لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 16 از 16

موضوع: بعد از پنج سال رفتن به کلاس ویولن ...

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    113170
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    7 بار تشکر شده در 5 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض بعد از پنج سال رفتن به کلاس ویولن ...

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام دوستان هنرمند !
    من مدت 5 ساله که کلاس ویلن میرم
    اما راستش خودم حس میکنم اون چیزی باید طی این پنج سال میشدم نیستم
    چند وقته واقعا ذهم مشغوله و اعصبم ناراحته
    که بعد از این همه هزینه و گذشتن وقت منو به عنوان هنرجوی آماتور میشناسن
    توی تمرینات ارکستر هنرجویی اموشگاه .. من ویلن دو هستم درصورت که هم ردیف های من ویلن 1 رو میزنن و من واقعا احساس بدی دارم

لطفا منو راهنمایی کنید که چه طور خودم رو به جایگاهی که باید باشم برسنم .. ممنون

(روزی چند سات ترین کنم .. چه اتود هایی را بزنم .. ضمن هم ایرانی و هم کلاسیک رو طی این پنج سال دارم کار میکنم)

2. کاربران زیر از raaz101 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

3. # ADS

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    3,010 بار تشکر شده در 1,040 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 614/4
    Given: 649/29
    میزان امتیاز
    13

سلام دوست عزیز.
    لطفا مطالب تاپیک راهنما رو در همین بخش ویلن کلاسیک مطالعه کنید. البته من این تاپیک رو ادغام نمی کنم و انتقال هم نمیدم.
    متاسفانه این مشکلی که شما دارین بین هنرجوهای کشور ما موج میزنه. خیلیا هستن که چند ساله ساز می زنن ولی تسلط خوبی روی سازشون ندارن که دلایل مختلفی میتونه داشته باشه مثل: کیفیت بد تمرین، کم تمرین کردن، استاد نامناسب، متد آموزشی نامناسب و ...

یه نکته توی پرانتز بگم و ادامه بدیم: توی ارکستر ها ویلن 1 و 2 بعضا وظایف متفاوتی دارن. یعنی اینجوری نیست که کسی که ویلن 2 میزنه از کسایی که ویلن 1 میزنن از نظر تکنیکی ضعیف تر باشه. (یه مقدار جزئی تفاوت تکنیکی بین افراد جلو و عقب وجود داره)

مطالب زیادی درمورد کمیت و کیفیت تمرین کردن توی این سایت و سایت های دیگه نوشته شده. حتما مطالعه کنید.
    شما اول باید ببینید چقدر تمرین می کنید و آیا صحیح تمرین می کنید یا خیر
    در مورد کمیت میتونید از اساتید مختلف بپرسید ولی با شرایط فعلی شما (که میگین 5 ساله ساز میزنین) من پیشنهاد می کنم حداقل روزی دو ساعت تمرین کنید (میتونه با فاصله باشه ... 1 ساعت صبح و 1 ساعت بعد از ظهر) ... اگه بیشتر تمرین کنید بهتره.

در مورد کیفیت هم باید توجه کنید که درسی که خواسته شده رو با دقت و صحیح می نوازید یا خیر. بعضی از هنرجوها عادت های بدی توی نوازندگی دارن (مخصوصا در آرشه کشی). باید توجه کنید که صحیح و استاندارد می نوازید. قبل از تمرین حتما چندتا حرکت کششی انجام بدین. (توی پروفایل من در بخش فید تعدادی نکته که یکی از اساتید سایت فرمودن قرار داده شده اونا رو مطالعه کنید)
    کتاب های استاد روح الله خالقی، ل ویلن، ولفارت، شوچیک و ... کتاب های پایه ای هستن که حتما باید صحیح تمرین بشن که بحثش مفصله. شما چه کتاب هایی رو کار کردین و الان چه درسی رو دارین تمرین می کنین؟

وقتی از تمرین کردنتون مطمئن شدین و دیدین باز هم کارتون ایراد داره به استاد و روش کارشون توجه کنین. آیا استاد تکنیک ها رو صحیح درس میده و متد و روش خوبی داره یا خیر.

