لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

موضوع: تاپیک معرفی‌ گیتار‌های تقلبی

FMETAL آواتار ها
    مسئول بخش های راک و متال - جز و بلوز

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    شماره عضویت
    82018
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر از پست
    4,757
    4,623 بار تشکر شده در 1,189 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow FMETAL On Twitter Add FMETAL on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 955/32
    Given: 2,257/5
    میزان امتیاز
    12

پیش فرض تاپیک معرفی‌ گیتار‌های تقلبی

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام.

یکی‌ از مواردی که متأسفانه تو ایران رواج داره، فروش گیتار‌های تقلبیه. البته تقلبی از بابت گیتار بودنش نیست. از نظر فروش گیتار بی‌ مارک و نشان، به جای گیتار معروفه. و چه سود‌های کلانی (شما بخوانید حرامی) که از این طریق برده نمیشه. خیلی‌ مواقع بوده که دوستی‌ (چه در این سایت، چه در سایت‌های دیگه) چند تا عکس ارسال کرده و پرسیده که „کسی‌ این گیتار رو میشناسه؟”. از اونجایی که این عزیزان اکثراً تازه کار و در رابطه با تشخیص ساز تجربه کافی‌ ندارند، برای خرید (حتی پس از گرفتن مشاوره) ، به بیشترین چیزی که توجه و اعتماد میکنند، „قیافه خوشگل” و یا نهایتا (در زمان خرید گیتار‌های کلاسیک و آکوستیک سیم فلزی) تکه کاغذی که در شکم گیتار چسبانده شده، است.

از اونجایی که متقلبان اکثراً سواد درست و درمونی هم ندارند (که اگه داشتند شاید معرفت بیشتری هم میداشتند) مرتکب خطاهایی (حتی نوشتاری) میشوند که برای کسی‌ که تجربه کافی‌ نداره، قابل درک و استفهام نیست. ولی‌ برای یکی‌ مثل بنده حقیر، ظرف دو ثانیه آنتن‌های „شک کردن” رو بالا میبره.

چیزی که عذاب آوره، وجود ساز بی‌ نام و نشان در بازار ایران نیست. حتی فروشش هم کار بدی نیست. همونطور که قبلاً عرض کردم، „فروش گیتار بی‌ مارک و نشان، به جای گیتار معروف” عذاب آوره. اینکه برای سود بیشتر، یک عده‌ جوان و بعضا نوجوان رو سر خورده کنیم، نامی‌ جز کلاه برداری نمیشه براش پیدا کرد. اگه نگیم بی‌ شرافتی. ایکاش آن عده‌ از فروشندگان، قبل از جیبشون، فکر „وجدان راحتشون” رو میکردند. هیچ آدمی‌ یک شبه „بارش” بسته نمیشه، مگر از طریق „ارث و میراث” و یا (متأسفانه) کلاه برداری.

اینجا وظیفه خودم میدونم تا اونجایی که امکان داره و توان داشته باشم، جلوی این بی‌ انصافی رو بگیرم. امیدوارم دوستان با تجربه هم اگر موردی رو مشاهده کردند، با عکس و مدرک به کمک این تاپیک بیان. شاید نتونیم این قضیه رو ریشه کن کنیم، ولی‌ حداقل میتونیم به دوستان تازه وارد اطلاع رسانی کنیم. بلکه سود این عده‌ از سیل خروشان، به آب باریکه تبدیل بشه.

این تاپیک به همه نوع گیتاری اعم از کلاسیک، آکوستیک، الکتریک، و حتی باس خواهد پرداخت.

همین‌جا جا داره تا از هانی شبابی عزیز یک تشکر ویژه بکنم که با بزرگواری اجازه داد که این تاپیک „چهل تکه” تو انجمن گیتار الکتریک زده بشه و مثل همیشه با روی باز از عملیات (بعضا) انتحاری بنده استقبال کرد.

برای اینکه این ارسال Update نشه (این Update هم شری شده واسه ما) یک ساعت دیگه برمیگردم.
    Whatever Life throws at you, PLEASE don't Cry & Bitch about it. Either take it like a MAN, or DUCK your F*#@ing head down!!! - F. Metal The Great
    Rockers Nation

2. 8 کاربر برای این پست از FMETAL تشکر کرده اند:

3. # ADS

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    110836
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    4
    7 بار تشکر شده در 3 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 3/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض 1

