لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: پیانو کنسرتوی مورد علاقه شما کدام است ؟

رأی دهندگان
12. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • پیانو کنسرتوی شماره 20 موزارت

5 41.67%
  • پیانو کنسرتوی شماره 21 موزارت

1 8.33%
  • پیانو کنسرتوی شماره 23 موزارت

1 8.33%
  • پیانو کنسرتوی شماره 1 بتهوون

1 8.33%
  • پیانو کنسرتوی شماره 2 بتهوون

0 0%
  • پیانو کنسرتوی شماره 3 بتهوون

1 8.33%
  • پیانو کنسرتوی شماره 4 بتهوون

0 0%
  • پیانو کنسرتوی شماره 5 بتهوون

1 8.33%
  • پیانو کنسرتوی روبرت شومان اوپوس 54

0 0%
  • پیانو کنسرتو شماره 2 فرانتز لیست

0 0%
  • پیانو کنسرتوی شماره 1 فردریک شوپن

2 16.67%
  • پیانو کنسرتوی شماره 2 فردریک شوپن

0 0%
  • پیانو کنسرتوی شماره 1 یوهانس برامس

1 8.33%
  • پیانو کنسرتوی شماره 2 یوهانس برامس

2 16.67%
  • پیانو کنسرتوی ادوارد گریگ اوپوس 16

0 0%
  • پیانو کنسرتوی شماره 2 کامی سن سان

0 0%
  • پیانو کنسرتوی شماره 1 چایکوفسکی

5 41.67%
  • پیانو کنسرتوی شماره 2 سرگئی راخمانینف

5 41.67%
  • پیانو کنسرتوی شماره 3 سرگئی راخمانینف

2 16.67%
  • پیانو کنسرتوی شماره 3 سرگئی پروکفیف

2 16.67%
  • پیانو کنسرتو برای دست چپ موریس راول

1 8.33%
  • پیانو کنسرتو در جی ماژور موریس راول

2 16.67%
  • پیانو کنسرتوی شماره 2 بلا بارتوک

0 0%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 17 به 21 از 21

موضوع: پیانو کنسرتوی مورد علاقه شما کدام است ؟

virtuoso آواتار ها
    مسئول بازنشسته

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته
    شماره عضویت
    68297
    میانگین پست در روز
    0.30
    تشکر از پست
    3,021
    3,010 بار تشکر شده در 1,040 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    7 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 614/4
    Given: 649/29
    میزان امتیاز
    13

0 Not allowed! Not allowed!
    از شما تشکر می کنم به خاطر این تاپیک مفید و ارزشمند.
    بنده متاسفانه پیانو کنسرتوهای زیادی رو نشنیدم و هیچوقت فرصت این رو نداشتم که اونجوری که دوست دارم آثار کلاسیک رو بررسی کنم (مثلا خیلی دوست دارم آثار بارتوک رو بررسی کنم اما فرصت نمیشه) ... ضمنا سابقه ی کم من در موسیقی و درگیر بودن با موسیقی ایرانی هم مزید بر علت شده ... بگذریم. خواستم یه خاطره بگم:
    استاد ویلن بنده که سبک ایرانی هم ویلن می زنن خیلی به موسیقی کلاسیک غربی علاقه دارن. بخصوص به آثار بتهوون و شوبرت...
    واقعا ایشون علاقه ی وصف ناشدنی ای به آثار بتهوون دارن. حالا من میخوام خاطره ای رو در همین باب خدمت دوستان بگم:
    یه روز توی آموزشگاه دست بر قضا چندتا از هنرجوها نیومدن و استاد بنده (فرشید فرهمند حسن زاده) که بیکار بودن، اومدن بیرون از کلاس در کنار ما نشستن. بقیه اساتید هم سر کلاس هاشون بودن.
    یه دفعه دیدم که ایشون به من اشاره می کنن که برم کنارشون بشینم. گویا قصد داشتن چیزی رو توی گوشی موبایلشون به من نشون بدن. بدون اینکه چیزی بگن، یه ویدئو رو اجرا کردن و بلافاصله از توی کیفشون یه دفترچه بیرون آوردن ... دفترچه ، پارتیتور یه قطعه بود که کوچیک شده بود و نت هاش خیلی ریز بود. ویدئو رو که اجرا کردن با یه انگشتشون هم به سرعت به نت ها اشاره می کردن و انتقال ملودی از پیانو به ارکستر و سازهای مختلف رو روی پارتیتور به من نشون میدادن. متوجه شدم که یک پیانو کنسرتو هست و خیلی هم زیبا بود ...
    یه لحظه به چهره ی آقای فرهمند نگاه کردم و دیدم که همینجوری که با دقت گوش میدن و به نت ها نگاه می کنن چقدر هم لذت می برن... یه قسمتی از قطعه به من گفتن: „دقت کن به فرم این قسمت... ببین چه زیبا تغییر کرد. چقدر شبیه فرم چهارمضراب های ایرانی شد!!!” ... خیلی جالب بود. واقعا خلاقیت زیادی در این قطعه موج میزد.
    استاد سنتور آموزشگاه توجهشون جلب شد و اومدن پیش ما نشستن و گفتن واقعا چقدر جالبه! ... چند دقیقه بعد یکی دیگه از اساتید اموزشگاه که خیلی هم جوان هستن از کلاسشون بیرون اومدن و گفتن این چیه دارین گوش میدین... آقای فرهمند گفتن: به نظر شما چه کسی اینو ساخته؟ ایشون گفتن: موتزارت؟ ... آقای فرهمند با صدای بلندتر گفتن: این „هیجان” مربوط به کارهای موتزارته؟؟؟ ...
    در انتهای قطعه اون استاد گفتن قطعا این اثر مربوط به بتهوون هست... و من بعدا متوجه شدم که کنسرتوی پیانوی شماره 2 اثر بتهوون بود.

