هم از نزدیک بشنوین. (از چند نفر در سطوح مختلف بخواین براتون اجرا کنن) ... توی بخش نمونه کارهای سایت هم عمدتا هنرجوها و اساتید ویلن، صدای خام سازشون رو قرار دادن که شما میتونین گوش کنین.
    اگه ساز ویلن رو انتخاب کردین در مرحله ی بعد باید برین سراغ اینکه به چه سبکی علاقه ی بیشتری دارین و اصولا بهتره با چه روش آموزشی شروع کرد که اون هم مطلب مهمیه و بحثش فعلا مطرح نیست.
    ویرایش توسط virtuoso : Monday 7 July 2014 در ساعت 12:56 AM

5. کاربران زیر از virtuoso به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    110974
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    5
    5 بار تشکر شده در 5 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

دوست عزیز از راهنمایی خوبتون خیلی خیلی ممنون کمک خوبی کردین.
    دوس دارم سبک کلاسیک هم کار کنم.
    خیلی از نمونه کار های ویولن رو گوش دادم. بین کیفیت صدا ها خیلی تفاوت بود. نمیدونم به نوع ویولن ای که استفاده میکنند ربط داره یا این که نحوه زدن؟
    مثلا نمونه کار های زیر رو دوست داشتم:
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

ولی نمونه کار زیر به نظرم یه مقدار خش داشت (البته نمیدونم شاید باید اینطوری باشه تخصصی ای ندارم و قصد اهانت هم ندارم)

ولی احساس کردم دو نمونه اولی خیلی به اجراهای اصلیشون نزدیکه و خیلی آرامش بخش بودند.
    منتها سوالم اینه این دوستان با ساز های معمولی اجرا کردند یا با ساز های خاص بالای یه میلیون تومنی؟ و اگه از ساز های خاصی استفاده کردند با یه ساز معمولی بزنن خیلی صداش رو اعصاب میشه؟
    و آیا به نظرتون با ساز های ساده شروع کنم؟ و آیا تا یکی دو سال اول متوجه میشم که صدای سازم خوب نیست؟

ببخشید زیاد شد. ممنون میشم جواب بدین
    با تشکر.

7. کاربران زیر از sinoohe به خاطر این پست تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    3,010 بار تشکر شده در 1,040 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 614/4
    Given: 649/29
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط sinoohe [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوست عزیز از راهنمایی خوبتون خیلی خیلی ممنون کمک خوبی کردین.
    دوس دارم سبک کلاسیک هم کار کنم.
    خیلی از نمونه کار های ویولن رو گوش دادم. بین کیفیت صدا ها خیلی تفاوت بود. نمیدونم به نوع ویولن ای که استفاده میکنند ربط داره یا این که نحوه زدن؟
    مثلا نمونه کار های زیر رو دوست داشتم:

ولی نمونه کار زیر به نظرم یه مقدار خش داشت (البته نمیدونم شاید باید اینطوری باشه تخصصی ای ندارم و قصد اهانت هم ندارم)

ولی احساس کردم دو نمونه اولی خیلی به اجراهای اصلیشون نزدیکه و خیلی آرامش بخش بودند.
    منتها سوالم اینه این دوستان با ساز های معمولی اجرا کردند یا با ساز های خاص بالای یه میلیون تومنی؟ و اگه از ساز های خاصی استفاده کردند با یه ساز معمولی بزنن خیلی صداش رو اعصاب میشه؟
    و آیا به نظرتون با ساز های ساده شروع کنم؟ و آیا تا یکی دو سال اول متوجه میشم که صدای سازم خوب نیست؟

ببخشید زیاد شد. ممنون میشم جواب بدین
    با تشکر.
    خواهش می کنم. اگه ساز ویلن رو انتخاب کردین، برین توی بخش ویلن کلاسیک، اونجا یه تاپیک هست برای مبتدی ها، سوالاتون رو اونجا بپرسین.
    این نمونه هایی که گذاشتین از نظر کیفیت ساز، نوازندگی و ضبط با هم تفاوت دارن. مثلا دومی هم ساز خوبی هست و هم خیلی خوب ضبط شده.

الان ساز تا 1 یا 1میلیون و نیم معمولا مشقی حساب میشه و ساز های حرفه ای (نیمه حرفه ای) از 2 تومن تقریبا شروع میشن. از ساز مهم تر توانایی نوازنده اس. یه نوازنده ماهر میتونه با یه ساز نسبتا معمولی صدای خوبی ایجاد کنه. در مورد خرید ساز و قیمت سازها هم تاپیک وجود داره.

قطعا در ابتدا نباید هزینه ی زیادی برای ویلن انجام داد، چون هنرجو ممکنه ادامه نده و اگه یه ساز خیلی گرون قیمت بخره خب از نظر مالی ضرر می کنه. ضمنا تا 1-2 سال اول هنرجو نمیتونه خیلی خوب تفاوت صداها خوب و بد رو تشخیص بده.

9. 2 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    110974
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    5
    5 بار تشکر شده در 5 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

ممنون از راهنمایی خوبتون. برام موضوع خیلی واضح تر از قبل شد ادامه رو دربخش ویولن کلاسیک ادامه میدم.

بازم ممنون.

11. کاربران زیر از sinoohe به خاطر این پست تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)