نقل قول نوشته اصلی توسط FMETAL [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    سلام. یکی‌ از مواردی که متأسفانه تو ایران رواج داره، فروش گیتار‌های تقلبیه. البته تقلبی از بابت گیتار بودنش نیست. از نظر فروش گیتار بی‌ مارک و نشان، به جای گیتار معروفه. و چه سود‌های کلانی (شما بخوانید حرامی) که از این طریق برده نمیشه. خیلی‌ مواقع بوده که دوستی‌ (چه در این سایت، چه در سایت‌های دیگه) چند تا عکس ارسال کرده و پرسیده که „کسی‌ این گیتار رو میشناسه؟”. از اونجایی که این عزیزان اکثراً تازه کار و در رابطه با تشخیص ساز تجربه کافی‌ ندارند، برای خرید (حتی پس از گرفتن مشاوره) ، به بیشترین چیزی که توجه و اعتماد میکنند، „قیافه خوشگل” و یا نهایتا (در زمان خرید گیتار‌های کلاسیک و آکوستیک سیم فلزی) تکه کاغذی که در شکم گیتار چسبانده شده، است. از اونجایی که متقلبان اکثراً سواد درست و درمونی هم ندارند (که اگه داشتند شاید معرفت بیشتری هم میداشتند) مرتکب خطاهایی (حتی نوشتاری) میشوند که برای کسی‌ که تجربه کافی‌ نداره، قابل درک و استفهام نیست. ولی‌ برای یکی‌ مثل بنده حقیر، ظرف دو ثانیه آنتن‌های „شک کردن” رو بالا میبره. چیزی که عذاب آوره، وجود ساز بی‌ نام و نشان در بازار ایران نیست. حتی فروشش هم کار بدی نیست. همونطور که قبلاً عرض کردم، „فروش گیتار بی‌ مارک و نشان، به جای گیتار معروف” عذاب آوره. اینکه برای سود بیشتر، یک عده‌ جوان و بعضا نوجوان رو سر خورده کنیم، نامی‌ جز کلاه برداری نمیشه براش پیدا کرد. اگه نگیم بی‌ شرافتی. ایکاش آن عده‌ از فروشندگان، قبل از جیبشون، فکر „وجدان راحتشون” رو میکردند. هیچ آدمی‌ یک شبه „بارش” بسته نمیشه، مگر از طریق „ارث و میراث” و یا (متأسفانه) کلاه برداری. اینجا وظیفه خودم میدونم تا اونجایی که امکان داره و توان داشته باشم، جلوی این بی‌ انصافی رو بگیرم. امیدوارم دوستان با تجربه هم اگر موردی رو مشاهده کردند، با عکس و مدرک به کمک این تاپیک بیان. شاید نتونیم این قضیه رو ریشه کن کنیم، ولی‌ حداقل میتونیم به دوستان تازه وارد اطلاع رسانی کنیم. بلکه سود این عده‌ از سیل خروشان، به آب باریکه تبدیل بشه. این تاپیک به همه نوع گیتاری اعم از کلاسیک، آکوستیک، الکتریک، و حتی باس خواهد پرداخت. همین‌جا جا داره تا از هانی شبابی عزیز یک تشکر ویژه بکنم که با بزرگواری اجازه داد که این تاپیک „چهل تکه” تو انجمن گیتار الکتریک زده بشه و مثل همیشه با روی باز از عملیات (بعضا) انتحاری بنده استقبال کرد. برای اینکه این ارسال Update نشه (این Update هم شری شده واسه ما) یک ساعت دیگه برمیگردم.
    خدارو شکر شما اینجا هم حضور دارید دیگه سوال و اینجا تکرار نمیکنم

5. کاربران زیر از saeedmoradi00 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

FMETAL آواتار ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    شماره عضویت
    82018
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر از پست
    4,757

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

خوب، اولین گیتاری که میخوام تقلبی بودنش رو به بحث بگذارم، درواقع یکی‌ از دوستان (که الان متوجه شدم در این سایت هم حضور دارند) در یه سایت دیگه عکس هاش رو ارسال کرده بود. به عکس‌های زیر با دقت نگاه کنید. مخصوصاً عکس دوم. چیزی مشکوک می‌بینید؟ اگه جوابتون „نه” هست، یه بار دیگه نگاه کنید.

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید][ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

سه مورد برای من مشکوکه. اگه قبول کنیم که „زبان انگلیسی” سازندگان خارجی‌ (اصلی‌) خیلی‌ خوبه و اگر هم خیلی‌ خوب نیست از کسی‌ که زبانش خوبه کمک میگیرند، هیچوقت از جمله اشتباه Made In Spanish استفاده نمیکنن. کسانی‌ که زبانشون خوبه می‌دونن که Spanish در واقع یک صفته که به مردم و فرهنگ و زبان و غیره کشور اسپانیا تعلق میگیره. اگر قرار بر بردن اسم کشور اسپانیا جهت سازنده یک محصول باشه از کلمه Spain استفاده میشه. پس جمله چاپ شده باید Made In Spain می‌بود.