موفق باشید
    ویرایش توسط virtuoso : Thursday 7 August 2014 در ساعت 10:29 PM

5. 6 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    113170
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    7 بار تشکر شده در 5 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

سلام ممنون از راهنماییتون ..
    من تو این پنج سال ای کتاب ها رو کار کردم :

خالقی 1 + خالقی 2 + اویل خالقی 3 + کتاب ردیف های صبا و منوچهر لشگری که هنوز فقط ردیف اصفهان رو زدم !! ا
    ل ویولن 1 + ل ویولن 2+ سوزوکی هرسه جلد + دنیای زیبای ویولن + و چند تا قطعه از کتاب „قطعات کلاسیک”

و از کتاب های ولفارت و ارکستر های کوچک برای ویولن و هنس زیت م قطعاتی زدم اما خب کتاب ها رو تموم نکردم !

برای این پنج سال کم نیست به نظرتون؟؟؟؟

7. 2 کاربر برای این پست از raaz101 تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

خواهش می کنم.
    اولا که شما باید سبکتون رو بطور دقیق مشخص کنید. اگه سبکتون کلاسیک باشه دیگه ردیف نواختن بی معنی هست و اگه بخواین ایرانی بنوازین دیگه نیازی نیست سراغ قطعات کلاسیک مثل کنسرتوها و ... برید.
    خب من مایلم یه مقدار بحث رو باز کنم. شاید بدرد بقیه دوستان هم بخوره.
    البته ما یه تاپیک دیگه در مورد آموزش ویلن داریم که این بحث رو باید اونجا ادامه می دادیم ولی ترجیحا همین جا ادامه میدیم.

کتاب های نت رو می شه به سه دسته تقسیم کرد:
    1- کتاب های پایه ای (درسی) مثل کتاب های استاد خالقی، ل ویلن، سوزوکی، کتاب ایوان گالامیان و ...
    اینا در واقع کتاب های درسی هستن که هر هنرجوی ویلنی باید حداقل دوره ی یکی از اینا رو تموم کنه. مثلا کتاب های استاد خالقی شامل 4 کتاب هست که توی چهارسال هنرستان تدریس میشده و در واقع خیلی از تکنیک های مورد استفاده در سبک سنتی توی این کتاب ها همراه با 3 جلد کتاب های ردیف استاد صبا (که توی کتاب های استاد خالقی هم اشاره شده) آموزش داده شده. (کاری به این ندارم که نقایص این متد چی هست)
    کتاب ایوان گالامیان خیلی معروفه و متد ایشون هم خیلی مورد قبول اساتید بزرگ هست ولی فکر می کنم توی ایران تدریس نمیشه.

2- کتاب های کمک آموزشی ... شامل کتاب هایی که کمک می کنن که آموخته هامونو تمرین کنیم. شامل اتودها، گام ها، آرپژها و ... (ممکنه کتاب های آموزشی تمرین هاشون خیلی کافی نباشه برای اینکه هنرجو به پختگی کافی برسه.)
    مثل کتاب اتودهای ولفارت، شوچیک و ... اینا در واقع دست رو تقویت می کنن. یا مثلا در سبک سنتی ایرانی میشه به کتاب های ساز تنها (نواخته های استاد حبیب الله بدیعی) اشاره کرد به این شکل که شما مثلا با دستگاه شور در ردیف صبا آشنا می شین و از روی کتاب ساز تنها قسمت شور، تسلطتون رو روی اون دستگاه بالا می برید.

