لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14

موضوع: نکات ضروری و اساسی برای هر گیتاریست!

petrucci4eva آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    62495
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    378
    718 بار تشکر شده در 189 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 295/3
    Given: 129/6
    میزان امتیاز
    12

مدال های دریافت شده

Post نکات ضروری و اساسی برای هر گیتاریست!

0 Not allowed! Not allowed!
    خب این دفعه هم اومدیم با عناوینی که تجربه یا بهتر بگم چکیده ی تجربه ی گیتاریستای خوب هست... احتمالا بالای 20 مورد بشه.
    امید وارم مورد استفاده قرار بگیره.. به نظرم واقعا درسته و تو سرم همیشه سعی می کنم اینا رو رعایت کنم حداقل!
    یادت باشه استعداد تو گیتار سهم خیلی کوچیکی رو بازی می کنه...!

1. یادتون باشه گیتاریستای بزرگ تحت تاثیر گیتاریستای بزرگ تر بودن.
    مثلا این طور نشه که بگین من می خوام بشم کپی حیمی... یا جان یا ...
    اصلا شنیدین میگن حافظ حافظ نمی شد اگه سعدی نبود؟ تو یه هم چین فازی باید تحلیل کنین آثار بزرگان رو و از خلاقیات همه استفاده کنیم تا بتونیم پیشرفت کنیم نه این که بخوایم از ب بسم الله شروع کنیم و به ته موسیقی هم برسیم و خودمونیم کشف کنیم!
    گیتاریستی به بند invite میشه به اصطلاح که بتونه تک تک پارت های آهنگش رو درست و خوب بزنه. همون طور اکثر ما خارج اجرا و صحنه بودیم و تمرین کردیم فقط نیاز هست که خوب گیتار بزنیم.
    تا بتونیم خودی نشون بدیم و کسی از ما بخواد استفاده کنه. وگرنه گیتاریست زیاده!

2. باید موسیقی روح و احساس داشته باشه
    منظورم این نیست که تو آهنگ
    نه سرعت نه تکنیک داشته باشیم. بلکه باید هر چیزی استفاده می کنیم از درونش روح در بیاد نه گام نوازی مثلا!
    به فرض مثال mov.3 سنات مونلایت بتهوون خب از نظر سرعت خیلی بالا هست... یا حداقل نسبتا. ولی کامل تونسته اون مفهوم رو برسونه.
    مثال واضح تر یه سری lick تو گیتار هستن که بیشتر شبیه trick شده. مثلا یه pull of hammer on هی می زنی از این ور به اون ور که بگی آها من خیلی خفنم!
    ولی همین جاست که یکی میشه مثلا petrucci یکی میشه فلانی...
    چون تونسته بفهمه چه جوری با تکنیک و سرعت برسونه اون ملودی اون مفهمون اون هارمونی که تو ذهنش رو داره..
    دقیقا یکی از مشکلاتی متال تو این چند سال درگیرش شده حداقل در نظر من.. واقعا از موسیقی فاصله گرفته یا حداقل از اوجش تو دهه 80 یا 90 که می تونین خیلی آهنگا رو ببینی فقط صرفا فالشی نداره! و گرنه هیچ حسی بهت منتقل نمی کنه...
    چون همه دارن صرفا sweep یا به اصلاح shredding می کنن.
    که شاید به من گیتاریست خوشایند بیاد ولی برای فلانی که تو ماشین نشسته داره گوش میده گوش خراش حتی! چون اصلا شاید گوشش توانایی درک تک تک نت ها رو اون صورت نداشته باشه..
    این جا که guthrie govan می گه من sweep خوشم نمیاد... چون هر چه قدر تمرین کنی هر چه قدر سیستمت خفن باشه و ... بهترین گیتاریست دنیا هم باشی اون حسی sloppy رو سیم رو میده.
    این جاست که اصلا بنیاد sweep که بر اساس arpeggio هست و آکورد شده صرفا یه تکنیک.

قطعا تو می تونی با sweep هم حست رو منتقل کنی ولی اون دیگه به عهده تو هستش که چه کششی با چه لهجه ای کجای آهنگ چه گامی چه آکوردی و ...
    مثلا یه کار دیگه این که فقط متمرکز نشیم رو یه سبک! ها؟؟ خوب نشد؟ مثلا بلوز هم یاد بگیریم.
    که معمولا همه جا میشه یه لهجه بلوزی حداقل داد. که خب خودش می تونه یه حس خوبی بده.

