لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

موضوع: درخواست راهنمایی برای آهنگسازی

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    114503
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 0/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

پیش فرض درخواست راهنمایی برای آهنگسازی

0 Not allowed! Not allowed!
    دوستان بنده نوازنده سه تار و تنبور هستم و با موسیقی غربی و الکترونیک هم کاملا آشنا هستم ، اما از لحاظ تئوری و.. زیاد نمی دونم اما خلاقیت زیادی در نوازندگی و بداه نوازی دارم!

من علاقه مندم که آهنگسازی یاد بگیرم ، که بتونم تو سبکهای نیو ایج مثل Yani, Kitaro و موسیقیهایی مثل موسیقی فیلمهای غربی و.. آهنگسازی کنم. باید از کجا شروع کنم ؟

2. # ADS

petrucci4eva آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    62495
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    378
    718 بار تشکر شده در 189 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 295/3
    Given: 129/6
    میزان امتیاز
    12

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط isaac7 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوستان بنده نوازنده سه تار و تنبور هستم و با موسیقی غربی و الکترونیک هم کاملا آشنا هستم ، اما از لحاظ تئوری و.. زیاد نمی دونم اما خلاقیت زیادی در نوازندگی و بداه نوازی دارم!

من علاقه مندم که آهنگسازی یاد بگیرم ، که بتونم تو سبکهای نیو ایج مثل Yani, Kitaro و موسیقیهایی مثل موسیقی فیلمهای غربی و.. آهنگسازی کنم. باید از کجا شروع کنم ؟
    من خیلی تخصصی نمیدونم چون هیچ فرمی از اون سبک آنالیز نکردم... امثال یانی و سبک new age
    ولی در حد کمکی که میتونم کنم و مطمئنم تا حدی...
    این چیزی که می خوای حداقل 3 سال وقت برای آموزش و 10 سال برای حرفه شدن می خواد
    نوازندگی تار و تبور بی ربط نیست تو کاربرد در آهنگ سازی غربی... ولی از نظر تئوری خیلی متفاوته.
    تئوری موسیقی رو اگه کامل مسلط شدی پیشنهاد من یادگیری قسمت های کاربردی هارمونی هست... نه مثلا جاهاییش که کاربرد تو کلاسیک داره و تقریبا منسوخه..
    گوشت که آشنا هست خیلی خوبه چون اتفاقا یانی خیلی جاها حسی آهنگ سازی می کنه حالا کاری به درست غلطش ندارم ولی بداهه نوازی هم قسمتی از این کاره.
    ولی در کل حرفت جالب نیست.. باید خودت استارت رو بزنی و کامل پیگیر باشی... و برداشت من از حرفت مثل این میمونه یکی بیاد به من بگه میشه بهم فیزیک یاد بدی!