3- دسته سوم مربوط به کتاب هاییه که شامل قطعات مختلف هستن. ما در حین نواختن قطعات از چیزهایی که در کتاب های آموزشی یاد گرفتیم استفاده می کنیم. ضمنا از نواختن اون ها لذت می بریم و به ادامه ی کار تشویق میشیم. ضمنا می تونیم توانایی خودمونو با نواختن قطعات مورد ارزیابی قرار بدیم. در سبک کلاسیک کتاب اینجوری زیاد هست اما مثلا دنیای زیبای ویلن خیلی مورد استفاده اس.

هر هنرجویی باید تواما یا متناوبا از هر سه دسته با نظر استاد استفاده کنه.

مسئله ی دیگه چگونگی تمرین هست.

شما باید حتما درس ها رو از روی کتاب های آموزشی (دسته اول) بخوبی یاد بگیرین. اینقدر آهسته بنوازین تا خوب یاد بگیرین و کم کم سرعت رو بیشتر کنین. (سبکی که میخواین دنبال کنین رو بفرمایید تا بگم چه کتاب هایی رو نیاز هست دوره کنید)

اتودها و قطعات رو باید مرتبا تمرین کنید تا حفظ بشین.

در حال حاضر باید زمانی رو برای دوره و رفع اشکال (حداقل 1 ساعت) و زمانی رو برای تمرین درس جدید قرار بدین (حداقل 1 ساعت) چون میگین از نوازندگی خودتون راضی نیستین، زیاد تاکیدی روی این نداشته باشین که حتما درس های جدید رو پشت سر هم بیاموزین بیشتر روی دوره توجه کنین. کسی که بتونه خالقی 2 و 3 و ردیف های صبا رو بخوبی بنوازه احتمالا هنرجوی خوبی هست.

خلاصه نکات زیادی توی همون کتاب هایی هست که شما توی این مدت کار کردین.
    ویرایش توسط virtuoso : Friday 8 August 2014 در ساعت 05:48 PM

9. 2 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    113219
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    13
    3 بار تشکر شده در 3 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    0

سلام بر اساتید
    خب حالا بحث باز یه سوال
    من استادم وقتی کتاب ل ویولن 1 تموم شد گفت باید کتاب اول هنرستان خالقی کار کنی و همراه کتاب خالقی بعضی از قطعات کتاب „18 قطعه پیش درآمد ویولن” واسه تمرین و تشویق می داد و الان ل یولن 2 . این روش آموزشی درسته که ل ویولن 1 بعدش کتاب اول هنرستان به همراه 18 قطعه پیش درآمد بعدش ل ویولن 2 آموزش داده بشه ؟

11. کاربران زیر از abdollahi4000 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    113170
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    7 بار تشکر شده در 5 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

خیلی ممنون
    من از امروز شروع کردم که مدت زمان و کیفیت تمرین ام رو بیشتر کنم ... حدود3 ساعت با دقت ساز زدم :)

من هر دو سبک رو دوست دارم .. یعنی میخوام هر دو رو کنار هم یاد بگیرم هم سنتی هم کلاسیک
    چون استادم از همون جلسه های اول میگفت یک نوازنده باید هر چی نت گذاشتن جلوش بتونه بزنه ... نگه اینو نمیتونم .. چون سبک ام این نست!!!
    حالا نمیدونم چقدر حرفشون درسته و چقدر غلط ولی خب من از همون اول این تو ذهنم موند و به نوعی به هردو علاقه مند شدم !

اگر میشه چند کتاب کلاسیک به من معرفی کنید.

باز هم ازاین که وقت میذارید و راهنمایی میکنید سپاسگذارم .

13. 2 کاربر برای این پست از raaz101 تشکر کرده اند:

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط raaz101 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    خیلی ممنون
    من از امروز شروع کردم که مدت زمان و کیفیت تمرین ام رو بیشتر کنم ... حدود3 ساعت با دقت ساز زدم :)

من هر دو سبک رو دوست دارم .. یعنی میخوام هر دو رو کنار هم یاد بگیرم هم سنتی هم کلاسیک
    چون استادم از همون جلسه های اول میگفت یک نوازنده باید هر چی نت گذاشتن جلوش بتونه بزنه ... نگه اینو نمیتونم .. چون سبک ام این نست!!!
    حالا نمیدونم چقدر حرفشون درسته و چقدر غلط ولی خب من از همون اول این تو ذهنم موند و به نوعی به هردو علاقه مند شدم !

