لیست کاربران برچسب شده در تاپیک

نمایش نتایج: از 1 به 13 از 13

موضوع: ورود زنان به روی «سن» ممنوع!

Fereshteh_Baran آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    22707
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر از پست
    2,809
    1,553 بار تشکر شده در 566 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 171/0
    Given: 161/0
    میزان امتیاز
    15

پیش فرض ورود زنان به روی «سن» ممنوع!

0 Not allowed! Not allowed!
    سلام این مطلب مربوط به 11 شهریور ماه است

حلقه حضور بانوان نوازنده در شهرستان‌ها هر روز تنگ‌تر می‌شود و بر اساس یک‌قانون نانوشته، اجازه حضور روی سن را ندارند و بر این اساس تنها باید تماشاگر کنسرت باشند و اجازه نوازندگی یا همخوانی در کنسرت‌های عمومی شهرستان‌ها را ندارند.

روزنامه شرق در گزارش امروز خود نوشت: زنان نوازنده پشت چراغ قرمز ایستاده‌اند؛ معلوم نیست چه زمانی قرار است چراغ سبز برای آنها روشن شود. حلقه حضور بانوان نوازنده در شهرستان‌ها هر روز تنگ‌تر می‌شود و بر اساس یک‌قانون نانوشته آنها اجازه حضور روی سن را ندارند. بر اساس این قانون زن‌ها تنها باید تماشاگر کنسرت باشند و اجازه‌ای برای نوازندگی یا همخوانی در کنسرت‌های عمومی شهرستان‌ها به آنها داده نمی‌شود.

خرداد سال‌ جاری «شرق» گزارشی از ممانعت حضور زنان نوازنده در اصفهان منتشر کرد. بر اساس این گزارش بیش از یک‌دهه است که طبق یک‌قانون نانوشته حضور زنان نوازنده در اجراهای زنده موسیقی در این شهر ممنوع است و گروه موسیقی در صورتی می‌تواند مجوز برگزاری کنسرت دریافت کند که هیچ نوازنده زن یا همخوان زنی در گروه حضور نداشته باشد.

این موضوع البته از دید چهره‌های موسیقی به‌دور نمانده و آنها به صورت فردی اعتراض خود را به این مسأله ابراز کرده‌اند. علیرضا قربانی، خواننده ارکستر ملی قبل از اجرای کنسرت خیریه که در بهار سال جاری برگزار کرد، در اعتراض به حذف شش نوازنده زن گروهش گفته بود: «همه آنها خواهران خودمان هستند. این خانم‌ها در عرصه‌های زندگی کار می‌کنند و در اداره، کارخانه و در صحنه‌های اجتماعی مشارکت صددرصد جدی دارند. اینکه چطور می‌توانیم آنها را از موسیقی حذف کنیم، به نظر من یک‌مقدار برخورنده است و جای تفکر و اعتماد بیشتری دارد. »

سال گذشته نیز سالار عقیلی، سرپرست گروه «قمر» در اولین اجرایش در اصفهان اظهار کرد: «اولین‌بار است که ما در اصفهان کنسرت برگزار می‌کنیم چراکه تلاش‌های گذشته ما به هدف نرسید، اما یک‌اتفاق نادر هنوز من را در شوک نگه داشته است چون من نتوانستم گروهم را کامل در اختیار داشته باشم. به من گفته شد که بانوان در اصفهان نمی‌توانند روی سن، بنوازند. »

محمد قطبی، مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان اصفهان در واکنش به ممنوعیت حضور زنان عنوان کرده بود: «وقتی از یک خواننده برای برگزاری کنسرت در اصفهان دعوت می‌شود، باید خودش را با شرایط اصفهان هماهنگ کند. تاکنون نیز این موضوع سبب بروز مشکلی نشده است، چراکه طبق آمار سال گذشته 212 کنسرت در اصفهان مجوز اجرا دریافت کردند که از این تعداد، تنها بین 10 الی 12 کنسرت مربوط به گروه‌های خارج از استان و بقیه مجوزها متعلق به گروه‌های استانی بوده است. »