2. 4 کاربر برای این پست از virtuoso تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    123807
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    45
    57 بار تشکر شده در 29 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 8/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

به نظرم کنسرت 3و2 راخمانینوف عالی ترینان

4. کاربران زیر از PianoIsMyLife به خاطر این پست تشکر کرده اند:

Green_moment آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    66018
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    469
    680 بار تشکر شده در 198 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 139/0
    Given: 92/0
    میزان امتیاز
    12

نقل قول نوشته اصلی توسط virtuoso [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    از شما تشکر می کنم به خاطر این تاپیک مفید و ارزشمند.
    بنده متاسفانه پیانو کنسرتوهای زیادی رو نشنیدم و هیچوقت فرصت این رو نداشتم که اونجوری که دوست دارم آثار کلاسیک رو بررسی کنم (مثلا خیلی دوست دارم آثار بارتوک رو بررسی کنم اما فرصت نمیشه) ... ضمنا سابقه ی کم من در موسیقی و درگیر بودن با موسیقی ایرانی هم مزید بر علت شده ... بگذریم. خواستم یه خاطره بگم:
    استاد ویلن بنده که سبک ایرانی هم ویلن می زنن خیلی به موسیقی کلاسیک غربی علاقه دارن. بخصوص به آثار بتهوون و شوبرت...
    واقعا ایشون علاقه ی وصف ناشدنی ای به آثار بتهوون دارن. حالا من میخوام خاطره ای رو در همین باب خدمت دوستان بگم:
    یه روز توی آموزشگاه دست بر قضا چندتا از هنرجوها نیومدن و استاد بنده (فرشید فرهمند حسن زاده) که بیکار بودن، اومدن بیرون از کلاس در کنار ما نشستن. بقیه اساتید هم سر کلاس هاشون بودن.
    یه دفعه دیدم که ایشون به من اشاره می کنن که برم کنارشون بشینم. گویا قصد داشتن چیزی رو توی گوشی موبایلشون به من نشون بدن. بدون اینکه چیزی بگن، یه ویدئو رو اجرا کردن و بلافاصله از توی کیفشون یه دفترچه بیرون آوردن ... دفترچه ، پارتیتور یه قطعه بود که کوچیک شده بود و نت هاش خیلی ریز بود. ویدئو رو که اجرا کردن با یه انگشتشون هم به سرعت به نت ها اشاره می کردن و انتقال ملودی از پیانو به ارکستر و سازهای مختلف رو روی پارتیتور به من نشون میدادن. متوجه شدم که یک پیانو کنسرتو هست و خیلی هم زیبا بود ...
    یه لحظه به چهره ی آقای فرهمند نگاه کردم و دیدم که همینجوری که با دقت گوش میدن و به نت ها نگاه می کنن چقدر هم لذت می برن... یه قسمتی از قطعه به من گفتن: „دقت کن به فرم این قسمت... ببین چه زیبا تغییر کرد. چقدر شبیه فرم چهارمضراب های ایرانی شد!!!” ... خیلی جالب بود. واقعا خلاقیت زیادی در این قطعه موج میزد.
    استاد سنتور آموزشگاه توجهشون جلب شد و اومدن پیش ما نشستن و گفتن واقعا چقدر جالبه! ... چند دقیقه بعد یکی دیگه از اساتید اموزشگاه که خیلی هم جوان هستن از کلاسشون بیرون اومدن و گفتن این چیه دارین گوش میدین... آقای فرهمند گفتن: به نظر شما چه کسی اینو ساخته؟ ایشون گفتن: موتزارت؟ ... آقای فرهمند با صدای بلندتر گفتن: این „هیجان” مربوط به کارهای موتزارته؟؟؟ ...
    در انتهای قطعه اون استاد گفتن قطعا این اثر مربوط به بتهوون هست... و من بعدا متوجه شدم که کنسرتوی پیانوی شماره 2 اثر بتهوون بود.
    خاطره بسیار جالبی بود واقعا ممنونم.