3. آهنگ خودت رو بساز!
    طرف می گه آره من فلانی خیلی دوست دارم بعد میگیم خب گیتار بزن هر چی میزنه کاور !
    حتی بداهه می زنه داره تک تک lick های همون طرف رو بداهه می کنه تو گام!
    خب قطعا نه تنها زیبا نمی کنه کار رو بلکه این شخص هیچ آینده ای هم نداره.
    قراره تحت تاثیر قرار بگیری نه این که کپی کنی! آره مثلا متالیکا اصلا کلی کار کاور داره فلانی هم داره... ولی اینا فقط برای ابراز احساس خودشون نسبت به اون فرد بوده که بگن آقا ما عاشقتیم این کارات رو هم دوست داریم.
    مثال بهتر این که من مثلا استاد یکی هستم که ایشون از من می خواد اثر بپذیره. خب من تلفیق موسیقی شرقی با متال دوست دارم... اون هم میرم تو همین خط... می بینه من از چه تئوری استفاده کردم و پیشرفت میده... نه این که دزدکی یه قطعه از اون ور این ور آلبوما رو بزنه بکنه تو یه آهنگ بگه آلبوم من..! مطمئن باش این آدم به هیچ جا نمیرسه چون اصل مخاطب مردم هستن.
    اونا اگه متالیکا دوست دارن میرن متالیکا گوش میدن نه کاور تو رو ... یا شبه کاور یا هر چیزی...
    و این که تو مخاطبات رو نه پیدا می کنی نه میتونی حرفی بزنی و اصلا حرفی برای گفتن نداری!!
    البته یه جاهایی من خودم شده این قدر یه آهنگ رو گوش دادم که با ضمیر ناخود آگاهم به صورت گوشی نت اون آهنگ رو در آوردم... بد دیدم اههه!! ای دل غافل این که دقیقا lick فلانی بود.. این که فلان ملودی بود و ...
    یعنی کلا گوش کردن تو یه سبک باید باشه نه یه گروه یا یه گیتاریست... اگه می خوای فقط مثلا تو اون سبک آهنگسازی خالص کنی...
    خب باید حواست به این چیزا باشه. ممکنه برای این که تکنیکت بالا بره و شروع یه سری lick زده باشی و برای تولید موزیک خودت یا سولو جدید باید از فکر خودت ایده های خودت و خلاقیت خودت استفاده کنی.
    4. به موقع کار کن!
    باید برنامه ریزی داشته باشی... نه تئوری خشک به درد می خوره نه گیتاریست خوب بودن...
    نه آهنگ کاملا حسی خوبه ... نه خیلی به صورت فرم های کلاسیک و سنتی نوشتن..
    خب اینا لازمش اینه که هیچ کدومو از قلم نندازی.
    شاید خیلیا این چیزا رو باور نداشته باشن ... ولی میشه به جرئت گفت مقوله ی موفقیت یا ناکامی هر فرد تو همین زمینه است... شاید حتی تو خارج موسیقی.
    5. گوش بده !
    مثلا شده من یه آهنگو 40 بار رکورد کنم پاک کنم... به تک تک جزییات حساس بشم و هر دفعه ی نکته ی جدیدی به دست بیاد که فلان جا بهتره این طور بشه حتی از مخاطبان عادی کمک بگیرم.. یا گیتاریستای دیگه یا موزیسین های دیگه..
    اگر تمرین گیتار می کنید حتما حتما حتما... حتماااااااااااااا صداش اول رو clean باشه بفهمین چی دارین می زنین... خیلیا مشکلشون اینه که این قدر distort زدن همه چیزو ماسمالی کردن!
    و به نظر خودشونم خیلی خوبه از بس صدای آمپ زیاده!
    بهترین کار اینه که نه برای رکورد آهنگ و آهنگ سازی.. بلکه هر تمرینی که می زنید رو رکورد بگیرین تا هم بفهمین نسبت به قبل چه قدر پیشرفت کردین هم این که نقاطضعف کجاست و بر طرف شده یا نه...
    و این جوری بعد 40 تا رکورد آهنگای مختلف مثلا می فهمی... اه! من تو آکورد های باره دار مثلا مشکل دارم... اینجاست که باید بپری و حمله کنی دقیقا به نقطعه ضعفت تا برطرف کنی.
    این جوری هر روز بهتر میشی...!

فعلا تا همین جا بسه گردنم درد گرفت!

2. 12 کاربر برای این پست از petrucci4eva تشکر کرده اند:

3. # ADS

petrucci4eva آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    62495
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    378
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

مدال های دریافت شده

Post ادامه

6. هدف گذاری!
    اصلا تمام زندگی ما با هدف معنا دار میشه... انگیزمون تمرینات و سختی هایی که تحمل می کنیم همه به خاطر فکر کردن به هدفمون هست.
    باید چیزی نیازی رو ببینی برای هدفت و تلاش کنی.
    مثلا اگر می خوای موزیسین خوبی بشی حتما نیازی نیست راک استار بشی...
    یا اگه می خوای راک استار بشی هم نیازی نیست موسیقی دان خیلی خوبی بشی.
    7. تمیز و دقیق کاور کن!

شده 1000 بار ببینم طرف میاد میگه آره آهنگ فلانی رو کاور کردم.
    بعد می گم خب ایول بزن ببینیم بعد میبینی چه قدر فرق داره ...
    کار اصلی کجا و اونی که زد کجا!

باید آهنگ رو بزنی... نه برای خودت یه چیزی بزنی.. به فرض این که فقط تو گام بزنی و فالش نباشی درسته.. ولی اگه بگ گراندت زمینه ی بلوزی داره نمی تونی صرفا نتای آکورد رو بزنی. درسته فالش نیست ولی لهجه آهنگ اصلا غلطه. ملودی باید به کارت بیاد و گرنه هیچ کی خوشش نمیاد.
    به فرض دارم از petrucci کاور می کنم یه تکه ببینم خوشم نمیاد سخته یا حال نمی کنم یا هر چی بعد بگم خب بیخیال به جای این تکنیک سخت یه نت گرد سفید می زنم تپل!
    خب این حرکت هیچ فایده نداره. چون صرفا برای خودت زدی. شده بشنوی یکی بگه برای دل خودم می زنم؟ خب مطمئن باش تا ایدم برای خودش می زنه و به جایی نمیرسه مگه این اصول رو رعایت کنه و هدف داشته باشه و ...
    مثال دیگه این که یه آهنگ متال می خوای بزنی ملودی متال آکورد بزنی مثلا... یا ریتم درام تند یا لاین بیس بیشتر بخوره به متال یا کیبور یا هر چی...
    بعد اون موقع به جای آکورد 5(بدون سوم یعنی منظورم پاور کورده) از آکورد9 11 یا آکورد هایی که تو جز کاربرد داره استفاده کنی...
    قطعا فالش نیستا... خیلی هم اتفاقا تئوری رعایت شده!! ولی به هیچ دردی نمی خوره و نه اونی که jazz man هست خوشش میاد نه اونی که metalhead هست!
    8. گیتاریست معروف رو جلوت بذار!
    یه چیزی که جدیدا به چشم می خوره هر کسی که یه گروه نا شناخته تر یا زیر زمینی تر گوش میده انگار خیلی متالهد تره! یا نمی دونم از موسیقی بیشتر می فهمه و ...
    نکته ای که جدیدا خیلی دیدم که مثلا هر چه قدر سنگین تر باشه آهنگ... ریتما کوبنده تر و خشن تر و از این قبیل انگار بهتره...
    طرف گیتاریست هست فقط suicidal black metal که کلا تو کنسرتش هم 500 نفر نمیان رو گوش میده... ولی از موسیقی راک.. پیشکسوتا یا بزرگان راک کلاسیک راک هیچی نمی دونه و اونا براش بیخود میاد...
    قطعا بدون john petrucci الکی نشد petrucci! و اونی که تو بند داغون زیر زمینی که کلا فقط دوستاش و مامان باباش میشناسنش... گیتاریست نیست!
    بد نیست از خلاقیت همه استفاده کنیم... ولی حداقل برای کاور.. هدف گذاری...
    یا نمی دونم کلا آهنگ زدن و گیتار زدن کسی رو بذارین جلوت که خیلی بهتر از شما هست و در نیا معروفه و حرف برای گفتن داره واقعا! هر کسی تا 2-3 سال عاشق یه گیتاریست هست حداقل! و زندگیشو فکرشو میذاره تا خوب بشه و بتونه آهنگی که از شخص دوست داره رو بزنه! حالا اگه این فرد آدم قوی باشه به شما یه ذهنیت خوبی میده و نوازندگی خوبشو القا می کنه...
    9. تو رویا نرو!