دومین مورد، نحوه استفاده کلمه Handcrafted هستش. همونطور که می‌بینید، Handcrafted یک کلمه است. در این پرچسب جدا از هم نوشته شده. یعنی‌ بخش Craft رفته سر خط بعدی! حتی اگر بگیم که خوب این به تنظیم اشتباه „کادر” برمیگرده هم جواب من دو جور خواهد بود. یکی‌ اینکه اون کسی‌ که این برچسب رو درست میکنه، اگه از طرف شرکت اصلی‌ باشه، (حتی درصورت چاپ) همه رو میریزن دور چرا که از دید یک شرکت معتبر این اشتباه اصلا قابل قبول نیست. دوما، گیریم اون شرکت معتبر بودجه کافی‌ نداره و دور نریخته (؟!!) که در اینصورت جواب دوم من این میشه که اصولاً کلماتی که بصورت „تاکیدی” نوشته میشن، حرف اولشون بصورت حرف بزرگ Capital Letter نوشته میشه (حتی وسط جمله. اول جمله که همیشه حروف بزرگ استفاده میشه. به تاکیدی و غیره ربطی‌ نداره).
    اینجا Hand رو hand نوشته و crafted که باید با حرف کوچک نوشته شده باشه رو Crafted.

سومین مورد مشکوک، نحوه نوشتن „سایز” گیتاره. اینجا با حرف S به نشانه Small نشون داده که سایز گیتار کوچیکه. کسانیکه کلاسیک کار با تجربه هستند می‌دونن که برای نشون دادن سایز گیتار از کسر‌های ۱/۲ ، ۳/۴ و یا ۴/۴ استفاده میشه. نه S و L و XL و اینها.

این مورد رو هم در جواب همین دوست نوشته بودم. شاید بد نباشه اینجا هم بنویسم. شاید بدرد کسی‌ خورد.

اینکه „اصل نیست پس حتماً چینیه” اشتباه محضه. من تو یه سایت دیگه هم مقاله مینویسم (البته اونجا فعالیتم بیشتره). یه تاپیک زدم بنام „تازه‌های گیتار”. یکی‌ از گیتار‌هایی‌ که معرفی‌ کردم، یه گیتار کلاسیک Yamaha ‌ست که گرون‌ترین گیتار Yamaha در بازار آمریکاست و دست سازه و البته „چینی‌”! پس چینی‌ بودن چیز بدی نیست. ولی‌ چینی‌‌هایی‌ که در بازار ایران پیدا میشن از کیفیت بالایی برخوردار نیستند. حتی اگه از کارخونه آمریکایی مستقر در چین خریده شده باشند، درجه دو، سه، و یا حتی چهار هستند. بگذار یه مثال بزنم. گیتار ۷۰۰ دلاری (فرضاً) Epiphone برای خود شرکت Epiphone درمیاد (باز هم فرضاً) ۴۰۰ دلار تا برسه آمریکا و بدست مشتری قیمتش میشه ۷۰۰ دلار. که صد البته تماماً درجه یک هستند (این رو صد بار تا حالا توضیح داده ام). حالا تمام تولیدات این کارخونه که درجه یک از کار در نمیان که. درجه دو هاش می‌رن اروپا. درجه سه و چهارش رو با قیمت بسیار نازل (اگه درجه یک رو فرض کنیم ۴۰۰ دلار، درجه سه و چهار میشه) ۱۵۰ - ۱۰۰ دلار میخرن و وارد بازار می‌کنن و بر اساس قیمت ۷۰۰ دلار فروش در آمریکا قیمت گذاری می‌کنن!!! اینجاست که من باهاش مشکل دارم. اگه این ساز درجه سه و چهار بر اساس کیفیتش قیمت گذاری میشد، مشکلی‌ نبود. به قولی‌ „هرچقدر پول بدی، آش می‌خوری” میشد. ولی‌ می‌دونیم که اینجوری نیست و یه جور دیگه می‌فروشن.

اون گیتار حتی میتونه „ایرانی” باشه. وقتی‌ طرف می‌بینه که ساز ایرانی رو میانگین ۳۰۰ هزار تومن میفروشه و سودش ۲۰ تا ۵۰ هزار تومنه، با یه „پرچسب در پیتی اشتباه چاپ شده” به امثال شما میفروشه ۹۰۰ هزار تومن!!! خوب شما که دانشجو هستی‌، خودت محاسبه کن چقدر سود بیشتر گیرش میاد؟!!

و در نهایت این رو به عرض دوستان برسونم که به این گفته خودم که برای همون دوست (در بخش دیگری از همون جوابیه) نوشته بودم اعتقاد راسخ دارم.

این مردم لیاقت این رو دارند تا از خدمات و کالا‌هایی‌ در سطح استاندارد جهانی‌ بهره ببرند. شما سعی‌ کن تو کارت در اون سطح به مردم خدمات بدی تا با دیگرون فرق کنی‌. مردم تفاوت‌ها رو می‌فهمند. خیلی‌ هم خوب می‌فهمند. حتی حاضرند که بیشتر هزینه کنند (در حد توانشون) ولی‌ مطمئن باشند که „شعورشون” به بازی گرفته نشده.
    ویرایش توسط FMETAL : Friday 10 October 2014 در ساعت 07:05 PM
    Whatever Life throws at you, PLEASE don't Cry & Bitch about it. Either take it like a MAN, or DUCK your F*#@ing head down!!! - F. Metal The Great
    Rockers Nation

7. 11 کاربر برای این پست از FMETAL تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    110836
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    4
    7 بار تشکر شده در 3 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