اما بعد از انتشار این مطلب گزارش‌های دیگری از جلوگیری از حضور نوازندگان زن در شهرستان‌ها انتشار یافت. هرچند جرقه اولیه آن از اصفهان زده شد اما ایسکانیوز به نقل از حسین علیزاده - نوازنده تار و آهنگساز - از شیوع این مسأله در بسیاری از شهرستان‌ها خبر داد: «در گذشته تنها در چند شهر، خانم‌ها اجازه حضور روی صحنه نداشتند اما در حال حاضر تقریباً در بسیاری از شهرها گفته شده در گروه، نوازنده خانم نباشد. اخیراً در کنسرتی که با گروه هم‌آوایان در گرگان اجرا کردیم نیز این مسأله مطرح شد و این رویکرد در طول زمان، منجر به حذف بانوان از عرصه موسیقی می‌شود. همه اعضای گروه، با موسیقی زندگی می‌کنند و از این راه امرار معاش می‌کنند. در این شرایط، هم مسأله اقتصادی مطرح است و هم مسأله معنوی. »

این خبرگزاری همچنین از ادامه این روند در 13استان کشور خبر داده است: «برخی از تهیه‌کنندگان موسیقی و موسیقیدانان گفتند که چندوقتی است

بر‌ اساس یک قانون نانوشته حضور زنان نوازنده در اجرای زنده موسیقی در بعضی شهرها از قبیل اصفهان، تبریز، ارومیه، زنجان، گرگان، تمامی شهرهای استان خراسان، برخی از شهرهای خوزستان و ... ممنوع است و گروه‌های موسیقی اجازه استفاده از هیچ نوازنده زن یا همخوان زنی را در گروه ندارند. »

با این‌حال حذف زنان از گروه‌های موسیقی موضوعی نیست که مورد قبول دفتر موسیقی وزارت ارشاد باشد. پیروز ارجمند، مدیر دفتر موسیقی وزارت ارشاد در نخستین نشست مطبوعاتی خود به پیگیری این موضوع اشاره کرده و گفته بود اقداماتی در حال انجام است.

او در مورد تازه‌ترین پیگیری‌هایی که تاکنون انجام شده، به «شرق» گفت: «وقتی بانوان با حجاب و رعایت موازین شرعی و عرفی در یک فضای سالم که مردان هم در همان فضا فعالیت می‌کنند، حضور دارند، ممانعتی برای حضور آنها روی سن وجود ندارد. ما محدودیت شرعی در این زمینه نداریم. بر اساس کدام قانون شرعی زنانی که تمام شئونات اسلامی را رعایت می‌کنند، برای نوازندگی و اجرای موسیقی مشکل دارند؟»

او با بیان اینکه „اینها زنان، مادران و دختران سرزمینمان هستند” ، افزود: «این نوع تفکیک جنسیتی و مستثنا‌کردن زنان، با سیاست‌های وزارت ارشاد منافات دارد و اگر در شهرستان‌ها زنان برای حضور روی سن مشکل دارند، مربوط به دیدگاه وزارت ارشاد نیست بلکه در ارتباط با نهادهای دیگر است. به همین دلیل ما به‌دنبال شنیدن سخنان آنها هستیم و می‌خواهیم بدانیم بر اساس کدام مستندات جلوی شرکت زنان در گروه‌های موسیقی گرفته می‌شود. »

ارجمند در ادامه به طور مشخص به اصفهان اشاره کرد: «اصفهان از جمله استان‌هایی است که به‌صورت مستقیم و علنی بیان کرده که از حضور زنان روی سن جلوگیری می‌کند. من در سفری که روز سه‌شنبه، 11 شهریور (امروز) به این استان انجام می‌دهم به دیدار مسئولان فرهنگی و هنرمندان این شهر می‌روم و یکی از موضوع‌هایی که قرار است درباره آن گفت‌وگو کنیم، حضور زنان روی سن است. »