باید قبول کنی که اینجا ایرانه امکانات کمتر هست.. به راک کمتر بها داده میشه و هزاران چیز دیگه که خودتون بهتر میدونید.
    پس بهتر هست با واقعیت کنار بیان و بهترین زندگی رو رقم بزنید نه فقط تو رویا برین..
    گفتم هدف گذاری نه آرمان و آرزو..
    بله ... شاید اگر petrucci هم بودید این قدر معروف نمیشدید ... یا حدکثر گیتاریست خوبی در سطح ایران میشدید.
    ممکنه الآن خیلیا تو سبکایی مثل Manson درآمد دارن با سواد موسیقی معمولی ... یا یه سری گروه تو black metal حتی هستن که با یه خورده اربده و شلوغ کاری کلی آدم دورشون جمعن و پولشون رو هم در میارن .. صرف یه سری نمایش ملت رو به بازی گرفتن..
    ولی این شمایین که می تونین حتی ایران رو هم عوض کنید.. به شرطی که شروع و استارت کار رو بزنید.. با کارای قویتون... و ...
    خب طبیعتا بستگی به استعداد و توانایی های خودتون داره که تو ایران به چه جایی برسید... شاید حتی بتونید در حد petrucci هم بشید... ولی سعی کنید تلاشتون هم در همون حد باشه به قول معروف بدش توکل به خدا!
    10. ویبره و تاچ خوب!

تاچ رو حقیقتا معنا نمیشه کرد لمس کردن...
    بیشتر منظور تکنیکیش در گیتار هست به منظور فرت گیری...
    خب آره این که هر جای فرت بگیریم یه صدایی میده(در صورت تو سازای سنتی این طور نیست و معمولا پایین ترین جای فرت میگیرن تا گز کمتر بده) درست.
    ولی این که چه قدر فشار بدیم به فرت چه جوری کنترل کنیم دستمون رو برای ویبره ... بند ... میبره بند و ... همه اینا بر می گرده به لهجه یه جوری.
    کسی که ویبره ی خوب و قوی داره بند خوب کنه.. یا ویبره بند تمیزی بره. تاچ خوبی داشته باشه و رو کل کل دسته مثل سرسره اسکی بره! خب طبیعتا حداقل میتونه خوب گیتار بزنه!
    مثلا این که برای سرعت خوب باید انرژی کم مصرف شه یعنی باید عضله ها و ماهیچه ها شل باشن و هیچ فشاری نیارین...
    و یا اینکه نیازی نیست بعد این که بخواین فرت رو عوض کنید انگشت قبلی خیلی فاصله بگیره از سیم ها.
    یا این که خیلی هستن با دسته ویبره ترمولو فلوید رویز یا هر مارک دیگه آشنا نیستن ... یا حداقل خوب لهجه نمیدن که طبیعتا باید 3-4 تا کار از آدمای معروف ببینن الآن مثلا کارای خوبی از steve vai تو کاربردش تو ذهنم هست.. یا یه جاهایی هم satriani و خیلی های دیگه..
    باید سعی کنید تکنیک رو اجرا کنید و تمیز در بیارید جوری که بتونید کنترل کنید صدا رو.
    نکته ی بعد Artificial harmonic. pinch harmonic. natural harmonic
    و از این قبیل هستن... باید جوری باشه که بدون فکر قبلی و تمرکز برین و با سرعت... جه با دست راست چه با دست چپ...
    نباید جوری باشه که کلی بالا پایین کنید جای پیک رو تا یه صدای آرتیفیشال خوب در بیاد چون هر جا لهجش متفاوته و باید خوب بدونید که الآن به کجا ملودی ریتم یا .. میاد.
    باید رون گیتار بزنید این که همه چیزو بندازیم تقصیر گیتار خوب نیست! نمیدونم افکتم فلانه یونیت ندارم...
    گیتارم آشغاله ریگلاژ نیست و ... کلا تو مایه های زمین کجه دیگه.
    خودتون بهترین قاضی برای خودتون هستین بهتر می تونین بفهمین که به کارتون مسلط شدین یا نه!
    نمیشه منکر این شد که یه سری چیزا واقعا به پیکاپ و افکت و حتی کابل و پیک ربط داره!
    ولی خب نوازندگی و استایل از 100 متری معلومه!
    خودتون رو نباید گول بزنید...
    واقعا مثلا Artificial harmonic تو فرت 20 سیم 1 یا حتی یه صداهایی که تو آهنگا میشنوی خیلی مربوط به فرآیند تنظیم و میکس و افکت های مورد نظر باشه حتی جنس بدنه گیتار..!!
    مثلا اون فرت 20 سیم 1 باید واقعا یه فرت برد خیلی خوب و اکشن خیلی خوب و کلا ریگلاژ تمام عیار باشه و مخصوصا یه پیکاپ خوب ... برای ساستین و صداش
    ولی خوب اینا جزیی هست فکر کنم و خیلی کم پیش بیاد و میتونید اصلا بسته به سلایق خودتون
    هم چین تکنیکی نرید و فقط بدونید مسلط شدید!

11. متد کم ولی کامل!

