لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: درخواست راهنمایی در مورد جداسازی موزیک و صدای خواننده

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    112981
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    4
    4 بار تشکر شده در 3 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض درخواست راهنمایی در مورد جداسازی موزیک و صدای خواننده

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام؛
    امیدوارم حالتون خوب باشه، اگه جای تاپیک و موضوعش مربوط به این بخش نیست یا تکراریه به بزرگی خودتون ببخشید؛ چون مورد مشابه ـش رو پیدا نکردم.
    اما برم سر اصل مطلب؛ سوالی که من دارم احتمالا سوال خیلی های دیگه هم هست...
    این سوال رو پس از جستجوی زیادی در اینترنت و سر و کله زدن با نرم افزار های Audocity و Sony Sound Forge می پرسم؛
    آیا راهی هست که بشه صدای آهنگ رو از یک قطعه حذف کرد و فقط صدای خواننده رو نگه داشت با کیفیت قابل قبول؟
    دوستان این رو هم عرض کنم بنده یه نسخه MP3 از قطعه دسترسی دارم و نسخه ی Flac. یا Wave. متاسفانه دسترسی ندارم (چون در اون صورت کار راحت بود)
    اما راهی که من در اینترنت پیدا کردم این بود که در نرم افزار Audocity ابتدا صدای خواننده رو با Vocal Remover حذف میکنیم سپس گزینه Noise Removal رو انتخاب میکنیم و بعد Get Noise Profile رو میزنیم. حالا یک پنجره جدید از نسخه ی سالم آهنگ ــمون دوباره انتخاب میکنیم و گزینه Noise Removal رو میزنیم.
    و در آخر یک نتیجه ی نه چندان جالبی به ما میده که صدا کیفیت خیلی بدی داره ، حالت اکو داره و صدای درام هنوز در صدای خواننده شنیده میشه.
    خب با یکم فکر کردن از لحاظ تئوری متوجه میشیم که مشکل این نرم افزار ها به مرحله اول بر میگرده! مرحله اول یعنی حذف صدای خواننده...
    بزارید ساده تر بگم در فیزیک امواج در برخورد با امواج مشابه و معکوس خودشون خنثی میشن. اساس کار این روش هم از لحاظ تئوری همینه :
    /\ + \/ = ---
    خب در این صورت ما از نظر تئوری باید کار زیر رو انجام بدیم! دو نسخه یکسان از آهنگ در اختیار داریم:
    در مرحله اول صدای خواننده رو حذف میکنیم از یک نسخه :
    نسخه اول:
    موسیقی - صدای خواننده = موسیقی
    حالا ما فقط صدای موسقی رو داریم با معکوس کردن این صدا (امواج) در نسخه دوم آهنگ این اتفاق میفته :
    نسخه دوم:
    موسیقی + (-موسیقی) + صدای خواننده = صدای خواننده
    خب پس از لحاظ تئوری همچین چیزی خیلی راحته! اما نمیدونم چرا هیچ نرم افزاری نمیتونه این کار رو بی نقص که هیچ با کیفیت قابل قبولی انجام بده! به نظر من همه ــشون در مرحله اول ایراد دارند که نمیتونند به طور کامل یا قابل قبولی صدای خواننده (مخصوصا صدای خواننده زن) رو از موزیک حذف کنند... یا زیادی حذف میکنند یا صدا هنوز شنیده میشه.
    حالا کسی از دوستان راه حلی یا نرم افزاری سراغ داره که حداقل نتیجه قابل قبول بده؟ اگه کسی از دوستان هم خودش میتونه این کار رو از روی لطف برای من بکنه، بگه که من قطعه رو آپلود کنم براش.