دوستان عزیز این گیتار برا منه من سر یه اشتباهی گرفتمش!!!
    دوست عزیزمم من و رو راهنمایی کرد و من دارم میرم برای پس دادنش!!
    اما دوست دارم بدونید که تو ایرانی داریم زندگی میکنیم که موسیقی حرام به نظر میاد
    من ساز زن حرفه ای نیستم
    اصلا کلاس نرفتم همه اطلاعاتم خونگی و با در دست گرفتن سازم بوده!!
    چند ماهه که با دو سایت تخصصی موسیقی اشنا شدم و دارم تجربه فنی بودن کسب میکنم
    این سازم چون صداش نسبت به ساز خودم بهتر بود گرفتم!1
    کاش اون فروشنده یکم برا خودش ارزش قائل بود چون من 980 هزار بابت گیتاری که ته تو اون رو در اوردم 300 نمیارزه پول دادم
    دوست گلم من دوست دارم هزینه کنم و یه چیز خوب داشته باشم دیدی هم که به توان خودم خرج کردم اما در انتها اشغال بهم دادن
    حالا من نه تنها این سازو درام میدم بلکه ساز خودمم فروختم
    کاش کسی پیدا شه و کمکم کنه که من با همین بودجه مالی یه چیز خوب بخرم

ممنون ربابت تمام کمک هایی که بهم کردی باز اگر خواستم گیتار بگیرم اول برات عکس میفرستم بعد میخرمش

9. 5 کاربر برای این پست از saeedmoradi00 تشکر کرده اند:

alimetallica_2 آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    36341
    میانگین پست در روز
    0.65
    تشکر از پست
    2,552
    12,014 بار تشکر شده در 3,128 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow alimetallica_2 On Twitter Add alimetallica_2 on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 49/2
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    17

