لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 14 از 14

موضوع: نکات ضروری و اساسی برای هر گیتاریست!

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    sahigalile آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    47391
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    2
    50 بار تشکر شده در 29 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    13

0 Not allowed! Not allowed!
    استاد بسیار ممنون عالی بود .
    اما یه سوال گروه بزرگی مثل : پینک فلوید که از نظر من بزرگترین گروه راک این قرن هستش . سبکشون پراگراسیو راک هست که تاثیری بسیار از بلوز دارن .
    حالا برای تمرین متد های این گروه باید چه کرد ؟
    در کل من خودن پوزیشن pentatonic minor را حفظم ، بداهه هایی که میزنم ماله خودمه و تاثیر گرفته از استاد بزرگ دیوید گیلموره .
    اگر میشه منو راهنمایی کنید که چه چیز هایی باید به ترتیب تمرین کنم ؟
    تئوریمم بد نیست در حد کنترپوان .
    قبلا فلامنکو و کلاسیک میزدم .
    با تشکر .

2. کاربران زیر از sahigalile به خاطر این پست تشکر کرده اند:

petrucci4eva آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    62495
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    378
    718 بار تشکر شده در 189 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 295/3
    Given: 129/6
    میزان امتیاز
    12

مدال های دریافت شده

0 Not allowed! Not allowed!
    نقل قول نوشته اصلی توسط sahigalile [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    استاد بسیار ممنون عالی بود .
    اما یه سوال گروه بزرگی مثل : پینک فلوید که از نظر من بزرگترین گروه راک این قرن هستش . سبکشون پراگراسیو راک هست که تاثیری بسیار از بلوز دارن .
    حالا برای تمرین متد های این گروه باید چه کرد ؟
    در کل من خودن پوزیشن pentatonic minor را حفظم ، بداهه هایی که میزنم ماله خودمه و تاثیر گرفته از استاد بزرگ دیوید گیلموره .
    اگر میشه منو راهنمایی کنید که چه چیز هایی باید به ترتیب تمرین کنم ؟
    تئوریمم بد نیست در حد کنترپوان .
    قبلا فلامنکو و کلاسیک میزدم .
    با تشکر .
    خواهش می کنم هنوز در حد استاد نیستم ممنون از این نسبت!
    نمی دونم من بد بین شدم یا حقیقته... ولی از حرفایی که زدین برام چند تا چیز خیلی عجیب بود..! نمی دونم از کجاش بگم !
    جالبه در کل... بگذریم..! ولی شمایی که تئوریت بد نیست در حد کنترپوان ... قبلا هم که کلاسیک و فلامینکو میزدی دیگه از من جلو تری که.. ! سوال برای چیه ! نه.. ؟! :D
    ایشالله که واقعا همین طور باشه و به امید پیشرفت همه بالخصوص در زمینه موسیقی!
    اول این که بسط کامل pentatonic رو خب باید خوب حفظ باشی... چون معمولا یه box رو همه حفظن که در همه سبکای راک به درد بخوره... (شاید چون ریشه در بلوز داره!)
    بداهه اگر در ماژور مینور داشته باشی و بتونی ازپنتاتونیک هم استفاده کنی خب خیلی خوبه... (و در راستای این هم از lick های گیلمور یا melody های ایشون با تغییر گام یا ... استفاده کنی..)
    لهجه ی گیلمور خب منحصر بفرده ... ولی برای نزدیک شدن حداقل باید خوب درک کنی آهنگاش رو تا جایی که تو ذهنت نواخته بشه!
    یعنی آهنگ رو میشنوی بفهمی که فلانی این قسمتش تحت تاثیر آهنگای پینک فلوید هستش...
    اگر خوب تحت تاثیر یک گروه و سبک قرار بگیری به همون سمت میری .. این یک قانونه چه تو نوازندگی چه تو آهنگ سازی.
    بهترین کاری که هست تحلیل اکثر کارای گروه است و نه صرف نوازندگی معمولی و رد کردنش... باید بتونی دقیقا همون لهجه و تکنیک رو جدا از شبیه زدن در حین کاور تو بداهه نوازی هم اسفاده کنی...
    این که پینک فلوید تحت تاثیر بلوزه شکی نیست... ولی خب بهتره یه تحقیقی کنی ببینی pink floyd تحت تاثیر چه گروه هایی قرار گرفت و روی اونا فکر کنی... (مثل بیتلز چاک بری جیمی هندریکس و ...)
    اگه متد خاصی در نظر دارید هم خب روی متد پیش برید دیگه ... نمی دونم منظور از سوالتون چی بود...
    همین نکات شاید کار 2-3 سال باشه!
    البته من با توجه به این گفتم که تسلط به تکنیکای گیتار و فرتبرد دست راست چپ و ... رو داری. (حداقل در حد کاور آهنگ های پینک فلوید) اگه نه که بحث دیگری میاد وسط..!
    موفق باشی ممنون.
    ویرایش توسط petrucci4eva : Tuesday 23 December 2014 در ساعت 11:41 PM

4. 4 کاربر برای این پست از petrucci4eva تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)