زدن داریم تا زدن! طرف میاد میگه آره من real blues رو کامل زدم..
    speed mechanic رو زدم چه آسون بود فلان!
    ولی یه کی میبنی زد از تهش کلی تغییر و پیشرفت.. یکی فقط همین طور ماسمالی کرد و سنبل...
    جو گیر نشید تمرین کنید... طرف 1 هفتس گیتار خریده... 100 تا نقطه ی بدنش اسکلت و جونور tattoo کرده مو بلند کرده تا کمر...
    t shirt می خره نمی دونم روش عکس سر بز چسبوندن!
    نمی دونم ریش میذاره و انگشتر اسکلت و از این دست بند خاردارا و...
    خب چه فایده ! یه قطعه ابتدایی هم نتونی بزنی کلی تریپ و فاز ور داری برای متال و راک! اصلا مگه pink floyd این همه معروفه تیپ عجیبی می زدن ؟ مگه اشعارشون ضد خدا بود... یا به قولی شیطانی؟ ولی میلیون ها طرفدار.. میلیون ها فروش و بعد این همه سال هنوزم pink floyd هست.
    چیزی فکر کنم خیلی کاربردی باشه اینه که 100 تا متد نخرین...
    می خوای متالیکا کاور کنی؟ 2 تا آهنگ از همه بیشتر دوست داری رو guitar proش رو بگیر دانلود کن کار کن روش.. یا tab اصلا گوشی در بیار آهنگی...
    ولی کامل روش تمرکز کن. تجربه نشون داده کسی که یه کلکسیونی از tab کتال method و ... داره به هیچ جایی نرسیده! چون اصلا مونده کدومو بزنه سنبل کرده رفته و کلا تمرینم نکرده اون جور شاید و باید...
    اول یه متد بخر یا دانلود کن کامل مسلط شدی بعد برو سراغ بعدی...

12. tone خودت رو بساز!

یکی از مهم ترین چیزا تو گیتار که شاید باید 10000 بار تاکید کرد روش که باید حتما حتما بتونی sound یا tone خودت رو بسازی و به دست بیاری...
    درسته که هر پیکاپی و هر گیتار صدایی منحصر بفرد داره ولی تلفیق افکت ها هم زمان بر و تجربی هست.. خوبه از همین الآن دست به کار شید.
    چیزی که خیلی سریع مورد توجه قرار میگیره tone گیتار هست که شما بدست میارین...
    حالا این که چه قدر drive بدین .. ندین delay
    بدین ندین reverb نمی دونم 10000 تا افکت دیگه تا wah به خودتون ربط داره!
    که به آهنگ میاد یا نه ... چه سبکی کار می کنین اصلا شاید باید clean بزنی حداکثر یه خورده delay reverb بدین... یا یه کوچولو drive که مثلا crunchy بگیره به خودش...
    اینا همه به خودت ربط داره! برین حتی comment های youtube هم بخونید 90% می نویسن awesome sound.. awesome tone
    یا از این قبیل... این که یه کسی یه جوری افکت میسازه که پاورکرد میزنه می خوای سرتو بکوبی دیوار از حال کردن(!) به خودت ربط داره!
    البته اینم نندازین تقصیر آمپ و فلان ... یونیت ندارم و این قبیل...
    والا فکر کنم الآن همه یه کامپیتر معمولی دارن در حدی که amp simulator یا مثل guitar rig باشه... از این قبیل برنامه زیاده.
    نداری یونیت؟ مولتی افکتم پولشو نداری؟ خب این کارو کن...
    البته درسته که آمپ لامپی خیلی خوبه فلانه... ولی میتونی نسبی صداتو بسازی با افکتات و تشخیص بدی بهتر شد یا نه و به اون صدایی ایده آل رسیدی یا نه ... که خودت دوست داری!

13. تمارین سخت!
    خیلی واضح بگم و ساده... سال اول دبستان جمع و تفریق یاد گرفتی حال الآن که 20 سالته مثلا 100000000 بار هم تمرین جمع و تفریق کنی چیزی به سوادت اضافه نمیشه! تموم شد و رفت
    باید حمله کنی به چیزی که بلد نیستی... نه این که بلدی
    تمرین باید اصولی باشه 16 ساعت بشین پشت گیتار هی تمارین آسون بزن هر چی دوست داری بزن و الکی و بی فایده.
    ولی 8 ساعت 10 ساعت با اصول پیش برو... قبلش تمرین کششی برو بعد warm up بعد تمرینات و بعدم یه کاور...
    طرف هنوز تکنیکا رو بلد نیست میره پای گیتار میگه می خوام فلانی رو کاور کنم.. خب چی بگم..! واضحه نه؟
    این که من برم پای گیتار 3 ساعت warm up کنم چیزایی که قبلا بلدم رو بازم بزنم خب بد نیست شاید تثبیت بیشتر شه تو مغزت ولی اصل موضوع اینه که سرعت پیشرفت و میزان پیشرفت رو میاره پایین.
    تمرین اصولی 3 تا رکن اصلی داره.
    الف) قطعه رو به چند میزان تقسیم می کنیم و برای مدتی فقط همون رو تمرین می کنیم(حتما کوچک باشه)
    ب) کامل که مسلط شدیم بریم به سراغ میزان های بعدی
    پ) حالا به هم وصل کنیم و پشت سر هم بزنیم با تمپوی پایین و کم کم حتی در حد 2 تا 2 تا بالا بریم وفتی دیدیم کامل مسلط بودیم..
    مثلا آهنگ تمپو 160 هست اول از جایی شروع می کنیم که کامل و روون راحت می زنیم بدون هیچ فشار به ماهیچه های دست. مثلا برای من معمولا 75 هست. بعد میرم 80 بعد 85 ... 130 که میرسم 2 تا معمولا بیشتر میکنیم.
    ت) 100% باید با مترونوم تمرین بشه وگرنه به هیچ دردی نمی خوره.
    کسی که مشکل در تمرین گروهی داره اصل اشکالش تو مترونوم و درکش از ریتم هست.
    یادت باشه تا موقعی که دست راست و چپ هماهنگ نشده باشه... و کامل روون نشده باشی (یعنی هیچ فشاری نباید احساس کنی موقع اجرا...) هنوز آماده نیستی برای تمپوی بالاتر
    آروم زدن و تمیز خیلی بهتر از سرعتی و sloppy هست...
    گیتار زدن بدن سازی هم نیست که سرعت رو ببری رو 200 فشار بیاری به همه ماهیچه ها داد بزنی و یا علی بگی! به هیچ دردی نمی خوره این تمرین شاید فقط خودت خوش حال شی...!!
    14. گوش خیلی قوی!