2. کاربران زیر از Soterius به خاطر این پست تشکر کرده اند:

3. # ADS

Honey_Shababi آواتار ها
    مدیر کل انجمن ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مدیر کل انجمن ها
    شماره عضویت
    22033
    میانگین پست در روز
    0.70
    تشکر از پست
    13,427
    9,726 بار تشکر شده در 2,712 پست
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    5 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1,435/20
    Given: 1,833/25
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط Soterius [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام؛
    امیدوارم حالتون خوب باشه، اگه جای تاپیک و موضوعش مربوط به این بخش نیست یا تکراریه به بزرگی خودتون ببخشید؛ چون مورد مشابه ـش رو پیدا نکردم.
    اما برم سر اصل مطلب؛ سوالی که من دارم احتمالا سوال خیلی های دیگه هم هست...
    این سوال رو پس از جستجوی زیادی در اینترنت و سر و کله زدن با نرم افزار های Audocity و Sony Sound Forge می پرسم؛
    آیا راهی هست که بشه صدای آهنگ رو از یک قطعه حذف کرد و فقط صدای خواننده رو نگه داشت با کیفیت قابل قبول؟
    دوستان این رو هم عرض کنم بنده یه نسخه MP3 از قطعه دسترسی دارم و نسخه ی Flac. یا Wave. متاسفانه دسترسی ندارم (چون در اون صورت کار راحت بود)
    اما راهی که من در اینترنت پیدا کردم این بود که در نرم افزار Audocity ابتدا صدای خواننده رو با Vocal Remover حذف میکنیم سپس گزینه Noise Removal رو انتخاب میکنیم و بعد Get Noise Profile رو میزنیم. حالا یک پنجره جدید از نسخه ی سالم آهنگ ــمون دوباره انتخاب میکنیم و گزینه Noise Removal رو میزنیم.
    و در آخر یک نتیجه ی نه چندان جالبی به ما میده که صدا کیفیت خیلی بدی داره ، حالت اکو داره و صدای درام هنوز در صدای خواننده شنیده میشه.
    خب با یکم فکر کردن از لحاظ تئوری متوجه میشیم که مشکل این نرم افزار ها به مرحله اول بر میگرده! مرحله اول یعنی حذف صدای خواننده...
    بزارید ساده تر بگم در فیزیک امواج در برخورد با امواج مشابه و معکوس خودشون خنثی میشن. اساس کار این روش هم از لحاظ تئوری همینه :
    /\ + \/ = ---
    خب در این صورت ما از نظر تئوری باید کار زیر رو انجام بدیم! دو نسخه یکسان از آهنگ در اختیار داریم:
    در مرحله اول صدای خواننده رو حذف میکنیم از یک نسخه :
    نسخه اول:
    موسیقی - صدای خواننده = موسیقی
    حالا ما فقط صدای موسقی رو داریم با معکوس کردن این صدا (امواج) در نسخه دوم آهنگ این اتفاق میفته :
    نسخه دوم:
    موسیقی + (-موسیقی) + صدای خواننده = صدای خواننده
    خب پس از لحاظ تئوری همچین چیزی خیلی راحته! اما نمیدونم چرا هیچ نرم افزاری نمیتونه این کار رو بی نقص که هیچ با کیفیت قابل قبولی انجام بده! به نظر من همه ــشون در مرحله اول ایراد دارند که نمیتونند به طور کامل یا قابل قبولی صدای خواننده (مخصوصا صدای خواننده زن) رو از موزیک حذف کنند... یا زیادی حذف میکنند یا صدا هنوز شنیده میشه.
    حالا کسی از دوستان راه حلی یا نرم افزاری سراغ داره که حداقل نتیجه قابل قبول بده؟ اگه کسی از دوستان هم خودش میتونه این کار رو از روی لطف برای من بکنه، بگه که من قطعه رو آپلود کنم براش.
    سلام

دوست عزیز انجام دادن این کار و رسیدن به نتیجه مطلوب، شدنی نیست.

دلیلش هم اینه که صدای خواننده در یک رنج فرکانسی ای قرار داره که سازهایی که در یک آهنگ استفاده میشن وجه اشتراک هایی با این فرکانس ها دارن که اگه فرکانس های مربوط به صدای خواننده رو از آهنگ حذف کنیم، به همراهش همه ساز های در این محدوده فرکانس هم تضعیف و تخریب میشن. مگر اینکه آهنگ مورد نظر ما جوری میکس شده باشه که کاملا صدای خواننده از آهنگ جدا باشه که خیلی به ندرت پیش میاد چنین چیزی. در هر صورت حذف صدای خواننده، آهنگ رو سالم تحویل نمیده. مطمئن باشید.
    تمرين تمرين تمرين

موفقيت

5. 4 کاربر برای این پست از Honey_Shababi تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    112981
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    4
    4 بار تشکر شده در 3 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Honey_Shababi [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام

دوست عزیز انجام دادن این کار و رسیدن به نتیجه مطلوب، شدنی نیست.