تو ایران چند نفر هستند که دارند گیتار الکتریک میسازند. برخی از این افراد خوب مشهور ترند و تجربه زیادی دارند مثل اقای جلال موسوی و یا اقای امیرحسین رضایی و برخی هم هیچی بارشون نیست و فقط میسازند و یا مثلا مارک رو عوض میکنند مثل اقای سامان علیزاده (که متاسفانه من هم قبلا باهاش رابطه داشتم ولی خوب نمیدونستم مثلا مارک گیتارها رو عوض میکنه) ...
    به هر حال بزرگان ساخت ساز با اینکه سواد کافی برای این کارو دارند باز حاضرند برای مخاطب خودشون که سفارش میده نام برند دیگه ای رو بزنند و خوب اون فرد موقع فروش ساز ممکنه دیگه این مسئله رو به کسی نگه و مثلا سازی رو که برای خودش 500 دلار تموم شده رو بخواد 1000 دلار بفروشه. من با اقای رضایی صحبت کردم و قرار شده از این تاریخ به بعد امضای خودش رو پشت تمام سازها بزنه و دیگه سفارش عوض کردن هد و .. . رو قبول نکنه و اگر هم قبول کرد پشت دسته ذکر کنه که این کار توسط خودش انجام شده.
    گیتارهای دست ساز ایرانی که توسط اساتید ساخته میشه خوب گیتارهای خوبی هستند و گاها قابل رغابت با گیتار بالاتر از قیمت دلاری هم هستند. اما خوب گیتارهایی که توسط افراد بی سواد و بی تجربه ساخته میشه معمولا مشکلات اساسی دارند.
    اما الان مشکل اصلی ساخت سازهای تقلبی نیست بلکه مشکل اصلی وارد کردن سازهای تقلبیه.
    توی چین یک مرکز بزرگ درست کردن گیتارهای تقلبی از 50 تا 250 دلار شروع شده که تقریبا تمام برندهای مطرح گیتار رو مثل خودشون میسازند و با پیکاپ معمولی و یا قطعات معمولی بیرون میدند. اما همون گیتار مثلا یک گیبسون 250 دلاری میاد تو ایران و پیکاپ گیبسون میندازند روش و حتی بریجش رو عوض میکنند که با این کارها مثلا ساز براشون 350 دلار اب میخوره. اما همون رو 1200 دلار (تازه با حساب کردن قیمت دلار با رغم 6000 هزار تومان به علت پرداخت گمرک که در عمل هم پرداخت نمیکنند) میفروشند و این برای مشتری با قیمت مثلا 5 تا 7 میلیون تومان اب میخوره که دیگه این خیلی نامردیه.
    یا عوض کردن برند سر دسته که من خودم دومین سازی که خریدم این مشکل رو داشت. یعنی ساز یابو رو به اسم ای اس پی در زمان بی تجربگیم به من قالب کردند. در حالی که اگر اون زمان با اون پول میخواستم خرید کنم به جای اون ساز میتونستم یک LtD EC1000 تهیه کنم که هم ساز بهتری بود و هم تمام قطعات استاندارد روش نسبت شده بود و در واقع گیتاری که پول پیکاپ اون گیتار بود رو به ما دادند. الان هم از این اتفاق ها میافته و این عوض کردن اسم گیتارها خیلی چیز بدیه.
    از اون بدتر اینکه برخی از افراد هستند که مثلا استاد یک هنرجو هستند و دستشون با این افراد که تو جمهوری کار میکنند و یا ساز وارد میکنند تو یک کاسه هست. یعنی با علم به اینکه این ساز تقلبیه میاند و با شما اون ساز ور میخرند و شما هم متوجه نمیشی که تقلبیه. حالا موقع فروش متوجه میشی و طرف هم خیلی راحت میگه خوب من نهفمدیم چون ساز خوبیه و یا اصلا انکار میکنه. میگه نه تقلبی نیست.
    در کل راههای شناخت گیتار اصل از تقلبی معمولا به نوع تقلب بستگی داره. برخی اینقدر تابلو تقلب میکنند که یک ادم معمولی هم میتونه بفهمه. اما برخی حتی سریال گیتار رو با یک سریال گیتار نظیر اون یکی میکنند که اگر شما چک هم کردی تو سایت همون گیتار رو ظاهرا به شما بدند که این دیگه خیلی بده.
    برای همین بهترین راه مشاوره با افراد خیلی خیلی حرفه ای هست که حالا تو این سایت اقای جلال موسوی خودش واقعا حرفه ای هست و اگر هنوز حضور داشته باشه میتونه کمک کنه. من خودم نیز اگر ساز رو از نزدیک ببنم و قبلا نمونه اصل اون ساز رو دیده باشم ممکنه تشخیص بدم. کسان دیگری هم هستند اما در هنگام مواجه با اونها باید در نظر داشته باشید که اون فرد دستش با کسی که این کارو میکنه در یک کاسه نباشه. مسئله بعد هم انیکه یک نوازنده حرفه ای صدرصد ساز شناس حرفه ای هم نیست و به صرف نوازنده بودن یک فرد نباید روش حساب باز کرد.
    اما راه دیگه ای هم هست که ماثر میتونه باشه. یعنی معرفی افرادی که جنس های تقلبی میفروشند. ما تو فیس بوک این کارو انجام دادیم و تقریبا تو گروپی که برای خرید و فروش باز کردم نظارت مستقیم خودم، مهیار نظری پور و اقای رضایی و محسین کلیفی وجود داره. حالا افرادی مثل ایدین زاهدی، سهیل زرین کلک و خیلی های دیگه هم اگر نکته ای به ذهنشون برسه میگند.
    ولی فکر میکنم معرفی این افراد کار خوبی باشه و یا نشون دادن گیتار های خیلی تابلو که مشخصا تقلبی هستند ولی استانداردها توشون رعایت نشده.
    مثلا من در همین زمینه اقای سامان علیزاده (یا امیرحسین علیزاده) رو معرفی کردم به عنوان کسی که از نزدیک کارگاهش رو دیدم و میدونم که به سفارش هد ساز رو عوض میکنه و یا مثلا کشور سازنده گیتار رو تغییر میده و یا مثلا برخی از دلالی ها که مثلا سازی که برای خودش 200 دلار تموم شده رو با کمی تغییر نگ و ... با 1000 دلار به فروش میرسونه. مثلا این خودش میتونه اینه عبرتی باشه برای اینکه خرید نکنید از این فرد.
    یا مثلا نمایندگی فرناندز رو من به تازگی تو یک همکاری باهاش متوجه شدم که در میان سازهاش سازهای تقلبی هم وارد میکنه. البته نه تقلبی صرف. بلکه سازهایی که شرکت فرناندز به عنوان سازهای از رده خارج به یک پنجم قیمت میفروشند ور تو انبارشون نگه میدارند و به خریدار ناشنا میفروشند. صرف نظر از اینکه مثلا شرکت فرناندز قیمت های دلاریش رو کم کرده و این نمیاندگی تغییر تو قیمت ها ارائه نداده و خوب نمیدونم با چه فرمولی حساب میکند که گیتاری که قبلا 400 دلار بوده و الان شده 200 دلار رو با قیمت 2500 به مشتری میفروشند. (البته میدونم 20 درصد کمیسون کسی هست که معرفی میکنه، یعنی اگر استاد شما گفت از این نمیاندگی خرید کنید یا نمایندگی دیگه بدونید که در پسش حدقال 20 درصد کیمیسون برای اون فرد منتظره و شما دارید 20 درصد فقط اینطوری ساز رو گرون تر میخرید) ...
    یک مسئله هم تو خرید های دیگه در نظر داشته باشید که تقریبا هیچ کمپانی گمرک پرداخت نمیکنه و نهایت قیمتی که شما برای یک ساز باید برپدارزید بین 30 تا 40 درصد بالاتر از قیمت دلاری هست به عنوان سود اون فروشنده. و اگر مثلا به شما گفتند گیتار 1000 دلاری 6 میلیون تومان بخاطر اینکه 1000 دلار هم گمرک دادند بدونید این مسئله کذب هست. میتونم بگم تقریبا هیچ ساز فروشی تو ایران حتی قیمتش تا حدی هم معقول نیست توی سازهای نو و افرادی که واقعا براشون مهمه که ساز اصل بخرند و قیمت درست هم پرداخت کنند دور خرید از مغازه ها رو خط بکشند. در مورد وارد کننده های ساز که قیمت معقول تری دارند نیز باید بحث تقلبی بودن یا نبدون لحاظ قرار داده بشه. مخصوصا اینکه اگر پولی به کسی پرداخت کردید مداریک رو جوری تنظیم کنید که در صورتی که ساز به دست شما نرسیدو یا ساز تقلبی به دستتون رسید بتونید از مراجع قانونی شکایت کنید.
    همو که به نبرد با اهریمن برمیخیزد، باید برحذر باشد که در این فرایند خود به اهریمنی مبدل نگردد و آنگاه که تو به مغاک منگری، مغاک نیز به تو مینگرد.