باید تمارین گوشی زیادی داشته باشی حتی تا سال ها.
    بتونی لاین بیس رو کامل تشخیص بدی. ریتم رو تشخیص بدی. ضربای قوی ضعیف...
    حتی هم زمان بتونی ریتم گیتار هم لید گیتار رو درک کنی... و بعضا حتی درام
    از همه مهم تر فواصل گام ها آکورد ها رو باید خوب حس کنی و درک کنی.
    و حتی شماتیکش رو در گیتار بتونی سریع در بیاری.. چون میدونی فواصل چیه فقط یه تنالیته تغییر می کنه...
    گام های معروف معلومه دیگن... فقط یه خورده این ور اون ور میشه از نظر تنالیته فواصل رو اگر خوب حس کنی راحت می تونی حتی سخت ترین سولو رو با گوش در بیاری. باید کم کم از آسون به سخت بری جلو
    آکورد فهمیدن تو گیتار سخت هست... ولی حداقل پاور کرد آسون تره...
    میتونی از پاور کرد شروع کنی یا یه سری ریتم گیتار و ریف.
    نکته ی بعد این که کسی که گوشش قوی شه مطمئنن سلیقه ی خوبی هم پیدا می کنه چون درکی خوبی از ساز و نت ها بدست میاره.
    شاید20% قضیه استعداد باشه و با تمرین کاملا حل بشه.
    باید تک تک فواصل رو بررسی کنید و صداش رو خوب به خاطر بسپارید و از خودتون هم آزمون بگیرید...
    [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    15. پینتاتونیک راه حل کاربردی!
    جالبه تقریبا کل گام های ژاپنی مثل پینتاتونیکه...

خوبیش اینه که همه جا میشه استفاده کرد!
    یادت باشه فقط باید نت های استفاده شده تو آکورد موجود باشه وگرنه حداقل از تئوری فاصله گرفتین.. گرچه شدنش میشه و هیچ محدودیتی نیست.
    قطعه تو هر سبکی باشه و بداهه نوازی تو هر گامی باشه میشه یه پنتاتونیک زد...
    البته چون آکورد های غربی ها بر اساس ماژور مینور هست معمولا میشه...
    باید حداقل یه بسط کامل از پنتاتونیک در سطح فرت برد رو مسلط یا حفظ باشین.. یا حداقل فواصل شماتیکش رو به خاطر بسپارید.
    حالا تلفیق تکنیک ها با شما هست!

فعلا !

ویرایش توسط petrucci4eva : Wednesday 31 December 2014 در ساعت 08:17 PM

5. 14 کاربر برای این پست از petrucci4eva تشکر کرده اند:

sahigalile آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    47391
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    2
    50 بار تشکر شده در 29 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    13

استاد بسیار ممنون عالی بود .
    اما یه سوال گروه بزرگی مثل : پینک فلوید که از نظر من بزرگترین گروه راک این قرن هستش . سبکشون پراگراسیو راک هست که تاثیری بسیار از بلوز دارن .
    حالا برای تمرین متد های این گروه باید چه کرد ؟
    در کل من خودن پوزیشن pentatonic minor را حفظم ، بداهه هایی که میزنم ماله خودمه و تاثیر گرفته از استاد بزرگ دیوید گیلموره .
    اگر میشه منو راهنمایی کنید که چه چیز هایی باید به ترتیب تمرین کنم ؟
    تئوریمم بد نیست در حد کنترپوان .
    قبلا فلامنکو و کلاسیک میزدم .
    با تشکر .

7. کاربران زیر از sahigalile به خاطر این پست تشکر کرده اند:

petrucci4eva آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    62495
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    378
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط sahigalile [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    استاد بسیار ممنون عالی بود .
    اما یه سوال گروه بزرگی مثل : پینک فلوید که از نظر من بزرگترین گروه راک این قرن هستش . سبکشون پراگراسیو راک هست که تاثیری بسیار از بلوز دارن .
    حالا برای تمرین متد های این گروه باید چه کرد ؟
    در کل من خودن پوزیشن pentatonic minor را حفظم ، بداهه هایی که میزنم ماله خودمه و تاثیر گرفته از استاد بزرگ دیوید گیلموره .
    اگر میشه منو راهنمایی کنید که چه چیز هایی باید به ترتیب تمرین کنم ؟
    تئوریمم بد نیست در حد کنترپوان .
    قبلا فلامنکو و کلاسیک میزدم .
    با تشکر .
    خواهش می کنم هنوز در حد استاد نیستم ممنون از این نسبت!
    نمی دونم من بد بین شدم یا حقیقته... ولی از حرفایی که زدین برام چند تا چیز خیلی عجیب بود..! نمی دونم از کجاش بگم !
    جالبه در کل... بگذریم..! ولی شمایی که تئوریت بد نیست در حد کنترپوان ... قبلا هم که کلاسیک و فلامینکو میزدی دیگه از من جلو تری که.. ! سوال برای چیه ! نه.. ؟! :D
    ایشالله که واقعا همین طور باشه و به امید پیشرفت همه بالخصوص در زمینه موسیقی!
    اول این که بسط کامل pentatonic رو خب باید خوب حفظ باشی... چون معمولا یه box رو همه حفظن که در همه سبکای راک به درد بخوره... (شاید چون ریشه در بلوز داره!)
    بداهه اگر در ماژور مینور داشته باشی و بتونی ازپنتاتونیک هم استفاده کنی خب خیلی خوبه... (و در راستای این هم از lick های گیلمور یا melody های ایشون با تغییر گام یا ... استفاده کنی..)
    لهجه ی گیلمور خب منحصر بفرده ... ولی برای نزدیک شدن حداقل باید خوب درک کنی آهنگاش رو تا جایی که تو ذهنت نواخته بشه!
    یعنی آهنگ رو میشنوی بفهمی که فلانی این قسمتش تحت تاثیر آهنگای پینک فلوید هستش...
    اگر خوب تحت تاثیر یک گروه و سبک قرار بگیری به همون سمت میری .. این یک قانونه چه تو نوازندگی چه تو آهنگ سازی.
    بهترین کاری که هست تحلیل اکثر کارای گروه است و نه صرف نوازندگی معمولی و رد کردنش... باید بتونی دقیقا همون لهجه و تکنیک رو جدا از شبیه زدن در حین کاور تو بداهه نوازی هم اسفاده کنی...
    این که پینک فلوید تحت تاثیر بلوزه شکی نیست... ولی خب بهتره یه تحقیقی کنی ببینی pink floyd تحت تاثیر چه گروه هایی قرار گرفت و روی اونا فکر کنی... (مثل بیتلز چاک بری جیمی هندریکس و ...)
    اگه متد خاصی در نظر دارید هم خب روی متد پیش برید دیگه ... نمی دونم منظور از سوالتون چی بود...
    همین نکات شاید کار 2-3 سال باشه!
    البته من با توجه به این گفتم که تسلط به تکنیکای گیتار و فرتبرد دست راست چپ و ... رو داری. (حداقل در حد کاور آهنگ های پینک فلوید) اگه نه که بحث دیگری میاد وسط..!
    موفق باشی ممنون.
    ویرایش توسط petrucci4eva : Tuesday 23 December 2014 در ساعت 11:41 PM