دلیلش هم اینه که صدای خواننده در یک رنج فرکانسی ای قرار داره که سازهایی که در یک آهنگ استفاده میشن وجه اشتراک هایی با این فرکانس ها دارن که اگه فرکانس های مربوط به صدای خواننده رو از آهنگ حذف کنیم، به همراهش همه ساز های در این محدوده فرکانس هم تضعیف و تخریب میشن. مگر اینکه آهنگ مورد نظر ما جوری میکس شده باشه که کاملا صدای خواننده از آهنگ جدا باشه که خیلی به ندرت پیش میاد چنین چیزی. در هر صورت حذف صدای خواننده، آهنگ رو سالم تحویل نمیده. مطمئن باشید.
    دوست عزیز ممنون از پاسخ ــتون ولی در جواب شما باید عرض کنم من خودم نمونه هایی با نتیجه ی قابل قبول از این روش دیده ام در اینترنت ؛و باور به اینکه کاری شدنی نباشه ندارم. چون در این صورت انسان هیچ تلاشی نمیکنه... مشخصه های یک صدا هم فقط فرکانس نیست...
    اگر این کار شدنی نبود این همه پلاگین و نرم افزار چند صد دلاری برایش ساخته نمیشد.
    با تشکر

Honey_Shababi آواتار ها
    مدیر کل انجمن ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مدیر کل انجمن ها
    شماره عضویت
    22033
    میانگین پست در روز
    0.70
    تشکر از پست
    13,427
    9,726 بار تشکر شده در 2,712 پست
    Mentioned
    1 Post(s)
    Tagged
    5 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1,435/20
    Given: 1,833/25
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط Soterius [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوست عزیز ممنون از پاسخ ــتون ولی در جواب شما باید عرض کنم من خودم نمونه هایی با نتیجه ی قابل قبول از این روش دیده ام در اینترنت ؛و باور به اینکه کاری شدنی نباشه ندارم. چون در این صورت انسان هیچ تلاشی نمیکنه... مشخصه های یک صدا هم فقط فرکانس نیست...
    اگر این کار شدنی نبود این همه پلاگین و نرم افزار چند صد دلاری برایش ساخته نمیشد.
    با تشکر
    در هر صورت چه شما قبول کنید چه نکنید، فرکانس های صوتی و شدتشون در این کار نقش اساسی دارن.

تولید نرم افزار چند صد دلاری هم ارتباطی با این قضیه نداره. عرض کردم، این نرم افزار ها فقط ممکنه روی تعداد خاصی از آهنگ ها اونم نه صد در صد جواب بده که کاملا بستگی داره آهنگ مورد نظر چطوری میکس شده باشه!

در ضمن منظور من از حذف وکال اینه که بدون هیچگونه آسیب و تغییر در صدای ساز های دیگه این کار انجام بشه. شاید از نظر شما قابل قبول به نظر برسه.

اگه به تولید نرم افزار بود که الان کلی نرم افزار مختلف تو دنیا تولید شده. مثلا نرم افزار تبدیل pdf به word فارسی تا بحال چندین شرکت اقدام به تولیدش کردن. ولی نتونستن به درستی این کار رو انجام بدن و فقط روی فایل های خاصی جواب میده! این چیزا ملاک نیست عزیز. این نرم افزار ها هم همشون ساخته دست بشر هستن و هیچکدومشون کامل نیستن.
    ویرایش توسط Honey_Shababi : Wednesday 6 August 2014 در ساعت 11:48 AM
    تمرين تمرين تمرين

موفقيت

8. 2 کاربر برای این پست از Honey_Shababi تشکر کرده اند:

FMETAL آواتار ها
    مسئول بخش های راک و متال - جز و بلوز

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    شماره عضویت
    82018
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر از پست
    4,757
    4,623 بار تشکر شده در 1,189 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow FMETAL On Twitter Add FMETAL on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 955/32
    Given: 2,257/5
    میزان امتیاز
    12

با تشکر
    دوست عزیز، آیا شما منظورتون از این فایل‌هایی‌ که در اینترنت پیدا کرده اید، فایل‌های صوتی Karaoke است؟
    Whatever Life throws at you, PLEASE don't Cry & Bitch about it. Either take it like a MAN, or DUCK your F*#@ing head down!!! - F. Metal The Great
    Rockers Nation

10. کاربران زیر از FMETAL به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    112981
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    4
    4 بار تشکر شده در 3 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Honey_Shababi [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    در هر صورت چه شما قبول کنید چه نکنید، فرکانس های صوتی و شدتشون در این کار نقش اساسی دارن.