خیلی عالیه. بهتون تبریک می گم.
    این حرفه ای نیست که من بگم باید هر نتی رو بتونم بزنم. کسی که تخصصی ویلن سنتی میزنه نمیتونه قطعات کلاسیک رو اونطور که باید و شاید بنوازه. فرض کنیم یه نفر هم بتونه کلاسیک رو خیلی خوب بنوازه و هم ایرانی رو ، قطعا توی یکی بیشتر تسلط داره. نهایتا هم آدم یکی رو بیشتر دوست داره. (البته میشه هر دو رو هم خیلی دوست داشت ولی این قضیه سر درگمی ایجاد میکنه)
    پس شما بهتره که یکی رو دقیقا انتخاب کنید.

اتودهای ولفارت بسیار مناسب هستن. منتها باید با دقت روشون کار کنید و کم کم سرعت نواختنتون رو زیاد کنید. کتاب شوچیک هم خوبه. البته من سبک کلاسیک رو در کنار ایرانی دنبال می کنم و برای همین کتاب هاشو زیاد کار نکردم. قطعات سوزوکی هم اگه صحیح نواخته بشن قطعا خیلی کمک می کنن.
    متد ل ویلن هم با اینکه قدیمی شده اما واقعا متد خوبیه به شرطی که مو به مو اجرا بشه. اینا رو که بتونین خوب و مسلط اجرا کنین میتونین سراغ کنسرتوها و قطعات سخت تر هم برین.

موفق باشید

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط abdollahi4000 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام بر اساتید
    خب حالا بحث باز یه سوال
    من استادم وقتی کتاب ل ویولن 1 تموم شد گفت باید کتاب اول هنرستان خالقی کار کنی و همراه کتاب خالقی بعضی از قطعات کتاب „18 قطعه پیش درآمد ویولن” واسه تمرین و تشویق می داد و الان ل یولن 2 . این روش آموزشی درسته که ل ویولن 1 بعدش کتاب اول هنرستان به همراه 18 قطعه پیش درآمد بعدش ل ویولن 2 آموزش داده بشه ؟
    سلام. البته من استاد نیستم.
    بعضی از اساتید معتقد هستن که تمام کتاب های پایه باید کار بشه که هم پایه ی هنرجو قوی بشه و هم دست هنرجو باز باشه که بتونه به راحتی سبکشو انتخاب کنه. ل ویلن 1، کتاب استاد خالقی جلد 1، کتاب استاد محمد بهارلو و ... برای شروع خیلی خوب هستن.
    میشه 2 تاشو با همدیگه هم کار کرد.
    اشکالی نداره که بعد از ل ویلن 1 کتاب اول هنرستان کار بشه. البته اگه هنرجو توی ل ویلن 1 مشکلی نداشته باشه میشه بلافاصله ل ویلن 2 رو شروع کنه و در کنارش یه کتاب دیگه هم کار کنه.
    معمولا 18 قطعه پیش درآمد رو با جلد دوم (یا حتی سوم) کتاب استاد خالقی کار می کنن. چون ربع پرده داره و توی فرماسیون ردیف ایرانی هم نوشته شده (توی دستگاه ها و آوازها و ... نوشته شده)

15. 3 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    113219
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    13
    3 بار تشکر شده در 3 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