او ادامه داد: «در برخی از شهرستان‌ها به‌صورت علنی عنوان نمی‌شود که چنین موضوعی صحت دارد و ما هم تا قبل از گزارش روزنامه «شرق» از اجرای چنین قانون نانوشته‌ای به صورت گسترده در جریان نبودیم اما حالا در حال پیگیری آن با مسئولان شهرستان‌ها هستیم و توافقاتی هم در برخی از شهرستان‌ها صورت گرفته است. »

به گفته ارجمند، حضور بانوان در عرصه موسیقی دو جنبه دارد؛ جنبه اول به اجرای کنسرت بانوان برای بانوان برمی‌گردد و سالن‌هایی که از این لحاظ مشکل نداشته باشند، برای برگزاری کنسرت بانوان در نظر گرفته می‌شوند همچنان‌که این سالن‌ها در حال حاضر در تهران به پنج سالن افزایش پیدا کرده است.

او در ادامه، جنبه دوم حضور زنان در موسیقی را فعالیت در گروه‌ها و در کنسرت‌های عمومی دانست: «اگر جلوی حضور زنان نوازنده را بگیریم، بخشی از عنصر خلاقه بانوان را نادیده گرفته‌ایم. شک نداریم اقوام ایرانی در مورد مباحث مذهبی و دینی حساس هستند اما همین اقوام در فعالیت‌های آیینی خود حضور زنان و مردان را در کنار هم دارند. این آیین‌ها از سالیان دراز در فرهنگ ما ریشه دارند و حالا می‌توانند در شهرها هم با رعایت ضوابط و عرف جامعه اجرا شوند. ما نیز در مورد محتوا و شکل اجرایی این فعالیت‌ها نظارت کافی را داریم. »

آنجا که سخن به اتمام می رسد موسیقی آغاز می شود. بتهون

2. 8 کاربر برای این پست از Fereshteh_Baran تشکر کرده اند:

3. # ADS

petrucci4eva آواتار ها
    دوست خوب

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    دوست خوب
    شماره عضویت
    62495
    میانگین پست در روز
    0.05
    تشکر از پست
    378
    718 بار تشکر شده در 189 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    3 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 295/3
    Given: 129/6
    میزان امتیاز
    12

مدال های دریافت شده

ولی من زیاد دیدم تو تهران... فقط خواننده اگر زن باشه بعضی وفت ها میگن ورود آقایان ممنوع! یعنی همون جریان سالن اختصاصی و...
    یه خورده به اصطلاح چیزشم کردن دیگه... مته به خشخاش و ابن حرفا!
    قطعا... نویسنده ی این مطلب هم زن بوده! شک نکن یعنی!
    حالا میشه پیگیر شد قطعا.. یعنی چی قانون نا نوشته..! مگه می خوای پارادکس بسازی..! قانون قانونه.. نا نوشته و نوشته نداره! قطعا میشه این رو پیگیری کرد به جای این کارا که هر کسی بیاد تو فیس بوک و این ور اون ور فقط شعار بدن و 4 تا آدم کنار هم میشینن فقط جو گیر بشن.
    همین الآن مطلب 4 تشکر داره و 3 تا لایک به قولی...! ایا این عدد به 1 میلیون هم برسه چیزی عوض میشه؟
    کاشکی روزی میشد جایگاه ایران رو از نظر موسیقی در سطح دنیا میدیدیم.. چه از نظر سواد موسیقی چه نوازندگی چه آثار و ... .
    کتب موسیقی هم که واقعا مسخره تر از این نمیشد ترجمه کنن..!
    حیف در چارچوب قوانین سایت باید حرف زد :D
    ولی واقعا جای تاسف داره.. این همه کار میشه کرد تو همین ایران فقط صرفا دنبال بهانه هستن.
    کاشکی حداقل یه جایی بود آکادمی در حد استاندار های جهانی بود.