تولید نرم افزار چند صد دلاری هم ارتباطی با این قضیه نداره. عرض کردم، این نرم افزار ها فقط ممکنه روی تعداد خاصی از آهنگ ها اونم نه صد در صد جواب بده که کاملا بستگی داره آهنگ مورد نظر چطوری میکس شده باشه!

در ضمن منظور من از حذف وکال اینه که بدون هیچگونه آسیب و تغییر در صدای ساز های دیگه این کار انجام بشه. شاید از نظر شما قابل قبول به نظر برسه.

اگه به تولید نرم افزار بود که الان کلی نرم افزار مختلف تو دنیا تولید شده. مثلا نرم افزار تبدیل pdf به word فارسی تا بحال چندین شرکت اقدام به تولیدش کردن. ولی نتونستن به درستی این کار رو انجام بدن و فقط روی فایل های خاصی جواب میده! این چیزا ملاک نیست عزیز. این نرم افزار ها هم همشون ساخته دست بشر هستن و هیچکدومشون کامل نیستن.
    دوست عزیز بنده هم این موارد رو میدونم ولی حرفم اینه این همه پلاگین برای اینکار ساخته میشه (Vocal Isolation) که هر کدوم هم روش های خودشون رو دارن؛ به نظر من بجای اینکه بگیم یک امری نشدنی است بهتره راه های و روش های مختلفی رو امتحان کنیم و تلاش کنیم تا به هدف دلخواه نزدیک تر بشیم وگرنه منظورم کلی بود روی صحبتم با شما نبود...
    البته شاید تلاش در این زمینه رو باید برنامه نویسان و مهندسان صوت و میکسر ها انجام بدن...

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط FMETAL [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوست عزیز، آیا شما منظورتون از این فایل‌هایی‌ که در اینترنت پیدا کرده اید، فایل‌های صوتی Karaoke است؟
    نه دوست عزیز ؛ اون نسخه ها که جدا گانه هستند،در واقع اگر من به نسخه Instrumental دسترسی داشتم خیلی راحت میتونستم با اون از نسخه ی عادی صدای خواننده رو استخراج کنم.
    من در Youtube یک ویدئو دیدم که شخصی موفق شده بود Vocal Isolation رو با نتیجه مطلوبی انجام بده ولی هرچه به او ایمیل زدم تا ببینم چطور اینکار رو کرده جوابی نداد.

FMETAL آواتار ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    شماره عضویت
    82018
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر از پست
    4,757
    4,623 بار تشکر شده در 1,189 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow FMETAL On Twitter Add FMETAL on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 955/32
    Given: 2,257/5
    میزان امتیاز
    12

نه دوست عزیز ؛ اون نسخه ها که جدا گانه هستند،در واقع اگر من به نسخه Instrumental دسترسی داشتم خیلی راحت میتونستم با اون از نسخه ی عادی صدای خواننده رو استخراج کنم.
    من در Youtube یک ویدئو دیدم که شخصی موفق شده بود Vocal Isolation رو با نتیجه مطلوبی انجام بده ولی هرچه به او ایمیل زدم تا ببینم چطور اینکار رو کرده جوابی نداد.
    خوب اینکه طرف جواب نداده کاملاً قابل درکه. اصولاً اینجور کار‌ها (مخصوصاً وقتی‌ تعداد کمی‌ می‌تونن اون کار رو انجام بدن) مثل Top Secret می‌مونه. حتی اگه بهش پیشنهاد مالی‌ هم بدی، امکان اینکه بهتون یاد نده هست.
    Whatever Life throws at you, PLEASE don't Cry & Bitch about it. Either take it like a MAN, or DUCK your F*#@ing head down!!! - F. Metal The Great
    Rockers Nation

13. 4 کاربر برای این پست از FMETAL تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)