پست اشتباهی حذف شد
    "سلام بر اساتید
    خب حالا بحث باز یه سوال
    من استادم وقتی کتاب ل ویولن 1 تموم شد گفت باید کتاب اول هنرستان خالقی کار کنی و همراه کتاب خالقی بعضی از قطعات کتاب „18 قطعه پیش درآمد ویولن” واسه تمرین و تشویق می داد و الان ل ویولن 2 و 3. این روش آموزشی درسته که ل ویولن 1 بعدش کتاب اول هنرستان به همراه 18 قطعه پیش درآمد بعدش ل ویولن 2 و 3آموزش داده بشه ؟"

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    107685
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    64
    9 بار تشکر شده در 4 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/0
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط virtuoso [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    خیلی عالیه. بهتون تبریک می گم.
    این حرفه ای نیست که من بگم باید هر نتی رو بتونم بزنم. کسی که تخصصی ویلن سنتی میزنه نمیتونه قطعات کلاسیک رو اونطور که باید و شاید بنوازه. فرض کنیم یه نفر هم بتونه کلاسیک رو خیلی خوب بنوازه و هم ایرانی رو ، قطعا توی یکی بیشتر تسلط داره. نهایتا هم آدم یکی رو بیشتر دوست داره. (البته میشه هر دو رو هم خیلی دوست داشت ولی این قضیه سر درگمی ایجاد میکنه)
    پس شما بهتره که یکی رو دقیقا انتخاب کنید.

اتودهای ولفارت بسیار مناسب هستن. منتها باید با دقت روشون کار کنید و کم کم سرعت نواختنتون رو زیاد کنید. کتاب شوچیک هم خوبه. البته من سبک کلاسیک رو در کنار ایرانی دنبال می کنم و برای همین کتاب هاشو زیاد کار نکردم. قطعات سوزوکی هم اگه صحیح نواخته بشن قطعا خیلی کمک می کنن.
    متد ل ویلن هم با اینکه قدیمی شده اما واقعا متد خوبیه به شرطی که مو به مو اجرا بشه. اینا رو که بتونین خوب و مسلط اجرا کنین میتونین سراغ کنسرتوها و قطعات سخت تر هم برین.

موفق باشید

- - - Updated - - -

سلام. البته من استاد نیستم.
    بعضی از اساتید معتقد هستن که تمام کتاب های پایه باید کار بشه که هم پایه ی هنرجو قوی بشه و هم دست هنرجو باز باشه که بتونه به راحتی سبکشو انتخاب کنه. ل ویلن 1، کتاب استاد خالقی جلد 1، کتاب استاد محمد بهارلو و ... برای شروع خیلی خوب هستن.
    میشه 2 تاشو با همدیگه هم کار کرد.
    اشکالی نداره که بعد از ل ویلن 1 کتاب اول هنرستان کار بشه. البته اگه هنرجو توی ل ویلن 1 مشکلی نداشته باشه میشه بلافاصله ل ویلن 2 رو شروع کنه و در کنارش یه کتاب دیگه هم کار کنه.
    معمولا 18 قطعه پیش درآمد رو با جلد دوم (یا حتی سوم) کتاب استاد خالقی کار می کنن. چون ربع پرده داره و توی فرماسیون ردیف ایرانی هم نوشته شده (توی دستگاه ها و آوازها و ... نوشته شده)
    به نظرت اینکار اشتباهه که ادم مثلا ایرانی (کتاب خالقی) رو کلاس بره و ل ویولن رو خونه با خودش پیش ببره؟؟؟
    البته من که از همون اول فقط خالقی زدم///استادم مخالف بود مستقیم برم سراغ خالقی و میگفت بهتره حداقل ل ویولن 1 رو بزنی دستت روون بشه بعد بری خالقی .. میگفت برام سنگینه ولی با اسرار من مستقیم رفتم خالقی و مشکل چندانی نداشتم

حالا که خالقی 1 تموم شد چند وقته برای روون شدن قبل از خالقی 2 .. دارم قطعه های مختلفو با پیشنهاد استاد میزنم!!!
    تنها کتابی که تا اینجای کار زدم خالقی 1 بود !
    حالا اگه امکانش هست یه نظر واسه منم بدین :D