5. 4 کاربر برای این پست از petrucci4eva تشکر کرده اند:

Fereshteh_Baran آواتار ها
    کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    22707
    میانگین پست در روز
    0.13
    تشکر از پست
    2,809
    1,553 بار تشکر شده در 566 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 171/0
    Given: 161/0
    میزان امتیاز
    15

دوست گرامی شما درست میفرمایید ، من خودم هم در تهران تئاتر و کنسرتی که خانم ها در کنار آقایان باشند را زیاد دیده ام. فقط مطلبی را که پیدا کردم توی سایت گذاشتم. خودتون به سایت (نرخ فا) بروید و این مطلب را بخوانید. ولی این را بدانید که از ابتدای تابستان ، کلاسهای موسیقی از چند تا فرهنگسرا که من میشناختم حذف شد.

در ضمن کمبود سواد موسیقی و اشتباهات کتابهای ترجمه شده ، به نظر من معضل بزرگی است که در یک نوبت نمیگنجد
    آنجا که سخن به اتمام می رسد موسیقی آغاز می شود. بتهون

7. 3 کاربر برای این پست از Fereshteh_Baran تشکر کرده اند:

کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    93158
    میانگین پست در روز
    0.17
    تشکر از پست
    1,275
    1,280 بار تشکر شده در 578 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 406/0
    Given: 601/0
    میزان امتیاز
    11

منظور نويسنده تهران نبوده اگه با دقت بخونين نوشته اصفهان گرگان خراسان شمالي و...
    آیه‌های اشک من تفسیر می‌شد، بد نبود
    دل اگر از غصه خوردن سیر می‌شد، بد نبود
    شور ماتم، دشتی غم، بغض‌های اصفهان
    در بیات ترک شب تحریر می‌شد، بد نبود..

9. 3 کاربر برای این پست از danesh72 تشکر کرده اند:

RAHA_G آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    8248
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    341
    150 بار تشکر شده در 53 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 21/0
    Given: 30/0
    میزان امتیاز
    16

اين موضوع برای يکی از اطرافيان من اتفاق افتاد(تاريخ دقيقش يادم نيست متأسفانه) که اجازه ندادن روی صحنه بره و هيچ دليل موجهی هم نداشتن،صرفاً چون خانم بود اجازه ندادن بره روی سن.
    بعضی کشورا دنبال پيشرفت فرهنگی و علمی هستن بعضيا هم متأسفانه نگرانی های عجيب غريبی دارن مثل بهشت رفتن مردم به صورت تضمينی!
    اميدوارم همونطور که در اين مقاله وعده داده شده به اين موضوع رسيدگی جدی بشه.

11. 4 کاربر برای این پست از RAHA_G تشکر کرده اند:

کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    103873
    میانگین پست در روز
    0.02
    تشکر از پست
    15
    44 بار تشکر شده در 42 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط Fereshteh_Baran [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    دوست گرامی شما درست میفرمایید ، من خودم هم در تهران تئاتر و کنسرتی که خانم ها در کنار آقایان باشند را زیاد دیده ام. فقط مطلبی را که پیدا کردم توی سایت گذاشتم. خودتون به سایت (نرخ فا) بروید و این مطلب را بخوانید. ولی این را بدانید که از ابتدای تابستان ، کلاسهای موسیقی از چند تا فرهنگسرا که من میشناختم حذف شد.

در ضمن کمبود سواد موسیقی و اشتباهات کتابهای ترجمه شده ، به نظر من معضل بزرگی است که در یک نوبت نمیگنجد
    سلام
    در مورد حذف کلاسهای موسیقی از فرهنگسرا ها شاید خوندن این مطلب مفید باشه
    fararu. com/fa/news/197438
    لطفا مطلب رو کامل بخونید تا منظورشون رو کامل بفهمید

- - - Updated - - -

fararu. com/fa/news/19743

- - - Updated - - -

فاصله بین دات و کام رو باید حذف کنید

13. کاربران زیر از mahmudiyan به خاطر این پست تشکر کرده اند:

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657
    3,206 بار تشکر شده در 1,404 پست

شبکه های اجتماعی من

Add r_a_m_i_n on Facebook
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 72/9
    Given: 3/3
    میزان امتیاز
    15