11. 6 کاربر برای این پست از alimetallica_2 تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    110836
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    4
    7 بار تشکر شده در 3 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

نقل قول نوشته اصلی توسط alimetallica_2 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    تو ایران چند نفر هستند که دارند گیتار الکتریک میسازند. برخی از این افراد خوب مشهور ترند و تجربه زیادی دارند مثل اقای جلال موسوی و یا اقای امیرحسین رضایی و برخی هم هیچی بارشون نیست و فقط میسازند و یا مثلا مارک رو عوض میکنند مثل اقای سامان علیزاده (که متاسفانه من هم قبلا باهاش رابطه داشتم ولی خوب نمیدونستم مثلا مارک گیتارها رو عوض میکنه) ...
    به هر حال بزرگان ساخت ساز با اینکه سواد کافی برای این کارو دارند باز حاضرند برای مخاطب خودشون که سفارش میده نام برند دیگه ای رو بزنند و خوب اون فرد موقع فروش ساز ممکنه دیگه این مسئله رو به کسی نگه و مثلا سازی رو که برای خودش 500 دلار تموم شده رو بخواد 1000 دلار بفروشه. من با اقای رضایی صحبت کردم و قرار شده از این تاریخ به بعد امضای خودش رو پشت تمام سازها بزنه و دیگه سفارش عوض کردن هد و .. . رو قبول نکنه و اگر هم قبول کرد پشت دسته ذکر کنه که این کار توسط خودش انجام شده.
    گیتارهای دست ساز ایرانی که توسط اساتید ساخته میشه خوب گیتارهای خوبی هستند و گاها قابل رغابت با گیتار بالاتر از قیمت دلاری هم هستند. اما خوب گیتارهایی که توسط افراد بی سواد و بی تجربه ساخته میشه معمولا مشکلات اساسی دارند.
    اما الان مشکل اصلی ساخت سازهای تقلبی نیست بلکه مشکل اصلی وارد کردن سازهای تقلبیه.
    توی چین یک مرکز بزرگ درست کردن گیتارهای تقلبی از 50 تا 250 دلار شروع شده که تقریبا تمام برندهای مطرح گیتار رو مثل خودشون میسازند و با پیکاپ معمولی و یا قطعات معمولی بیرون میدند. اما همون گیتار مثلا یک گیبسون 250 دلاری میاد تو ایران و پیکاپ گیبسون میندازند روش و حتی بریجش رو عوض میکنند که با این کارها مثلا ساز براشون 350 دلار اب میخوره. اما همون رو 1200 دلار (تازه با حساب کردن قیمت دلار با رغم 6000 هزار تومان به علت پرداخت گمرک که در عمل هم پرداخت نمیکنند) میفروشند و این برای مشتری با قیمت مثلا 5 تا 7 میلیون تومان اب میخوره که دیگه این خیلی نامردیه.
    یا عوض کردن برند سر دسته که من خودم دومین سازی که خریدم این مشکل رو داشت. یعنی ساز یابو رو به اسم ای اس پی در زمان بی تجربگیم به من قالب کردند. در حالی که اگر اون زمان با اون پول میخواستم خرید کنم به جای اون ساز میتونستم یک LtD EC1000 تهیه کنم که هم ساز بهتری بود و هم تمام قطعات استاندارد روش نسبت شده بود و در واقع گیتاری که پول پیکاپ اون گیتار بود رو به ما دادند. الان هم از این اتفاق ها میافته و این عوض کردن اسم گیتارها خیلی چیز بدیه.
    از اون بدتر اینکه برخی از افراد هستند که مثلا استاد یک هنرجو هستند و دستشون با این افراد که تو جمهوری کار میکنند و یا ساز وارد میکنند تو یک کاسه هست. یعنی با علم به اینکه این ساز تقلبیه میاند و با شما اون ساز ور میخرند و شما هم متوجه نمیشی که تقلبیه. حالا موقع فروش متوجه میشی و طرف هم خیلی راحت میگه خوب من نهفمدیم چون ساز خوبیه و یا اصلا انکار میکنه. میگه نه تقلبی نیست.
    در کل راههای شناخت گیتار اصل از تقلبی معمولا به نوع تقلب بستگی داره. برخی اینقدر تابلو تقلب میکنند که یک ادم معمولی هم میتونه بفهمه. اما برخی حتی سریال گیتار رو با یک سریال گیتار نظیر اون یکی میکنند که اگر شما چک هم کردی تو سایت همون گیتار رو ظاهرا به شما بدند که این دیگه خیلی بده.