    خب اولا فیزیک 100000 تا مبحث و فرمول و .. داره از کجاش چیش و ... همه به خودت ربط داره شاید در حد راهنمایی بشه یه کارایی کرد ولی اصل کار خودتی و باید بری مثلا تئوری یاد بگیری 4 تا سوال کنی تو فروم.. نه که بیای بگی مثلا من می خوام آهنگ ساز بشم..!!
    نمی خوام بزنم تو ذوقت... ولی باید حقیقت رو ببینی که چه قدر سخته آهنگ سازی...
    یادت باشه که موسیقی ذاتی و سلیقه ای هست و کمتر کسی میبینی که با کتاب و این جور چیزا به جایی رسیده تو موسیقی... چون از دل میجوشه.. البته خب نمی گم از صفر شروع کنی ولی باید این قدر موسیقی تو عمق وجودت بره که بتونی حسش کنی!
    موسیقی الکترونیک منظورت رو باید واضح بگی... چه سبکی و ... چون از قدیم تا الآن کلی سبک هست موسیقی الکترونیک ولی کاملا بحثش متفاوته از این چیزا... شاید اون جور بهتره با یه سری ابزار ها تو کامپیوتر آشنا شی و افکت و daw و...
    جالبه که میگی بداهه نواز خوبی می کنم و خلاقیت داری ولی از نظر تئوری خیلی خوب نمیدونی... اگه همراه با فروتنی اینو گفتی که خوبه :D
    ولی... خب من بیشتر فکر کنم بداهه نواز خوبی هستی چون موسیقی شرقی بر پایه ملودی هست و آکورد کلا تعطیل...!
    پس اون قدر هم نیازی نیست تئوری بدونی و یه جوری سه تار که میزدی احتمالا داشتی یه سری کلیشه میزدی وگرنه کلی داستان داره بداهه نوازی تو 3 تار و این قدری که از نظر بداهه نوازی دستت بازه تو موسیقی غربی تو موسیقی ایرانی نیست...! حالا یه سری محدودیت ها هست تو موسیقی ایران حداقل که باعث شده یه سری چیزا کلیشه ای بشه...
    در کل بگم به همین سادگی نیست و باید از همین الآن بی وقفه تمرین کنی و شروع کنی یاد گیری.
    در رابطه با تئوری کلی تاپیک هست تو فروم... که بعضا میبینی آمیخته با هارمونی هم شده...
    سوال دیگم اینه که میگی من با موسیقی غربی و الکترونیک کاملا آشنام یعنی چی... ؟!! ؟؟
    نکته ی بعد این که به ذهنم میرسه آهنگ سازی برای فیلم ها غربی مستلزم گوش دادن خیلی خیلی زیاد به اون سبک ها و موسیقی متن و .. هست.
    گوش قوی مهم ترین چیز تو موسیقی هست و هیچ آهنگ سازی رو نمی بینی که بگه من امروز می خوام آهنگ بدم تو سبک فلان مثل فلانی... مگه این که بخواد کپی کنه و تقلب..
    وگرنه برای من همیشه این جور بوده که یه ملودی یا ریتم طبق حسی که داشتم شب روز... خوش حال بی حال بد حال و ... یه چیزی به ذهنم رسیده و من صرفا اون رو بردم تو قالب ساز و نت...
    ولی خب این که زیاد یه سبک رو گوش بدی و اون مدل آهنگا خود به خود به اون سبک پیش میری و همون جور ایده میرسه به ذهنت.