درود
    دوستتانِ عزیز... خانم ها در اصفهان ممنوع کنسرت نیستند... اما اگر یک نوازنده یا خواننده ی خانم روی سِن باشد... باید تمام نوازندگانِ دیگر و تمام تماشاچیان خانم باشند.
    و این موضوع تازه ای نیست... حداقل خودم 5 سالِ پیش رو هم یادمه که توی گروهی بودم و اجازه ندادند که ندادن که اجرا کنیم... و اخیرا هم با یک گروه دیگر دوباره تلاش کردیم که باز هم نذاشتن... کلا اصفهان اینجوریه دیگه... اجازه نمیدن...
    اما اطراف اصفهان براحتی اجازه میدن.. از قبیل شهرکرد... اراک... تهران.. شیراز.. .. حتی اهواز هم اجازه میدن واسه اجرا... اما در کل استان اصفهان... این اجازه داده نمیشود.
    دو چيز انتها ندارد....يكي پهناي كهكشانها...دومي حماقت انسانها...البته در مورد اولي چندان مطمئن نيستم ( آلبرت انيشتن )

15. 4 کاربر برای این پست از r_a_m_i_n تشکر کرده اند:

کاربر نمونه

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر نمونه
    شماره عضویت
    93158
    میانگین پست در روز
    0.17
    تشکر از پست
    1,275
    1,280 بار تشکر شده در 578 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 406/0
    Given: 601/0
    میزان امتیاز
    11

نقل قول نوشته اصلی توسط r_a_m_i_n [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    درود
    دوستتانِ عزیز... خانم ها در اصفهان ممنوع کنسرت نیستند... اما اگر یک نوازنده یا خواننده ی خانم روی سِن باشد... باید تمام نوازندگانِ دیگر و تمام تماشاچیان خانم باشند.
    و این موضوع تازه ای نیست... حداقل خودم 5 سالِ پیش رو هم یادمه که توی گروهی بودم و اجازه ندادند که ندادن که اجرا کنیم... و اخیرا هم با یک گروه دیگر دوباره تلاش کردیم که باز هم نذاشتن... کلا اصفهان اینجوریه دیگه... اجازه نمیدن...
    اما اطراف اصفهان براحتی اجازه میدن.. از قبیل شهرکرد... اراک... تهران.. شیراز.. .. حتی اهواز هم اجازه میدن واسه اجرا... اما در کل استان اصفهان... این اجازه داده نمیشود.
    حالا خواننده رو ايراد ميگيرند . نوازنده ديگه چرا؟؟
    آیه‌های اشک من تفسیر می‌شد، بد نبود
    دل اگر از غصه خوردن سیر می‌شد، بد نبود
    شور ماتم، دشتی غم، بغض‌های اصفهان
    در بیات ترک شب تحریر می‌شد، بد نبود..

17. کاربران زیر از danesh72 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

amir1055 آواتار ها
    مسئول بازنشسته بخش پیانو

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    مسئول بازنشسته بخش پیانو
    شماره عضویت
    20813
    میانگین پست در روز
    0.22
    تشکر از پست
    1,294
    1,917 بار تشکر شده در 871 پست

شبکه های اجتماعی من

Add amir1055 on Linkedin
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    2 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 155/1
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    16

در تهران شاهد اجرای اپرا هستیم ولی در شهرستان ها وضع اینطوره.
    مایه خجالت برای موسیقی کشورمونه.
    .Applaud, my friends, the comedy is over

19. 2 کاربر برای این پست از amir1055 تشکر کرده اند:

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

نقل قول نوشته اصلی توسط danesh72 [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    حالا خواننده رو ايراد ميگيرند . نوازنده ديگه چرا؟؟
    اگه جواب منطقی برای کل کارهای اداره ی محترم ارشاد پیدا کردید.. به منم بگید لطفا...
    کلا من یاد گرفتم.. که در این مواقع دنبال جواب نباشم... چرا نداره دیگه... دلشون نمیخواد اجازه بدن... چکارش میشه کرد؟
    دو چيز انتها ندارد....يكي پهناي كهكشانها...دومي حماقت انسانها...البته در مورد اولي چندان مطمئن نيستم ( آلبرت انيشتن )