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    13

نقل قول نوشته اصلی توسط saberk [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    به نظرت اینکار اشتباهه که ادم مثلا ایرانی (کتاب خالقی) رو کلاس بره و ل ویولن رو خونه با خودش پیش ببره؟؟؟
    البته من که از همون اول فقط خالقی زدم///استادم مخالف بود مستقیم برم سراغ خالقی و میگفت بهتره حداقل ل ویولن 1 رو بزنی دستت روون بشه بعد بری خالقی .. میگفت برام سنگینه ولی با اسرار من مستقیم رفتم خالقی و مشکل چندانی نداشتم

حالا که خالقی 1 تموم شد چند وقته برای روون شدن قبل از خالقی 2 .. دارم قطعه های مختلفو با پیشنهاد استاد میزنم!!!
    ایرادی نداره ... ولی خب باید هنرجو اینقدر توانا باشه که بدونه کتاب چی ازش میخواد. همنوازی ها رو حتما باید استاد همراه با هنرجو همنوازی کنه (یا حداقل مثل خط دوم رو بصورت ضبط شده توی خونه پخش کنید و همراه باهاش بزنید)
    واقعیت اینه که ل ویلن خیلی جزئی تر و از ساده ترین نت ها شروع کرده. کتاب استاد خالقی یه مقدار برای تازه کارها مشکله. یعنی کسی که خالقی 1 رو خوب بلده معمولا توی ل ویلن 1 مشکل چندانی نداره.
    قبل از خالقی 2 دیگه هر کاری که میتونین بکنین چون وارد خالقی 2 که بشین باید کاملا در قالب موسیقی ردیفی بنوازین و یه کمی سخت میشه که در کنارش یه متد کلاسیک هم کار کنید.
    بد نیست اگه ل ویلن 1 رو کاملا مسلط هستین، ل ویلن 2 رو در کنار سوزوکی شروع کنین. با فاصله هم قطعات ساده و زیبا رو بزنین (مثلا از کتاب دنیای زیبای ویلن ... یا هر کتاب دیگه ای که قطعه ساده داره)
    یه مقدار که راه افتادین ، خالقی 2 رو شروع کنین و در کنارش از کتاب 18 پیش درآمد یا کتاب آوای سرور استفاده کنید. (هدف آموختن ایرانی نوازی هست... فواصل ربع پرده ای)
    (کمی که روی ایرانی نواختن مسلط شدین برای تقویت انگشت گذاری و آرشه کشی دوباره باید برین سراغ متد کلاسیک و در کنار خالقی 2و 3 و 4 خوبه که از اتودها و تمرینات کلاسیک هم استفاده کنید. ولفارت و ادامه ل ویلن و ...)

19. 2 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    111413
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    136
    50 بار تشکر شده در 35 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 8/0
    Given: 2/1
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط abdollahi4000 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام بر اساتید
    خب حالا بحث باز یه سوال
    ولا چه عرض کنم . من از این جور چیزا سر در نمیارم ولی احتمال زیاد می خواستن هم سنتی یاد بگیرین هم کلاسیک و یا می خواسته بعد ل ویولن یک از درس های کلاسیک استراحت کنید بعد دوباره وارد کلاسیک شید. ولی کوک با کوک فرق داره. ولی کتاب ل ویولن 1 بیش تر تمرین هست تا قطعه و اهنگ همچنین کتاب روح الله خالقی 1 نیز بیش تر تمرین هست تا قطعه و اهنگ. بنابراین می خواسته اول طرز گرفتن ویولن و ارشه کشی و انگشت گذاری و... رو یاد بگیرید بعد بره کتاب دوم ل ویولن. و کتاب 18 قطعه هم به نظر من کار کرده که از تمرین ها خسته نشین. و کنار اون هم تشویقی باشه هم اهنگی هم یاد بگیرید. باز از دیگران بپرسید