9. 4 کاربر برای این پست از petrucci4eva تشکر کرده اند:

sahigalile آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    47391
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

بسیار سپاس از لطفتون
    اما دانستن تئوری کار سختی نیست مهم اجرا و درک به موقع اون هست و در کل لطف دارید من چون علاقه زیادی به رهبری ارکستر داشتم تئوری خوندم .
    بگذریم .
    من برای این سبک متد یا کتاب خاصی ندارم میخواستم اگر میشه کمکم کنید .
    در ضمن کاری مثل hey you که اجرایی از خود استاد گیلمور نیست
    و نمیشه دید خود استاد چجوری اهنگ رو مینوازند و هر کجا هر کسی به یک شکل کار رو کاور کرده چجوری میشه فهمید که چگونه میشه این اهنگ رو به درستی زد ؟
    ویرایش توسط sahigalile : Wednesday 24 December 2014 در ساعت 01:02 AM

11. کاربران زیر از sahigalile به خاطر این پست تشکر کرده اند:

petrucci4eva آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    62495
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    378
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

مدال های دریافت شده

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط sahigalile [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    بسیار سپاس از لطفتون
    اما دانستن تئوری کار سختی نیست مهم اجرا و درک به موقع اون هست و در کل لطف دارید من چون علاقه زیادی به رهبری ارکستر داشتم تئوری خوندم .
    بگذریم .
    من برای این سبک متد یا کتاب خاصی ندارم میخواستم اگر میشه کمکم کنید .
    در ضمن کاری مثل hey you که اجرایی از خود استاد گیلمور نیست
    و نمیشه دید خود استاد چجوری اهنگ رو مینوازند و هر کجا هر کسی به یک شکل کار رو کاور کرده چجوری میشه فهمید که چگونه میشه این اهنگ رو به درستی زد ؟
    من سوادم در حد رهبر ارکستر نیست خب.. طبیعتا نمی تونم کمکت کنم. ولی فکر کنم قبلا هم گفتم که دانستن تئوری لازمه ی گذرودن 3 مرحله در یادگیری است... جون تاریخ نیست..! (شنیدین که اقیانوس کم عمق نباشین دریاچه پرعمق باشین؟-البته کاری با کلماتش ندارم مفهوم قضیه رو میگم..)
    1. data
    فکر می کنم این مرحله رو گذروندین. یعنی حداقل شده در حد روزنامه وار اطلاع داری تو اون موضوع و تقریبا حفظ شدی مطالب رو.. یا دیگه کمه کم یه سری نقاط تاریک تو ذهنت نقش بسته از موضوع...
    2. knowledge
    در این مرحله به مفهوم قضیه میرسی و تسلط به تمام مطلب داری و شاید حتی ایده هم به ذهنت برسه..
    3. attitude
    اینجا آخرین مرحله یادگیری هستش.. یعنی تو رفتارت هم از اون تبعیت می کنه... حالا رفتار می تونه تو این جا بشه اسمش رو گذاشت نوازندگی یا آهنگ سازی...
    این حرف من هم نیست این چارچوب تو تمام جاها رعایت میشه (شاید ایران نه!!) یعنی چه بخوای فیزیک خوب بفهمی چه ریاضی چه موسیقی .. مدیریت یا هر علم یا هنری... باید این مراحل خوب طی بشه تا بتونی بگی من تئوری موسیقی رو می فهمم بلدم و از این قبیل.
    این موارد تو نوازندگی هم خیلی مهمه این که اول یه سری data میریزی تو خودت از تکنیکا گرفته و ... بعد یه کاور می کنی که از همونا استفاده شده که طبیعتا نسبتا حداقل مسلطی... و بعدش وارد مرحله attitude میشه.. که میبینی تو آهنگ سازی بداهه و... دقیقا همون موارد رو داری استفاده می کنه ناخود آگاه.. یعنی یه جوری تو ضمیر وجودیت میره ..

در رابطه با متد من متدی منتشر شده ی رسمی از گیلمور یا اعضای پینک فلوید ندیدم.. حالا اگر هم باشه... (کلی متد از آدمای مختلف هست تصویری و .. کافیه بگردی...)
    ولی در کل اکثر این قبیل آدما همون کاری رو می کنن که که در پست قبلی اشاره شده.. یعنی وقتی می گن نوازندگی در استایل گیلمور یعنی دقیقا یه سری ملودی از آهنگاش یه سری lick رو از اول تا آخر آموزش میده که بخورد گوشت و پوستت بره... (خب اگر واقعا وقت بذاری رو متد) بعد خوب حفظ میشی و تا گیتار دستت بگیری میبینی همونا رو میزنی.. که بعدا خب استفاده می کنی تو آهنگ سازیت هم...
    در کل فوت کوزه گری خاصی نیست بهترین فرد خودتی...
    youtube رو نباید فراموش کنی... چون پینک فلوید گروه معروفی هست خیلیا هستن که سولو آموزش بدن و ... خب درسته عین لهجه ی گیلمور ممکنه نباشه ولی نزدیک هست.. و میتونی اون جاهاییش که فکر می کنی خوبه رو بگیری و بقیش رو نه..!
    بهترین یارت این وسط گوشته.. باید گوش قوی داشته باشه... لازم نیست حتما کسی نت به نت تکنیک به تکنیک جلو بره باهات...
    باید این قدر تسلط داشته باشی که تا آهنگ رو گوش می کنی تشخیص بدی مثلا این bend خود گیلموره.. که مثلا یه 1/2 میده میاد پایین یه کامل و دوباره میاد پایین یا هم چین چیزایی...
    همش گوشیه.. تمیز زدن و کاور خوب لازمش اینه که آهنگ رو خیلی خوب فهمیده باشی.. واقعا باید سولو رو حفظ باشی... که دیگه برات آب خورده باشه این چیزا...
    البته من خودم موافق این کار نیستم و اگر مطلب رو خونده باشی گفتم سعی کنید استایل خودتون نوازندگی کنید... بند بزرگی مثل dream theater خیلی تحت تاثیر pink floyd بوده.. ولی john petrucci همیشه تو استایل خودش نوازندگی کرده و سولو گیلمور رو همیشه با لهجه ی خودش زده... حالا اون پتروچیه ... ما که جای خود داریم!!
    و در کل ممکنه تهش به این نتیجه برسی که رسیدن به لهجه ی گیلمور جدا از صداسازی در افکت و نوع ساز و ... کار سختی باشه.. که هیچ مشکلی هم نیست چون ایشون گیلموره و ما هم خودمونیم...
    ولی نشد نداره به نظرم (حداقل از نظر تئوری!) یعنی میتونی جوری دقت کنی به آهنگ که ریز و بم کار رو در بیاری و فقط از نظر ساز و افکت مشکل بر بخوری که این خودش خیلی پیشرفته...
    البته خود گیلمور ازش چند تا اجرا دیدم ولی خب کیفیت خوبی نداشته و برای هدف آموزشی نبوده که بتونی به سازش دقت کنی و بفهمی ...
    ممنون.
    ویرایش توسط petrucci4eva : Wednesday 24 December 2014 در ساعت 11:58 PM