    برای همین بهترین راه مشاوره با افراد خیلی خیلی حرفه ای هست که حالا تو این سایت اقای جلال موسوی خودش واقعا حرفه ای هست و اگر هنوز حضور داشته باشه میتونه کمک کنه. من خودم نیز اگر ساز رو از نزدیک ببنم و قبلا نمونه اصل اون ساز رو دیده باشم ممکنه تشخیص بدم. کسان دیگری هم هستند اما در هنگام مواجه با اونها باید در نظر داشته باشید که اون فرد دستش با کسی که این کارو میکنه در یک کاسه نباشه. مسئله بعد هم انیکه یک نوازنده حرفه ای صدرصد ساز شناس حرفه ای هم نیست و به صرف نوازنده بودن یک فرد نباید روش حساب باز کرد.
    اما راه دیگه ای هم هست که ماثر میتونه باشه. یعنی معرفی افرادی که جنس های تقلبی میفروشند. ما تو فیس بوک این کارو انجام دادیم و تقریبا تو گروپی که برای خرید و فروش باز کردم نظارت مستقیم خودم، مهیار نظری پور و اقای رضایی و محسین کلیفی وجود داره. حالا افرادی مثل ایدین زاهدی، سهیل زرین کلک و خیلی های دیگه هم اگر نکته ای به ذهنشون برسه میگند.
    ولی فکر میکنم معرفی این افراد کار خوبی باشه و یا نشون دادن گیتار های خیلی تابلو که مشخصا تقلبی هستند ولی استانداردها توشون رعایت نشده.
    مثلا من در همین زمینه اقای سامان علیزاده (یا امیرحسین علیزاده) رو معرفی کردم به عنوان کسی که از نزدیک کارگاهش رو دیدم و میدونم که به سفارش هد ساز رو عوض میکنه و یا مثلا کشور سازنده گیتار رو تغییر میده و یا مثلا برخی از دلالی ها که مثلا سازی که برای خودش 200 دلار تموم شده رو با کمی تغییر نگ و ... با 1000 دلار به فروش میرسونه. مثلا این خودش میتونه اینه عبرتی باشه برای اینکه خرید نکنید از این فرد.
    یا مثلا نمایندگی فرناندز رو من به تازگی تو یک همکاری باهاش متوجه شدم که در میان سازهاش سازهای تقلبی هم وارد میکنه. البته نه تقلبی صرف. بلکه سازهایی که شرکت فرناندز به عنوان سازهای از رده خارج به یک پنجم قیمت میفروشند ور تو انبارشون نگه میدارند و به خریدار ناشنا میفروشند. صرف نظر از اینکه مثلا شرکت فرناندز قیمت های دلاریش رو کم کرده و این نمیاندگی تغییر تو قیمت ها ارائه نداده و خوب نمیدونم با چه فرمولی حساب میکند که گیتاری که قبلا 400 دلار بوده و الان شده 200 دلار رو با قیمت 2500 به مشتری میفروشند. (البته میدونم 20 درصد کمیسون کسی هست که معرفی میکنه، یعنی اگر استاد شما گفت از این نمیاندگی خرید کنید یا نمایندگی دیگه بدونید که در پسش حدقال 20 درصد کیمیسون برای اون فرد منتظره و شما دارید 20 درصد فقط اینطوری ساز رو گرون تر میخرید) ...
    یک مسئله هم تو خرید های دیگه در نظر داشته باشید که تقریبا هیچ کمپانی گمرک پرداخت نمیکنه و نهایت قیمتی که شما برای یک ساز باید برپدارزید بین 30 تا 40 درصد بالاتر از قیمت دلاری هست به عنوان سود اون فروشنده. و اگر مثلا به شما گفتند گیتار 1000 دلاری 6 میلیون تومان بخاطر اینکه 1000 دلار هم گمرک دادند بدونید این مسئله کذب هست. میتونم بگم تقریبا هیچ ساز فروشی تو ایران حتی قیمتش تا حدی هم معقول نیست توی سازهای نو و افرادی که واقعا براشون مهمه که ساز اصل بخرند و قیمت درست هم پرداخت کنند دور خرید از مغازه ها رو خط بکشند. در مورد وارد کننده های ساز که قیمت معقول تری دارند نیز باید بحث تقلبی بودن یا نبدون لحاظ قرار داده بشه. مخصوصا اینکه اگر پولی به کسی پرداخت کردید مداریک رو جوری تنظیم کنید که در صورتی که ساز به دست شما نرسیدو یا ساز تقلبی به دستتون رسید بتونید از مراجع قانونی شکایت کنید.
    میشه من و به دوستانی که میگی میتونن ساز رو شناسایی کنند وصل کنی که من باهاشون یه صحبت کوچیکی داشته باشم و یه راهنمایی بخوام؟؟