بحث نوازندگی در کل با آهنگ سازی خیلی متفاوت هست... نوازندگی صرفا پشت کار و تمرین می خواد و شاید ضریب استعداد خلاقیت 5% هم نشه گفت... ولی آهنگ سازی وقتی کامل مسلط شدی به همه مطالب تا موقعی که یه آهنگ خوب نسازی هیچ چیزی رو به اثبات نرسوندی! که قطعا اگه ببینی اکثر هنرمند ها صرفا یه تاثیر از کسی گرفتن فقط و بقیه به عهده هوش و خلاقیت خودشون بوده...
    امید وارم کمکت کرده باش
    م فعلا همین نکته به ذهنم رسید حتما بقیه هم کمکت می کنن.
    ویرایش توسط petrucci4eva : Saturday 30 August 2014 در ساعت 01:38 AM

4. کاربران زیر از petrucci4eva به خاطر این پست تشکر کرده اند:

یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    20400
    میانگین پست در روز
    0.28
    تشکر از پست
    4,388
    3,737 بار تشکر شده در 1,370 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 384/4
    Given: 1,625/1
    میزان امتیاز
    16

مدال های دریافت شده

Smile

نقل قول نوشته اصلی توسط petrucci4eva [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    تئوری موسیقی رو اگه کامل مسلط شدی پیشنهاد من یادگیری قسمت های کاربردی هارمونی هست... نه مثلا جاهاییش که کاربرد تو کلاسیک داره و تقریبا منسوخه..
    باید خودت استارت رو بزنی و کامل پیگیر باشی...
    در کل بگم به همین سادگی نیست و باید از همین الآن بی وقفه تمرین کنی و شروع کنی به یاد گیری.
    گوش قوی مهم ترین چیز تو موسیقی هست...
    ولی خب این که زیاد یه سبک رو گوش بدی و اون مدل آهنگا خود به خود به اون سبک پیش میری و همون جور ایده میرسه به ذهنت.
    بحث نوازندگی در کل با آهنگ سازی خیلی متفاوت هست... نوازندگی صرفا پشت کار و تمرین می خواد... ولی آهنگ سازی وقتی کامل مسلط شدی به همه مطالب تا موقعی که یه آهنگ خوب نسازی هیچ چیزی رو به اثبات نرسوندی!
    همه مواردی که دیدم لازم به تاکید داره و خیلی مهمه را دوباره نقل قول زدم از دوست عزیز petrucci4eva
    و این را اضافه کنم که برای آهنگساز شدن (به مفهوم واقعی) ، باید همه ی کلیات و جزئیات موسیقی رو بشناسی و بدونی. و آپدیت باشی.
    ویرایش توسط you3f : Saturday 30 August 2014 در ساعت 03:26 AM

6. 2 کاربر برای این پست از you3f تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    114503
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

ممنون از راهنمایی شما. کاملا متوجه شدم حرفهای شما رو، من تفاوت مسیقی غربی و دستگاهی رو کاملا درک می کنم، اینکه میگم آشنا هستم منظورم اینه که سالهاست مداوم موسیقیهایی توی اون سبکها گوش میدم، گوشم کاملا آشناست و درکل تعریف از خود نباشه گوش تیزی دارم تو موسیقی، فقط میخوام اصول علمی آهنگسازی و تلفیق و ... رو یاد بگیرم. من موسیقی رو با تنبور شروع کردم و چون به روش سینه به سینه (گوشی) کار کردم گوشم خیلی تیز شده. بعد که سه تار کار کردم نوت خوانی یاد گرفتم، تنها چیز علمی که میشه گفت بلدم در موسیقی شاید همون نوت باشه!! اما علاقه و اشتیاق شدیدی و (از نظر خودم) خلاقیت و تخیل زیادی دارم تو موسیقی واسه همین می دونم اگه بچسبم بهش خدا بخواد شاید یه چیزی بشم!

پس شما میگین یا یادگیری تئوری موسیقی باید شروع کنم ؟ البته دنبال یادگیری آهنگسازی با کامپیوتر و... هم هستم

petrucci4eva آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    62495
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    378
    718 بار تشکر شده در 189 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 295/3
    Given: 129/6
    میزان امتیاز
    12

مدال های دریافت شده

نقل قول نوشته اصلی توسط isaac7 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    ممنون از راهنمایی شما. کاملا متوجه شدم حرفهای شما رو، من تفاوت مسیقی غربی و دستگاهی رو کاملا درک می کنم، اینکه میگم آشنا هستم منظورم اینه که سالهاست مداوم موسیقیهایی توی اون سبکها گوش میدم، گوشم کاملا آشناست و درکل تعریف از خود نباشه گوش تیزی دارم تو موسیقی، فقط میخوام اصول علمی آهنگسازی و تلفیق و ... رو یاد بگیرم. من موسیقی رو با تنبور شروع کردم و چون به روش سینه به سینه (گوشی) کار کردم گوشم خیلی تیز شده. بعد که سه تار کار کردم نوت خوانی یاد گرفتم، تنها چیز علمی که میشه گفت بلدم در موسیقی شاید همون نوت باشه!! اما علاقه و اشتیاق شدیدی و (از نظر خودم) خلاقیت و تخیل زیادی دارم تو موسیقی واسه همین می دونم اگه بچسبم بهش خدا بخواد شاید یه چیزی بشم!