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط raaz101 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    خیلی ممنون

ایا شما می تونید 2 هندوانه رو با یک دست بلند کند؟البته من مخالف نیستم. ولی هر چیزی به نوبت. اساتید بزرگ هم به نوبت یاد گرفتن. استاد صبا چند وقت کلاسیک کار کرد و سپس سنتی. برای کلاسیک کتاب ل ویولن عالیه

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    111413
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    136
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    10

نقل قول نوشته اصلی توسط saberk [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

استاد تون درست گفته که ل ویولن 1 هم کار کنید. که دست روون شه. ولی خود من هم از اول کتاب خالقی رو زدم. ولی 4 ماه ل ویولن هم کار کردم. اگر توی خونه ل ویولن رو می زنید بدوند که اون کلاسیک هست و کوکش با سنتی و فرق داره.

- - - Updated - - -

به نظر من اگه استاد خوب باشه هرچی صلاح بدونه درسته
    ویرایش توسط valipour : Saturday 9 August 2014 در ساعت 03:17 PM

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    107685
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    64
    9 بار تشکر شده در 4 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط valipour [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    استاد تون درست گفته که ل ویولن 1 هم کار کنید. که دست روون شه. ولی خود من هم از اول کتاب خالقی رو زدم. ولی 4 ماه ل ویولن هم کار کردم. اگر توی خونه ل ویولن رو می زنید بدوند که اون کلاسیک هست و کوکش با سنتی و فرق داره.

- - - Updated - - -

به نظر من اگه استاد خوب باشه هرچی صلاح بدونه درسته
    کوکشون چه فرقی داره؟
    کتاب 1 خالقی کوک دیگه رو نمیگه !
    همون می لا ر سل

یکم درمورد مترونوم میگید؟ اینکه ایا نیازه از الان باهاش کار کنم؟(2ماهه کتاب 1 خالقی تموم کردم)
    ویرایش توسط saberk : Monday 11 August 2014 در ساعت 09:53 AM

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    111413
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    136
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    10

کوکشون چه فرقی داره؟
    کتاب 1 خالقی کوک دیگه رو نمیگه !
    همون می لا ر سل

یکم درمورد مترونوم میگید؟ اینکه ایا نیازه از الان باهاش کار کنم؟(2ماهه کتاب 1 خالقی تموم کردم)
    من که درس لزگی ماهور بودم استادم گفت شروع کن با مترونم بزن. که در موسیقی یه ریتم مهمه یه صدا یه طرز گرفتن ویولن. برای همین اجبار به استفاده از مترونم کرد

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    107685
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    64
    9 بار تشکر شده در 4 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط valipour [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    من که درس لزگی ماهور بودم استادم گفت شروع کن با مترونم بزن. که در موسیقی یه ریتم مهمه یه صدا یه طرز گرفتن ویولن. برای همین اجبار به استفاده از مترونم کرد
    پیش استادم با مترونوم چندباری تمرین کردم
    اما خودم ندارم
    پس حتما تهیه کنم؟
    --------
    حالا صحبتش شد... چی بخرم؟

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    90793
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    46
    151 بار تشکر شده در 76 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 65/0
    Given: 29/0
    میزان امتیاز
    11

مدال های دریافت شده

سلام دوستای گلم یه خواهش ازتون دارم اگه امکانش هست به سبک ایرانی سنتی نگین تا جایی که من خبر دارم گام و ردیف همونه که 70سال پیش بود سبک ایرانی تغییری نکرده که به جدید بگیم جدید به قدیمی بگیم سنتی
    اینو برا این گفتم که اگه کلمه ی سنتی به موسیقی ایرانی برچسب نمیخورد الان موسیقی ایرانی هم ارزشش بیشتر بود هم پیشرفته تر و زیبا ترتر شده بود ممنونم همه ی دوستای گلم

26. 2 کاربر برای این پست از mehrabnasiri تشکر کرده اند:

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)