13. 5 کاربر برای این پست از petrucci4eva تشکر کرده اند:

sahigalile آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    47391
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

با سپاس از شما استاد محترم برای کمک و همیاری شما ، با نظر شما کاملا موافقم اگر، دالی ، پیکاسو ، ونگوگ همگی میخواستند لئوناردو داوینچی بشن ، میشدن یک سری نقاش دون پایه .
    اما ممنون که راه رو به من نشون دادید و چون من تازه الکتریک رو شروع کردم کمی نو آموزم و احتیاج به کمک دارم .
    باز هم بی نهایت تشکر از وقتی که گذاشتید .
    ویرایش توسط sahigalile : Wednesday 24 December 2014 در ساعت 08:08 PM

15. 2 کاربر برای این پست از sahigalile تشکر کرده اند:

petrucci4eva آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    62495
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    378
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

مدال های دریافت شده

Post ادامه

16. مطمئن باش سازت همیشه کوکه...

بار ها دیده شده که طرف آهنگ آسونی داره می زنه ولی صدای خیلی بدی میده... واضحه پاسخ ... سازت کوک نیست چون..!

حتی تو سایت های مختلف از جمله آپارات ایرانی دیدم که طرف داره یه آهنگ نسبتا معروف و قشنگی میزنه ولی هنوز نفهمیده که سازش کوک نیست و سریع می خوره تو ذوق آدم...

شک نکن کسی که اهمیت نمیده به این موضوع در آینده گیتاریست نمیشه..

17. وبگردی بیخود ممنوع!

مثال معروفش فیس بوک و یوتیوب دیگه... طرف اون قدری که دنبال gear review و tone و ... هست تمرین نمیکنه(تازه خوشبینانه گفتیم که کار مفیدی با اینترنت انجام بده!!) البته به اندازش چیز خوبیه (البته شاید نه در ابتدا...) اگر واقعا وقت دارید روزی 4 ساعت تمرین خوب دارید خب 2 ساعت هم دنبال مطالب مربوطه باشید خوبه... اتفاقا از این جور آدم ها زیاد دیدم که طرف اطلاعاتش با نوازندگیش بالانس و متعادل نیست... عین تئوری موسیقی هست باید موازی هم انجام بشه.. که پیشنهاد من موقعی هست که دستتون واقعا راه افتاده و از نظر تکنیک و ... مشکلی ندارید.
    ویدیو دیدن از سبکی که دوست داری یه تفریحه وگرنه تا ساز دستت نگیری چیزی عوض نمیشه.. (حتی فیلم آموزشی!)

18. rhythm is for losers:مهم ترین اشتباه رایج!

خب اگه یه ذره با فرهنگ اونا آشنا باشید منظورم خوب میگیرید...
    loser که یعنی کسی که می بازه و این حرفا .. منظور مطلب با اونایی هست که فکر می کنن خیلی خفن هستند و ریتم زدن و تمرین ریتم کلا افت داره براشون!!
    تحقیقات اخیر نشون داده که معمولا افراد 90% به lead زدن میپردازن...! در صورتی که فقط 10% به ریتم زنی میپردازن...! و از همون 10% هم فقط 5% مفیده...!
    این یعنی فاجعه! اگه فکر می کنی که خیلی این قضیه درست نیست خب باشه قبول... همین الآن ببین چند جور میتونی Aminor بگیری با دسته گیتار...2 تا ؟؟؟ 3 تا ؟؟ همین؟!!
    حداقل 5 تا !!! اگه 5 تا گرفتی میتونی خودت رو خواص در نظر بگیری! و احتمالا تمرین خوب و اصولی داشتی...
    یه دید اشتباه رایج دیگه اینه که مثلا تا بگی lead guitar متالیکا میگن کرک همت!!! و فکر می کنن جیمز فقط داره ریتم میزنه و کرک اون وسط یکی دو تا سولو میزنه و میره..! و نمی بینن که چه قدر ریتم می زنه ...!
    باور رایج و غلطیه ایشالله که اصلاح بشه... واقعا نوازندگی خوب در ریتم خیلی لازمه... اگر می خواهید شروع کنید تمرین آکورد های 7 میتونه کارساز باشه... (انواع آکورد های 4 صدایی منظورمه..)

یادت باشه یه اشتباه دیگه در نوازنده ها هم اینه که ریتم رو اون جور که می خوان می زنن..!! نه اون جوری که تو آهنگ زده شده و شنیده میشه.. باید این قدر درکتون قوی بشه که به تمام ریزه کاری ها مسلط شید.. (یعنی با گوش قوی..)

اگر بدون مترونوم تمرین می کنی بدون که حتما حتما اشتباه می زنی..

تازه از کجا معلوم تو بعدا بخوای پست lead guitar رو بگیری..! ؟ این هم شاید نوعی رویاپردازی باشه که غلط هم هست... چون هیچ گیتاریستی نمیبینی کارش تو ریتم بلنگه...