21. 3 کاربر برای این پست از r_a_m_i_n تشکر کرده اند:

raha72 آواتار ها
    کاربر انجمن

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    68033
    میانگین پست در روز
    0.01
    تشکر از پست
    89
    70 بار تشکر شده در 30 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 22/0
    Given: 1/0
    میزان امتیاز
    12

[QUOTE=r_a_m_i_n;384563]درود

واقعن! ؟یعنی ما تو اصفهان گروهی داریم که همه خانوم باشن! ؟من فقط تو گروه های آموزشی دیدم که اینطور باشه و تا حالا یه گروه رسمی ندیدم. تا جایی که من میدونم این قانون به اصطلاح نانوشته انقدر نافذه که حتا نوازندگی خانوم ها در دانشگاه هم اشکال داره !! البته بچه ها اعتراض بسیار کردن ولی بی فایده بود و این واقعن برای پایتخت فرهنگ مایه تاسفه

23. کاربران زیر از raha72 به خاطر این پست تشکر کرده اند:

r_a_m_i_n آواتار ها
    یار همیشگی

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    یار همیشگی
    شماره عضویت
    25935
    میانگین پست در روز
    0.38
    تشکر از پست
    3,657

شبکه های اجتماعی من

Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    1 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    میزان امتیاز
    15

[QUOTE=raha72;385178]
    نقل قول نوشته اصلی توسط r_a_m_i_n [ میهمان گرامی برای مشاهده لینک ها نیاز به ثبت نام دارید]
    درود

واقعن! ؟یعنی ما تو اصفهان گروهی داریم که همه خانوم باشن! ؟من فقط تو گروه های آموزشی دیدم که اینطور باشه و تا حالا یه گروه رسمی ندیدم. تا جایی که من میدونم این قانون به اصطلاح نانوشته انقدر نافذه که حتا نوازندگی خانوم ها در دانشگاه هم اشکال داره !! البته بچه ها اعتراض بسیار کردن ولی بی فایده بود و این واقعن برای پایتخت فرهنگ مایه تاسفه
    اره هست همچین گروه هایی... ولی خیلی کم... و خیلی از اونها واسه جشنواره یا واسه شهرهای دیگه تلاش میکنن اجرا بزارن... یا اینکه اجرا با بلیط فروشی شخصی و یا تو سالن های کوچیک...
    ولی کلا توی آموزشگاهها و توی دانشگاه هنر... مشکلی ندارند... خیلی راحت ساز میزنن ... فقط و فقط اداره ی ارشاده که مجوز کنسرت نمیده... وگرنه بقیه ی جاها ندیدم مشکلی باشه
    بجز ااینکه یکبار مطرح شد که باید فقط استادِ خانوم... هنرجوی خانوم داشته باشه... و اقایون نمیتونن هنرجوی خانوم داشته باشن.. که بجای نرسید و در حال حاضر همچین چیزی اجرا نمیشه.. و روال عادی خودش رو طی میکنه

25. کاربران زیر از r_a_m_i_n به خاطر این پست تشکر کرده اند:

کاربر جدید

وضعیت
    افلاین
    عنوان کاربری
    کاربر جدید
    شماره عضویت
    118146
    میانگین پست در روز
    0.00
    تشکر از پست
    0
    0 بار تشکر شده در 0 پست
    Mentioned
    0 Post(s)
    Tagged
    0 Thread(s)
    Thumbs Up/Down
    Received: 1/0
    Given: 0/0
    میزان امتیاز
    0

جای تاسف داره که چقدر در جهل و خرافات بسر میبریم
    دانلود بازی های اندروید بازی اندروید دانلود نرم افزار نرم افزار کامپیوتر دانلود بازی های کامپیوتر بازی کامپیوتر

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)