لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 1 از 1

موضوع: چگونه سازدهنی خود را تعمیر کنیم؟ + دو فیلم

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    112694
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    2 بار تشکر شده در 1 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض چگونه سازدهنی خود را تعمیر کنیم؟ + دو فیلم

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام دوستان
    متاسفانه توی اینترنت مطلب فارسی درباره تعمیرات سازدهنی خیلی کم هست و اگر هم هست همه از هم دیگه کپی کردن. من تجربیات شخصی خودم رو درباره تعمیرات و نگهداری سازدهنی می نویسم ، امیدوارم مفید باشه:
    1 - از ضربه زدن به سازدهنی نترسید. خیلی وقت ها زبانه های سازدهنی ممکنه گیر کنن یا آشغالی چیزی توی سازدهنی گیر کنه ، نترسید از ضربه زدن به سازدهنی. لطفا این فیلم رو تماشا کنید، این فرد خودش استاد سازدهنی هست. اولین توصیه اش برای حل مشکل کیپ شدن زبانه های سازدهنی ضربه زدن به ساز هست و خودش هم این کار رو با خونسردی انجام می ده ، فیلم توی لینک زیر:
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    2 - از باز کردن غیر ضروری سازدهنی خود داری کنید. ببینید بازکردن سازدهنی اگه با احتیاط و حوصله انجام بشه هیچ اشکالی نداره. اگه خیلی کنجکاو هستین که توش رو ببینید ، یک بار با احتیاط بازش کنید. فیلم زیر هم نحوه ی بازدکرن یک سازدهنی Super chromonica 270 و تمیز کردن اون رو نشون می ده:
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    3- اگه یکی از سوراخهای سازدهنی تون کیپ شد و صداش در نمی اومد و با ضربه زدن مثل روشی که توی شماره 1 گفتم ، مشکل حل نشد. سازدهنی رو به روشی که توی شماره 2 گفتم و فیلمش هم موجود هست ، باز کنید و اون زبانه ای که گیر کرده رو با الکل و یک برس خیلی خیلی نرم ، بشورید. کاری کنید که الکل بره داخل شیار و زبانه. بعد از گذشت زمان کمی ، با سشوار ساز رو خشک کنید. زیاد نباید ساز داغ بشه. از روبروی سوراخا سشوار رو بگیرید تا هوا به داخل سوراخها و شیارها بره. بعدش ساز رو ببندید. یکی از زبانه های ساز من گیر کرده بود و هرچه می دمیدم ، باز نمی شد و صدا هم ازش بیرون نمی اومد. با این روش مشکل من حل شد.
    بقیه نکات رو هم خودتون می دونید. اما فراموش نکنید که فیلم های آموزشی خیلی زیادی درباره سازدهنمی توی Youtube وجود داره که می تونید ازش استفاده کنید. زیاد هم لازم نیست انگلیسی تون خوب باشه. هم آموزش نوازندگی پیدا می شه هم آموزش تعمیرات و نگهداری . فقط باید به زبان انگلیسی جستجو کنید تا ببینید چه دنیایی جلوی روتون باز میشه.
    امیدوارم این متن به همه کمک کنه.
    خداحافظ

2. 2 کاربر برای این پست از sohrabr تشکر کرده اند:

3. # ADS

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)