FMETAL آواتار ها

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    شماره عضویت
    82018
    میانگین پست در روز
    0.33
    تشکر از پست
    4,757

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    4 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    12

در ادامه، برای دوستان دو تا عکس میگذارم از صفحه وبسایت یه کمپانی که Kit‌ های گیتار میفروشه. جهت جلوگیری از دسترسی بیشتر برادران جان بر کف خیابان جمهوری، آدرس وب سایت و نام و لوگوی کمپانی رو محو کردم. به قیمت‌های فروش اینها نگاه کنید. یکسری از همین‌ها سر از بازار ایران درمیاریند و یه لوگوی خوشگل Fender Stratocaster می‌خوره روش و با قیمت‌های آنچنانی بفروش می‌رسند. فقط Stratocaster نیست. Telecaster, و حتی مدل‌های Gibson Les Paul و Gibson SG هم هستند به اضافه مدل‌های Ibanez و غیره.

[ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید][ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]

یادم رفت بگم که تازه این‌ها گرون هاش هستند. این نوع Kit‌ ها از ۹۹ دلار شروع میشن.
    ویرایش توسط FMETAL : Friday 5 September 2014 در ساعت 09:46 AM
    Rockers Nation

14. 5 کاربر برای این پست از FMETAL تشکر کرده اند:

alimetallica_2 آواتار ها
    کاربر حرفه ای

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر حرفه ای
    شماره عضویت
    36341
    میانگین پست در روز
    0.65
    تشکر از پست
    2,552
    12,014 بار تشکر شده در 3,128 پست

شبکه های اجتماعی من

Follow alimetallica_2 On Twitter Add alimetallica_2 on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 49/2
    میزان امتیاز
    17

نقل قول نوشته اصلی توسط saeedmoradi00 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    میشه من و به دوستانی که میگی میتونن ساز رو شناسایی کنند وصل کنی که من باهاشون یه صحبت کوچیکی داشته باشم و یه راهنمایی بخوام؟؟
    هرکس روی ساز خاصی تخصص داره.
    مثلا بابک (که جمهوری مغازه داره) کارش ESP و LTD هست. (این یک نفر)
    اقای جلال موسوی اکثر سازها رو التبه میشناسه که تو این سایت هم بود. حالا نمیدونم هنوز هم تشریف دارند یا نه. اما میدونم هنوز کار میکنند. به هر حال تلفنشون هست.
    اقای امیرحسین رضایی هم خیلی از سازها رو میتونه شناسایی کنه، اما تباحال یکی دو تا اشتباه کرده. البته نه اینکه ساز تقلبی رو بگه تقلبی نیست، بلکه اصل رو بگه تقلبیه. (چون برخی از سازهایی رو که نمیشناسه با توجه به قیمتش و در نظر گرفیتن کیفیت نظر میده که خوب مثلا سازی مثل تراکستار ال تی دی اینقدر کیفتش پاینه که هیچ کس وقتی اولین بار ببنه باور نمیکنه یک ساز 1000 دلاری اینقدر بی کیفیت باشه و برای همین مثلا ایشون فکر کرد تقلبی هست) التبه من هم اولین بار که دیدم شک کرده بودم.
    سهیل زرین کلک راجب گیبسون میتونه نظر بده و موزیک من.
    خودم راجب ESP و بیشتر بی سی ریچ ها و شکتر ها میتونم نظر بدم. (التبه فرناندز های جدید هم به همین صورت یا برخی سازهای دیگه)
    در مورد خیلی سازها اینقدر تقلبی زیاده و خود ساز معمولی تو کارخونه تیون میشه که نظر دادن سخت میشه مثل بیشتر مدل های جکسون.
    محسن کلیفی راجب ایبانز میتونه نظر بده (من هم راجب پرستیز ایبانز سری ار جی البته باز تقریبا میتونم)
    دیگه الان فرد خاصی تو ذهنم نیست.
    اگر بخوای با اینها لینک بزنی باید بیای تو فیس بوک بهم پیغام بدی تا اونجا لینک بهت بدم و باهاشون کانکشن بزنی. چون ما بیشتر فعالیتمون رو همگی تو فیس بوک دنبال میکنیم.
    همو که به نبرد با اهریمن برمیخیزد، باید برحذر باشد که در این فرایند خود به اهریمنی مبدل نگردد و آنگاه که تو به مغاک منگری، مغاک نیز به تو مینگرد.

16. 2 کاربر برای این پست از alimetallica_2 تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    122865
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    1 بار تشکر شده در 1 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    میزان امتیاز
    0

سلامم منمیخوام یه گیتار الکتریک آریا 006 بگیرم از کجا بفهمم اصل هست یا تقلبی؟
    توروخدا جواب بدید

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)