هر پنج کنسرتو پیانوی بتهوون شاهکار هستند و قطعا هر کدوم مقام ارزش ساز سولو در مواجهه با ارکستر رو یک مرحله به بالاتر پرتاب میکنه..

- - - Updated - - -

نکته دیگه ای که میخواستم اشاره کنم درباره دو کنسرتو پیانو بود که من اینجا بهشون اشاره نکردم...

یکی پیانو کنسرتو شماره ۲ پروکوفیف هستش که به جرات میتونم بگم تنها کنسرتو پیانویی که از نظر دشواری اجرا نه تنها به کنسرتو شماره ۳ راخمانینف پهلو به پهلو میزنه بلکه در برخی موارد دشوار تره به خصوص به این علت که این اثر اثریست فاقد ملودی و تم مرکزی (این اثر مشعور به اینه که اصلا تم سازنده نداره ! ‌) و به یاد سپردن نوازندگی چهار موومان کاریست تقریبا غیر ممکن به خصوص موومان دوم که در خصوص سرعت بالای فیگورهای دیالوگی که بین پیانو و ارکستر رد و بدل میشه به شدت کیفیت نابود کننده ای برای پیانیست داره..

و بعدی کنسرتو پیانو شماره ۳ بارتوک که بسیار اثر عجیب و دشواریه و موومان اول قطعا یکی از خوش ساخت و پرداخت ترین بسط های تم اولیه رو در کنسرتو های قرن بیستم به دست میده..

6. 2 کاربر برای این پست از Green_moment تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    140140
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    9
    10 بار تشکر شده در 7 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 2/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط Green_moment [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    خاطره بسیار جالبی بود واقعا ممنونم.

هر پنج کنسرتو پیانوی بتهوون شاهکار هستند و قطعا هر کدوم مقام ارزش ساز سولو در مواجهه با ارکستر رو یک مرحله به بالاتر پرتاب میکنه..

- - - Updated - - -

نکته دیگه ای که میخواستم اشاره کنم درباره دو کنسرتو پیانو بود که من اینجا بهشون اشاره نکردم...

یکی پیانو کنسرتو شماره ۲ پروکوفیف هستش که به جرات میتونم بگم تنها کنسرتو پیانویی که از نظر دشواری اجرا نه تنها به کنسرتو شماره ۳ راخمانینف پهلو به پهلو میزنه بلکه در برخی موارد دشوار تره به خصوص به این علت که این اثر اثریست فاقد ملودی و تم مرکزی (این اثر مشعور به اینه که اصلا تم سازنده نداره ! ‌) و به یاد سپردن نوازندگی چهار موومان کاریست تقریبا غیر ممکن به خصوص موومان دوم که در خصوص سرعت بالای فیگورهای دیالوگی که بین پیانو و ارکستر رد و بدل میشه به شدت کیفیت نابود کننده ای برای پیانیست داره..

و بعدی کنسرتو پیانو شماره ۳ بارتوک که بسیار اثر عجیب و دشواریه و موومان اول قطعا یکی از خوش ساخت و پرداخت ترین بسط های تم اولیه رو در کنسرتو های قرن بیستم به دست میده..
    در مورد کنسرتو های بتهوون، به وضوح میتونیم سایه ی موتزارت رو ببینم. مخصوصا در کنسرتو پیانو در دو مینور.

به نظرم یکی از زیبانترین کنسرتو های دوره رومانتیک رو جا گذاشتید: کنسرتو پیانو شماره 1 اثر اسکریابین

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    123167
    میانگین پست در روز
    0.03
    تشکر از پست
    280
    79 بار تشکر شده در 58 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 21/1
    Given: 93/5
    میزان امتیاز
    10

همه عالین ولی به نظر من پیانو کنسرتوی پنجم بتهوون از همه شاهکارتره

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)