پس شما میگین یا یادگیری تئوری موسیقی باید شروع کنم ؟ البته دنبال یادگیری آهنگسازی با کامپیوتر و... هم هستم
    ببین آهنگ سازی با کامپیوتر فکر کنم 4 تا مرحله اساسی داره.. یا شایدم 3 تا بشه خلاصه ترش کرد
    اول نت ها رو کامل بنویسی
    دوم تنظیم کنی افکت بذاری و ساز ها رو بچینی و کارای دیگه
    سوم میکس
    چهارم هم مسترینگ!
    من خودم اصلا نمی تونم راهنمایی خوبی کنم چون هنوز نتونستم تجربه کافی تو میکس و مسترینگ و تنظیم.. مخصوصا میکس پیدا کنم.. چون واقعا تجربی هست و هر کسی کار خودشو می کنه و روش خودشو داره و معمولا به همین راحتی هم نمیگن..! و معمولا کسی وارده که 30 سال داره میکس میکنه و تجربه ی خودشو داره! راز خاصی هم نداری خیلی جاها بحث گوشیه!
    من پیشنهاد اینه که اول باید تئوری موسیقی رو خوب یاد بگیری... البته نه اسمشو و مثل تاریخ... باید چیزای کاربردی رو یاد بگیری نه این که مثلا بدونی به فرض گام دی جز مینور به ترتیب چه نتایی داره یا چه فواصلی.. اینم خوبه یادبگیری.. ولی خب شاید الکی سرعت گیر شه برات...
    منظور اینه که موسیقی حفظی نیست... حتما کنار سازت باید موسیقی رو پیش ببری نه این که بخونی عین کتاب داستان که این فلانه اون فلانه..
    تو سایت مطالب زیادی هست برای تئوری بخون و بعد 10 بار که خوندی نفهمیدی سوال بپرس .. حتما بقیه جواب میدن.. منم که ناچیز یه چیزایی بلدم... اگه تونستم جواب میدم.
    نت نویسی تو کامپیوتر کاری نداره... که عملا تنظیم و میکس و مستر هم معمولا دو دنیا کس دیگه این انجام میده.. نه کسی که آهنگسازه!
    کلا به مرور باید یاد بگیری و کار زیاد داره..
    این که اگه خدا بخواد و این جرفا مطمئن باش معجزه نمیشه... و این جور نیست یه شبه بخوابی بلند شی ببینی هم نوازنده ای هم آهنگ ساز و هم ...
    باید کلی زحمت بکشی ...
    در کل موسیقی شرقی سوء تفاهم نشه.. ولی ناقصه عملا... مخصوصا از نظر هارمونی!
    به خاطر همین باید سعی کنی گوشت به آکورد مخصوصا عادت کنه ...
    بیشتر موسیقی غربی بر پایه آکورد هست نه ملودی..!
    که عملا تو موسیقی شرقی اصلا دیده نمیشه.. یا اگرم بشه کار جدیدی محسوب امثال شعاری و ...
    گام رو یاد بگیر... آکورد... درجات گام آکورد ساختن ها بر اساس گام.. آهنگ سازی روی اینا.. کادنس... حل شدن ها. همینا شاید کاربردی ترین چیزا باشه.
    کلا تئوری تنالیته رو یاد بگیری حله... شاید کار 2 هفته باشه که کامل مسلط شی به چیزای کاربردی اصلی اگه زحمت بکشی واقعا..
    روز 24 ساعت 6 ساعت بخوابی بقیشو واقعا تلاش کنی.. این جوری..!

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    114503
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    0

ممنون. متوجه تفاوت موسیقی شرقی و غربی هستم، من تو همه سبکه تا دلتون بخواد گوش میدم. یعنی از کلاسک غربی گرفته، موسیقی دستگاهی، موسیقی کلاسیک هندی، راک، الکترونیک ، نیو ایج...

بریم استارت بزنیم. توکل بر خدا

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)