ویرایش توسط petrucci4eva : Wednesday 31 December 2014 در ساعت 08:54 PM

17. 8 کاربر برای این پست از petrucci4eva تشکر کرده اند:

Fereshteh_Baran آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    22707
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر از پست
    2,809
    1,553 بار تشکر شده در 566 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 171/0
    Given: 161/0
    میزان امتیاز
    15

ممنون از مطالبتون

میشه توضیح بدید lead دقیقا چه معنی داره؟ من توی اینترنت گشتم ولی جواب قانع کننده ای ندیدم. من حدود یک سال است که گیتار را شروع کردم برای همین هم زیاد به اصطلاحات وارد نیستم.

در ضمن کار با مترونوم هم خیلی برای پیشرفت خوبه حتی کیبورد و پیانو. نمیدونم سازهای دیگر هم مترونوم دارند یا نه.
    آنجا که سخن به اتمام می رسد موسیقی آغاز می شود. بتهون

19. 2 کاربر برای این پست از Fereshteh_Baran تشکر کرده اند:

sahigalile آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    47391
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

دوست عزیز اولا ریتم مهمه و جالبه لید آهنگ nothing else mater رو جیمز میزنه نه کرک و دلیلی نیست چون کرک لیده ایشون بزنن
    بعد هم من گفتم از لحاظ ریتم مشکلی ندارم اما چون سولو بیشتر دوست دارم تمرکزم رو لید هست.
    در کل ممنون از لطف شما بابت راهنمایی .

- - - Updated - - -

در جواب دوست خوبمون هم بگم که lead تغریبا همون تک نوازی یا solo و یا بهتر بگم کسی هست که ملودی میزنه در یک اهنگ .
    بیشتر درکی تجربی داره نواختن بدون وکال هست تو بیشتر آهنگ ها هم موجوده .
    در ضمن مترونم یک برنامه تو مبایل میتونه باشه برای ساز خاصی نیست.

21. 2 کاربر برای این پست از sahigalile تشکر کرده اند:

petrucci4eva آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    62495
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    378
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

مدال های دریافت شده

دوست عزیز اولا ریتم مهمه و جالبه لید آهنگ nothing else mater رو جیمز میزنه نه کرک و دلیلی نیست چون کرک لیده ایشون بزنن
    بعد هم من گفتم از لحاظ ریتم مشکلی ندارم اما چون سولو بیشتر دوست دارم تمرکزم رو لید هست.
    در کل ممنون از لطف شما بابت راهنمایی .

- - - Updated - - -

در جواب دوست خوبمون هم بگم که lead تغریبا همون تک نوازی یا solo و یا بهتر بگم کسی هست که ملودی میزنه در یک اهنگ .
    بیشتر درکی تجربی داره نواختن بدون وکال هست تو بیشتر آهنگ ها هم موجوده .
    در ضمن مترونم یک برنامه تو مبایل میتونه باشه برای ساز خاصی نیست.
    درود..
    نه عزیز من ادامه تاپیک بود مطالب بالا و کلا مربوط به پست شما نبود.
    شاید 100 تا نکته ی مهم باشه و هر کسی برداشت شخصی داشته باشه اون به عهده ی خواننده است نقدی هم به مطلب موجوده من معمولا چیزی میذارم که سایت های معتبر یا گیتاریستای معتبر گفته اند.. یا این که برای خودم اثبات شده قضیه ... در هر حال ترجیح میدم روند تاپیک بهم نخوره و به خودم پیغام خصوصی بزنید اگر اشتباهی صورت گرفت.
    ممنون از پاسختون در رابطه ی لید گیتار.
    این رو هم میشه اضافه کرد که حتما نباید مستقیم تعریفش کرد... اگه ریتم گیتار رو خوب بفهمیم خود لید معلوم میشه.. لید یعنی رهبری دیگه.. صدایی هست که معمولا با صدای بالاتر یا حدقل واضح تر .. (از نظر پنینگ شاید وسط تر...) شنیده میشه.
    فکر کنم منظور ایشون از مترونوم این نبود که درون سازی تعبیه شده باشه..! یعنی این که تجربشو نداره که بقیه و همه نوازنده ها ساز های مختلف با مترونوم می زنند یا نه ..
    ویرایش توسط petrucci4eva : Friday 2 January 2015 در ساعت 02:14 AM

23. 4 کاربر برای این پست از petrucci4eva تشکر کرده اند:

Fereshteh_Baran آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    22707
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر از پست
    2,809
    1,553 بار تشکر شده در 566 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 171/0
    Given: 161/0
    میزان امتیاز
    15

منظور من از مترونوم ، دستگاه شمارش گر، نت بود همان تیونر مترونومی که در گیتار کاربرد دارد. در ضمن من غیر از زمینه کیبورد پیانو و گیتار، در زمینه دیگری فعالیت ندارم . منظورم این بود که مترونوم برای مثلا سه تار یا سنتور هم استفاده میشه یا نه که جواب گرفتم.
    آنجا که سخن به اتمام می رسد موسیقی آغاز می شود. بتهون

25. کاربران زیر از Fereshteh_Baran به خاطر این پست تشکر کرده اند:

FMETAL آواتار ها
    مسئول بخش های راک و متال - جز و بلوز

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بخش های راک و متال - جز و بلوز
    شماره عضویت
    82018
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر از پست
    4,757
    4,623 بار تشکر شده در 1,189 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow FMETAL On Twitter Add FMETAL on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 955/32
    Given: 2,257/5
    میزان امتیاز
    12

اصولاً مترونوم برای مشخص کردن „ضرب آهنگ” یا „تمپو” مورد استفاده قرار میگیره. در نتیجه برای نواختن تمامی ساز‌ها (حتی دست زدن) استفاده میشه.
    Whatever Life throws at you, PLEASE don't Cry & Bitch about it. Either take it like a MAN, or DUCK your F*#@ing head down!!! - F. Metal The Great
    Rockers Nation

27. 4 کاربر برای این پست از FMETAL تشکر کرده اند:

sahigalile آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    47391
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    2
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

دوست عزیز مترونم به قول دوست و استاد عزیز دست زدن یا ضرب پا هست.
    در کل یعنی شمارش متریک یا بر قرار نگه داشتن ضربات یا اصواتی به صورت متریک . بهترین مثال : تیک تاک ساعت.
    در تمامی ساز ها و ادوات موسیقیایی واجب و کاربردیست.

29. کاربران زیر از sahigalile به خاطر این پست تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)